نظرسنجی: در دوره ی بعدی چله ی گروهی ، تمایل دارید کدوم موضوع انتخاب بشه؟ ( انتخاب 1 گزینه )
این نظرسنجی بسته شده است.
خواندن قرآن (حداقل 1صفحه با معنی)
25.81%
8
25.81%
دعای عهد
6.45%
2
6.45%
زیارت عاشورا
19.35%
6
19.35%
سلام دادن به امام زمان و امام حسین
12.90%
4
12.90%
سحر خیزی
35.48%
11
35.48%
در کل
31 رأی
100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چله‌های عاشقی گروهی)

سلام بر دوطفلان مسلم

خدا همراهمونه( انشاالله)/40/25

آقای گرافا میشه ی خواهشی بکنم؟
میشه برای شب های تاسوعا و عاشورا تاپیک نماز شب فراخوان بدید. ما ک از این توفیقا نداریم از بس گناه میکنیم حداقل بواسطه کانون شاید خوندیم.انشاالله
موفق باشید همگی در پناه حسین (ع) و یارانش
❖.::: نکته ی سی و ششم از چله یازدهم:::.❖.:

◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◆◇◆◆◇◆◆◇◆
◆◇- متن سخنرانی استاد رائفی پور <با موضوع چهار شخصیت کربلا - ◇◆
◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◆◇◆◆◇◆◆◇◆
وقتی درخواست سها بانو رو برای گذاشتن نکته ی امروز قبول کردم ..اولش نمیدونستم چی بزارم..
بعد یکم فکر تصمیم گرفتم یه قسمت از چکیده و خلاصه ی سخنرانی استاد رائفی پور و بزارم..از یه جهت این که حرفاشون رو من یکی خیلی تاثییر داشته..از یه طرف دیگه هم دوست داشتم مناسب این شبا هم باشه..
خب گفتم کوتاه و خلاصه و طوری که حوصله ی آدم بکشه در مورد این سخنرانیشون بذارم..برا انتخاب شخصیت هم کلی بالا و پایین کردم از بین چهار تا شخصیتا تا این که شمرِ
ملعون و انتخاب کردم...اگه وقت داشتین به شدت توصیه میکنم حتما سخنرانیشونو دانلود کنین و گوش بدین..از این شبا به راحتی نگذریم..حرفی نیست جز التماس دعا

<شمر>
شروع صحبت هامون با شمربن ذی الجوشن خواهد بود. ببینیم این شمر کیست که بهش می گوییم و لعن الله شمرا ما با شخص شمر مشکل داریم ( لعنت الله علیه) اما می خواهیم ببینیم کدام جریان شمر رو شمر کرد می گویند جانباز صفین بوده است .تن آدم می لرزد یعنی من یکی می ترسم یه وقت شمر نشوم به خدا می ترسم رک هم می گویم از کجا معلوم من که هنوز جانباز نشدم اما او جانباز هم شده بود تا مرز شهادت پیش رفته بود. چه چیز کسی را که در رکاب آقا امیرالمومنین جنگید رو به جایی رساند که فرزند رسول خدا را در کربلا به شهادت برساند، آدم یهو بد نمی شود ،آدم ریز ریز بد می شود. وقتی زیارت عاشورا می خوانیم می گوییم( ولعن الله شمرا) بفهمیم چی داریم می گوییم. یک موقع نکند خدا من دارم می گویم (ولعن الله شمرا) دارم خودم را لعن می کنم و خبر ندارم ! شمر یک سری خصوصیات و ویژگی ها داشت که نکند خودم هم دارم به خودم فحش می دهم و خبر ندارم. بحث بحث مهمی است.

نگاه قرآن نگاهی است که اول شما باید تبری داشته باشید( یکفر بالطاغوت و یومن بالله) اول کفر می ورزم به آن طاغوت بعد ایمان می آورم به این الله، اول می گوییم (لا اله) بعد می گوییم (الا الله)، اول صدتا لعن در زیارت عاشورا هست بعد صدتا سلام .دین اسلام و مذهب تشیّع مظهر کاریکتوریسم نیست که قیافه ها کاریکاتوری باشد و این در حالی است که خیلی از ماها کاریکاتوری هستیم. مثلا چشمها بزرگ اما بینی کوچک مثل این است که فرد خیلی حب دارد اما بغض ندارد، بدرد نمی خورد، فرد تمام وجودش بغض است این هم بدرد نمی خورد، باید هر دو کنار هم باشد بغض مقدس، شریف است، کینه نسبت به دشمن خدا داشتن شریف است، فرد را به خدا نزدیک می کند. (اتقرب الی الله و الی رسوله و الی امیرالمومنین و الی الحسن و الی الحسین بموالاتک و بالبرائه منهم و لعن علیهم )یعنی من به خدا و رسول الله و امیرالمومنین و حضرت زهرا و امام حسن و به تو یا اباعبدالله نزدیک می شوم با برائت از آنها و لعن فرستادن برآنها ، وسیله تقرب و نزدیک شدن است اما فقط برائت نیست و به موالات شما یعنی دوستی هم باید کنارش باشد. این آدم آدمی است که توی مسیر است.این هم که می گویم لعن بنده قائل به این نوع مدل لعنی نیستم که بعضیها پیش گرفته اند توی سخنرانیهایم موضع من مشخص است ،آنچه که معصوم گفته است ما به مقدسات همدیگر توهین نمی کنیم ما می گوییم لعنت بر اولین تا آخرین کسی که در حق اهل بیت ظلم کرده است. زیارت عاشورا به ما می گوید که چگونه لعن بفرستیم .اما در لعن بر معاویه زیارت عاشورا اسم می برد و من هم با اسم می گویم لعنت بر معاویه، لعنت بر یزید و این یکی رو کوتاه بیا هم نیستم. یک وقت گل به خودی نزنیم معتدل باید باشیم (خیرالامور اوسطها :بهترین اعمال وسط بودن است)

❖.:::.[تصویر: 8.gif].:::.❖.:::.[تصویر: 8.gif].:::.❖.:::.[تصویر: 8.gif].:::.❖

التماس دعا
یا زهرا[تصویر: 8.gif]
من هرگز نمی گویم در هیچ لحظه‌ای از این سفر دشوار، گرفتار ناامیدی نباید شد. من می‌گویم: به امید بازگردیم، قبل از اینکه ناامیدی، نابودمان کند...

"نادر ابراهیمی"

وَ لا تَقرَعنی قارِعَةً  یَذهَبُ لَها بَهائی...

و مرا چندان به  سختی دچار مکن که
بزرگی و سرزندگی ام  را از میان ببرد.

"صحیفه سجادیه"
خدا همراهمونه( انشاالله)/40/26
آبجی موجود کاش لینکشم برامون میذاشتی.ممنون آبجی
(1394 مهر 28، 20:35)خدا همراهمونه نوشته است: خدا همراهمونه( انشاالله)/40/26
آبجی موجود کاش لینکشم برامون میذاشتی.ممنون آبجی

سلام عزیزم..
تو نت سرچ کنی سخنرانی استاد رائفی پور ، با موضوع چهار شخصیت کربلا ، هم برات متنش میاد هم صوتیش Khansariha (8)
من هرگز نمی گویم در هیچ لحظه‌ای از این سفر دشوار، گرفتار ناامیدی نباید شد. من می‌گویم: به امید بازگردیم، قبل از اینکه ناامیدی، نابودمان کند...

"نادر ابراهیمی"

وَ لا تَقرَعنی قارِعَةً  یَذهَبُ لَها بَهائی...

و مرا چندان به  سختی دچار مکن که
بزرگی و سرزندگی ام  را از میان ببرد.

"صحیفه سجادیه"
نکته ی ۳۸ ام :سلام به همه ی کانونی ها و اونایی که تو این چهل روز باک بودن . زیارت عاشورای همتون قبول حق باشه. من نکته ی روز 38 ام رو می نویسم. فقط یه سوال ؟نکته ی 37 ام کو ؟  Gigglesmile  
((چارلی چابلین : من هر قدر با کار طنز کوشش کردم تا مردم "بفهمند" اما ان ها فقط "خندیدند".
امام سجاد (ع): بدرم با بدترین مردان زمان خویش در خون غلتید تا مردم "بفهمند" اما انان فقط "گریه کردند".
تو این چهل روز  هدف فهمیدن بود نه فقط خوندن یا اعلام وضعیت کردن و میدونم که همتون میفهمید.
دوستان عزیز برای"فهمیدن" باید از همین کارا شروع کرد. هر روز درد و دل کردن با خداا
یا خوندن دعا و خیلی کارای دیگه.
من اون روز که تا دم مرگ رفتم و چند روزی مهمون بیمارستان بودم خیلی چیزا فهمیدم و حس کردم .زندگی خیلی کوتاه تر و با ارزش تر از اونیه که فکر میکنیم بس ساده زندگی کنید اسوده باشین و لبخند بزنین. خوبی کنید و بفهمید و زندگی کنید. و با یاد خدا ارامش بگیرید. خیلی خرفا میشه زد ولی کوتاه باشه بهتره. امیدوارم منظورمو رسونده باشم .همیشه موفق و سلامت باشید))

سلام
مشکلات فنی ک پیش اومد .. بچه ها هم نکته گذاشتن رو فراموش کردن..
منم جبران کردن رو!
این شد ک نظم نکته ها ب هم ریخت..شرمنده.. 42

دو روز دیگه بیشتر نمونده...
کیا ادامه دادن؟؟clapping
اصلا کیا یادشون بود ک چله ترک تمسخر داشتن؟!؟

امیدوارم استمرار باعث نتیجه شده باشه..1

در پناه خدا..
یاعلی.53
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

نقل قول: کیا ادامه دادن؟؟[تصویر:  14.gif]
اصلا کیا یادشون بود ک چله ترک تمسخر داشتن؟!؟
خانم اجازه؟! 42
ما بودیم ولی لنگ لنگان1276746pa51mbeg8j
زیارت رو یکبار جریمه خوردیم .همون وقتی ک گفتم خیلی خسته بودم...
تمسخر رو هم ک کلا آدم مُتَمَسخِری(!) نیستم بنابراین خیلی به خودم سخت نگرفتم.
ولی ای کاش میگرفتم و از این به بعد هم بگیرم. حتی کمش هم زیاده به قول مجاهد!
اون زهر ماری هم یبار از همون جایی ک همیشه نیش میزنه زد-پسرا بیشتر در جریانن- 42
همون وقتی ک تو ماهانه گفتم دارم میرسم به ستاره چینی و بعدش خبری نشد  فردای همون روز بود، 
ولی الان خدارو شکر دوباره کم مونده به ستاره چینی 128fs318181

کلا همه اینا ی روز روزه کرد تو پاچه مون
و گرفتیم و خداییش هم خیلی کمک کرد بهم

پ.ن. متمسخر ینی مسخره کننده 4
[تصویر:  15624161_425888184424770_624179248140753...%3D%3D.2.c]
برای یافتن چیزی
باید به جستجوی آنچه نیست، بروی...
53

[تصویر:  Untitled.png]
سلام
این چله هم تمام شد...

متاسفانه نشد تا آخر نکته بذاریم.. و شرمنده ام از این بابت..اما عمد و تنبلی نبود.. شرایط مهیا نشد.42

فقط آقا طاهر شرایطشونو گفتن..
و این خیلی بد بود برای این شرکت کنند ها :

1-سها
2-عاشق فاطمه زهرا
3-مرد مجاهد
4-خانوم لبخند
5-taranom2
6-انیس
7-خداهمراهمونه
8-نورماه
9-طاهر
10-Mehdi.R
11-آفتابگردون
12-گلبرگ
13-باد صبا
14-من جدید
15- متوسل
16-رها 1361
17-mojode_zamini
18-جدی
19-قاصدک
20-alireza 68
21- mhbgrafa
22-toloue
23-creature
24-mahsa.milad
25-سنا

البته .. احتمالا هستن کسای ک ادامه دادن اما اینجا نگفتن..ک براشون صمیمانه آرزوی موفقیت و تثبیت تلاششون رو میکنم..303

رفقای گلم..
استمرار مهمترین شرط برای نتیجه گرفتنه..

ترک گناه آسون نیست..
زحمت داره..
سختی داره..
وسوسه میشیم..
شیطان سنگ میندازه..

باید دقیق باشیم.. جدی و هوشیار..

ان شاء الله خدا قبول کنه و مشمول هدایتش باشیم..

از حضورتون ممنونم و بازم عذرخواهی میکنم اگه کم و کسری بود..

ب عنوان نکته چهلم و حسن ختام برای چهل روزی ک زیارت عاشورا رو خوندیم.. کتاب :

زیارت عاشورا اتحادی روحانی با امام حسین(ع)

رو خدمتتون معرفی میکنم..
(ناشر راضی هست برای دانلود فایل )

نگاهمون رو ب زیارت عاشورا اصلاح و قشنگ میکنه..
تازه میفهمیم ک چی میگیم و چرا..

(کتاب مختصر و مفیدی هست..)
1

خیلی التماس دعا..
یاعلی.53

من تا هفت هشت شب آخر زیارت عاشورا رو ادامه دادم.
اما شبای آخر دیگه خیلی برام سخت بود ادامه دادن.

ان شاء الله که جبران کنیم.

یا علی
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سلام.من این دو روز نت نداشتم.
این چند روز همه رو خودندم. 40 روز تمام شد و ایکاش در چله نشینیمان بهره ای بده باشیم از کرامات مظلوم و در عین حال افتخار شیعه امامم حسین(ع).
ممنونن از آبجی سها و آقای کرافا ک زحمت کشیدند برای تاپیک ممنون از نکات خوبشون ک آدم رو ب فکر وادار میکرد. ممنون از بچه های هم چله ای. ممنون از خدا ک لطف عنایت کرد تا در این چله ترک کنیم گناهی رو ک بواسطه اش کمر صاحب الزمانمون رو خمیده کرده بودیم.کاش مارو ببخشند و خدایا کمک کن در غیر چله هم بتونیم مواظبت کنیم بر اعمال و سخنمون ک مبادا بواسطه اونها برنجونیم دلی رو. انشاالله.
یا علی .
راستی نمیخایم چله عاشورا تا اربعین برداریم؟ مثلا حدیث کسا؟ آبجی سها خیلی خوبه ها اگه قبول کنید.منم قول میدم توی ارسال فراخوان کمکتون کنم 128fs318181 Khansariha (8)
سلام
من به جز یه روز همه روزا زیارت عاشورا رو خوندم

کاش اون روز هم میخوندم و چله ام کامل میشد 20 

تمسخر هم که دست و پا شکسته
بعضی روزا یادم بود بعضی روزا نبود 1276746pa51mbeg8j 

اصلا کلا این چله از خودم راضی نبودم 13 
2uge4p42uge4p42uge4p42uge4p4
امیر مؤمنان حضرت علی(ع) می فرمایند: پیامبر اسلام فرمود:
عمر جهان به پایان نمی رسد مگر آنکه مردی از نسل حسین امور امت مرا در دست می گیرد و دنیا را پر از عدل می کند همچنانکه پر از ظلم شده است.

[تصویر:  nasimhayat.png]
سلام
عزاداریهاتون قبول باشه
بنده باید پریشب اعلام وضعیت می کردم به این شکل:
کریچر  38/40
کلا دو روز موفق به خوندن زیارت نشدم (یک روزش به خاطر  خستگی و تنبلی و یک روزش به خاطر سرماخوردگی و بازم تنبلی!)

ان شاء الله هر کی هر قدر موفق به خوندن زیارت شد توی این چله عوضش رو از اباعبدالله بگیره.

و اما بعد...
قبل از شروع محرم خانم سها ازم خواستن که یه نکته ای تجربه ای چیزی توی ده روز آخر چله بنویسم که خب نشد (حالا یا سایت بهم ریخت یا من آمادگی ش رو نداشتم). من کسی نیستم که بخوام نکته ای بگم تا چیزی به شما دوستان خوب یاد بدم. صرفا دو تاتجربه رو میگم بیشتر از باب تذکر و یادآوری به خودم  و بعد برای تسهیم با شما:
اول  در مورد زیارت عاشورا؛ توی این چله اکثرا سعی کردم زیارت رو باوضو بخونم و بعدش هم دو رکعت نماز زیارت .... ان شاء الله قسمت هممون بشه بریم کربلا نماز زیارت بخونیم ... دیگه این که مثلا حدود 10 روز اول سعی میکردم حواسم رو خوب به معنی جملات جمع کنم و متأسفانه حدود 20 روز بعدی زیاد دل نمی دادم شاید ... شاید به خاطر کم شدن انگیزه ورفع تکلیف ... شایدم به خاطر گم شدن توی هیاهوی روزمرگی هام ... شاید به خاطر بار گناه ... نمی دونم ... اما شکر خدا  روزای آخر باز حواسم رو جمع می کردم ... با توجه به اینکه حال و هوام هم توی روضه حسینی تر شده بود و بیشتر دل به زیارت میدادم ...
دوم در مورد ترک گناه تمسخر .... می تونم بگم در قریب به اتفاق روزهای چله حواسم بود به اینکه تمسخر نکنم ... عجیب اینکه اکثر روزها از دستم در میرفت و سهوا مرتکب می شدم ! 1744337bve7cd1t81 بعضی روزها هم عمدا با اینکه توجه داشتم یا برام حداقل شبهه بود که آیاا اینکار مصداق تمسخره بازم مرتکب میشدم 1276746pa51mbeg8j 
علل تمسخر رو دوستان اکثرش رو گفتن ... من میخوام اونچه که زمینه ساز میشد برای من رو بگم... خلاصه:
یه نقل قولی هست از جیم ران که شما میانگین 5 نفری هستید که بیشتر با اون ها وقت میگذرونید... خب من صبح ها در محل کارم و عصر و شب ها هم در خونه افرادی هستند که تمسخر براشون عادت شده وخیلی راحت گناه زبانی انجام میدن ... من خیلی سعی میکنم که توی گناه های اینچنینی شریک کسی نشم اما با توجه به اینکه مجبورم در کنارشون باشم و بشنوم خیلی سخته ... همیشه هم نهی از منکر جواب نمیده یا نمیشه همش اتاق رو ترک کرد ... با توجه به اینکه نمیتونم اطرافیانم رو عوض کنم یا تغییرشون بدم بهترین راه اینه که توجهی بهشون زمانی که گناه زبانی انجام میدن نکنم ... یک راهکار عملیش اینترنته و موبایل و تلویزیون و مطالعه...
موفق باشید
یاعلی
سلام منم فکر کنم 3 روز یا 4 روزش رو نتونستم بخونم بقیه اش رو خوندم اما مثل اون چله قبلی بود دعای یستشیر اونجوری مفید نخوندمش ولی خب بازم شکر که همینقدر تونستم و انجام دادم فقط اون تمسخره هم من خدا رو شکر خیلی تمسخر نکردم البته نه که خودم نخواستما خدا رو شکر موقعیتش زیاد برام پیش نمیومد

البته یه پیشنهاد هم دارم اونم این بود که چله ی قبلی که توی قسمت اون بالای سایت قسمتی که توصیه شده ها بودش خیلی خوب بود باعث میشد هر روز بهمون یاد آوری بشه که ما چله داریم من خیلی دوست داشتم اینطوریش رو اگه امکانش بود واسه چله های بعدی هم این کار رو انجام بدید

اقا من کلی چله است منتظرم
1- یه چیز اسونی بذارید که منم بتونم شرکت کنم
2- موضوعشم یه چیزی در راستای ترک بذارید دیگه

یه تو رو خدا هم داشت که سانسور کردم
گفتم زوری نباشه

هر وقت شروع کردید به منم اطلاع بدید شرمندتون می شم

[تصویر:  nasimhayat.png]
سلام
خیلی ممنونم از دوستای خوبم ک اومدن و گفتن ک چطور بود براشون..
راستش وقتی میبینم از 25 نفر فقط یکی دو نفر میان اعلام وضعیت ی کم غصه میخورم..
الان حسم بهتر شد..1

و
میتوانم جان.. خب این چله ترک گناه های دیگه اس..
خیلی لازمه کنار ترک کوفتی ب گناه های دیگمون هم توجه کنیم.. جلو میافتیم..1
و آسون یعنی چی؟
دعاش آسون باشه؟

و
ترنم جان حرفت درسته.. اون یاد آور ها خیلی خوب بود..
این سری نشد.. شرمنده..1
اما ان شاء الله سری های بعد میذاریم.303

و
خدا همراهمون عزیز..
نیاز ب تمرکز و دقت داریم..
ان شائ الله زودی ی چله دیگه میذاریم..1

التماس دعا..
یاعلی.53

سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان