امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 4.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مکتبخونه (سرپرست: فرید، العبد المرحوم)

سلام

سنا /  چگونه یک نماز خوب بخوانم ؟ / 9 روز دوستی با کتاب

خیلی جالبه میگه اگه میخوای دنیات اصلاح بشه اول نمازتو اصلاح کن ، اگه میخوای آخرتت رو اصلاح کنی اول نماز رو اصلاح کن
مشکلات زیاد داری تو زندگی ؛ هی مشکل پشت مشکل برو نمازتو اصلاح کن
تو حل مساله ای گیر کردی برو دو رکعت نماز بخون
میخوای یکی مثل استاد راهنما تو زندگی هدایتت کنه بگه این کارو کن اون کارو کن مشکل حل بشه برو نمازتو اصلاح کن
نیازی نیست نمازت عارفانه و عاشقانه باشه خیلی مونده ما به اون مرحله برسیم
فقط باید خوب نماز بخونیم .. حالا نماز خوب چیه و چطوریه هنوز نخوندم...
ادامه دارد...
هارت تنها / 59 روز/۱۸ خرداد ماه
عارفه/ ۸۷ روز 
مبارزان راه روشنایی/پائولو کوئیلو
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
ماجراجو// ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ // 6 روز دوستی با کتاب

کتاب : سه دقیقه در قیامت 
می‌گویند غم همزاد بشر است، همزاد من به شکلی با من عجین شده که حتی یک دم از من فاصله نمی‌گیرد...
(1400 مرداد 16، 14:37)SILENT scream نوشته است:
(1400 مرداد 15، 3:59)SILENT scream نوشته است: ۱۵مرداد
۳۷ روز

38 روز
آن مرد با باران می آید

۳۹ روز 
در استانه چهل روزگی 4chsmu1
خضر دهم و کتاب قهوه سرد اقای نویسنده
کتاب دوم خیلیییی عالیه... من چاپ سال ۹۷ رو دارم.. تا این سال ۶۲ بار تجدید چاپ شده و این واقعا محشره
تکه های خیلی نابی داره... مینویسم یکیشو:
تلفن رو برداشتم تا شماره‌ای بگیرم اما هیچکس رو نداشتم، دفترچه تلفن من پر از اسم های جورواجوره، اما وقتی دنبال کسی می‌گردم که بتونم چند کلمه‌ای باهاش حرف بزنم، می‌بینم که به صورت مفتضحانه‌ای هیچ‌کس رو ندارم، و اون اعدادی که جلوی اسم‌ها نوشته مثل اعدادی که روی یه چک بی‌محل نوشته شده باشه، بی‌ارزش و مسخرن.
.
.
.
یا امیرالمؤمنین / 25 مهر 99 / 100 روز / جلد اول شب های پیشاور (سلطان الواعظین)
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
سلاااام دوستان

امروز، روز عاشقااان کتاب بود Khansariha (56) با تاخیر تبررریک میگم خدمتتون. امیدوارم کتابهای زیاد و خوب بخونید 303
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

سلام 

ستاره / 10 تیر 1400/ 36  روز دوستی با کتاب

نقل قول: ( پدربزرگ چه نفرتی از ترس و ترسو ها دارد پدربزرگ با چه لحنی از ترس و ترسو ها حرف می زند . همیشه می گوید این طرف قبر ، آدم از هیچی نباید بترسد جز عمل بد خودش و خشم خدا . ترسهای دیگر مال بزدلها است . و من چه بزدلی از آب درآمدم . )
واسه همین چیزاست که عاشق کتابای قدیمیم  53258zu2qvp1d9v
یه قسمت از کتاب سختون
فردا قسمت بعدیشو میزارم
 چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
Khansariha (2)

امروز آبنبات هل دار رو تموم کردم  53258zu2qvp1d9v

17 روز دوستی با کتاب 

البته نمیدونم درسته یا نه ولی خب کار رو راه مینداره  53258zu2qvp1d9v

شارژم کمه دیگه نمیشه چیزی بگم  53
سلام به همگی
راستش من مدتی هست که کتاب خوندن رفته تو عادت‌هام. از وقتی که اینستاگرام رو پاک کردم و اپلیکیشن طاقچه رو گذاشتم صفحه اول گوشی، دیگه انتخاب اولم برای پر کردن اوقات بیکاریم شده کتاب خوندن. البته که معمولا غیر از کتاب خوندن های جسته گریخته، سعی می‌کنم وقت ثابت هم براش داشته باشم. (امروز به اندازه کافی خودنمایی نکرده بودم، گفتم اینجا خودم رو خالی کنم. تحمل کنید دیگه...)
با این حال این جا مثل بقیه دوستان شروع می‌کنم.

عرفان/۱۸ مرداد ۱۴۰۰/ یک روز / کتاب خرده عادت ها

راستش این کتاب رو چند روز پیش با هدف اصلاح برنامه روزانه‌م شروع کردم. من این جور کتاب ها رو (که پیشرفت شخصی یا خودیاری یا self help معروفن) یه بار از اول تا آخر می‌خونم، بعد جاهاییش که فکر می‌کنم می‌تونه به دردم بخوره رو علامت می‌زنم. سعی می‌کنم ریز ریز اونا رو تو زندگیم پیاده کنم. بعضیاشون با این که پر سر و صدا و پرفروش میشن اما دریغ از یه نکته مثبت. خیلی نباید تو جو این کتابا غرق شد. اما این یکی بد نیست. نکاتی داره که توی شکل دادن عادت جدید و ترک عادت های قبلی به کار میان.
بهترین راه برای ترک یک یا یه مجموعه عادت، شکل دادن یه سری عادت جایگزینه. به جای این که تمرکز کنیم که چی نمی‌خوایم باشیم و چی‌کار نمی‌خوایم کنیم، رو این موضوع تمرکز کنیم که چه جور آدمی می‌خوایم باشیم و سعی کنیم عادت هایی که اون فرد داره رو کم کم برای خودمون ایجاد کنیم. این طوری کم کم عادت های جدید جای عادت های قبلی رو می‌گیرن. خلاصه اگه وقت داشتید، این کتاب توصیه میشه. البته اگه حال و حوصله خوندن عملی و انجام تمرین هاش رو دارید.
فرا رسیدن ماه محرم و عزاداری سیدالشهدا رو تسلیت میگم Sham

یا امیرالمؤمنین / 25 مهر 99 / 101 روز / جلد اول شب های پیشاور (سلطان الواعظین)
[تصویر:  2_3.png]
 گروه سرو  Khansariha (18)    کتابخونه  Khansariha (56) 
نام کاربری های قبلی : زندگی آزاد  -  یا امیرالمومنین
 سپاس شده توسط
سلاااام آقای earfun خیییلی خوش اومدید 303

خرده عادتها اگه درست یادم باشه ترجمه ی دیگه ای از عادتهای اتمیه. به نظر منم کتاب زردی نبود. چقدر خوب که خونده هاتونو تو زندگی شخصی پیاده میکنید Khansariha (69)
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

هارت تنها / ۶۰ روز/۱۸ خرداد ماه 

کتاب ماوراء طبیعی شدن 

۳۵ قانون
ماجراجو// ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ // 7 روز دوستی با کتاب

کتاب : سه دقیقه در قیامت 
می‌گویند غم همزاد بشر است، همزاد من به شکلی با من عجین شده که حتی یک دم از من فاصله نمی‌گیرد...
عارفه/ ۸۸ روز 
زندگی مشترک بدون فریاد
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان