امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

سلام دوستای گلم

لطفا بیشتر مراقب باشید

فصل بهار بخصوص این ایام تعطیلات امار شکست ها بالا میره

پس لطفا یکم بیشتر مراقب باشید

نقل قول: سلام
نمیخواستم اینو بنویسم
ولی...پدرم در اومد این چند روز
سابقه نداشته اینقد خ ا تو چند روز
پوکیدم بابا...خسته شدم

دلیل میخوایین؟
1 تنهایی
2 افکار مزاحم
3 ماشالله دستم برا سایتای ...بازه
کاش برمیگشتم به اون دورانی ک تازه شروع کرده بودم
دیگه از همه چیز بریدم...فک کنم باید برم پیش دعانویسی چیزی...شاید طالع ترک کردنمو باز کنه
خب حمید جون خودت داری میگی دلایلتو اونوقت میگی برم پیش دعا نویس؟

در ضمن دور این دعا نویس ها و طالع بین هارو خط بکش خیلی دوستانه و جدی میگم برای خودت بهتره هیچ وقت سمتشون نرو

و اینکه تو باید برای خودت ی عامل مانع داشته باشی تا وقتی که فکر اون چیزا میاد تو ذهنت اونقدر قوی باشه ای عامل مانع که درجا مثل گیوتین بزنه قطع کنه اون افکار رو

همه چی هم به خودت بستگی داره و به تلاشت و به همتت به اراده ات

دوستان تجربیاتتونو برای تقویت اراده و تو راستای کمک به داداش حمید گلمون بگید
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

سلام.
خيلي از اعلام شكستاي بچه ها ناراحت شدم.
مخصوصا داداش حميد خودمون كه مي خواد دست به دامن دعانويس بشه.
خواهش مي كنم بريد چند صفحه قبل و پستاي قبلي منو بخونيد.
ببينيد آدم مي تونه از كجا برسه به كجا.
از عمق نااميدي به اوج اميدواري.
من الان دارم لحظه به لحظه با تك تك سلولاي وجودم مي جنگم. مي دونيد چرا؟ چون واقعا اگه به ته دلم نگاه كنم مي بينم اصلا اشتياقي به زندگي كردن در دنيا ندارم. بهترين لحظه برام اون لحظه‌ست كه بگن دنيا تموم شد، پاشو برو واسه حسابرسي!
اما با همه ي اين حرفا سعي مي كنم تعادل خودمو حفظ كنم. چون جز اين راه ديگه اي ندارم. سعي مي كنم خوشحال باشم. سعي مي كنم شادي رو به خودم تلقين كنم. چون راهش همينه.
از اونايي كه شكست داشتن مي خوام به اين سوال جواب بدن:
آيا مي خوايد خ.ا رو ترك كنيد يا هميشه انجامش بديد؟
كاري به گناه بودنشم نداريم.
فقط دوست داريد هميشه انجامش بديد يا ترك كنيد؟
ببخشيد اگه پرحرفي كردم. وقتي شكستاي بچه ها رو ديدم نتونستم ساكت بمونم احساس كردم شايد اين حرفاي من بتونه كمكي كنه.
[تصویر:  05_blue.png]
اقا ما50روزه شدیما
بزن اون دست قشنگه رو
داده ام دل به حسن سر به اباعبدالله
پدرم گفت به دلدادگیت ایول الله
خُب حالا مي خوام راجب اون موضوعي كه چند روز پيش راجبش صحبت كردم بگم:
اگه كسي راحنمايي كنه ممنون ميشم.
من قبلا به وسيله ي چيزايي كه ديده بودم يا شنيده بودم وسوسه ميشدم.
يعني مثلا يه عكسي رو توي نت ميديدم و توي ذهنم اون طور كه خودم مي خواستم تغييرش مي دادم.
شايد اون عكس عكس بدي هم نبود ولي تصويري كه من ازش ميساختم خيلي تحريك كننده بود.
اما مدتيه ذهن من براي خودش يه شخصيت خيالي ساخته و گاهي (مثلا همين 2 روز پيش) اون شخصيت باعث تحريك من ميشه.
قبلا چنين اتفاقي برام نيفتاده بود.
علاوه بر اين من هيچ وقت آدمي خيال پرداز نبودم و هميشه توي دنياي واقعي زندگي مي كردم نه خيال.
خودم براي توجيح اين دو دليل دارم:
1-از آثار اون خ.ا هاي زيادي هست كه مدتي پيش انجام ميدادم.
2-اين دليلو نمي تونم بگم.
من احتمال درستي اين دو دليل رو پنجاه پنجاه ميدونم.
يعني ممكنه اولي درست باشه ممكنه هم دومي.
فقط خدا كنه دومي نباشه. چون در اين صورت ديگه قابل حل نيست. بايد باهاش بسازم.
حالا سوال من اينه كه چطور بايد اين موضوع رو رفع كرد؟

آبتين جان مباركه.
ايشالله ما هم بهت ميرسيم.
سلام

آبتین جان تبریک میگم بهت 50 روزگیتوKhansariha (18)

ان شاء الله که همیشه پاک و سرزنده باشیKhansariha (8)

رامتین جان  اون شخصیت رو انکار کن و تاییدش نکن

تو ذهنت مرورش نکن هر وقت اومد تو ذهنت مقابله کن باهاش شاید چند بار اول سخت باشه اما میتونی از پسش بر بیای

سعی کن به نامحرم نگاه نکنی و نگاهتو کنترل کنی

برای کنترل ذهنت من فقط میتونم گفتن ذکر رو بهت پیشنهاد بدم

حضرت محمد (ص):

اَعْدَدْتُ لِكُلِّ هَوْلٍ لا اِلهَ اِلا اللَّهُ وَ لِكُلِّ هَمٍّ وَ غَمٍّ ما شاءَاللَّهُ وَ لِكُلِّ نِعْمَةٍ الْحَمْدُ لِلَّهِ وَ لِكُلِّ رَخآءٍ اَلشُّكْرُ لِلَّهِ وَ لِكُلِّ اُعْجُوبَةٍ سُبْحانَ الِلَّهِ وَ لِكُلِّ ذَنْبٍ اَسْتَغْفِرُاللَّهَ وَ لِكُلِّ مُصيبَةٍ اِنّا لِلّهِ وَ اِنّا اِلَيْهِ راجِعُونَ وَ لِكُلِّ ضيقٍ حَسْبِىَ اللَّهُ وَ لِكُلِّ قَضآءٍ وَ قَدَرٍ تَوَكَّلْتُ عَلَى اللَّهِ وَ لِكُلِّ عَدُوٍّ اِعْتَصَمْتُ بِاللَّهِ وَ لِكُلِّ طاعَةٍ وَ مَعْصِيَةٍ لا حَوْلَ وَ لا قُوَّةَ اِلاّ بِاللَّهِ الْعَلِىِّ الْعَظيمِ .

مهيا كردم براى هر دلهره ای «لا اله الا اللّه»را و براى هر اندوه و غمى،«ما شاء اللّه»را،و براى هر نعمتى‏ «الحمد للّه»،و براى هر راحتى«الشكر للّه»،و براى هر شگفتى«سبحان اللّه»،و براى هر گناهى«استغفر للّه» و براى هر مصيبت«انا للّه و انا اليه راجعون»را،و براى هر تنگى«حسبى اللّه»و براى هر قضا و قدر«توكلت على اللّه»را،و براى هر دشمن«اعتصمت باللّه »را و براى هر طاعت و معصيت«لا حول‏ و لا قوّة الاّ باللّه العلى العظيم»را.

این ذکر برای دفع اون شخص ساختگی ذهنت خیلی مفیده :

لا حول‏ و لا قوّة الاّ باللّه العلى العظيم

هر وقت اومد اونقدر این ذکر رو بگو تا بره

تو شرایط مشابهه شرایط تو خیلی به کارم اومد این ذکرهایی که رنگی کردمشون

و خودتو به کاری مشغول کن که توش علاقه داری

مثلا درست کردن رادیو خراب یا باز کردن ی وسیله برقی خراب که سر در بیاری  ازش

امیدوارم که برات مفید باشه
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

رامتین جان سلام ممنونتم داداش گلم
داداش مشگل من وتو تقریبا شبیه هم هردو دلیلی داریم که نمیتونیم ازشحرف بزنیم ولی سعی کن به خودت فرصت خ ا ندی میگی چجوری اینطوری تا دیدی اون حالت بهت. دست داد خودتو به کاری مشغول کن مثل کتاب خوندن
داده ام دل به حسن سر به اباعبدالله
پدرم گفت به دلدادگیت ایول الله
bacheha man mikham ye mozui bara gap o goft rah bendazam
.
.
.
Man badtarin sadamei ke didam in boodeh ke nemitunam tasmimamo amali konam dar halike tasmimaye ajibgharibi ham nis mese dars o varzesh
Shoma ham in masale ro tajrobeh kardid?
Rahe hale manteghi dareh?
Albate rahehalesh nabayad barnamei shekl basheh.
(mese ine ke file winrar khodesh rar bashe)
(1392 فروردين 6، 22:41)جوان نوشته است: bacheha man mikham ye mozui bara gap o goft rah bendazam
.
.
.
Man badtarin sadamei ke didam in boodeh ke nemitunam tasmimamo amali konam dar halike tasmimaye ajibgharibi ham nis mese dars o varzesh

سلام جوون ..

وقتي ما قصد ترك داريم و براش ميجنگيم ...

صرفا نبايد به ترك خ.ا فكر كنيم ... درواقع بايد همه مشكلاتي كه اين عادت تو درون ما باعث شده رو از بين ببريم ...

اين مشكل كه جوان عزيز تو داريو خيلي از ما هم داريم ...كم تر يا بيشتر ...

خ.ا  اراده و انگيزه رو تو وجود يه جوون ميكشه ... چيزيايي كه با ترك خ.ا كم و بيش دوباره تو دلمون زنده ميشه اما به شرطي كه خودمون هم تلاش كنيم ... نه ؟

اگر در كنار تركت برنامه اي هم داري براي اين چيزهايي كه گفتي(درس و ورزش و ..)  ، كاملا سبك در نظر بگيرشون كه بتوني انجامشون بدي ..

وقتي ان شالله مدتي از تركت بگذره ، ميبيني دغدغه ات ديگه صرفا ترك خ.ا نيست ..به چيزايي بهتري و بالاتري فك ميكني ...  اينجاست كه انجام اون برنامه هاي سبك قبلي تو رو واسه برنامه سنگين و جامع تر آماده كرده ... و اين يعني موفقيت ...

من خودمم تو اين زمينه دارم رو خودم كار ميكنم ...
به اميد خدا به هم كمك ميكنيم ...

براي شروع يه برنامه سبك براي خودت در نظر بگير و تو تاپيك ورزش  و برنامه ريزي تحصيلي كم كم جلو ببرشون ...

و يه عزيز يه زماني به من گفت ... اگر نماز صبحت پابرجا باشه ..خودبه خود نظم تو زندگيت جريان پيدا ميكنه ... به اينم توجه داشته باش ...

53
شگفتا هر چه ترا به يادم بياورد، زيباست .

بوی نمور کوچه و کلمات ..
نگاه مورب کسی که از انتهای بن‌بست باز آمده است ..
و دستها، دامنه‌ها، روزنامه‌های عصر، پتوی کهنه‌ای بر هره‌ی ديوار ...
هرچه ترا به يادم بياورد، زيباست.

[تصویر:  0607.jpg]
سلام دوستان

صبح از طرف همتون نائب الزیاره بودم پیش امام رضا

آی بچه محله های امام رضا
آی همسایه های امام رضا

قدر خودتون رو بدونید

اول هم با خودم هستم

جاتون خالی

اینقدر خوبه تو حرم امام رضا

اصلا همه مشکلاتت از یادت میره

من نتونستم اسم همتون رو بگم اونجا

ولی چون امام رضا اسم همه رو داره
بهش گفتم برای همه دعا کنه

ان شاءالله همه پاک بشن
تا وقتی امام زمان اسم مارو شنید لبخند بزنه و برای دعای خوب خوب بکنه

شما هم هر جا بودید منو دعا کنید

شب بخیر
[تصویر:  %D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%86%D8%B1%D8...7-6-62.gif]
ورزش دشمن خـ . ا

« اگر لذتِ تَرک لذتِ را بدانی/ دگر لذتِ نفس را، لذت نخوانی»
سلام
خسته نباشین بروبچ
چه خبرا؟
داداش حمید خوبی جیگر؟
ببخشیدحال روحیم یکم بهم ریخته و تو این تعطیلات تازه روحیم بدتر شده برای همین صلاح ندونستم زودتر این پست بزنم حالا هم اگه جای دیگه بهت دسترسی داشتم بهت میگفتم ولی حالا که اینجا باشه.
امیدوارم زودتر حالت رو براه بشه و بازم بشی همون داداشی خودمون.
یادمه گفتی راه حل؟
راستش من یه راه حل دارم اونم دیگه بستگی به نظر خودت داره
و اونم
رابطه ی جنسیه واقعیه

حالا دیگه صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

ببخشید من یکم ناخوشم اگه حرف دیگه ای موند بعدا میام میزنم الان اصلا روبراه نیستم
موفق و پیروز باشین303
albate be nazaram ezdvaj rahe khoobi nist
Bahse tolani dare ke finglish nemishe nevesht to talar jaii in bahso didam

Albat rende aZIZ mano bebakhsh
ممنون از نظرات دوستان
متاسفانه دوباره شکستم...برای چندمین بار با این تفاوت ک هیچ حسی بهش ندارم(قبح گناه)
و این ترک کردن ما مثل قدم گذاشتن تو مرداب شده هر چی دست و پا میزنیم بیشتر فرو میریم
بیخی....این هم باید بگذره.....
ایشالله بتونیم با دست پر برگردیم

طاقت بیار رفیق....داریم میرسیم
سلام

خیلی دوست دارم مشکل حمید عزیز رو حل کنیم.

حمید جان من ازت می خوام این خود ارضایی رو برای خودت بزرگ نکنی.حالا من می خوام یه راهی رو بهت نشون بدم که از زندگی لذت ببری.ازت می خوام به خدا اعتماد کنی و یک آیه قرآن رو شروع کنی عملی کردن.من اینو برات توصیه می کنم.بعد مدتی از زندگی لذت خواهی برد."دنیا متاع فریبنده است و آنچه که نزد خداست بهتر و پایدار تر است."بیا شروع کن این رو عملی کردن . دائم بهش فکر کن.بعد مدتی می بینی داره از خودت خوشت میاد.ارادت داره قوی می شه.از زندگی لذت می بری.هر روز هم این جمله رو بگو."توکلت علی الله"بعدش این جمله "حسبنا الله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر"بیا این دفعه به خدا اعتماد کن.خدا بر هر کاری تواناست.می تونه کاری کنه که از زندگی اذت ببری.می تونه تو رو کفایت کنه.می تونه ارادت رو قوی کنه.بیا بهش اعتماد کن.بعد مدتی آرامش خیلی خوبی خواهی داشت.بیا امتحان کن.ضرر نمی کنی.پر سود هست.

منتظر جوابت هستم.

اسارت نفس،اراده را قوی می کند

فهمیدم هنگامی که فقط نصف نون می خورم ارادم قوی تره تا موقعی که هر چی دلم بخواد می خورم

برای نا امید شدن دلیلی وجود ندارد

[تصویر:  final%201.png][تصویر:  05_blue.png]
سلام به همه عزیزانخوبید؟
راستی عیدتون مبارک:22:
خدا رو شکر 9 روزه که پاکم317
دیروز و امروز یه کم لغزش کردم ولی خدا رو شکر جلوی خودمو گرفتم برام دعا کنید
حمید خان عزیز چطوره303
طوری نمیشه رفیق به خودت سخت نگیر باز به خدا توکل کن و یا علی بگو و شروع کنKhansariha (8)
دنيا کثيفه ، با اشکاي توام تميز نميشه مادر
<<اکبر عبدی
>>

دروغـــگــو دشـمـن خـداسـت ،آآآخ چـقـدر دشـمـن داري خـــدا ، دوسـتات هـــم کـــه مـاييــم يه مـشــت عــاجــز و عــلــيــل و نـاقـــص الــعــقـل کــه در حــقـشـون دشــمــنــي کردي....!
<<بهروز وثوقی>>

داش‌آکل: کمر مردو هيچي تا نمي‌کنه، جز زن. من بودم و يه طوطي. حالا هم باز منم و يه طوطي. اما ديگه نه اون طوطيه و نه من داشی
<<بهروز وثوقی>>

زندگي به من آموخت هر چيز قيمتي دارد ، پنير مجاني فقط در تله موش يافت مي شود
<<مایکل جکسون>>

شايد درد من، دليل خنده کسي شود؛
اما خنده ي من، هرگز نبايد باعث درد کسي شود.
«چارلي چاپلين»

بعد مرگت يه روز چشاتو وا مي کني و ميبيني توي همين اتاق، با همين آدماي دور و برتي، اونوقت مي فهمي که بردنت جهنم!
<<سرپيکو >>

سلام دوستان!
خُب داداش پشتكار پيشنهاد خوبي دادند و اون هم اين بود كه برداشت و تفسير خودمونو از حديث هايي كه ميذارن رو بنويسيم تا در ذهنمون بمونه.
اولين حديثي كه گذاشتن اين بود: «هواي نفس دشمن عقل است.»
من كلي فكر كردم و برداشتي كه تونستم از حديث امام علي (ع) داشته باشم رو مي نويسم.
برخی از گناهان که در پی طغیان غریزه شهوت دامن‏گیر ما می‏شود اثر بسیار ناگواری بر دستگاه مغز و اعصاب ما بر جای می‏گذارد. در صورت زیاده‏روی ما در پیروی از غریزه جنسی، سلول‏های مغزی و قدرت اندیشه و حافظه ما از بین می‏روند. یکی از گناهانی که آثار بسیار خطرناکی بر روی جسم و روح عامل می‏گذارد، گناه خودارضایی است. برای غلبه بر نیروی شهوت و رهایی از این عادت ناپسند، گفته کانت تأمل برانگیز است، او می‏گه: هیچ چیز مانند خودارضایی، ذهن و جسم را ضعیف نمی‏کند و این نوع شهوت‏رانی، به کلی با طبیعت آدمی مغایر است، این موضوع قدرت جسمی‏ جوان را تباه خواهد کرد با این کار، سبب پیری زودرس و صاحب عقلی واقعا ضعیف خواهد شد.

(1392 فروردين 6، 22:13)Alireza 68 نوشته است: سلام

آبتین جان تبریک میگم بهت 50 روزگیتوKhansariha (18)

ان شاء الله که همیشه پاک و سرزنده باشیKhansariha (8)

رامتین جان  اون شخصیت رو انکار کن و تاییدش نکن

تو ذهنت مرورش نکن هر وقت اومد تو ذهنت مقابله کن باهاش شاید چند بار اول سخت باشه اما میتونی از پسش بر بیای

سعی کن به نامحرم نگاه نکنی و نگاهتو کنترل کنی

برای کنترل ذهنت من فقط میتونم گفتن ذکر رو بهت پیشنهاد بدم

حضرت محمد (ص):

اَعْدَدْتُ لِكُلِّ هَوْلٍ لا اِلهَ اِلا اللَّهُ وَ لِكُلِّ هَمٍّ وَ غَمٍّ ما شاءَاللَّهُ وَ لِكُلِّ نِعْمَةٍ الْحَمْدُ لِلَّهِ وَ لِكُلِّ رَخآءٍ اَلشُّكْرُ لِلَّهِ وَ لِكُلِّ اُعْجُوبَةٍ سُبْحانَ الِلَّهِ وَ لِكُلِّ ذَنْبٍ اَسْتَغْفِرُاللَّهَ وَ لِكُلِّ مُصيبَةٍ اِنّا لِلّهِ وَ اِنّا اِلَيْهِ راجِعُونَ وَ لِكُلِّ ضيقٍ حَسْبِىَ اللَّهُ وَ لِكُلِّ قَضآءٍ وَ قَدَرٍ تَوَكَّلْتُ عَلَى اللَّهِ وَ لِكُلِّ عَدُوٍّ اِعْتَصَمْتُ بِاللَّهِ وَ لِكُلِّ طاعَةٍ وَ مَعْصِيَةٍ لا حَوْلَ وَ لا قُوَّةَ اِلاّ بِاللَّهِ الْعَلِىِّ الْعَظيمِ .

مهيا كردم براى هر دلهره ای «لا اله الا اللّه»را و براى هر اندوه و غمى،«ما شاء اللّه»را،و براى هر نعمتى‏ «الحمد للّه»،و براى هر راحتى«الشكر للّه»،و براى هر شگفتى«سبحان اللّه»،و براى هر گناهى«استغفر للّه» و براى هر مصيبت«انا للّه و انا اليه راجعون»را،و براى هر تنگى«حسبى اللّه»و براى هر قضا و قدر«توكلت على اللّه»را،و براى هر دشمن«اعتصمت باللّه »را و براى هر طاعت و معصيت«لا حول‏ و لا قوّة الاّ باللّه العلى العظيم»را.

این ذکر برای دفع اون شخص ساختگی ذهنت خیلی مفیده :

لا حول‏ و لا قوّة الاّ باللّه العلى العظيم

هر وقت اومد اونقدر این ذکر رو بگو تا بره

تو شرایط مشابهه شرایط تو خیلی به کارم اومد این ذکرهایی که رنگی کردمشون

و خودتو به کاری مشغول کن که توش علاقه داری

مثلا درست کردن رادیو خراب یا باز کردن ی وسیله برقی خراب که سر در بیاری  ازش

امیدوارم که برات مفید باشه

ممنون از راهنماييت.
از نظر نگاه به نامحرم كه من اصلا به نامحرم نگاه نمي كنم و ميشه گفت بهترين نكته ي مثبتي كه در خودم مي بينم همينه.

(1392 فروردين 6، 22:14)abtin نوشته است: رامتین جان سلام ممنونتم داداش گلم
داداش مشگل من وتو تقریبا شبیه هم هردو دلیلی داریم که نمیتونیم ازشحرف بزنیم ولی سعی کن به خودت فرصت خ ا ندی میگی چجوری اینطوری تا دیدی اون حالت بهت. دست داد خودتو به کاری مشغول کن مثل کتاب خوندن
 آره... كتاب خوندن يكي از علايق منه.

(1392 فروردين 6، 22:41)جوان نوشته است: bacheha man mikham ye mozui bara gap o goft rah bendazam
.
.
.
 من هم دارم از همين مشكلي كه دوستمون دارن رنج مي برم.
مثلا خيرسرم قرار بوده از اول عيد شروع كنم درس بخونم. چون بعد از عيد امتحانامون شروع ميشه. نصفي از عيد رفت و منم هنوز كتابي رو باز نكردم.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 5 مهمان