امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آرشیو تجربیات شما در ترک

چه چیزی شما رو بعد از 2 سال برگردوند؟ الکی خواستین ببینین چه خبره و دوباره درگیر شدین یا مثلا یه شکست یه جای دیگه باعث شد؟
نه مغرور بشیم و نه ناامید.
راست می گین، میاد سراغمون، اما همچین ضدحال بهش بزنیم دیدنی ...
(گیوتین، بی توجهی و صبر، ...)
من وقتی فکرش میومد (یه چند بار درگیر شدم، اصلا بدن هم از حالت طبیعی در میاد) دستام رو مشت کردم و نشستم تا بره، اذیت می کنه اما میره، فقط بی توجهی.
گاهی دردناک ترین چیز برای کسی فراموش شدنه، منم همین رو استفاده کردم، الان راحت شدم،

باز به قول شما هر کی یه روشی ...
 سپاس شده توسط
نه، "باید" در کار نیست، ازتون تشکر می کنم که جوابم رو دادین و من هم می تونم از تجربه شما استفاده کنم،

بزرگی از غرور به عنوان چیزی یاد می کنه که بقیه بدی ها رو به همراه میاره، حالا خدا رو شکر شما شناختین ش و ریشه رو کندین،

من الکی خواستم ببینم چه خبره و درگیر شدم، می دونم اگر یه عکس هم ببینم میفتم توش، خداحافظی کامل ...
تا فکرش میاد می ندازمش تو قوطی، می دونم اگر با فکرش در بیفتم اول از همه خودم رو می سوزونه، وقتی کوچکترین توجهی نکنم کم کم میره، بعد از یه مدتی هم دیگه اصلا فکرش نمی یاد، منم همین رو می خوام
راحت شدم ...
شکرت خدا ...
 سپاس شده توسط
نیما نوشته است:...
تا فکرش میاد می ندازمش تو قوطی،
شکرت خدا ...

با تشکر ویژه از جناب "lovetruth"

قوطی هم خوبه ها مثل گیوتین می مونه. تازه فکرت رو که توش می اندازی تکونش بدی صدا میده. البته بعد که کنسروش کردی باید شوتش کنی بره وگرنه ممکنه با یه در بازکن وازش کنی. خرجش زیاده هی باید قوطی بخری کنسروش کنی. ولی گیوتین دیگه یه دستگاه داری هی می کشیش فقط نجس کاری میشه باید آب بکشی تازه با گیوتین سر فکرت که میره تهش میمونه اونم با سرش باید خاک کنی. غسل و کفن هم میخاد کلی درد سر داره. حالا دیگه خودتون میدونین کدومش رو انتخاب کنین. جفتش رایگانه . میخاین از هردو ببرین.

همش رو برا شوخی گفتم ها !تحلیل نکنین.317
یک لحظه تفکر بهتر از 70 سال عبادت است.
 سپاس شده توسط
خواستم بگم آقا نیما کارت درسته

یه حرفت یه بار رو من خیلی اثر گذاشت ، اینم دومیش بود
از دیشب که خوندم انرژی مثبت گرفتم

1- یه بار گفتی خدا می گه اگه بنده هام به خاطر من گناه رو ترک کنن از فضل بینهایتم اونها رو  بینیاز می کنم ، و  گفتی می خوام ببینم فضل بینهایت خدا رو به هر قیمتی شده !
راستش تجربه کردم و من هم تا حدودی دیدم که اگه یه قدم به خاطر خدا برداری خدا هزاران برابر به سوی تو می یاد
2- دیشب هم گفتی من وقتی فکرش میومد (یه چند بار درگیر شدم، اصلا بدن هم از حالت طبیعی در میاد) دستام رو مشت کردم و نشستم تا بره، اذیت می کنه اما میره، فقط بی توجهی.
گاهی دردناک ترین چیز برای کسی فراموش شدنه، منم همین رو استفاده کردم، الان راحت شدم،

و واقعا درست گفتی وقتی بهش فکر می کنی مثلا وقتی می خوای کنترلش کنی ولی هی داری بهش فکر می کنی شدیدتر می شه ،؛ بهترین راه کم محلیه!!

مرسی بابت انرژی مثبت دیشب
 سپاس شده توسط
من تازگيا وقتي فكرش سراغم مياد از مرگ ياد ميكنم به اينكه اگه موقع انجام اينكار سكته كنم و بميرم ودستم جايي باشه كه نبايد يا حتي تن برهنه باشم(چه آبرويي ازم ميره
مهمتر از همه اينكه ديگه مردم و فرصتي برا جبران اشتباهم و توبه ندارم

يه راه دگه كه از يه مشاور ياد گرفتم اينه:......................
برا خودمون تنبيه و تشويق بذاريم كه اگه مثلا تا يه ماه اينكارو انجام نداديم فلان كارو كه خيلي دوست داريم انجام بديم يا اگه شكستيم خودمونو از يه چيز خوب كه برامون خيلي مهمه محروم كنيم
فقط بايد موارد تشويقي يا تنبيهي برامون اهميت زيادي داشته باشند تا با معاف شدن ازشون اذيت شيم وبه خاطرش ترك كنيم

ياد كانون و بچه هام كه بيفتيم واينكه با سرافكندگي بايد بيايم بگيم:( شكستم ) هم خيلي خوبه......
 سپاس شده توسط
سلام بچه هاKhansariha (8)
من تونستم 2 سال ترک کنم...ولی بعد دوباره ...1744337bve7cd1t81
چجوری؟
خب واقعا به خودم اومدم و تمام تلاشم این بود که خدا رو به هر قیمتی شده راضی نگه دارم
به نظر من این بر می گرده به خود شخص
همونطوری که توی یکی از تاپیک ها هم گفتم بازم میگم فقط به فکر ترک یک گناه(خودارضایی)نباشین...به فکر ترک همه گناهانتون که مثل عادت شده باشین
چرا گناه های دیگه رو اهمیت نمی دیم؟چون اونا اثراتشون ناملموس تره و طوری هستن که میشه توی جمع هم انجامشون داد و زشتیشون کمتره !
اما قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود ! یعنی همون گناها یواش یواش روحمون رو کدر می کنن و ما دیگه توان مقابله با گناهای بزرگتری مثل خودا... رو نداریم
حالا اینکه وقتی فکر انجام این گناه به سرمون زد یا هر فکر تحریک کنده دیگه ای باید چیکار کنیم؟ به نظر من بهتره سریع از تنهایی بیرون بیایم و به جمع بریم و اگر ممکن نبود سریع(یعنی خیلی سریع و بدون هیچ تفکر و تاملی) وضو بگیریم و دو رکعت نماز به جا بیاریم اونم از ته دل نه همینطوری و سطحی و بعد از نماز هم از خدا کمک بخوایم و بهش پناه ببریم
البته من توی اون دو سالی که ترک کرده بودم به خاطر اینکه تمام فکر و ذکرم متوجه خدا بود حتی وقتای تنهایی هم یا داشتم کتابی درباره خدا می خوندم یا صحبت می کردم با خدا یا درس می خوندم و کلا بیکار نبودم و هیچ وقت پیش نیومد که به خاطر ترس از گناه نماز بخونم ولی فکر می کنم می تونه خیلی کمک کنه:cool:
راستی من اون موقع خیلی کمتر اینترنت میومدم و تقریبا هیچ مطلب مبتذلی نه دیده و نه خونده بودم و به نظرم این عامل خیلییییی مهمی هست
دیگه اینکه خیلی ذکر خدا رو باید گفت هرکدوم از اسم های خدا رو اگه به مقدار معینی در روز تکرار کنیم تاثیر خاص اون اسم رو داره... پس خوبه شما برای خودتون یکی از اون اسم ها رو انتخاب کنین و همیشه سعی کنین اون رو زمزمه کنین نه فقط وقتی تنهایین بلکه همیشه
همین دیگه4fvfcja

موفق باشین دوستان ببخشید مطلبم طولانی شد317
 سپاس شده توسط
منم مثل خیلی از شما خیلی دنبال جواب گشتم و به یک جواب رسیدم 
یه جمله هست که میگه:خیلی ها دوست دارن سوار آسانسور ترقی بشن و در یه لحظه به اوج موفقیت برسن ، اما یه عده هم می خوان پله های ترقی رو آروم آروم ودونه به دونه طی کنند چون معتقدند که در جهان هر تغییری که در یک آن به وجود بیاد مطمئنا بالاخره در یک آن هم از بین میره.
به همین دلیل خیلی از اعتیادا مثل اعتیاد به مواد مخدر یا قرص های روان گردان رو میگن که باید با کم کردن دوز و طولانی کردن فاصله های بین دو مصرف به طور تدریجی ترک کرد.
اما مشکلی که هست ما در انجام این کار هیچ تعریفی برای کم کردن تدریجی و یا اصلا خود دوز نداریم و خیلی هامون هم اصلا به این کار راضی نیستیم و چون به شدت از این کار بدمون می آد می خوایم که یک شبه ترک کنیم و بار آخری که این کارو کردیم بار آخرمون باشه ولی بعد از چند روز دوباره میبینیم که همون آش و همون کاسه.
من این رو از یک جای معتبر علمی شنیدم که میگه نظم به مغز قدرت میده و شما هر کاری رو که با نظم معینی مثلا ساعت خاصی در روز معینی از هفته انجام بدین مغز با تمام قوا به شما کمک میکنه. و به شما اراده میده همون چیزی که خیلی از ما دنبالش هستیم
پس با این مقدمه من راه حلم رو تو پست بعدی می گم.

......

ویرایش توسط آرمان
من از عهد آدم تو را دوست دارم ---------از آغاز عالم تو را دوست دارم
چه شبها من و آسمان تا دم صبح--------سروديم نم نم: تو را دوست دارم
نه خطي، نه خالي! نه خواب و خيالي!-- من اي حس مبهم تو را دوست دارم
سلامي صميمي تر از غم نديدم ---------به اندازه ي غم تو را دوست دارم
بيا تا صدا از دل سنگ خيزد --------------بگوييم با هم: تو را دوست دارم
جهان يك دهان شد هماواز با ما: ---------تو را دوست دارم، تو را دوست دارم
[تصویر:  hosein.jpg]
ترک برای همیشه فقط با این میسره که 1- به یاد اصل شرافت خودت باشی-2-خدا رو از یاد نبری-3-تکلیف خودت رو با خودت معلوم کنی-4- اگر میخوای واقعا خوب باشی سراغ لوازم و لهو و لعب نری(فیلمای ناجور و داستانهای کثیفی کهدر اینترنت و جامعه ما کم نیستند.)5- قبول کنی که این خودت هستی که واسه خودت تصمیم میگیری که آیا یک کاری رو انجام بدی و یا نه!

این جدیدترین افکاریه که من بهشون رسیدم
 سپاس شده توسط
ترکش مثل آب خوردنه منتهی شما باید تشنه ی تشنه باشید تا موفق بشید ذهنتونو درگیر افکار کثیف نکنید و از هر چیزی که شما رو یاد روزای نکبت بارتون میاندازه دوری کنید سعی کنید یه تغییری حداقل تو شکل فیزیکی زندگیتون بدید مثلا فضا رو عوض کنید و فضای جدید رو پر از انرژی مثبت و من میتوانم بکنید از غم و اندوهم خواهشا به دور باشید و بدونید تو این دنیا هیچ چیز به جز گناه کردن ارزش غصه خوردن رو نداره!
سخت است فهماندن چیزی به کسی که برای نفهمیدنش پول می گیرد
 سپاس شده توسط
روش های قشنگ تری هست
مثلا قبل از این که بری حمام دو صفه قران بخون

برای من حتی یک بار پیش نیومده که من قبل از خواب یا قبل از رفتن به اینترنت یا قبل از این که تنها بشم یا برم حموم دو صفحه قرآن بخونم و بعدش وسوسه بشم .

اما مشکل اغلب کسایی که دچار وسوسه هستن اینه که گاهی حتی این دستورات ساده رو هم عمل نمی کنن
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
 سپاس شده توسط
هر انسانی برای ترک هر اموری که از دیدگاه های مختلف، مورد پسند نباشه:

اول به عجز رسیده باشه
دوم خودش به این یقین برسه

این که ما برای ترک یکدفعه عادت خودارضایی اونم برای همیشه، صرفا از دیدگاه اشخاص یا دوستان و نزدیکانمون بخوایم وارد بشیم و این عمل رو گناه و بد بدونیم نمی تونیم تو این راه موفق بشیم

همونطور که خیلی ها می ان و تصمیم می گیرن ولی تو بین راه کم می ارن و برای همیشه می رن!

البته این شعر از مولانام می گه کسی که می اد ممکنه بره ولی دوباره بر می گرده!
هر کسی کاو دور ماند از اصل خویش
بازجوید روزگار وصل خویش
دیری است که دعاهایمان »ندبه« شده است و هر صبح جمعه مشعل چشم های ما با زلال اشک روشن می شود. و من در کوچه های سرگردان »غیبت« تو را می جویم شاید مرا به میهمانی نگاهت بخوانی.
...«ღღ
کویر وجودم در انتظار باران ظهور توست
ღღ»...
[تصویر:  14a5beeb2cd5ff.gif]
 سپاس شده توسط
شکست های پی در پی و خسته کننده در ترک خودارضایی

زمانی این اعتیاد حسابی کلافم کرده بود . قدرت مقاومت نداشتم و خراب میکردم . بعدش با خودم میگفتم دیگه بسه خفه شدم تو مرداب و کلی خودمو سرزنش می کردم تا یه تصمیم درست و حسابی بگیرم ولی فرداش دوباره ... و من خسته تر از دیروز طوری که فاصله های خود ارضایی بیشتر نمی شد و گاهی هم افراطی

با خودم میگفتم پس تا کی ؟ کی می تونم ترک کنم ؟ اصلا میشه ترک کرد؟؟من که رکوردم به هفته هم نمی رسه؟؟؟ این همه مدت میخوام ترکش کنم ولی چرا نمی تونم؟؟؟؟؟؟؟؟

خیلی دوست داشتم زود به نتیچه برسم ولی بدون اگاهی تلاش من دست و پا زدن تو مرداب بود

تا اینکه شکستها را از بالا نگاه کردم و خودمو دیدم که چطور تو این مرداب گیر کردم

من فکر می کنم هر کسی که بخواد ترک کنه این مرحله را باید پشت سر بگذاره یعنی هر شکست ،شکستی دیگر به دنبال خواهد داشت تا زمانی که دید درستی به شکستها داشته باشیم

با اگاهی و عمل به ایمانی که کسب کردیم تلاش کنیم که اخرین شکست را پشت سر بگذاریم

نظر شما چی هست؟ چطور با شکستها مواجه شد؟??
گل نیلوفر در مرداب می روید، تا همه بدانند
در سختی ها باید زیبایی آفرید

مراحل نه گانه ترک اعتیاد خود ارضایی

سلام به عنوان دومین پستم تو این انجمن می خوام اعلام کنم که هر چی از عضویتم میگذره بیشتر به اینجا اعتیاد پیدا میکنم Khansariha (56)
من خودم تجربه ترک زیاد دارم 46 ولی بهترینش حدود 1سال و نیم بود ،وای که چه دورانی بود....53258zu2qvp1d9v53258zu2qvp1d9v

شروع ترک یک سال و نیمم از همچین موقع هایی بود (نزدیک ماه رمضون) 42که به حرمت این ماه گذاشتم کنار ، بادعاهایی کردم سعی کردم بعد اون هم خودم رو نگه دارم (سخت ترین قسمت کار همون 40 روز اول هست بعدش کنترلت راهت تره ) وهمون جور تونستم تا حدود یک سال و نیم خودم رو پاک نگه دارم
ولی غروری که گرفت منو و فکر کردم دیگه برای همیشه ترک کردم و هیچ چیز دیگه ای نمیتونه منو دوباره به اون کار بکشونه باعث بدبختیم شد 13Tears، تو یه مدتی دسترسیم به فیلم های*** خیلی راحت(خیلی راحت) وزیاد شده بود وهمچنین شرایط هم کامل فراهم بود ، ولی من اینقدر به خودم مغرور بودم که مطمئن بودم به *** مبتلا نمیشم و همین باعث شد که بلاخره سد 1سالو نیمه که خیلی براش سختی کشیده بودم بشکنه و...13
بعد از اون موقع بازهم غرور داشتم و همیشه میگفتم ترکش میکنم ولی هیچ کدوم پایدار نبود

ولی حالا با توجه به اینکه تو جمع شما عزیزان هستم و از راهنمایی هاتون کمک میگیرم و اینکه نزدیکه ماه رمضون هم هستیم فکر کنم خدا دوباره بهترین شرایط رو فراهم کرده تا بشه انشاالله این بار دیگه برای همیشه ترکش کرد317
این مطلبو برای این اینجا گفتم که اولا دوستانی که مدت زیادی هست که ترک کردن نصیحت من حقیر رو هم توجه کنن و حواسشون به خودشون باشه که مغرور نشن daghighan
ثانیا باقی عزیزان که مثل من در حال ترکن این فرصت الهی رو غنیمت بدونن و از این ماه پرفیض کماله استفاده رو ببرن تا انشالله به حق همین ماه برای همیشه ترک کنیم

خدایا خودت یاریمون کن
به نظر من اول خود ما مقصریم
بعد خانواده
بعد اجتماع

ولی دوست من
حالا که متوجه اشتباهت شدی 

الان باید به همه ثابت کنی که می تونی درست زندگی کنی
اونوقت می تونی به خودت بقبولونی که اگه حتی مقصر هم بوده باشی
حالا دیگه مقصر نیستی
چون
توبه کردی
و خدا می گه کسی که توبه کنه نه نها گناهاش رو می بخشیم
بلکه به جای گناهاش ثواب هم می نویسیم

به به چه خدای ماهی داریم ما!
 سپاس شده توسط
شکست پل موفقیت است مگه نه بچه ها 42
اغلب افراد موفق، شکست خورده ترین مردم دنیا هستند زیرا بیش از دیگران طعم شکست را چشیده اند
مردن پايان تو نيست، آغازی دگر بايد تو را
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان