امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آرشیو تجربیات شما در ترک

خوب جواب درست بود ولی کامل نبود
ببین
وقتی حس خ .ا میاد بسراغت باید با گیوتین سر از تن حست جدا کنی ترو تمیز
و فوری

اگر کشش بدی لفتش بدی من من کنی
خوب کار از کار میگذره
گیوتین خوبیش اینکه زجر کش نمی کنه
یکبار رها می کنه و خلاص
حالا دوستای گل این گی
گیوتین و این شما
ببینم چطور سر می بریا
یادم رفت
جایزتون یه گیوتینه
من موندم این علیرضا از کجا رفته این پست رو دراورده و بهش استناد می کنه
جل الخالق
یاد قدیما افتادم
ببینید
Alireza 68 نوشته است:سلام303

جواب من درست بودا طبق این حرف یکبار برا همیشه4fvfcja

http://www.ktark.com/showthread.php?tid=211

حالا تجدید نظر فرمایید
به تو جایزه گیوتین بدون تیغه می دم 17
فعالیت
کار
کار
کار
برا خودتون کار درست کنید
اونقدر که شب از خستگی نفستون بالا نیاد
حدود سه سال وقت نکردم بعد از ظهرا 5 دقیقه چرت بزنم 17
وقتی فاصله بین تصمیم و عملم زیاده
باید تصمیممو کوچیک کنم، فقط یه ذره بزرگتر از عملم

وقتی که این تصمیم شد عملم، یه تصمیم جدید میگیرم که یه ذره بزرگتر از عملم باشه
دوباره...

اگه این کارو ادامه بدم، بعده یه مدت پیشرفت رضایت بخشی دارم.

اولش که آدم میخاد به این روش بره جلو فکر میکنه خیلی این روش کُنده، ولی اگه زمان هایی که تاحالا از دست دادیم رو به این روش رفته بودیم الان احتمالن یه جایه جلوتر بودیم. من معمولن وقتی توو یه نقطه گیر میکنم با یه تصمیم دور و دراز این طوری عمل میکنم. همیشه بعده یه مدت پایبند بودن به این روش حس رضایت دارم.
.

همون طور که قبلا هم گفته شده خیلی مهمه که در نزدیک ترین لحظات به شکست
هرگز تسلیم بهانه و جملات نهایی شیطان که به ذهنمان می اندازه نشیم

53  طرح ختم قرآن 53

.
   از دسـت و زبان که برآید   ---   کز عهده‌ی شکرش به درآید
.
Smiley-face-thumb

(1390 بهمن 30، 22:10)Ethereal نوشته است: وقتی فاصله بین تصمیم و عملم زیاده
باید تصمیممو کوچیک کنم، فقط یه ذره بزرگتر از عملم

وقتی که این تصمیم شد عملم، یه تصمیم جدید میگیرم که یه ذره بزرگتر از عملم باشه
دوباره...

اگه این کارو ادامه بدم، بعده یه مدت پیشرفت رضایت بخشی دارم.

اولش که آدم میخاد به این روش بره جلو فکر میکنه خیلی این روش کُنده، ولی اگه زمان هایی که تاحالا از دست دادیم رو به این روش رفته بودیم الان احتمالن یه جایه جلوتر بودیم. من معمولن وقتی توو یه نقطه گیر میکنم با یه تصمیم دور و دراز این طوری عمل میکنم. همیشه بعده یه مدت پایبند بودن به این روش حس رضایت دارم.
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
با اینکه وقتم هم تا حدودی پر کردم..........ولی هنوز هم که هنوزه فرق چندانی نکردم.........
و با اینکه نماز میخونم.........هنوزم گناه میکنم...........
و با اینکه میخوام ترک کنم..............ولی هنوز تو فکرشم.........
پس این تجربه میگه باید راه های جدیدی رو امتحان کنم...............
مشکل اصلی همین اینترنته.............باید از شر اینترنت یه جوری خلاص شم...........ولی نمیشه..........
دوستان اگه مشکل منو دارن سعی کنن اسفاده از اینترنت و به حداقل برسونن...........یا موقع استفاده از اینترنت یکی کنارشون بشینه........
تجربه ی دیگه..........
همه شنیدیم که میگن جایگزین کنین وقتتونو..........
ولی من تازه فهمیدم باید با کارهایی که بهشون علاقه دارم جایگزین کنم...........طوری که وقتی اونکارو انجام میدم طوری غرق شم که به فکر خودارضایی نیفتم.........
در کل نمیشه همه ی کارها رو با علاقه انجام داد ولی میشه کارهایی رو که بهشون علاقه داری با نهایت تمرکز انجام بدی..........این یه روش برای پرت کردن ذهن و پر کردن خلاء ست...
و.......
مذهب به صورت تنها نمیتونه کمک کنه............
آره هممون شنیدیم که محمد(ص) گفته این نماز آخر بندشو نجات میده..........ولی نباید همین یه حدیث مبنا قرار بدیم و تموم کارهامونو باش توجیه کنیم(مثلا یکی خودارضایی میکنه نمازم میخونه.......خودشو توجیه کنه که نماز آخر منو نجات میده و حالا بیخیال ما خودارضایی مونم بکنیم نمازمونم بخونیم و منتظر باشیم نجات پیدا کنیم...4fvfcja)
کسایی که اینجورین من جمله خودم باید یه فکر اساسی بکنن.........که من هنوز تو همین فکرم که چیکار کنم و به زودی یه راه حل پیدا میکنم......
[تصویر:  MuALi.png]
(1390 اسفند 9، 13:48)chakavak نوشته است: تجربه نشون داده فکر کردن درباره خ.ا چه مثبتش که بگی پاک میمونم و چه منفیش که بگی میترسم بشکنم اخرش به یه چیزی فکر میکنی اونم خ.ا در نتیجه فکرتون فقط روی محور خ.ا می مونه
سعی کنین کلاً بهش فکر نکنین فراموش کنین این کار وجود داره
به روزهای گذشته و شکستاتون یا به کارهایی که کردین فکر نکنین
اگه عذاب وجدان دارین بدونین خدای اون بالا خیلی مهربونه و با یه توبه همه چیزا می بخشه پس توبه کنید و گذشته را با تمام بدیهاش فراموش کنید
فرصتی را که دارین ازش برای پاکی استفاده کنید
پاک بمونید
بدون اینکه بهش فکر کنید
چون بعضی وقت ها تعداد روزهای پاکی که بره بالا خود به خود وسوسه های سنگینی سراغمون میاد چون همش داریم به این فکر میکنیم که پاکیم که ترک کردیم پس بازم میتونیم پاک باشیم یا توی همین رنج افکار مختلفی میاد که شاید به شکست برسه
اما اگه فرامووشش کنیم خیلی راحت تر ترک میکنیم دیگه هر فکر و صحنه ای تحریکمون نمی کنه
.
آخرین پست تمنای وصال بود53258zu2qvp1d9v

(1390 خرداد 31، 8:58)تمناي وصال نوشته است: سلام به همه كانوني ها Khansariha (8)
اين آخرين ارسال منه (تبليغات نيست) اين حرفها از زمان عضويت تا حالا روي دل مونده بود. ديگه مهم نيست كه كسي ناراحت بشه يا نه چون بايد گفته مي شد:
دوستاي خوبم : به نظرتون تا كي بايد با گناه كنار اومد؟ تا كي بايد با گناه مدارا كرد؟ تا كي بايد سي چهل روز پاك موند و بعدش با شرمندگي پيام زد كه شكستم؟ تا كي بايد در جواب گفت كه اشكال نداره، پيش مي ياد، جبران مي كني، اشكاتو پاك كن، نبينم ناراحتي تو، يه يا علي محكم بگو و ... تا كي بايد نسبت به گناه مهربون باشيم؟ آيا ديگه وقتش نيست كه عميقاً به اثرات اين كار فكر كنيم؟ تا حالا شده يه بار جلوي آينه بايستيم يه سيلي محكم توي گوشمون بزنيم يقه خودمونو بگيريم و بپرسيم كه آخه تا كي؟ تا كجا؟ به چه قيمتي؟ آيا تا حالا به عمق اين سوالات فكر كرديم و تونستيم به جواب برسيم؟ اگه يه جواب درست و حسابي پيدا كنيم اون وقت مشكلاتمون قابل حل مي شه. چه طوري با چه رويي فرداي قيامت در محضر خدا حاضر بشيم و در پيشگاه اون مقام شامخ و در مقابل همه انسانها جوابگوي اين عمل باشيم. امروز در خفا اين كار رو مي كنيم فردا كه پردها درافتاد چه؟ آيا باز هم در ملأعام اين كار رو مي كنيم؟ پس چرا موقعي كه داريم اين كار رو انجام مي ديم به اين فكر نكنيم كه خوده خدا، پيامبرش، معصومين، فرشتهاي ثبته اعمال و ... دارن نگاه مي كنن. اينجا كانونه. يه كانوني كه از طريق پيشرفت علم و تكنولوژي نيازي به صحبت كردن فيس تو فيس نيست. كسي نام و نشون واقعي ما رو نمي دونه. بنابراين به راحتي از اين كاره شنيع حرف مي زنيم اما اگه قرار باشه روزي رو در رو بشيم و همه رو بشناسيم چي؟ چه بهتر قبل از اينكه دست به هر اقدامي بزنيم، اول به عواقبش فكر كنيم. اگه امروزه روز كه جوونيم به تصميم هاي به خود خودمون قاطع احترام نذاريم و بهشون عمل نكنيم فردا كه ديگه اين كار برامون تبديل به عادت مي شه ، مي خوايم چي كار كنيم. اگه خودمون رو دوست داشته باشيم و براي خودمون ارزش قائل بشيم، هيچ گناهي رو مرتكب نمي شيم چون اشرف مخلوقاتيم، روحه خوده خدا در ما دميده شده، تمام هدف هستي «ما» هستيم پس با گناه خرابش نكنيم. خودمون رو به اين كار نفروشيم بهاي ما بهشته. خيلي خوب مي دونم كه وقتي انسان توبه كرد، شيطون عزمش رو جزم مي كنه تا توبمون رو بشكنه اما با توكل به كسي كه خودش ما رو خلق كرده و اين ميله جنسي رو در ما نهاده مي تونيم كمره شيطون رو بشكنيم و اوضاع رو تحت كنترل در بياريم. درسته كه گفتم حدوده ده ساله كه پاكم اما احساس مي كنم براي به خدا رسيدن اين كمه. دارم يه مسافرت خيلي دور مي رم. بايد يه مدتي از همه چيزم بگذرم. از خانوادم از درآمدم از شغلم از شهرتم و از كسي كه عاشقانه و ديوانه وار مي پرستمش. اما بايد برم بايد يه جايي رو پيدا كنم كه فقط تمركز كنم. تمركز براي موفقيت، براي خودسازي و در نهايت پيدا كردن مسيري كه به عشق واقعي برسم. من با اين كانون لذته نماز شب رو چيدم. لذته نماز صبح اون هم اول وقت.
همتون رو به خدا مي سپارم. دوستدار شما ، برادر كوچتان، تمناي وصال
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

سلام303

اومدم تجربیاتمو بگم و گذری بر سیر و روند خودم داشته باشم

شاید براتون مفید باشه

2 فروردین با انگیزه عالی شروع کردم

با خدا و توکل و امید
با سوره یاسین اول صبح و سوره واقعه قبل از خواب53258zu2qvp1d9v

روزها گذشت و عددهای پاکیم زیادتر میشد

وسوسه ها میومد بعضیوقتا تا مرزش میرفتم اما برمیگشتم

گذشت تا رسیدم به دو ماه قبل

شیطان گولم میزد میگفت نمیخواد بشکنی بیا فقط چند تا عکس نگاه کن بعضی وقتا مقاومت میکردم

یواش یواش خامش شدم و نگاه کردم دیدم اذتی نمیبرم مغرور شدم خیال کردم دیگه هیچی نمیتونه پاکی رو ازم بگیره چون با دیدن عکسهای ... لذتی نمیبردم

گذشت و چند بار تکرار کردم دیدم تو دلم داره اتفاقاتی میوفته جدی جدی بازم از اوج داشتم پایین میومدم

نه از خوندن قران و سوره هام خبر بود و نه از نمازهای اول وقت و نه از دعا و ذکر

دیگه با دیدن اونا حالم بهم نمیخورد

بارها تا مرز شکست میرفتم ولی نیروی قوی جلوی منو میگرفت که نشکنم

تا رسیدم به زمانی که به خاطر یه کاری نمازمو (آگاهانه) قضا کردم اینجا شد سقوط من 13 بهمن

طولی نکشید که بازم مطابق چند هفته قبل وسوسه شدم اما ازون نیروی قوی که جلومو بگیره خبری نبود

بود اما ضعیف شده بود همچنان تا لحظه آخر میگفت نکن نشکن ولی انجامش دادم

انگار تو خواب بودم خودمو نیشگون گرفتم درد داشت انگار خواب نبود

به جای بلد شدن زانوی غم بغل گرفتم و به جای پرواز دوباره خودمو زمین گیر تر کردم و گذاشتم سریالی بشه

اما دیگه بسه دیگه بسمه

میخوام دوباره همون برنامه ایی که با اون موفق شدم دوباره اجرا کنم

همون صبح بلند شدن با سوره یاسین

همون خوندن 11 بار سوره توحید بعد از تماز صبح

همون خوندن سوره واقعه قبل از خواب

و....

توکل به خدا

................
یا علی
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

این تجربه ی یکی از دوستان
از علیرضا هم تشکر میکنم Khansariha (46)

(1390 اسفند 22، 10:08)ARSHIA_MOBTALA نوشته است: سلام

اول بگم که من چند روز پیش شکستم و اومدم اعلام کردم که تا یه مدتی توی سایت نمیام

و بعدش نشستم روی یک کاغذ تمام چیزهایی که از خ.ا به دست میارم رو نوشستم باورتون میشه فقط 2مورد بود : 1-لذت کوتاه مدت 2-فرار از تنهایی

و بعدش تمام چیزهایی که به خاطر خ.د از دست میدم رو نوشتم شد نصف یک کاغذ A4 و فهمیدم خ.د چه چیز بی خودیه و چه قدر من به خودم ظلم کردم

و بعد اومدم تمام مواردی رو که باعث انجام خ.ا میشه رو نوشتم و تصمیم گرفتم سمتشون نرم

یک نکته دیگه که من از سخنرانیهای دکتر شاهین فرهنگ بهش رسیدم اینکه ذهن ما میتونه برای یک روز پروگرام بشه و نه چند ماه

اگه شما بگید که من تا 40 روز دیگه خ.ا انجام نمیدم ممکنه خوب جواب نده ولی اگه هر روز صبح که از خواب پامیشید به خودتون بگید من دیگه امروز خ.ا انجام نمیدم خیلی بیشتر جواب میده

من به همین طریق یک دوهفته ای هست که 2تا صفت بدم رو ترک کردم که انشاءالله خ.ا هم ترک میکنم

این هم لینک دانلود سخنرانیهای دکتر شاهین فرهنگ که البته هر سمینار حجمش بالای

-------------------

یه چیز دیگه
تجربه نشون داده احتمال لغزش و سقوط توو دوران عید خیلی بیشتره. باید خیلی مواظب باشیم، خیلی خیلی بیشتر از حالت عادی
.
اینم تجربه چکاوک خانومه تو مسابقه 20 روزه گذاشته بود
chakavak نوشته است:هر دفعه یاداوری کنید که توانایی پاک موندن را دارید
ضعیف نیستید
به قول معروف مرد میدونید و جا نمیزنید
تسلیم نشید
احساس ضعف نکنید
نگین این یه نیازه و باید باشه و این حرفا چون دارید خودتونا گول میزنید
بله این نیاز هست اممممما نه برای الان
بعضی وقتها به خودم میگفتم کاش این نیاز نبود یا گناه نبود
اما الان با این شرایطی که هست
باید بدونیم
که
به این نیاز درحال حاضر نباید فرصت بروز داد

مرسی از علیرضا که اینا رو جمع میکنه

===================================================
یه سوال
به نظرتون اگه یکی نگاه کردن به روزای پاکیش که زیاده، براش حس نگرانی رو ایجاد کنه و به این فکر کنه که وای اگه بشکنم چی؟ بعد هی این ترسه براش بزرگ تر بشه و بدتر باعث شه بره سمت شکست
باید چی کار کنه؟
.
نقل قول: یه سوال
به نظرتون اگه یکی نگاه کردن به روزای پاکیش که زیاده، براش حس نگرانی رو ایجاد کنه و به این فکر کنه که وای اگه بشکنم چی؟ بعد هی این ترسه براش بزرگ تر بشه و بدتر باعث شه بره سمت شکست
باید چی کار کنه؟

سلام

اتریال خانوم به نظرم کسی که میخواد برای همیشه ترک کنه لازم نیست روزهای پاکیشو بشمره نگاه کردن به مسیری که اومده میتونه انگیزه بخش باشه اما نباید باعث بشه که توش بمونه و آیندشو خراب کنه بهتره رها بشه ازین افکار

اصلان به این فکر نکنه اگه بشکنم چی میشه بگه برای خدا و نیتش دارم ترک میکنم از هرچی ترسیدم به سرم آمد از شکستن هم بترسیم به سرمون میاد

چطوره یکم از خدا بترسیم از پاکی از خوشبختی

به نظر من باید مراقب این افکار باشه و به قول معروف توی نطفه خفه کنه

فکر کنه که اینم وسوسه هست باید جلوش مقابله کنه اما نباید طوری بشه که اعتماد به نفس کاذب بهش بده و مثلان بگه من اصلان نمیشکنم و دیگه تموم شد چون شیطان هم از در غرور وارد میشه

منتظر نظرات دوستان دیگه هم هستم
[تصویر:  3.gif]
...............
یا علی

سلام
Ethereal نوشته است:یه سوال
باید چی کار کنه؟
این تجربه منه ک هر کی تو هر مرحله ای ب شکست فکر کرد براش خطر ناکه..

حالا چ س روز باشه ک ترک کرده چ 300روز!
ب محض این ک ترس از شکست اومد ضعف قدرت هم دنبالش میاد!

پیشنهاد من اینه ک تو این شرایط ب هر طریقی ک میتونه و میدونه خودشو از این ترس جدا کنه!
میگن اگه کسی ترس از تاریکی داره ی مدت چراغ قوه داشته باشه تا هر وقت ترسید روشن کنه و نور رو ببینه..
اون موقع دیگه اون توهمی ک نسبت ب تاریکی داره رفع میشه و ترسش میریزه!

حالا حکایت این وامونده هم همینه..
باید چیزی ک توهمش رو بشکنه پیدا کنیم و هی با خودمون یادآوری کنیم..
هر کسی هم راه و چراغ خودش رو باید پیدا کنه!

من نوری ک میتابووندم و میتابونم غم خداست!
این ک شاهده و داره نگام میکنه..
اوه!! خجالت بیچاره میکنه آدمو!

شاید چیزی شبیه این:
barande نوشته است:واقعا اونکار برام غیره طبیعی بنظر میاد
و خیلی احمقانه
میدونین نیروی جنسی اصلا غریزه ی پستی نیست که انقدر مفت ضایعش کنیم!
خیلی ارزشش بالاست!
اگه اینو بتونیم درک کنیم دیگه انقد راحت خودمونو پست نمیکنیم

اینم ادامه تجربه برنده اس..
گفتم خالی از لطف نیست بودنش...53258zu2qvp1d9v

barande نوشته است:....
و اینم یادمون باشه که اگه واقعا میخوایم ترک کنیم حتی یه ذره هم رو لبه ی دره راه نریم
این حس وسط نداره که بگیم همش یه کم لذت ببریم!
اگه یه کم بهش رو بدیم تا آخره پستی میکشتمون
پس مراقب باشیم حتی یه ذره هم وا ندیم
حالا هر چن وقت هم که ترک کرده باشیم بازم امکانه لغزش خیلی زیاده و نباید هیچ وقت مغرور شیم
پس از همین حالا ههمون با ی اراده ی فولادی بریم بسمت پاکیه ابدی

شاد باشین و موفق..

در پناه خدا..
یاعلی.53
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

هر شب قبل از خواب دعای عهد رو گوش می دم.
به نظرم برام خیلی تاثیر مثبت داشته!

این(دانلود) دعای عهد رو.

یا حق

53  طرح ختم قرآن 53

.
   از دسـت و زبان که برآید   ---   کز عهده‌ی شکرش به درآید
.
(1391 فروردين 7، 20:26)Ethereal نوشته است:
باید چی کار کنه؟

سلااام
کسی که تعداد روزهای پاکیش بالا بره
یعنی تواناییشا داره که از پس وسوسه ها بر بیاد
دیگه عادت بدنی نداره
اراده دست ها و چشم هاش از خودشه
خیلی چیزا عوض میشه
دیگه با هر تحریکی تا مرز شکستن پیش نمیره
ارادش در صورتی محکم میمونه که هدفش پاکی تا انتها باشه
نه اینکه باز وسط راه تسلیم بشه
اینکه یاداوری کنه
توانایی پاک موندن داره