امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مشاوره تحصیلی

نقل قول: بنت الهدا :

ممنون  از اینکه  واقعا  وقت  گذاشتید    
[تصویر:  53.gif]

خواهش میکنم...

هر مشکلی پیش اومد ( اکثرشون روی درس خوندن اثر میذارن) بنویسید ، هم نوشتن کمک میکنه هم دوستان اینجا هستن باهم پیش میریم انشالاه 

به نتیجه ی خوبی برسیم...

53

نقل قول: فاطمه :

به به دست همتون درد نکنه بنت اهدا جون منم دقیقا مشکلاتتو داشتم .حتی تموم افکارت پدرو مادر اسقلال 

حس میکنم خیلی کمکم کرد مطالب ....
ممنون ازتون آقای افرا نمیدونم چرا ولی خیلی سال کنکور ازار دهندس انگار ادم همش داره براش اتفاق میفته و رشد میکنه میفته دوباره از اول ....
اصلا لذتی که تو درس خوندنه با اسم کنکور متاسفانه نابود شده ...
خیلی خوشحال شدم فقط من نیستم این فکرا میکنم [تصویر:  gigglesmile.gif]

خیلی خوش اومدید...

بعضی وقتا از روند پیشرفتتون بنویسید... من خیلی امید دارم به کنکوریامون 53

درس خوندن مخصوصا زمانی که سنگین میشه ذهن رو فعال میکنه و ایده های جدید میاره توی ذهن...

توی دانشگاه هم همینه...

اکثر ایده های پروژه های بزرگ شب امتحان به ذهن میرسه  Gigglesmile
(1400 آذر 3، 17:44)افرا نوشته است:
نقل قول: silent voice :

بله قطعا... 

کاملا درسته

ممنونم  

ولی این دیدگاه پدر و مادرم گذاشتن در اولویت

انگار من ادم بده قصه هستم
و وجودم مضره 

نه بیکاری نیست 

بیشتر کارای اسون انجام میدم  
کارای سخت و عقب میندازم 
انگلیسیم خیلی قوی تره 
فقط مشکلم گرامر هاست که با تست ها حل میشه  

و از دیروز یه دوره مکالمه انگلیسی شروع کردم 
که نود روزه اس

بسیار عالی...

امروز چطور گذشت ؟ تونستی مقداری (مثلا نیم ساعت) افزایش بدی؟ اگه نشد به جاش چکارا کردی؟

پدر مادرا هیچکدوم فکر نمیکنن فرزندشون بده... هرکار ناجوری کنه هم دوسش دارن... ولی بعضی وقتا ممکن راه و روش اشتباهی رو در پیش بگیرن 

حتی اگه برای خودشون هم اونکار سخت باشه ، احساس میکنن که دارن کمک میکنن...

حالا اینکه روششون مقداری اشتباهه رو اصلا کاری نداریم چون تاثیری نداره...مهم اینه که اونا هم به روش خاص خودشون میخوان پیشرفت کنی و 

دوستت دارن.

پس پیشرفت کن Gigglesmile 

چه بخوای چه نخوای این زمان میگذره و بهتره که زودتر خودتو نشون بدی  53

چون مطمئنم میتونی این حرف رو میزنم...

خیلیا هستن که حتی حال تایپ کردن اینجا هم ندارن و کاملا نا امیدن...

53

ممنونم داداش درسته

فقط میدونین من پریروز 4 ساعت کامل خوندم

اما دیروز تو حین خوندن دهم متوجه شدم نمیتونم هم یازدهم و هم دهم رو باهم بخونم

گفتم شاید بهتر باشه تابستون دهم و بخونم امسال یازدهم و بخونم
 چون دهم رو هم انباشته شده البته نه همه درسا
در کل دیروز سردرگم  شدم
خیلی سردرگم
دهمو یازدهم و تابستون با هم بخونم به نظر شما؟؟؟
(1400 آذر 4، 9:59)افرا نوشته است:
نقل قول: بنت الهدا :

ممنون  از اینکه  واقعا  وقت  گذاشتید    
[تصویر:  53.gif]

خواهش میکنم...

هر مشکلی پیش اومد ( اکثرشون روی درس خوندن اثر میذارن) بنویسید ، هم نوشتن کمک میکنه هم دوستان اینجا هستن باهم پیش میریم انشالاه 

به نتیجه ی خوبی برسیم...

53

نقل قول: فاطمه :

به به دست همتون درد نکنه بنت اهدا جون منم دقیقا مشکلاتتو داشتم .حتی تموم افکارت پدرو مادر اسقلال 

حس میکنم خیلی کمکم کرد مطالب ....
ممنون ازتون آقای افرا نمیدونم چرا ولی خیلی سال کنکور ازار دهندس انگار ادم همش داره براش اتفاق میفته و رشد میکنه میفته دوباره از اول ....
اصلا لذتی که تو درس خوندنه با اسم کنکور متاسفانه نابود شده ...
خیلی خوشحال شدم فقط من نیستم این فکرا میکنم [تصویر:  gigglesmile.gif]

خیلی خوش اومدید...

بعضی وقتا از روند پیشرفتتون بنویسید... من خیلی امید دارم به کنکوریامون 53

درس خوندن مخصوصا زمانی که سنگین میشه ذهن رو فعال میکنه و ایده های جدید میاره توی ذهن...

توی دانشگاه هم همینه...

اکثر ایده های پروژه های بزرگ شب امتحان به ذهن میرسه  Gigglesmile
خیلی   ممنون   واقعا از امیدواریتون متشکرم ، روحیه  واعتماد به نفس  خیلی  خیلی  تاثیر داره   و  اعتماد به نفس تو روند کنکور از نظم ساعت مطالعه  بالا  و  تعداد  تست  بیشتر بدست میاد   واقعا درسته  حرفتونو قبول دارم  من سال یازدهم  مشاورره داشتم  ازمون میدادم  ولی خودمو  دیگ شرحه شرحه  میکردم  ساعت مطالاعم میشد  ۶  باا ۷  ساعت  تعداد تستام کمتر از ۱۰۰ تا تو روز بود اوایل اصلا بلد نبودم زیستو ترکیبی بخونم  اصلا روش مطالعم غلط بود  کلی  نکته  داشتم  که همشو ریختم رفت چون اشتباه دراورده  بودم   Khansariha (13)  بارها  مسخره شدم  تخریب شدم   حتی افراد خونواده  مثل  دادش  یا ابجی مسخرم میکردن  میگفتن اینهمه  میخونی  بازم ازمونارو بد میدی  ولی من فقط ادامه  میدادم اصلا  اهمیت  نمیدادم  میگفتم اونا  بارشون   نیست   بعد الان  کم کم  دیگ ساعت  مطالعم  به ۱۱ یا ۱۰ ساعت به صورت منظم  در هفته رسیده  فراشناخت  و خودشناسیم  بیشتر شده مثلا  یکی از ویژگی های  خودم که از تحلیل  ازمونا بدست  اوردم  اینه که  من وقتی تو یه سوال گیر میکنم ذهنم ناخوداگاه  میره  سمت مسائل گذشته  و ارکاری  میکنه  که  من کلافه تر بشم  و هنوزم   با این قضیه  مشکل دارم مثلا  تو گزینه دوم  یه تست زیست  موندم  بعد یه بار فک میکنم  به جایی نمیرم  بعد میرم گزینه های بعدو میخونم به جایی  نمیرسم  بعد ذهنم  یهو  اینجوری میکنه یادته  تو خیابون داشتی راه میرفتی اون پسره چجوری نگات کرد؟  چرا واقعا  مگه لباسات بد بود ؟  مگه  سبک  به نظر میومدی  که اون به خودش اجازه داد اونجوری نگاه  کنه  و .... یا مثلا  یهو یاده بحثم  با مامانم میفتم کلن از فاز ازمون  میام  بیرون و ازمونو  رها میکنم و جدیدنا  به این نتیجه  رسیدم که  این به خاطر  رونده ازمون تشریحی دادن  که ما همینجوری هر چی تو ذهنمونه تخلیه میکنیم بدون یکم فکر کردن   بعد یهو که میایم  با یه ازمون  چالشی مثل  قلمچی روبرو میشیم  که هر سوال زیستش  واقعا  یه متخصص  تو  کتاب میخواد که تمام نکته هارو ریزو درسشت بلد باشه و قدرت استدلال  خفن داشته باشه  دقیقن  مثل اینکه داری یه بیماریو تشخیص میده  و باید اون انرژی کافیو بزاری  و خب کار کرده باشی تست بالا زده باشی ترکیبی خونده باشی  تا مثلا بتونی درصد  ۷۰  یا ۸۰ بدست بیاری  خیلی فرق  میکنه با امتحان تشریحی   ساده و بدون تفکر مدرسه  و ذهنمون  چون عادت کرده  اونجوری امتحان بده الان اینجوری ازمون  دادنش  خستش  میکنه و ذهن من وقتی خسته میشه میره یاده مسائل گذشته  میفته  و اصلا یه چیزایی رو از یه جاهایی درمیاره بهونه  میکنه که نگو  مثلا  مثل همون مثالی که  بالا  گفتم  اصلا تو حالت عادی نگاه  کردن یه عابر پیاده  هیچ اهمیتی نداره ولی ادم وقتی تو فشاره میبینید ذهن چقد گندش  میکنه  و من با این قضیه تو ازمون دادن مشکل دارم
سروی شدم به دولت ازادگی که سر/ با کس  فرو نیاورد این طبع سرکشم 
سلام

ماشاءالله به همه محصل‌های کانونی
و خداقوت میگم به افرا جان که به‌خوبی پاسخگوی محصل‌هامون هستن.

صحبت‌ها خیلی خوبه و ان‌شاءالله نتیجه‌اش هم خوب خواهد بود.

فقط خواستم یه نکته‌ای بگم که دوستان مدنظر داشته باشن.
صحبت در خصوص برخی موضوعات مناسب این تاپیک نیست.
مثل همین بحث «دوست‌دختر و دوست‌پسر» که اینجا مطرح شد.

اون‌ هم زمانی که دنبال‌کنندگان این تاپیک عموماً بین 13 تا 18 دارن و برای مشکل خودارضایی وارد این انجمن شدن. حالا چشم‌شون به این بیفته که یکی نوشته برای رفع نیاز جنسیش از یه دوست هم می‌تونه کمک بگیره.

خیلی‌ها به اندازه کافی فکر و خیال دارن. فکر و خیال جدید برای کسی ایجاد نکنیم.

ممنونم که دقت می‌کنید.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سلام
دوستان برای خوندن عربی و زبان‌پایه هشتم و نهم و قسمت تدریس شده دهم تا قبل از آزمون های نوبت اول ایده‌ای ندارین؟! 18
.
.
.
(1400 آذر 4، 15:14)SILENT scream نوشته است: سلام
دوستان برای خوندن عربی و زبان‌پایه هشتم و نهم و قسمت تدریس شده دهم تا قبل از آزمون های نوبت اول ایده‌ای ندارین؟! 18

سلام و درود شادی جان 303
من چون برای زبان کلاس میرم و عربی رو هم دوست دارم تا الان با تلنبار شدنشون برخورد نکردم 4chsmu1
ولی برادرم اون زمان اگه درست یادم باشه زبان رو با DVD های دکتر اناری فکر می‌کنم خوند که راضی بود،  اما خب دروس هشتم و نهم گرامر خاصی ندارن و اگه کتابای کامل دهم (بازم مبتکران شهاب اناری) رو بخونی فکر نمی‌کنم مشکلی باشه چون من کتابی رو که خریدم،  توی لغت نامه‌اش کلمات دوره راهنمایی رو هم داره و گرامر ها رو کامل توضیح داده 53258zu2qvp1d9v
 سپاس شده توسط
سلام ، خسته نباشین همگی.

مرسی از سرپرست این تاپیک ک کلی راهنمایی کردن و خیلی ارزشمنده 49-2

ــــــــــــــــــ
نقل قول: SILENT scream
سلام

دوستان برای خوندن عربی و زبان‌پایه هشتم و نهم و قسمت تدریس شده دهم تا قبل از آزمون های نوبت اول ایده‌ای ندارین؟! 18

این سوال و دیدم خواستم جواب بدم ،ببخشید پیشاپیش ب خاطر دخالتم  302 : )

کاش مینوشتی دقیقا کجاها مشکل داری؟ 

مثلا لغات عربی یا زبان ؟ ک با کتاب های لقمه و جیبی حل میشه .
یا قواعد عربی؟ ک نیاز ب تحلیل و تمرین مداوم داره و ب عبارتی ی درس تکنیکالی هست ک باید هرروز بخونیش .
یا ریدینگ و کلوز زبان ؟

هشتم و نهم و چرا میخوای بخونی ؟ پایه ت ضعیف هست ؟ چون اکثر کتاب های دهم اولشون ی خلاصه ی هشتم و نهم آوردن فکر نمیکنم نیاز ب خوندن این پایه ها باشه .
خیلی سبز و مهروماه خیلی یادآوری دارن و این خیلی خوبه .

اما کلی بگم :

در مورد درس زبان برای امتحانات مدرسه پیشنهاد میکنم شهاب اناری نخونی . نمیدونم سطح زبانت چطوره ولی این کتاب طوری تالیف شده ک اساسا مخاطبش سطح قوی هست و ی دانش آموز با درصد پایین تر از 40 نمیتونه ارتباط برقرار کنه . 

کلا نوشته هاش طوری هست ک نیاز ب یک پیش نیاز داره ک بدونی چ ب چی هست .اگر بالای 50 و 60 هستی ولی خوبه .
من پیشنهاد میکنم خیلی سبز بخونی . خیلی دقیق نوشته و ب نظرم با خوندن ی چنین کتابی نمره 20 قطعی هست . 
ــــــــــ

برای عربی هم همه ی کتاب ها خوبن . خلاصه نویسی برای عربی خیلی کمک میکنه چون مطالب خاصی نداره ک بگیم تو کمک درسی میاد . بلکه نیاز ب تحلیل داره .
نقل قول: هشتم و نهم و چرا میخوای بخونی ؟ پایه ت ضعیف هست ؟ چون اکثر کتاب های دهم اولشون ی خلاصه ی هشتم و نهم آوردن فکر نمیکنم نیاز ب خوندن این پایه ها باشه .

من پایه هشتم، معلم دینی و عربی رفیق مامان رفیق صمیمیم بود برای همین سوالای نوبت اول و دوم‌ رو بهمون‌میداد :") برای همین اصلا کتابو باز نمیکردم...‌پایه نهم هم چون توی آزمون تیزهوشان نمیومدن بازشون نکردم..
یادمه امتحان عربی رو آقای محسنین نمونه سوالای کشوری همون سال رو توی‌تاپیک نمونه سوال آپلود کرده بودن، و آزمون ماهم خلاصه همون سوالا بود و نمرشو گرفتم
برای زبان هم از ۴ سالگی کلاس میرفتم ولی خب فاصله زیاد میوفتاد و برای همین چیز خاصی یاد نگرفتم...  پایه هشتمم تقریبا بد نیست ولی نهم اصلا بلد نیستم، با چند جلسه معلم گرفتن تونستم امتحان نوبت رو قبول بشم 18

پایه دهم هم چون میترسم بلد نباشه اصلا نگاه هم‌نکردم به کتابا :') 
عربی ۷۰ درصد اشکالاتم توی قواعد و زبان ۴۰ درصد قواعد ۶۰ درصد لغات..
.
.
.
 سپاس شده توسط
(1400 آذر 4، 18:41)SILENT scream نوشته است:
نقل قول: هشتم و نهم و چرا میخوای بخونی ؟ پایه ت ضعیف هست ؟ چون اکثر کتاب های دهم اولشون ی خلاصه ی هشتم و نهم آوردن فکر نمیکنم نیاز ب خوندن این پایه ها باشه .

من پایه هشتم، معلم دینی و عربی رفیق مامان رفیق صمیمیم بود برای همین سوالای نوبت اول و دوم‌ رو بهمون‌میداد :") برای همین اصلا کتابو باز نمیکردم...‌پایه نهم هم چون توی آزمون تیزهوشان نمیومدن بازشون نکردم..
یادمه امتحان عربی رو آقای محسنین نمونه سوالای کشوری همون سال رو توی‌تاپیک نمونه سوال آپلود کرده بودن، و آزمون ماهم خلاصه همون سوالا بود و نمرشو گرفتم
برای زبان هم از ۴ سالگی کلاس میرفتم ولی خب فاصله زیاد میوفتاد و برای همین چیز خاصی یاد نگرفتم...  پایه هشتمم تقریبا بد نیست ولی نهم اصلا بلد نیستم، با چند جلسه معلم گرفتن تونستم امتحان نوبت رو قبول بشم 18

پایه دهم هم چون میترسم بلد نباشه اصلا نگاه هم‌نکردم به کتابا :') 
عربی ۷۰ درصد اشکالاتم توی قواعد و زبان ۴۰ درصد قواعد ۶۰ درصد لغات..

آی از دست این معلم ها، چ قدر کارش بد بوده .
ــــــــــــ
جایی ک باید پایه رو یاد میگرفتی میومدی بالا نخوندی . پایه رو هم یاد نگیری کلا شاید بشه برا زبان ی کاری کرد ولی عربی باید یادبگیری . 
و یادت باشه اگر الان یاد نگیری سال های بعد هم این مشکل باهات هست . 

الان ک آذر ماه هست ، هرروز وقت بذار عربی رو قواعد اساسی و پایه رو بخون و یاد بگیر و تمرین کن . اگر مشکلت خیلی اساسی هست از دی وی دی استفاده کن ک اگر نتونستی تهیه کنی تو نت سرچ کنی برات میاره رایگان . 

زبان هم ، از لقمه یا همون کتاب جیبی استفاده کن . قطعا مهرو ماه و بقیه انتشارات از این کتاب ها تالیف کردن . هر شب ده تا لغت بخون و روز بعد مرور کن و ده تا لغت بعدی رو بخون . اولش سخته ولی کم کم دستت میاد . اینم بگم فقط لغات رو حفظ نکنی . 
تو کتاب های جیبی زیر لغت جمله مینویسن . سعی کن خودت بخونی معنی کنی کل جمله رو . 
کتابچه جیبی شهاب اناری تو این مورد خوب نوشته . از پایه تمام لغات و جمع کرده . برا کنکور من داشتم خوب بود این کتابچه ش . 

برای قواعد زبان هم خلاصه نویسی کن حتما و مرور داشته باش .

کتاب هم من خیلی سبز و میگم چون از پایه و دقیق نوشته . اصلا نرو سراغ شهاب اناری ک کلا ب هم میریزی . 

صبوری ب خرج بده و تو مطالعه ت تداوم داشته باش و خوب برنامه ریزی کن . اولش اذیت میشی ولی کم کم راه میوفتی و 20 میشی حتما Khansariha (69) 49-2
 سپاس شده توسط
نقل قول: اگر مشکلت خیلی اساسی هست از دی وی دی استفاده کن ک اگر نتونستی تهیه کنی تو نت سرچ کنی برات میاره رایگان . 

معلم امسالمون‌ویدیو زیاد میگیره خودش و کلاسای ماز رو هم‌دارم، نمیدونم‌دقیقا کدوم رو چطور بخونم Khansariha (56)

اره عربی باید قواعد رو از اول بخونم واقعا سخته 18...

ممنون ازت راهنماییت خیلی مفید بود(: 302
.
.
.
 سپاس شده توسط
(1400 آذر 4، 19:31)SILENT scream نوشته است:
نقل قول: اگر مشکلت خیلی اساسی هست از دی وی دی استفاده کن ک اگر نتونستی تهیه کنی تو نت سرچ کنی برات میاره رایگان . 

معلم امسالمون‌ویدیو زیاد میگیره خودش و کلاسای ماز رو هم‌دارم، نمیدونم‌دقیقا کدوم رو چطور بخونم Khansariha (56)

اره عربی باید قواعد رو از اول بخونم واقعا سخته 18...

ممنون ازت راهنماییت خیلی مفید بود(: 302

ببین من چون دقیق از مباحث خبر ندارم نمیتونم بگم .

مثال تجزیه ترکیب ثابت هست و باید از پایه یاد گرفت و مستقل نیست . این و برو از همون پایه ی پایه یاد بگیر . 
اینطوری شروع کن .

همه ی مباحثی ک باید یاد بگیری رو اول یادداشت کن . بعد اولویت بندی کن . معرفه نکره تو دهم بود دیگه اگر اشتباه نکنم این مبحث مثلا مستقل هست و دو صفحه قواعد بخونی حله و نیاز نیست بری چندین درس بخونی . 

ولی برا تجزیه ترکیب اینا باید چندین درس بخونی . 

این مدل اولویت بندی کن .بعد روزانه بخون و تمرین کن . 

ببین کجا چ چیزی بهتر برات عمل میکنه . همون کارو بکن . 

اونجایی ک میبینی با خوندن درسنامه و خود کتاب نمیفهمی چ ب چی هست برو سراغ فیلم .
ولی اونجایی ک میفهمی کتاب چ نوشته خودت خلاصه نویسی کن تمرین ها رو بنویس ک بعدا دیگه راحت باشی. 

من از این جهت رو خلاصه نویسی زبان و عربی تاکید دارم ک اولا درسنامه ها طولانی هستن . دوما ادم با درک و فهم خودش ک ی مطلب و ب صورت متن کوتاه یا نموداری مینویسه بعدا دیگه فقط با خوندن چندکاغذ میتونه مسلط بشه و تمرین زیاد حل کنه و وقتش هدر نره .

فدای شما 302
سلام
راستش آقا افرا هر وقت تونستید جواب بدید زیاد عجله ای نیست.. نمیخوام وقتتون رو بگیرم
راستش من نمی فهمم با خودم چن چندم
خیلی عقب موندم
امسال کنکور دارم ولی اصلا از همه چیز دل کندم نمیخوام کسی رو ناامید کنم ولی من خب "چرا دروغ؟!"قبلا از کرونا ک حضوری بود شاگرد خوبی بودم
یعنی شما حساب کن در حدی که بچه ها ازم میپرسیدن چه جوری اینقد میخونی... خستگی نمیشناختم
الان انگار ورق برگشت 2 سال داره میگذره و من هی به خودم میگم چرا من ارای 98 نیستم چرا اینقد بد شدم
ترازم 4800 افتضاح افتضاح اون هم تو سال 12 ام تابستون هیچی نخوندم از مهر تا الان هم آنچنان نخوندم
اصلا پیام درد و استرس انگار توسط مغزم دریافت نمیشه
دو روز پیش امتحان مستمر داشتم و من بدون اینکه بخونم رفتم سر جلسه امتحان
یعنی هیچی روز قبل داشتم فیلم میدیم!
اصلا نمیدونم چمه چرا اینجوریم
بی خیال بی خیال شدم
برام دیگه هیچی مهم نیس
هعی
کلی درس عقب مونده کلی کار نشده

یعنی الان که مدرسه حضوری شده و میرم وقتی دوستامو میبینم که همش درباره ی تست و قلم چی و امتحان و... حرف میزنم باور کنید روحم داره کنده میشه
هی میگم
من چی کار کردم با خودم
الان دیگه هیچ امیدی نیست
به زور 4 ساعت میتونم بخونم... تمرکز ندارم
این شهوت لعنتی هم که امون نمیده
انتطارات اطرافیان
آرزو های خودم
چرا نمی تونم درست شم
انگار دیگه امیدی نیس
خسته شدم
از دست خودم خسته شدم... من ولله که اینجوری نبودم ... الان همه ی رفیقام چون فک میکنن مثل سال دهم دارم میخونم ازم میپرسن چرا توی نفرات برتر نیستی؟!!!!22 
میخوام بگم اختلاف من و گذشته ام خیلی زیاده
خسته ام هم دلم میخواد درس بخونم هم نمی خوام
ای خدا من چرا اینجوریم God 809197ps94ijjhwg
حـــدود 100 تا رخ دارم
ولی نمی دونم کدومِـــشَم!

سپاس شده توسط
یه صبح دیگه رو با نام و یاد خدا شروع کنیم... 53

یکمی عجیبه که صبحا پیام میذارم ...امروز که جمعست ولی بقیه روزا یه رست یک ساعته دارم صبح که اینجا اومدن کلی بهم انرژی میده برای بقیه ی

روز...  53

دوستان اول اینکه به خاطر اون اشتباهی که داشتم در مورد یکی از دوستان معذرت میخوام... 

به خاطر فضایی که اینجا وجود داره حد و حدود بین خانمها و اقایون رو خیلی محکم رعایت میکنم ولی توی دوتا پستم کلا جنسیت رو اشتباه متوجه شده 

بودم ....

مورد بعدی اینکه صفحه هامون سنگینن و منم دیگه سعی میکنم توی چند پست بنویسم که صفحه بره جلو سبک بشه . ولی اگه بازم اتفاقی یکی 

از پستا بی پاسخ موند یادم بندازید... 53

نقل قول: سرباز ولایت :

سلام 

من ۱۰ انسانی هستم ...
انگیزه برای درس مشق کمه یعنی تنبلم و این تنبلی روز به روز داره بیشتر و بیشتر میشه 
..
حوصله درس و مشق ندارم .
خودمو با اینستاگرام و این چیزا زمانم رو میکنم ..

همونطور که توی پستای قبلی هم گفتم اول ببینیم مشکل کجاست؟

یا هدفی در کار نیست...(یا هدف مهمی نیست )

یا نا امیدی...

یا عوامل محیطی اذیتت میکنه...

خب اگه هدفی در کار نیست یا بهش ایمان نداری میریم توی مرحله ی جذاب تصمیم گیری... یه نگاهی به اطراف میندازیم... چنتا جار و شغل رو 

میبینیم ... با چند نفر که کارهای متفاوتی انجام میدن گفتگو میکنیم بعدش اول از روی منطق گزینه هارو میذاریم جلو اخر سر هر کدوم حس بهتری

بهتری میداد رو با توکل به خدا شروع میکنیم...

انسانی هستی...

خب مشخصه که میشه با معلم ها و روانشناسا و وکلا و کسانی که مدیریت خوندن و.... یه گفتگوی دوستانه داشته باشی....

مورد دوم هم نا امیدی بود... 

ناایمید معمولا به خاطر شکست های قبلیه ...

ذهن ما اینطوریه که اگه یه جا شکست بخوره ممکنه اونو تعمیم بده به همه چیز! 

یعنی مثلا اگه دستش بخوره به یه چیزی و اون بیوفته بشکنه ذهنش سریع فرمان میده : تو همیشه همینقدر حواس پرتی! تو هیچی نمیشی!

(ریشه ی این مکالمه ی ذهنی هم در نود درصد مواقع از طرف پدر و مادره ولی نمیخوام طولانی بشه)

شکست میخوریم یاد میگیریم و ادامه میدیم...

کاری که باید بکنیم چیه حالا؟!

شروع کن!

شروع کردن همیشه سخته...

اقا همین الان گوشی رو بذار کنار...نیم ساعت بخون! نیم ساعت اصلا سخت نیست و نسبت به لحظه ی پیش کلی میوفتی جلو...

یعنی اینکار اینقد سادست که جدیش نمیگیریم....فقط شروع کنیم میبینیم اونقدرا هم سخت نبوده...

هرچی هم بخونی استقامتت میره بالا و راحت تر میشه....

عوامل مزاحم رو هم دور کن......مثلا موقع خوندن اون گوشی جلوت نباشه...

اگه موارد دیگه ایی توی ذهنت هست خوشحال میشیم در موردش صحبت کنیم 53258zu2qvp1d9v
نقل قول: tagon :

سلام و صد درود 
[تصویر:  303.gif]

آقا منم کلیی مشاوره می‌خوام  [تصویر:  4chsmu1.gif]

اول از همه یکم درباره خودم بگم. 

همانطور که نمیدانید (شایدم میدانید  [تصویر:  65.gif] ) کلاس یازدهم تجربی ام اما کلا توی تمام پرسه انتخاب رشته مثلا نظر سنجی می گذاشت مدرسه می‌نوشتم دوست دارم برم ریاضی و فیزیک چون از سختی کنکور تجربی میترسیدم اون موقع و هنوزم ترسش هست اما کمتر از اون موقع هست. [تصویر:  4.gif]

ولی در نهایت ناباوری آخرین لحظه تجربی رو انتخاب کردم [تصویر:  shy.gif] ، چراشو دقیق نمیدونم خدایی ولی از کودکی کتاب علوم تجربی رو دوست داشتم در مقاطع ابتدایی تا دهم.

اما الان که تجربیم گاهی وقتا باز مغزم سوییچ می‌کنه رو ریاضی فیزیک.  [تصویر:  vamonde.gif] ، قابل ذکره که توی مقطع متوسطه اول نمرات ریاضیم همیشه دو نمره بیشتر ازعلوم تجربی بوده [تصویر:  65.gif]

و گاهی با خودم میگم کاش رشتم ریاضی و فیزیک بود تا میرفتم آی تی میخوندم  [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif] (شکلک بهتری پیدا نکردم  [تصویر:  65.gif] )

اما نه چشو چال خیره شدن به مانیتور رو دارم نه اونقدر حوصله که ساعت ها بشینم تا یک معادله ۸۰۰ مجهولی رو حل کنم [تصویر:  khansariha%20(134).gif]  [تصویر:  65.gif]
به هر حال الان اینجام و یه کتاب ، نه دو تا کتاب زیست شناسی(خیلی سبز) دستمه که تعداد صفحاتشون رو هم ۱۲۰۰ صفحه میشه (دیگه خیلی خیلی سبزه!)و باید تا بعد عید تمومشون کنم [تصویر:  khansariha%20(121).gif]

خب برسیم به اصل کاری [تصویر:  4.gif]
برای شروع سوالم اینه چطور یک آزمون رو تحلیل کنیم (از لحاظ علمی  ) ،همین که بشینیم یه دور همه رو حل کنیم و نکات جدید رو یادداشت کنیم بسه [تصویر:  65.gif] ؟

یه سوال دیگه [تصویر:  shy.gif]
چی کار کنیم که عین ۴ ساعت آزمون رو بشینیم پای آزمون من خودم نهایت تا دو ساعت میتونم بشینم بعدش هم قشر مخ دیگه جایگاه تفکر و ایده نیست [تصویر:  gigglesmile.gif] هم حسش نیست.
اوفف چنی حرف زدم [تصویر:  khansariha%20(13).gif]

درود تاگون جان 53

هر کدوم ازین رشته های ریاضی انسانی تجربی خودشون یه دنیایین که ممکنه توی هر کدوم 4-5 تا رشته ی دانشگاهی مناسبت باشه 53258zu2qvp1d9v

اگه بخواییم همرو تجربه کنیم که اصلا عمرمون جواب نمیده! Gigglesmile

دوستان توجه کنید اینطوری نیست که مثلا ما فقط برای یک رشته ی خاص ساخته شده باشیم و باید اونو پیدا کنیم.....

توی تست های روانشناسی هم وقتی میخواییم شغل های مناسب فرد رو بر اساس روحیاتش پیدا کنیم  ازش ازمونی گرفته 

میشه که ممکنه ده شغل کاملا متفاوت اخرش معرفی بشه...

پس اصلا نگران نباشید...

تحلیل ازمون هم قلق خاصی نداره...

اونایی که درست زدی و خیلی هم روش مسلطی رو رد کن که وقتت  رو روی چیزای مهمتری بذاری. بقیش هم که خودت گفتی کاملا درسته...

4 ساعت ازمون دادن واقعا سخته 4chsmu1 اینو گفتم بدونی که فقط برای تو سخت نیست... Gigglesmile

چنتا نکته رو رعایت کن بقیش با زیاد ازمون دادن حل میشه... خوده ازمون دادن مثل باشگاه بدنسازی باعث تقویت میشه...

چنتا نکته که حتما خودتم میدونی :

- تمرکز کن ولی نه به این صورت که چهارچشمی بیوفتی روی برگه ی ازمون! Gigglesmile  در عین ریلکس بودن توجه کن به سوالات...

- درس هارو از نقاط قوتت شروع کن بیا به سمت نقاط ضعف...(اینطوری حداقل از درسایی که توشون قوی هستی نتیجه میگیری و حیف نمیشن)

- بین هر درس حتما سرتو بیار بالا نفس بکش روی صندلی کش و قوس به خودت بده... (عادت کنی چه خسته ایی چه خسته نیستی اینکارو کنی)

- قند خون رو بالا نگه دار...قند خون که بیاد پایین خود به خود تمرکز افت میکنه...هرکسی روش خاص خودشو داره حتی ممکنه عجیب باشه!

من رانی میریختم توی جای اب معدنی و بین هر درس یه کوچولو میخوردم... تقریبا یدونه رانی مصرف میشد توی 4 ساعت.

پشتیبان هم میگفت این چه کاریه میکنی اخه دسشوییت میگیره! Khansariha (13)  شکلات هم خوبه ولی من نوشیدنی هارو دوس دارم 4chsmu1
 سپاس شده توسط
نقل قول: Silent Voice :

ممنونم داداش درسته

فقط میدونین من پریروز 4 ساعت کامل خوندم

اما دیروز تو حین خوندن دهم متوجه شدم نمیتونم هم یازدهم و هم دهم رو باهم بخونم

گفتم شاید بهتر باشه تابستون دهم و بخونم امسال یازدهم و بخونم
 چون دهم رو هم انباشته شده البته نه همه درسا
در کل دیروز سردرگم  شدم
خیلی سردرگم
دهمو یازدهم و تابستون با هم بخونم به نظر شما؟؟؟

دهم و یازدهم توی تابستون تموم نمیشه...

4 ساعت در کنار مدرسه هم خیلی خوبه....

ببین الان تو که دهم رو خوندی...و مدت زیادی ازش نگذشته... پس اینایی که خوندی رو حفظ کن...

متاسفانه خیلی از برنامه ها حتی قلمچی یه جوری نوشته شدن که انگار ذهن ما هارد کامپیوتره که راحت همه چیرو توی خودش نگه داره...

این مطالب باید مرور بشن تا جاشون توی ذهنم محکم بشه...اگه فراموش بشن باید دوباره از صفر براش زحمت بکشیم...

پس الان که داری یازدهم رو میخونی کنارش دهم رو هم مرور کن... یعنی ازین 4 ساعت برای مثال 3 ساعتش یازدهم یک ساعت دهم...

دهم رو سرعتی بخون زیاد روش تمرکز نکن....

انسانی هستی و مطالب حفظی زیاد داری ازشون مراقبت کن...

میتونی با این نسبت پیش بری یا فکر دیگه ایی کنیم؟
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان