امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 4.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گروه ۳ آقایان: سرو (حامی: مهدوی - سرپرست: )

سلام 4chsmu1 

(1402 اسفند 11، 22:14)ahmad862 نوشته است: الان یه کمکی واقعا نیاز دارم Please
من وقتی تحریک میشم اگه خ.ا نکنم دچار بی حواسی میشم و حتی درسم رو هم نمیتونم بخونم

احمد جان یعنی وقت هایی که درگیر خ.ا هستی حواست جمعه و درست رو میتونه با کیفیت بخونی؟

بحث اینه که جداً دید ما نسبت به خ.ا چیه؟
یک عامل برای تمرکز یا یه بدبختی که چنبره زده رو زندگیمون؟

اما داداش جان این روند اوایل ترک طبیعیه.
ما سال هاست عادت کرده بودیم که به محض تحریک شدن، با خ.ا پاسخ بدیم به این تحریک.
حالا که داریم ترک میکنیم طبعاً همچین مقاومتی هم از ما سر میزنه 53258zu2qvp1d9v 

یادته قبلاً توی استوا پرسیده بودی که ترک کردن، راه راحت تری داره؟
همون موقع بهت گفتم که جا خالی دادن به تحریک ها و وسوسه ها راحت ترین کاره.
یعنی اگه شما وقتی تحریک میشی تمرکزت به هم میخوره؛ بهترین راه حلش اینه که از محرک ها اجتناب کنی 128fs318181

نقل قول: یه کمک دیگه ای هم که میخوام اینکه وقتی درس میخونم و تست میزنم اگه چند تا رو پشت سر هم غلط بزنم میرم سراغش و حتی گاهی وقتا وقتی تعداد تست های درستم زیاد میشه(واقعا مسخره است)

اگه کمکم کنین خیلی ممنون میشم

این به خاطر شرطی شدنه.
یعنی عادت میکنیم چه حالمون خوب باشه چه بد، سمت خ.ا بریم.
وقتی حالمون بده اونو یه مسکن میبینیم.
وقتی هم حالمون خوبه، یک پاداش.

چطوره با هدایای پاکی جایگزینش کنی؟ 4chsmu1 
مهدوی عاشق شکلات سفیده 4chsmu1 
اصلاً شکلات سفید ببینه میگه گور بابای هر چی وسوسه ست؛ شکلات سفیدو عشقه Smiley-face-biggrin
یعنی چی؟
یعنی شکلات برای من جایگزین خیلی قوی به حساب میاد.

برای خودت چطور؟
چه جایگزینی باشه حاضری با وسوسه عوضش کنی؟
مثلاً ممکنه جایگزین شما پارک رفتن، تماس با دوستان، ورزش، کار هنری، زدن تست بیشتر و یا حتی شکلات خوردن باشه 4 
البته حواست باشه که نتیجه عکس نده 4chsmu1 

جایگزین رو پیدا کن و خودتو از حالت شرطی بودن نجات بده Khansariha (121) 

و یه نکته ای؛ سعی کن مطالعه درسی و تمرین و تست زنی رو تبدیل به یک کار مورد علاقه کنی.
اینکه از سر علاقه بخونی و تست بزنی، خیلی فرق داره با اینکه از سر ترس یا اجبار این کار رو انجام بدی cheshmak
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
 سپاس شده توسط
(1402 اسفند 12، 10:39)مهدوی نوشته است: سلام 4chsmu1 

(1402 اسفند 11، 22:14)ahmad862 نوشته است: الان یه کمکی واقعا نیاز دارم Please
من وقتی تحریک میشم اگه خ.ا نکنم دچار بی حواسی میشم و حتی درسم رو هم نمیتونم بخونم

احمد جان یعنی وقت هایی که درگیر خ.ا هستی حواست جمعه و درست رو میتونه با کیفیت بخونی؟

بحث اینه که جداً دید ما نسبت به خ.ا چیه؟
یک عامل برای تمرکز یا یه بدبختی که چنبره زده رو زندگیمون؟

اما داداش جان این روند اوایل ترک طبیعیه.
ما سال هاست عادت کرده بودیم که به محض تحریک شدن، با خ.ا پاسخ بدیم به این تحریک.
حالا که داریم ترک میکنیم طبعاً همچین مقاومتی هم از ما سر میزنه 53258zu2qvp1d9v 

یادته قبلاً توی استوا پرسیده بودی که ترک کردن، راه راحت تری داره؟
همون موقع بهت گفتم که جا خالی دادن به تحریک ها و وسوسه ها راحت ترین کاره.
یعنی اگه شما وقتی تحریک میشی تمرکزت به هم میخوره؛ بهترین راه حلش اینه که از محرک ها اجتناب کنی 128fs318181

نقل قول: یه کمک دیگه ای هم که میخوام اینکه وقتی درس میخونم و تست میزنم اگه چند تا رو پشت سر هم غلط بزنم میرم سراغش و حتی گاهی وقتا وقتی تعداد تست های درستم زیاد میشه(واقعا مسخره است)

اگه کمکم کنین خیلی ممنون میشم

این به خاطر شرطی شدنه.
یعنی عادت میکنیم چه حالمون خوب باشه چه بد، سمت خ.ا بریم.
وقتی حالمون بده اونو یه مسکن میبینیم.
وقتی هم حالمون خوبه، یک پاداش.

چطوره با هدایای پاکی جایگزینش کنی؟ 4chsmu1 
مهدوی عاشق شکلات سفیده 4chsmu1 
اصلاً شکلات سفید ببینه میگه گور بابای هر چی وسوسه ست؛ شکلات سفیدو عشقه Smiley-face-biggrin
یعنی چی؟
یعنی شکلات برای من جایگزین خیلی قوی به حساب میاد.

برای خودت چطور؟
چه جایگزینی باشه حاضری با وسوسه عوضش کنی؟
مثلاً ممکنه جایگزین شما پارک رفتن، تماس با دوستان، ورزش، کار هنری، زدن تست بیشتر و یا حتی شکلات خوردن باشه 4 
البته حواست باشه که نتیجه عکس نده 4chsmu1 

جایگزین رو پیدا کن و خودتو از حالت شرطی بودن نجات بده Khansariha (121) 

و یه نکته ای؛ سعی کن مطالعه درسی و تمرین و تست زنی رو تبدیل به یک کار مورد علاقه کنی.
اینکه از سر علاقه بخونی و تست بزنی، خیلی فرق داره با اینکه از سر ترس یا اجبار این کار رو انجام بدی cheshmak

ممنون داداش جان 53

تماس با دوستان از همشون فکر میکنم بهتر باشه

البته چیپس هم خیلی خوبه 65

برای مطالعه درسی گفتی که تبدیل به علاقش کنم به نظر من اصلا این اتفاق نمیتونه بیوفته چون هیچکسی از درس خوندن خوشش نمیاد
حالا اگه راهکاری داری خوشحال میشم که بدونم 53
با خدا باش پادشاهی کن بی خدا باش هر چی خواهی کن
(1402 اسفند 12، 11:12)ahmad862 نوشته است: ممنون داداش جان 53

تماس با دوستان از همشون فکر میکنم بهتر باشه

البته چیپس هم خیلی خوبه 65

برای مطالعه درسی گفتی که تبدیل به علاقش کنم به نظر من اصلا این اتفاق نمیتونه بیوفته چون هیچکسی از درس خوندن خوشش نمیاد
حالا اگه راهکاری داری خوشحال میشم که بدونم 53

قربونت

خب گزینه مناسب پیدا شد 4chsmu1
البته خوب فکر کن میتونی گزینه های بیشتری پیدا کنی.
یادت باشه هر چی گزینه هات بیشتر باشن، تنوع برنامه ات بیشتره و احتمال درگیری شدید با وسوسه پایین تر.

چیپس هم برای جوایز هفتگی گزینه خوبیه فقط زیاده روی نکن که یا نتیجه عکس میده یا سلامتیتو به خطر میندازه 65 

چجوری میگی از درس خوندن خوشت نمیاد؟ Khansariha (56) 
من که یکی از تفریحاتم مطالعه ست؛ تازه درسیشو هم خیلی می‌دوست Unsure

خب اگه اینجوریه سعی کن تبدیلش کنی به عادت؛ یه کم زمان میبره اما اگه منظم اجراش کنی در عرض دو ماه به یه درسخون قهار تبدیل میشی Smiley-face-cool-2 
از جایزه دادن بابت مطالعه درسی هم غافل نشو 4chsmu1
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
[quote pid='631749' dateline='1709218655']
سجاد جان قبلاً بچه های در این باره پیشنهادهایی داده بودن که خوبه پستاشونو بخونی Khansariha (18)
لینک اول
لینک دوم
لینک سوم

راستی دلم برات تنگ شده بود 4chsmu1

.
.
.

این یک ماه جدی سخت گذشت 53258zu2qvp1d9v
البته سختی برای همه پیش میاد اما از طرفی، اتفاقات بدی که نه نقشی در به وجود اومدنشون داریم و نه قدرت کنترل کردنشون، باعث میشن آدم نسبت به  کارهایی که داره انجام میده هم دلسرد بشه 53258zu2qvp1d9v 

این یک ماه، خیلی کم قرآن خوندم، کم مطالعه کردم، ورزشم تا حدودی متوقف شده و برنامه سحرخیزیم هم به هم ریخته Hanghead

قرآن: 181 روز خوب
کتاب: 40 روز خوب
ورزش: 47 روز خوب
[/quote]

سلام مهدوی جان. حالت خوبه؟
چه خبر؟
ممنون عزیز. من هم دلم برای شما و کانونی ها ترک شده بود. 
ممنون از این راه حل هایی که فرستادی. چکشون کردم ولی هیچ کدومشون اون چیزی که میخوام نیستن. راه در رو دارن.

در مورد سختی ها هم امیدوارم هر چه زود تر از پسشون بربیای و از این مشکلات عبور کنی.

یه جا خوندم میگفت: درد و سختی یه سیگناله. سیگنالی که بهت میگه باید دست به کار شی و اقدامی کنی تا رشد و پیشرفت کنی.
ارادتمند شما 303
سجاد
Cowboypistol 
سلام
وقت همه دوستان بخیر

اعلام وضعیت:

پاکی | ۴ روز خوب
ارادتمند شما 303
سجاد
Cowboypistol 
چند روز پیش یه ویدیو از یوتیوب دیدم که در مورد علائم ترک پورنوگرافی هست. اگه خواستید ببینید این لینک ویدیو هست:

ویدیو به انگلیسی هست. گفتم باهاتون به اشتراک بذارم شاید به درد شما هم بخوره. چیزی که خودم از ویدیو فهمیدم رو در ادامه براتون می‌نویسم؛ البته خلاصه هست. برای اونایی که نمیدونن، منظور از پورنوگرافی همون دیدن فیلم پورن هست.

علائم ترک پورنوگرافی

۱. اضطراب و افزایش استرس ← راه حل:‌ استفاده از استراتژی های تنظیم خلق و خوی سالم
۲. افزایش خشم و تحریک پذیری

۳. فلاش بک های پورن: یادآوری سرخوشانه از صحنه هایی که تجربه کرده اید. این یک فراخوان از مغز شما برای تنظیم خلق و خو است. مغز میگه: یوهو، من به مقداری دوپامین نیاز دارم. ← راه حل: زمانی که به مغزتان به روشی دیگر دوپامین میدهید میتوانید آن علائم را خنثی کنید. این فلاش بک ها فراخوانی برای دوپامین است. بنابراین اگر آنها را تجربه کردید، فقط بدانید که بخشی از علائم ترک است.
۴. اصرار مغز به تماشای پورن ← مغز میگه: من دوپامین میخوام بیا انجامش بدیم. اما شما باید از این شرایط گذر کنید و چرخه را بشکنید. بنابراین اگر این شرایط را احساس میکنید میدانید که مغزتان در حال باز کردن سیم کشی (unwiring) خودش است.
۵. اختلالات خواب بسیار رایج است. جالب اینجاست که خواب یکی از اولین چیزهایی است که پس از گذراندن این دوره کناره گیری آنلاین میشود. بنابراین اگر اختلالات خواب دارید نشانه ای هست که مغزتان در حال unwiring است. در عین حال ممکن است که رویای جنسی نیز ببینید که شبها به صورت مخفیانه و ناخودآگاه وارد ذهنتان میشود. ممکن است رویای پورن و یا حتی رویای تماشای پورن را ببینید. مغز شما سعی میکند شما را فریب دهد تا به آن دوپامینی که برای مدت مدیدی از تماشای پورن به دست می آورده برسد.
۶. کمبود انرژی و انگیزه: پس از اینکه شما پورن را ترک کردید با کسری دوپامین در زندگی مواجه میشوید. شما دچار کسری دوپامین هستید البته تا زمانی که مغز خود را مجددا تنظیم و rewiring (سیمکشی مجدد) کرده و بتوانید دوپامین مورد نیاز خود را از کار، روابط و سرگرمی هایتان دریافت کنید؛ و در زندگی خود هدفمند شوید (get on purpose in your life). هر چه هدفمندتر عمل کنید مغزتان را بیشتر rewiring کرده و وارد دنیایی میشوید که نه تنها دوپامین، بلکه سروتونین هم خواهید داشت. دوپامین نورون شیمیایی است که به دنبال لذت میگردد. بنابراین یک راه حل برای جبران دوپامین پایین این است که کارهایی را انجام دهید که به شما لذت میبخشد. اما سروتونین نورون شیمیایی است که شادی و خوشبختی را به شما میدهد. شادی و سروتونین مدت بیشتری دوام می آورد. آنها به شما خوشحالی میدهند. دوپامین به شما لذت میدهد و به سرعت از بین می رود.
بنابراین وقتی وارد دنیای جدید خود میشوید و برای خودتان هدفی را ایجاد میکنید به مغزتان سروتونین و اکسی توسین میدهید. اکسی توسین نورون شیمیایی برای ارتباط است. بنابراین شما خودتان را به زندگی واقعی متصل کرده و از صفحه نمایش جدا میکنید و این البته کمی زمان بر است.

۷. وضعیت خط صاف یا flat line: فلت لاین حالتی است که شما هیچ میل جنسی ندارید. میل جنسی شما کاهش می یابد زیرا نورون های شیمیایی همه در تلاش برای تنظیم مجدد خودشان هستند.

پایان

امیدوارم به کارتون بیاد.
ارادتمند شما 303
سجاد
Cowboypistol 
سلام

اعلام وضعیت:
پاکی | ۵ روز خوب
ارادتمند شما 303
سجاد
Cowboypistol 
سلام خدمت همه
۵ روز خوب 
انشالله اندازه همین ۵ روز دل امام زمان شاد شده باشه
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

سپاس شده توسط
Shocked 
(1402 اسفند 19، 12:09)بازگشت به خاک نوشته است: سلام خدمت همه
۵ روز خوب 
انشالله اندازه همین ۵ روز دل امام زمان شاد شده باشه

سلام
حالت خوبه

آفرین، همین طور ادامه بده

منم الان توی ۵ روز پاکی هستم
ببینیم کی بیشتر دووم میاره  4chsmu1
سلام 
داداش های گل من 
مگه قانون هر سه ماه یکبار حداقل برای مشارکت نبود؟
الان میگین یک ماه

شایدم من اشتباه میکنم 
به هر حال به بزرگی خودتون ببخشید اعلام وضعیت دیر به دیر من رو

بازگشت به خاک ۶ روز خوب

اگر مایل بودین این مطلب رو بخونید با ترجمه 
تو ترجمه کلی از راهکارها برای امثال ما ذکر شده
https://ahlolbait.com/content/7243/%D8%A...8%A7%D8%AF
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

سپاس شده توسط
اون دوست ما که نوشته بود ۱۰ سال پیش، بیشتر مقید بود
خب ما تحت تاثیر دوستان و اطرافیان هستیم

مثلاً من دوران کودکی به رفیق داشتم تو محله با هم شب قدر می‌رفتیم مسجد وقتی ۱۳ یا ۱۴ ساله بودیم
الان ۳۰ سال سن داریم ، اون ازدواج کرده هنوزم شب قدر ها هماهنگ میشیم مریم هیئت 
من پارسال تنهایی رفتم کربلا
ولی امسال با همون دوستم و پسر عمه خودم ، سه نفری رفتیم کربلا

اتفاقا بین رفقا اونایی که سمت خدا و اهل بیت هستند بیشتر رفیق هستم
با بقیه فقط در حد سلام و علیک

سپاس شده توسط
سلام

اعلام وضعیت
پاکی | ۶ روز خوب
ارادتمند شما 303
سجاد
Cowboypistol 
 سپاس شده توسط
سلام

اعلام وضعیت:
پاکی | ۷ روز خوب
 سپاس شده توسط
سلام متاسفانه دیشب لغزش داشتم و امروز اولین روز پاکیمه
بدبختانه مدتی بدجور گرفتارش بودم پاکیم به ۱۰ روز نمیرسید؛

سراب / ۲۱ اسفند / ۱ روز
امیدوارم بتونم ماه رمضان حداقل (ترک نمیشه گفت) بتونم یک ماه از این عمل فاصله بگیرم.
 سپاس شده توسط
(1402 اسفند 21، 17:59)سر‌اب نوشته است: سلام متاسفانه دیشب لغزش داشتم و امروز اولین روز پاکیمه
بدبختانه مدتی بدجور گرفتارش بودم پاکیم به ۱۰ روز نمیرسید؛

سراب / ۲۱ اسفند / ۱ روز
امیدوارم بتونم ماه رمضان حداقل (ترک نمیشه گفت) بتونم یک ماه از این عمل فاصله بگیرم.

سلام داداش
حالت خوبه
علت اینکه لغزش کردی چی بود؟ چی باعثش شد؟
سعی کن عواملی که باعث لغزشت میشن رو بنویسی و واسه خودت قوانینی بذاری که جلوی رخ دادن اون عوامل لغزش رو بگیره.
من خودم این کار رو میکنم خیلی کمک می‌کنه. البته باید به قانون‌هایی که واسه خودت میذاری، سفت و سخت پایبند باشی.
ارادتمند شما 303
سجاد
Cowboypistol 
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان