امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امتیازات: 4.19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گروه ۲ خانم‌ها: باران (حامی: شادن - سرپرست: Hanifa ، Roza.r)

(1401 اسفند 7، 13:58)Roza_r نوشته است: سلااام دخترااا 49-2

بهاران جان فک میکنم صحبت استادتون علمی باشه، من از دوستان روانشناس شنیدم که ظاهرا این موضوع که کارایی برخی افراد شب بیشتره درسته. منتها از طرف دیگه فکر میکنم این موضوع که بدن بیشترین ریکاوری و بازسازی رو از ساعت ده شب تا چهار صبح داره هم علمی باشه (این موضوع دوم رو اطمینان ندارم ولی آدمی که ذکرش کرد اهل صحبت بدون استناد علمی نیست). به هرحال گمان میکنم با هم منافاتی هم ندارند ممکنه برای سلامت بدن سرشب خوابیدن بهتر باشه ولی یه نفر تمرکز ذهنی بهتری رو شب داشته باشه. یه مورد دیگه هم اینکه چیزی به نام طب اسلامی وجود خارجی نداره. در یک مقاله از خود حوزوی ها با دلیل و مدرک به اثبات رسیده بود.دلایل هم برای شخص من کاملا منطقی بودند. ولی در کل اگر بهش معتقدی قطعا همه ی ما در عقیده آزادیم بهاران قشنگم 302 به نظرم اصلا فارغ از علمی بودن تو برای شخص خودت تو کفه ترازو بذار معایب و مزایای هر شیوه رو، ببین حال جسم و روحت، تمرکزت، زمانبندیت و....در مجموع تو کدوم حالت بیشتره.

سلام زیبای مننن
حالت خوبه؟
رزا جانم میدونی من عوارض شب بیداریو ک دیدم تصمیم گرفتم تمومش کنم
ولی با صحبتای امروز یکم دو دل شدم
دلم میخواد اسلامیشو بدونم
حتی اگ طب اسلامی وحود نداره
خود اسلام راجب خواب چیزی گفته یا ن
چون علم هیچ موقع پایداری نداره ی روز ی چیزی میگن فرداش نقضش میکنن
فکر میکنم اگ روایت یا ایه مستندی راجب خواب پیدا کنم خیالم راحت میشه بر اساس اون پیش برم
خواب کلا ب نظرم مقوله جذابی برا تحقیق هست 4chsmu1
ی چیز دیگ ک جالب بود برام
بیشتر پولدارای جهان مثه مدیر عامل شرکت مایکروسافت و ..... میگفتن ساعت ده شب میخوابیم 22
اصن نمدونم چرا دو سه روزه انقد درگیر خواب و بیداریم ی عمری بی نظم پیش رفتم حالا یهو گیر خوابم Khansariha (13)
ازت ممنونم?
بابت لحظه هایی که میتونستی کم بیاری
ولی به خدا اعتماد کردی و کم نیاوری...!

(1401 اسفند 7، 21:16)Tvab نوشته است: سلام بچه‌ها حالتون خوبه 
بچه ها من یه مدت خیلی حالم بد بود از نطر روحی داغون بودم از نطر روحی رفتم پیش روانشناس برام قرص اس سیتالوپرام تجویز کرد حدود ۴۰ روز خوردم ولی فقط برای یه مدتی حالمو خوب کرد و بعد از اون حالم خیلی بدتر شد یعنی کلا افسرده کرده ناراحت ترم کرده بعد از حدود ۷ ماه که میگذره هنوز حالم خوب نشده اینقدر عوارضش زیاد بوده که نگو مردمو کلا داغون کرده کسی از شما این قرص مصرف کرده یا میدونه که کی عوارضش از بین میره

سلام عزیز دلم
من نمدونم چیه
ولی یه سرچی زدم نوشته بود اگ دچار برافروختگی و تعریق و بی خوابی و بی قراری شدین سریع ب پزشک مراجعه کنین
ب نطرم اگ علائم قابل توجهی داری برو ی پزشک متخصص یا ی روانشناس خوب
و اینکه اگ افسردگیت حاد نبوده دلیلی برا مصرف قرص نداری
برا درمان افسردگی فقط جایی لازمه مصرف قرص ک فرد ب نهااایت ناامیدی و صدمه زدن ب خودش رسیده باشه
اگ اینجوری نیست با روانشناسی قضیرو جلو ببر ک با گفتگو باهات حل کنه
چون دارو هرچی ک باشه کوتاه مدت و گذرا حالتو خوب میکنه
ازت ممنونم?

ممنون عزیزم 
من راستش اصلا به خاطر افسردگی و اینا نبود من به روان‌شناس‌ گفتم که من خود ارضایی میکنم بعد گفت چه وقتایی گفتموقتی خیلی ناراحت میشم بعد اون این قرص برام نوشت
فداتشم برو شکایت کن گل بگیرن در اون مطبو 22
ب کسی ک میگه وقتی ناراحت میشم خودارضایی میکنم ک قرص ضد افسردگی نمیدن 22
خودتم حتما برو پیش متخصص بد تر نشی Khansariha (18)
ازت ممنونم?

(1401 اسفند 7، 22:35)Tvab نوشته است: ممنون عزیزم 
من راستش اصلا به خاطر افسردگی و اینا نبود من به روان‌شناس‌ گفتم که من خود ارضایی میکنم بعد گفت چه وقتایی گفتموقتی خیلی ناراحت میشم بعد اون این قرص برام نوشت

تواب جان مطمئنی روانشناس داده ؟ آخه حق نسخه نویسی ندارن .
اگر میتونی به یک روانپزشک مراجعه کن و بهش بگو که رفتی روانشناس این دارو رو داده و چندماهی مصرفش کردی . 
داروهای افسردگی عوارض جدی دارند و به شدت باعث وابستگی میشند و در صورت عدم مصرف تمام سیستم بدن چندماهی تحت تاثیر قرار میگیره . سیتالوپرام برای پنیک هم تجویز میشه و مصرف همینطوریش اصلا خوب نیست . 

امروز باید پنجشنبه میبود چون واقعا  حسِ یک شنبه رو ندارم ، از هیچ لحاظی نمیتونم تمرکز کنم  53258zu2qvp1d9v 
صبح یک خانمی رو دیدم ، از من میخواست براش درخواست بنویسم . درخواستِ دستگیری و انتقال همسرش به کمپ ترک اعتیاد . کلی گریه کرد و من نمیدونستم باید چه واکنشی نشون بدم . به همین دلیل هست که نمیخوام آدم هارو ببینم و همیشه طالبِ شغلی هستم که با مردم سر و کار نداشته باشم  Hanghead 

53
Tvab عزیز حتما با یه روانپزشک موضوعو مطرح کن. ان شاء الله زود حل بشه 53258zu2qvp1d9v

بهاران جان فک کنم از نظر دینی توصیه بیشتر به سحرخیزی باشه مخصوصا بین الطلوعین (نمیدونم به چه زمانی میگن، سرچ کن). ولی درمورد اینکه علم مرتب ممکنه مطالب قبلیش نقض بشه، قطعا یکی از ویژگی های علم اصیل قابلیت به روز شدن و مطلق نبودنشه. ولی خب همون توصیه های دینی از آدما میخوان که در جستجوی علم باشن هم چنان Khansariha (56)به هرحال امیدوارم خوابت به نظم خوبی برسه و البته خواب من به نظم و کیفیت برسه. آخ که چقدر کیفیت مهمه. من وقتی ذهنم درگیره از خواب میفتم کاملا

پارادوکس عزیز، منم خیلی تحت تاثیر مراجعین قرار میگرفتم گاهی...یهو به خودم میومدم میدیدم کلی وقت یه مراجعه کننده داره باهام درد و دل میکنه و واقعا کاری از دستم واسش برنمیاد و با روحیه حساس خودم‌، بدتر خودمم بهم میریزم، البته گاهی ام حسن داشته، مثلا در لحظه خدا رو هرچی بیشتر شکر کردم بابت شرایط خودم و نعمتایی که به چشمم نیومده بودن
.
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

(1401 اسفند 7، 22:42)بهاران نوشته است: فداتشم برو شکایت کن گل بگیرن در اون مطبو 22
ب کسی ک میگه وقتی ناراحت میشم خودارضایی میکنم ک قرص ضد افسردگی نمیدن 22
خودتم حتما برو پیش متخصص بد تر نشی Khansariha (18)

آره حتما میرم در اولین فرصت 
خیلی انرژیمو کم کرده یعنی اومدم اینو بخورم حالم بهتر بشه مرداد رفتم این دارورو برام نوشته ۴۰ روزم خوردم دیگه ام نخوردم اون اولاش کلا فقط کل روزو میخوابیدم الانم هنوز عوارضش خوب نشده همش منگم انگار خوابم همش،دعا کنید مثل قبلم بشم
مرسی رزا جانم چشم Khansariha (8)
ازت ممنونم?

سلام دنیراناز هستم 53
میخواستم تجربه امروزمو باهتون در میون بذارم Khansariha (8)
امروز داشتم میرفتم سمت خودارضایی و سایت پورن چون استرس خیلی شدید دارم تحمل میکنم تو این دوهفته سر کنکور ارشد و داشتم به این فکر میکردم که چرا بابام وقتی مامانم شیفت نیست و خونس زودتر میاد خونه بخاطر مامانم ولی روزایی که من تنهام اصلا زود نمیاد چون من خیلی تنها میمونم خونه از بچگیمم همیشه تنها بودم صبح تا شب (تک بچه هم هستم)تو همین فکرا بودم برا بهونه تراشیا و اینا که همین که سایت پورن باز کردم دیدم بابام زنگ زد گفت سرکوچم همونجا احساس شرمندگی کردم و خداروشکر گفتم و دوباره توبه کردم
جز وصل تو دل به هر چه بستم توبه
بی یاد تو هر جا که نشستم توبه
53 53 53 53 53 53 53 53  53 
در حضرت تو توبه شکستم صدبار
زین توبه که صد بار شکستم توبه

سلام

خوبین همگی؟

جه میکنید؟

بهاران جان در مورد زمان های خواب که تو اسلام بهش سفارش شده این عکس هارو ببین
عکس 1
عکس 2

در مورد حرفی که استادتون گفت ، یه کتاب خارجی هست به اسم    "کی؟"
بر طبق تحقیقاتی که اونا انجام دادن  3 مدل انرژی داریم در طول روز   :  ساعت اوج انرژی ،ساعت افت انرژی و بازیابی انرژی

و بر اساس این انرژی ها 3 دسته افراد رو داریم

افراد دسته 1 :  چکاوک ها : سحرخیزن همیشه   و در هر شرایطی و 20 درصد آدم هارو تشکیل میدن
افراد دسته 2 : جغد ها : شب ها بیدارن  ، اینا هم 20 درصد افراد رو تشکیل میدن
افراد دسته 3 : نه خیلی سحرخیزن نه خیلی دیر بیدارمیشن  اینا 60 درصد مردم رو تشکیل میدن

حالا هر دسته از نظر زمان اوج و افت چجوری ان؟

چکاوک ها و دسته سوم :  صبح که بیدار میشن تو اوج هستن ، بعد 7 ساعت  از زمان بیداری شون دچار افت انرژی میشن و بعد کم کم وارد مرحله بازیابی انرژی میشن
جغدها همون دسته دومی ها :  صبح که بیدار میشن در حال بازیابی انرژی هستن ، بعدش دچار افت میشن و بعدش تو شب به اوج انرژی میرسن . مثل آدمای شب کار

پس 80 درصد مردم  فیزیک بدنیشون سازگاره با سحرخیزی 
باید چند روزی خودتو بررسی کنی ببینی از لحاظ انرژی کی تو اوجی ؛ کی افت میکنی و کی بازیابی میشی

طبیعتا چون دانشجویی مجبوری خودتو  وقف بدی با سحرخیزی
باید سبک زندگیتو تغییر بدی
مثلا اینکه شام زودتر بخوری
یک ساعت مونده به زمان خواب گوشی و وسایل الکترونیکی خاموش باشه
محیط رو تاریک کنی تا مغزت بفهمه زمان خوابه
چای و مواد کافئین دار شب مصرف نکنی
به جاش شیر گرم بخوری ، دمنوش بخوری ؛ موز خوبه و ...
و تو رختخواب به جای کار با گوشی  کتاب بخونی تا چشم و ذهنت خسته بشه و خوابت ببره البته نه هر کتابی ، کتاب های مورد علاقت یا مثلا رمان
محیط خوابت هم تاریک تاریک باشه تو کیفیت خواب خیلی موثره

این تغییرات رو نمیشه تو یکی دو روز انجام داد
زمان میبره ، باید کم کم تغییرات رو ایجاد کنی تا بدنت هم سازگار بشه و عادت کنه بهشون
مثلا این هفته فقط شام زودتر و سبک تر بخوری و یک ساعت به خواب محیط رو تاریک کنی
هفته بعد تغییرات بعدی
هدف رو بذاری مثلا تو یک سال میخوام  سبک خواب و بیداریم تغییر بدم و برسونم مثلا به اینکه 11 بخوابم و 6 بیدار بشم . نه تو یه یه هفته و دو هفته .
با برنامه پیش برو .. قدم هارو بنویس ، جدول بکش تیک بزن و کم کم اجرا کن.
پادکست کتاب کی °بی پلاس°

نقل قول: سلام دنیراناز هستم 

سلام عزیزم.
چه اسم قشنگی، معنیش چیه؟!  Khansariha (56)
.
.
.
سلام دخترا امیدوارم عالی باشین  4chsmu1

خیلیییی ممنون سنا جان 302
کامل متوجه شدم چیکار کنم ایشالا میرم سراغش درستش کنم 302
ازت ممنونم?

(1401 اسفند 9، 12:29)silent scream نوشته است: پادکست کتاب کی °بی پلاس°

نقل قول: سلام دنیراناز هستم 

سلام عزیزم.
چه اسم قشنگی، معنیش چیه؟!  Khansariha (56)

معنیش الهه عشق و اوج معنویت ی زنه
جز وصل تو دل به هر چه بستم توبه
بی یاد تو هر جا که نشستم توبه
53 53 53 53 53 53 53 53  53 
در حضرت تو توبه شکستم صدبار
زین توبه که صد بار شکستم توبه

سلاااام

روزتون بخیر

در چه حالید؟

دخترای گل   شادن  عزیز  زحمت کشیدن و  مسئولیت  حامی گروه رو هم به عهده گرفتن 

چون شادن جان مدتی نبودن،
یکم خودتونو معرفی کنید
در مورد پاکی هاتون و مشکلات و موانع پاکی تون صحبت کنید تا شادن جان بیشتر باهاتون آشنا بشه و بتونه کمکتون کنه.
اقا یه سوال، 
با دوستی ک اصرار داره اصلا نمیخونه و میدونی خیلی میخونه ، و اصرار داره تو خیلی میخونی با این که نصف دوستت هم نمیخونی، و اینو مدام‌میگه و میره روی اعصابت، باید چه کرد؟  42 /:
.
.
.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 9 مهمان