امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

خوب من چیز زیادی راجب ذکر عملی نمی دونم.کسای دیگه هستن اطلاعات من به گردشون نمی رسه.
ولی اون چیزی که من می دونم.با یه مثال می گم.مثلا چند سال پیش من تو قرآن خونده بودم که دنیا متاع فریبنده است و آنچه نزد خداست بهتر و پایدارتر است.بعدش من شروع می کردم به این آیه عمل کردن.به هر جا نگاه می کردم این آیه رو به ذهنم خطور می دادم و بر اساس اون تصمیم می گرفتم و عمل می کردم.مثلا اگه چیزی رو می دیدم از دنیا که منو جذب می کرد طوری که از خدا غافل بشم این آیه رو تو ذهن خودم می آوردم و ازش دوری می کردم .یعنی یادآوری ذکر همراه با عمل کردن به آن.مثلا مومنین باید فقط بر خدا توکل کنند.و ذکر عملی اون می شه این که در هر شرایط از زندگی انسان مومن توکل بر دیگران رو رها کنه و فقط به خدا توکل کنه.این می شه ذکر عملی از نظر من.می تونه خیلی گسترده تر هم باشه.مثلا شنیدم که می گن:مکن بر خواندن قرآن کفایت    عمل کردن به آن افتخار است.یعنی "ذکر عملی".قرآن ذکر است و عمل کردن به اون می شه ذکر عملی.

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]
(1391 اسفند 23، 10:53)kamran70 نوشته است:
(1391 اسفند 22، 22:11)ramtin2012 نوشته است: سلام.
حالتون چه طوره؟
من كه مثل قبلا مي باشم.
تغييري در من نمايان نشده است.
فقط اومدم كه بگم وجود دارم و زنده ام.
و از اين بابت خرسندم!
هر كار كردم نتونستم نمازها رو به طور تمام و كمال سروقت بخونم.
براي مثال: امروز نماز صبح رو نخوندم. ظهر و عصر رو خوندم. مغرب و عشا رو هنوز نخوندم.
خسته نباشم واقعا با اين نماز خوندنم!!!!
وضعيت خ.ا رو هم كه بهتره نگم.
ولي به عقيده ي من اين ها همش بيهوده‌ست. من ترك بكن نيستم. اگه قرار بود ترك بكنم تا الان كرده بودم.
به اميد فردا...
امروز تو همان فردای دیروز توست ، اگه به امید اون فردایی هستی که آخرش خوش باشه مطمئن باش که هیچ وقت پیش نمیاد چون برای فردات هیچ تلاشی نمیکنی ، گذر زمان هم همه چیز را بدتر میکنه .
اولش هیچ کسی حاضر به ترک نیست و به قول خودتون ترک نکن اند ، ولی صحبت از آینده هست ، اگه قراره نتونی یه ترک ساده راانجام بدی بهتره بیخیال زندگی بشی چون هزار تا بلا بدتر از این سرت میاد ، این را از من داشته باش: مکافات عمل تو همین دنیا هست ، ضرر یا سود کاری را که میکنی همین جا میبینی ...
 در اين جا من لازم ميدونم چند نكته رو بگم.
اول اين كه «به اميد فردا...» يه تيكه كلامه.
همين طوري بدون منظور يا توجه به كار بردمش.
ميدونم اون فردايي كه دنبالشم هرگز نمياد. هر چه قدرم تلاش كنم نمياد. تا حالا هم كه گذر زمان همه چي رو بدتر كرده.
ما كه بيخيال زندگي شديم. اين زندگيه كه بيخيال ما نميشه!
[تصویر:  05_blue.png]
رامتین  جان...

فردا رو خودمون میسازیم.....
فردا میاد و میره.........هر چی میخوای باید ازش بگیری.....با اراده...با عزت نفس ....با نترس بودن و دل شیر داشتن....

وگرنه روز پشت سر روز میگذره.......

زندگی اتفاقا اصلا با من و تو حال نمیکنه......به وقتش حالمونو میگیره.....

زرنگ باشیم یه دستی بزنیم بهش.....نذاریم به اونچیزی که میخواد برسه......کم نیاریم....غیرتی باشیم...

بگرد یه رفیق پیدا کن که اعتماد به نفس بهت بده اون وقت حریف زندگی میشی و از پسش بر میای...

اون قدرام نباید سخت باشه.....چون قبل ما هم بودن......بعد ما هم کلی آدم میاد که باید همین داستانا رو بگذرونه...پ حتما راه داره......چشامون بازتر باشه شاید یه راه ساده تر پیدا کردیم....
[تصویر:  MuALi.png]
سلام به همه

خسته نباشید گل پسرا

دعام کنید

منم دعاتون می کنم

cheshmak
[تصویر:  %D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%86%D8%B1%D8...7-6-62.gif]
ورزش دشمن خـ . ا

« اگر لذتِ تَرک لذتِ را بدانی/ دگر لذتِ نفس را، لذت نخوانی»
(1391 اسفند 23، 22:05)ما می توانیم91 نوشته است: سلام به همه

خسته نباشید گل پسرا

دعام کنید

منم دعاتون می کنم

cheshmak
سلام داش زنده باشی دعا هم نکنی من یکی دعات میکنم.ایشالا به هر آرزوی خوبی داری برسی53

بچه ها یه پست دیدم تو قسمت دل درد شما گفتم اینجا بزارم استفاده کنیم همگی:

شبی که انسان حقیقت را کشف می کند ، برایش شب شومی است ! زندگی گالیله برتولت برشت
 معنای جمله رو بی خیال اسم یارو رو بچسب4fvfcja
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
با اجازه منم ميخوام با توجه به تجربيات ناقص قبلي خودم پاسخ سوال عليرضا جون رو بدم.
اول يه تعريفي از اراده مي كنيم.
اراده علت بي علت همه چيزهاست.
يعني هر غيرممكني با اراده ممكن مي شود.
بدن انسان از 2 راه كاملا مختلف خود را نشان مي دهد. يكي از اين ‌راه ها زماني است كه ما دست خود را حركت مي دهيم اين حركت فقط به صورت پديداري ادراك مي‌شود؛ اما از طرف ديگر انگيزه و اراده اي را به عنوان علت حركت دستمان مي يابيم.
پس اراده است كه باعث مي شود ما به خواسته هاي خود برسيم.
حالا خ.ا رو مورد ارزيابي قرار مي دهيم.
من خ.ا رو نوعي عادت مي دونم كه باعث خيلي از مشكلات روحي مي شود كه در اينجا فقط تمركز ما روي همان اراده است.
خ.ا اراده را به تدريج كاهش مي دهد و اين سبب مي شود تا شخص روز به روز به اين كار وابسته تر شود.
پس با اين تفاسير نتيجه مي گيريم كه اگر اراده نباشد خ.ا را نمي توان ترك كرد و اگر هم خ.ا را ترك نكنيم اراده را به دست نمي آوريم.
هر كس هر چه قدر هم كه خ.ا كرده باشد هنوز اراده در وجودش وجود دارد و من اين طور تشبيه مي كنم كه اراده خفته است و بايد آن را بيدار كرد.
براي تقويت و افزايش اراده راه هاي زير مي تواند موثر باشد.
1-شناخت هدف: بايد بدانيد مي خواهيد دقيقا چه كار كنيد. اگر هدف ترك عادتي است آن را دقيقا مشخص كنيد. از خود بپرسيد آيا دوست داريد به اين هدف برسيد؟ چرا مي خواهيد به اين هدف برسيد؟ و در كل هدف رو بشناسيد و انتخابش كنيد.
2-تصميم گيري: از همين لحظه تصميم بگيريد به هر قيمتي شده به اين هدف برسيد. تصميم بگيريد و تلاش و كوشش را آغاز كنيد.
3-تلقين: تلقين در افزايش اراده بسيار موثر است. هر بار كه به هدف خود فكر مي كنيد به خود تلقين كنيد كه مي توانيد به آن هدف برسيد. تلقين كنيد كه اراده ي شما مي تواند كوه ها را به لرزه در آورد. آن چه كه احساس خوبي به شما مي دهد و در افزايش اراده به شما كمك مي كند را به خود تلقين كنيد.
4-يادآوري هدف: هرروز هدف خود را در ذهن خود مرور كنيد و كارهايي كه براي رسيدن به آن بايد انجام دهيد را به ياد بياوريد. اين طور در رسيدن به آن هدف مصمم تر مي شويد.
5-نكته ي آخر هم اين كه هيچ وقت به كليات نگاه نكنيد. نگاه نكنيد كه اين هدف چه قدر بزرگ است و من چه قدر ناتوان. شما به اين نگاه كنيد كه فعلا چه قدر از راه را براي رسيدن به هدف رفته ايد. چه قدر تلاش كرده ايد. اين ها به شما انگيزه و اراده مي دهد.
سلام دوستان من پاکم چند وقته پاکیم مثه سابق شده پاک کامل ذهن نگاه همه چی.
میخام اون انگیزه قبلو به خودم برگردونم.نمیخام تو قید روزشماری پاک بودن بیفتم.خودمو میشناسم مغرور بشم کارم زاره.فکر کنم کارم تموم شده و راحت بیچاره میشم.
امروز به اون هدفی که سینر واسه خودش تعیین کرده بود رسید.
رفقا به خدا میشه پاک بود.
الان تو فکر یه کار نو هستم هدف نو انگیزه نو برنامه نو
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
سلام به همه رفیقای خودم
خوبییییییید؟
انگار ما تا پست ندیم کسی از ما یادی نمیکنه:21:
خدا رو شکر 6 روز که پاکم
روز چهارم و پنجم زیاد فشار روم بود ولی خدا رو شکر ردشون کردم
ایشالا اینبار تا آخرش میرم
همگیتون برام دعا کنید
نوکر همتونم هستمdaghighan
دنيا کثيفه ، با اشکاي توام تميز نميشه مادر
<<اکبر عبدی
>>

دروغـــگــو دشـمـن خـداسـت ،آآآخ چـقـدر دشـمـن داري خـــدا ، دوسـتات هـــم کـــه مـاييــم يه مـشــت عــاجــز و عــلــيــل و نـاقـــص الــعــقـل کــه در حــقـشـون دشــمــنــي کردي....!
<<بهروز وثوقی>>

داش‌آکل: کمر مردو هيچي تا نمي‌کنه، جز زن. من بودم و يه طوطي. حالا هم باز منم و يه طوطي. اما ديگه نه اون طوطيه و نه من داشی
<<بهروز وثوقی>>

زندگي به من آموخت هر چيز قيمتي دارد ، پنير مجاني فقط در تله موش يافت مي شود
<<مایکل جکسون>>

شايد درد من، دليل خنده کسي شود؛
اما خنده ي من، هرگز نبايد باعث درد کسي شود.
«چارلي چاپلين»

بعد مرگت يه روز چشاتو وا مي کني و ميبيني توي همين اتاق، با همين آدماي دور و برتي، اونوقت مي فهمي که بردنت جهنم!
<<سرپيکو >>

سسسسسسسسسسلام

تشکر میکنم از گل پسرایی که اومدن نظرشونو درمورد سوالم گفتن

به زودی با اسمم خودتون تو تالار تجربیات ثبتش میکنم317

ی خبر خوب دیگه میلاد+ عزیز به جمع حامیان گروه اضافه میشن

بهشون تبریک میگیم و براشون آرزوی موفقیت داریمKhansariha (18)

رامتین جان

نقل قول: در اين جا من لازم ميدونم چند نكته رو بگم.
اول اين كه «به اميد فردا...» يه تيكه كلامه.همين طوري بدون منظور يا توجه به كار بردمش.
ميدونم اون فردايي كه دنبالشم هرگز نمياد. هر چه قدرم تلاش كنم نمياد. تا حالا هم كه گذر زمان همه چي رو بدتر كرده.
ما كه بيخيال زندگي شديم. اين زندگيه كه بيخيال ما نميشه!
داداش گلم خودت جواب خودتو دادیKhansariha (18)

خوب به حرفای خودت دقت کن

(1391 اسفند 23، 22:36)ramtin2012 نوشته است: با اجازه منم ميخوام با توجه به تجربيات ناقص قبلي خودم پاسخ سوال عليرضا جون رو بدم.
اول يه تعريفي از اراده مي كنيم.
اراده علت بي علت همه چيزهاست.
يعني هر غيرممكني با اراده ممكن مي شود.
بدن انسان از 2 راه كاملا مختلف خود را نشان مي دهد. يكي از اين ‌راه ها زماني است كه ما دست خود را حركت مي دهيم اين حركت فقط به صورت پديداري ادراك مي‌شود؛ اما از طرف ديگر انگيزه و اراده اي را به عنوان علت حركت دستمان مي يابيم.
پس اراده است كه باعث مي شود ما به خواسته هاي خود برسيم.
حالا خ.ا رو مورد ارزيابي قرار مي دهيم.
من خ.ا رو نوعي عادت مي دونم كه باعث خيلي از مشكلات روحي مي شود كه در اينجا فقط تمركز ما روي همان اراده است.
خ.ا اراده را به تدريج كاهش مي دهد و اين سبب مي شود تا شخص روز به روز به اين كار وابسته تر شود.
پس با اين تفاسير نتيجه مي گيريم كه اگر اراده نباشد خ.ا را نمي توان ترك كرد و اگر هم خ.ا را ترك نكنيم اراده را به دست نمي آوريم.
هر كس هر چه قدر هم كه خ.ا كرده باشد هنوز اراده در وجودش وجود دارد و من اين طور تشبيه مي كنم كه اراده خفته است و بايد آن را بيدار كرد.
براي تقويت و افزايش اراده راه هاي زير مي تواند موثر باشد.
1-شناخت هدف: بايد بدانيد مي خواهيد دقيقا چه كار كنيد. اگر هدف ترك عادتي است آن را دقيقا مشخص كنيد. از خود بپرسيد آيا دوست داريد به اين هدف برسيد؟ چرا مي خواهيد به اين هدف برسيد؟ و در كل هدف رو بشناسيد و انتخابش كنيد.
2-تصميم گيري: از همين لحظه تصميم بگيريد به هر قيمتي شده به اين هدف برسيد. تصميم بگيريد و تلاش و كوشش را آغاز كنيد.
3-تلقين: تلقين در افزايش اراده بسيار موثر است. هر بار كه به هدف خود فكر مي كنيد به خود تلقين كنيد كه مي توانيد به آن هدف برسيد. تلقين كنيد كه اراده ي شما مي تواند كوه ها را به لرزه در آورد. آن چه كه احساس خوبي به شما مي دهد و در افزايش اراده به شما كمك مي كند را به خود تلقين كنيد.
4-يادآوري هدف: هرروز هدف خود را در ذهن خود مرور كنيد و كارهايي كه براي رسيدن به آن بايد انجام دهيد را به ياد بياوريد. اين طور در رسيدن به آن هدف مصمم تر مي شويد.
5-نكته ي آخر هم اين كه هيچ وقت به كليات نگاه نكنيد. نگاه نكنيد كه اين هدف چه قدر بزرگ است و من چه قدر ناتوان. شما به اين نگاه كنيد كه فعلا چه قدر از راه را براي رسيدن به هدف رفته ايد. چه قدر تلاش كرده ايد. اين ها به شما انگيزه و اراده مي دهد.

همساده عزیز

خوشحالم که داری روز به روز محکم تر میشی

امیدوام که همینطور پایدار باشه

الان وارد مرحله جدیدی از ترک شدی

هدف بزرگتر برای خودت انتخاب کن

احسان بست جان خداروشکر که 6 روزه خوب داشتی امیدوارم که همیشه پاک بمونی

یا علی
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

(1391 اسفند 23، 22:15)همساده نوشته است: شبی که انسان حقیقت را کشف می کند ، برایش شب شومی است ! زندگی گالیله برتولت برشت
 معنای جمله رو بی خیال اسم یارو رو بچسب4fvfcja

سلام حالا اینارو نیگا کنین اینا اسمایی که قبلا گذاشته شدن و  ثبت احوال اعلام کرده قابل تغییره.

آرشیو، آسیب، اجباری، اخی، اردوخان، اشتر، اهریمن، باباقلی، بیابانی، ملخ!، فضا، فراری، شفتالو!، شربت!، قطار، قطاری، قسمت، قربانی، کابوس!، گشنه!، گرگ آقا، بره، بشم، بهداشت، بوشفر، چاه!، چراغ، چیتر، زنگی، سرباز، شوجر، علاقه، غم!، غارت، فرار، فراری، فراموش، کوپال، گمان، لذت، لشکر، للو، ورندل، یتیم 

اینجا بیشتر پیدا میکنین
[تصویر:  Pic.jpg]
سلام بچه ها من روزام خوبه
ولی حالم خوب نیست مادر بزرگم حالش بده
شاید چند روزی نتونم بیامTears
دیگه هیچی
[تصویر:  05_blue.png] [تصویر:  itrolldanceplz.gif?3]بچه ها من میرم سربازی اول تیر ماه
                                       ببخشید چند وقته نتونستم بیام
                                       دلم واستون تنگ شده بود ان شا الله که همه عالی پیش میرید53

(1391 اسفند 24، 19:07)Abextra نوشته است: آرشیو، آسیب، اجباری، اخی، اردوخان، اشتر، اهریمن، باباقلی، بیابانی، ملخ!، فضا، فراری، شفتالو!، شربت!، قطار، قطاری، قسمت، قربانی، کابوس!، گشنه!، گرگ آقا، بره، بشم، بهداشت، بوشفر، چاه!، چراغ، چیتر، زنگی، سرباز، شوجر، علاقه، غم!، غارت، فرار، فراری، فراموش، کوپال، گمان، لذت، لشکر، للو، ورندل، یتیم 

اینجا بیشتر پیدا میکنین
جدی اینا اسمن؟1744337bve7cd1t81
اجباری و یتیم و شفتالو از همشون باحالتر بودن4fvfcjaفکر کن اسمت یتیم باشه:21:

خدایا قصدم مسخره نیست اما یتیم......haha

راستی من پاکم
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
(1391 اسفند 24، 20:28)mohsen22 نوشته است: سلام بچه ها من روزام خوبه
دیگه هیچی

سلام محسن كبير ..!

كنارش باش ..!  دورش بگرد ..!

براش دعا ميكنيم ...!
شگفتا هر چه ترا به يادم بياورد، زيباست .

بوی نمور کوچه و کلمات ..
نگاه مورب کسی که از انتهای بن‌بست باز آمده است ..
و دستها، دامنه‌ها، روزنامه‌های عصر، پتوی کهنه‌ای بر هره‌ی ديوار ...
هرچه ترا به يادم بياورد، زيباست.

[تصویر:  0607.jpg]
(1391 اسفند 24، 20:28)mohsen22 نوشته است: سلام بچه ها من روزام خوبه
دیگه هیچی
ایشالا خدا شفا بده هر چه زودتره

رفقا هر که این پست منو دید به نیت شفای مادر بزرگ آقا محسن 5تا صلوات بفرسته و 5 بار این آیه رو بخونه:

أَمَّن يُجِيبُ الْمُضْطَرَّ إِذَا دَعَاهُ وَيَكْشِفُ السُّوءَ 
 الهم صل علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم

ممنون
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
سلام محسن جان 

انشاا... خدا شفا بده و هر چه سریعتر حالشون خوب بشه