نظرسنجی: نظر سنجی غیرفعال
این نظرسنجی بسته شده است.
گزینه یک
0%
0
0%
گزینه دو
0%
0
0%
در کل
0 رأی
0%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

گروه ۵ آقایان:صراط مستقیم(غیرفعال)(حامی:صادقین-سرپرست:عاشق فاطمه زهرا،یا باب الحوائج)

(1400 شهريور 18، 15:36)سرباز گمنام نوشته است:
صراطی های عزیز
خواستم بگم دعای عهد فردا رو فراموش نکنید
کلا 10 دقیقه طول میکشه تقریبا

[تصویر:  Negar_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B1%DB%B0%DB%...%DB%B2.png]
قبول باشه عزیزان 302
دوستان عزیز
اینجا یکم پست بذارم از کسالت خارج شود
مدتی بود بیماری کرونا بر من حادث گشت و افسردگی شدید حین بعد از آن (زیرا در مقالاتی در pubmed آمده که کرونا سبب افسردگی شدید می شود). البته مراقبت زیادی میخواست که خداوند لطف کرد و از دریای پرتلاطم بیماری مرا به ساحل یا خشکی رسانید. قبلا عرض کردم که تنها با تقویت ایمان هست که میشه با خودارضایی و شیطان مقابله کرد. در نهج البلاغه هم داریم که ایمان و صبر با هم هستند. پس باید صبور بود و جهاد کرد. جمله ام را با این تمام می کنم که:

ایمان مانند یک گل زیباست که نیازمند آب است. آب آن نماز و قرآن است. اگر یک روز آن را آب ندهید پژمرده می شود و زمانی که به آن بی توجهی کرد خشک می شود و آن گاه علف های هرز شیطانی رشد می کنند که نیازی به آب ندارند و همه زندگیتان را آتش می زند زیرا از جنس آتش هست.
بِسْمِ اللَّـهِ الرَّ‌حْمَـٰنِ الرَّ‌حِيمِ

وَالشَّمْسِ وَضُحَاهَا ﴿١﴾ وَالْقَمَرِ إِذَا تَلَاهَا ﴿٢﴾ وَالنَّهَارِ إِذَا جَلَّاهَا ﴿٣﴾ وَاللَّيْلِ إِذَا يَغْشَاهَا ﴿٤﴾ وَالسَّمَاءِ وَمَا بَنَاهَا ﴿٥﴾ وَالْأَرْضِ وَمَا طَحَاهَا ﴿٦﴾ وَنَفْسٍ وَمَا سَوَّاهَا ﴿٧﴾ فَأَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوَاهَا ﴿٨﴾ قَدْ أَفْلَحَ مَن زَكَّاهَا ﴿٩﴾ وَقَدْ خَابَ مَن دَسَّاهَا ﴿١٠﴾ كَذَّبَتْ ثَمُودُ بِطَغْوَاهَا ﴿١١﴾ إِذِ انبَعَثَ أَشْقَاهَا ﴿١٢﴾ فَقَالَ لَهُمْ رَسُولُ اللَّـهِ نَاقَةَ اللَّـهِ وَسُقْيَاهَا ﴿١٣﴾ فَكَذَّبُوهُ فَعَقَرُوهَا فَدَمْدَمَ عَلَيْهِمْ رَبُّهُم بِذَنبِهِمْ فَسَوَّاهَا ﴿١٤﴾ وَلَا يَخَافُ عُقْبَاهَا ﴿١٥﴾
سلام خدمت دوستان صراطی
برای اینکه در راه مستقیم باشیم نیاز به تدبر و تفکر قرآنی داریم.
طبق گفته جناب "یا باب الحوائج" عزیز قرآن را باز کردم و سوره تکویر را خواندم. در آن نکته ای جالب در تفسیرش مشاهده کردم
وَإِذَا الْمَوْءُودَةُ سُئِلَتْ...

مَوْءُودَةُ به معنای کسی گفته می شود که فشار احساس می کند مثلا دختران زنده به گور که فشار خاک های رویش را احساس می کند. از امام صادق پرسیدن منظور از مَوْءُودَةُ چیست؟ گفتند، او همان حسین است. زیرا با اسب بر پیکرش تاختند. محمد بن ابى عمیر بعد از یک واسطه از امام صادق علیه‌السلام روایت کند که این آیات درباره امام حسین علیه‌السلام نازل شده است[۲] و نیز منصور بن حازم بعد از یک واسطه از امام باقر علیه‌السلام نقل نماید که فرمود: این آیات درباره ما نازل گردیده است. خدا از قاتلانش سوال خواهد کرد در قیامت.

وَ إِذَا المَوؤُدَةُ سُئِلَت‌ ‌يعني‌ مسئول‌ عنه‌ ‌است‌ ‌يعني‌ ‌از‌ افراد سؤال‌ ميشود ‌که‌ ‌با‌ ذوي‌ القرباي‌ پيغمبر چه‌ كرديد! بچه‌ گناه‌ و تقصيري‌ ‌آنها‌ ‌را‌ كشتيد مگر فاطمه‌ ‌از‌ ذوي‌ القربي‌ نبود ‌براي‌ چه‌ تخته‌ ‌در‌ بپهلويش‌ فشار داديد ‌تا‌ استخوانهاي‌ پهلويش‌ ‌را‌ شكستيد تازيانه‌ ببازويش‌ زديد ‌تا‌ مثل‌ بازو بند ورم‌ كرد، ببدنش‌ زديد ‌تا‌ خون‌ خارج‌ شد، سيلي‌ زديد ‌تا‌ چشمش‌ قرمز شد صورتش‌ نيلي‌ شد، مگر محسن‌ ‌از‌ ذوي‌ القربي‌ نبود سقط گرديد! مگر ‌علي‌ نبود طناب‌ بگردنش‌ انداختيد، ‌در‌ خانه ‌او‌ ‌را‌ آتش‌ زديد و و و، مگر حسن‌ نبود زهر ‌در‌ گلويش‌ ريختيد جگرش‌ ‌را‌ قطعه‌ قطعه‌ كرديد! مگر حسين‌ نبود ‌با‌ ‌او‌ و اصحابش‌ و اهل‌ بيتش‌ چه‌ كرديد!‌-‌ مگر ائمه‌ طاهرين‌ نبودند ‌که‌ همه‌ ‌آنها‌ ‌را‌ بزهر جفا كشتيد، مگر سادات‌ و ذراري‌ پيغمبر نبودند ‌که‌ ‌آنها‌ ‌را‌ سر بريديد و كرديد آنچه‌ كرديد!

ناگهان کلی فکر کردم

گفتم ما که شیعه علی هستیم. امام حسین برای ما و برای دین و برای شیعه و اسلام خون داد. برای آیندگان. ما آیندگان او هستیم. ما باید دینداری کنیم و دین را حفظ کنیم تا مهدی بیاید. او اسوه هر انسانیست. پس چرا خودارضایی کنیم وقتی او به خاطر دین ما تن به شهادت داد؟
چه خوب است هر وقت خواستیم دست به کار خ. ا شویم، یاد کربلا و حسین بیفتیم.

این هم جرعه ای دیگر برای ایمان...

وَالشَّمْسِ وَضُحَاهَا ﴿١﴾ وَالْقَمَرِ إِذَا تَلَاهَا ﴿٢﴾ وَالنَّهَارِ إِذَا جَلَّاهَا ﴿٣﴾ وَاللَّيْلِ إِذَا يَغْشَاهَا ﴿٤﴾ وَالسَّمَاءِ وَمَا بَنَاهَا ﴿٥﴾ وَالْأَرْضِ وَمَا طَحَاهَا ﴿٦﴾ وَنَفْسٍ وَمَا سَوَّاهَا ﴿٧﴾ فَأَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوَاهَا ﴿٨﴾ قَدْ أَفْلَحَ مَن زَكَّاهَا ﴿٩﴾ وَقَدْ خَابَ مَن دَسَّاهَا ﴿١٠﴾ كَذَّبَتْ ثَمُودُ بِطَغْوَاهَا ﴿١١﴾ إِذِ انبَعَثَ أَشْقَاهَا ﴿١٢﴾ فَقَالَ لَهُمْ رَسُولُ اللَّـهِ نَاقَةَ اللَّـهِ وَسُقْيَاهَا ﴿١٣﴾ فَكَذَّبُوهُ فَعَقَرُوهَا فَدَمْدَمَ عَلَيْهِمْ رَبُّهُم بِذَنبِهِمْ فَسَوَّاهَا ﴿١٤﴾ وَلَا يَخَافُ عُقْبَاهَا ﴿١٥﴾
سلام

عاشق همچنان پاک

نقل قول: ناگهان کلی فکر کردم

گفتم ما که شیعه علی هستیم. امام حسین برای ما و برای دین و برای شیعه و اسلام خون داد. برای آیندگان. ما آیندگان او هستیم. ما باید دینداری کنیم و دین را حفظ کنیم تا مهدی بیاید. او اسوه هر انسانیست. پس چرا خودارضایی کنیم وقتی او به خاطر دین ما تن به شهادت داد؟
چه خوب است هر وقت خواستیم دست به کار خ. ا شویم، یاد کربلا و حسین بیفتیم.

این هم جرعه ای دیگر برای ایمان...

چه جالب.

به نظر من بیشترین چیزی که ما رو به سمت خودارضایی سوق میده، نه نیاز جنسی، بلکه اوضاع روحی و روانی ماست.
اگر ما از نظر روحی و روانی سالم و قوی باشیم، یک درصد هم به سمت خودارضایی نمی ریم.

ایمان و باور دینی دقیقا روی روان و ذهن انسان اثر میذاره و اون رو تقویت می کنه.
درنتیجه خیلی می تونه در قوی کردن انگیزه های ما موثر باشه.

چیز دیگه ای که آدم باید تلاش کنه، کم کم بهش برسه، صداقته.
این که ما با خودمون صادق باشیم.

خیلی وقت ها خودمون خودمون رو فریب می دیم.
خودارضایی هم از جنس فریب خوده. ما توهمی ایجاد می کنیم تا به ارضای جنسی برسیم. هیچ واقعیت خارجی وجود نداره.
اگر عادت کنیم با خودمون صادق باشیم (دردها و ناراحتی هامون رو سرکوب نکنیم) کم کم فکر خودارضایی هم به ذهن ما نمی رسه و ازش دور و دورتر می شیم.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

بله موافقم.
از سوی دیگر، بهترین نعمتی که خدا به انسان میده ایمان هست. در مطالبی خوندم که نیروی ایمان قوی ترین نیروی بشر هست. امام حسین که مظهر ایمان بود، جان خودشو فدا کرد. میدونید حفظ جان قوی ترین انگیزه بشر هست. زمانی که جنگ میشه همه از ترس جان فرار می کنن. اما امام حسین چه کرد؟ خیلی آموزه ها در قیام امام حسین بود. نیروی ایمان یک چیز بی نهایتی هست که همیشه جا برای تقویت داره و هیچ وقت تمومی نداره. ان شاالله خداوند این نعمت را به ما بدهد تا به ایمان کامل و عین الیقین برسیم. در آن صورت به ارزش واقعی خودمون پی می بریم.
پس به نظرم بیاییم روش آموزش ترک خودارضایی رو تغییر بدیم. بگیم ای کسانی که خودارضایی می کنید هیچ اشکالی نداره شما فقط گم شدید. باید پیدا شوید. باید ایمانتان را تقویت کنید. حالا بیاییم روش های تقویت ایمان را از 0 توضیح بدیم طوری که یک کافر هم روی آن فکر کند و کم کم به سمت ایمان کشیده شود. در مسیر تقویت ایمان، خودبه خود، خودارضایی کنار رفته میشه چون باور داری به آیات قرآن و خداوند و توصیه های او. کلید ترک عادت های زشت، فقط و فقط ایمان هست. من با 10 سال تمرین و ممارست برای ترک، اخیرا به این نتیجه رسیدم. هیچ راه دیگه ای جواب نمیده. روش های گوناگونی رو توی مدت 10 سال تست کردم! یکیش سرکه بود Gigglesmile  یا مثلا روش کش که به دست می بندی یا حواس پرت کردن یا .... هزار روش هستن که تاثیرات اندکی دارن و دائمی نیست. اما ایمان یک چیز بی نهایت هست که هیچ وقت مسیرش تمومی نداره. برای همین کلید بهشت، کلید جاودانگی و کلید دیدار خداوند، ایمان هست. در پرتو ایمان هست که عمل صالح میاد و کلی چیز های خوب.
ایمان اصلا یک چیز عجیبی هست که نیروی خیلی عظیمی داره. 49-2

تواب / ۲۳ شهریور ۴۰۰ / ۰ روز
(1400 شهريور 23، 8:57)تـــواب نوشته است: تواب / ۲۳ شهریور ۴۰۰ / ۰ روز

سلام برادر
اشکال نداره
از نو بساز
فقط توصیه ای دارم. سوره نور و سوره لقمان به ترتیب شهوت کش هست. هر موقع دیدی وسوسه اومد سراغت، برو یه سر این دو تا رو وقت بذار بخون. یا صوتشو گوش بده. وسوسه میره و تا چند روز بیمه ای. من اخیرا چند بار از این روش استفاده کردم خیلی تاثیر داره.
البته اگه به یقین کامل میدانی قرآن سخن خداست و محمد فرستاده اوست، این آیات روحت رو پالایش می کنه از زنگار وسوسه ها.

(1400 شهريور 20، 15:31)SoldierOfAllah نوشته است: بله موافقم.
از سوی دیگر، بهترین نعمتی که خدا به انسان میده ایمان هست. در مطالبی خوندم که نیروی ایمان قوی ترین نیروی بشر هست. امام حسین که مظهر ایمان بود، جان خودشو فدا کرد. میدونید حفظ جان قوی ترین انگیزه بشر هست. زمانی که جنگ میشه همه از ترس جان فرار می کنن. اما امام حسین چه کرد؟ خیلی آموزه ها در قیام امام حسین بود. نیروی ایمان یک چیز بی نهایتی هست که همیشه جا برای تقویت داره و هیچ وقت تمومی نداره. ان شاالله خداوند این نعمت را به ما بدهد تا به ایمان کامل و عین الیقین برسیم. در آن صورت به ارزش واقعی خودمون پی می بریم.
پس به نظرم بیاییم روش آموزش ترک خودارضایی رو تغییر بدیم. بگیم ای کسانی که خودارضایی می کنید هیچ اشکالی نداره شما فقط گم شدید. باید پیدا شوید. باید ایمانتان را تقویت کنید. حالا بیاییم روش های تقویت ایمان را از 0 توضیح بدیم طوری که یک کافر هم روی آن فکر کند و کم کم به سمت ایمان کشیده شود. در مسیر تقویت ایمان، خودبه خود، خودارضایی کنار رفته میشه چون باور داری به آیات قرآن و خداوند و توصیه های او. کلید ترک عادت های زشت، فقط و فقط ایمان هست. من با 10 سال تمرین و ممارست برای ترک، اخیرا به این نتیجه رسیدم. هیچ راه دیگه ای جواب نمیده. روش های گوناگونی رو توی مدت 10 سال تست کردم! یکیش سرکه بود Gigglesmile  یا مثلا روش کش که به دست می بندی یا حواس پرت کردن یا .... هزار روش هستن که تاثیرات اندکی دارن و دائمی نیست. اما ایمان یک چیز بی نهایت هست که هیچ وقت مسیرش تمومی نداره. برای همین کلید بهشت، کلید جاودانگی و کلید دیدار خداوند، ایمان هست. در پرتو ایمان هست که عمل صالح میاد و کلی چیز های خوب.

حرف شما درسته.
اما کسی که ایمان ضعیفی داره، چطور باید این ایمانش رو تقویت کنه؟
کسی که ایمانش کامل باشه، معلومه که سمت گناه نمیره، اما چطور به ایمان کامل برسیم؟

درسته یکی از راه های تقویت ایمان، تفکر و مطالعه است.
اما از تاثیر عادت ها نباید غافل شد.
یعنی اعمالی که روزانه انجام می دیم.
یعنی سبک زندگی ای که داریم.

باور و سبک زندگی روی هم اثر می ذارند.
این که در طول روز چه کارهایی انجام می دیم.
تفریح ما چگونه است؟ کار ما چیست؟ چه کتابی می خونیم؟ چه فیلمی نگاه می کنیم و ...

سلام تواب جان

این اعلام وضعیت رو به حساب یه شروع پرقدرت بذاریم یا دردِ دل؟

خداحافظی

(1400 شهريور 24، 11:08)عاشق فاطمه زهرا نوشته است:
(1400 شهريور 20، 15:31)SoldierOfAllah نوشته است: بله موافقم.

حرف شما درسته.
اما کسی که ایمان ضعیفی داره، چطور باید این ایمانش رو تقویت کنه؟
کسی که ایمانش کامل باشه، معلومه که سمت گناه نمیره، اما چطور به ایمان کامل برسیم؟

درسته یکی از راه های تقویت ایمان، تفکر و مطالعه است.
اما از تاثیر عادت ها نباید غافل شد.
یعنی اعمالی که روزانه انجام می دیم.
یعنی سبک زندگی ای که داریم.

باور و سبک زندگی روی هم اثر می ذارند.
این که در طول روز چه کارهایی انجام می دیم.
تفریح ما چگونه است؟ کار ما چیست؟ چه کتابی می خونیم؟ چه فیلمی نگاه می کنیم و ...

سلام تواب جان

این اعلام وضعیت رو به حساب یه شروع پرقدرت بذاریم یا دردِ دل؟
دقیقا. باید علمای اسلام کتاب هایی رو منتشر کنن که برای تقویت ایمان نوشته بشه که البته یقینا هست. کسانی که دنبال کشف حقیقت هستن حتما میرن سراغش.
مهمترین کتابی که برای تقویت ایمان نوشته شده، مولفش خداوند یکتاست که کلمات را بر پیامبر وحی کرده. یعنی همان قرآن. خود قرآن تقویت کننده ایمان برای کسانیست که از حداقل ایمانی برخوردار هستند (نه اینکه عناد و دشمنی داشته باشند و کافر باشند)

دقیقا، انجام واجبات و مستحبات کم کم جوهره ایمان رو تقویت می کنه.

سلام به داداش های خوبم

داداش Mahdi1382 به کانون و گروه صراط مستقیم خوش اومدی Welcome (1)
خوشحالم که در بینمون هستی 128fs318181
گفتی امسال دوازدهمی هستی. چه رشته ای هستی داداش؟
چه برنامه ای برای آینده و درس داری؟
برای ترک قبلاً چه تلاش هایی داشتی و چه هدف هایی از پاکی داری؟

منتظر حضور و فعالیتت هستیم Khansariha (69)
-----
داداش تواب، پستت در درد دل ها رو خوندم. احساسی که نسبت به خودت و زندگی داری رو درک می کنم.
احساس پوچی و نرسیدن به اون چه که مورد انتظار بوده احساس بیهودگی، همگی باعث ناامیدی هست.
این احساس ها وقتی از سال های دور به وجود اومده باشه و مدام تکرار شده باشه، دیگه امید و انگیزه ای هم باقی نمی ذاره.

تنها حرفی که دارم اینه که سعی کنی این ناراحتی هایی که در وجودت داری رو یه جایی بگذاری و ازش عبور کنی.
و به همین لحظه ای که الان هستی فکر کنی که چه طور میشه حال بدی که داریم رو کمتر کنیم.

داداش تواب ارادتمند و دعاگوی شما هستم 302

داداش عاشق و داداش سرباز الله ممنونم از مشارکت های خوبتون 302
در مورد افزایش ایمان، به نظر بنده مطالب بسیار ارزشمند و آموزنده ای در طول سال های متمادی خوندیم و یاد گرفتیم.
موقع عمل هست. تا زمانی که نتونیم آموزه های ایمانی رو در عمل انجام بدیم، هنوز در نقطه صفر و شروع هستیم.
با عمل به مبانی دین هست که می تونیم ایمانمون رو عینیت ببخشیم.

عمل هم کار راحتی نیست. وسوسه ها و موانع فراوانه. ناامیدی ها زیاده. ولی چاره ای نیست.
باید توکل کرد و حرکت کرد و تسلیم ناامیدی ها نشد.
حتی اگر همه دنیا خواستند مانعمون بشن باز هم نباید از حرکت در مسیر عمل به آموزه های شریعت ناامید شد.
ان شاء الله بتونیم موفق باشیم.

خیلی ممنونم از حضورتون Khansariha (18)
در پناه خدا سلامت باشید.
یا علی
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
«بسم الله الرحمن الرحیم»

[تصویر:  32_2whh.jpg]

اعلام وضعیت‌ها

لیست به‌روز شده  1400/06/24
53  53  53  53  53

صادقین / 9 خرداد 1399 / 473 روز خوب ............................................... در حال جهاد

عاشق فاطمه زهرا / 12 دی 1399 / 210 روز خوب  .................................... در حال جهاد

53  53  53  53  53

new Aseman ا / 1 مرداد 1399 / 30 روز خوب .......................... در انتظار ستاره نوزدهم

53  53  53  53  53

تـــواب / 23 شهریور 1400 / شروع روزهای خوب ........................ در انتظار ستاره پانزدهم

سفیر بهشت / 31 تیر 1400 / 3 روز خوب ................................. در انتظار ستاره یازدهم

53  53  53  53  53

mehdirad ا / 4 مهر 1399 / 251 روز خوب ............................... در انتظار ستاره هشتم

حامدحامد / 19 مرداد 1400 / شروع روزهای خوب  ...................... در انتظار ستاره هفتم

53  53  53  53  53

محب صادق / 31 خرداد 1400 / 63 روز خوب  ............................ در انتظار ستاره چهارم

SoldierOfAllah ا / ؟ مرداد 1400 / 5 روز خوب ............................. در انتظار ستاره دوم

53  53  53  53  53

دیوار / 15 شهریور 1400 / شروع روزهای خوب ........................... در انتظار 30 روز خوب

Mahdi1382 ا / ؟ شهریور 1400 / شروع روزهای خوب .................. در انتظار 10 روز خوب

Azaadi79 ا / ؟ مرداد 1400 / شروع روزهای خوب ....................... در انتظار 10 روز خوب
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
دوستان عزیز
نظرتون برای تاثیر چله نشینی در ترک گناه چیست؟
آیا تاثیر داره؟
چه شرایطی داره؟

سلام و عرض ادب خدمت همه عزیزان ان شاءالله در راه صراط 53
این شاهراه حساس حرکت کنید 53
خیلی معذرت میخواهم به علت نبودم ان شاءالله تمام کاستی ها را به بزرگی خودتون ببخشید 53
دوستان عزیز صراطی ان شاءالله برنامه ویژه داریم برای هر فرد در گروه با توکل به خدا 53
 سپاس شده توسط
(1400 شهريور 24، 22:50)SoldierOfAllah نوشته است: دوستان عزیز
نظرتون برای تاثیر چله نشینی در ترک گناه چیست؟
آیا تاثیر داره؟
چه شرایطی داره؟

سلام برادر
چله نشینی چطوری؟

(1400 شهريور 26، 21:01)یا باب الحوائج نوشته است: سلام و عرض ادب خدمت همه عزیزان ان شاءالله در راه صراط 53
این شاهراه حساس حرکت کنید 53
خیلی معذرت میخواهم به علت نبودم ان شاءالله تمام کاستی ها را به بزرگی خودتون ببخشید 53
دوستان عزیز صراطی ان شاءالله برنامه ویژه داریم برای هر فرد در گروه با توکل به خدا 53

خوش برگشتی برادرجان
در نبودت دلمان تنگ شد.

خواهش می کنیم این چه حرفیه؟

خداحافظی

سپاس شده توسط
سلام و عرض ادب 53
صبحتان بخیر عزیزان دل 53
ان شاءالله همیشه در مسیر پاکی قدم بگذارید 53
چرا دوستان عزیز در گروه نیستند 39
به شدت مشتاق همصحبتی با عزیزان هستیم 1
برادر محمد عزیز
خیلی ممنونم از لطفتان ان شاءالله سلامت باشید برادر جان Gol

(2) 1- مسعده بن زياد از امام صادق عليه السّلام، و آن حضرت از پدر بزرگوارش از امير مؤمنان‏
على عليه السّلام روايت كرده است كه رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم فرمود: خدا رحمت كند پدرى را كه فرزند خود را كمك در احسان به او يارى مى‏كند، خدا رحمت كند آن همسايه‏اى را كه به كمك همسايه خود مى‏شتابد تا او را در كار خير يارى رساند، خدا رحمت كند آن رفيقى را كه به دوست‏ خود در كار خير كمك مى‏نمايد، خدا رحمت كند آن دوست و رفيق و شريكى را كه با دوست و رفيق و شريك خود در كار خير همراه مى‏شود، و خدا رحمت كند آن مردى را كه به ولى نعمت‏ خود كمك مى‏كند در كار خير.

خداوند را به خاطر داشتن دوست صالحی که در گروه صراط و کانون نصیب اینجانب شده شکر میگویم Gol

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان