امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 4.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مکتبخونه (سرپرست: فرید، العبد المرحوم)

سلام خدمت دوستان و تشکر از سرپرست زحمت کش  [تصویر:  khansariha%20(8).gif] [تصویر:  thankyou.gif]
اجرتون با حضرت رقیه(س)
یازهرا 
/39روز اشتی با کتاب/مدافعان حرم
عاشق فاطمه زهرا /۱۹۰ روز دوستی با کتاب
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سلام خدمت دوستان و تشکر از سرپرست زحمت کش  [تصویر:  khansariha%20(8).gif] [تصویر:  thankyou.gif]
اجرتون با حضرت رقیه(س)
یازهرا 
/40روز اشتی با کتاب/مدافعان حرم
زندگی آزاد / 16 روز / حسین از زبان حسین (ع) 
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
عاشق فاطمه زهرا /۱۹۱ روز دوستی با کتاب

خداحافظی

رزا/ 7 روز دوستی با کتاب/ مرور عادت های اتمی
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

سلام   [تصویر:  53.gif]  
رها Y / 
۲۲  روز دوستی با کتاب / لطفا گوسفند نباشید !
زندگی آزاد / 17 روز / حسین از زبان حسین (ع) 
عاشق فاطمه زهرا /۱۹۲ روز دوستی با کتاب

خداحافظی

سپاس شده توسط
سلام   [تصویر:  53.gif]  
رها Y / 
۲۳ روز دوستی با کتاب / لطفا گوسفند نباشید !
عارفه/ ۶۷ روز 
زندگی برازنده من/ مرور
حرکت، عین صاد / قرار شبانه

نقل قول:
فکر می‌کنم تو بحث کتاب خوندن یا نخوندن کتابی که می‌خونیم خیلی موثره.
همینطوره، هر چقدر به کنجکاوی ها و سوال های درونی ما بهتر متصل بشه جذاب تر میشه daghighan
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
عاشق فاطمه زهرا /۱۹۳ روز دوستی با کتاب

خداحافظی

عارفه/ ۶۸ روز 
حرکت، عین صاد
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
عارفه/ ۶۸ روز 
حرکت، عین صاد

دوستان، این کتابی که می خونم رو تازه شروع کردم. یعنی بر خلاف خیلی از کتابام که خرده خرده هر دفعه یکمش رو می خونم نیست.

تو این دو سه روز حس کردم چنین کتابی چقدر دوران نوجوونیم یا اوایل دانشجو شدنم می تونست کمکم کنه... وقتی که در به در دنبال یه اسلام شناسِ عارف بودم که بیاد از پایه بگه بیاد بالا.
و تمایلات سیاسی نداشته باشه،
زورکی اثبات نکنه،
واقعا با سواد باشه و ترجیحا فقط از علم دین سر در نیاره
بلکه علوم انسانی رو بشناسه...

[تصویر:  3.jpg]

هر کس دنبال چنین کتابی می گرده عمیقأ بهش توصیه می کنم، 
مخصوصاً که نویسنده ش رو خیلی قبول دارم.

[تصویر:  02-01.jpg]

عین صاد لقب علی صفایی حائری هست. ایشون واقعا استاد منه، با اینکه هیچ وقت ندیدمش اما حرف هاش، نوارهایی که ازش مونده و و مثال هاش چنان به جانم نشسته که نه فقط روی زمین و استدلال و مذهب و اینا، که در عالم معنا هم کمکم کرده خدا رو پیدا کنم. 
با تمام وجودم لمس کنم.

چند تا از جمله هایی که در وجودم حک شد رو از ایشون میگم.
(مفرد به کار می برم هرچند براشون ارزش زیادی قائلم اما نمی‌خوام بدون اینکه ایشون رو بشناسید از الفاظ استاد و سرور و چه و چه براشون استفاده کنم. او را همینطور ساده و فروتن، که می شناسمش در قلبم دوست دارم.)

لجبازی با آنهایی که از آن طرف بام افتاده اند و یک عمر نقشه کشیده اند و یک لحظه کار نکرده اند، آدم را به اقدام بدون عمل می کشاند و از این طرف پایین می اندازد. تو که عکس العمل این هایی، ناچار فدایی می شوی و قربانی می شوی.

وحشت از حجم کار و عظمت بار تو را ضعیف می کند و ما را ناامید می سازد که نمی شود کاری کرد. وقتی خیال می کنی که باید این کار بزرگ را و این ساختمان عظیم را در یک لحظه از میان برداری، ناچار ناامید می شوی و از پای می افتی. ولی توجه به مفهوم نظم و این که کار تو زیاد است ولی گرفتاری تو در هر لحظه بیش از یکی نیست، مسأله را آسان می کند و به تو ظرفیت می دهد. 

آن ها که از درون نجوشیده اند، از بیرون پر خواهند شد.

از کتاب صراط

زندگی آزاد / 19 روز / حسین از زبان حسین (ع)   53

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان