امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 4.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مکتبخونه (سرپرست: فرید، العبد المرحوم)

Music 
(1400 مرداد 10، 13:49)SILENT scream نوشته است:
(1400 مرداد 8، 17:18)SILENT scream نوشته است: شادی
32 روز دوستی با کتاب
من برمیگردم
یوسف گم گشته

من برمیگردم واقعا محشر بود... خیلی خیلی ازش یاد گرفتم...

۹ مرداد / ۳۳ روز دوستی با کتاب/ چگونه یک نماز خوب بخوانیم؟
۱۰ مرداد / ۳۴ روز دوستی با کتاب / از او، چهار قصه شورانگیز

۱۱ مرداد/ ۳۵ روز دوستی با کتاب/ بازخوانی سه دقیقه در قیامت و زیباترین داستان و بازی عوض شده ..
سه دقیقه در قیامت رو ک همه راجبش میدونیم پس حرفی نمیزنم!
از او، قشنگ بود روایت ۴ پدر یا مادر شهید بود
زیباترین داستان، فک کنم بیشتر به درد طلبه ها بخوره
بازی عوض شده، خیلیی دوست داشتنی بود
چن تا داستان کوتاه بودن.
با اینکه اشتباه چامی داشت و مثلا ی صفحه حذف میشد ! و ی صفحه دوبار تکرار میشد اما بازم اینقد قشنگ بودن داستان هاش ک نمیتونستم دل بکنم ازش
بعد از خاطرات خانه اموات به داستان کوتاه علاقمند شدم
وگرن من از داستان کوتاه متنفر بودم
Khansariha (56)
۱۲ مرداد/36 روز دوستی با کتاب/ فتح خون( ان شالله)
.
.
.
نقل قول: منخودم کتابای اقای نویسنده کیمیا گر رو دارم کامل، همشونو فک کنم، بابام دوران دانشجویی خریده بود، ولی اصلا بازشون هم نکردم
خوندم ی جا ک نویسنده همون پاعولو ( کیبوردم خرابه نمیتونم اسمشونو درس تایپ کنم ) مشکل روانی داشتن در جوانی و بعد ب یه عرفان جدید رسیدن و ادعای پیامبر بودن میکنن!!! و یه دین و مکتب جدید تاسیس کردن...
بعد تحلیلش کردن و کامل این اقا رد شد... منم اصلا طرف کتاباون هم دیگه نرفتم
حالا نمیدونم شما که خوندین دارین تعریفش میدین واقعا خوبن کتاباش یا ن!

توی اینترنت سرچ کردم و چهار پنج تا سایت نسبتا در و پیکر دار رو سعی کردم انتخاب کنم و بازدید کردم اما چیزی درباره عرفان جدید و ادعای پیامبری ندیدم. حالا اگر لینکی یا اسم مجله ای هست بذار برامون که کجا خوندی. منم کنجکاو شدم. سرچ کردم پائولو کوئیلو ادعای پیامبری، چیزی تحت عنوان ادعای پیامبری پیدا نکردم. 

من از پائولو یکی کیمیاگر رو خوندم (که امروز تموم شد) و بریدا که نصفه هست کامل نخوندم. از منظر این کتاب نگاه پائولو کوئیلو اتفاقا یک نگاه عمیق به زندگی هست. کیمیاگر چیزی نداره یا در حال ترویج ایدئولوژی خاصی نیست. از نظر عرفانی حرفایی که می زنه پیرامون اینه که کائنات پره از نشانه ها.
توی فارس نیوز نوشته بود که خداشناسی نمی کنه (یا میگه لازم نیست چنین چیزی) بلکه میگه خودشناسی و به این مورد ایراد گرفته بود. خب مگه این دو جدان از هم؟ منافاتی نداره به نظر من. 106

درباره دیوانگی هم اگه دوره ای فرضا دیوانه بوده دلیل نمیشه که «حرف هاش» تو کتابش از سر دیوانگی باشه. با فرض اینکه دیوونه بوده یعنی ممکن نیست بهبود پیدا کرده باشه؟ ضمنا همه گفتن بستری بوده تو تیمارستان اما همه یک حرف واحد نزدن، بعضیا گفتن پدر و مادرش چون متفاوت بوده زوری بستریش کردن و اونم دو بار فرار کرده!
+ هیچ جا حرف از رد شدنش نبود. 39

در آخر بگم من اطلاع چندانی از خودش نداشتم و او رو از میان حرف هاش شناختم. ضمنا کتاب خوندنم کمی کارآگاه طوریه یعنی منتقدانه می خونم و گاهی تو دلم میگم اینجا چرت گفتی، اینجا عالی گفتی. همه رو نمی پذیرم. با مطالعات خودشناسی، اسطوره شناسی و تدبرهای قرآنیم تطبیق میدم. همینجوری چیزی رو نمی پذیرم. عاشق و شیفته آقای کوئیلو هم نیستم. ضمنا این ها نظرات من درباره کتاب کیمیاگر بود نه همه آثارش. حالا باید بقیه ش رو بخونم تا ببینم اونا چطورن. 128fs318181

کیمیاگر به پیدا کردن مسیر شخصی زندگیت می‌تونه کمک کنه. و مطمئن باش حداقل این اثر هیچ خطری نداره.
به هفتاد زبان ترجمه شده و پرفروش ترین کتاب پرتغالی تا حالا بوده!
حالا اینا دلیل نمیشه اما خیلی هم نمیشه دگم و بسته مواجه شد با چنین آثار جهانی ای. 42
کیمیاگر رو به نظر من بخون و نظر خودت رو پیدا کن، دیدم که اهل کتاب هم هستی و مبتدی هم نیستی که همه چیز رو دربست بخوای بپذیری. 49-2
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
مهرخدا، 16 روز دوستی با کتاب
نیمه تاریک وجود از دبی فورد
شدن از میشل اوباما
[تصویر:  Untitled_2.png]
سلام خدمت دوستان و تشکر از سرپرست زحمت کش  [تصویر:  303.gif]
اجرتون با حضرت رقیه(س)
یا باب الحوئج58
روز اشتی با کتاب/اشتی با خدا از طریق آشتی با خود
(1400 مرداد 11، 16:16)alone heart نوشته است: AmirAl جان 

خوش امد میگم 
۵ روز تا دریافت اولین اعتبار 
ماشاالله داداش جان 
ایول 
یه پیشنهادی دارم ظهر یا صبحا مطالعه کن 
شب ممکنه خوشایند نباشه کتاب خوندن 
ولی صبح خیلی لذت بخشه

چشم سعی میکنم از این به بهد صبح ها مطالعه داشته باشم 302
نقل قول: و درباره نظرات دیگران،

««اصلا نمیشه روش حساب کرد.»»
دقیقا daghighan

نقل قول: اول بهتره شما کتابایی ک دوس داشتینو بگین تا بر اون اساس معرفی کنم. [تصویر:  nevisandeh.gif]
تنها راز موفقیت 
اینو من نمیدونستم داستانی نوشته شده و گول خوردم 4 
ولی خوب بود 53258zu2qvp1d9v

ممنون بابت معرفی کتاب ها Gol ،  میزارم تو لیست Khansariha (56)
ماجراجو// ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ // دو روز دوستی با کتاب

کتاب : سه دقیقه در قیامت 

می‌گویند غم همزاد بشر است، همزاد من به شکلی با من عجین شده که حتی یک دم از من فاصله نمی‌گیرد...
یا امیرالمؤمنین / 25 مهر 99 / 94 روز / تاریخ تحلیلی اسلام (شهیدی)
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
هارت تنها / ۵۴ روز/۱۸ خرداد ماه
کتاب های معجزه سحرخیزی 
گفتگو با خدا
سلام
امیرعلی /۷مرداد/۶روز دوستی باکتاب
سلام

تاج/132 روز دوستی با کتاب Khansariha (56) Khansariha (66)
سلام 303

محسنین/123 روز Khansariha (56)
سلام  [تصویر:  303.gif]

*مهدی* / ۲۳ خرداد  ٢٧ روز دوستی با کتابکتاب سه دقیقه در قیامت 
دروود به دوستان کتابخون کانون 303

رزا/ 31 روز دوستی با کتاب/ مرور چند داستان کوتاه از خاک های نرم کوشک Khansariha (56)
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

عاشق فاطمه زهرا / ۲۱۴ روز دوستی با کتاب
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان