امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

سلام به برو بچز گروه ،
ما هم از دور نگران شما هستیم 4chsmu1
یه خرده درگیرم ، شرمنده نمی رسم باشم
خدا رو شکر طاهر هست. 53258zu2qvp1d9v

عاشق / از گروه بی گروه ها / سبز Gigglesmile
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

همت / گروه مسافران پاکی / هفته اول : سبز
دم بچه های هم گروهی خودمون گرم... Confetti
[تصویر:  photo_2018_02_20_19_03_36.jpg]
[تصویر:  05_blue.png]
یه کلیپ از استاد پناهیان دیدم قشنگ بود. متنشو برای داداشام میذارم :

لینک دانلود کلیپ

وقتی بچه توی بغل مامانش - به‌خاطر مشکلات - شروع به گریه کردن می‌کند، سرِ حال می‌آید؛ چون مامانش ده برابر، نازش می‌کند. مثلاً می‌گوید: «مامان! این من را زد!» مامانش هم شروع می‌کند به نوازش کردن. این بچه، اصلاً هم افسرده نمی‌شود، اشکش را می‌ریزد، هق‌هق گریه‌اش را می‌کند و بعدش هم قبراق می‌شود. می‌گویی: «تو که همین دو دقیقه پیش، غم داشتی و آن‌طوری گلوله‌گلوله گریه می‌کردی!» می‌گوید: «مگر کور بودی! ندیدی من توی بغل مامانم این اشک‌ها را ریختم؟! اینکه-آدم را- افسرده نمی‌کند.»

تو هم اگر می‌خواهی از توبه، اشک بریزی، برو توی بغل خدا اشک بریز.

آدم اگر مبارزه با نفس کرد، باید به خاطر خدا مبارزه با نفس کند، و بعد خدا هم آناً نازش می‌کند. می‌فرماید: تا بندۀ من روی نفسش پا می‌گذارد، من یک محبتی از خودم، به او می‌دهم... بگو: «خدایا به خاطر تو مبارزه با نفس می‌کنم» و خدا از تو می‌پرسد: «چرا به خاطر من؟» بگو: «خدایا! به خاطر اینکه تو شیرین‌تر هستی.»

نفسش از او یک چیزهایی می‌خواهد ولی او می‌گوید: «به تو نمی‌دهم» نگاهش به کجاست؟ نگاهش به آنجاست؛ به آن بالا! نفسِ آدم «امارۀ بالسوء» است؛ مثل یک بچۀ لوسِ نُنُری که وقتی او را به اسباب‌بازی فروشی می‌بری، مدام می‌گوید: «این را بخر!» می‌گویی: نه این گران است. می‌گوید: «آن را بخر!» می‌گویی: بابا این نمی‌شود! می‌گوید: «خُب، این را بخر!» نفس این‌طوری است، زیاد در مقابل آدم مقاومت نمی‌کند، ولی یک چیز دیگر را وسط می‌آورد.

اگر توی بغل خدا، مبارزه با نفس کنی، اشکال ندارد. اگر توی بغل خدا مبارزه با نفس نکنی، آسیب‌های مبارزه با نفس، تو را می‌گیرد. آدم باید وقتی گناه کرد عذابِ ‌وجدان، او را بگیرد. اگر توی بغل خدا، عذابِ وجدان، تو را بگیرد، شکوفا می‌شوی، ولی اگر توی بغل خدا نباشی و عذابِ وجدان، تو را بگیرد، همان توصیۀ آقای دکتر روانپزشک که می‌گوید: «فراموش کن، بگذار افسرده نشوی!» برایت مفیدتر است.

اگر توی بغل خدا باشی، وقتی احساس تنهایی کنی، متعالی می‌شوی، ولی اگر همین‌طوری بدون خدا، احساس تنهایی کنی، افسرده می‌شوی، داغون می‌شوی. ببینید چقدر فرق می‌کند! بعضی‌ها دین و ایمان دارند، اما بی‌خدا زندگی می‌کنند!

برخی می‌گویند: «اگر آدم با حرف دلِ خودش مبارزه کند، عقده‌ای می‌شود!» خب بله، راست می‌گویند؛ اگر توی بغل خدا، با نفست مبارزه نکنی، عقده‌ای می‌شوی. ولی اگر توی بغل خدا، با نفست مبارزه کنی، نه‌تنها عقده‌ای نمی‌شوی، بلکه عقده‌گشایی هم می‌شود. یک خوشبختی‌ای داری، که انگار در زندگی‌ات هیچ چیزی کم نداشته‌ای! چون توی بغل خدا با حرف دل خودت مبارزه کرده‌ای؛ مثل نی‌نی‌کوچولوهایی که توی بغل مامان‌شان هستند. و الّا یک آدمی که خدا نداشته باشد، اگر با حرفِ دل خودش مبارزه کند، بعد از چند وقت نگاهش کن ببین چه چیزی از او مانده؟! یک‌دفعه‌ای زیرآب همه‌چیز را می‌زند، بدتر می‌کند و شروع می‌کند به جبران کردن!

این کار(مبارزه با هوای نفس)، توی بغل خدا قشنگ است.
53  53  53 (برای تعجیل در ظهور امام زمان (عج) صلوات) 53  53  53
صــــــوت بسیار زیـــبا : لـیـنک
سخنان زیبا علی اکبر رائفی پور در احیا نیمه شعبان : لــینک

سپاس شده توسط
Dash Ali / گروه مسافران پاکی / هفته اول : قرمز

متاسفم همین امروز شکستم.
البته اگه هفته اول منظورتون تا 9 بهمن هست. تا اون موقع پاک بودم. همین امروز شکستم.

(1394 بهمن 9، 20:02)biseda نوشته است: بیصدا / گروه صبح پاکی / هفته اول قرمز Hanghead

بچه ها ببخشید Shy

از نظر روحی خیلی بد بودم اوایل هفته و هفته های قبل، ولی از این بحران بزرگ رد شدم به امید خدا از این به بعد بهتر بهتر میشم

همگروهیا همه سبز ایووووووووووولا Khansariha (69) برین بچه ها من پشتتونم 4chsmu1
چشم نخوریم
هفته بعد همگی باهم سبز انشالله
خدا ببخشه.
بابا روحیه. 317
هفته بعد ان شاء الله همه سبز. حالا بوگو بینیم برنامت چیه؟

(1394 بهمن 11، 21:38)Dash Ali نوشته است: Dash Ali / گروه مسافران پاکی / هفته اول : قرمز

متاسفم همین امروز شکستم.
البته اگه هفته اول منظورتون تا 9 بهمن هست. تا اون موقع پاک بودم. همین امروز شکستم.
ای بابا 2
شما که خوب پیش می رفتی.
حالا عیب نداره ، این بار با قدرت بیشتر ادامه بده Khansariha (46)
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
سلام دوباره خدمت همه ی اعضای گروه پسرونه ی رهروان پاکی تازه وارد دوباره بازگشته هستم ولی اینبار باخبرهای خوب برگشتم .
ممنون از همه ی شما بخصوص آقای امین ۲۰۰۸وآقای صادقین عزیز که درپاسخ سوال من شرکت نمودند.
پیرامون اینکه حتی بادانستن تمام ضررها وکنترلها ،ورزش وکارمفید،و روزه گرفتن ودوری ازمحرکها وغیره بازهم لغزش ایجاد میشود،حتی پس از ازدواج !!!
دوستان اینبارمایلم شمارو به یک چالش جدید بکشم   ۳سخره نورد حرفه ایی برای پیمودن دشوارترین ومرگبارترین سخره ها دعوت میشن و برای نفراول بزگترین جایزه ی سخره نوروی جهان رو درنظرمیگیرن شرط پیروزی روهم زمان تعیین میکنه وبازی مرگ و زندگی وهر کس سریع تر برسه برنده میشه اما پیمودن این سخره ها به اندازه ایی دشواره که کمتر سخره نوردی حاضر به شرکت دراینجور مسابقات میشه چون دیگه ازبند وکشهای کمکی خبری نیست واگر میخی که سخره نورد کوبیده کنده شود مساوی است با مرگ
حالا :به نظر شما کدوم سخره نورد برنده میشه ؟
گفتیم که زمان خیلی مهم اما دقیق وبه جا کوبیدن میخ هم خیلی خیلی مهم وهرکدوم از سخره نوردها اگربخوان زمان روازدست ندن وبدون میخ کوبی ادامه بدن تا زودتربرسن احتمال سقوط دارن ،دیگه اینجا باید تمام تمرکزشون روبزارن رو یک چیز یعنی دقیق ومحکم وبه جا کوبیدن میخ های نگه دارنده وسریع رفتن بدون میخ کوبیدن مساوی با لغزش و مرگ
حالا به ما بگید توسخره نوردی(ترک خ.ا) ما محکم کاری و به عبارتی میخ نگه دارنده وکمک بسیار بزرگ ما برای جلوگیری ازسقوط چیست؟
[تصویر:  684086766661376228.jpg]
 سپاس شده توسط
سلام
واو! چه بحث فوق العاده ای...

محکم کاری از اوصاف مومنینه...
 روزی پیامبر (ص) از جایی میگذشتن و قبری رو دیدن که به تازگی درست شده بود اما گوشه اون خراب بود و درست و حسابی روش کار نشده بود. فرمودن میدونم این قبر دیر یا زود توسط باد و بارون و آفتاب و ... از بین میره. اما خدا بنده ای رو دوست داره که اگه کاری رو انجام میده اون رو محکم انجام بده...
چه مصداق های خوبی میشه از محکم کاری واسه راسته ی کار خودمون پیدا کرد...
باید خوب در موردش فکر کنیم...

منم دوست دارم نظرات تون رو بشنوم...
ممنون از داود عزیز
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سلام
خدا قوت
اول از همه به عاشق فاطمه زهرا و آرمین عرض خوش آمدگویی دارم. 303
به همه ی  دوستانی که هفته ی سبز داشتند تبریک میگم و خیلی از این بابت خوشحالم.
به دوستانی هم که هفته ی قرمز داشتند میگم که امیدتونو از دست ندید و حتماً بعد از شناسایی نقاط ضعف و قوت با قدرت دوباره بلند بشید.

از جاماسب عزیز بابت متن سخنرانی تشکر می کنم.

از دوستانی هم که در بحث شرکت نمی کنند تشکر می کنم. 317

اما بریم سراغ بحث آقا داوود بزرگوار
به نظر من اعتقاد محکم به راه و مسیر خدا وایمان به وعده های خدا میخ محکمیه که باعث جلوگیری از لغزش میشه. 
همونطوری که آقا داوود به درستی اشاره کرد، اگر صخره نورد میخش رو محکم نکوبه قطعاً سقوط می کنه. چون طنابی که اون فرد رو نگه داشته به اون میخ بسته شده.
ایمان هم همینجوره. ما اگر به درستی و حق بودنمسیری که در اون قدم گذاشتیم و در راهش تلاش می کنیم اعتقاد نداشته باشیم نمی تونیم کار رو پیش ببریم. چرا که امیدی برامون باقی نمی مونه.ایمان به وعده های خداست که امید رو در دل ما زنده نگه میداره. ایمان به معاده که باعث میشه مرگ رو پایان زندگی ندونیم بلکه پلی برای رسیدن به قرب و رضای خدا بدونیم.
البته نه فقط ایمان لفظی بلکه ایمان عملی در تمام مراحل.
کسی که ایمان محکم داشته باشه  تمام تلاشش رو به کار می بنده تا از همه ی استعداد ها و ظرفیت های درونی که خدا به او ارزانی داشته برای رشد و شکوفایی و تعالی انسانیت بهره ببره. در آخر توکلشو به خدا می کنه چرا که به خدا اعتماد داره.

اون میخ محکمی که باعث میشه ما رو از لغزش دور نگه داره به نظرم ایمان و اعتماد به وعده های خداست.

ای کاش بنده ی حقیر هم اعتماد و ایمان به وعده های خدا پیدا می کردم...
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
 سپاس شده توسط
تواب / هفته اول و دوم / قرمز  Khansariha (116) Tears
من درست بشو نیستم 
موفق باشید
سلام با ابراز شرمندگی

بابت تاخیر از همه ی دوستان عزیزم
راستش آب ریخت روی لپتاپم یه مدت دسترسی نداشتم به کامپیوترم (سرکار بود ولی اونجا نمی شد)
ولی دست پر اومدم 317
بازگشت/گروه بارقه های امید/هفته ی اول سبز
[تصویر:  01_min.jpg]
 سپاس شده توسط
(1394 بهمن 12، 19:11)تـــواب نوشته است: تواب / هفته اول و دوم / قرمز  Khansariha (116) Tears
من درست بشو نیستم 
موفق باشید

ای بابا اینجوری نگو ناامید میکنی منو
میام برات آ 23
 سپاس شده توسط
(1394 بهمن 12، 19:11)تـــواب نوشته است: تواب / هفته اول و دوم / قرمز  Khansariha (116) Tears
من درست بشو نیستم 
موفق باشید

تواب جان؛ بار دگر روزگارِ چون شکر خواهد آمد
به شرطی ک ناامید نشی از فیضش
یجایی نوشته بود؛
"خدا ما را دوست دارد! نسبت به ما بی‌تفاوت نیست!
پس هیچ‌گاه ما را در امتحانی قرار نمی‌دهد که نتوانیم از عهدۀ آن برآییم
و ما را در معرض معصیتی قرار نمی‌دهد که نتوانیم توبه کنیم؛
ناامیدی از چنین خدایی واقعا گناه کبیره است! 
همین امید و اطمینان به محبت خدا و یادآوری آن رشد دهنده است."

اوناییش رو ک پررنگ کردم روش بیشتر تامل کن
امیدوارم برات مفید باشه

بچه ها منو می بخشن ک کم پست میذارم
واقعش سردردهای مزمن برام تمرکز درست و حسابی نمیذاره
برا همین پست ها رو ک میخونم دیگه برا جواب دادن ذهنم یاری نمیده
[تصویر:  15624161_425888184424770_624179248140753...%3D%3D.2.c]
برای یافتن چیزی
باید به جستجوی آنچه نیست، بروی...
53

[تصویر:  Untitled.png]
 سپاس شده توسط