امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

میز گرد کانون

خب من یه بار یه تذکر نه چندان رسمی در ایمیلم دریافت کردم و اون روز دقیقا در شرایط بد روحی بودم و واقعا ناراحت شدم. اما سعی کردم به خودم مسلط باشم و اجازه بدم چند روزبگذره. اما حقیقت اینه که اگرچه تذکر دوستانه دریافتی به نظر شخص من درست نبود اما با گذشت چند روز و فکر کردن درمورد موضوع نتیجه شخصی که گرفتم این بود که مدیران شاید قوانین رو مقداری مطابق زمینه فکری خودشون نوشته باشن اما من این حق رو به افرادی که مسئولیت در قبال اعضای کانون برعهده گرفتند میتونم بپذیرم. مثال میزنم من سرپرستی یه تاپیک کوچیک رو به طور مشترک با یک نفر دیگه از اعضا برای مدت محدود داشتم و در هفته شاید یک روز وقت اساسی باید صرف کنم و بقیه روزها سعی میکنم در پست هاش مشارکت کنم. حالا تو دو هفته اخیر از نظر روحی بهم ریخته بودم کلی اتفاق و کار تو زندگی شخصیم داشتم و حتی خودم نتونستم یک خط کتاب بخونم یا اعلام وضعیت کنم یا حتی وظیفه ی هفتگیم رو این هفته تو اون تاپیک رو انجام بدم! و دائم ذهن مشغول بود بابت انجام ندان وظیفه ای که بهم محول شده بود. یه سرپرستی ساده ذهن منو مشغول میکنه! یه سرپرستی نصفه نیمه و نه چندان خوب برای مدت کوتاه از من وقت میگیره و البته هرموقع خواستم میرم به زندگی شخصیم میرسم. خب مدیران کانون هم همگی زندگی های شخصی با مشکلات و کارای زیاد دارند. 
توذهنم مقایسه کردم که من کاربر ساده شاید چندین هفته تو تاپیکای مختلف فعال باشم اما خیالم راحته که مسئولیت مداومی ندارم، و زیاد منصفانه نیست که بگم چرا یکم قوانین به طرز فکر من نزدیکتر نیست؟ خب هر مجموعه احتیاج به مدیریت داره برای اینکه بالاخره یک یا چند نفر تصمیم گیرنده نهایی باشند و ممکنه یه مقدار سلیقه ی شخصی درش دخیل بشه اما به نظرم اومد که درست نیست من فقط اختیارات مدیران رو ببینم، و چشممو روی مسئولیت هاشون ببندم. پس از ناراحتیم کم شد. 
بعد بیشتر فکر کردم که خب هدف اصلیم از اینجا بودن چیه؟ هدف اصلیم پاکی خودم و بقیست و صدالبته کنارش کلی هدف و وسیله دیگه هم میتونه باشه مثل همدلی، مثل ایجاد عادات مثبت و.... خب یه حساب کتابی کردم دیدم کفه ی ترازو به نفع مزایای کانون سنگینی میکنه. بعد باز روزای بیشتری گذشت فکر کردم که شاید من مثلا تحت تاثیر این نوع صحبتی که بابتش تذکر دادن بهم، با اشخاص در پروفایل و تاپیک ها قرار نگیرم، اما اگر یک درصد فقط یک درصد در دل فرد مقابل یه مشکل جدید هرچند ضعیف هرچند نصفه و نیمه ایجاد کرده باشم به هدف اصلی اون آدم از اینجا بودن ینی پاکیش ممکنه ضرر بزنم و بدتر اینکه ممکنه حتی متوجهشم نشم (چون من این مشکلو نداشتم و واسم ملموس نیست اما ذهن و روح ادما پیچیدست). حالا مدیرای کانون یه جورایی حس مسئولیت در قبال تک تک بچه ها میکنند و خودشونم توضیحاتی دادند درمورد مشکلاتی که قبلا به وجود اومده و نمیشه گفت صرفا نظرات شخصیشون در قوانین لحاظ شده. البته هم چنان میگم شاید یه جاهایی با افکار من در تقابل باشه اما هدف اصلی ما درکنار کلی هدف فرعی میتونه با همین قوانین فعلی هم به نظرم تامین بشه و نظر شخصیم اینه که این اختیارات مدیران رو در مقابل مسئولیت ها و زحمات بی اندازشون میتونم بپذیرم. خلاصه اینکه من ناراحتیم برطرف شد و حتی به نظرم اومد که از اول دلیلی برای ناراحتی نبود  فقط به زمان و فکرکردن درمورد موضوع نیاز داشتم و اینکه یکم حال روحیم بهتر بشه.
خب حالا از یه زاویه دیگه میگم من ممکنه به عنوان رزا و به عنوان کاربر معمولی تو تاپیکای مختلف حضور پیدا کنم و سعی کنم به بقیه کمک کنم، اما صدالبته هم کمک هام تو دید عموم دوستانه (در حالیکه فکر میکنم زحمات بضی دوستان بخش زیادیش در دید همه ما نیست)، هم اینکه کمک به دیگران مستقیما باعث میشه خودم بتونم به پاکی برسم (درصورتیکه ممکنه بضی مدیران به یک ثبات در پاکی خودشون رسیده باشند اما هم چنان برای پاکی دیگران تلاش کنند). 

دوستان واقعا کانون جای فوق العاده ای برای ترکه خیلی حیفه کدورت بینمون به وجود بیاد. تک تک کاربرا دوست داشتنین. وقتی یک نفر بن میشه یا میره یه تیکه از وجود ما رو میبره. چون لحظات خوبی با هم داشتیم. من از کاربرا خواهش میکنم به این موضوعاتی که گفتم فکر کنند. هر چند تماما نظر شخصی من بودند و همه ی اعضا قابل احترامند و همه از من بهتر و عاقلترند و ابدا قصد آزردن کسی رو نداشتم 302 امیدوارم تک تک افراد رو مجدد ببینم و باهاشون صحبت کنم و از حضورشون مثل قبل لذت ببرم.

اما برای مدیران گرامی از زحماتشون متشکرم. به نظرم اگر نظر اکثریت با این هست که یک سری ارتباطات وجود داشته باشه (منظورن ارتباطات خارج از کانون نیست، گفتگوی یه مقدار راحتتر اعضاست) این مسئله رو لحاظ کنند، چون من حس میکنم منظور دوستان این هست که هرکس خودش حق انتخاب و تعقل داره اگر مشکلی واسش پیش بیاد به انتخاب خودشه و به خودش مربوطه)
پ.ن برای کاربران درمورد صحبتی که برای مدیران نوشتم: من تصور میکنم طرز تفکر مدیران این هست که به واسطه ی مدیریت کانون نباید به راحتی بگند هرکس اگر طی روابط صمیمانه تر آسیبی دید انتخاب خودشه و ما بی تقصیریم، و خودشون رو به نحوی مقصر میدونند و حس عذاب وجدان دارند. مخصوصا در مورد کاربران عزیز نوجوان کانون و حس من اینه که به هرصورت نیت خوبی دارند و البته هم زمان درک میکنم که طرز تفکر برخی از کاربران ممکنه این باشه که نه اگه مشکلی یش اومد مقصر خود افرادند که این هم نوعی طرز فکره و بازهم میشه تفاوت نگرش افراد.

صحبت دومم با مدیرا اینه که پیام ارسالی برای ایمیل بچه ها ترجیحا یک پیام رسمی و خشک و دستوری نباشه این واقعا تو روحیه افراد موثره مخصوصا افرادی مثل ما که واقعا حساس تریم.

پ.ن برای کاربران: مدیران هم شبیه ما هستند برخی از اونا هم چنان برای پاکی طولانی مدت در حال مبارزه اند، اونها هم عین ما روحیه ی حساس و شکننده ای دارند. هممون ویژگی های روحی مشترکی داریم!
سخن پایانی برای مدیران و کاربران:
تو رو خدا از هم دلگیر نشید، اجازه ندید کدوت و کینه تو دل هاتون نسبت به هم بیاد. مطمئن باشید که بخشی از افکارتون ناشی از حساسیت هاست و ممکنه مخاطب افراد در صحبت هاشون شما نبوده باشید. یاد روزای خوب و کنار هم بودن هاتون بیفتید. به هدف مشترکمون فکر کنید. به روزی که کانون رو پیدا کردید فکر کنید. به این فکر کنید که چند نفر دیگه ممکنه تو سال های آینده بتونند از کانون استفاده کنند درحالیکه که ما ممکنه تو کانون یا حتی تو این دنیا نباشیم! تصمیمات ما به ظاهر کوچیکند اما اثراتشون میتونه زیاد باشه. تمااام مطالبی که نوشتم مخاطبشون جمع بوده و نه شخص خاصی و صرفا نظرات شخصی من بودند. عذرخواهیمیکنم بابت طولانی شدنش. به امید پایداری کانون و البته دوستی و عشق قلبی همه ی اعضا 53258zu2qvp1d9v   دیگه اینقدر راحت از رفتن و نبودن حرف نزنید حتی سپاس ساده ی تک تک ما پای پستا تو این عالم و تو ادامه ی کلییی حس خوب موثره.
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

(1400 مهر 19، 23:04)بنت الهدا نوشته است: من  نمیدونم  چرا  هر چی مینویسم  یکی پشت  سرم  ویرایش میکنه   وقتی میام  پستایی  که قبلن گذاشتمو میخونم میبینم  مال من با این زمین تا اسمون فرق  میکنه کلی کلمات جابه جا شده کلی ازش حذف شده  
خیلی  بهم بر میخوره  
یعنی چی؟ 
مگه  حرف زدن من چه عیبی  داشته  
چرا از خودتون تغییرش  میدید؟ 
تو یه گروه راحت بودیم 
اونم که  بستید چه وضعشه  اخه

سلام
بنت الهدا جان چون میخوام خیلی زود جواب سوالت رو بدونی
هرچند که قبل تر موقع ویرایش پستت دلیلش بهت گفته شده
ایراد پست های شما نه اعتقادی بود و نه سیاسی و نه هیچ چیز دیکه
فقط کمی بی پروا و بدون پرده بود
عزیزم شما نسبت به انتخاب کلمات و جملاتت خیلی راحت عمل میکنی و این باعث اذیت شدن بقیه کاربرا میشه
جملات تحریک کننده اون هم در جایی که برای ترک توش قدم گذاشتیم!!!
میدونم اینا از دل ساده ات میگذره و دوست داری اونچه که از دلت برمیاد رو بگی اما خب خوندن بعضی جملات گاهی تاثیرش چیزی فراتر از اونچه هست که ما فکر میکنیم

و بسته شدن گروه ها هم کمی صبور باشید تا مشخص شدن همه چیز برای کانون 53
پروردگارا، اگر فراموش كرديم يا به خطا رفتيم بر ما مگير

پروردگارا، هيچ بار گرانى بر دوش‏ ما مگذار؛ همچنان كه بر دوش‏ كسانى كه پيش از ما بودند نهادى

پروردگارا، و آنچه را که توان و طاقت آن را نداريم بر ما تحميل مكن‏؛ و از ما درگذر

و از ما درگذر؛ و ما را ببخشاى و بر ما رحمت آور؛ سرور ما تويى‏؛ پس ما را بر گروه كافران پيروز كن‏.

ترجمه آیه 286 سوره بقره

[تصویر:  profile800_lgvv.jpg]
پس چرا اون پلتفرم ها منتقد ندارن با این که اعضاشون میلیاردیه و منم بدون اعتراض فعالیت می کنم ولی کانون شاهد انتقاده با اینکه ۵۰ ۶۰ تا عضو فعال داره؟
اول از همه قوانین باید همه طیف ها رو در بر بگیره و نه فقط یه گروه خاص یعنی باید مورد پذیرش همه باشه،دوم اینکه همه باید در برابر قانون یکسان باشن نه برای یه تعداد اجرا بشه برا یه تعداد نه به عبارتی قانون باید برای همه باشه،مثلا یه شبکه اجتماعی اکانت مهمترین شخصیت یه کشور رو مسدود می کنه چون ترویج خشونت می کنه و با قوانینش سازگار نیست با اینکه همون شبکه اجتماعی متعلق به همون کشوره(بحث من پلتفرم ها و نواقصشون نیست،صرفا مثاله) اما کانون،تو کانون چه خبره؟
ببینید دوستان یه گروه تو کانون هست که ازمصونیت قانونی برخورداره،مثال میزنم بحث سیاسی ممنوعه،چشم ولی وقتی یه رخ داد سیاسی رخ میده که منطبق باتفکر این عزیزانهست،کانون پرمیشه از پوستر و تصاویر مد نظر این عزیزان وقتی معترض میشی،میگن اینا رخ داد های ملی،قهرمان های ملی و وقتی من یا بعضی از عزیزان امضا یا آواتار میذاریم می گن سیاسی و نقض قوانین،به این رویکرد میگن استاندارد های دوگانه،این شاید مهم ترین نقطه اختلاف باشه
(1400 مهر 19، 23:06)مهدوی نوشته است:
(1400 مهر 19، 22:59)بنت الهدا نوشته است: سلام  
چرا گروها غیر فعال شده؟ 
تاکی  ادامه داره ؟

سلام 303

مدت مشخصی تعیین نشده و تا مشخص نشدن نتیجه بحث، تقریباً همه تاپیک های کانون بسته خواهند بود.
لطفاً نظراتتون رو در همین تاپیک مطرح بفرمایید 53

میشه بگید   بحث سره چی هست؟ 

چیشده؟ 
من  شده تابه حال  مثلا فردی بیاد بهم  بگه  چرا این پستو اینجا گذاشتی چرا این حرفت برخلاف قوانین  بوده  و  متاسفانه  میتونم بگم منم  روی خوشی  نشون ندادم  چون  میدیم  که  پستای من بدون اجازه  من ویرایش  میشه    و میام میبینم حرفی از طرف  من با نام کاربری  من زده شده  که  اصلا  حرف  من نیس و   پست ویرایش شدس   بدون اجازه  من  یا کلن پستمو پاک میکردن  و من تمام سعیمو میکردم   که   طبق  قوانین رفتار  کنم  و سعی  کنم  تابع  باشم  اما  خب  شما بیاید ببیند  پستتون  کلن  حذف  شده یا حفای شمارو تغییر دادن  ناراحت نمیشید؟  احساس  نمیکنید به حریم فکری شما تجاوز شده
سروی شدم به دولت ازادگی که سر/ با کس  فرو نیاورد این طبع سرکشم 
سلام.
ممنونم که اجازه داده شده واضح حرف بزنیم
دلم میخواست حرفام را بگم.
در مورد چند تا چیز میخوام حرف بزنم

اول در مورد رفتار مدیران که من بهش انتقاد کردم
آقای عاشق فاطمه زهرا، من از شما میپرسم . بار آخر که به من ایمیل دادین موضوع صحبت من چی بود؟ من گفتم بهتره یک نفر تذکر بده. اونم شخص شما یا آقای آرمین. این که آشکارا وسط پست های تاپیک تذکر بدن قشنگ نیست. یک ضدحال بزرگه. من با کسی دشمن نیستم ولی این حرکت که بخوای وسط پست های سرگرمی با خشونت و آشکارا تذکر بدی. صحیح نیست. بیشتر آدم را کفری میکنه. در ادامش فقط لجبازیه.به آقای صادقین  در یادداشت گفتم. گفتم نمیشد همون اول با یه زبان نرم تر تذکر داد؟ 
کی تذکر میده مهمه
چجوری تذکر میده هم مهمه
این نظر من در مورد اتفاق بن شدن اخیر

ولی موضوع رفتار مدیران همینجا تموم نمیشه
گله دارم. ناراحتم. میخوام بگم. شاید تاثیر بگذاره 
تو تاپیک انتقادات اومدم در مورد رفتار مدیران میگم این پست را برای من میفرستن. آقای عاشق فاطمه زهرا، شما جای من، چه حسی بهتون دست میده؟
مشاوره رابطه 
این کلمه ایه که از وقتی خواندم انقدر تو سرم کوبونده شد تا همه گذشته زشتم اومد جلو چشمم و یه شب بد را برای خودم ساختم
اصلا موضوع رابطه دختر و پسر بود که به من اینجوری گفتن؟ 
من قبلا اشتباه کردم. پاشم وایسادم معذرت خواهی هم کردم . نکردم؟
چرا باید دوباره این اشتباه ها به رخم کشیده بشه؟
دوباره اشتباه کردم؟ پس چرا مثل همه در ایمیل بهم تذکر ندادن؟ 
دیگه اشتباه نکردم؟ پس چرا بازم این نکته را میگن؟

هم چنان در ادامه رفتار مدیران حرف دارم
نشریه اول را که میخواستین منتشر کنین در مورد اینکه چی هست، مسابقه بود. اونجا عنوان شد که چه کسانی نشریه را ساختن. برای من خیلی تعجب آور بود افراد با سمت های مختلف در ساختش شریک بودن. یک کلام به شوخی گفتم اون پشت چه خبره؟
در جواب به من یه پست زدن. که بعدم خودشون پاک کردن. شما برین بخوانین اون پست را.  جز دعوا و خشونت چیزی داشت؟ جواب دادم؟ چیزی گفتم؟

در حالی که آقای صادقین یک پست بلند بالا میدن که اگر مدیر شاد شاد بره کیه که برای ما کاری کنه؟آقای مهدوی از اون طرف یه پیام قدر دانی از مدیر شاد شاد میدن.

من گفتم کسی بره 
من گفتم مدیر شاد شاد نمیخواهیم 
من گفتم نحوه تذکر تغییر کنه
من غلط کنم بگم مدیر شاد شاد نمیخواهم.یا مدیر فلان جا نمیخواهیم. من میگم نحوه تذکر عوض بشه. 

مورد دوم دوستان اصرار دارن  که رابطه مدیر و کاربرا دوستانه است!
مرد جوان.من از شما میپرسم با چیزایی که گفتم این رابطه دوستانه میشه؟
شما به من بگو میشه؟

فقط میگم این اشتباهه، که تا از یه مدیری انتقاد میشه همه مدیران دست در دست هم میان ازش حمایت میکنن. این یه بی ادبی محکم به کاربر عادی شاکیه .بدتر باعث میشه کفری بشه و لج کنه.  شاید با یه نکته کوچیک که به مدیر مربوطه بگین یه مقدار آروم تر تذکر بدین.  اوضاع بهتر بشه. همین و بس

مورد سوم رابطه دختر و پسر
من در این مورد ضعف دارم. اصلا در جایگاهی نیستم که بخوام نظر بدم.
قبلا بهم گفتید داری اشتباه میکنی. دعوا کردم. قهر کردم. گریه کردم. بعدم دیدم حق با مدیریت. برگشتم در حد توانم رفتارم را درست کردم. بازم رفتارم اشتباه؟ بهم بگید تا درست کنم. 
عذر خواهی هامم علنی کردم. آبرو برای خودم نذاشتم ولی عذر خواهی هامم کردم که دینی بر گردنم نباشه. شاید سخت ترین کار عمرم بود. اما انجامش دادم
کار دیگه ای هست که انجام بدم؟

فقط کاش روز اول در قالب یک قانون جمع و جور و مشخص توضیح داده میشد که اینجا ارتباط دختر و پسر باید مرز داشته باشه. تا آدم هایی که میان تکلیفشون  را بدونن . 

هر چی نوشتم برای خودمه و از طرف خودم نوشتم. برای حمایت از کسی ننوشتم. حالا که اجازه هست هر چی هست را بگیم . حرفام را گفتم ، چون بنظرم خیلی ها اشتباه برداشت کردن از حرفام.
اگر هم از نظر مدیریت یا کاربران عادی رفتار من و حرفای من به دور از قوانین و شان کانونه بهم بگید تا بدونم. یا خودم را وفق میدم یا فعالیتم را کم میکنم و میرم.

منم تو همون انجمنی که رزا گفت بودم. متاسفانه اونجا تعطیل شد. وقتی خواستم بعد چندسال برگردم دیدم.ازش اثری نیست. منم دلم نمیخواد اینجا تعطیل بشه. منم دلم نمیخواد حتی یک نفر از تیم مدیریت بره. فقط بنظرم این رفتارا اشتباهه 
شایدم من اشتباه میکنم. اگر اشتباه میکنم، اگر اشتباه رفتار میکنم بهم بگید. یا خودم را با قوانین کانون وفق میدم یا فعالیتم را کم میکنم و میرم.

نقل قول: خانم رعنا حرفاشون رو می زنن، بعدش می گن من رفتم غیبت. 

خانم رعنا الان حرفاشون  را زدن. دوست داشتین جواب بدین. دوست نداشتین جواب ندین. دوست داشتین ایمیل  بدین. دوست داشتین یادداشت بدین.دوست داشتین  اینجا جواب بدین. 
من گوش میکنم.
اگر مورد دیگه ای هم هست بگید. گوش میکنم
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
(1400 مهر 19، 23:17)بنت الهدا نوشته است:
(1400 مهر 19، 23:06)مهدوی نوشته است:
(1400 مهر 19، 22:59)بنت الهدا نوشته است: سلام  
چرا گروها غیر فعال شده؟ 
تاکی  ادامه داره ؟

سلام 303

مدت مشخصی تعیین نشده و تا مشخص نشدن نتیجه، تقریباً همه تاپیک های کانون بسته خواهند بود.
لطفاً نظراتتون رو در همین تاپیک مطرح بفرمایید 53

میشه بگید   بحث سره چی هست؟ 

چیشده؟ 
من  شده تابه حال  مثلا فردی بیاد بهم  بگه  چرا این پستو اینجا گذاشتی چرا این حرفت برخلاف قوانین  بوده  و  متاسفانه  میتونم بگم منم  روی خوشی  نشون ندادم  چون  میدیم  که  پستای من بدون اجازه  من ویرایش  میشه    و میام میبینم حرفی از طرف  من با نام کاربری  من زده شده  که  اصلا  حرف  من نیس و   پست ویرایش شدس   بدون اجازه  من  یا کلن پستمو پاک میکردن  و من تمام سعیمو میکردم   که   طبق  قوانین رفتار  کنم  و سعی  کنم  تابع  باشم  اما  خب  شما بیاید ببیند  پستتون  کلن  حذف  شده یا حفای شمارو تغییر دادن  ناراحت نمیشید؟  احساس  نمیکنید به حریم فکری شما تجاوز شده

مدیران کانون با توجه به دسترسی ها و مسئولیت هاشون، بر اجرای قوانین نظارت میکنن.
همونطور که خانم لبخند ذکر کردن، برخی از پست های شما به خاطر استفاده از عبارات صریح ویرایش یا حذف میشدن.
برای این کار مدیران مربوطه این اجازه رو دارن که بدون اطلاع دادن به کاربر، پستش رو حذف یا ویرایش کنن تا مشکلی پیش نیاد.

نقل قول: 4- کاربران می‌بایست در هنگام ارسال پیغام و پست در انجمن‌ها از کلمات مناسب استفاده نمایند.
با توجه به خاص بودن موضوع محوري انجمن و احتمال استفاده برخي كاربران از برخي کلمات و عباراتي که ممکن است بر خلاف موازين اخلاقي باشند، اعضاء موظفند از عبارات معادلي که در عرف قابل قبول بوده استفاده نمايند.
در صورت مشاهده ی کلمات زشت، نامناسب یا تمسخر آميز، اشتراک آن کاربر در اولین فرصت براي هميشه حذف خواهد شد.
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
(1400 مهر 19، 23:14)خانوم لبخند نوشته است:
(1400 مهر 19، 23:04)بنت الهدا نوشته است: من  نمیدونم  چرا  هر چی مینویسم  یکی پشت  سرم  ویرایش میکنه   وقتی میام  پستایی  که قبلن گذاشتمو میخونم میبینم  مال من با این زمین تا اسمون فرق  میکنه کلی کلمات جابه جا شده کلی ازش حذف شده  
خیلی  بهم بر میخوره  
یعنی چی؟ 
مگه  حرف زدن من چه عیبی  داشته  
چرا از خودتون تغییرش  میدید؟ 
تو یه گروه راحت بودیم 
اونم که  بستید چه وضعشه  اخه

سلام
بنت الهدا جان چون میخوام خیلی زود جواب سوالت رو بدونی
هرچند که قبل تر موقع ویرایش پستت دلیلش بهت گفته شده
ایراد پست های شما نه اعتقادی بود و نه سیاسی و نه هیچ چیز دیکه
فقط کمی بی پروا و بدون پرده بود
عزیزم شما نسبت به انتخاب کلمات و جملاتت خیلی راحت عمل میکنی و این باعث اذیت شدن بقیه کاربرا میشه
جملات تحریک کننده اون هم در جایی که برای ترک توش قدم گذاشتیم!!!
میدونم اینا از دل ساده ات میگذره و دوست داری اونچه که از دلت برمیاد رو بگی اما خب خوندن بعضی جملات گاهی تاثیرش چیزی فراتر از اونچه هست که ما فکر میکنیم

و بسته شدن گروه ها هم کمی صبور باشید تا مشخص شدن همه چیز برای کانون 53
خانوم  لبخند یعنی  چی  از دل سادت  میگذره  17  

به نظرتون  خودتون  درست  از کلمات  استفاده میکنید؟  

چندباری هم  به من تدکر دادید  یادم هست  و همینجوری منو تخریب کردید  ولی هیچی  نگفتم 
هرچند سنتون  از ما خیلی بیشتره  و احترامتون  واجبه ولی  این دلیل نمیشه  هرچی  دلتون میخواد بگید
نقل قول: کانونی ها چی می خوان؟ اگر اکثریت دوست دارن که بین دختر و پسر مرزی نباشه، ما تذکر ندیم؟ اشکالی نداره.
من استعفا می دم و میرم تا همه راحت باشن.
اگر می خوان کاربرهای بتونن عقاید الحادی و ضد دینی ترویج بشه توی سایت، باشه بازم  من مشکلی ندارم.

عزیزان من،به نقل قول جناب ناظم در ابتدای همین بحث توجه کنید،ایشون میگه اگه با عقاید من مخالفید،من میرم،پس حق بدید به اونها که رفتن،چون اینجا باید به عقاید شخص احترام گذاشته بشه، طبیعیه که هر شخصی می خواد به عقایدش احترام بذارن،نمیذارن،میره.

نکته بعد،دوستان من،مسئله قوانین تنها نیست،نحوه اجراست،تنش ها اغلب بر سر نحوه اجرا ایجاد شد،استاندارد های دوگانه،گزارش های جهت دار و ... سببانتقاد و اعتراض شد.
(1400 مهر 19، 23:26)بنت الهدا نوشته است: خانوم  لبخند یعنی  چی  از دل سادت  میگذره  17  

چندباری هم  به من تدکر دادید  یادم هست  و همینجوری منو تخریب کردید  ولی هیچی  نگفتم 
هرچند سنتون  از ما خیلی بیشتره  و احترامتون  واجبه ولی  این دلیل نمیشه  هرچی  دلتون میخواد بگید

اگر این جمله برای شما به منزله بی احترامی تلقی میشه من عذرخواهی میکنم

اما آیا شما هم اشتباه خودتون رو در بکار بردن کلمات و جملات نامناسب میپذیرید؟!
پروردگارا، اگر فراموش كرديم يا به خطا رفتيم بر ما مگير

پروردگارا، هيچ بار گرانى بر دوش‏ ما مگذار؛ همچنان كه بر دوش‏ كسانى كه پيش از ما بودند نهادى

پروردگارا، و آنچه را که توان و طاقت آن را نداريم بر ما تحميل مكن‏؛ و از ما درگذر

و از ما درگذر؛ و ما را ببخشاى و بر ما رحمت آور؛ سرور ما تويى‏؛ پس ما را بر گروه كافران پيروز كن‏.

ترجمه آیه 286 سوره بقره

[تصویر:  profile800_lgvv.jpg]
دوستان عزیز من
همونطور که بارها بارها و بارها توی پی نوشت و غیره اعلام کردم برخلاف گفته ها
قصد توهین به هیچ کس رو نداشتم و ندارم پس الانم صرفا نظر انتقادیم رو میدم
هرچند طبق تعریف های گفته شده متهم به اه و نفرین کردن مدیریت شدم که مضمون اون ایمیل رو هم میگذارم
اما از بحث الان فعلا شروع میکنم

نقل قول: ا تمام این اوصاف،‌ کاربران این حق را دارند که نسبت به حذف یا ویرایش پست های خود از مدیر مربوطه، مدیران ارشد یا ناظم سوال کنند و علت را جویا شوند. حق انتقاد نیز برای کاربران محفوظ است.
نقل قول: ما این جا نسبت به انتقادها حساس هستیم و تمام انتقادات را با دقت بررسی می کنیم و اگر نیاز باشد، خود را اصلاح می کنیم

این پیامی هست که هنگام اخطار ده درصدی دریافت کردم 302

نقل قول: خانم رعنا حرفاشون رو می زنن، بعدش می گن من رفتم غیبت.

راستش چون خودتون گفتید حق انتقاد داریم.... Hanghead
خودتون گفتید بجای پروفایل بریم تایپیک انتقادات

نقل قول: خانم یارا ایمیل می زنن و نفرین و ناله که آبروی من رو بردین.

من هرگز همچین ایمیلی نزدم

متن ایمیل من این بود بخدا
نقل قول: سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
من بعد از پیام تهاجمی که تو پروفایلتون فرستادم .. پیام بعدی رو با مضمون معذرت خواهی و اینکه لطف کنید پیام قبل رو ندید بگیرید ارسال کردم
حقیقتا حتی خواهش کردم اگر ممکنه پاکش کنید که کسی نبینه . . چون یه واکنش عصبی و هیجانی بود . . ؛؛
داشتم پیام معذرت خواهی رو تو پروفایل خانم یاقوت ارسال میکردم که با پیام اخطار ده درصدی و اون حرف هامواجه شدم . بعدشم توی گروه پاکی آقایون دیدم توی اپلیکیشن بله صحبت شده.. و یادم افتاد سال قبلش که پینشهاد بازی آنلاین بدون قابلیت چت و غیره رو دادم اون بحث بین من و شما پیش اومد....حتی چند وقت پیش تو گپ دخترونه متوجه شدم خانم ها ایمیل هم رو دارن و باهم درارتباطن و حتی مدیر ها هم این رو میدونن....(( پ ن : برای گزارش دادن این رو نگفتم... برای اینکه دلیل واکنشم رو بدونید گفتم.. وقتی میگم فرق گذاشته میشه حتماً یک برخوردی بوده که چنین برداشتی هم شده...که چنین حسی بین یک کاربر پیدا میشه که انگار کلا توی کانون کسی محلش نمیزاره .. )). پس منم یه واکنش نشون  دادم و بعد از بیست دقیقه که آروم شدم پیام بعدی رو براتون فرستادم..

ولی شما من رو بن کردید  . .
واقعاً ممنونم آقایی و مردی رو در حق من تمام کردید...
با اینکه بن شدنم تا 22 مهرِ
ولی فکر کنم جوری آبروی من رو ریختید و غرور من رو شکستید که روی ؛ روبه رو شدن با بقیه کاربر هارو نخواهم داشت . . . . .
                                   به قول سها بانو یا علی

ولی این جواب رو گرفتم
نقل قول: عرض سلام و ادب، پیام شما بعد از آروم شدن این بود:

کلیه ی موارد پایین رو سانسور کنید..
فرض کنید من فقط جواب دادم : باشه تشکر از پیامتون 53

پ ن : حوصله جنجال بعدشو ندارم . . . این بحثا تو کانون دیگه ارزش ندارِ
اگر پیام پایین رو پاک کنید و ندید بگیرید ممنون میشم

۱) کلیه موارد رو سانسور کنید: شما آدم هایی هستید که پیام های اعتراضی را سانسور می کنید.
۲) فرض کنید من فقط جواب دادم باشه تشکر از پیامتون: شما تحمل انتقاد را ندارید و فقط دوست دارید از شما تعریف شود.
۳) حوصله جنجال بعدشو ندارم: شما جنجال به پا می کنید.
۴) این بحث ها تو کانون دیگه ارزش نداره: شما ارزش بحث کردن را هم ندارید.

خانم یارا، بازی با کلمات معنی پشت آن ها را تغییر نمی دهد. شما اجازه ندارید که در کانون با نیش و کنایه به دیگران توهین کنید و بعدش بگویید شوخی کردم.
(مثل موردی که گفته بودید: از سنت خجالت بکش و نهایتا هم گفتید که شوخی کردم و ما نیز عبور کردیم)
تا کنون چندین بار به شخص بنده توهین کردید و چیزی نگفتم، اما سوگولی خطاب کردن کاربران کانون اصلا قابل تحمل نیست.

خانم یارا، من در پیام شما هیچ بویی از عذرخواهی نشنیدم، حتی این ایمیل شما نیز عذرخواهی نیست و تهاجم است.
همان طور که عرض کردم، تا وقتی طرز فکر خود را عوض نکنید، حضور شما در کانون فقط اصطکاک است.

قطعا تمام اعضای کانون خوشحال می شوند که شما در کانون باشید.
حتی بعد از بن شدن. حتی بعد از اخطار گرفتن.
اما برای این که در کانون تنها نباشید، باید نوع نگاه خودتون رو عوض کنید.
شما اگر مثل کانونی ها شوید، کم کم از تنهایی هم خارج می شود.
اگر هم برایتان سخت است مثل کانونی ها شوید، حداقلش آن است که به چهارچوب ها پایبند باشید.
دست کم آن که هیجانی رفتار نکنید.

دیگر انتخاب با خودتان است.

با تشکر
عاشق فاطمه زهرا
ناظم

Hanghead
خب این تا اینجا.... من حتی تاکید کردم حوصله ی جنجال بعدشو ندارم.. مثالش همین جنجال کنونی چون واقعا هدف اصلی کانون همون قضیه ی پاکی هست...
اما نتیجه ی اون پیام بن شدن من شد و حتی بعد که ایمیل زدم اقای عاشق شما گفتید که (( البته برای بار هزارم میگ قصد جسارت به شنا رو ندارم ها .. چونکه لوزما نظرات مخالف بی احترامی نیست)) من اه و ناله نفرین کردم . . . .

نقل قول: دو روز وقت می ذارم توضیحات کامل رو برای خانم ایرانا ارسال می کنم، آخرش هیچی به هیچی.

ایشون گفتن که 100 درصد حرفای شما رو قبول دارن فقط در انتها از شما چند سوال پرسیدند اما لحن شما دارای همون کنایه ای بود که بخاطرش من رو بن کردید

این جواب خانم ایرانا بود اما شما گفتید هیچی به هیچی
نقل قول: همونجور ک توی پست قبلیم هم گفتم ، برای قوانین اینجا احترام قائلم ، میپذیرمشون و حرفایی ک زدین منو قانع کرد

و اما سوال خانم رعنا که سوال منم هست
نقل قول:
نقل قول: این همه آدم این همه وقت انتقاد کردن. نظر دادن. یعنی بین این همه نقد از آدم های متفاوت یک نفر یه ذره درست نمیگه ؟؟؟؟؟؟

بابا شما میگید انتقد کن... انتقاد با احترام کن..... مگه نه؟؟؟
مگه به من نگفتید بی ادبی چون با کنایه حرف میزنی... و من گفتم فقط مال کاربر های عادی دیده میشه نه بقیه؟؟؟
مگه من بخاطر این بن نشدم؟؟؟ Hanghead

پس بهتره نحوه ی گفتار پیام های بالا یکبار دیگه مرور بشه

ماها اول از همه انسانیم 53258zu2qvp1d9v
باهم دعوا نداریم که
باید انتقاد پذیر باشیم قرار نیست وقتی از کسی انتقاد میکنیم سریع بحواد قهر کنه از کانون بره (( اگر کاربر عادی باشه)) و یا از پست مدیریتی اش استعفا بده (( اگر مدیر باشه))

مگه سر قضیه ی ارتباط و لحن گفتار با جنس مخالف کم به شما چشم گفتم؟؟؟ خاطرتون هست ششصد بار گفتم چشم در این باره حق با شماست و بهتره صمیمیت پیش نیاد؟؟ مگر انتقاد شما رو قبول نکردم (( اوایل دوسال پیش رو نمیگم که با محیط کانون اشنا نبودم.. سال گذشته و تابستان رو میگم))
مگه وقتی ایمیل زدید با اینکه تصویر پروفایلم یه شحصیت کارتون بود.. گفتید عوضش کن  نگفتم چشم حق با شماست؟؟؟

اما الان بخاطر نقد دوستان که خلاف نظر بود این چنین جبهه گرفتته شد .. حرفهایی که  بران ارسال شد یکسری مثال نقض توش دیده شد؟؟؟

کسی منکر زحمت شما نیست... کسی از شماها بدش نمیاد... والله باالله همه دوستتون دارن .. اما انسال ها طرز فکر متفاوتی دارن...
گفتید مطابق با چهارچوب رفتار کنیم و در انتقادات نظر بدیم... منکه بن بودم.... ولی این همه حرف در انتقادات.. نتیجه اش چی شد؟؟؟
یه پیام فوق هیجانی که احساس کاربر ه رو تحریک کرده Hanghead

برای بار صد هزارمووو قطعا مدیران خیلی انسان های فرهیحته ای هستند قطعا عزیزند.. قطعا زحمت کش هستند...بخدا خیلی عزیز هستند همشون.... 53
حتی شمایی که از روز اول عضویتم باهم بحث لفظی زیاد داشتیم و همیشه سروسنگین بودیم و تیکه بار هم میکردیم به شدت برای من مهم و عزیز هستید  و هیچوقت اینطور نبوده که ازشما بدم بیاد .. فقط افق دیدمون متفاوت بوده

ما الان بحثمون سر پسرا و دخترا و نبود سر یکسری چیزهای دیگه بود.... بحث به اصلی به حاشیه رفت کلا
خوبی بخواهیم به تمام جهان به همسایه ها به رهگذرانِ پیاده روهای شهر،خوبی بخواهیم و خوب باشیم و خوب بمانیم
این دنیا نیاز مُبرَم به انرژیهای مثبت دارد
به نگاه های محبت آمیزِ آدمیزاد به دستهای یاری دهنده، به تبسم های صورتی رنگ هستی ،به کلماتی برنگ عشق
این دنیا دستی می خواهد تا پاک کند تمام رنگهای کدر بدخواهی را، دلهایی صاف، آسمانی آفتابی ، افقی معجزه آسا
خوبی را دریغ نکنیم هر چقدر خوبی برای دیگری بخواهیم دنیا همانقدر خوبی ها را نثارمان خواهد کرد،...
(1400 مهر 19، 23:15)CHAKAVAK نوشته است: پس چرا اون پلتفرم ها منتقد ندارن با این که اعضاشون میلیاردیه و منم بدون اعتراض فعالیت می کنم ولی کانون شاهد انتقاده با اینکه ۵۰ ۶۰ تا عضو فعال داره؟
اول از همه قوانین باید همه طیف ها رو در بر بگیره و نه فقط یه گروه خاص یعنی باید مورد پذیرش همه باشه،دوم اینکه همه باید در برابر قانون یکسان باشن نه برای یه تعداد اجرا بشه برا یه تعداد نه به عبارتی قانون باید برای همه باشه،مثلا یه شبکه اجتماعی اکانت مهمترین شخصیت یه کشور رو مسدود می کنه چون ترویج خشونت می کنه و با قوانینش سازگار نیست با اینکه همون شبکه اجتماعی متعلق به همون کشوره(بحث من پلتفرم ها و نواقصشون نیست،صرفا مثاله) اما کانون،تو کانون چه خبره؟
ببینید دوستان یه گروه تو کانون هست که ازمصونیت قانونی برخورداره،مثال میزنم بحث سیاسی ممنوعه،چشم ولی وقتی یه رخ داد سیاسی رخ میده که منطبق باتفکر این عزیزانهست،کانون پرمیشه از پوستر و تصاویر مد نظر این عزیزان وقتی معترض میشی،میگن اینا رخ داد های ملی،قهرمان های ملی و وقتی من یا بعضی از عزیزان امضا یا آواتار میذاریم می گن سیاسی و نقض قوانین،به این رویکرد میگن استاندارد های دوگانه،این شاید مهم ترین نقطه اختلاف باشه

خب این شد یک بحث اصولی .  Khansariha (69)
الان دوتا موضوع مطرح شد اول اینکه قوانین همه طیف ها رو در بر نمیگیره . خب به نظر شما کدوم بخش از قوانین تغییر کنه بهتره؟
البته با توجه به ماهیت کانون و هدفی که کانون در پیش داره به نظرتون کدوم قانون رو باید حذف کرد یا اینکه کدوم قانون جدید رو باید اضافه کرد؟

اما در مورد یک طیف خاص . به نظر شما تیم مدیریت از مصونیت خاصی نسبت به بقیه برخورداره؟
این مثالی که زدین در مورد شهادت سردار سلیمانی بود ؛ خیلی از بچه ها چه مدیر چه غیر مدیر واکنش نشون دادن . پس نمیشه گفت که فقط مدیریت مصونیت داشت
ولی اینکه میگین چرا نمیشه بعضی از بحث های سیاسی دیگه رو مطرح کرد چون جواب مشخصه این سایت باید تابع قوانین جمهوری اسلامی باشه و اگر واکنش کوچیکی بر خلاف عقاید نظام مطرح بشه این سایت فیلتر میشه
اینکه گفته میشه بحث سیاسی نکنید دلیل بزرگش برای فیلتر نشدن سایته . ولی خب خیلی وقتا خیلی از مباحث سیاسی که به نفع سیاست های فعلی کشور بوده مطرح شده و هیچکس هیچ تذکری نداده
چندتا دلیل داره . اول اینکه این مباحث هیچ ضرری برای خود سایت نداشته
دوم اینکه اکثر مباحثی که مطرح میشه برای مطرح کنندگان جنبه معنوی داره 
مثلا وقتی در مورد مدافعان حرم صحبت میشه شاید بعضی از بچه ها دوست ندارن ولی بعضیا نه تنها قبول دارن بلکه یک بار معنوی هم براشون داره ؛ عکس پروفایلشون رو عکس شهید میذارن و ارتباط معنوی برقرار میکنن که در جهت پاکی براشون مفیده

من خودم هم شده نظر مخالف داشتم . فکر میکنم شهید حججی بود که اون دوران بحثش خیلی تو کانون مطرح بود که . من نظرم کلا مخالف بود یکبار هم نظرم رو گفتم ولی خب وقتی دیدم ضرری برای من نداره ولی یه حس معنوی برای دوستانی که اعتقاداتشون با من فرق میکنه داره خب بیخیال شدم و گذاشتم استفاده کنن . اتفاقا خیلی هم برای دوستان تاثیر گذار بود و انگیزه ی پاکی براشون بوجود اورده بود
[تصویر:  a7f963e5e050.gif]
‌‌‌‌
تاخودت کاری نکنی چیزی تغییر نمیکنه ..
اما بحث های مذهبی که سبب شد من و رادیکال و اسنوبال بریم،نه من ملحدم،نه رادیکال و نه اسنوبال،اینو قبلا هم گفتم اما برخورد هایی که شد،توهین به شعور ما و اعضا بود،پیام ها حذف میشد اغلب بدون اطلاع قبلی و به قول رادیکال با سانسور حرف های همدیگه رو می دیدیم،اما کدوم پیام ها؟اونایی که به مذاق عزیزان خوش بود حذف نمی شد،اونایی که نبود،حذف میشد یعنی یه بحث تحریف شده باقی می موند این یعنی همون استاندارد دوگانه،اولین واکنش منم حذف همه پیام ها بود نه اینکه من باب میل شما بگم حذف نکنی،اونی که نمیگه حذف کنی.
مدیریت رویکرد سانسور رو در پیش گرفته اون هم تنها نسبت به یک طیف،طیف موافق آزادن هر جور دوست دارن عمل کنن،این همون نقطه تنش زا هست.
(1400 مهر 19، 23:35)خانوم لبخند نوشته است:
(1400 مهر 19، 23:26)بنت الهدا نوشته است: خانوم  لبخند یعنی  چی  از دل سادت  میگذره  17  

اگر این جمله برای شما به منزله بی احترامی تلقی میشه من عذرخواهی میکنم

اما آیا شما هم اشتباه خودتون رو در بکار بردن کلمات و جملات نامناسب میپذیرید؟!
عذرتونو میپذیرم .

بله  حق با شماست  بعضی جاها ،اوایل  کانونی شدنم  من تو شرایط روحی خوبی نبودم و از کلمات  نامناسبی  استفاده  کردم 

اما بعضی جاهاهم  هنوز نفهمیدم  چرا دلیلش  چیبوده  که پست حذف یا ویرایش  شده نمیدونم  شایدم ما  کانون  رو  با   دیگر صفحات مجازی  مثل اینستا  و تلگرام  و.... اشتباه  گرفتیم  و اونجا اونقدر ازاد بودیم  و بی پروا صحبت کردیم  الان اینجا خیلی  سخته برامون و واقعا شما هم  خیلی  دیگ سخت میگیرید 
مثلا تو صندلی داغ  من از اقای  شازده کوچولو پرسیده بودم تاحالا شده برای  بدست اوردن  دختری از روی هوس  تلاش  کنید؟ به من تذکر داده شد وکلن پستم پاک شد  ،  من نمیدونم  و هنوزم نمیفهمم  ابن سوال من عیبش  چیبود؟  مگه پاسخگو اقای شازده کوچولو نبودن خب اگر دوست نداشتن  جواب نمیدادن  نه اینکه  پست من پاک بشه
مشکل اینجاست  که   شما کاملا   دوست دارید  اینجا مذهبی باشه  و به قول خودتون  حد و مرزا  خیلی  خیلی رعایت بشه  اما حواستون باشه  افرادی  که  اینجا میان   ممکنه  از قشرهای مختلف با عقاید  مختلف  و حتی شاید بعضی هاشون به امام زمان اعتقادی نداشته  باشن که تو تاپیکهای  دعای  عهد و..... شرکت کنند  و  هدفشون فقط  ترکه    و شاید براشون  عادی باشه  با یه خانوم  یا اقا همکلام  بشن  صمیمی  بشن  باید اینم  درنظر بگیرید  و قوانین  طبق اون  باشه  شما اگر هدفتون  ترک  و  یک  رفتار انسان دوستانس   و براتون فرقی  نداره  یه مسیحی  یه شیعه  هرچی  کلن اومده  ترک کنه  مهم  اینه یه انسانه متوجهه  خطاش شده اومده   و قوانین  باید برا همه  جور ادمی باشه  نه فقط برای  دسته خاصی  که  نماز میخونن  قران میخونن  یا  دعای عهد میخونن  خیلی  اصول رو بلدن  و اهل عملن
نقل قول: تیم مدیریت از مصونیت خاصی نسبت به بقیه برخورداره؟

بحث من جایگاه خاصی تو کانون نیست،بحث عقیده خاصه.

نقل قول: این مثالی که زدین در مورد شهادت سردار سلیمانی بود ؛ خیلی از بچه ها چه مدیر چه غیر مدیر واکنش نشون دادن . پس نمیشه گفت که فقط مدیریت مصونیت داشت

من اتفاقا اون موقع کانون نبودم ولی خانم لوتوس به گمانم به دلیل همین حادثه و ماجرای هواپیما رفتن،امیدوارم خودشون بیان و توضیح بدن،اما بحث فقط اون مسئله نیست،ترور جناب فخری زاده هم همین اتفاق افتاد،بنر های شهدا زنده اند زودتر از همشهری آنلاین تو شبانه منتشر شد که خود من هم معترض نشدم اما ببینید وقتی مدیریت نسبت به این مسئله همفکرش بی تفاوته،نسبت به منی که غیر همفکرم هم باید بی تفاوت باشه تا گرفتار استاندارد دوگانه نشه.
نقل قول: چندتا دلیل داره . اول اینکه این مباحث هیچ ضرری برای خود سایت نداشته

دوم اینکه اکثر مباحثی که مطرح میشه برای مطرح کنندگان جنبه معنوی داره

بحث تابع قوانین ج.ا با تحمیل و ترویج عقاید ج.ا  فرق داره،با تابع بودن موافقم چون به قول شما شرط بقاست اما با ترویج مخالفم چون نمیشه من نوعی ترویج بدم،دیگری انتظار داشته باشم سکوت کنه.

اما بحث معنویت،اسنوبال گفت،نمیشه یه عزیزی آواتار فلان شخصیت سیاسی یا مذهبی بذاره من فلان فرض کنید شخصیت مخالف مذهب رو نذارم،غیر منطقی نمیگه،اگه یه نفر با فلان چهره مذهبی حالش خوبه یه بابایی با چهره یه مخالف مذهب حالش خوبه،نمیشه و نباید معنویت خودمون و حال خودمون رو به دیگرا تحمیل کنیم.

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان