امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

(1394 بهمن 8، 1:53)داود۱ نوشته است: سلام دوستان یه تازه وارد به جمعتون اضافه میشه که کوله باری ازتجربس ،۳۵سالمه واز۱۳سالگی درگیرشم حتی بعدازازدواج قابل توجه مجردها ،
البته دارم تقریبا ریشه کنش میکنم ،من پارسال هم توهمین کانون بعدازرکورد۵۵روز لغزش کردم ودیگه کانون نیومدم ولی به مبارزه ادامه دادم فقط گزارش نمیدادم
هرکدوم ازما باید درکنار تمام راهکارهای عمومی یه راهکار مخصوص به خودمون هم پیداکنیم که منحصربه فرده وفقط روخودمون جواب میده ،این ازاین ،اما میون راهکارهای عمومی چندتاشون واقعا کلی هستن و،روی همه تاثیر میزارن ،من یه سوال دارم اگه دوست داشتین راهنماییم کنین ممنون میشم

سوال:اولین قدمی که باید برداریم برای رهایی از(خ،ا) چیست؟

بازهم متشکرم که منوخوندید

سلام
به قول یکی از دوستان خووووب به کانون خوش برگشتی
چه خوب که با کوله باری از تجربه اومدید و ما می تونیم از تجربیاتتون استفاده کنیم
شاید واستون جالب باشه که بدونید منم دو سال پیش یه بار لغزیدم و جالب تر اینکه بعد از کمتر از دو سال(1 سال و هشت ماه) شکستم
به نظر خودم اولین قدمو همون شب برداشتم اون شب واسه اولین بار با خودم عهد کردم که این آخرین بار باشه قبلش شاید هزاران بار شکسته بودم و به خودم گفته بودم دیگه این کارو نمیکنما اما هیچ کدومش مثل اون شب نبود نمیدونم چه خاصیت خاصی داشتا خلاصه اینکه به نظر من واسه اولین قدم آدم باید با خودش قرار بذاره یه قراره محکماااااااااااااا
اما اگه بخوام اولین قدم واسه و مهم ترین اقدامی که انجام دادمو بگم که تا همین امروزم ادامه داره رو بگم
اینجوری براتون بگم که قبل از این همیشه ساعت 12 شب که میشد میرفتم تو تخت خوابم حتی اگه خوابم نمیومد و خب اتفاقات خوبی نمیفتاد اما از اون روز قشنگ تا دارم بیهوش میشم میرم تو تخت خوابم
یا مثلا قبلا میگفتم خب امروز باید بشینم فلان درسو بخونم نه مقداری نه محدودیتی خلاصه میرفتم یهو از 2 ساعت یه ربعش درس میخوندم یه ساعت و چهل و پنج دقیقه ی دیگه رو سر از سایت های ناجور در می آوردم و بعدشم.....
شنیدید میگن آدم تا زور بالا سرش نباشه یه کاریو انجام نمیده ؟ من به شخصه به نتیجه رسیدم باید خودم این زورو به خودم اعمال کنم یعنی میگم من باید امروز از این ساعت تا این ساعت این کارو تموم کنم حالا اصلا یهو این کار بیشتر از اینم وقت میبره ها اما به خودم زور میگم به خودم میگم یعنی تو این قدر ضعیفی که نمیتونی این کارو یه کم زودتر انجام بدی
سرتون درد نیارم میدونم خودمم که خیلی بد حرفامو میزنم الان خیلیا اعتراض دارند میگند خودت فهمیدی چی گفتی Gigglesmile
لپ کلام اینکه تو اولین قدم بعد از اینکه با خودت خلوت کردید و قول و قرار گذاشتید سعی کنید فرصت و شرایط این کارو واسه خودتون ایجاد نکنید وقت خالی و بی برنامه ممنوععععععععع حتی اگه برنامتون تفریح هم باشه واسه تفریحم مشخص کنید من تو این ساعت فلان تفریحو انجام میدم
به امید اینکه همگی جز رهروان پاکی بشیم 49-2

سپاس شده توسط
سلام amin2008 عزیز ،ممنون ازجوابی که پیگیرسوالم گزاشتید،بله من هم موافقم اولین قدم واقعا قول و قرار آدم با خودش ،به عبارتی خواست قلبی انسان وخواستن موضوع است ،خوب حالا اکثر مابه صورت فطری دوست نداریم گناه کنیم وبدمون میادوتموم اونایی که لغزش دارن واقعا میخوان ازشرش خلاص شن وتمام ضررهاش روهم میدونن پس چرابازهم لغزش دارن؟
درسته قدم اول خواست قلبی است وفرمودیدآدم به خودش قول بده وباخودش عهد ببنده وازمحرکها دوری کنه ،بنظرشماموفق میشه؟
[تصویر:  684086766661376228.jpg]
[تصویر:  05_blue.png]
 سپاس شده توسط
(1394 بهمن 7، 22:15)sadaf1 نوشته است: من که به رهروانی ها قول 3هفته سبز رو میدم Khansariha (69)

3 هفته هم رو من حساب کنین 317
53
 سپاس شده توسط
سلام همگی

ااااااااااااااااااااااا بچه های گروهمون از این ورا 4chsmu1 من که ناامید شده بودم 49-2
بچه ها همه اسما عالیه ولی من با صبح پاکی موافقترم ، آره دیگه از صبح خیلی خوشم میاد!!!

راستی صادقین گل خیلی خوش اومدی به گروه منور کردی 302 302
 سپاس شده توسط
دریل / گروه بارقه امید / هفته اول سبز
دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفت
 دایما یکسان نباشد حال دوران غم مخور 
سلام ..

اسم کاربری : صدف1

/ نام گروه : صدرا سخا
/ هفته ی اول : سبز
[تصویر:  qol.jpg]
رزمجو / هفته اول / متاسفانه قرمز

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
عمراً .. تو خواب هم نمیبینید

فقط حیدر امیرالمومنین است [تصویر:  53.gif]

هیهات من الذله...
یاحسین

سلام . با لطف و عنایت خدا روز192.191رو پشت سر گذاشتم...

برمنکران ولایت بلافصل امیرالمومنین لعنت
دشمن ترین دشمنان نفس توست !!! پس با او بجنگ و جهاد اکبر کن..

باشد تا پا جای پای پهلوانان آبتین و صدف و داوود جی تی و فرشاد و برادر مهدی و آرمان و پارشان و امین 2008، و پهلوان بانوان سها خانم و خانم الون و خانم پرستو و خانم بادصبا بگذاریم کسانی که برای همیشه از این منجلاب بیرون آمده اند (این لیست بلند بالاتر از این حرفهاست و با کمک دوستان 

کامل تر می شود)

Cowboypistol رزمجو / (اسم گروه مشخص نشد یا من در جریان نیستم چون نظر سنجی نشده هنوز) / هفته اول سبز
[تصویر:  1_sy21.jpg]

عمر را ضایع مکن در معصیت
تا تر و تازه بمانی جاودان

نفس شومت را بکش کان دیو توست
تا ز جیبت سر برآرد حوریان

چون بکشتی نفس شومت را یقین
پای نه بر بام هفتم آسمان

JAMASB ا / گروه صبح پاکی / هفته اول سبز  Confetti  Khab  Khansariha (57)

داداش هایی که هفته قرمزی داشتن نترسن بیان اعلام وضیعت کنن تا اعضای گروه بهش بتونن کمک کنن.

[تصویر:  812238475_54524.jpg]
53  53  53 (برای تعجیل در ظهور امام زمان (عج) صلوات) 53  53  53
صــــــوت بسیار زیـــبا : لـیـنک
سخنان زیبا علی اکبر رائفی پور در احیا نیمه شعبان : لــینک

جناب خان / گروه صدرا سخا / هفته اول ســـــــبز Khansariha (46)
53
قاصدک / گروه مسافران پاکی / هفته اول : سبز 49-2
بچه های گروهمون اعلام وضعیت یادتون نره . 53
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
 عاشق اباالفضل/گروه صبح پاکی/هفته ی اول سبز 128fs318181
amin2008/  مسافران پاکی / هفته اول : سبز
Khansariha (46)
(1394 بهمن 8، 13:11)داود۱ نوشته است: سلام amin2008 عزیز ،ممنون ازجوابی که پیگیرسوالم گزاشتید،بله من هم موافقم اولین قدم واقعا قول و قرار آدم با خودش ،به عبارتی خواست قلبی انسان وخواستن موضوع است ،خوب حالا اکثر مابه صورت فطری دوست نداریم گناه کنیم وبدمون میادوتموم اونایی که لغزش دارن واقعا میخوان ازشرش خلاص شن وتمام ضررهاش روهم میدونن پس چرابازهم لغزش دارن؟
درسته قدم اول خواست قلبی است وفرمودیدآدم به خودش قول بده وباخودش عهد ببنده وازمحرکها دوری کنه ،بنظرشماموفق میشه؟

میفهمم منظورتونو ولی میدونید احتمالا واسه شما هم پیش اومده بعد هر بار که این اتفاق میفته خیلی پشیمون میشید به خودتونم میگید بار آخرم بود ولی باز این اتفاق میفته
جالبه واسه من که این طوری بود هر دفعه میگفتم بار آخرم بود بعد دفعه بعد تا تحریک میشدم تو اینترنت میگشتم احتمالا بشون برخوردید بعضی سایتا هستند که کاملا هم ادعاشون میشه حرفشون علمیه میگند این کار نه تنها مضر نیست بلکه به شناخت کمک میکنه و.....
بعد تا این چیزارو میخوندم خودمو قانع میکردم که ضرری نداره و.....
میدونید اون باری که با خودم عهد کردم دیگه این کارو نکنم واسه اولین بار از ته قلبم به این نتیجه رسیدم که کارم اشتباس باور کن تا ما این کارو میکنیم یعنی اینکه هنوز مطمین نشدیم این کار اشتباهه
من واقعا به عینه تاثیرات بدشو تو زندگیم دیدم چوبشو خوردم
به نظرم این عهد و پیمانه باید خیلی ریشه دار باشه خیلی باید محکم باشه حالا یهو اگه به یه مطلبی بخورم که میگه این کار درسته خندم میگیره واقعا

راستی واسه تاخیری که پیش اومد تو جواب دادن به سوالتون ببخشید اینترنت خونه قطع بود بعد با نت گوشی اومدم چند باری حتی نوشتم پاسخ اما موفق به ارسالش نشدم

با نام و یاد خدا

سلام 

صادقین / گروه صبح پاکی / هفته ی اول سبز

اولاً خوشحالم که این دور بچه های رهروان تلاششون رو دارند بیشتر می کنند.
خدا رو شکر
اما صحبت بنده راجع بحث آقا داوود 

(البته امیدوارم که دوستان هم بیاند و مشارکت کنند.)

من فکر می کنم تصمیمی که ما می گیریم برای ترک گناه یعنی اراده.
اراده اگر نباشه اصلاً ترک گناه معنا پیدا نمیکنه. 
ما تا زمانی که تصمیم نگرفتیم این لیوان آبو از روی میز برداریم اصلاً برداشتن لیوان آب معنا پیدا نمی کنه. 
پس این اراده اولین قدمه.

اما اینکه چرا این اراده هنوز نتوسته ما رو کامل پاک کنه.  
 خب چه جور اراده ای؟
آیا صرف اینکه ما مثلاً بگیم من دوست دارم خ.ا. رو ترک کنم باعث میشه ما بتونیم کامل ترک کنیم؟
من فکر می کنم کسی که قصد ترک این گناه (و یا هر گناه دیگه ای) رو داشته باشه باید اول از همه تمامی عوامل و انگیزه های گناه رو از بین ببره.
غیر از این توبه و ترک گناه معنا نداره نمیشه هم گناه رو خواست هم توبه رو!

چرا با اینکه دلمون می خواد گناه رو ترک کنیم و با هر بار گناه هم ناراحتی و عذاب وجدان زیادی می کشیم ولی دوباره باز میریم سراغ گناه؟
به نظر من یکی از مهمترین علتاش تداوم لذت و شوق گناه در دل و ذهنمون هست.
 یادمه توی کتاب دین و زندگی دوران دبیرستان یک بیت شعری بود که منو یاد اوضاع خودم می ندازه.
توبه بر لب سبحه در کف دل پر از شوق گناه
            معصیت را خنده می آید ز استغفار ما

این لذت گناهه که ما رو وسوسه می کنه باز هم بریم سراغ گناه با اینکه صدها بلکه هزاران بار از این عمل ضربه خوردیم و بارها به درگاه خدا توبه کردیم و گریه کردیم که خدایا دیگه تکرار نمیشه.
تا لذت و شوق گناه به طور کامل پاک نشه همچنان احتمال لغزش و خطا هست.
البته اینایی که گفتم مخاطب اولش خودم هستم. چون متاسفانه هنوز نتوستم پاک بشم. با اینکه سال های زیادی هست گرفتارم.

و اما
نکته ی بعدی که می خواستم عرض کنم اینه که در طول چند دوره ی قبلی این مسابقه اکثر دوستانی که می اومدند و عوامل شکستشون رو مطرح می کردند، سایت ها و عکس و فیلم های مبتذل و ضد اخلاقی رو نام می بردند.
در دوره های قبلی دوستان آمدند و مقالاتی رو در این زمینه ارائه کردند.
این فیلم وعکس ها بعد از اینکه توسط چشم دیده میشن وارد ذهن میشن. و همین باعث میشه هر بار فرد ذهنش به این سمت کشیده بشه.
خب کسی که می خواد توبه کنه باید دور این عکس ها و فیلم ها و شبکه ها و این سایت ها رو خط قرمز پر رنگ بکشه.

اسم این سایتا رو باید بگذاریم سایت های شیطان.
وقتی این اسم رو گذاشتیم اون وقت تکلیفمون روشن میشه.  از شر شیطان به خدا پناه ببریم.

خداوند بار ها و بارها در قرآن به ما در مورد  پیروی کردن از وسوسه های شیطان  هشدار داده در آیات متعدد.

يَا أَيُّهَا النَّاسُ كُلُوا مِمَّا فِي الْأَرْضِ حَلَالًا طَيِّبًا وَلَا تَتَّبِعُوا خُطُوَاتِ الشَّيْطَانِ ۚ إِنَّهُ لَكُمْ عَدُوٌّ مُّبِينٌ (بقره، 168)
ای مردم! از آنچه در زمین است، حلال و پاکیزه بخورید! و از گامهای شیطان پیروی نکنید! چه اینکه او، دشمن آشکار شماست!

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا ادْخُلُوا فِي السِّلْمِ كَافَّةً وَلَا تَتَّبِعُوا خُطُوَاتِ الشَّيْطَانِ ۚ إِنَّهُ لَكُمْ عَدُوٌّ مُّبِينٌ (بقره، 208) 

ای کسانی که ایمان آورده‌اید همگی در صلح و آشتی درآیید! و از گامهای شیطان، پیروی نکنید؛ که او دشمن آشکار شماست‌

الشَّيْطَانُ يَعِدُكُمُ الْفَقْرَ وَيَأْمُرُكُم بِالْفَحْشَاءِ ۖ وَاللَّـهُ يَعِدُكُم مَّغْفِرَةً مِّنْهُ وَفَضْلًا ۗ وَاللَّـهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ (بقره، 268) 
شیطان، شما را (به هنگام انفاق،) وعده فقر و تهیدستی می‌دهد؛ و به فحشا (و زشتیها) امر می‌کند؛ ولی خداوند وعده «آمرزش» و «فزونی» به شما می‌دهد؛ و خداوند، قدرتش وسیع، و (به هر چیز) داناست. (به همین دلیل، به وعده‌های خود، وفا می‌کند.)

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنَّمَا الْخَمْرُ وَالْمَيْسِرُ وَالْأَنصَابُ وَالْأَزْلَامُ رِجْسٌ مِّنْ عَمَلِ الشَّيْطَانِ فَاجْتَنِبُوهُ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ (مائده،90)
ای کسانی که ایمان آورده‌اید! شراب و قمار و بتها و ازلام [= نوعی بخت‌آزمایی]، پلید و از عمل شیطان است، از آنها دوری کنید تا رستگار شوید!

يَا بَنِي آدَمَ لَا يَفْتِنَنَّكُمُ الشَّيْطَانُ كَمَا أَخْرَجَ أَبَوَيْكُم مِّنَ الْجَنَّةِ يَنزِعُ عَنْهُمَا لِبَاسَهُمَا لِيُرِيَهُمَا سَوْآتِهِمَا ۗ إِنَّهُ يَرَاكُمْ هُوَ وَقَبِيلُهُ مِنْ حَيْثُ لَا تَرَوْنَهُمْ ۗ إِنَّا جَعَلْنَا الشَّيَاطِينَ أَوْلِيَاءَ لِلَّذِينَ لَا يُؤْمِنُونَ (اعراف، 27)
ای فرزندان آدم! شیطان شما را نفریبد، آن گونه که پدر و مادر شما را از بهشت بیرون کرد، و لباسشان را از تنشان بیرون ساخت تا عورتشان را به آنها نشان دهد! چه اینکه او و همکارانش شما را می‌بینند از جایی که شما آنها را نمی‌بینید؛ (امّا بدانید) ما شیاطین را اولیای کسانی قرار دادیم که ایمان نمی‌آورند!

وَإِمَّا يَنزَغَنَّكَ مِنَ الشَّيْطَانِ نَزْغٌ فَاسْتَعِذْ بِاللَّـهِ ۚ إِنَّهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ (اعراف، 200)
و هرگاه وسوسه‌ای از شیطان به تو رسد، به خدا پناه بر؛ که او شنونده و داناست!

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّبِعُوا خُطُوَاتِ الشَّيْطَانِ ۚ وَمَن يَتَّبِعْ خُطُوَاتِ الشَّيْطَانِ فَإِنَّهُ يَأْمُرُ بِالْفَحْشَاءِ وَالْمُنكَرِ ۚ وَلَوْلَا فَضْلُ اللَّـهِ عَلَيْكُمْ وَرَحْمَتُهُ مَا زَكَىٰ مِنكُم مِّنْ أَحَدٍ أَبَدًا وَلَـٰكِنَّ اللَّـهَ يُزَكِّي مَن يَشَاءُ ۗ وَاللَّـهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ (نور، 21)

ای کسانی که ایمان آورده‌اید! از گامهای شیطان پیروی نکنید! هر کس پیرو شیطان شود (گمراهش می‌سازد، زیرا) او به فحشا و منکر فرمان می‌دهد! و اگر فضل و رحمت الهی بر شما نبود، هرگز احدی از شما پاک نمی‌شد؛ ولی خداوند هر که را بخواهد تزکیه می‌کند، و خدا شنوا و داناست!

و بسیار آیات دیگه ای که ذکرش در این مقال نمی گنجه.

ان شاء الله که ذهن و دل همگی ما از شوق و لذت گناه پاک بشه و به جایگاه اصلیش که مورد رضای خداست برسه.

پی نوشت: این صحبت ها صرفاً نظر و مشارکت شخصیم هست. و از بقیه دوستان هم می خوام که بیاند و در بحث مشارکت کنند.

یا علی مدد 53
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
بیصدا / گروه صبح پاکی / هفته اول قرمز Hanghead

بچه ها ببخشید Shy

از نظر روحی خیلی بد بودم اوایل هفته و هفته های قبل، ولی از این بحران بزرگ رد شدم به امید خدا از این به بعد بهتر بهتر میشم

همگروهیا همه سبز ایووووووووووولا Khansariha (69) برین بچه ها من پشتتونم 4chsmu1
چشم نخوریم
هفته بعد همگی باهم سبز انشالله
سلام
من اومدم اما خیلی خستمه اِس  Khab

خدارو شکر این سری تعداد سبزهامون زیادن
خیلی عالیه
منم خدا رو شکر هفته خوب و عالی داشتم
اینم از اعلام وضعیت

طاهر/ بارقه های امید/ هفته اول سبز

بازم خدارو شکر
نمیدونم چرا حرف زدنم نمیاد 53258zu2qvp1d9v 
من برم بخوابم . هاا؟
اینجوری سنگین ترم 53258zu2qvp1d9v

نقل قول: رزمجو / (اسم گروه مشخص نشد یا من در جریان نیستم چون نظر سنجی نشده هنوز) / هفته اول سبز

چرا بچه ها نظراتشون رو گفتن
101 تو پروفایل گفت دریل و بازگشت هم همین جا گفتن
نظر هر سه شون رو بارقه های امید بود
اولش میخواستم لینک جایی ک نظر دادن رو بدم ولی الان جدا خیلی خستمه حال ندارم Hanghead
[تصویر:  15624161_425888184424770_624179248140753...%3D%3D.2.c]
برای یافتن چیزی
باید به جستجوی آنچه نیست، بروی...
53

[تصویر:  Untitled.png]

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 10 مهمان