امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

میز گرد کانون

(1402 مهر 9، 0:00)آرمین نوشته است: اگر کسی مطالب بالا رو خوند ممنون میشم به این سوال‌ها پاسخ بده:

1) قصد دارید به‌صورت روزانه چقدر وقت برای کانون بذارید؟
با این فرض که کانون باعث میشه دقیق‌تر وضعیت پاکی‌تون رو زیر نظر بگیرید؛ جدی‌تر براش تلاش کنید؛ در عین حال، کمک می‌کنه عادات خوبی پیدا کنید و انسان متفاوت‌تری بشید؛ زندگی منظم‌تر و بابرنامه‌تری داشته باشید؛ و در کنار این‌ها، هر موقع به دور از تلخی‌های روزمره نیاز به سرگرمی داشته باشید، بتونید حتی اگه شده چند دقیقه از این محیط استفاده کنید.
لطفا قبل از اعلام میزان وقتی که می‌خواید برای کانون بذارید، به وضعیت شغلی، تحصیلی و ... توجه کنید و واقع‌بینانه بنویسید.

حدودا یک ساعت
ممکنه هفتگی سر بزنم..

2) نظرتون رو راجع به برنامه‌هایی که گفتم بفرمایید. شما تو کدوم بخش مشارکت می‌کنید؟

به نظرم اینکه یه سری از تاپیکها قرار هست یکی بشه و میتونیم اعلام وضعیت هامونو در یک پست انجام بدیم کار جالبیه
راحتتر راجع روزمره و فعالیت هامون میتونیم صحبت کنیم.

باران رو دوست دارم، ان شاءالله فعالیت های اصلی رو از اونجا ادامه میدم. فعالیت های متفرقهِ دلی یا مسابقات رو هم اگر باشم همراهی میکنم 49-2

3) هر نظر دیگه راجع به برنامه‌هایی که میشه در کانون پیاده کرد دارید بفرمایید. هر ایده‌ای که به نظرتون میاد. حتما شما می‌تونید فکرهای بهتری داشته باشید.

نظر من اینکه ۳ ۴ ماه ازمایشی با روند جدید کانون پیش بریم تا گره های کار در بیاد و بعد ایده های دیگه رو عملی کنیم ، تا اینجا تئوری جدید مفید به نظر میرسه.
پستی هم که عارفه جان برای اعلام جدید وضعیت گذاشت، به نظرم کاربردیه 

پ.ن: کانون برای آرمین نیست. آرمین هم قرار نیست کانون بمونه. کانون برای شماست. کانون رو جوری طراحی کنید و براش برنامه بچینید که هم شما رو به اهداف‌تون نزدیک کنه هم براتون قوت قلب و شادی‌آفرین باشه. حضور کانونی‌تون زورکی نباشه. از ته قلب بابت بودن در اون خوشحال باشید؛ حتی اگه به اندازه 5 دقیقه در روز باشه.

ان شاءالله 302
پ.ن : عید همگی مبارک   Confetti 53
امیرالمومنین (ع):

جاهِدوا فی ‌سَبیلِ‌‌‌اللهِ بأَیدیكُم فَإنْ لَمْ تَقدِروُا فَجاهِدُوا بِألْسِنَتِكُم فَاِنْ لَم تَقِدروُا فَجاهدوُا بِقُلوبِكُم.

در راه خدا با دستها (و جوارحتان) جهاد و مقابله کنید
و اگر نتوانستید با زبانتان و اگر نتوانستید(لااقل) با دلهایتان مجاهده نمائید✌☘

°•مستدرک، ج ١۱، ص ١٦•°
____

اون کسی ک باید ببینه میبنه ، دلسرد نشو رفیق✌
سلام
خداقوت
من منتظر یه زمان مناسبی هستم  تا پست ها رو دقیق مطالعه کنم 53
[تصویر:  HAZRAT_MAHDI_02.gif]
آقا بیا تا زندگی معنا بگیرد Gol
شاید دعای مادرت زهرا بگیرد Gol
آقا بیا تا با ظهور چشمهایت Gol
این چشم های ما کمی تقوا بگیرد Gol

اعضا / برنامه ریزی روزانه / استوا

آجیل پاکی / کنترل ذهن و نگاه / قرار عاشقی
قرآن / دعای عهد / شبانه روزی
پیشگیری و مدیریت افکار آلوده
سلام

نقل قول: 1) قصد دارید به‌صورت روزانه چقدر وقت برای کانون بذارید؟

حداکثر 1 تا 2 ساعت غیرپیوسته میتونم وقت بذارم 

نقل قول: 2) نظرتون رو راجع به برنامه‌هایی که گفتم بفرمایید. شما تو کدوم بخش مشارکت می‌کنید؟

برنامه ریزی برای مسابقه  و انجمن ها و گروه ها خیلی هدفمندتر کار جلو میبره البته یکسری مشکلاتی هم داره که با شروع کردن برنامه ها رفع میشن. 
بجز گردهمایی و مسابقه ، فعالیت های گروهی و برنامه انجمن ها میتونم مشارکت کنم.

نقل قول: 3) هر نظر دیگه راجع به برنامه‌هایی که میشه در کانون پیاده کرد دارید بفرمایید. هر ایده‌ای که به نظرتون میاد. حتما شما می‌تونید فکرهای بهتری داشته باشید.

چند تا روش برای اعلام وضعیت که در عین سادگی، اقرار به گناه هم نداشته باشه لیست کردم، ایده های کانونی ها بوده و خودم هم تغییرات جزئی به این ایده ها اضافه کردم.

۱) بسته پاکی  

کانون هر ۱۰ روز پاکی یک بسته معرفی میکنه، و هر کاربر بعد طی شدن ۱۰ روز اعلام میکنه یک بسته پاکی سپری شد، ادامه میده و ۱۰ روز دیگه پاک میمونه و اعلام میکنه یک بسته پاکی دیگه سپری شد.

فرمت اعلام وضعیت : تاج/تعداد بسته پاکی داشتن/ یک بسته جدید سپری شد

مثلا : تاج/۷ بسته/ یک بسته سپری شد +۱

۱۰ روز بعد  تاج/۸بسته/ یک بسته سپری شد +۱

معایب: پیوستگی بسته ها قابل مشاهده نیست و اگر لغزشی بین دو بسته باشه معلوم نیست.  

چون پیوستگی شرط دریافت  تاج پاکی یکی از چالش های این سبک اعلام وضعیت حساب میشه.
فردی ممکنه به 10 روز پاکی اصلا نرسه و این اقرار به گناه حساب میشه مثلا کاربری سی روز فعالیت داشته اما 1 بسته پاکی داره  با این تفسیر پس اون 2 بسته پاکی بخاطر لغزشی که داشته از بین رفته و نمیدونم این اقرار به گناه حساب یشه یا خیر!!
کاربرد  این فرمت برای کسب 10 روز پاکی هست و در طی هفته بکار نمیاد.

مزایا: اقرار به گناه حذف میشه و لغزش ها و صفر شدن اعلام نمیشه.
امکان معادل سازی هم هست که سابقه پاکی ازبین نره، مثلا فردی که الان خط پاکی 30 روزه داره برای اعلام وضعیت 3 بسته پاکی داره.

۲) امتیازی

برای سادگی دو وضعیت سبز و قرمز داریم، سبز یعنی پاکی و معادل 1 امتیاز و قرمز یعنی اورژانسی شدن یا لغزش معادل 0 امتیاز
فرمت اعلام وضعیت: تاج/امتیاز کل/تعداد امتیازماهیانه/ وضعیت روز 
مثلا: تاج/86امتیاز/7 امتیاز ماه/ وضعیت سبز   یک هفته از ماه گذشته

مزایا:برای اینکه اورژانسی شدن اقرار به گناه نباشه ، شامل از کنترل خارج شدن اوضاع یا لغزش میشه که تو هاله ای از ابهام اعلام میشه و دیگه اقرار به گناه نیست.
هر روز امکان اعلام وضعیت وجود داره
معایب:کسی که سریالی بشه به راحتی میشه تشخیص داد و فرمت اعلام وضعیت محاسباتی تر هست

۳)نسبی
هر هفته معادل یک بسته پاکی و  وضعیت هر روز معادل رنگبندی سبز یا قرمز باشه .
رنگبندی سبز معادل پاکی و +1 امتیاز  و قرمز معادل اورژانسی شدن یا لغزش 0 امتیاز
اگر طی یک هفته 4 امتیاز یا بیشتر کسب بشه اون هفته به جمع هفته های پاکی اضافه میشه .

فرمت اعلام وضعیت: تاج/تعداد هفته بیش از 4 امتیاز / وضعیت روز(سبز قرمز)
مثال: تاج/4هفته / 5 امتیاز   

مزایا: اقرار به گناه حذف میشه، روزانه امکان اعلام وضعیت هست

معایب: برای رنگبندی ها باید تعریف دقیقی داشت تا معنی اقرار به گناه نداشته باشن .

دوستان ایده یا نظری ندارید؟
من فکرمیکردم بحث میزگرد پیشروی داشته!

از کانونی ها دعوت میکنم برای پاسخ این سه سوال  مشارکت کنند 49-2 53
مخصوصا سوال دوم

نقل قول: 1) قصد دارید به‌صورت روزانه چقدر وقت برای کانون بذارید؟
با این فرض که کانون باعث میشه دقیق‌تر وضعیت پاکی‌تون رو زیر نظر بگیرید؛ جدی‌تر براش تلاش کنید؛ در عین حال، کمک می‌کنه عادات خوبی پیدا کنید و انسان متفاوت‌تری بشید؛ زندگی منظم‌تر و بابرنامه‌تری داشته باشید؛ و در کنار این‌ها، هر موقع به دور از تلخی‌های روزمره نیاز به سرگرمی داشته باشید، بتونید حتی اگه شده چند دقیقه از این محیط استفاده کنید.
لطفا قبل از اعلام میزان وقتی که می‌خواید برای کانون بذارید، به وضعیت شغلی، تحصیلی و ... توجه کنید و واقع‌بینانه بنویسید.
2) نظرتون رو راجع به برنامه‌هایی که گفتم بفرمایید. شما تو کدوم بخش مشارکت می‌کنید؟

3) هر نظر دیگه راجع به برنامه‌هایی که میشه در کانون پیاده کرد دارید بفرمایید. هر ایده‌ای که به نظرتون میاد. حتما شما می‌تونید فکرهای بهتری داشته باشید.
سلام وقتتون بخیر باشه 
من همه پست هارو نخوندم
همه رو بخونم انشاءالله پاسخ میدهم  53
سلام

خانم زینبی، خانم ایرانا و تاج عزیز
خیلی ممنون از مشارکت‌هاتون.

سرباز گمنام جان و خانم آسمان
از شما هم ممنونم.

الان هشت روز گذشته و فقط همین پنج نفر مشارکت داشتن.
علتش درس و مدرسه و دانشگاه هست؟
یا مطالب و سوال‌ها خیلی سخت بود که باعث شد کسی پاسخ نده؟
یا بلا به دور، موضوع بیماری هست که فراگیر شده؟
یا اینکه کلا آینده کانون قرار هست با همین حدود تعداد رقم بخوره؟  53258zu2qvp1d9v
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سلام وقت بخیر  303

راستش من کلا تا یک ماه دیگه هستم تا بعد کنکور به امید خدا 
برا همین نمی‌دونم  خیلی دقیق و مشخص چی بگم .

1)  این یک ماه  روزی نیم ساعت فعالیت مفید کانونی خواهم داشت  .
2) هرکدوم از برنامه ها که نیاز و ضرورت بیشتری داشته باشه .

3) راستش ایده و پیشنهاد خاصی ندارم ، ولی ایده های جالبی دوستان داشتن که من هم موافق اجرایی شدنشون هستم .
سلام ، شبتون ب خیر باشه .
آقا آرمین خیلی ممنون از اینکه وقت گذاشتین و پست های طولانی و برنامه هایی رو ک در نظر داشتید نوشتید . زحمت کشیدید . خسته نباشید .
______
عدم مشارکت من آگاهانه بود ، در واقع منتظر بودم تعداد مشارکت و ببینم و ب جواب پرسش های اولین پستی ک ارسال کرده بودم برسم .  1
همونطور ک در اولین پستی ک در شبانه روزی ارسال کرده بودم نوشته بودم ک بازدید کانون کم هست . برنامه های ثابت و متنوع میتونه اجرا بشه ، من و بقیه ک اسم بردید میتونیم برنامه ها رو اجرا کنیم ولی زمانی ک کل مشارکت کانونی ها برای آینده کانون فقط ۵ نفر هست میشه امیدی داشت و آیا ارزش داره؟ 
شما ب بهترین شکل از برنامه ها و آینده ای نوشتید ک روی کاغذ خیلی خوب و مفید هست ولی چند نفر نوشتند هستند؟
اگر زیاد بنویسم جبهه بندی میشه و تهش اوقات تلخی ای پیش میاد و دوستان هیجانی مینویسند ک یاقوت تو اشتباه میکنی ! اما ب دور از هر چیزی ک ب فکرتون برسه منطقی همون پست اولی رو ک نوشته بودم نقل قول میکنم . در واقع پرسش ها .
ب نظرم ساختار کانون شلوغ هست ، پراکندگی خیلی زیادی وجود داره ، تبلیغات و فعالیت های جانبی کانون ک متوقف شدند مسبب رکودی هستند ک شاهدش هستیم . برنامه های ک فرمودید ب بهترین شکل میتونند انجام بشن اما با ۲ نفر ، ۳ نفر و نهایتا ۵ نفر ک اتفاقا قبلا هم انجام شدند . تالار برنامه ریزی مثال خوبی هست .
تاپیک برنامه ریزی یکی از بهترین تاپیک هاست ک مدیر این تالار از جان دل مایه گذاسته بود و دوتا برنامه اجرا کرده بود اما چند نفر مشارکت داشتند ؟!  من در مورد پست های شما خیلی فکر کردم و مثلا با خودم میگم یکی از برنامه ها اجرایی بشه و همون تعداد کم شرکت کنند و پیشرفت شخصی داشته باشند . اما زمانیکه ورودی کانون توجهی نبینه و ثابت نمونه تکلیف چ میشه ؟ البت ورودی ها هم خیلی کم شدن . 

_ ب صورت روزانه میتونم برای کانون وقت بذارم . بنابر اولویت بندی ها و علایقی ک دارم از دقیقه تا ساعت ها میتونه آنلاین بودنم طول بکشه . همونطوری ک قبلا بود . منظم نیست .
البت این رو هم در نظر گرفتم ک من الان هم ک انلاین هستم ب عنوان عضو ثابت حضور ندارم و تصمیم نگرفتم ک روزانه سر بزنم یا ن افلاین بشم و تا عید نیام . مسیر ترک و پاکی من ب دلایلی شخصی شده و در این مسیر فقط از پست های پاکی کانون کمک میگیرم .
_ هر جایی ک بتونم . 
_ ...

پی نوشت: شما در شبانه روزی نوشته بودید کانون زنده هست . اما ب نظر من کانون از نفس افتاده و کسانی ک الان در کانون حضور دارند تلاش میکنند احیاش بکنند .  کانون پتانسیل داره ک ب صدها نوجوونی ک درگیر هستند و خ ا تحصیل و شادابیشون و تحت تاثیر قرار داده کمک کنه .امیدوارم کانون ب دوران اوج و بهترین روزها برسه .

.
.
.
[تصویر:  15400000.gif][تصویر:  photo_2023_11_22_22_13_47.jpg][تصویر:  15400000.gif]
[تصویر:  hs1h_unnamed_(15)-03_65p1.jpeg]

سلام به همه
شبتون بخیر 53

آقا آرمین ، به نظرم شکل گروه های ما باید تغییر کنه
شما یه ایده ای دادین گفتین که اگر قراره گروه ها راه بیافته، نیازه که ما اعضای فعال داشته باشیم.

فرضا ۵ نفر که با هم حرکت میکنند و همون ۵ نفر با تعامل هایی که دارن میتونن جمعیت رو بیشتر کنند...

ولی در حال حاضر خیلی از کاربران در گروه ها ثبت نام میکنند، ولی فعالیت خاصی ندارن 53258zu2qvp1d9v

یعنی عملا صفر ...
شاید سر بزنن یا پست بخونن ولی روحیه کاملا فردیه...

با این وضع، گروه ها کمکی به ترک نمیکنند و اصلا معنی پیدا نمیکنه 53258zu2qvp1d9v

به نظر من این ۲ ۳ نفر فعال بهتره سرپرست یا مدیران گروه باشن، تجربه شخصیم این بود که وقتی مدیران یا سرپرستای گروه ها با هم ارتباط خوبی داشته باشن و مدت پاکیشون هم بالا باشه
تاثیر بیشتری روی جذب تازه واردای کانون میگذاره 53258zu2qvp1d9v 
( مخصوصا اینکه وقت آزاد تری داشته باشن، خیلی موثره... )

----
پ.ن۱: با براورد های شما، اگر از کل کانون ۱۰ نفر یا کمتر پای کار باشه (به عنوان عضو عادی و نه مدیر) ، امکان حفظ سایت هست؟

پ.ن۲: به نظرم لازمه یه سری از نقد های قبل موضوع اقرار به گناه امسال رو مجددا بخونیم...
امیرالمومنین (ع):

جاهِدوا فی ‌سَبیلِ‌‌‌اللهِ بأَیدیكُم فَإنْ لَمْ تَقدِروُا فَجاهِدُوا بِألْسِنَتِكُم فَاِنْ لَم تَقِدروُا فَجاهدوُا بِقُلوبِكُم.

°•مستدرک، ج ١۱، ص ١٦•°
____

سلام مجدد
امیدوارم حالتون خوب باشه 302

یه ایده به ذهنم رسید ولی نمیدونم چه قدر امکان عملی کردنش هست

حالا که تعداد اعضا کمه ، نمیشه فعالیت های کانون رو در غالب یه پلتفرم دیگه پیش برد؟

مثلا بعضی از برنامه ها امکان ورود با ایمیل به جای شماره رو دارن،  ولی خب امکان نظارت رو یه سری چیزها نیست.

میشه برای خانوم ها و آقایون گروه جداگونه زد، برای راحتتر صحبت کردن...

توی کانون هم روش های ترک کردن مقاله های مرتبط رو بزاریم ..

پ.ن: یکی از باگ های این روش اینکه سبک سنتی کانون از بین میره، یعنی فعالیتش با اعضا کنار میره و صرفا مطالب یکطرفه گذاشته میشن، ولی در گروه ها افراد میتواند تعامل داشته باشن.
امیرالمومنین (ع):

°•مستدرک، ج ١۱، ص ١٦•°
____

(1402 مهر 9، 0:00)آرمین نوشته است: اگر کسی مطالب بالا رو خوند ممنون میشم به این سوال‌ها پاسخ بده:

پ.ن: کانون برای آرمین نیست. آرمین هم قرار نیست کانون بمونه. کانون برای شماست. کانون رو جوری طراحی کنید و براش برنامه بچینید که هم شما رو به اهداف‌تون نزدیک کنه هم براتون قوت قلب و شادی‌آفرین باشه. حضور کانونی‌تون زورکی نباشه. از ته قلب بابت بودن در اون خوشحال باشید؛ حتی اگه به اندازه 5 دقیقه در روز باشه.

سلام

۱.به صورت روزانه وقت خیلی کمی میتونم بذارم کمتر از نیم ساعت
ولی شاید آخر هفته ها بتونم وقت بیشتری بذارم. 
واقعا شرایطم سخت شده و زمان کم میارم. با اینکه از ۵ صبح بیدارم.

۲. تو بخش عادت سازی و برنامه ریزی

۳. ایده هامو قبلاً گفتم و شما هم مطرح کردین تو صحبت هاتون

دلم نمی‌خواد کانون تعطیل بشه 
اما در عمل میبینم واقعا همینایی که هستیم هم دیگه انرژی نداریم!
چقد وقت گذاشتم مطالب برنامه ریزی رو آماده کردم شاید بیشتر از یک سال . کلی دوره شرکت کردم.دو سه تا دفتر دویست برگ پر کردم
همه مطالب جمع بندی شد و پیشنویسشم تو کانون موجوده
فقط چندتا از پست هارو تونستم ارسال کنم و خیلیش هنوز مونده
ناراحت نیستم که تلاشم هدر رفته! خودم کلی رشد کردم باهاشون .ولی دوست داشتم دوستای کانونیم هم از تجربیاتم استفاده کنن.
دوست داشتم شاهد رشد اونا هم باشم‌ . 
نمی‌دونم واقعا آینده کانون چی میشه
اما ...
امیدوارم هر چی خیره پیش بیاد.
سلام

محسنین جان، خانم یاقوت، خانم ایرانا و خانم سنا خیلی ممنون از مشارکت‌هاتون.

از سایر مدیران هم خواهش می‌کنم تو این میز گرد شرکت کنن و خصوصا پاسخ‌شون رو راجع به سوالات اول و دوم بنویسن تا سایر اعضای کانون در جریان حضور یا عدم حضورشون قرار بگیرن.
من هم خودم می‌نویسم.

و
در خصوص پاسخ دوم هم ممنون میشم دوستانی که پاسخ میدن کمی شفاف‌تر بنویسن که تو چه بخشی همراهی می‌کنن و تو چه بخشی خیر؟
تو برنامه‌ گروه‌های پاکی همراه اعضا می‌شید؟ اینکه یه بهانه برای دورهم جمع شدن هر روز تو گروه داشته باشید شما رو خوشحال می‌کنه؟ نظرتون چیه موضوعی برای پیشرفت یا عادت‌سازی خودتون مشخص کنید و هر روز راجع به اون گزارش بدید؟ هر روز از حال و احوال روزانه‌تون بنویسید چطور؟‌ اینکه گروه به شما کمک کنه بابرنامه‌تر پیش برید برای شما خوشاینده؟ کسی تو گروه سوال بپرسه،تمایل قلبی دارید بهش پاسخ بدید؟
کدوم یک از برنامه‌‌هایی که ماهیت رشددهنده و پرورشی داره شرکت می‌کنید؟ روان‌شناسی؟ مذهبی؟ مطالعه و کتاب‌خوانی؟
برنامه‌‌هایی که ماهیت سرگرمی و تفریحی داره برای شما جذابه؟ وقتش رو دارید که در اون‌ها شرکت کنید؟ کدومش رو دوست دارید؟

نمیگم ریزبه‌ریز بنویسید ولی برخی کلی‌گویی‌ها هم دیگه خیلی کلیه.

برنامه‌‌هایی که می‌خوایم برای آینده کانون تدارک ببینیم بنا به خواسته شماست.
این شمایید که تعیین می‌کنید چی براتون مفید و جذابه و چی نیست.
کانون برای شماست.

اگه این‌ها رو ندونیم، بعد نمی‌تونیم برنامه مناسبی بریزیم.

من بالغ بر 100 ساعت برای پست‌های چند وقت اخیر زمان گذاشتم.
ممنون میشم منت سر من بذارید و شما هم چند خط توضیح بنویسید.
این توضیح رو برای بقیه ننویسد. اصلا کاری به بقیه نداشته باشید که هستن یا نیستن. شخص شما برای من مهمه.

لطفاً دوستانی که قبل‌تر هم نوشته بودن اما نیاز به تکمیل داره، توضیحات‌شون رو تکمیل کنن.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط

متاسفانه من دیگه امکان دادن کانون رو ندارم. وضعیت جسمیم خیلی وخیم شده.
نه تنها سردرد، گردن‌درد، کمردرد دارم بلکه نقطه به نقطه صورتم درد دارم. دردی که به‌صورت بی‌وقفه هست و آروم نمی‌گیره.
به قدری درد دارم و مجدد میگم به قدری درد دارم که با کلمات نمی‌تونم توصیفش کنم.
بابت نبود کانونیم لحظه‌شماری می‌‌کنم تا بتونم استراحت بیشتری چه از لحاظ جسمی و چه ذهنی داشته باشم.
حتی یک روز هم برای من یک روزه.

و
یه حالتش این هست که به غیبت برم و بعداً برگردم. که در این حالت غیبت من اصلا مشخص نیست چقدر طول بکشه و این چیزی نیست که کانونی‌ها رو خوشحال کنه.
و حالت دیگه هم اینکه بازنشسته بشم که من این دومی رو انتخاب می‌کنم. به زودی بازنشسته میشم.

نقل قول: 2) نظرتون رو راجع به برنامه‌هایی که گفتم بفرمایید. شما تو کدوم بخش مشارکت می‌کنید؟

در مورد اکثر مواردی که گفته شد نظر موافق دارم و اگه در این حد بیمار نبودم و قرار به ادامه حضور کانونیم بود، دوست داشتم در اکثر اون‌ها مشارکت کنم.

در خصوص برنامه‌های گروه‌ها
برام خیلی جذابه هر شنبه هم خودم یکی از تجربه‌های پاکیم رو بگم. هم منتظر بشینم و هر کدوم از اعضای گروه یه نکته و تجربه از پاکی‌شون برای من بیارن.
برام خیلی جذابه که هر یکشنبه هر کدوم از اعضای گروه مطابق سلیقه خودش من رو به هنر متصل کنه و منم یه تیکه از اون پازل باشم.

دوشنبه‌ها جذاب‌ترین روزای هفته برای من میشه که براش لحظه‌شماری می‌کنم. اینکه بخش‌هایی از کتاب‌های مختلف رو از زبون هم‌گروهی‌هام می‌شنوم.
چه عالی میشه اگه هر هفته موضوع خاص داشته باشیم و سه‌شنبه‌ها هر کس نگاه و ذهنیتش رو راجع به اون موضوع بگه. من هم همراه با اون‌ها.

چهارشنبه‌ها از خوشحال‌ترین آدم‌های دنیا میشم. تفریح و خنده کنار کسانی که از صمیم قلب دوست‌شون دارم.
چقدر خوبه که پنجشنبه‌ها یه فرصتی باشه برای گپ زدن. چه پاکی چه هر چیز دیگه. اعضای گروه یه تایمی حتی شده نیم ساعت 8:30 تا 9:00 شب با هم صحبت کنیم. خیلی وقت‌ها خیلی مشکلات هست که با چند تا پست کوتاه پشت سر هم حل میشه. این گفتگوهای هفتگی خیلی فرصت خوبیه برای این موضوع.

جمعه‌ها گفتن از برآورد هفتگی. به همدیگه خبر بدیم از اون هفته تا این هفته به کجا رسیدیم و چه بر ما گذشت و چه تغییراتی رو در دستور کار داریم. چی بهتر از این؟

اگه هر روز تو گروه یه پست قرآنی گذاشته بشه، یه پست انگیزشی، یه پست تغییر عادات واقعاً فوق‌العاده است. تو گروه اگه هیچ اتفاقی قرار بود نیفته و من فقط وارد می‌شدم هر روز این پست‌ها رو می‌دیدم بی‌نهایت از خدا بابت چنین فرصتی ممنون بودم. با این پست‌ها هر روز پشتم گرم می‌شد و من خودم رو تو مسیر نگه می‌داشتم.

چه عالی می‌شد برای عادت‌سازی‌هام گروه چنین فضایی برام فراهم کنه.
مثلاً وقتی دارم روی عادت زود خوابیدن کار می‌کنم، هر روز بتونم اعلام کنم که چه کارهایی دارم انجام می‌دم و به چه دستاوردهای جدیدی رسیدم. هم برای دیگران مفیده هم خودم رو متعهد می‌کنم که به تلاشم ادامه بدم.

اگه گروه این فضا رو داشته باشه که هر روز از اوضاع احوال روزانه‌ام بگم برای من خیلی خوشاینده. روزهایی که شادم از شادی‌هام می‌گم و روزهایی که پر از فشار و تنش، یه جایی رو دارم که بتونم خودم رو تخلیه کنم.
و
اگه هر روز 4 نفر تو گروه باشن که پست‌هام رو سپاس بزنن، واقعا یک دنیا ازشون ممنونم. همین که بدونم من برای 4 نفر مهمم و روزانه من رو دنبال می‌کنن بی‌اندازه خوشحالم می‌کنه.

و
از ته قلبم خوشحال میشم اگه هر روز کسی داخل گروه سوال بپرسه و من پاسخ اون سوال رو بدونم و بتونم بهش کمک کنم. هیچ خوشحالی بالاتر از این برای من وجود نداره.
من حاضرم برای هر سوال 30 ثانیه‌ای سوال‌کننده، 30 دقیقه وقت بذارم و جواب بنویسم.

در خصوص برنامه‌های با ماهیت پرورشی و رشددهنده
برنامه‌های گروهی کتاب‌خوانی و نوشتن و خوندن نظرات‌مون راجع به اون واقعا جذابه برام.
با همدیگه فیلم دیدن و به اشتراک گذاشتن دیدنی‌هامون اوج لذت رو برای من داره.
خوندن قرآن، نهج‌البلاغه، ادعیه و ... به‌صورت گروهی و بعد تفکر کردن راجع به اون‌ها به‌صورت شخصی و در مرحله بعد هم‌فکری راجع به اون‌‌ها چیزی نیست که من بتونم قیدشون رو بزنم.
پادکست گوش دادن و یادگیری از صوت، یه فرصت جدیده که دوست دارم امتحانش کنم.

چقدر فوق‌العاده میشه یه برنامه روان‌شناسی هفتگی منظم و مرتب داشته باشیم. از یه جایی باهمدیگه شروع کنیم و هر هفته با همدیگه یه مسیری رو طی کنیم.

در خصوص برنامه‌های با ماهیت سرگرمی و تفریحی
من بیشتر اون‌ها رو دوست دارم که می‌تونم یه چیزی از خودم خلق کنم.
مثلا چالش نویسندگی خیلی برام جذابه. ببینم در شرایط برابر و با امکانات یکسان و با فرصت یکسان، چه نوشته‌ای می‌تونم از خودم به جا بذارم. خوندن نوشته‌های بقیه هم خیلی خوشحالم می‌کنه.
همین طور شعرنویسی. بهم یه سری محدودیت بدن و دو هفته وقت. ببینم چقدر ذوق هنری می‌تونم به خرج بدم. و چقدر جذابه که بدونم بقیه تو همین شرایط چه ذوق‌ها از خودشون به جا گذاشتن.
همین‌طور عکاسی. الان بگن از هیچ کدوم از عکس‌های قدیمی آرشیوتون نمی‌تونید استفاده کنید. اما تا دو هفته آینده وقت دارید یه عکس پاییزی که داخل اون درخت یا برگ درختان باشه بگیرید و تو مسابقه شرکت کنید. و من در تمام دو هفته آینده چشم‌هام بیرون از خونه بینا بشن برای پیدا کردن یه سوژه قشنگ.

اون بخش از فعالیت‌های سرگرمی مثل آواتار، امضا و ... جذابیت موارد بالا رو برام ندارن. اما بدم هم نمیاد تو امتیاز دادن‌ها و نظردهی‌ها شرکت کنم.

صندلی داغ و اینکه یه نفر رو سوال پیچ کنم خیلی برام جذاب نیست؛ اما همیشه از هر کدوم از اعضای کانون سوالاتی به ذهنم اومده که دوست داشتم یه جایی یه فضایی باشه که ازشون بپرسم.

میز گرد با موضوعات مختلف برام خیلی دوست داشتنی می‌تونه باشه. مثلا در مورد مهاجرت نظر بقیه و دیدگاه‌های بقیه رو بدونم. من هم از نگاه خودم بگم. در مورد موفقیت. در مورد خانواده. در مورد ثروت. 

گردهمایی‌های ماهانه یه فرصت بی‌نظیره واسه جمع شدن کل کانون دور همدیگه. وقتی به شکل یه سنت دربیاد و مثلا همه بدونن آخرین پنجشنبه هر ماه تو کانون گردهماییه، میشه امیدوار بود که قدیمی‌های کانون رو تو اون روز ملاقات کرد. 

این قدر موقع نوشتن این دوست‌داشتنی‌هام ذوق کردم که وصف‌شدنی نیست.  4chsmu1

من از دیدن تک تک اعضای کانون اون‌قدر خوشحال میشم که پست‌های خالی‌شون هم لبخند روی لبم میاره.
دیگه انجام دادن این همه فعالیت متنوع و مفید و سرگرم‌کننده همراه اون‌‌ها جای خود داره.

نقل قول: 3) هر نظر دیگه راجع به برنامه‌هایی که میشه در کانون پیاده کرد دارید بفرمایید. هر ایده‌ای که به نظرتون میاد. حتما شما می‌تونید فکرهای بهتری داشته باشید.

جزء علاقه‌مندی‌هامه که یه گزارش ماهانه داشته باشیم از اتفاق‌های خوب، کارهای خوب و صحبت‌های خوبی که در طی ماه گذشته تو کانون انجام شده.
یکی تجربه خوبی از پاکی گفته. یکی یه فیلم خوب معرفی کرده. یکی در مورد یکی از عادت‌سازی‌هاش یه دستاورد جالب داشته. یکی برنده مسابقه نقاشی شده.
چنین پست‌های ماهانه‌ای برای شخص من خیلی جذابه. از طرفی اون‌هایی که کمتر سر میزنن به کانون، با بخش‌های مختلف کانون و کارهایی که انجام میشه بیشتر آشنا میشن و منشأ اثر خوبی می‌تونه باشه. ضمن اینکه به خود اعضا انگیزه فعالیت بیشتر میده.

پی نوشت: نیاز نیست به اندازه من بنویسید. دو سه خط هم بنویسید و منظور رو برسونید کفایت می‌کنه.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سلام 
خیلی خوشحالم کانون هنوز سرپاست
دمتون گرم 303
و امروز ....پذیرش پاسخ همه دردهای من است....

[تصویر:  1.jpg]
روزها فکر من اینست و همه شب سخنم........که چرا غافل از احوال دل خویشتنم 
از کجا آمده ام  آمدنم بهر چه بود.............به کجا می روم آخر  ننمایی وطنم 
[تصویر:  final%204.png]
سلام.
امیدوارم حالتون خوب باشه
مدت زیادی نبودم و ناگهان با این تاپیک اشنام کردند که یکم شور ب دلم انداخت.
نظرمو در کل راجع ب پستایی ک خوندم میگم.
حقیقتش ب عنوان ی کاربر عادی از بدو ورودم ک سال کنکورم بود تک تک لحظات کانون برام لذت بخش و مفید بود
با اینکه حتی تعداد روز های پاکیم زیاد نشد و مدت طووووولانی غیبت داشتم رشد معنویتم توی دوران کنکورم ک بیشترین فعالیت رو داشتم حس کردم.
از یه جایی ب بعد حس کردم کانون شده برام فقط وقت تلف کنی چون هدفم چیز دیگ ای شده بود
مثل ورود اپ های مختلف ک اعتیاد اور بود کانون هم همینجور بود برام
برای همین چه اونموقع و چه الان ترجیحم اینه فقط ب عنوان خواننده متن های مفیدتون صرفا وارد کانون بشم.
من شخصیتم جوریه ک توی خلوت بیشتر بزرگ میشم تا توی جمع.
البته هر کس ی جوریه.
صحبتم با خانوم سناست ک بهشون بگم متاسفم اگه متنیو توی تالار برنامه ریزی با جون و دل از شما توی دفترم اونموقع یادداشت کردم و چقدر کمکم کرد ولی حتی ی تشکر خشک و خالی هم نکردم ک شما متوجه بشین قطعا مثل من خیلی هستن که از شما استفاده کنند بدون اینکه بدونید.
با اینکه هبچ حرفی راجع ب موندن عادیم(همون اعلام وضعیت پاکی روزانه)نخواهم داشت و قصدشو ندارم ک اصلا فعالیت کنم ولی خیلی ممنونم بابت تمام فعالیت ها تا الان♡

ببخشید اگه پستم خیلی مربط و ب صحبتاتون نبود اقای ارمین.چون قصد فعالیت ندارم ب نظرم کار درستی نیس درمورد فعالیت های اینده کانون نظر بدم.
فقط ب نظرم لازم بود صخبتانو بگم
و اگر روزی توتستم و ب جایگاه سوادی رسیدم که بتونم ب کسی کمک کنم ب عنوان نویسنده وارد کانون میشم
فعلا فقط از صحبتاتون استفاده میکنم
و در کنارش بعضی عادت سازی ک راه میندازین توی دفتر خودم باهاش پیش میرم.
اینم بگم ک قبلا(دو ماهی هست کلا سر نزدم ب کانون)تالار برنامه ریزی و در کنارش تالار تحربیات ک اونموقع مدیرش خانم گلبرگ بودن خیلیییی ب من کمک کرد.

یه نکته دیگ ک ب ذهنم اومد من خودم ب شخصه اعلام وضعیت های کتابخوانی و ساعت مطالعه رو رها کردم چون خیلی پیچیده بود...ب نظرم اعلام وضعیت های تاپیک های مختلفو ساده بچینین نه اینکه کاربر بره دو ساعت صفحه اول اون تاپیک قوانین اعلام وضعیتو بخونه اخرم قاطی کنه.

در کنار همه اینها وجود کانون به ادمهای مفیدیه که دارن...مثلا یادمه من ی سوال ک میمرسیدم خانم عارفه چقدررر به من کمک میکرد و چقدر سوادش بالا بود. کلا پیامای عارفه رو من دو سه بار میخوندم و حرفاشو گوگل سرچ میکردم کلی چیز یاد میگرفتم1
امیدوارم همچین ادمایی ک کمم نیستن تو کانون و برکت کانونن همچنان بمونن...

موفق باشین♡
ازت ممنونم?
بابت لحظه هایی که میتونستی کم بیاری
ولی به خدا اعتماد کردی و کم نیاوری...!

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان