امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

کلی نوشتم بعد ساعت رو نگاه کردم دیدم یک ساعت گذشته....

همرو پاک کردم.....اینجا هرچی مینویسم دوستان منفی برداشت میکنن بعد باید کلی وقت بزارم تا قبلیارو بگم منظورم چی بوده...

میرم درس میخونم 303

موفق باشید Khansariha (8)
حالم خوب نیست [تصویر:  cry2.gif]

اصن خدا کیه [تصویر:  mary102.gif] این چیه ؟ من کیم ؟ واسه چی دارم به این زندگی مسخره ادامه میدم

این همه زور بزنی که نری جهنم بخوای بری بهشت .  asabani

زندگی خیلی تکراریه کاش تموم میشد [تصویر:  mary46.gif]

اگر خدا هم هنوز دوستم داشته باشه من دیگه نه روی برگشت دارم نه از خدا خوشم میاد [تصویر:  13.gif]
گیرندت رو تنظیم کن 

clapping

میگی یعنی چی ؟

یعنی

توی دنیا هم خوبی هست هم بدی

هم شادی هست هم غم 

هم بدبختی و هم خوشبختی

و

این تویی که برای کارایی که فقط خودت می تونی توی این دنیا انجامشون بدی آفریده شدی 

تازه حق انتخاب هم داری

[تصویر:  47276600274856889383.gif]

پس این تویی که باید گیرندت رو تنظیم کنی 

128fs318181

Hanghead  Fight and win Hanghead
[تصویر:  dust.gif]
منم مثه داداش درخشنده و داداش آدریفتم
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
(1394 ارديبهشت 22، 14:03)درخشنده نوشته است: کلی نوشتم بعد ساعت رو نگاه کردم دیدم یک ساعت گذشته....

همرو پاک کردم.....اینجا هرچی مینویسم دوستان منفی برداشت میکنن بعد باید کلی وقت بزارم تا قبلیارو بگم منظورم چی بوده...

میرم درس میخونم 303

موفق باشید Khansariha (8)

سلام داداش درخشنده ، از دست بچه ها ناراحت نشو ، من پست قبلیت رو خوندم.

آقا این مسائلی رو که شما مطرح کردی که شبهه نیست که ، دست گرمیه.  4

شبهه وجود داره فیل افکن. واقعا فیل افکن ها ، یعنی منی که می بینی اینقدر خدا خدا می کنم از پس بعضی هاشون بر نمی آم.

در مورد مسائلی که مطرح کردی یه چیزایی به ذهنم می رسه که به عنوان مشارکت مطرح می کنم ، لطفا به این نوشته ها به عنوان یه مشارکت نگاه کن ، نه یه جبهه گیری یا هر چیز دیگه. شما هم هر چی بگی بالای سر ما جا داری.

1- در مورد قرآن و خلقت انسان ، ببین قرآن کتابی که نیاز داره انسان دقیق مطالعه کنه ، نیاز داره که انسان زبان عربی بفهمه و با کنایه و استعاره و ضرب المثل عربی آشنا ، نیاز داره انسان شرایط دوران پیامبر و علت نزول آیه رو بدونه (شرایط تاریخی) نیاز داره آدم صحبت های خود پیامبر و امامان رو در مورد اون آیه بدونه و ... خلاصه این که قرآن نیاز به مفسر داره. این رو قبول داری؟ خب این سوال که شما پرسیدی باید قبلش بری از مفسر بپرسی که منظور قرآن چی بوده؟ آیا منظور قرآن خلقت نوع بشر بوده یا خلقت یه انسان. ببین من یه وقت می گم نوزاد انسان ابتدا به صورت چند سلول در رحم مادر قرار می گیره و این سلول ها مراحل مختلف رو طی می کنه تا در نهایت یک انسان بوجود می اد. یه وقت می گم نوع بشر از تکامل بوجود اومده. این دو تا مسئله متفاوته ، این آیه ای که شما ازش صحبت کردی ، ممکنه به مسئله اول اشاره کنه. 
ولی کلا از ابتدای بوجود اومدن نظریه تکامل ، ماده گرا ها از این نظریه استفاده می کردن برای کوبیدن ادیان ، ادیان هم در مقابل جبهه می گرفتن و دعوا می شد ، نه سر این آیه که شما گفتی ها. سر مسئله آدم و هوا و خلقت انسان از نظر ادیان ابراهیمی.  واقعا جاش نیست این جا بحث کنم ، وقتی n تا فیلسوف موافق و مخالف در این مورد کتاب نوشتن و نتونستن همدیگه رو قانع کن انتظار معجزه از من داری؟  asabani خودت باید بری وقت بذاری n+1 کتاب بخونی کشفش کنی کی درست می گه. فقط اگه فهمیدی به ما هم بگو. 

2- در مورد اعجاز قرآن : ببین تا حدودی درست می گی ، خیلی وقت ها ما خودمون می ریم می چسبونیم ، اما همیشه هم این طور نیست ، بستگی داره به اعتقادات و این که خوشبین باشی یا نه. از من که بپرسی می گم منظور امام علی همین قضیه گرفتن برق از سد بوده. شما اگر قبول نداری این قضیه رو به نظر من اصلا اشکال نداره. شما می خوای امام علی رو بشناسی و بفهمی که خوب بوده یا بد ، باید تحقیق کنی ، کتاب هم خواستی من بهت معرفی می کنم. برو ببین گل سرخی مارکسیست چجوری از مولا علی (ع) صحبت می کنه. 

3-   در مورد حضرت ابولفضل (ع) ، خب این مسئله ای که در بعضی مقاتل ممکنه اومده باشه. مقتل هم یک کتاب تاریخیه ، که ممکنه اشتباه داشته باشه ، ولی منم با نظر همساده موافقم ، من که اصل قضیه رو قبول دارم و همش انتظار می کشم که محرم بشه. شاید فکر کنی دیوونه ام ، اما اگه تو هم جای من بودی این طور فکر می کردی.

4- در مورد داستان آدم و هوا که تو قرآن هم اومده ، خب برادر من این که اشکالی نداره. خداوند شیطان رو از دربار خودش بیرون کرده ، بعدش آدم و هوا هم توی دربار خدا زندگی نمی کردن ، اصلا سر این مطلب هم بحثه ، یه سری می گن آدم و هوا روی زمین بودن و هبوطی که از اون حرف می زنن ، هبوط روحانی بوده ، نه هبوط جسمانی ، یعنی آدم و هوا قبلا خوردن سیب هم روی زمین بودن ولی وقتی سیب رو خوردن به صورت روحانی هبوط کردن و ... اینم بحث زیاد داره ، چقدرش استعاره است و چقدرش تاریخ؟

5- اون آخوند رو هم من قضاوت نمی کنم ، ولی اینقدر آخوند بد هست که نگو ، تا دلت بخواد ، آخوند خوب هم هست ، بد هم هست. حرف رو قبول دارم و باهات همدردی می کنم. 

در آخر به مدیران می گم که مطمئن باشید اگر این مباحث به خ.ا مربوط نمی شد من این همه پست نمی زدم. ببینید وقتی از روی یه پل قطار رد می شه ، پل کوچکترین ترکی داشته باشه ، باعث ریزش پل می شه. این کوچکترین ترک می تونه یه شبهه اعتقادی باشه. می تونه این سوال باشه که ، اِه چرا این آخوند سر کوچکمون هر کاری دلش می خواد می کنه ، من جوون اینقدر سختی بکشم؟ ما باید به این ترک ها برسیم و دونه دونه اون ها رو درز گیری کنیم. 

درخشنده ، داداش ، شما اگه یک ساعت نوشتی و پاک کردی ، منم الان دوساعته پشت لپتاب دارم برای شما می نویسم ، فکر کنم 5 بار شد پاک کردم و از اول نوشتم.

سخن آخر هم با خودم این آیه از قرآن.
پس بندگان مرا بشارت ده! (۱۷) همان کسانی که سخنان را می‌شنوند و از نیکوترین آنها پیروی می‌کنند؛ آنان کسانی هستند که خدا هدایتشان کرده، و آنها خردمندانند. (۱۸) 
(1394 ارديبهشت 22، 18:21)Adrift Eidolon نوشته است: حالم خوب نیست [تصویر:  cry2.gif]

اصن خدا کیه [تصویر:  mary102.gif] این چیه ؟ من کیم ؟ واسه چی دارم به این زندگی مسخره ادامه میدم

این همه زور بزنی که نری جهنم بخوای بری بهشت .  asabani

زندگی خیلی تکراریه کاش تموم میشد [تصویر:  mary46.gif]

اگر خدا هم هنوز دوستم داشته باشه من دیگه نه روی برگشت دارم نه از خدا خوشم میاد [تصویر:  13.gif]

این چه حرفیه؟ برو تو آیینه نگاه کن ، ببین حیفت نمی آد در مورد این شاهکار آفرینش این جوری حرف می زنی؟

برو زندگی یه دانشمند بزرگ ، انگیزه بگیر دست به کار شو ، برنامه بریز ، با مشکلات بجنگ ، 

علاقت چیه ، برو دنبال اونا.

اصلا برو بشین بازی بایرن و بارسا رو ببین. 

عجب صحنه ای بود خدایی ، کف کردم ، توپ رو از روی خط جمع کرد دروازه بان 4fvfcja
خب عاشق جان اینا نسبیه....یکی میگه اینه یکی میگه نه اونه! هیچجوری هم نمیتونن ثابتش کنن پس منم هیچکدومو قبول نمیکنم...

چون یه مطلبی یا درسته یا غلط دیگه! دو حالت داره...

به نظرم اصلا ارزش فکر کردن نداشتن که در موردش نوشتم! 1276746pa51mbeg8j

اشتباه من بود...مهم خوب بودنه.چه فرقی میکنه حالا این داستانایی که بهمون گفتن دروغ باشه یا راست...خیلی از همین داستانارو خب من اصلا  

نشنیدم ولی دوستام شنیدن...میبینم فرقی نداریم...

فرقمون توی عمله....درسته اعتقادات تاثیر دارن ولی اونقدری نیست که بخوام اعصاب خودمو و بقیه رو اینجا بریزم بهم 4fvfcja

شاد باشید...

53
سلام

به نظرم چیز بدی نیست که شبهه داشته باشیم...
ولی از اون بهتر اینه که دنبال جواب درست شبهه هامون باشیم...

باید بپرسیم...
اما نه از هر کسی... از کسایی که واقعاً دستی در معرفت دارن...

خیلی از شبهه ها به خاطر کم بودن اطلاعات ماست...
و خیلی از شبهه ها هم به خاطر افراط گرایی بعضی از منبردارها!

ممنون از داداش عاشق که به شبهات بچه ها به خوبی پاسخ میده...
منم یه سری شبه های اساسی دارم که باید مطرح کنم... 42
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

دور بعدی اسم ما رو بنویسید.

والسلام

ما هم مثل داداش درخشنده بریم دور درس.
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
به نام خدا
به نظر همساده
طرح مسائل دینی اعتقادی و سیاسی و شبهه در این مکان  واسه هوشیاری هممون ضرر داره.
انرژی میبره، هدف اصلی گم میشه،باعث دلخوری میشه و تهش هیچی در نمیاد.این همه جا هست واسه طرح این سوالات حالا یه جایی پیدا شده واسه حرف زدن راجع به بدبختیامون بیایم اینم خودمون خراب کنیم.
من یکی که دیگه نخونده این پستها رو رد میکنم.
آخه به من چه شیطان دزدکی اومده تو بهشت یا عصای حضرت موسی شده به مار یا نشده؟
طرف فقط بهش گفتن از نیروی برتر از خودت بخواه که کمکت کنه همین یه جمله زندگیشو زیر و رو کرده نه میدونه خدا کیه چیه نه دین میشناسه نه مذهب با همین یه جمله زندگیشو روحانی کرده هم خدا ازش راضیه هم خلق خدا هم خودش.
همش روزی یه پست میزنیم تو کانون اونم عوض بدبختی خودارضایی که گریبان هممونو گرفته بیایم بحث کنیم راجع به خدا و پیغمبر و این و اون که چی بشه؟
شبهه دوست دارین الان من یه شبهه که اخیرا درگیرشم واستون ایجاد میکنم.
بعد این همه سال و 993 صفحه رد شدن از گروه جنگجویان و رهروان یه نفر نداریم درست حسابی هوشیار شده باشه.انجمنای دیگه میری طرف 6 ساله پاکه از مجازات اعدام رسیده به راهنما بودن واسه هزاران نفر، طرف مهندسی بوده بالای 20 میلیون درآمد ماهیانه ش بوده کار و زندگیشو ول کرده میره این شهر اون شهر جلسه میزاره واسه پاکی بچه ها، طرف از نون زن و بچه ش میزنه میاره کتاب میخره توزیع میکنه.سریع پاک میشن و لی اینقدر تو انجمنشون میمونن که همونجا میمیرن،
بعد من میشینم اینجا یکی یکی باورهام جلو چشمم لغزش میکنن...پاکی بالا نداریم...هوشیار جنسی نداریم...یه نفر که زندگیش روحانی شده باشه که من ببینم و روحیه بگیرم نداریم...با انرژی ها یهو تحلیل میرن...آدمهای دوست داشتنی خسته میشن و غیب میشن...
خدایی دم علیرضا و رامین گرم حس میکنن کانون اومدن بهشون جواب نداده کمش کردن به حرف بقیه هم توجه ندارن که چرا نمیان.هی بیان مثه من همساده متل بگن و قصه خوانی کنن که چی بشه؟
خسته م میفهمین خسته؟
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
نقل قول: به نام خدا
به نظر همساده
انرژی میبره، هدف اصلی گم میشه،باعث دلخوری میشه و تهش هیچی در نمیاد.این همه جا هست واسه طرح این سوالات حالا یه جایی پیدا شده واسه حرف زدن راجع به بدبختیامون بیایم اینم خودمون خراب کنیم.
طرف فقط بهش گفتن از نیروی برتر از خودت بخواه که کمکت کنه همین یه جمله زندگیشو زیر و رو کرده نه میدونه خدا کیه چیه نه دین میشناسه نه مذهب با همین یه جمله زندگیشو روحانی کرده هم خدا ازش راضیه هم خلق خدا هم خودش.
همش روزی یه پست میزنیم تو کانون اونم عوض بدبختی خودارضایی که گریبان هممونو گرفته بیایم بحث کنیم راجع به خدا و پیغمبر و این و اون که چی بشه؟

اکسلنت!

نقل قول: شبهه دوست دارین الان من یه شبهه که اخیرا درگیرشم واستون ایجاد میکنم.
بعد این همه سال و 993 صفحه رد شدن از گروه جنگجویان و رهروان یه نفر نداریم درست حسابی هوشیار شده باشه.انجمنای دیگه میری طرف 6 ساله پاکه از مجازات اعدام رسیده به راهنما بودن واسه هزاران نفر، طرف مهندسی بوده بالای 20 میلیون درآمد ماهیانه ش بوده کار و زندگیشو ول کرده میره این شهر اون شهر جلسه میزاره واسه پاکی بچه ها، طرف از نون زن و بچه ش میزنه میاره کتاب میخره توزیع میکنه.سریع پاک میشن و لی اینقدر تو انجمنشون میمونن که همونجا میمیرن،
بعد من میشینم اینجا یکی یکی باورهام جلو چشمم لغزش میکنن...پاکی بالا نداریم...هوشیار جنسی نداریم...یه نفر که زندگیش روحانی شده باشه که من ببینم و روحیه بگیرم نداریم...با انرژی ها یهو تحلیل میرن...آدمهای دوست داشتنی خسته میشن و غیب میشن...
خدایی دم علیرضا و رامین گرم حس میکنن کانون اومدن بهشون جواب نداده کمش کردن به حرف بقیه هم توجه ندارن که چرا نمیان.هی بیان مثه من همساده متل بگن و قصه خوانی کنن که چی بشه؟
خسته م میفهمین خسته؟

خب بعضیا توی کشور هستن که خیلی سطحشون بالاست...اینجور افراد کمن احتمالا سنشون هم بالاتره.... 

شما هم توقعتون زیاده.... البته وقتی میبینم کسی اینطوری مینویسه به این فکر میوفتم که سریعتر پیشرفت کنم برم بالا.

ببینید این مثل مقایسه ی دوچرخه و موتوره! اگه موتور سربالایی بالا نره یعنی ایراد از موتوره! ولی دوچرخه که سربالایی نره ایراد از خوده رایدره! 

کانون موتور نیست که سوارش بشی بگازی بری بالا. کانون دوچرخست! باید باهاش تمرین کنی قدرتت زیاد بشه بری بالا....

زور میخواد...

این معیاری که قرار میدید میگید سطحمون پایینه چون پاکیه بالا نداریم رو دوس ندارم....فقط از یک بعد نمیشه به زندگیه ادما نگاه کرد....

بچه ها بشینن از موفقیتاشون توی زمینه های دیگه بگن یهو چند صفحه میریم جلو......

اقا من تا سال دیگه نشون میدم کانون جواب میده یا نه...

این پست من همینجا میمونه صفحه ی 993 ببینیم راست میگم یا نه...اسکرین شات بگیرین ازش داشته باشین...اگه شکستم هر کاری بگید میکنم

چطوره؟   cheshmak
سلام
لطفا اگه باز مسابقه گروهی میخواد برگزار شه اسم منم بنویسید.
یاعلی
[تصویر:  15624161_425888184424770_624179248140753...%3D%3D.2.c]
برای یافتن چیزی
باید به جستجوی آنچه نیست، بروی...
53

[تصویر:  Untitled.png]
سلام آدریفت عزیز.
استغفرالله...چرا کفر میگی عزیزدل داداش؟
من کیم؟؟!!خب معلومه،تو انسانی،''اشرف مخلوقات''.
خدای عزیز به تو،و در واقع تمامی ما آدما لطف و مرحمت بزرگی کرده که ما رو انسان و اشرف مخلوقات قرارداده،آخه حیف نیست موقعیت به این خوبی رو از دست بدیم و ناراضی باشیم؟؟!!
از خدا خوشت نمیاد؟!آخه چرا؟؟میدونی خدا عاشقته؟میدونی خدا چقدر تورو دوستت داره؟؟میدونی وقتی گناه میکنی خدا چقدر صبر و انتظار میکشه تا از گناهت برگردی و توبه کنی؟؟؟؟؟خداییش،وجدانا'' همچین دوست و رفیق خوبی کجا گیرت میاد؟؟کل دنیا رو هم بگردی پیدا نمیکنی...
تو از این ناراحتی که خدا تورو به عنوان انسان خلق کرده؟؟خب قربونت برم،چی بهتر از این؟؟؟!!
میدونی چه موقعیت بزرگی داری؟؟؟میدونی میتونی به بهشت برسی؟؟میدونی میتونی به کمال برسی؟؟؟میدونی میتونی به اوج برسی؟؟؟میدونی میتونی به شکوه و عظمتی برسی که تمام عالم بهت غبطه بخورند؟؟

من درکت میکنم جانم،توی همچین مواقع بدی آدم از همه چیز بدش میاد و شدیدا''غمگینه،ولی ما باید تحمل داشته باشیم،بخاطر اهدافی که داریم باید صبرکنیم،خونسرد باشیم و بدونیم که باز هم فرصتی هست...
داداشم،واقعا''من نمیدونم که دردی جز خ.ا داری یا نه،ولی اگر دردت این هست و فقط از این رنح میبری،این رو بدون که همچنان فرصت داری و میتونی با اراده ای محکم و استوار،مردونه بری جلو و این غول رو شکست بدی و ضربه ی سختی بهش وارد کنی...
داداش آدریفت عزیزم،من اینجا کوچیکتر از همه ی شما هستم،هم از نظر سن و هم از نظر عقل و فهم و درک،ولی به عنوان داداش کوچیکتر بهت میگم که زود نا امید نشو،چون زندگی و خوشبختی واس ماس،یعنی کلش واس ماس...!!!!!!
البته باید تلاش کرد،تلاش تلاش و تلاش...
تو الآن اومدی اینجا،خب چرا؟دلیلش چیه؟
قطعا'' و قطعا'' و قطعا'' یا بخاطر جلب رضایت خدا و نزدیک شدن به اون هست،یا بخاطر سلامتیت و یا بخاطر رسیدن به اهداف.
پس این نشون میده که تو هدف داری و میخوای تلاش کنی برای رسیدن به پاکی و بقیه ی اهدافت.
پس دیدی زندگی مسخره نیست؟اگر مسخره بود که ما حاضر نبودیم بخاطرش این همه سختی رو به جون بخریم و تلاش کنیم،این نشون میده که زندگی برای ما ارزش داره...
گفتی زندگی تکراریه.بابا کجاش تکراریه جانم؟؟خداییش دلت میاد اینجوری بگی؟؟
خب در واقع این ماییم که زندگی خودمون رو تکراری کردیم،همه اش گناه و توبه،گناه و توبه،گناه و توبه،گناه و توبه،گناه و توبه،گناه و توبه،گناه و توبه،گناه و توبه و به همین منوال ادامه داره..................
خب معلومه،زندگی اینطوری حال به هم زنه دیگه؟مگه نه؟؟
ولی این تقصیر خودمونه،نه تقصیر خدا و غیره...
اگر تلاش بکنیم و پاک بشیم،اون وقت تازه میفهمیم که زندگی یعنی چی و خدا یعنی کی...
اگر میخوای طعم واقعی زندگی رو بچشی،باید پاک بشی؛چون فقط آدم پاکه که طعم واقعی و خوش زندگی رو احساس میکنه.
دلت میاد بگی زندگی تمام بشه؟؟؟!!!بابا ما داریم روزشماری میکنیم برای المپیک٢٠١۶ و جام جهانی٢٠١٨،برای چی تمام بشه زندگی به این شیرینی؟؟؟؟؟؟!!هاااااااا؟؟؟؟
[تصویر:  05_blue.png]
به نام خدا
داداش درخشنده یعنی اسکرین شات گرفتم ها....لغزش کنی دوچرخه تو ازت میگیرم ها...

یه دوستت دارم خیلی گنده به داداش علی
پستت خیلی بهم انرژی داد.

میدونی چه موقعیت بزرگی داری؟؟؟میدونی میتونی به بهشت برسی؟؟میدونی میتونی به کمال برسی؟؟؟میدونی میتونی به اوج برسی؟؟؟میدونی میتونی به شکوه و عظمتی برسی که تمام عالم بهت غبطه بخورند؟؟

پس دیدی زندگی مسخره نیست؟اگر مسخره بود که ما حاضر نبودیم بخاطرش این همه سختی رو به جون بخریم و تلاش کنیم،این نشون میده که زندگی برای ما ارزش داره...

خب در واقع این ماییم که زندگی خودمون رو تکراری کردیم،همه اش گناه و توبه،گناه و توبه،گناه و توبه،گناه و توبه،گناه و توبه،گناه و توبه،گناه و توبه،گناه و توبه و به همین منوال ادامه داره..................
اگر تلاش بکنیم و پاک بشیم،اون وقت تازه میفهمیم که زندگی یعنی چی و خدا یعنی کی...
اگر میخوای طعم واقعی زندگی رو بچشی،باید پاک بشی؛چون فقط آدم پاکه که طعم واقعی و خوش زندگی رو احساس میکنه.

حس خوب یعنی حرفهای علی هوشیاری یعنی ایمان به حرفهای علی....
خدا رو شکر که در مسیر هستم.
یا امام رضا به من کمک کن میبینی که خسته شدم ولی ناامید نیستم.
خودت به قلبم آرامش بده شهوت زورش از شما کمتره درسته من زورم بهش نمیرسه ولی درپناه شما که باشم میتونم موفق باشم.
آقا کمکم کن.
امشب میرم حرم واسه همتون دعا میکنم.
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
(1394 ارديبهشت 23، 13:23)ali123 نوشته است: سلام آدریفت عزیز.
استغفرالله...چرا کفر میگی عزیزدل داداش؟
من کیم؟؟!!خب معلومه،تو انسانی،''اشرف مخلوقات''.
خدای عزیز به تو،و در واقع تمامی ما آدما لطف و مرحمت بزرگی کرده که ما رو انسان و اشرف مخلوقات قرارداده،آخه حیف نیست موقعیت به این خوبی رو از دست بدیم و ناراضی باشیم؟؟!!
از خدا خوشت نمیاد؟!آخه چرا؟؟میدونی خدا عاشقته؟میدونی خدا چقدر تورو دوستت داره؟؟میدونی وقتی گناه میکنی خدا چقدر صبر و انتظار میکشه تا از گناهت برگردی و توبه کنی؟؟؟؟؟خداییش،وجدانا'' همچین دوست و رفیق خوبی کجا گیرت میاد؟؟کل دنیا رو هم بگردی پیدا نمیکنی...
تو از این ناراحتی که خدا تورو به عنوان انسان خلق کرده؟؟خب قربونت برم،چی بهتر از این؟؟؟!!

من درکت میکنم جانم،توی همچین مواقع بدی آدم از همه چیز بدش میاد و شدیدا''غمگینه،ولی ما باید تحمل داشته باشیم،بخاطر اهدافی که داریم باید صبرکنیم،خونسرد باشیم و بدونیم که باز هم فرصتی هست...
داداشم،واقعا''من نمیدونم که دردی جز خ.ا داری یا نه،ولی اگر دردت این هست و فقط از این رنح میبری،این رو بدون که همچنان فرصت داری و میتونی با اراده ای محکم و استوار،مردونه بری جلو و این غول رو شکست بدی و ضربه ی سختی بهش وارد کنی...
داداش آدریفت عزیزم،من اینجا کوچیکتر از همه ی شما هستم،هم از نظر سن و هم از نظر عقل و فهم و درک،ولی به عنوان داداش کوچیکتر بهت میگم که زود نا امید نشو،چون زندگی و خوشبختی واس ماس،یعنی کلش واس ماس...!!!!!!
البته باید تلاش کرد،تلاش تلاش و تلاش...
تو الآن اومدی اینجا،خب چرا؟دلیلش چیه؟
قطعا'' و قطعا'' و قطعا'' یا بخاطر جلب رضایت خدا و نزدیک شدن به اون هست،یا بخاطر سلامتیت و یا بخاطر رسیدن به اهداف.
پس این نشون میده که تو هدف داری و میخوای تلاش کنی برای رسیدن به پاکی و بقیه ی اهدافت.
دلت میاد بگی زندگی تمام بشه؟؟؟!!!بابا ما داریم روزشماری میکنیم برای المپیک٢٠١۶ و جام جهانی٢٠١٨،برای چی تمام بشه زندگی به این شیرینی؟؟؟؟؟؟!!هاااااااا؟؟؟؟

ببخشید کفر یا شکر مال یه لحظه است  Vamonde

من حالم خیلی بد بود هر حرفی زدم مال اون موقع بود الان با اون موقع فرق دارم 

رسیدن به بهشت ؟ من بهشت رو نمیخوام بهشتی که زیبایی هاش زشتی های این دنیاست. من فقط آرامش میخوام یه دنیا که وقتی توش یه کاری که باب میلت هست انجام میدی صاف نزنن تو سرت بگن نباید این کارو بکنی .

حداقل دلیلش رو بهت بگن که قانع بشی بهت عقل دادن واسه چی پس ؟ اگر عقلت در سطح دلیل نیست پس چجوری به انسان میگن مخلوق برتر ؟ 

من توی زندگیم فرد پرانرژی هستم ولی گاهی اوقات وقتی میام اینجا یا یه مطلب مذهبی میخونم از دنیا ناامید میشم.

با این تفاسیر من که تو جهنم میرم بذار زودتر بمیرم که حداقل گناهم کم تر باشه .
گیرندت رو تنظیم کن 

clapping

میگی یعنی چی ؟

یعنی

توی دنیا هم خوبی هست هم بدی

هم شادی هست هم غم 

هم بدبختی و هم خوشبختی

و

این تویی که برای کارایی که فقط خودت می تونی توی این دنیا انجامشون بدی آفریده شدی 

تازه حق انتخاب هم داری

[تصویر:  47276600274856889383.gif]

پس این تویی که باید گیرندت رو تنظیم کنی 

128fs318181

Hanghead  Fight and win Hanghead
[تصویر:  dust.gif]
سلام.
عزیزمی داداش همساده،کوچیکتم...
خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی ممنون که همچین لطف بزرگی رو در حق ما میکنی،إن شاءالله خود آقا امام هشتم ما رو توی این راه پاکی یاری کنه.یا امام رضا(ع)
[تصویر:  05_blue.png]
همساده جان برای منم دعا کن.
(1394 ارديبهشت 23، 9:01)همساده نوشته است: به نام خدا
به نظر همساده
شبهه دوست دارین الان من یه شبهه که اخیرا درگیرشم واستون ایجاد میکنم.
خسته م میفهمین خسته؟

من یه جور دیگه فکر می کنم، یا ما باید اصلا دین رو بذاریم کنار و انگیزه ترکمون مذهبی نباشه یا اگر انگیزه اصلی ترکمون مذهبه ، شبهه های اعتقادی می تونن کشنده باشن ، اگر دوست داشته باشی واست مثال می آرم در مورد خودم که علت چند تا از شکستام چه شبهه ای بوده؟ ولی چون گفتی پست رو ایگنور می کنی ، نمی گم که باقی پست رو بخونی  Vamonde
من اگر جواب دادم از این رو بوده و گرنه در این مکان مقدس به من چه که کی چه اعتقادی داره؟ اصلا شما بگو کافر بالفطره! وقتی اومده اینجا و داره برای پاکیش تلاش می کنه ، یعنی از صد تا مسلمون و واعظ و عارف و ... که فقط بلدن حرف بزنن بهتره. به قول درخشنده جان به عمل کار برآید به سخنرانی نیست. 
در مورد شبهه 993 صفحه ای که گفتی از طرف خودم جواب می دم : چی بگم والا؟
.....................................................................................

دوستان بنده شانه به شانه شیطان دارم این روزا رو می گذرونم. روزا توی خیابون به قول همساده کاملا ناهوشیارم ، خانم ها رو که می بینم ، تو تاکسی که می شینم ، جوری که به خودم می گم شب برم بشکنم. اما خدا رو شکر شب می رسم خونه آروم تر می شم.
دلیلش رو هم می دونم ، دلیلش اینه که توی این هفته دو بار محتلم شدم. هر بار که محتلم می شم می فهمم که شیپور جنگ زده شده. 
همیشه قبل از این که به بحران برسیم باید با خودمون کار کنیم ، اون روزا که تو سرازیری هستیم باید به فکر سربالایی باشیم و باید برای لحظه های سخت توشه جمع کنیم. ببینیم که خدا چی می خواد.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان