امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

گروه ۶ آقایان: استوا (غیر فعال) (حامی: مهدوی - سرپرست: محسنین)

یه مکث یه ما ، یه نبض . به همین راحتی شکست ها رقم میخوره . دلیلش رو میپرسین ، اول همه چون اعتیاده ، حد و مرزی نداره ، مکان و زمان خاصی نداره . دوم اینکه ، ذهن ما در برابر ما اهرم رنج و لذت خودش رو میسازه ، اگه حواسمون نباشه نمی‌تونیم بهش غلبه کنیم . سوم اینکه یه کمبودایی تو زندگیمون داریم که نمیتونیم درست و حسابی بهشون پاسخ بدیم بخاطر همین فرار میکنیم ، تا شاید یکم آرامش پیدا کنیم .
چهارم ، شاید چون کسی رو نداریم که بهش دردامون رو بگیم و تنهاییم ، دردا رو هم جمع میشن و به خودمون آسیب می‌زنیم و تنها تر میشیم .
پنجم ، از چیزی میترسیم ، ترس از اینکه وسوسه ها بیشتر بشه یا مانع کارمون بشه ، ترس از آینده ، ترس از اینکه عواقب این همه سال خ.ا میبینیم و با خودمون میگیم نه نمیتونم با شرایط کنار بیام برا همین خودمون رو راحت میکنیم و تیر خلاص می‌زنیم به خودمون
!Let's Not LOsE Without fIGHting
سلام رفقا حالتون چطوره؟؟
یواش یواش داره بوی پاییز میاد 49-2
کیا اماده شدن برای یک سال تحصیلی Khansariha (69)
رفقا علت شکست ها را برسی کنید به دنبال راه حل باشید 49-2
الان وقت ناامیدی نیست رفقا
ناامیدی فقط ما را بیشتر در گناه فرو میبره 
خ.ا را توی ذهنمون تبدیل کردیم به یه غول 29
رفقا خ.ا غول نیست راه درمان داره توکل و صبر و استقامت راه پیروزی بر خ.ا هست Khansariha (69)
بر پیکره خ.ا ضربه بزنید و تو ذهنتون پودرش کنید هربار که جلوش وایسادید تو مغزتون ازش یه موش بسازید که با یه نهیب فرار میکنه Khansariha (69)

امیرعلی جان
سلام داداش جان خوبی؟ 302
شکر خدا که خوبی عزیز جان
عزیز دلی قربونت برم داداش وظیفمه رفیق
مرسی از خودت که وقت گذاشتی و نوشتی برامون Khansariha (46)
دقیقا همینه داداش همه جا خوبی و بدی وجود داره ما باید از فرصت هایی که داریم به خوبی استفاده کنیم 317
فدای وجودت رفیق دمت گرم که میخوای پیشرفت کنی و دنبال اینی که بقیه هم پیشرفت کنن این هدفت خیلی عالیه که میخواهی به بقیه هم کمک کنی
عزیز دلی داداش تو میتونی پیش خودت هم برسی کنی عزیزم و فقط نمره اون روز را تو گروه اعلام کنی و بگی از وضعیت راضی بودی یا نه؟
خیلی عالیه داداش جان ماشاءالله به این همه برنامه خوب ان شاءالله همیشه موفق باشی داداش گلم Khansariha (46)
چقدر خوبه که ادم از وقتش به خوبی استفاده کنه این عالیه Khansariha (69)
دمت گرم که برای دوری از لغزش اومدی کانون و کمک گرفتی داداش دمت گرم
راستی داداش خودت برنامه اورژانسی داری درسته؟به نظرت نیازه که برنامت را تغییر بدی و یا چیزایی بهش اضافه کنی؟
عالی بود داداش خدا خیرت بده که از اوقاتت به خوبی استفاده میکنی
ان شاءالله باید هر روزمون بهتر از دیروز باشه Khansariha (46)
درسته داداش قبلاکانون یه خورده فعال تر بود و تعداد پست های استوا بیشتر بود ان شاءالله روند رشد گروه اغاز بشه 2uge4p4

مردمقاومت جان
سلام داداش جان خوبی؟ 302
 داداش گلمون خوش اومدی Khansariha (46)
داداش میبینم که الحمدالله عزمتا جزم کردی و با قدرت در کنارمون ظاهر شدی تا ان شاءالله به اهدافت برسی رفیق
برامون شرح حال بنویس رفیق Khansariha (69)
بگو بدونیم مرد مقاومت با وسوسه ها چجوری برخورد میکنه؟؟
شنیدم وسوسه ها را در دم خفه میکنی Khansariha (58)
ماشاءالله داداش چه حرف های خوبی زدی دمت گرم که گل گفتی جوونی دیگه برنمیگرده پس باید ازش به خوبی استفاده کنیم داداش راست میگی 53258zu2qvp1d9v
ماشاءالله به روز های خیلی خوبت داداش عالی Khansariha (46)

ابوالفضل جان
سلام داداش جان خوبی؟ 302
داداش جان چه اتفاقی افتاد؟؟؟
اوضاع خوبه ان شاءالله؟؟ Khansariha (56)
بیا برامون یه توضیح بده ببینیم چی شده داداش 302

معراج جان
سلام داداش جان خوبی؟ 302
چی شد داداش که شکست خوردی؟حتما علت را یاد داشت کن و دنبال راه حل باش براش عزیز دل..
دوری از نت برات مفید بوده داداش؟تونستی کنترل کنی زمان حضور در مجازی را داداش؟
برای تلاش گذشتت بهت خدا قوت میگم عزیز دل دوباره با قدرت بلند شو و بجنگ Khansariha (69)

تاگون جان
سلام داداش جان خوبی؟ 302
داداش جان ترک خ.ا اونقدرا هم سخت نیست انصافا ما تو کانون کم ادمی نداریم که روز های زیادی دارند ...
پس میخواهم اینا بهت بگم که توام از پسش برمیای شک نکن Khansariha (46)
داداش درسته اعتیاده ولی راه حل داره فرمول پیچیده ای نداره فقط باید یه سری حد و مرز هایی را رعایت کنی و اگر وسوسه اومد بدونی که شکست نمیخوری و مقاومت کنی Khansariha (69)
نقل قول: اگه حواسمون نباشه نمی‌تونیم بهش غلبه کنیم
داداش نکته همینه که ما گاهی بیخیال حد و مرز ها میشیم
دومینو از همین جا شروع به حرکت میکنه اگر جلوش را نگیریم تهش میشه شکست Hanghead
مثلا من میگم با چنتا کلیک شکست اتفاق نمیفته ولی در نهایت شکست میخورم....
پس باید حد و مرز ها را رعایت کرد 49-2
نقل قول: یه کمبودایی تو زندگیمون داریم که نمیتونیم درست و حسابی بهشون پاسخ بدیم
داداش برای رسیدن به ارامش دنبال یه راه حل دیگه باش عزیز دل
دنبال یه چیزی باش که بتونی کمبود ها را جبران کنی
اگر هم نتونستی جبران کنی حداقلش اینه که یه جور دیگه خالیشون کن 53258zu2qvp1d9v
برو بیرون قدم بزن تا حالت بهتر بشه برو پارک برو شهربازی(جزو گزینه های اصلی خودمه ولی تو شهرما نیست) 4chsmu1
نقل قول: شاید چون کسی رو نداریم که بهش دردامون رو بگیم و تنهاییم
Khansariha (51) پس من اینجا چیم؟؟؟
این همه رفیق خوب تو کانون داریما Swear1
دیگه نبینم ناراحت باشی ...هرموقع ناراحت بودی بیا باهامون حرف بزن داداش 302
نقل قول: از چیزی میترسیم ، ترس از اینکه وسوسه ها بیشتر بشه یا مانع کارمون بشه
داداش تجربه کسایی که روز های زیاد پاکی دارند میگه که هر چی روز ها بیشتر بشه وسوسه ها کمتر میشه...
ما هرچه قدر روز هامون بیشتر بشه وسوسه ها کمتر میشه ولی باید همیشه مراقب باشیم
ولی وقتی روز های زیاد پاکی داشته باشیم دیگه دغدغه ذهنیمون نمیشه رسیدن به پاکی
بلکه میشه حفظ اون پاکی که با نرفتن سمت خطوط قرمز خودش حفظ میشه و عملا کار ما راحت تر میشه 317

محسنین جان
سلام داداش جان خوبی؟ 302
 داداش جان علت چی بود؟؟
به نظرت محسنین امسال با سال گذشته چه فرقی کرده؟؟
محسنین پارسالی یکی دیگه بود؟؟معلومه که نه تو همون محسنین هستی که وسوسه ها را به خوبی رد میکردی 317
داداش نیازه حتما اهدافت را دوباره بنویسی و هر روز مرورشون کنی 49-2
دنبال یه نیروی محرکه قوی باش داداش هر چه قدر این نیرو قوی تر باشه تورا جلو تر میبره Khansariha (46)
ارادت همون اراده هست داداش من میگم محسنین امسال خیلی قوی تر از پارساله و کلی با تجربه تر
پس ان شاءالله باید روز های خوبش بیشتر بشه Khansariha (69)
داداش ببین چی باعث میشه که بری سمتش؟
سلام  303
می‌دونم امروز روز مناسبی نیست و شروع هفته هست و سر همه شلوغه ولی هر کس تونست ساعت ده و نیم شب آنلاین بشه گپ بزنیم ، هم پاکی رو ببریم جلو هم یکم گپ آزاد داشته باشیم بد نیس
(1400 اسفند 16، 20:59)سنــا نوشته است: چرا با وجودی که میدونیم بعضی عادت ها بد و مخرب هستن باز انجامشون میدیم؟

به خاطر حس راحتی و لذت کوتاه مدتی که بهمون میدن و متعاقبش باعث ترشح هورمون دوپامین میشن ،که خ.ا هم یکی از اون هاست ، که گاهی برای فرار چند ثانیه ای از سختی ها و مشکلات و یا حس لذت کوتاه مدتش انجامش میدیم.

حالا چه خوبه که بیایم حس لذت و راحتیش رو خراب کنیم
چطوری؟  با خودمون شرط بذاریم که قبل از انجام خ.ا باید چندتا کار رو حتما انجام بدیم ، اگه انجام دادیم اونوقت میتونیم بریم سراغش
مثلا  ۳۰ تا شنا بریم 
یا ۲۰ تا دراز نشست
یا ۵۰ تا بشین پاشو
یا بریم وضو بگیریم و یه صفحه قرآن بخونیم

خلاصه چندتا کار سخت انتخاب کنید و خودتون رو متعهد کنید که قبل خ.ا باید انجامش بدید
اینطوری ذهنتون میفهمه که خ.ا  هم کار  سخت و طاقت فرساییه و کمتر میره سراغش

حتی به قول این پست  میتونید یه سری کارها برای بعدش هم در نظر بگیرید و لذتش رو خراب کنید.
clappingclappingclappingclappingclappingclappingclappingclappingclappingclapping
clappingclappingclappingclappingclappingclappingclappingclappingclappingclapping
رفقا این پست خیلی خوب و مفیده حتما مطالعه کنید 49-2
(1401 مرداد 30، 12:08)Tagon نوشته است: سلام  303
می‌دونم امروز روز مناسبی نیست و شروع هفته هست و سر همه شلوغه ولی هر کس تونست ساعت ده و نیم شب آنلاین بشه گپ بزنیم ، هم پاکی رو ببریم جلو هم یکم گپ آزاد داشته باشیم بد نیس
فکر خوبیه داداش جان هم رو منم حساب کنید 4chsmu1
سلام من دیر اومدم ببخشید 4chsmu1
سلام 302
سلام
به عضو فعال شده آقای Hashem خوش آمد میگوییم.

با آرزوی موفقیت
مدیریت گروه های ترک
[تصویر:  53.gif]
 سپاس شده توسط
SalamThankyou 4chsmu1
303.   303
در ارزوی شهادت، برایم دعا کنید.. 53 53
بهترین دعا برای بهترین دوست به قول سردار شهادت است 302 

هرگز از اهدافتون دست نکشید  Khansariha (46)
هرگز در برابر شیطان و دار و دستش کم نیارید   Khansariha (46) 
ارزش اهداف شما بیشتر از تنبلی و کاهلی است   Khansariha (69)  

4 انجمن شبانه روزی 4

گروه استوا  Smiley-face-cool-2  کنترل ذهن و نگاه

خوش امد گویی به تازه وارد ها

برنامه ریزی   درسیجات

اورژانس

قرار عاشقی (نماز اول وقت )

سپاس شده توسط
سلام 

خب ، امروز لغزش داشتم و برخلاف دفعات قبل انگار عذاب وجدانمم دیگه رهام کرده و چیزی نمیگه .

داشتم اسکرین شات های گوشیمو چک میکردم چیزای خوبی پیدا کردم ، من قبلا که تازه وارد کانون شده بودم ، قسمتایی که سرپرست ها راهنماییم میکردن رو اسکرین شات می‌گرفتم چون حافظه خوبی نداشتم و پیاما کلا گم میشد . بینشون پیام یکی از اعضا های قدیمی گروهمون بود که خیلی وقته دیگه فعال نیست . کنکور داشته و هنوز درگیر خ.ا بوده ، حال و اوضاع روحیش هم در حد خودکشی ، دیدم چقدر شبیهش شدم . دقیقا انگار شدم اون . کسی که باهوشه می‌تونسته موفق باشه اما درگیر اعتیاده . چیزی که ناراحتم می‌کنه اینه که ۴ سال تلاش میکرده ترک کنه ، از تابستون تصمیم قوی گرفته برای ترک وسطای سال تحصیلی لغزش کرده و همه چی خراب شده .
(1401 مرداد 31، 20:05)Tagon نوشته است: سلام 

خب ، امروز لغزش داشتم و برخلاف دفعات قبل انگار عذاب وجدانمم دیگه رهام کرده و چیزی نمیگه .

داشتم اسکرین شات های گوشیمو چک میکردم چیزای خوبی پیدا کردم ، من قبلا که تازه وارد کانون شده بودم ، قسمتایی که سرپرست ها راهنماییم میکردن رو اسکرین شات می‌گرفتم چون حافظه خوبی نداشتم و پیاما کلا گم میشد . بینشون پیام یکی از اعضا های قدیمی گروهمون بود که خیلی وقته دیگه فعال نیست . کنکور داشته و هنوز درگیر خ.ا بوده ، حال و اوضاع روحیش هم در حد خودکشی ، دیدم چقدر شبیهش شدم . دقیقا انگار شدم اون . کسی که باهوشه می‌تونسته موفق باشه اما درگیر اعتیاده . چیزی که ناراحتم می‌کنه اینه که ۴ سال تلاش میکرده ترک کنه ، از تابستون تصمیم قوی گرفته برای ترک وسطای سال تحصیلی لغزش کرده و همه چی خراب شده .
سلام داداش نگاه کن تصمیم جدی اولین رکن هست دومش اینه سر خودتو گرم کنی به کار های درست سوم اینه که سعی کنی تنها نباشی چهارم اینه که از افرادی که تجربه دارن کمک کنی چه تو سایت یا چه مشاور تو شهر خودت اخری که از همه از نظر من مهم تره اینکه استین بالا بزنی ازدواج کنی  4chsmu1 302 Confetti 4chsmu1
شب خوش
(1401 مرداد 31، 20:25)Hashem نوشته است: سلام داداش نگاه کن تصمیم جدی اولین رکن هست دومش اینه سر خودتو گرم کنی به کار های درست سوم اینه که سعی کنی تنها نباشی چهارم اینه که از افرادی که تجربه دارن کمک کنی چه تو سایت یا چه مشاور تو شهر خودت اخری که از همه از نظر من مهم تره اینکه استین بالا بزنی ازدواج کنی  4chsmu1 302 Confetti 4chsmu1
شب خوش

دمت گرم ولی اولا به این سادگی ها نیست ، دوما با ۱۷ سال سن و فاقد درآمد و استقلال مالی چطور ازدواج کنم  22 4chsmu1 ، سوما وقتی ندونی با خودت چند چندی یه نفر دیگه هم بیاری توی زندگی بهم ریختت ، اون یه نفر رو هم بدبخت می‌کنی می‌ره .
(1401 مرداد 31، 21:17)Tagon نوشته است:
(1401 مرداد 31، 20:25)Hashem نوشته است: سلام داداش نگاه کن تصمیم جدی اولین رکن هست دومش اینه سر خودتو گرم کنی به کار های درست سوم اینه که سعی کنی تنها نباشی چهارم اینه که از افرادی که تجربه دارن کمک کنی چه تو سایت یا چه مشاور تو شهر خودت اخری که از همه از نظر من مهم تره اینکه استین بالا بزنی ازدواج کنی  4chsmu1 302 Confetti 4chsmu1
شب خوش

دمت گرم ولی اولا به این سادگی ها نیست ، دوما با ۱۷ سال سن و فاقد درآمد و استقلال مالی چطور ازدواج کنم  22 4chsmu1 ، سوما وقتی ندونی با خودت چند چندی یه نفر دیگه هم بیاری توی زندگی بهم ریختت ، اون یه نفر رو هم بدبخت می‌کنی می‌ره .

Khansariha (56) بستگی به سطح توقع خودت داره و طرف مقابل که چه انتظاری از هم دارین این که مشکل داری اول رفعش کنی بعد به فکر موضوعات دیگه باشی درسته ولی بهترش اینه که همه موضوعات رو باهم و به جای درست در نظر بگیری و تصمیم نهایی با خودته 
ازدواج با رفع نیاز صحیح و درست میتونه به همه جونای این مملکت کمک کنه. 4chsmu1 303
وسلام
به نام نامی الله.
دوستان خوبم سلام.حالتون چطوره؟!حال من که زیاد جالب نیست.هی شکست.باورتون میشه،من تا روز دهم پاکی،با قدرت پیش رفتم اما روز دهم خیلی راحت شکست خوردم.از اون روز دیگه نتوسنتم بیام کانون.بعد از اون شکست دیگه نتوستنم پاشم.اما الان میخوام دستم رو رو زانوم بزارم،یک یا علی محمکی بگم و دوباره با قدرت شروع کنم.داداش بابا الحوایج شرمنده تو هم شدم.بهت قول داده بودم.نتونستم رو قولم عمل کنم.
میخوام علل شکستم رو بررسی کنم و راهکار مناسبی بدم.

#علت ها:
علت زاد هم هست.
اولیش اینکه فعالیتم چند روز قبل از شکست تو کانون کم بود.اهدافم رو مرور نمیکردم.برای پاکی هم وقت نمیگذاشتم.علت بعدی این هستش که نتونستم یک بلاکر برای لب تاپ نصب کنم.مدیریت هنگام وسوسه نداشتم.باید زود از اتاق خارج میشدم و آبی به دست و صورتم میزدم که نکردم.به هنگام اورژانسی شدن به اورژانس کانون سر نزدم و گفتم خودم حل میکنم و..............

#راهکارهایی که در 10 روز قبلی انجامشون داده بودم:
1.قطع دسترسی به تصاویر و فیلم ها در موبایل(برای این کار یدونه بلاکر سایت های مستهجن و یدونه بلاکر مخصوص سایت های اینستاگرام و... که رمزش هم دست من نیست)>>>>>>به طور کامل انجام شده بود.
2.قطع دسترسی به فیلم ها و تصاویر در لب تاپ(بلاکری میخوام که همه رو بلاک کنه و با رمز هم باشه و به راحتی هم حذف نشه و حذف ایمیلی که باهاش تو یوتیوب و ... عضو بودم.)>>>>>>انجام نشده بود.
3.روزانه قرآن بخونم و در آیاتش تامل کنم و درس بگیرم.>>>>>>کامل انجام شده بود.
4.در نماز های جماعت شرکت بکنم و نماز هام رو سر وقت بخونم.>>>>>>کامل انجام شده بود.
5.پیش رفتن مثل برنامه ریزی(برنامه ام رو بیشتر بر اساس واقعیت بنویسم تا احساسات)>>>>>>به طور کامل انجام شده بود.
6.رهایی از تنهایی (وقت هایی که تو اتاق درس نمیخونم و بیکارم به جای بدست گرفتن موبایل و دراز کشیدن برم بشینم وسط خونه،جایی که همه ببینند و کار خونه بکنم و موبایل رو خاموش کنم.)>>>>>>به حد کم
7.استفاده از موبایل رو کمتر کنم مخصوصا زمان های بیکاری.>>>>>>تقریبا
8.بیکار نباشم(وقتی بیکارم همینجوری تو اتاق نشینم،بزنم بیرون،تلوزیون نگاه کنم،بازی بزنم و...)>>>>>>انجام شده بود 
9.صبح ها بعد از بیدار شدن بلافاصله اهدافم رو از ترک خودارضایی بخونم تا روزم رو با اون هدف شروع کنم.>>>>>>اصلا انجام نشده بود.
10.عبادتم رو بیشتر کنم.(بعضی وقت که تو خونه تنهام و کار مشخصی ندارم،یه عمل مستحبی انجام بدم و صحیفه سجادیه بخونم و ...)>>>>>>تقریبا انجام شده بود.
11.تو هر لحظه به یاد خدا باشم.
12.هنگام وسوسه شدن بلافاصله بگم نه.از جام پاشم و برم یه آبی به دست و صورت بزنم.(الکی نگم که ای بابا ولم کن،ولش کن بشین خودش الان میره)به خدا لغزش اولش یه وسوسه ساده است و اگر بهش کمی توجه کنی،بعد از یه مدت میبینی لغزیدی.>>>>>>کمتر انجام شد.
13.ورزش منظم(حساب کردم،روز هایی که ورزش کردم لغزش نداشتم و بلعکس روز هایی که ورزش نداشتم لغزش داشتم.)>>>>>>کامل انجام شده بود.
14.توکل به خدا و کمک خواستن از او.
15.وقت گذاشتن برای شناخت مسیر و نحوه ترک(این که برای پاکی وقت بگذارم و مطالعه کنمو...پاکی از ریاضی وزیست و زبان مهم تر نیست؟به خدا هست ،پس باید به همون اندازه که برای کارهای دیگر وقت میگذاریم برای این کار هم وقت بگذاریم)>>>>>>زیاد خوب انجام نشده بود 

خب برنامه ام برای ترک همینهایی هستند که نوشته بودم.از فردا شروع میکنم و به امید خدا میترکونم.
با عرض سلام

عضویت آقایون Silent Voice ا ، آریان، سرباز گمنام، Mohamamjا

در گروه  استوا، به دلیل عدم اعلام وضعیت و مشارکت در گروه، لغو شد.

باتشکر 53

مدیریت گروه‌های ترک
  [تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 یک راند دیگر مبارزه کن 

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان