امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 4.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گروه ۳ آقایان: سرو (حامی: مهدوی - سرپرست: )

بازگشت به خاک جان
داداش خیلی خوش اومدی به گروه 2uge4p4
همیشه خوشحالی من از بازگشت بچه‌ها به گروه وصف ناشدنیه 2uge4p4
داداش عزمت رو جزم کن ان شاءالله با هم این مسیر رو با موفقیت طی میکنیم Khansariha (69)
خدا رو شکر بابت حال روحی و جسمی خوبت، ان شاءالله همیشگی باشه 49-2
باز هم خوش‌آمد میگم بهت برادر 49-2

افرا جان
نه آقا کی گفته ما رژیم(در گویش محلی ریجیم!) گرفتیم؟! Khansariha (56)
رژیم من مثل ابر بهاره، همینجوری میاد و میره Gigglesmile
ولی این چند وقت که روزش رو شروع کردم فکر کنم مکمل خیلی خوبی برای رژیم باشه. حداقلش اینه که بخشی از انرژی منفی با ورزش خارج میشه دیگه 53258zu2qvp1d9v
مراقب پاکیت باش؛ یه وقتایی ممکنه تنها چیزی باشه که آدم میتونه داشته باشدش 53258zu2qvp1d9v
پاکیت مبارک Khansariha (18)

پشتکار جان
آقا بالأخره اومدی و ما رو با دانشت شریک کردی 4chsmu1
خدایی هر از گاهی همینجوری بیایی برامون بنویسی چیش بده که انجامش نمیدی؟ 4chsmu1
ببین این بحث تفکر رو من نمیدونم چیه؛ اگه ممکنه بسطش کنی. آیا از همون نوع خیالپردازی هست که من دارم؟ یا نه، یه سیر تفکر متفاوتی که مبدأ و مقصد داره و مراحلی رو هم شامل میشه؟
چه جالب شد. یک سال و نیم پاکی با تفکر 39
جداً کنجکاو شدم بیشتر درباره اش بدونم Khansariha (69)
منتظریم در موردش صحبت کنی تا بدونیم ماهیت این روش چه شکلیه و نظر بدیم 49-2

دیوار جان
21 روز خوبت مبارک داداش عزیز 2uge4p4
داداش دلمون برات تنگ شده، بیا قدری از حال و روزت برامون بنویس Khansariha (18)
جات اینجاست ❤

اراده جان
داداش عزیز، نیاز جنسی یه نیاز طبیعی هست و نباید سرکوبش کرد 53258zu2qvp1d9v
در عوض باید باهاش کنار اومد و مدارا کرد.
البته این به این معنی نیست که حالا ما یه نیازی رو داریم پس بریم خ.ا کنیم!
نه!
چون خ.ا که نیاز نیست، بلکه نیاز جنسی هستش که نیاز محسوب میشه 53258zu2qvp1d9v
تفاوت روشن اینها در اینه که نیاز جنسی یکی از مواردی که انسان رو به سمت ازدواج سوق میده؛ چون تنها راه سالم پاسخ دادن بهش همینه. آیت درحالیه که خ.ا این روند رو میتونه بر هم بزنه و اگه فقط وجه جنسی مسئله رو در نظر بگیریم، ما بی‌نیاز از ازدواج خواهیم بود!
که خب یه مورد ناقص و غیر عقلانی هست.
اراده جان خدا میبینه. اینکه هم دوباره داریم بعد از لغزش شروع میکنیم هم یه فرصت جدیدیه که به ما داده میشه 53258zu2qvp1d9v
پس خوب ازش استفاده کنیم و اونچه که درسته رو انجام بدیم؛ مطمئن باش میتونی پاک باشی برای همیشه Khansariha (18)

دریل جان
سلااااام به داداش دریل عزیز 49-2
پاکیت مبارک برادر 317
به به. پهلوون دریل چه کرده 2uge4p4
آقا تبریک میگم این حرکت فوق مثبتت رو Khansariha (46)
حسابی معلومه چه حس و حال خوبی داره ورزش کردن 49-2
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
 سپاس شده توسط
سلام و درود

آسمان / 17 مهر / 68 روز خدا روسپاس
سلام
مطلبی رو که میخوام بگم امیدوارم بتونین تا اخر بخونین.شاید مقداری حوصله نیاز داشته باشه.
................
چرا تفکر باعث ترک خ ا میشه:
پاسخ رو از چند حدیث از امام علی علیه السلام گرفتم.به همراه تجربه خودم از بکار گیری اونا.
///////////
چطوری می تونیم از خ ا متنفر باشیم؟وقتی بصیرت داشته باشیم.قدرت تشخیص داشته باشیم چی خوبه چی بده.
احادیث به همراه شرح اونا هست.
..............
لا بصيرة لمن لا فكر له.  نيست بصيرتى از براى كسى كه نباشد فكرى از براى او.
یعنی اگه می خوای بصیرت داشته باشی راجب خ ا باید راجبش حتما تفکر داشته باشی.
..............
امیرالمومنین: التَّفْکِرَ حَیَاةُ الْقَلْبِ‏ الْبَصِیرِ» تفکر حیات و زندگی قلب بصیر است.
..............
چند حدیث دیگه برای تایید این حرف میارم:

امير المؤمنين عليه السّلام:

فکر کن تا بینا گردى.

أَفْكِرْ تَسْتَبْصِر
,,,,,,,,,,,,,,

فکر کردن،سر بینایى است.

رَأْسُ اَلاِسْتِبْصَارِ اَلْفِكْرَة
,,,,,,,,,,,,,,
امام علی علیه السلام:

من تفکر أبصر.

هرکه بیندیشد، بینا می شود.
,,,,,,,,,,,,,,

امام علی علیه السلام:

من طالت فکرته حسنت بصیرته.

کسی که بسیار اندیشه می کند بصیرت نیکویی می یابد.
,,,,,,,,,,,,,,

امام علی علیه السلام:

لابصیرة لمن لا فکر له

کسی که اندیشه ندارد، بصیرت ندارد.
,,,,,,,,,,,,,,

امام علی علیه السلام:

تفکرک یفیدک الاستبصار و یکسبک الاعتبار

اندیشیدن تو، به تو بصیرت می دهد و عبرت آموزی می بخشد.
..................................................

این قسمت در رابطه با تفکر و کسب بصیرت بود.

ادامه دارد...

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]
پشتکار جان خیلی خوب بود متشکر....

لطفا در مورد نوع تفکر و راه و روش و مسیرش هم برامون بنویس... البته توجه کردم که نوشتی ادامه دارد 53
چند حدیث هم در ارتباط با تفکر و عبرت گرفتن هم بنویسم:

امام علی علیه السلام:

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
بالاستبصار يحصل الاعتبار.
با بصيرت جويى پندگيرى به دست آيد.
از اونجایی که اساس بصیرت فکر بود,پس نتیجه می گیریم که بوسیله فکر عبرت گیری بدست می آید.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
رحم اللَّه امرء تفكّر فاعتبر و اعتبر فابصر.
خدا رحمت كند كسى را كه تفكّر كند و عبرت گيرد، و پس از آن كه عبرت گرفت بينا گردد.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
لا فكر لمن لا اعتبار له.
نيست فكرى از براى كسى كه نباشد عبرت گرفتنى از براى او، يعنى از چيزها بچيزهاى ديگر پى نبرد.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
لا اعتبار لمن لا ازدجار له.
نيست عبرت گرفتنى از براى كسى كه ازدجارى نباشد از براى او، «ازدجار» بمعنى قبول منع از چيزى و باز ايستادن از آنست و مراد اينست كه عبرت گرفتن آنست كه بر وفق آن عمل شود پس اگر كسى پى برد ببدى چيزى و استنباط آن بكند از چيزى و با وجود اين ممنوع نشود از آن و باز نايستد، آن عبرت نيست و بكار او نيايد.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
لا ازدجار لمن لا اقلاع له.
نيست ازدجارى از براى كسى كه نباشد اقلاعى از براى او، «اقلاع» بمعنى باز ايستادن از چيزيست و ظاهر اينست كه مراد در اينجا باز ايستادن بالكليّه است و دل كندن از آن و اين كه عزم اين داشته باشد كه هرگز ديگر مرتكب آن نگردد.

(این یعنی توبه و ترک واقعی)عبرت کار رو به اینجا می رسونه که دیگه به سمت خ ا برنمی گردی و بالکل ازش دل می کنی.

یعنی با فکر به بصیرت.بعد به عبرت.بعد به ازدجار و بعد به قلاع می رسی.

ادامه دارد....

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

سپاس شده توسط
خواهش می کنم اینو حتما تا آخر بخونین.خیلی مهمه
هنوز مطالبی داشتم که براتون جالب بود.اما می ترسم که کشش بدم بی خیالش بشین.
واسه همین اون روش تفکری که من بهش رسیدم رو بهتون می گم.
...............
تفکر باید پیوسته باشه.
یعنی هر روز باید باشه و رها نکنین.
,,,,,,,,,,,,,,
تفکر باید طولانی باشه.
چون اثر قوی تری خواهد داشت.
,,,,,,,,,,,,,,
باید در یک ساعت مشخص باشه.و متمرکز در همون ساعت باشه.معمولا به مدت یک ساعت.
فرقی نمی کنه روز باشه یا شب.
فقط زمانی که میخواین فکر کنین باید همش رو تو همون ساعت انجام بدین و به جز تفکر کار دیگه ای نکنین.
,,,,,,,,,,,,,,
باید حاصل این فکر کردن,عبرت گرفتن و نفرت و انزجار از خ ا و عواملش باشه.حالا به هر طریقی.
مثلا من خودم این طوری فکر می کنم:

ببین خ ا و فیلم و... باهات چه کار کرده؟می تونستی زندگی بهتری داشته باشی اگه انجامش نمی دادی.
اگه ترک کرده بودی و دیگه انجام نمی دادی الان راحت بودی و افسرده نبودی.الان همش نگرانی که کی وسوسه میاد.
اگه از زندگی عقب موندی به خاطر خ ا و... هست.اگه از زندگیت لذت نمی بری به خاطر خ ا و ... هست.
اگه نمی تونی به مسائل مهم زندگی توجه کنی به خاطر خ ا و ... هست.
اگه خ ا و.. رو ترک کنی زندگیت بهتر میشه.می تونی به آرامش برسی.می تونی رابطت رو با خدا درست کنی.
اگه می خوای رابطت با خدا درست بشه خ ا و... رو ترک کن.
اگه می خوای بتونی واقعا زندگی کنی خ ا و ...رو ترک کن
اگه می خوای لذت واقعی رو از زندگیت ببری خ ا و ...رو ترک کن.
اگه می خوای عاقبت بخیر بشی خ ا و .. رو ترک کن .
اگه می خوای خدا نظرش رو ازت برنگردونه و بهت نگاه کنه خ ا و ... رو ترک کن.
 و و و و
..................
و یا اینو تصور می کنم.
اینا تو تصورمه و اتفاق نیوفتاده:
اگه وسوسه شده باشم و بعدش رفته باشم شکسته باشم.اینا رو تو ذهنم میارم.
ای خدا دوباره شکستم.حالم از این زندگی به هم می خوره.خدایا منو ببخش غلط کردم.کاش این کار رو نمی کردم.
اخه این چه زندگیه که من ساختم.دوباره باید حوله بردارم برم غسل کنم.نکنه خدا دیگه بهم نگاه نکنه.نکنه منو نبخشه.
من نمی تونم ترک کنم.از این زندگی خسته شدم.شب رو با ناراحتی می خوابم.
فردا رفتم سر کار یا مدرسته یا دانشگاه.حالم گرفتست.به خاطر دیشب.روزم خراب شد.توی لاک خودمم و ناراحتم.بقیه می پرسن چی شده.می بینم بقیه خوشحالن و از زندگی لذت می برن اما من نه.می گم چیزی نیست.در حالی که واقعا چیزی هست.من گناه کردم.
.............
حالا به خودم میام و به عقب بر می گردم.وسوسه هست و هنوز انجامش ندادم.حالا به خدا پناه می برم.سر به سجده می زارم.خدا کمکم می کنه.خدایا کمک کن این وسوسه رو دفع کنم میخوام بنده ی تو باشم.و کمک از طرف خدا می رسه و وسوسه دفع میشه.
آخییشش چه حس خوبی.احساس آرامش و خوشی می کنم.خدا کمکم کرد.الان حس می کنم به خدا نزدیک ترم.خدا رو شکر که خطر رفع شد.
خدا رو شکر که خ ا نکردم وگرنه بدبخت می شدم.احساس خوبی دارم.دارم از زندگی لذت می برم.می تونم مقداری درسای فردا رو هم بخونم.یا فردا با روحیه بهتری به کارام برسم.بیرون هم داره بارون میاد.عجب هوای خوبی.به به.زندگی زیباست بدون خ ا و فیلم های مبتزل...
فردا میرم به کارام می رسم.همه می بینن من شاد و خوشحالم.می پرسن چی شده خبریه؟می خوای زن بگیری؟می گم نه.اما می دونی که اتفاق خوبی برات افتاده.از درون خوشحالی که به خاطر خدا از خ ا و فیلم.. گذشتی.

و همینطوری ادامه میدی تفکر رو تا یک ساعت تموم بشه.شک نکن اگه بعد از این فکر خ ا بیاد سمتت یه حالت نفرت ازش درت بوجود میاد.

مرسی از پشتکار با این بحث عالی. (من اسم دوستان رو نمی‌دونم، ببخشید که با اسم پروفایل خطاب می‌کنم!)

منم تاثیر تفکر رو به عینه دیدم.

متاسفانه تاثیر نبود تفکر رو بیشتر دیدم. دوره‌هایی رو تجربه کردم که تلاش برای پاکی رو کنار گذاشته بودم و بدون توجه و تلاش، فقط روزا رو سر می‌کردم. تو اون وضعیت یه دل‌گرفتگی خاصی میاد سراغ آدم. تحملش برای آدم سخته و برای این که بتونه سر کنه، خودش رو می‌زنه به اون راه. انگار نه انگار که مشکلی هست. برای این کار باید خیلی چیزا رو انکار کرد. باید رسما عقل رو تعطیل کرد، وگرنه این راهنما هی به آدم نهیب می‌زنه و تحمل اون شرایط رو سخت و سخت‌تر می‌کنه.
اینا یه رابطه دو طرفه با هم دارن. گناه، بطالت و هر چیزی که ما رو از اهدافمون دور می‌کنن، تفکر و خود‌آگاهی رو از ما می‌گیرن و نبود تفکر و خودآگاهی هم باعث سست شدن اراده و سرگرم شدن به چیزای دم دستی میشه.
قبلا هم گفته بودم که قبل از لغزش یه حالتی بهم دست میده که انگار عقلم از کار می‌افته؛ و بعدش انگار که یهو از خواب بیدار شدم، به خودم میام و پشیمون از کارم...

تفکر دوره‌ای و منظم خیلی کمک کننده‌س. معمولا عقل یهو از کار نمی‌افته. ریز ریز این اتفاق می‌افته. اگه آدم به طور منظم ازش کار بکشه و تفکر کنه، قبل از این که کامل به خواب بره، یه تلنگری می‌خوره.
راستش من ۱ ساعت مداوم نمی‌تونم. هنوز که نتونستم. من بازه‌های کوتاه‌تر گذاشتم. در حد چند دقیقه. در عوض چند بار تو روز. موضوع فکر هم از طرفی همین چیزاییه که پشتکار گفت. تنفر از خ.ا. گاهی هم به اهدافم فکر می‌کنم و این که چه جور شخصیتی دوست دارم در آینده باشم.

یه تکنیک دیگه برای تفکر و خودآگاهی هم، نوشتنه. مخصوصا تو شروع خیلی کمک می‌کنه. اگه خیلی به فکر تسلط نداشته باشیم، نوشتن کمک می‌کنه. به این صورت که بشینیم و هر چیزی که تو مغزمون می‌گذره رو بنویسیم رو کاغذ. حتی اگه تکرارِ شعر پیام بازرگانیه! این طوری کم‌کم با زبون خودمون آشنا میشیم. بعد کم‌کم فکرامون واضح‌تر میشن. چون چیزای گنگ رو نمیشه نوشت. وقتی تلاش می‌کنیم تا فکرامون رو روی کاغذ بیاریم، هم‌زمان فکرامون شفاف‌تر هم میشن و تازه می‌فهمیم دقیقا چی داره تو کله‌مون می‌گذره.
نوشتنِ افکار آخر شبا خیلی کمک می‌کنه. هم ذهن برای خواب آماده میشه، هم یه جور محاسبه نفسه، هم میشه یه گزارش از روزمون رو بنویسیم و تصمیم بگیریم برای فردا می‌خوایم چی کار کنیم. وقتایی که من این کار رو منظم انجام میدم دوره‌های پاکی بلندتری رو تجربه می‌کنم. ولی متاسفانه هنوز نتونستم این رو به یه عادت تبدیل کنم و خیلی از شبا از دستم در میره.

چند بار تو متن از «خودآگاهی» نام بردم، گفتم شاید یکم گنگ باشه. چون نمی‌دونم بقیه به چه منظوری از این کلمه استفاده می‌کنن. منظور من این جا از خودآگاهی، وضعیتیه که آدم حواسش به خودش و کاراش هست. حواسش هست کجاست و چی کار داره می‌کنه. خودش نشسته پشت فرمون و داره قدم به قدم تصمیم می‌گیره. برعکس وقتایی که میره رو حالت خلبان اتوماتیک و همه چیز خود به خود انجام میشه.
 سپاس شده توسط
er7
۲۴ آذر
یک روز خوب
خیلی پشیمونم از همه چی
سلام
فرید/ اول فروردین/ ۲۷۰ روز
تو خوب بمون، نذار خوبا تموم شن
دریل/ 14 اذر / 11 روز خوب
کمه روزام هنوز ولی از همیشه شیرین تره برام. چون حسم عالیه 317
دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفت
 دایما یکسان نباشد حال دوران غم مخور 
«بسم الله الرحمن الرحیم»

[تصویر:  16_ew0e.jpg]

اعلام وضعیت‌ها

لیست به‌روز شده 1400/09/25

53  53  53  53  53

abtin ا / ؟ ؟ 1392 / 2790 روز خوب ..................................................... در حال جهاد

صادقین / 9 خرداد 1399 / 565 روز خوب ................................................ در حال جهاد

عاشق فاطمه زهرا / 12 دی 1399 / 262 روز خوب ..................................... در حال جهاد

Mr_Degaresh ا / 27 آبان 1400 / 8 روز خوب ........................................ در حال جهاد

مرد مجاهد / 16 مهر 1400 / 2 روز خوب ................................................ در حال جهاد

آرمین ............................................................................................ در حال جهاد

53  53  53  53  53

AlwaysHope ا / 1 آذر 1400 / بسم الله قهرمان ................. در انتظار ستاره بیست و دوم

new Aseman ا / 17 مهر 1400 / 68 روز خوب ...................... در انتظار ستاره بیست و یکم

آقای اراده / 21 آذر 1400 / 1 روز خوب ..................................... در انتظار ستاره نوزدهم

آخرین بار / 8 آذر 1399 / 365 روز خوب .................................. در انتظار ستاره هفدهم

فرید / 1 فروردین 1400 / 270 روز خوب .................................. در انتظار ستاره هجدهم

53  53  53  53  53

Deril ا / 14 آذر 1400 / 11 روز خوب ...................................... در انتظار ستاره شانزدهم

افرا / 16 شهریور 1399 / 461 روز خوب ................................... در انتظار ستاره پانزدهم

پشتکار / ؟ آذر 1400 / 7 روز خوب ........................................ در انتظار ستاره پانزدهم

سفیر بهشت / 19 آذر 1400 / بسم الله قهرمان ........................... در انتظار ستاره پانردهم

تـــواب / 18 آذر 1400 / بسم الله قهرمان ................................. در انتظار ستاره پانزدهم

mehdirad ا / 4 مهر 1399 / 420 روز خوب ................................ در انتظار ستاره چهاردهم

مهدوی / 26 اردیبهشت 1400 / 207 روز خوب .............................. در انتظار ستاره یازدهم

Man Mitavanam ا / 18 آبان 1400 / 18 روز خوب ........................ در انتظار ستاره یازدهم

53  53  53  53  53

Töprak ا / 7 آذر 1400 / 1 روز خوب ............................................. در انتظار ستاره دهم

New fighter ا / 8 آبان 1400 / 40 روز خوب .................................... در انتظار ستاره هفتم

جاویدان / ؟ مهر 1400 / 21 روز خوب .......................................... در انتظار ستاره هفتم

حامدحامد / 21 آبان 1400 / بسم الله قهرمان ................................... در انتظار ستاره هفتم

Reza4030 ا / 24 اردیبهشت 1400 / 190 روز خوب ......................... در انتظار ستاره ششم

رامین. / ؟ مهر 1400 / 1 روز خوب .............................................. در انتظار ستاره ششم

53  53  53  53  53

محب صادق / 4 آذر 1400 / 13 روز خوب  ...................................... در انتظار ستاره پنجم

Newborn ا / 7 آبان 1400 / 12 روز خوب ...................................... در انتظار ستاره چهارم

Ssaeid ا / 1 شهریور 1400 / 110 روز خوب ...................................... در انتظار ستاره سوم

MUTE ا / 1 شهریور 1400 / 38 روز خوب ...................................... در انتظار ستاره سوم

Karma ا / ؟ آذر 1400 / 4 روز خوب ............................................... در انتظار ستاره سوم

*شهریار‌* / 5 آذر 1400 / بسم الله قهرمان  ................................... در انتظار ستاره سوم

SoldierOfAllah ا / ؟ مرداد 1400 / 5 روز خوب ................................ در انتظار ستاره دوم

Mind_flayer ا / ؟ مهر 1400 / 59 روز خوب ................................. در انتظار ستاره اول

يا ماه بني هاشم / 13 آبان 1400 / 32 روز خوب ............................ در انتظار ستاره اول

یا امیر المؤمنین / 17 آبان 1400 / 30 روز خوب ............................ در انتظار ستاره اول

erfun ا / 18 آذر 1400 / 1 روز خوب ............................................. در انتظار ستاره اول

53  53  53  53  53

دیوار / 1 آذر 1400 / 21 روز خوب ............................................ در انتظار 30 روز خوب

آبـی / 20 آذر 1400 / بسم الله قهرمان .......................................... در انتظار 30 روز خوب

Amin_tavab ا / ؟ آبان 1400 / 17 روز خوب ................................. در انتظار 20 روز خوب

یا باب الحوائج / 14 مهر 1400 / بسم الله قهرمان .......................... در انتظار 20 روز خوب

بازگشت به خاک / ؟ فروردین 1400 / 20 روز خوب ............................ در انتظار 20 روز خوب

thunder ا / 8 آذر 1400 / 2 روز خوب ........................................ در انتظار 10 روز خوب

er7 ا / 24 آذر 1400 / 1 روز خوب .......................................... در انتظار 10 روز خوب

ali123 ا / 15 آذر 1400 / بسم الله قهرمان ............................ در انتظار 10 روز خوب

ارشک / 2 آذر 1400 / بسم الله قهرمان .................................... در انتظار 10 روز خوب

karbala ا / ؟ آبان 1400 / بسم الله قهرمان .............................. در انتظار 10 روز خوب

ویران / 30 تیر 1400 / بسم الله قهرمان .................................... در انتظار 10 روز خوب

Shayan 2000 ا / ؟ آبان 1400 / بسم الله قهرمان ...................... در انتظار 10 روز خوب

Nimra ا / ؟ آبان 1400 / بسم الله قهرمان ................................ در انتظار 10 روز خوب

پسر تنها / 10 آبان 1400 / بسم الله قهرمان ............................ در انتظار 10 روز خوب
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
پشتکار/15 روز خوب

مرسی پشتکار جان.... 

هرچقدرم طولانی بشه ما میخونیم 53258zu2qvp1d9v

ببینید همونطور که خودتون میدونید تفکر یعنی رجوع به اطلاعاتی که توی حافظه ی ما قرار داره... این اطلاعات یا حاصل تجربست یا حاصل مطالعه 

و مشاهده و یا حس کردن ...

موقعی که تفکر میکنیم ذهنمون داره در لحظه چندین قسمت از اطلاعات مختلف رو لود میکنه....مثل کامپیوتر....

مشکلی که هست اینه که بعضی وقتا اطلاعات ما کمه و نمیتونیم طبق اون پردازش کنیم و به نتیجه ی خوبی برسیم...

زمانی که میاییم  بد بودن خ.ا رو توی ذهنمون تکرار میکنیم در واقع داریم یدونه از اون اطلاعات رو تثبیت میکنیم ...

ولی در این حین ممکنه مشکل جای دیگه ایی باشه... 

مثلا ضمیر ناخوداگاه شخص یاد گرفته که هروقت دچار استرس و اضطراب شد اینکارو کنه...ولی خودش اینو نمیدونه!

وقتی خودش اینو نمیدونه دوتا تفکر که باهم در تضادن در وجود خودش داره که این دو تفکر دارن باهم مبارزه میکنن....

وجود تضاد درونی هم فوق العاده مخربه!

شخص از وجود فکر مثبت (یعنی بد بودن خ.ا) مطلع هست ولی از الگوی ذهنی خودش(خ.ا هنگام استرس) بی اطلاعه...

اگه ذهن رو به عنوان یک خونه ی بزرگ با کلی اتاق تصور کنیم ، توی یکی از اتاقهاش اتش سوزی رخ داده و ما حتی نمیدونیم یکی از اتاقا اتیش گرفته! 

اینجا اهمیت کسب اطلاعات و خودشناسی رو در کنار تفکر حس میکنم....

متاسفانه ذهن ما به اینترنت وصل نیست که خودش هر اطلاعاتی که لازم داشت رو دانلود کنه ! و مجبوریم یا با کتاب اینکارو کنیم یا روش های دیگه...

تمام صحبتم در جهت افزودن قسمتی به صحبت های پشتکار جان بود چون خیلی زیبا نوشته بود....

-------------

دریل جان خیلی مبارک باشه 11 روز خوشگل Khansariha (69)

بریم یه روز خوب دیگه رو شروع کنیم....

هم الان مینویسم هم شب ببینیم چه کار کردیم و ازین زمانی که خدا بهمون داده چطور استفاده میکنیم.... 53

افرا/16 شهریور 99/ 467 روز... 53
باعرض سلام و ادب واحترام خدمت تمامی اعضای گروه سرو امیدوارم که روز جمعه خوبی را شروع کرده باشید
واقعا الان خیلی خوشحالم که دوباره داخل کانون هستم یه مدت بود که بخاطر عدم وجود تلفن همراه نتونستم وارد کانون بشم.دلم برای همه تاپیک ها تنک شده بود خداروشکر که دوباره برگشتم. 
ولی خوب این دلتنگی ها و چشم انتظاری ها بی فایده نبود و تونستم پاکی مو حفظ کنم یه چند بار تا مرز فروپاشی رفتم اما با عنایت به لطف پروردگار از مسیر خارج نشدم.
دلم برای همه اعضای کانون تنگ شده بود
همچنین یه سلام ویژه خدمت داداش مهدوی عزیز که در این مدت جویای حال ما بودند دمت گرم داداش 53 53 302
آها یادم رفت بگم که............................
Reza4030//////////مورخ1400/09/26///////////////
218 روز پاکی///////////////////////////////////////////////
خداروشکر.دیگه آثاری از خودارضایی در وجودم و در مغزم نمیبینم اما در هر حال نباید جناب شیطان(ابلیس) را از یاد برد
چون همیشه در کمین همه است.
دوستون دارم امیدوارم در سایه ایزدمنان راضی و پیروزی باشید 
دم همتون گرم
یاعلی مدد
Reza4030
خود را ارزان نفروشیم 
در فروشگاه بزرگ هستی، روی قلب انسان نوشته اند
«قیمت=خدا»
(1400 آذر 23، 15:05)Deril نوشته است: دریل/ 14 اذر/ 8 روز خوب
اقا من باشگاه هم دارم میرم واسه همین خیلی حالم بهتره. به نظرم این انرژی جنسی بیاد تو بازوها بهتر ازینه که هدر بره. 
حیف بهترین روزای عمر ادم که با خ.ا هدر بره. اینا رو برا خودم میگم تا حواسمو بیشتر جمع کنم. حیفِ منه، حیف جوونه. 
خیلی گلید 53
سلام بر دریل عزیز و گل.داداش دمت گرم باشگاه خیلی خوبه رفتن به باشگاه و کارکردن با اون همه وسیله و ابزار ورزشی یه آرامش و قوت قلب خاصی به انسان میده.دمت گرم همینطوری ادامه بده تا انشالله روزبه‌روز شاهد موفقیت های روزافزونت باشیم. 53 53 53
(1400 آذر 23، 19:06)karma نوشته است: کارما /4 روز خوب

آره واقعا 
حالا جدا از اون بحث زیارت و اینا مسافرت خیلی تو روحیم تاثیر داره مخصوصا سفر های کوچولو و نصف روزه  4chsmu1 که باید کلی تو خیابون منتظر اتوبوس وایسی بعد ظهر رو هم تو ساندویچی های کوچولو و نسبتا کثیف بگذرونی  4chsmu1 همش عجله داری و به هیچ جا نمیرسی  Khansariha (13)
مسافرت های اینجوری رو به سفر های مفصل و گنده ترجیح میدم  53258zu2qvp1d9v

دانشگاه هم که فعلا فقط استرسشو دارم 42 حد اقل خوبی که دانشگاه داره اینه که بهت یه کار برا انجام دادن و بیکار نبودن میده  Khansariha (56)
ماشالله داداش کارمای عزیز.دمت گرم که برای خودت سرگرمی میسازی و فکرتو درگیر کاروبار میکنی.با همین فرمون ادامه بده.درود بر تو 53 53 53
(1400 آذر 24، 9:50)new Aseman نوشته است: سلام و درود

آسمان / 17 مهر / 68 روز خدا روسپاس
سلام بر آسمان عزیز درود بر شما که تونستی این پاکی باارزش رو بدست بیاری.آفرین که هیچوقت یاد خدا را فراموش نمیکنی.با همین فرمون ادامه بده به امید روز های خوب 53 53 53
(1400 آذر 24، 10:18)پشتکار نوشته است: سلام
مطلبی رو که میخوام بگم امیدوارم بتونین تا اخر بخونین.شاید مقداری حوصله نیاز داشته باشه.
................
چرا تفکر باعث ترک خ ا میشه:
پاسخ رو از چند حدیث از امام علی علیه السلام گرفتم.به همراه تجربه خودم از بکار گیری اونا.
///////////
چطوری می تونیم از خ ا متنفر باشیم؟وقتی بصیرت داشته باشیم.قدرت تشخیص داشته باشیم چی خوبه چی بده.
احادیث به همراه شرح اونا هست.
..............
لا بصيرة لمن لا فكر له.  نيست بصيرتى از براى كسى كه نباشد فكرى از براى او.
یعنی اگه می خوای بصیرت داشته باشی راجب خ ا باید راجبش حتما تفکر داشته باشی.
..............
امیرالمومنین: التَّفْکِرَ حَیَاةُ الْقَلْبِ‏ الْبَصِیرِ» تفکر حیات و زندگی قلب بصیر است.
..............
چند حدیث دیگه برای تایید این حرف میارم:

فکر کن تا بینا گردى.

أَفْكِرْ تَسْتَبْصِر
,,,,,,,,,,,,,,

فکر کردن،سر بینایى است.

رَأْسُ اَلاِسْتِبْصَارِ اَلْفِكْرَة
,,,,,,,,,,,,,,
امام علی علیه السلام:

من تفکر أبصر.

هرکه بیندیشد، بینا می شود.
,,,,,,,,,,,,,,

امام علی علیه السلام:

من طالت فکرته حسنت بصیرته.

کسی که بسیار اندیشه می کند بصیرت نیکویی می یابد.
,,,,,,,,,,,,,,

امام علی علیه السلام:

لابصیرة لمن لا فکر له

کسی که اندیشه ندارد، بصیرت ندارد.
,,,,,,,,,,,,,,

امام علی علیه السلام:

..................................................

این قسمت در رابطه با تفکر و کسب بصیرت بود.

ادامه دارد...
سلام بر داداش پشتکار عزیز آقا این احادیث واقعا بسیار زیبا و آموزنده بود دمت گرم .احادیث واقعا به انسان آرامش میده دمت گرم که اینقدر برای پاکی خودت و دیگر عزیزان تلاش میکنی .درود برتو 53 53 53
(1400 آذر 25، 5:52)er7 نوشته است: er7
۲۴ آذر
یک روز خوب
ماشالله..به er7 عزیز دمت گرم.استارت کار همیشه مقداری دشواری داره این یک ماهه اول پاکی همیشه مقداری سختی به همراه داره ولی خب لذت پاک بودن این سختی رو کم میکنه.و اینو بدون که افرادی که کوه هارا جابجا کردن از سنگ های ریز شروع کردند درود بر تو 53 53 53
(1400 آذر 25، 10:47)فرید نوشته است: سلام
فرید/ اول فروردین/ ۲۷۰ روز

سلام بر فریدعزیز حالت خوبه.ماشالله به تو که به این پاکی استوار رسیدی از یاد خدا غافل نشو.درود برتو 53 53 53
خود را ارزان نفروشیم 
در فروشگاه بزرگ هستی، روی قلب انسان نوشته اند
«قیمت=خدا»

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان