امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

میز گرد کانون

اره فهمیدم چی گفتم، مثلا یکی هم تو آمریکا موافق نیست زنا برن مدال بگیرن، اون فرد اصلا مهم نیست

جمهوری اسلامی فعلا صاحب حکومت هست و قوانین رو وضع می کنه، یه جورایی همه کارست فک کنم الان.

بچه ها بوی سیاست داره میاد فک کنم نباید از این بحثا بکنیم4fvfcja317cheshmak41
منظورت چیه؟
-----------------------
ویرایش توسط پوریا
قوی باش...

[تصویر:  gid0g8lmsh26k0vbqrhd.gif]
عزیز جان نماینده های مردم هم زیر مجموعه ی ایلامیک ریپابلیک آو ایران هستن دیگه4fvfcja17cheshmak31713Khansariha (134)Khansariha (48)1744337bve7cd1t81varzeshMuscular53258zu2qvp1d9vSmiley-face-cool-242
بچه ها بحث سیاسی این جا ممنوعه، بحث حجابمون کلا فراموش شد، من فک کنم شما بیشتر مشکل سیاسی دارید 4fvfcja

اجازه بدید بحث سیاسی رو بیشتر از این کشش ندیم هر کی می خواد پی ام بده من تا صبح باهاش می چتمcheshmak : alikh_birjand

بحث حجاب رو هورا و سها و اینا باید با لطافت پیش ببرن 4fvfcjacheshmak1742
ادریس جان ما توی کانون اصل اولمون احترام به سایر اعضاست. یادمون نره!!!
به این میگن مدیریت قاطع53258zu2qvp1d9v

اولا خسته نباشی پوریا جان که چندین صفحه رو ویرایش کردی53258zu2qvp1d9v4fvfcja

ثانیا بچه ها پوریا و یا مدیرها از بحث سیاسی بدشون نمیاد

ثالثا چیزی که هست ماها اینجا دور هم جمع شدیم که $^%$ رو ترک کنیم

رابعا اگه میبینید که تاپیکی به نام میز گرد هست فقط برای اینه که قسمتی از افکارمون را روی موضوعات قابل طرح معطوف کنیم تا به فکر #$%%$# نیوفتیم و الا این سایت هیچ نیازی به بحث سیاسی و یا حتی اجتماعی نداره

خامسا اگه دقت کنید میبینید که در مورد بیشتر موضوع هایی هم که بحث میشه، یه طوری به %^&$# مربوطه

سادسا زیاد سخت نگیرید

سابعا امروز ما حاصل اندیشه دیروز ماست، فردای ما حاصل اندیشه امروز ما. پس فکرتون رو تغییر بدید تا زندگیتون تغییر کنه

راستی یه سوال: فاشیست یعنی چی؟ (فقط تعریفش رو میخام بدونم)
زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست
هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود
صحنه پیوسته به جاست
خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد

سلام

وقتی که یک خانم یا یک دختر خانم لباسهای تنگ ونامناسبی که متاسفانه امروزه خیلی از دختر خانمها وخانمهای مسلمان مخصوصا ایرانی میپوشند که با نگاه کردن یک جوان هرزه آن جوان اگر به قصد( عذر میخواهم معذرت میخواهم از همه خواهران وبرادران محترم وگرامی ) لذت نگاه کند واز این نگاه کردن خود راضی شود .وگناهش را به پای آن خانم وان دختر نوشته شود .ایا این مانتو یا این پوشش نامناسب برای این دختر یا خانم ارزشی دارد ؟.ایا این لباسی است که به او اجازه فعالیت میدهد .؟وبه او آزادی میدهد ؟

بنا به لغت جلباب چیزی فراتر از روسری است . و حتی چیزی فراتر از چادر . تعریف دقیق جلباب را اینگونه می توان بیان نمود که مثلا من در اتاقی هستم و آن اتاق در رابطه با من جلباب من است . یعنی پوششی که در حفظ مرتبه پوشش از چیزی فروگذار نکرده . چادرهای عربی که دکمه دارد و بعضا مانند کت ساخته می شود جلباب نیست . زیرا به هر حال قسمتی از اندام را ناخود آگاه پوشش نخواهد داد .
قرآن به ضرافت از تعبیر جلباب استفاده نموده تا خواهر مسلمان و شیعه به دقت بر پوشش خود و نوع آن مراقبت نماید .

در پناه خدا !
وَ احـــفَــظـنِــی بِــرَحـــمَـــتِـــکَ یــا الله
Wink 
سلام بچه ها

صفحات قبلي رو مطالعه كردم متاسفانه حرف هايي زده شده بود كه به اين بحث ربطي نداشت بيشتر براي جبهه گيري بود تا بحث در مورد حجاب !!

امير علي جان ايول اصل كلام رو گفتي !!
317

ببينيد حجاب در لغت به معنای مانع، پرده و پوشش آمده است. استعمال این کلمه، بیش‎تر به معنی پرده است. این کلمه از آن جهت مفهوم پوشش می‎دهد که پرده، وسیله‎ی پوشش است، ولی هر پوششی حجاب نیست؛ بلکه آن پوششی حجاب نامیده می‎شود که از طریق پشت پرده واقع شدن صورت ‎گیرد.
حجاب، به معنای پوشش اسلامی بانوان، دارای دو بُعد ایجابی و سلبی است. بُعد ایجابی آن، وجوب پوشش بدن و بُعد سلبی آن، حرام بودن خودنمایی به نامحرم است؛ و این دو بُعد باید در کنار یکدیگر باشد تا حجاب اسلامی محقق شود؛ گاهی ممکن است بُعد اول باشد، ولی بُعد دوم نباشد، در این صورت نمی‎توان گفت که حجاب اسلامی محقق شده است.
اگر به معنای عام، هر نوع پوشش و مانع از وصول به گناه را حجاب بنامیم، حجاب می‎تواند اقسام و انواع متفاوتی داشته باشد. یک نوع آن حجاب ذهنی، فکری و روحی است؛ مثلاً اعتقاد به معارف اسلامی، مانند توحید و نبوت، از مصادیق حجاب ذهنی، فکری و روحی صحیح است که می‎تواند از لغزش‎ها و گناه‎های روحی و فکری، مثل کفر و شرک جلوگیری نماید.
علاوه بر این، در قرآن از انواع دیگر حجاب که در رفتار خارجی انسان تجلی می‎کند، نام برده شده است؛ مثل حجاب و پوشش در نگاه که مردان و زنان در مواجهه با نامحرم به آن توصیه شده‎اند.

cheshmak
(1389 ارديبهشت 23، 0:04)هدف مقدس نوشته است: بعدشم کجای قران به حجاب اینجوری اشاره شده؟ 1744337bve7cd1t81 تا اونجایی که من میدونم فقط یه جایی گفته خانم ها باید سینه شون رو بپوشونن و زینت شون رو نشون ندن همین.

قابل توجه شما :

قُلْ لِلْمُؤْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصارِهِمْ وَ یَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذلِکَ أَزْکى لَهُمْ؛ ای رسول ما مردان مؤمن را بگو تا چشم‎ها از نگاه ناروا بپوشند و فروج و اندامشان را محفوظ دارند، که این بر پاکیزگی جسم و جان ایشان اصلح است.

حجاب چشم

قُلْ لِلْمُؤْمِناتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصارِهِنَّ(نور؛31) ای رسول به زنان مؤمن بگو تا چشم‎ها را از نگاه ناروا بپوشند.

حجاب در گفتار

فَلا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَیَطْمَعَ الَّذِی فِی قَلْبِهِ مَرَضٌ(احزاب؛32) پس زنهار نازک و نرم با مردان سخن نگویید؛ مبادا آن که دلش بیمار (هوا و هوس) است به طمع افتد.

حجاب رفتاری

وَ لا یَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِیُعْلَمَ ما یُخْفِینَ مِنْ زِینَتِهِنَّ(نور؛31) و آن طور پای به زمین نزنند که خلخال و زیور پنهان پاهایشان معلوم شود.

بازم بگم ؟؟؟

Khansariha (48) حـــجاب گوهر نــــــاب Khansariha (48)
می دونی مشکل ما کجاس !!

اینجا که از یه طومار بلند بالا 200 صفحه ای یه جملش رو می گیریم (بعضا یه کلمه) بعد اون میشه وحی منزل !!

متاسفانه بعضی از دوستان با تعصب زیاد بحث کردن و من احساس می کنم بیشتر تعصب دارن رو قضیه تا اگاهی و فکر نمی کنم بشه به راه حلی رسید !!

من یه سوال می پرسم ؟؟؟

چرا یه خانوم ی که تو ترکیه می تونه آزاد و لائیک باشه چنین حجاب پوشیده ای و بی عیب و نقصی رو انتخاب می کنه ! و یه خانومی تو اینجا وقتی lمجبور هست اعمال قانون کنه و پوشیده باشه با میک آپ و ظاهر ی میاد که تو کشورهای اروپایی دقت کرده باشین میک آپ بدین شکل مخصوص یه قشر ... هست !!

امیدوارم منظورم رو درک کرده باشین
هوشیاری غمه بزرگیه
سلام

خسسسته جان منظورت منم كه آگاهي ندارم يا كس ديگه اي‌؟؟؟؟
وَ احـــفَــظـنِــی بِــرَحـــمَـــتِـــکَ یــا الله
(1389 ارديبهشت 23، 10:12)خسسسسته نوشته است: چرا یه خانوم ی که تو ترکیه می تونه آزاد و لائیک باشه چنین حجاب پوشیده ای و بی عیب و نقصی رو انتخاب می کنه ! و یه خانومی تو اینجا وقتی lمجبور هست اعمال قانون کنه و پوشیده باشه با میک آپ و ظاهر ی میاد که تو کشورهای اروپایی دقت کرده باشین میک آپ بدین شکل مخصوص یه قشر ... هست !!

دقیقا منظورت رو درک میکنم

خیلی از این آرایش هایی که در ایران مرسومه و اصلا اسلامی که نیست حتی غربی هم نیست

خیلی از این مدل ها رو فاحشه های غربی استفاده میکنن

در صورتی که شاید (به احتمال 50 درصد) قصد و هدفه دخترای اینرانی چنین چیزی نباشه ولی متاسفانه نتیجه ی عمل خیلی بدتر از اون چیزیه که در اروپا اتفاق میوفته

البته فراموش نکنید که اروپا رسما 300 سال کار فرهنگی انجام داده

ما تازه اول کاریم

فراز و فرود زیاد داشتیم

اگه با یه شیب خیلی ملایم به سوی هدف حرکت کنیم من مطمئنم که خیلی زود تر از 100 سال به نتیجه نه تنها اسلامی ایرانی بلکه جهانی میرسیم

کار خیلی سادس ولی پیچیده است

ساده چون باید از خودمون شروع کنیم و بد بینانه نگاه نکنیم و سعی کنیم ضعف ها رو بر طرف کنیم و الا طرح مشکلات بدون راه حل اندیشی فایده ای نداره

پیچیده برای اینکه تقریبا پدر مادر های ما وقتی هم سن و سال ما بودن دقدقه ای به نام حجاب و اخلاق نداشتن و همین باعث شد که کم کاری کنن و ما به اینجا برسیم

در حالی که این 2 موضوع برای خیلی از جوون های ایرانی (با هر نوع دیدگاهی اعم از ملی و مذهبی) مهمه و همین شروع خوبیه

ماها باید در آن واحد هم برای مشکلاتی که از بی تدبیری مسئولین و مخصوصا پدر مادرها ناشی میشه چاره جویی کنیم وهم زیربنای محکم رشد اخلاقی و فرهنگی رو بسازیم

اینها فقط و فقط با شروع کردن از خود میسره

کسی که خودش مشکلات عدیده ای در حوزه اخلاق داره چطور میتونه دیگران رو ارشاد و راهنمایی کنه
صحنه پیوسته به جاست

پوریا جان من کاملا منطقی صحبت کردم و حرفام اونقدر هم سیاسی نبود که شلوغش کردین.
ضمنا اگه دقت کرده باشین بعضی ها با بی احترامی به عقاید من و هدف ، باعث شدن که بحث اینجوری بشه در صورتی که شما حتی اسمشون هم توی اخطاریه تون نیاوردین !!!!!
میلاد جان اگه کسی به من و عقاید من بی احترامی کنه و بنده هم مثل خودش باهاش برخورد کنم عملا الان هیچ دین و مذهبی در دنیا وجود نداشت

و در ضمن اونوقت چه فرقی بین بنده و اون شخص بود؟؟

فطرت ما حق گراست

حرف حق کسی رو که این فطرت رو در خودش از بین نبرده، به راه راست هدایت میکنه

و کسی که غباری از آلودگی روی قلب و فطرتش رو گرفته برآشفته میکنه

این گروه دوم خیلی کم هستن خیلی کم
صحنه پیوسته به جاست

(1389 ارديبهشت 23، 10:41)امیرعلی نوشته است: سلام

خسسسته جان منظورت منم كه آگاهي ندارم يا كس ديگه اي‌؟؟؟؟

نه اصلا من تعصب بیجا ندیدم تو صحبتات!!
هوشیاری غمه بزرگیه
تنها جان مشکل ما اینه که هیچ وقت نخواستیم به افکار دیگران احترام بذاریم.
فقط میخوایم حرف خودمون رو بزنیم تا تحمیل بشه!!!!

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان