امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 4.64
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یاری اندر کس نمیبینم یاران را چه شد //////////دوستی کی آخر امد دوستداران را چه شد
[تصویر:  d6527_538173_6093525257581.jpg]
[تصویر:  05_blue.png]
دستی سر راه دامی افکند.................... پیچاند به رشتهای سری را
 عَنِ الرِّضَا علیه السلام قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صلّی الله علیه و اله و سلم: الْمُسْتَتِرُ بِالْحَسَنَةِ يَعْدِلُ سَبْعِينَ حَسَنَةً وَ الْمُذِيعُ بِالسَّيِّئَةِ مَخْذُولٌ وَ الْمُسْتَتِرُ بِهَا مَغْفُورٌ لَه»‏(1)

« امام رضا علیه السلام از قول رسول خدا صلّی الله علیه و آله و سلم فرمودند:نهان داشتن حسنه برابر هفتاد حسنه است و فاش‏كننده گناه مخذول است و نهان‏كننده آن آمرزيده است»
.
.
خدا رو شکر هر کم و کاستی هم تو زندگیمون هست اون دنیا خدا چند برابر جبران میکنه
.

[تصویر:  re850.jpg]
[img=0x0]http://www.ktark.com/05_blue.png[/img]
ای دیر به دست آمده، بس زود برفتی
آتش زدی اندر من و چون دود برفتی
یک شکرت خواسته ام گفته ای ........................................ می طلبم باز که وامت کنم

گر چه حلال است تو را خون من ......................................... گر ندهی بوسه،حرامت کنم
ما بدین در نه پی حشمت و جاه آمده ایم
از بد حادثه اینجا به پناه آمده ایم ...

( حافظ )

پایداری، تا رستگاری ...

ما هم آخر در غمت خاکی به سر خواهیم کرد
تا جهانی در خور شرح غمت پیدا کنیم
(ملک الشعرای بهار)
ما ننگ وجود روزگاریم ........................ عمری به نفاق می گذاریم

محنت زدگان پر غروریم ............................. شوریده دلان بیقراریم
مرا دل سوزد و سینه،تو را دامن،ولی فرق است.....که سوز از سوز و دود از دود و درد از درد می دانم

مولانا
چه خوب یادم هست

عبارتی که به ییلاق ذهن وارد شد:

وسیع باش،و تنها و سربه زیر و سخت.

53
مشاعره که میکنین، ثابت کنین میتونین بنویسین،لطفاً حکایات سعدی رو بخونید،بعضی جمله ها زندگیه آدمو دگرگون میکنه،حوصلتون سر رفت داستانم بخونید،با ادبا و شعرا حال کنید و فالتون و بخونید،متنهای عشقولی بخونیدوبنویسین،با خدای خودتون عاشقانه حرف بزنید!

جملات و متونی که از دکتر شریعتی میذارین صرفا با ذکر منبع لطفا!

[تصویر:  akmmowr4h0rrml1nl43w.png]
میان عاشق و معشوق هیچ حائل نیست
تو خود حجاب خودی حافظ از میان برخیز53
زآن بمیرانند ما را تا کنند .................................. خاک ما در چشم انجم توتیا

روز روز ماست،می در جام ریز ........................... من می و آن جام جان اولیا
از این کوچه کوچ بایست کردن......................که کردست بر روی پل زندگانی
 عَنِ الرِّضَا علیه السلام قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صلّی الله علیه و اله و سلم: الْمُسْتَتِرُ بِالْحَسَنَةِ يَعْدِلُ سَبْعِينَ حَسَنَةً وَ الْمُذِيعُ بِالسَّيِّئَةِ مَخْذُولٌ وَ الْمُسْتَتِرُ بِهَا مَغْفُورٌ لَه»‏(1)

« امام رضا علیه السلام از قول رسول خدا صلّی الله علیه و آله و سلم فرمودند:نهان داشتن حسنه برابر هفتاد حسنه است و فاش‏كننده گناه مخذول است و نهان‏كننده آن آمرزيده است»
.
.
.

یقین می دان که چون وقت اندر آید ......................................... تو را هم می ییاید از میان شد

Khansariha (8)
دل میرود زدستم صاحب دلان خدارا دردا که راز پنهان خواهد شد آشکارا

.
.
.

از عشق به سر نخواهم آمد ......... با دامن تر نخواهم آمد

بی خویش شدم چنان که هرگز ....... با خویش دگر نخواهم آمد
دهر از این راهها زند بیحد.....................چرخ ازاین کارها کند بسیار

.
.
.

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان