امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 4.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مکتبخونه (سرپرست: فرید، العبد المرحوم)

(1400 مرداد 10، 23:56)Roza_r نوشته است:
نقل قول: یندفعه زوری مطالعه کردم و زمان مطالعه ام  ۲۰  دقیقه شد 
شاید کتابی که میخونید نیاز به فکر کردن داره و الان ذهنتون یکم شلوغه یا ژانر مورد علاقتون نیست یا اینکه نه فقط امروز یکم کم حوصله تر بودید. 20 دیقه هم عااالیه به نظرم. زیاد هدف بزرگ برندارید لذت ببرید از 20 دیقه مطالعتون 53258zu2qvp1d9v تایم مطالعه من شخصا کمه.

فکر کنم دلیلش این بود که یکم سرم شلوغ شده بود Khab
سلام امید وارم حالتون عالی باشه
امیرعلی /۷مرداد / ۵روز دوستی با کتاب  Khansariha (69)
یا امیرالمؤمنین / 25 مهر 99 / 93 روز / تاریخ تحلیلی اسلام (شهیدی)
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
سلام بر دوستان 

بچه های که تازه شروع به کتاب خوانی کردن 
به مسیر مطالعه خیلی خیلی خوش اومدین 
قراره خیلی چیزا یاد بگیری 
و آینده و موفقیتات و بسازی 

آقای یا امیر المومنین
ماشاالله 
خیلی تبریک میگم ۹۳ روز دوستی با کتاب 
چه کتاب جالبی هم انتخاب کردید 
من فقط یکبار کتاب تاریخی خوندم اسم کتابش خواندنی های تاریخ بود البته کامل نخوندمش Shy 
ولی خیلی کتابش و دوست داشتم 
۶۵۵ صفحه بود حدودا 
موفق باشید Khansariha (69) 

AmirAl جان 

خوش امد میگم 
۵ روز تا دریافت اولین اعتبار 
ماشاالله داداش جان 
ایول 
یه پیشنهادی دارم ظهر یا صبحا مطالعه کن 
شب ممکنه خوشایند نباشه کتاب خوندن 
ولی صبح خیلی لذت بخشه

خانم ایرانا 

خیلی خوش اومدید 
موفق باشید 
حضورتون مسرت بخشه

مهدی عزیز 

باریکلا داداش 
۲۶ روز دوستی با کتاب 
فقط چند روز با مدال برنز فاصله داری 
ایول 

خانم SILENT SCREAM 

۳۴ روز دوستی با کتاب احسنت 
موفق باشید 

آقای عاشق فاطمه زهرا  

درود بر شما 
۱۱۳ روز دوستی با کتاب 
موفق باشید 

خانم عارفه 
درود بر شما 
کتاب خیلی خوبی انتخاب کردین کیمیاگر پائولو کوئیلو 
راستش من این کتاب و یه بخش کمی ازش و خوندم برام سنگین بود 
۹۳ روز دوستی با کتاب Khansariha (69)
پر قدرت ادامه بدید 317
سلام 

ستاره / 10 تیر 1400/ 29 روز دوستی با کتاب / تحلیل رفتار متقابل ... ، حسین از زبان حسین ، آئین درس خواندن ، سختون  Khansariha (56)
 چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
Khansariha (2)

سلام 103
ماجراجو// ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ // یک روز دوستی با کتاب
کتاب : سه دقیقه در قیامت 
می‌گویند غم همزاد بشر است، همزاد من به شکلی با من عجین شده که حتی یک دم از من فاصله نمی‌گیرد...
نقل قول: آقای یا امیر المومنین
ماشاالله 
خیلی تبریک میگم ۹۳ روز دوستی با کتاب 
چه کتاب جالبی هم انتخاب کردید 
من فقط یکبار کتاب تاریخی خوندم اسم کتابش خواندنی های تاریخ بود البته کامل نخوندمش [تصویر:  shy.gif] 
ولی خیلی کتابش و دوست داشتم 
۶۵۵ صفحه بود حدودا 
موفق باشید [تصویر:  khansariha%20(69).gif] 

با سپاس از سرپرست بزرگوار
من از زمانی که با کتاب مأنوس شدم علاقه فراوانی به کتب تاریخی پیدا کردم، کتب تاریخی از این جهت برای من جذاب هست که با شناخت بستر های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در هر دوره میتونیم وقایع تاریخی رو تجزیه و تحلیل کنیم و علت های وقوع هر واقعه رو متوجه بشیم که بسیار برای من شیرین هست. 

زندگی بشر مدام در حال تکرار هست، اگر از گذشتگان درس نگیریم محکوم به تکرار اشتباهات گذشته هستیم.
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
عارفه/ ۸۴ روز 
کیمیاگر/پائولو کوئیلو

بلاخره کیمیاگر تموم شد. 

کیمیاگر چه درسی بهم داد؟ چی بهم اضافه کرد؟
کیمیاگر 
۱_هر بار بهم یادآوری کرد که دور و برم پر از نشانه ست، تلنگر بهم زد که ببینمشون و با خدا، طبیعت و کائنات یکرنگ بشم.
۲_بهم یادآوری کرد که هر کس افسانه شخصی خودشو داره و خوشبختی و کمال هر کس در اینه که افسانه خودش رو دنبال کنه.
هیچ قیاس و دخالتی نیست، 
هیچ کس راه کسی رو نبسته،
یا جای کسی رو نگرفته.

نقل قول: خانم عارفه 
درود بر شما 
کتاب خیلی خوبی انتخاب کردین کیمیاگر پائولو کوئیلو 
راستش من این کتاب و یه بخش کمی ازش و خوندم برام سنگین بود 

303
می دونید چقدر طول کشید تا نرم نرم بخونم و هضم کنم؟ کتاب نمادینی هست، همینطور سریع می‌خوندم برید جذب نمی‌شد Gigglesmile
من یادداشت میذارم کنار کتابام، زیر جاهای جالبی خط می کشم،
اولین یادداشتم مال حدود نه ماه پیشه‌ با اینکه کلا ۱۷۰ صفحه بود.
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
هارت تنها / ۵۳ روز/۱۸ خرداد ماه
کتاب های معجزه سحرخیزی 
گفتگو با خدا
سلام

تاج/131 روز دوستی با کتاب

بحث کتاب کیمیاگر شد ، یه چیزی بگم ehteram

یه تعریفی از یک فردی شنیدم که این کتاااب بسیااار زیبااااست و این حرفا

هر کتابی که خیلی خیلی مشتاق خوندنش باشم باید زود تمومش کنم Khansariha (56)

من دیدم رمانه 22 22 
با رمان حال نمیکنم و تو ذوقی شد برام از این کتاب کیمیاگر ولی به هر حال تا تهش خوندم

علت اصلی که علاقه به رمان ندارم این هست که بعضی رمان ها فضای داستان محور دارن و آموزه جالبی ندارن
و یه سری رمان ها هم یه سری آموزه هایی با داستان گونه و نوشتن که من علاقه ای به خوندن این سبک هم ندارم ، چون سر و ته داستان بزنیم به یک سری مفاهیمی از کتاب میرسیم که اگر مستقیم درباره اونها بحث میشد خیلی بهتر بود
ولی کلا این سبک رمان ها برای  تفکر و کشف روابط و افزایش درک هم  خوبه  که در قالب داستان  مفاهیمی به شما یاد میدن
این لینک سایت طاقچه هست که دید و درک شما نسبت به کتاب عمیق تر میکنه

«۱۰ درس که از کتاب کیمیاگر یاد می‌گیریم»

یک رمان پیشنهاد بدین بلکه علاقه مند بشم 7
عاشق فاطمه زهرا / ۲۱۳ روز دوستی با کتاب
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

(1400 مرداد 11، 20:35)تاج نوشته است: بحث کتاب کیمیاگر شد ، یه چیزی بگم ehteram

من  دیدم رمانه 22 22 
با رمان حال نمیکنم و تو ذوقی شد برام از این کتاب کیمیاگر ولی به هر حال تا تهش خوندم

علت اصلی که علاقه به رمان ندارم این هست که بعضی رمان ها فضای داستان محور دارن و آموزه جالبی ندارن
و یه سری رمان ها هم یه سری آموزه هایی با داستان گونه و نوشتن که من علاقه ای به خوندن این سبک هم ندارم ، چون سر و ته داستان بزنیم به یک سری مفاهیمی از کتاب میرسیم که اگر مستقیم درباره اونها بحث میشد خیلی بهتر بود
ولی کلا این سبک رمان ها برای  تفکر و کشف روابط و افزایش درک هم  خوبه  که در قالب داستان  مفاهیمی به شما یاد میدن

اول از همه بگم که چه لینک خوبی گذاشتید، دمتون گرم 303

و اینکه منم مثل شما با داستان ها کلا خیلی همراهی نمی کنم مخصوصا رمان مخصوصا وقتی تا میاد داستان شروع بشه کلی داره شخصیت ها رو ریز ریز توضیح میده و از اتفاقات ساده میگه. تا ماجرا شروع بشه دیگه کلافه میشم. God
همین شد که سه دختر حوا رو از وسطش شروع کردم. 42

و درباره نظرات دیگران،
««اصلا نمیشه روش حساب کرد.»»
چه بسا کتاب افتضاح بوده از نظرم و چقدر به به و چه چه شنیدم مثل کتاب دال دوست داشتن که به نظر من چیزی نیست جز تراوشات ذهن بیمار و افسرده نویسنده که به خورد خواننده هایی میده که دوست دارن این فکرهای خواب و خیالی ظاهراً گوگولی رو حقیقت بدونن. ببخشید آخه خیلی ازش شکارم 45
یا برعکس، کتابی رو گفتن بیخوده، رده پایینه و عاشقش شدم و دو بار خوندمش(رمان رو دو بار بخونم کولاک کردم!) مثل رمان عشق زیر روسری از شلینا جان محمد
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
ایرانا/ دومین روز دوستی با کتاب
امیرالمومنین (ع):

جاهِدوا فی ‌سَبیلِ‌‌‌اللهِ بأَیدیكُم فَإنْ لَمْ تَقدِروُا فَجاهِدُوا بِألْسِنَتِكُم فَاِنْ لَم تَقِدروُا فَجاهدوُا بِقُلوبِكُم.

در راه خدا با دستها (و جوارحتان) جهاد و مقابله کنید
و اگر نتوانستید با زبانتان و اگر نتوانستید(لااقل) با دلهایتان مجاهده نمائید✌☘

°•مستدرک، ج ١۱، ص ١٦•°
____

اون کسی ک باید ببینه میبنه ، دلسرد نشو رفیق✌
(1400 مرداد 11، 20:35)تاج نوشته است: سلام

تاج/131 روز دوستی با کتاب

بحث کتاب کیمیاگر شد ، یه چیزی بگم ehteram

من  دیدم رمانه 22 22 

اول بهتره شما کتابایی ک دوس داشتینو بگین تا بر اون اساس معرفی کنم. Nevisandeh

اگه عاشقانه لطیف که مثل این ایرانی های خیال پرداز و مثل بعضی خارجی ها پر از صحنه های زشت و رقت‌انگیز نیست بخاید کتاب دختر پرتقالی خیلی دوست داشتنیه... برای من ک خیلی خیلی رمان میخونم پیش بینی اتفاق بعدی یکم مشکل بود، خیلی کتاب قشنگیه
اگه تاریخی، اموزنده، کشش دار، نسبتا کوتاه، در حد ۲۰۰ صفحه میخواید 
کتاب من برمی‌گردم محشره... هم از تاریخ بیشتر میدونین هم خیلی چیزا رو بیشتر و بهتر درک میکنین... و خیلی هم قلم نویسنده زیبا و ظریفه
اگه فلسفی و طنز و پر پر و پیمون و کتابی ک با زبون ساده اما عمیق نوشته شده باشه مد نظرتونه، کتاب جز از کل واقعا حرف نداره
حین خوندن کتاب همزمان گریه و خنده باهم میان
واقعا یه شاهکاره
اگه کتاب های پلیسی و هیجان دار میخاین ک آبکی نباشن و بر اساس واقعیت نوشته شده بشن و واقعا ادم کشش داشته باشه بخونه ... کتابای اقای محمد رضا حداد پور جهرمی رو معرفی میکنم ک بخونین، من از کتاباشون: حیفا_تب مژگان_ کف خیابون ۱ و کف خیابون ۲_همه نوکرها_ و چن تای دیگ ک یادم نیستو خوندم... واقعا اینقد قشنگ بودن ک هی میرم دنبال کتابای جدیدیشون...
اقای پورجهرمی ی مامور اطلاعاتی ایرانین و از پرونده هاشون میگن... واقعا پیشنهاد شدیییید میشه
کتاباشون یکم طنزامیز هم هستن...
یک کتاب هم ب تازگی خوندم ب نام احضاریه، نمیدونم چه ژانریه ولی محشر بود... واقعا من تا حالا از نظر حضرت زینب به واقعه ها نگاه نکرده بودم... 
خیلی کتاب عجیبیه...
الان نصفه شبه ی بار هم نوشته هام پریدن، حضور ذهن ندارم درست... اگ چیزی یادم اومد بازم میگم
.
.
.
(1400 مرداد 11، 23:13)عارفه نوشته است:
(1400 مرداد 11، 20:35)تاج نوشته است: بحث کتاب کیمیاگر شد ، یه چیزی بگم ehteram

من  دیدم رمانه 22 22 

و یه سری رمان ها هم یه سری آموزه هایی با داستان گونه و نوشتن که من علاقه ای به خوندن این سبک هم ندارم ، چتخون سر و ته داستان بزنیم به یک سری مفاهیمی از کتاب میرسیم که اگر مستقیم درباره اونها بحث میشد خیلی بهتر بود

اول از همه بگم که چه لینک خوبی گذاشتید، دمتون گرم 303

و اینکه منم مثل شما با داستان ها کلا خیلی همراهی نمی کنم مخصوصا رمان مخصوصا وقتی تا میاد داستان شروع بشه کلی داره شخصیت ها رو ریز ریز توضیح میده و از اتفاقات ساده میگه. تا ماجرا شروع بشه دیگه کلافه میشم. God
همین شد که سه دختر حوا رو از وسطش شروع کردم. 42

و درباره نظرات دیگران،
««اصلا نمیشه روش حساب کرد.»»
چه بسا کتاب افتضاح بوده از نظرم و چقدر به به و چه چه شنیدم مثل کتاب دال دوست داشتن که به نظر من چیزی نیست جز تراوشات ذهن بیمار و افسرده نویسنده که به خورد خواننده هایی میده که دوست دارن این فکرهای خواب و خیالی ظاهراً گوگولی رو حقیقت بدونن. ببخشید آخه خیلی ازش شکارم 45
یا برعکس، کتابی رو گفتن بیخوده، رده پایینه و عاشقش شدم و دو بار خوندمش(رمان رو دو بار بخونم کولاک کردم!) مثل رمان عشق زیر روسری از شلینا جان محمد

منخودم کتابای اقای نویسنده کیمیا گر رو دارم کامل، همشونو فک کنم، بابام دوران دانشجویی خریده بود، ولی اصلا بازشون هم نکردم
خوندم ی جا ک نویسنده همون پاعولو ( کیبوردم خرابه نمیتونم اسمشونو درس تایپ کنم ) مشکل روانی داشتن در جوانی و بعد ب یه عرفان جدید رسیدن و ادعای پیامبر بودن میکنن!!! و یه دین و مکتب جدید تاسیس کردن...
بعد تحلیلش کردن و کامل این اقا رد شد... منم اصلا طرف کتاباون هم دیگه نرفتم
حالا نمیدونم شما که خوندین دارین تعریفش میدین واقعا خوبن کتاباش یا ن!
.
.
.

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان