امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امتیازات: 4.19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گروه ۲ خانم‌ها: باران (حامی: شادن - سرپرست: Hanifa ، Roza.r)

سلام

اعلام وضعیت 
هفته اول :
یه شنبه:پاکی: ۰/خورده عادت ها: ۱
دوشنبه :پاکی :۱ /خورده عادت ها : ۰/۵
سه شنبه : پاکی :۱/خورده عادت :.
چهارشنبه :پاکی:۱/خورده عادت:۱

عکس های قدیمی و بچگیم رو می دیدم 
همش این جمله برام تکرار می شد :کی این  قدر تغییر کردم 
همین رفتار ها و عادت های کوچولو کوچولو ، چه تغییراتی ایجاد کرده...
کبوتر هوایی شدم
ببین عجب گدایی شدم 
دعای مادرم بوده که 
منم امام رضایی شدم 
 سپاس شده توسط
سلام
آذر شروع کردم/۲۰ روز خوب

یه مدت نبودم
میشه یکی بگه خورده عادت چیه و این چیه دارید گزارش میدید؟
جز وصل تو دل به هر چه بستم توبه
بی یاد تو هر جا که نشستم توبه
53 53 53 53 53 53 53 53  53 
در حضرت تو توبه شکستم صدبار
زین توبه که صد بار شکستم توبه

سلام دنیرا جان  302
تبریک میگم به خاطر 20روز پاکی ، انشالله روز به روز موفق تر باشی  302

دنیرا جان مسابقه پاکی به علاوه خرده عادت های مخصوص بارانی ها شروع شده . 
در پست پایینی که نقل قول کردم سنا جان توضیح دادن که خرده عادت چی هست  1 ( دوتا عادت انتخاب میکنیم و هر شب دو دقیقه انجامشون میدیم و کم کم به تایم هاشون اضافه میکنیم ) 

(1401 بهمن 4، 18:26)سنــا نوشته است: پاکی که گزینه اجباریه 
دو تا مورد حتما خرده عادت باشه  یعنی دو تا عادت دو دقیقه ای
بعد کم کم میتونیم دو دقیقه رو زیادشون کنیم .
دوری از گناه خیلی کلیه ، دقیقا چه گناهی و چجوری؟

بچه ها  گزینه های واضح انتخاب کنید
قدم های کوچیک
با قدم های بزرگ مطمئن باشین استمرار نخواهید داشت

دنیرا جان اینم لیست انتخابی ما هست که تو مسابقه شرکت کردیم  Confetti

نقل قول: این ماه میخوایم یه قدم سمت بهتر شدن برداریم با لطف و کمک خدای بزرگ [تصویر:  greenstars.gif]

پس کسایی که میخوان در آخرت ماهم جز رجبیون باشیم بسم الله  [تصویر:  khansariha%20(89).gif]

1.حنیفا : اهداف: رعایت پاکی و دوری از گناه، دنبال کردن سیردرسی و گوش دادن به فایلهای صوتیش   [تصویر:  smiley-face-cool-2.gif]

2. رزا: اهداف: مقاله نویسی روزانه (خرده عادت: روزی دو دقیقه کار مرتبط با مقاله)
نماز مغرب و عشا اول وقت (خرده عادت: وضو گرفتن بعد از اذان مغرب)

3.بهاران : 1)خواندن دو صفحه کتاب 2)شب ها نهایتا تا ۱ بیدار ماندن

4.روژان: پاکی و نماز به موقع + زبان و پادکست(خرده عادت)

5.پارادوکس : حفظ پاکی / 1 : همایش ها( گوش دادن و یادداشت ) - 2 : دارو (خواندن روزی 2 دقیقه جزوه مربوطه )

6.

7.
 سپاس شده توسط
سلام  302

شرح وضعیت : هفته ی پرکاری رو سپری کردم و حتی نمیدونم چطور شد که ب انتهای این هفته رسیدم . متاسفانه مادرم مریض هستند و تا زمانیکه وضعیت ایشون تثبیت بشه نمیتونستم هیچکاری انجام بدم به همین دلیل از انجام خرده عادت ها جا ماندم . سه روز گذشته به دلیل ناامیدی و استرسی که غریبانگیرم شده بود بسیار زیاد وسوسه داشتم برای لغزش ولی هر دفعه با ترفند بعدا گناه میکنم تونستم مانع از لغزش خودم بشم . یادداشت روزهای پاکی هم اهمیت زیادی داشت . وضعیت معیشتی که در جامعه و محیط کار میبینم من رو بسیار ناراحت میکنه و انرژی منفی زیادی بهم وارد میکنه . 
امروز بعد از مدت طولانی که پرهیز تغذیه هام و رعایت میکردم با فست فود و پنیر و سس و 4 فنجان نسکافه و قهوه در طول روز در این پرهیز شکست خوردم ، گرچه هیچکس خبردار نشد ولی خب خودم کم کم عذاب وجدان میگیرم  42  

امروز گرچه در طول روز مشغول بودم ولی کمی تونستم برای روزهای آینده برنامه ریزی کنم ، اگر خدا بخواد فردا یادداشت میکنم و میتونم فعالیت هام و هماهنگ کنم . 
در انتها ، از خدا میخوام به همه ی بنده هاش صحت و سلامت بده و کسی رو با سلامت عزیزانش مورد امتحان قرار نده . 

امروز شاهد عجز پدری بودم که دختر نوجوانش بدون علامتی دچار سکته شده بود و این من رو تحت تاثیر قرار داد. صحبت های زلزله زدگان ، خواندن بخش حوادث روزنامه ، صحبت با غریبه هایی که همگی از همان ابتدای صحبت به دنبال گوش شنوا برای دردل هستند و تو مجبور به سکوت هستی و در نهایت بیماری و واقعیت تلخی که در زندگی شخصی تو جریان داره همگی باعث شدند تا هفته ی تلخی رو سپری کنم . 

رزا جان ممکن هست فرم درست اعلام وضعیت مسابقه رو ارسال کنی ؟ من فکر کنم اشتباه اعلام میکنم درسته ؟
 سپاس شده توسط
نقل قول: همین رفتار ها و عادت های کوچولو کوچولو ، چه تغییراتی ایجاد کرده...
آخ آرام جان کاااش عادتایی که از اینجا به بعد زندگیمون‌میان خوب باشن 53258zu2qvp1d9v
دنیراااا خانوم توضیحات پارادوکس جان فک‌ کنم کمکت کردن کامل، باز منم یه مختصری میگم: چون عادت هایی که کسب میکنیم خیلی مهمن، اول روی یه کاغذ بنویس تو حوزه های مختلف مثلا اخلاقی، خانوادگی، پاکی، درسی، جسمی و ...چه اهدافی داری و بعد یکی دو تا از کهم تریناشو که الان به نظرت تاصیر بیشتری واست دارن انتخاب کن و سعی کن یه عادت متناسب باهاش انتخاب کنی و بعد عادتو به خرده عادت بشکن، که گام های ابتدایی ساده باشن:
مثلا فرض کن میگی میخوام کار با فلان نرم افزارو تا سه ماه آینده یاد بگیرم که کمک میکنه کارم ارتقا پیدا کنه، بعد عادتتو مینویسی روزی ده دقیقه دیدن ویدیو اموزشی و خرده عادتتو روزی دو دیقه دیدن ویدیو

یا مثلا هدفت خوندن نماز اول وقت تو وعده مغربه چون فک میکنی به پاکیت کمک میکنه، خرده عادتو میذاری وضو گرفتن بلافاصله بعد از اذان مغرب

اگه تو اون روز فقط خرده عاداتتو پیاده کنی کافیه و میتوتی یک امتیاز واسش در نظر بگیری، مثلا نماز مغربو نخوندمی ولی وضو رو گرفتی، همین کافیه،چون هدف ما اینه که مغز بعد از مدتی مسیر عصبی مربوط به عادتو بسازه

پارادوکس جان اینطوری اعلام کنید، مثلا الان هفته اول بودیم که از شنبه شروع کردیم و امروز پنجشنبه بود، فرض کن خرده عادت اولمو دو روز و دومی رو سه روز انجام دادم:
رزا/ هفته اول/ خرده عادت ۱: +۲/ خرده عادت ۲: +۳

امیدوارم مادرت هرچه زودتر سلامتیشونو به دست بیارن، واقعا بیماری و ناراحتی اطرافیان و عزیزان سخته، ولی لطفا تو این شرایط سخت تا جای ممکن از اخبار دیگران و اخبار داخلی و خارجی فاصله بگیر،میدونم یه جاهایی اجتناب ناپذیره ولی تا میشه فاصله بگیر، من یه مدت خیلی داشتم اذیت میشدم و زندگیم فلج شده بود و کار مهمی رو باید تموم میکردم، دو هفته از شبکه های اجتماعی دوری کردم که کارو تموم کنم و خب بدک نبود، خیلی مراقب خودت و سلامتیت باش عزیزم❤️

دخترااااا لطفا همتون پاراگراف رنگی رو بخووونید 49-2
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

سلام 
ان‌شاءالله حال همگی عالی باشه 302
لعیای عزیز خیلی خوش اومدین 2uge4p4
______
من خیلی ذوق داشتم روز اول مسابقه بیام اعلام وضعیت کنم اما خب تا پروسه ورود رو طی می‌کردم یا تایمم تموم می‌شد یا یه اتفاقی پیش میومد و نمیشد 42
نقل قول: ضحی جانم خوش برگشتی [تصویر:  49-2.gif]

ای ناقلا کجا بودی؟ از زیر تکلیفا در رفتیا [تصویر:  4chsmu1.gif]

خودم کتاب  چگونه کمالگرا نباشیم رو خریدم بالاخره [تصویر:  4chsmu1.gif]
نمیدونیم خوندیش بالاخره یا نه
خیلی خیلی ممنونم سنا بانو 302
و اما تکالیف  Khansariha (56)
حتی نوشتن تو این زمینه هم برام سخته و این دیگه واقعا تاسف آوره
راستش به نتیجه خاصی نرسیدم ، قرار بود مطالعه کنم و در کنار جمع آوری اطلاعات سعی کنم راهکارها رو اجرا کنم ؛ توی جمع‌آوری اطلاعات تا حدودی پیش رفتم اما چون پیشرفت عملی نداشتم و چه بسا توی یه دوره‌ای کمال‌گراییم تشدید هم شد ، دیگه توی گروه چیز نگفتم چون واقعا حس عالم بدون عمل رو داشت Khansariha (66)
دلایل ناموفق بودنم هم این بود که ؛ از اول بازه زمانی که برای خودم تعیین کرده بودم رو جدی نگرفتم و به بهانه اینکه وقت زیاد دارم به تعویق انداختم ، دیگه اینکه شرایط بیرون رفتن از خونه رو خیلی نداشتم و نسخه الکترونیک تهیه کردم که خوندنش برام خیلی سخت بود و در آخر هم خود کتاب طوری بود که بیشتر کمال‌گرایی رو شرح داده بود و دیرتر پیشنهاد راهکارها رو شروع کرده بود و این باعث شد تایم‌های مطالعه رو به تعویق بندازم و کم کم انقد فاصله افتاد که هربار مطالب قبلی رو فراموش می‌کردم
حالا خوبه تکلیف انجام ندادم و این همه نوشتم اگه انجام داده‌بودم میخواستم چیکار کنم 4chsmu1

درواقع من دو یا سه روز در هفته رو تایم اذان مغرب خونه نیستم و شرایط وضو گرفتن ندارم ، و یک الی دو روز دیگه هم زمانی که از مدرسه و کلاس‌ها به خونه می‌رسم حتما باید بخوابم و  زمانش طوریه که بازم اذان مغرب رو خواب میمونم ، خوشحال میشم اگر پیشنهادی برای جایگزینی دارین بدونم Khansariha (8)
_______
اعلام وضعیت مسابقه

خرده عادت ۱: وضو گرفتن همزمان با اذان مغرب 
خرده عادت ۲: دو دقیقه نوشتن برنامه روز بعد

هفته اول پاکی : +۷/ خرده عادت ۱: +۱ / خرده عادت ۲: +۶
چرایی انجام ندادن : عادت اول همونطور که گفتم فقط روز اول مسابقه با موفقیت انجام شد و روزهای دیگه دو روز خونه نبودم و دو روز دیگه هم خواب بودم و هرچند که تصمیم داشتم در اسرع وقت بعد از بیداری انجام بدم اما با توجیه اینکه دیگه تاثیری نداره بیخیالش شدم و دیگه اینکه بر خلاف اینکه قرار بود فقط دو دقیقه باشه اما تصور ذهنیم این بود که حتما بلافاصله بعدش نماز رو هم بخونم Khansariha (56)
________

نقل قول: بیاین بگین کدوماتون این حس رو تجربه کردین؟
یه مثال بزنید که مثلا تو چه مواردی براتون پیش اومده؟
و چه عواقبی براتون داشته؟
مثلا برای شروع برنامه ریزی اینکه باید حتما یه انگیزه مضاعف داشته باشم یا توی یه روز خاص باشه ، یه ساعت خاص یا زمانی که همه شرایط روحی و محیطی و... فراهم باشه که چنین شرایط آرمانی هيچوقت به وجود نمیاد و در نتیجه که مدت‌ها انجام نمیشد Hanghead  
یا حتی در پاکی اگر خدای نکرده لغزش پیش میومد همیشه این ذهنیت رو داشتم (و شاید هنوزم در ناخودآگاهم دارم) که تو که روزهای پاکیت صفر شد پس تا تهش برو ، با وجودی که میدونستم هم روحی و هم حتی از نظر جسمی خیلی شرایطم بدتر خواهد بود اگر سریالی بشم اما خب بازم اینجوری پیش میرفتم که حالا که صد نشد پس صفر مطلق !
و در نتیجه هم از نظر بار روانی و هم حتی جسمی دوباره کلی از مسیر پاکی دور میشدم !

ببخشید خیلی طولانی شد Khansariha (8)
التماس دعا  Khansariha (2)
 سپاس شده توسط
سلام

اعلام وضعیت 
هفته اول :
یه شنبه:پاکی: ۰/خورده عادت ها: ۱
دوشنبه :پاکی :۱ /خورده عادت ها : ۰/۵
سه شنبه : پاکی :۱/خورده عادت :.
چهارشنبه :پاکی:۱/خورده عادت:۱
پنجشنبه : پاکی :۱/خورده عادت : ۰/۵
جمعه : پاکی :۱/خورده عادت :۱

مجموع هفته اول : پاکی :۵+/خورده عادت :+۴

خداروشکر بابت ثانیه به ثانیه ی پاکی 
و قدم هایی که توانش رو بهم داد برای حرکت به سمت بهتر شدن
کبوتر هوایی شدم
ببین عجب گدایی شدم 
دعای مادرم بوده که 
منم امام رضایی شدم 
پارادوکس/ هفته اول/ پاکی : +7 / خرده عادت ۱: 0 / خرده عادت ۲: 0

balloons
سلااااامم

ببخشید من چند روزی حسابی سرشلوغم بچه ها

فردا هم نیستم
یکشنبه میام ان شاء الله

فقط اومدم بگم  هر روز انجام دادم خرده عادت هارو به جز یک روز 
دلیل و اینا هم میام میگم. 

رزا جون پس بی زحمت اون پست قوانین مسابقه رو بروز رسانی کن و برای هر خرده عادت امتیاز ۱ بزار
نحوه اعلام وضعیتم مثل مسابقه کنترل نگاه و ذهن بذار
مرسی عزیزم

میام جبران میکنم
میبوسمتون Khansariha (96)
سلااام دخترا
عیدتون مباررک Greenstars
.
.
.
سلااام دختراااا 49-2

عیدتون مباررررک Confettiحسابی واسه هممون امروز دعا کنید

چشم سنا جان، امروز سعی میکنم لیستو به روز کنم، هرچند حس میکنم همه بچه ها اعلام‌نکردند.
#حافظ❤

سپاس شده توسط
سلام 
عیدتون مبارک 2uge4p4
خوبین؟
شرمنده چند روز نبودم، یه مشکلی پیش اومده بود که حل شد خدا رو شکر.
آخر شب اعلام خرده عادت ها رو انجام میدم
....
 سپاس شده توسط
خدا رو شکررر که مشکلت حل شده روژان عزیز. فردا لیستو‌به روز میکنم. بچه ها اگه کس دیگه ایم اعلام نکرده اعلام کنه 2uge4p4
#حافظ❤

سپاس شده توسط
روژان /  ۱۵بهمن/  ۱روز خوب
روژان
خرده عادت ۱: پادکست روزی ۵ دقیقه
خرده عادت ۲: زبان انگلیسی ۵ دقیقه

جمع امتیاز هفته اول
پاکی :  6/ خرده عادت ها : 2
یکشنبه  پاکی: ۱ / خرده عادت ها : 1
هفته دوم
شنبه/  پاکی: ۱/ خرده عادت ها:  ۱
 سپاس شده توسط
هفته دوم 
شنبه : پاکی :۱/خورده عادت ها :۱

نمی دونم قرار شد هر خورده عادت ۰/۵باشه یا عوض شد ،و یک شد ..
فعلا من با نیم حساب کردم 

خداروشکر برای لحظه لحظه پاکی 
هزار بار شکر، هزار بار، هزار بار 
کبوتر هوایی شدم
ببین عجب گدایی شدم 
دعای مادرم بوده که 
منم امام رضایی شدم 
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 11 مهمان