امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

گروه ۶ آقایان: استوا (غیر فعال) (حامی: مهدوی - سرپرست: محسنین)

سلامی دوباره به داداش‌های عزیز استوایی

یک ماه از سال جدید سپری شد و چشم روی هم بذاریم ماه‌های بعد هم یکی پس از دیگری طی میشن.

اگر خاطرتون باشه ابتدای سال اهداف سالانه‌مون رو نوشتیم.

خیلی از ما اهداف سالانه می‌نویسیم اما بعد دیگه نگاهش هم نمی‌کنیم.
رهاش می‌کنیم تا سال بعد.
بعد یهو سال بعد میاد و می‌بینیم عهههه فلان چیز هدف امسالم بود. اصلا یادم نبود. 22

امسال نمی‌خوایم مثل سال‌های پیش بشه.
چه خوبه هر ماه از سال که طی میشه یه برآورد و ارزیابی کنیم و ببینیم چقدر به اهداف سالانه‌مون نزدیک شدیم؟  49-2
برای کدوم هدف‌ها کاری انجام دادیم؟ و برای کدوم هدف‌ها هنوز کاری نکردیم؟
تو این ماه چه درسی گرفتیم؟ چه تغییر رویه‌ای باید داشته باشیم؟ 

پس منتظر شما هستم که تو تاپیک برنامه‌ریزی ماهانه یه ارزیابی داشته باشید از ماهی که گذروندید.  128fs318181

ممکنه خیلی موفق عمل کرده باشید. ماشاءالله به شما.   Khansariha (69)
و
ممکن هم هست هیچ کاری نکرده باشید. اشکال نداره. همین خوندن دوباره اهداف سالانه و برنامه‌ریزی مجدد برای رسیدن به اون‌ها باعث میشه یه تجدید قوا کنید و ادامه‌ی سال رو متفاوت رقم بزنید.  Khansariha (69)

تا جایی که من تو لیست نگاه کردم این داداش‌‌های عزیز اهداف سالانه‌شون رو نوشته بودن:

داداش‌های عزیز دیگه که اسم‌شون تو این لیست نیست هنوز یک ماه بیشتر از سال نگذشته. شما هم شروع کنید.
به این فکر کنید که امسال باید به چه دستاوردهایی برسید؟ چه اهدافی داشته باشید؟
چقدر حیفه سال 1400 تموم بشه؛ در حالی که بدون هدف و جهت سپری شده باشه.  53258zu2qvp1d9v
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

داداش آرمین راستش من اصلاً بلد نیستم برای کنکور برنامه بریزم، یعنی خیلی سنگین برنامه ام رو میچینم، به خاطر همینم نمیتونم بهش عمل کنم، یا یه مشکل دیگم اینه که اصلاً نمیدونم روزانه چند تا تست بزنم و چجوری افزایشش بدم، ساعت مطالعه ام باید چجوری باشه برای هر درس و ... میخواستم مشاوره بگیرم ولی از طرفی قیمتهای نجومی میگیرن مثلاً حدودای ۴۵۰ هزار تومن، از طرفی هم من معتقدم هرکسی باید برای خودش برنامه بریزه و خودش مشاوره خودش هست، درخصوص وسواس درسی هم باید بگم خود وسواس درسی یکی از عواملی هست که نمیذاره من همه ی برنامم برسم، یعنی وقتی یه مطلب رو میخونم فکر میکنم که خوب یادش نگرفتم و همین باعث میشه دوباره و دوباره و دوباره بخونمش و کل وقتم صرف یه صفحه مطلب بشه، نه وقت میکنم تست بزنم نه هیج چیز دیگه ای، دارم دیوونه میشم. Hanghead

درمورد اون سایت هام شرمنده داداش یه سری مشکلات پیش اومد که اصلاً وقت نشد، شرمنده ام به خدا، روم سیاه. Hanghead

داداش میشه بگی اون رتبه برتر کی هست که بتونم ازش کمک بگیرم یا حداقل خودت ازش بپرسی که باید چیکار کنم؟!
[تصویر:  29.gif]

"أَلَمْ يَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ يَرَىٰ"
"آیه ۱۴ سوره علق"

آیا او (انسان) نمی داند که خداوند او را می بیند و بر تمامی اعمالش آگاه است.
(1400 ارديبهشت 1، 15:37)محمّدرضا نوشته است:
داداش آرمین راستش من اصلاً بلد نیستم برای کنکور برنامه بریزم، یعنی خیلی سنگین برنامه ام رو میچینم، به خاطر همینم نمیتونم بهش عمل کنم، یا یه مشکل دیگم اینه که اصلاً نمیدونم روزانه چند تا تست بزنم و چجوری افزایشش بدم، ساعت مطالعه ام باید چجوری باشه برای هر درس و ... میخواستم مشاوره بگیرم ولی از طرفی قیمتهای نجومی میگیرن مثلاً حدودای ۴۵۰ هزار تومن، از طرفی هم من معتقدم هرکسی باید برای خودش برنامه بریزه و خودش مشاوره خودش هست، درخصوص وسواس درسی هم باید بگم خود وسواس درسی یکی از عواملی هست که نمیذاره من همه ی برنامم برسم، یعنی وقتی یه مطلب رو میخونم فکر میکنم که خوب یادش نگرفتم و همین باعث میشه دوباره و دوباره و دوباره بخونمش و کل وقتم صرف یه صفحه مطلب بشه، نه وقت میکنم تست بزنم نه هیج چیز دیگه ای، دارم دیوونه میشم. Hanghead

درمورد اون سایت هام شرمنده داداش یه سری مشکلات پیش اومد که اصلاً وقت نشد، شرمنده ام به خدا، روم سیاه. Hanghead

داداش میشه بگی اون رتبه برتر کی هست که بتونم ازش کمک بگیرم یا حداقل خودت ازش بپرسی که باید چیکار کنم؟!

سلام منم کنکوری تجربی هستم. کمک خواستی در خدمتم.
تا صورت پيوند جهـــــــــــــــان بود علي بود
تا نقش زمين بود و زمــــــــان بود علي بود

آن قلعه گشايي که در قلعـــــــــه ي خيبر
برکند به يک حملــــــــه و بگشود علي بود

آن گُرد سرافراز که انـــــــــــــــدر ره اسلام
تا کـــــــــار نشد راست نياسود، علي بود

آن شيــــر دلاور که براي طمـــــــــــع نفس
بر خوان جهـــــــــــــان پنجه نيالود علي بود

شاهي که ولي بود و وصــــي بود علي بود
سلطان سخــــــــــــــا و کرم و جود علي بود

هم آدم وهم شيث و هم ادريس و هم الياس
هم صالــــــــــح پيغمبــــــــر و داوود علي بود

هم موسي و هم عيسي و هم خضر و هم ايوب
هم يوسف و هم يونس و هم هــود علي بود

مسجـــــود ملايک که شد آدم، ز علي شد
آدم چو يکي قبلـــــــــــه و مسجود علي بود

آن عارف سجّاد ، که خاک درش از قــــــــدر
بر کنگــــــره عرش بيفـــــــــــــــزود علي بود

هم اول و هم آخـــــر و هم ظاهـــــر و باطن
هم عابـــــــد و هم معبد و معبود ، علي بود

آن لحمک لحمـــــي ، بشنو تــــــا که بداني
آن يـــــــــــــار که او نفس نبي بود علي بود

موسي و عصــــا و يــــــــد بيضــــــــا و نبوت
در مصــــــــــر به فرعون که بنمود ، علي بود

عيسي به وجود آمدو في الحال سخن گفت
آن نطق و فصـــــــاحت که در او بود علي بود

خاتم که در انگشت سليمان نبي بود علي بود
آن نور خدايــــي که بر او بــــــــــــود علي بود

آن شاه سرافـــــــراز که اندر شب معــــــراج
با احمــــــــــد مختــــــــــار يکي بود علي بود

آن کاشف قرآن که خــــــــــــدا در همه قرآن
کردش صفت عصمت و بستــــــــود علي بود

آن شيـــــــــر دلاور که ز بهر طمــــــــع نفس
بر خوان جهـــان پنجه نيالـــــــــــود علي بود

چندان که در آفـــــــــــــاق نظر کردم و ديدم
از روي يقين در همه موجــــــــــود ، علي بود

اين کفر نباشد، سخـــــــن کفر نه اين است
تا هست علي باشد و تابــــــــــود علي بود

سرّ دو جهــــــــــــــان جمله ز پيدا و ز پنهان
شمس الحق تبريز که بنمـــــــود، علي بود
(1400 ارديبهشت 1، 15:29)عقاب خسته نوشته است: چطوری از دست این فیلم های لعنتی خلاص بشم؟

داداش ترک قدم به قدم رو خوندی؟!
فکر کنم جواب سوالت رو اونجا پیدا کنی داداش. 128fs318181

(1400 ارديبهشت 1، 15:43)عقاب خسته نوشته است: سلام منم کنکوری تجربی هستم. کمک خواستی در خدمتم.

سلام داداش، خیلی خوشحالم از آشناییت، میخوام بدونم اصلاً امکان داره تو این فرصت کمی که باقی مونده موفق شد؟!

چون من چندسالی هست که درگیر یه سری مشکلات خانوادگی هستم و اصلاً تمرکز خوبی ندارم، همش فکرم درگیره، شاید بهانه ی خوبی نباشه، میدونم خیلی ها شرایط سخت تری نسبت به من دارن ولی گذشته دیگه گذشته من میخوام دوباره از نو شروع کنم و بزرگترین مشکلم اینه که من برای خودم و آینده ام چندتا شغل و رشته ی دانشگاهی درنظر گرفتم ولی نمیدونم تو کدومشون استعداد دارم، واقعاً گیجِ گیجم. Hanghead

فکر کنم رتبه برتره رو پیدا کردم داداش مهدوی درست میگم. 4chsmu1

"آیه ۱۴ سوره علق"

سلام Smiley-happy114

حال و احوالتون چطوره؟ 49-2

کیا دلشون برام تنگ شده بود؟ Khansariha (96)
کیا منو فراموش کردن؟ Khansariha (51)

میبینم اعضای جدید و تازه نفس داریم در حد ماه Confetti

به گروه خودتون خیلی خوش اومدید 49-2

خب بذارید بریم سراغ موارد یاد شده در پست های صفحه قبل 4chsmu1

محمدرضا جان
مگه مهدوی مرده که تو بی برنامه بمونی؟ Swear1

عقاب خسته
ای ول بهت پسر که میخوایی ترک کنی Khansariha (69)
مطمئنم که میتونی 49-2
ببین برای مشکل فیلم و عکس و سایت های خاک بر سری 4chsmu1 باید جایگزین تعیین کنی
چطور؟
ببینم از انیمیشن ها خوشت میاد؟
مثلاً ماداگاسکار، پاندا کونگ‌فو کار و کلی انیمیشن دیگه؟
اونا رو بذار روزی یه دونه یا دوتا رو ببین
مقصود اینه که فیلم های پ.و.ر.ن رو با فیلم هاي خوب جایگزین کنیم 128fs318181
همونطور که محمدرضا گفت، باید ترک قدم به قدم رو بخونی 128fs318181
اوین پیام پروفایلی که برات ارسال شد، لینک دفترچه راهنمای کانون رو داره که حی و حاضر اینجا برات گذاشتمش 49-2
وارد این لینک شو و تمام راهنمایی ها رو توی دفترچه راهنما بخون

ختم صلوات برای داداش محمدرضا به نیت آرامش و حال خوب خودش و خانواده محترمش

1. آرمین 14
2.  مولانا 200
3. مهدوی 14
4.  53
5.  53
6.  53
7.  53
8.  53
9.  53
10.  53
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
داداشای گلم این متن رو با دقت بخونید خیلی خیلی مهمه 128fs318181

یک اشتباه بزرگ و فراگیر در ایران

لطفا این پیام نشر حداکثری شود

یکی از اشتباهات بزرگ و غلط بسیار نابه‌جا این است که مقابل نام پیامبر یا اهل بیت حروف (ص)، (ع)، (عج) یا (س) به جای (صلی‌الله علیه و آله)، (علیه‌السلام)، (عجل‌الله فرجه) یا (سلام‌الله‌علیها) به کار برده می‌شود که بسیار کار خلاف و ناپسندی است و در حقیقت این بی‌حرمتی به پیامبر اکرم و اهل بیت علیهم‌السلام است.*۱ اشتباهی که متأسفانه در همه‌جا به غلط مرسوم شده و حتی در کتاب‌های درسی و دینی ما نیز کاملا مشهود است و کمتر کسی این تذکر را به مردم می‌دهد.

شیخ عباس قمی در کتاب سفینة‌البحار نقل می‌کند: «اولین کسی که (ص) یا (ع) را برای به کار بردن پس از اسم اهل‌بیت اختراع کرد بر اثر این بی‌حرمتی دستش فلج شد»

از طرفی دیگر بر طبق نظر مراجع، آوردن صلی‌الله علیه و آله یا علیه‌السلام و... بعد از نام اهل‌بیت امری واجب نیست بلکه مستحب است.*۲

نتیجه گیری مهم: بنا به آنچه گفته شد، ادب حکم می‌کند در متنی که می‌خواهید اسامی ائمه را بیاورید و محدودیت تعداد کاراکتر و یا دلایل دیگر دارید و نمی‌توانید از عباراتی مانند صلی‌الله علیه و آله، علیه‌السلام، عجل‌الله تعالی‌ فرجه و... استفاده کنید، بهتر است اصلا پس از نام اهل بیت چیزی ننویسید و از نوشتن (ص) یا (ع) اکیدٱ خودداری کنید.

ناگفته نماند که در روایات آمده اگر کسی پس از نام اهل بیت از عبارات کامل که پیش‌تر ذکر شد استفاده کند، مادامی‌که آن متون بین مردم رواج داشته باشد، برای شخص نویسنده ثواب و حسنه می‌نویسند.*۳

لطفٱ شما نیز این پیام را نشر حداکثری کنید و به دیگران آموزش و تذکر دهید تا این سنت غلط و بی‌حرمتی (که ناخواسته است)، ریشه‌کن شود.

منابع: ۱- برگرفته از صحبت‌های حجت‌الاسلام فرحزاد به نقل از خبرگزاری بین المللی قرآن
۲- رسالهٔ توضیح المسائل ۹ مرجع، تدوین و تطبیق: لطیف و سعید راشدی، ص۶۳۲
۳- بحارالأنوار، ج۱۹ ص ۷۱

"آیه ۱۴ سوره علق"

ممنون بابت صلوات ها شرمنده میکنید به خدا، نمیدونم چجوری این محبت هاتون رو جبران کنم داداشای گلم.

Thankyou Thankyou Thankyou

"آیه ۱۴ سوره علق"

(1400 ارديبهشت 1، 15:53)محمّدرضا نوشته است: فکر کنم رتبه برتره رو پیدا کردم داداش مهدوی درست میگم. 4chsmu1

سبحان الله و الحمدلله و لا اله إلا الله و الله اکبر 17

نگران نباش کمکت میکنم 4chsmu1
اولاً باید ببینیم تو توی این مدت چیزی اصلاً خوندی یا نه؟!
این ارزیابی اولیه ست 128fs318181

رشته ات ریاضیه و شانس قبول شدنت خوبه
اما جدای از اونا باید یه برنامه اصولی رو دنبال کرد 49-2

تو الآن حدود دو ماه کامل فرصت داری؛ باید ارزیابی کنیم بعد بریم مرحله بعد که عمل گراییه Khansariha (69)

برای انتخاب رشته هم باید بگم اون مرحله پسا کنکوره که الآن به هیچ وجه نباید بهش فکر کنی Khansariha (18)
داداش مهدوی خدا خیرت بده
شرمنده که اینو میگم ولی فرض رو بر این بذار که هیچی نخوندم Shy

"آیه ۱۴ سوره علق"

(1400 ارديبهشت 1، 14:24)آرمین نوشته است:
(1400 ارديبهشت 1، 14:20)مهدوی نوشته است:
سلام 53

عضو جدید، آقای عقاب خسته به گروه استوا پیوستند.
با آرزوی موفقیت و پاکی برای ایشان و همه اعضا 303

با تشکر
مدیریت گروه‌های ترک

تازه وارد داریم.  Confetti

سلام عقاب خسته عزیز خوش اومدی.  Welcome (1)

بیا از خودت برامون تعریف کن.
حال و احوالت چطوره؟
چقدر تا به حال برای پاکی تلاش کردی؟ چقدر موفق بودی؟
کلاس چندم و چه رشته‌ای هستی؟  Khansariha (18)
سلام عقاب خسته هستم حالم از دیروز خیلی بهتره . دوازدهم تجربی هستم تا مرحله کشوری المپیاد شیمی بالا رفتم معدلم 19.99 بودش . ولی با آمدن کرونا و فضای مجازی به این مشکل گرفتار شدم. در واقع بعد از کرونا شدت این کار بد خیلی زیاد شد . وقتی برای تیز هوشان درس می خوندم یه ماه ترک کردم و خدا رو شکر رتبه 4 آوردم ولی بازم شروع شد این کار کثیف . استرس دارم 70 روز دیگه کنکوره. از دین متاسفانه دور شدم . دوهفته ای هست که کرونا گرفتم.
(1400 ارديبهشت 1، 16:10)محمّدرضا نوشته است: داداش مهدوی خدا خیرت بده
شرمنده که اینو میگم ولی فرض رو بر این بذار که هیچی نخوندم Shy

بسیار خب

میریم مرحله صفر تا صد در دو ماه 4chsmu1

اول باید دروس مهم رو انتخاب کنی؛ دروسی که ضریبشون از همه بالاتر باشه

بعد از انتخاب کردنشون، باید بشینی بکوب اونا رو بخونی
چطوری؟

باید وقتت رو تقسیم کنی؛ باید روزی سه تا چهارتا درس رو بخونی

برای دروس عمومی میتونی یکی دو روز بعد تست بزنی؛ برای دروس اختصاصی اما، باید همون روز تست هاشون رو بزنی

خب یه سؤال
آیا باید کل کتاب رو بخونم؟ مگه میشه چندتا کتاب رو توی این مدت کم با هم از اول تا آخر بخونم؟ Shy

معلومه که نمیشه 4chsmu1

برای همین باید از هر درس فصل هایی رو انتخاب کرد که بیشتر ازشون سؤال میاد(توی بودجه بندی کنکور میشه این فصل ها رو دید که از هر کدوم چندتا سؤال میاد؟)
(1400 ارديبهشت 1، 15:51)محمّدرضا نوشته است:
(1400 ارديبهشت 1، 15:43)عقاب خسته نوشته است: سلام منم کنکوری تجربی هستم. کمک خواستی در خدمتم.

سلام داداش، خیلی خوشحالم از آشناییت، میخوام بدونم اصلاً امکان داره تو این فرصت کمی که باقی مونده موفق شد؟!

چون من چندسالی هست که درگیر یه سری مشکلات خانوادگی هستم و اصلاً تمرکز خوبی ندارم، همش فکرم درگیره، شاید بهانه ی خوبی نباشه، میدونم خیلی ها شرایط سخت تری نسبت به من دارن ولی گذشته دیگه گذشته من میخوام دوباره از نو شروع کنم و بزرگترین مشکلم اینه که من برای خودم و آینده ام چندتا شغل و رشته ی دانشگاهی درنظر گرفتم ولی نمیدونم تو کدومشون استعداد دارم، واقعاً گیجِ گیجم. Hanghead

سلام عزیزم هر کاری بخوای میشه . چه رشته ای هستی؟
(1400 ارديبهشت 1، 16:18)عقاب خسته نوشته است: سلام عقاب خسته هستم حالم از دیروز خیلی بهتره . دوازدهم تجربی هستم تا مرحله کشوری المپیاد شیمی بالا رفتم معدلم 19.99 بودش . ولی با آمدن کرونا و فضای مجازی به این مشکل گرفتار شدم. در واقع بعد از کرونا شدت این کار بد خیلی زیاد شد . وقتی برای تیز هوشان درس می خوندم یه ماه ترک کردم و خدا رو شکر رتبه 4 آوردم ولی بازم شروع شد این کار کثیف . استرس دارم 70 روز دیگه کنکوره. از دین متاسفانه دور شدم . دوهفته ای هست که کرونا گرفتم.

سلام داداش 49-2

ای دل بهت پسر خوب Khansariha (69)

مطمئن باش اوضاع عالی پیش میره، فقط کافیه تلاش کنی Confetti

کنکور هم قبول میشی، شک نکن 128fs318181
برای دین هم باید تلاش کنی و قدم های خودتو برداری تا به هدفت برسی Khansariha (46)

برات دعا میکنم خیلی زود حالت خوب شه 63
(1400 ارديبهشت 1، 16:26)مهدوی نوشته است:
(1400 ارديبهشت 1، 16:18)عقاب خسته نوشته است: سلام عقاب خسته هستم حالم از دیروز خیلی بهتره . دوازدهم تجربی هستم تا مرحله کشوری المپیاد شیمی بالا رفتم معدلم 19.99 بودش . ولی با آمدن کرونا و فضای مجازی به این مشکل گرفتار شدم. در واقع بعد از کرونا شدت این کار بد خیلی زیاد شد . وقتی برای تیز هوشان درس می خوندم یه ماه ترک کردم و خدا رو شکر رتبه 4 آوردم ولی بازم شروع شد این کار کثیف . استرس دارم 70 روز دیگه کنکوره. از دین متاسفانه دور شدم . دوهفته ای هست که کرونا گرفتم.

سلام داداش 49-2

ای دل بهت پسر خوب Khansariha (69)

مطمئن باش اوضاع عالی پیش میره، فقط کافیه تلاش کنی Confetti

کنکور هم قبول میشی، شک نکن 128fs318181
برای دین هم باید تلاش کنی و قدم های خودتو برداری تا به هدفت برسی Khansariha (46)

برات دعا میکنم خیلی زود حالت خوب شه 63

مخلصم
هومان/21 فروردین/ 11 روز مشتی

یه چیزی که دارم میبینم این چن روزه تو گروه اینه که بروبچ اروم نیستن ،،،، ؛ ؛ ؛ 
رفیق ،، اروم باش ، صبر داشته باش و خیلی زور نزن 

#شهریار : آروم باش ، یه کاری بکن که سازنده باشی(میتونه کمک باشه یا خوندن کتاب یه وقت گذروندن با خانواده)
مطمئنم درست میشه ،،، جهت فکریت تغییر میکنه 303  
     در همه احوال
خداراشکر!!!!

[تصویر:  73z3_tenor_(6).gif]

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان