امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

(1395 تير 8، 9:21)Deril نوشته است: داداش هانتر و عاشق عزیز ممنونم که جواب دادید.
هانتر جان من که گفتم حرفایی که من زدم تجربات خودم هست و مربوط به منه پس نباید ذهن کسی رو قلقلک بده. 
من هم کامل جواب سوالم رو نگرفتم و اصلا قانع نشدم ولی اگه فکر میکنید با طرح این سوالات که واقعا قصد دیگه ای جز روشن شدن مطالب و در نتیجه برداشتن قدمای استوار تر ندارم،  دارم ذهن بعضی ها رو منحرف میکنم، دیگه ادامه نمیدم. 302
ولی من هنوز کلی حرف واسه گفتن داشتم Hanghead 
 داداش هانتر سختی کشیدن واسه تعالی روح آدمی خوبه ولی یکی اینکه نه لزوما هر سختی کشیدنی و دوم اینکه دلیل اون سختی رو واقعا بدونی. 

عاشق جان حرفایی که زدم به این مفهوم نیست که قصد ترک ندارم،فقط میخاستم دلیل این همه سختی کشیدن رو بدونم که وقتی که وسوسه اومد سراغم به خاطر اون دلایل که باید ترک کنم از انجامش منصرف بشم. 
اینکه بعضی وقتا بعد از انجامش عذاب وجدان ندارم هم دلیلش اینه که به خاطر گناه بودنش اینکارو ترک نمیکنم. 
 فقط اینکه من تفاوت خروج منی در ازدواج و خروج منی در خ.ا رو نمیفهمم. کسی که تازه ازدواج میکنه ممکنه تا چند ماه اول هر روز یا چند بار در هفته رابطه داشته باشه و بنابر عوارضی که واسه از دست رفتن منی گفتن این فرد باید تو اون چند ماه نابود بشه. 
راستش نمیدونم دیگه کاملا گیج شدم.

داداش منظور من اصلا این نبود.
اتفاقا اینجا جاییه که آدم خیلی راحت می‌تونه درباره این چیزا بحث کنه و ممنونم که این بحث رو مطرح کردی...
اگه حرفام این منظور رو رسوند معذرت میخوام!

یه نکته‌ای هم این وسط هست که چند مدت پیش شنیدم و اون این بود که خلقت عجیب انسان طوریه که در عمل طبیعی زناشویی خروج منی کامل انجام میشه ولی در خ.ا کامل انجام نمیشه و مقداری از منی توی جداره‌های راه خروج، باقی می‌مونه و این باعث میشه جداره‌ها کم‌کم تنگتر بشن و خروج ادرار هم با سوزش همراه باشه.

حتی شنیدم یکی انقدر این کار رو تکرار کرده بود که فقط با دستگاه می‌تونست ادرار کنه...

ولی داداشم من بهت میگم شما بخاطر این چیزا ترک نکن چون به مویی بنده!
یه زمانی یه متنی توی اینترنت دست به دست میشد با این عنوان که چرا زنا توی اسلام حرامه و دلیلش رو نوشته بود چون فرزند نامشروع به وجود نیاد...
ولی من میگم این جواب مزخرفترین جوابی بود که میشد گفت!! چون اگه اینطوریه، یه پلاستیک چند ده تومنی که جلوی این کار رو میگیره، حروم خدا رو حلال میکنه دیگه!!

حتی اگه کل علمای پزشکی هم بیان بگن این کار اشتباهه و مضره من بهشون اعتماد نمیکنم چون ممکنه فردا بیان بگن ما یه راهی کشف کردیم که دیگه ضرری نداره یا ضررش رو جبران می‌کنه!

داداش گلم شما فقط و فقط بخاطر این ترک کن که خدا خواسته! همین و بس!

با گوشیم پیام میدم. اگه کم و کسری بود به من چه! 4chsmu1
[تصویر:  1391853874.gif]
یَا مَنْ قَلَّ لَهُ شُکْرِی فَلَمْ یَحْرِمْنِی وَ عَظُمَتْ خَطِیئَتِی فَلَمْ یَفْضَحْنِی وَ رَآنِی عَلَى الْمَعَاصِی فَلَمْ یَشْهَرْنِی
اى آنکه من شکرت را اندک کردم و باز از نعمتت محرومم نساختى و خطاى بزرگ و بسیار کردم و مرا رسوا نکردى و مرا در حال عصیان بسیار دیدى و بى‏ آبرویم نفرمودى

(دعای عرفه)

[تصویر:  1319696219.gif]
[تصویر:  142.gif][تصویر:  r.gif][تصویر:  e.gif][تصویر:  t.gif][تصویر:  n.gif][تصویر:  u.gif][تصویر:  h.gif]
[تصویر:  05_blue.png]

(1395 تير 8، 9:21)Deril نوشته است: داداش هانتر و عاشق عزیز ممنونم که جواب دادید.
هانتر جان من که گفتم حرفایی که من زدم تجربات خودم هست و مربوط به منه پس نباید ذهن کسی رو قلقلک بده. 
من هم کامل جواب سوالم رو نگرفتم و اصلا قانع نشدم ولی اگه فکر میکنید با طرح این سوالات که واقعا قصد دیگه ای جز روشن شدن مطالب و در نتیجه برداشتن قدمای استوار تر ندارم،  دارم ذهن بعضی ها رو منحرف میکنم، دیگه ادامه نمیدم. 302
ولی من هنوز کلی حرف واسه گفتن داشتم Hanghead 
 داداش هانتر سختی کشیدن واسه تعالی روح آدمی خوبه ولی یکی اینکه نه لزوما هر سختی کشیدنی و دوم اینکه دلیل اون سختی رو واقعا بدونی. 

عاشق جان حرفایی که زدم به این مفهوم نیست که قصد ترک ندارم،فقط میخاستم دلیل این همه سختی کشیدن رو بدونم که وقتی که وسوسه اومد سراغم به خاطر اون دلایل که باید ترک کنم از انجامش منصرف بشم. 
اینکه بعضی وقتا بعد از انجامش عذاب وجدان ندارم هم دلیلش اینه که به خاطر گناه بودنش اینکارو ترک نمیکنم. 
 فقط اینکه من تفاوت خروج منی در ازدواج و خروج منی در خ.ا رو نمیفهمم. کسی که تازه ازدواج میکنه ممکنه تا چند ماه اول هر روز یا چند بار در هفته رابطه داشته باشه و بنابر عوارضی که واسه از دست رفتن منی گفتن این فرد باید تو اون چند ماه نابود بشه. 
راستش نمیدونم دیگه کاملا گیج شدم.
سلام به همگی... 53
خب چی بگم 65 ...هر کی واسه خودش دلایلی داره که میخواد از شر خ.ا راحت بشه. خود من چند سال پیش اصلا از دیدگاه دین و مذهب به این قضیه نگاه نمی کردم تا بیام بگم چون من کاری که گناه بزرگیه رو انجام میدم، بعدش بیام خودمو سرزنش کنم و عذاب وجدان بگیرم و چه میدونم...اوایل فک می کردم این کار حلاله و از نظر دینی مشکلی نداره! 53258zu2qvp1d9v از نظر وجدان یا نفس لوامه یا هر چی اسمشو بذاریم با خودم میگفتم من که آدم بدی نیستم کار بدی هم انجام نمی دم پس من آدم خوبیم!...تو این مدت هم چند بار از این وضعیت استفاده کردم تا خودم بعد شکست سرزنش نکنم(میگفتم خ.ا یه کار طبیعیه و گناهش هم گناه بزرگی که نیس و این توجیه بود برا من) و با اینکار اون موج استرس و عذاب روحی خیلی کم میشد ولی دو عامل دیگه بودن که میگفتم اگه من از دیدگاه دینی هم به این مسئله نگاه نکنم باز لازمه ترک کنم، یکیش که تأثیر روحی بود منظورم عذاب وجدانو اینا نیس یه حالت درونگرایی شدید در من درست میشد که از اجتماع میبریدم(شاید دلیلش مکانیزم خ.ا باشه که  تصور میکنی تو یه دنیای دیگه ای هستی و این مدام تکرار میشه و برات ثابت میمونه) و با خودم همیشه خلوت داشتم و این کار منو به انواع مشکلات(مث کم شدن اراده و اعتماد به نفس و...) و بیماری های روحی مبتلا کرد که اثراتش تا حالاهم  وجود داره...و این به نظرم طبیعیه، چون وقتی از یک مهارتی برای مدت زیادی استفاده نکنی تو اون مهارت ضعف پیدا می کنی، واسه همین من از وقتی به کانون اومدم تغییرات زیادی از جمله درگیر کردن خودم با زندگی ایجاد کردم و با تلاش در این زمینه ها مهارت های اجتماعیم افزایش پیدا کرد...ولی یه موردی که هیچ وقت با وجود به کار بردن تلاش شدید برای تغییر دید در موردش نتونستم بعد از شکست از شرش خلاص بشم، ضعف جسمیه...و شاید بگم درسته مشکلات روحی و موانع دینی از دلایل من برای ترک هستن ولی ریشه ایی ترین دلیلم همین ضعف جسمیه...با ضعف جسمی مغزم ضعیف میشه، اعصابم ضعیف میشه(شاید یکی از اساسی ترین دلایل این وسوسه های بعد شکست باشه)،انرژی خیلی کمی دارم و نمی تونم کارامو به درستی انجام بدم و این وضعیت تأثیر مستقیمی روی روحمم داره چون با فراهم شدن این شرایط من حال و حوصله کار و تفریح و حتی نوشتن یک مطلب کوچیک تو کانونو ندارم چه برسه به درس خوندنو و کار که تلاشو و انرژیه زیادی میخواد !...در مورد فرق ازدواج با خ.ا میتونم بگم:
من چند ماه اول که به شدت خ.ا میکردم هیچ مشکلی نداشتم، اعصاب خیلی قدرتمند ، انرژی زیاد و... ولی بعد از یک سالو نیم کم کم این ضعف ها رو دیدم(تخلیه جنسی انرژی زیادی از آدم میگیره این دیگه ثابت شده اس ! و برای جبران رژیم غذایی خیلی مقوی لازمه که فک نکنم تو دنیا چنین رژیم غذایی ای داشته باشیم!)...داداش گفتم چند ماه نه فقط ماه های اول این میدونی یعنی چی؟؟ یعنی کسی که اویل ازدواج بارها و بارها رابطه ی جنسی داره برای یه مدت محدوده مثلا چند ماه اول همین نه یه سال و دو سال...کسی که تازه ازدواج میکنه چند ساله که انرژی جنسی ذخیره شده داره و بعد از اون چند ماه اول هم جبرانش میکنه ولی کسی که میشینه با خودش***میکنه، در خیال خودش داره تصوراتی میکنه و در نهایت به خ.ا میرسه و روز به روز هم بیشترش میکنه، جبران مقوی آنچنانی هم برای جسمش نداره، جسمش داغون میشه اون انرژی که مغزش لازم داره،چشمش لازمه داره و... نمی تونه برست بیاره و در نتیجه ضعف میکنه...فرصت خ.ا همیشه فراهمه ولی رابطه با همسر چی؟
خ.ا وابستگی درست میکنه اونم فقط جنسی ولی وابستگی به همسر فقط جنسیه؟؟معمولا افراد مبتلا به خ.ا  بعد از مدتی روزی چند بار این کارو انجام میدن و قابل کنترل نیس براشون ولی برا یک زوج چی؟؟
حالا به فرد مبتلا به خ.ا بستگی داره که برای حل این مشکل چیکار کنه؟ بیاد رژیم غذایی آنچنانی بزاره و این همه هزینه کنه یا بیاد خ.ا رو ترک کنه؟
برای جواب به سؤالاتت هم داداش باید بگم دنبالشون بگرد و از همین جوابا میتونی به ترک هم برسی به شرطی که درست ترین جوابو انتخاب کنی Khansariha (69)
اینا فقط نظر و تجربه ی من بودن ببخشید اگه قلقلکتون میدن!
53258zu2qvp1d9v
داداش حسین عالی بود عالیییییی. دمت گرم داداش 49-2
هانتر عزیز متشکرم و همچنین بقیه دوستانی که پاسخ دادن.
ایول به همه بچه های گل رهروان... 302
تلاش ادامه دارد با نهایت قدرت به پیش... Khansariha (69)
(1395 تير 8، 13:32)Deril نوشته است: داداش حسین عالی بود عالیییییی. دمت گرم داداش 49-2

انجام وظیفه بود...
پیش به سوی پاکی ابدی Khansariha (46)
 سپاس شده توسط
(1395 تير 8، 13:32)Deril نوشته است: داداش حسین عالی بود عالیییییی. دمت گرم داداش 49-2
دم شما گرم داداش 49-2
به نظر من سوال شما خیلی به جا بود داداش. منم خودم خیلی به این سوال فکر کردم.
اصلا به نظرم هر کس که می خواد ترک کنه ، باید قبلش پاسخ به این سوال ها رو پیدا کرده باشه.
من می خوام ترک کنم؟ چرا می خوام ترک کنم؟ چطور باید ترک کنم؟ و ...
منظورم اینه که مسیر رو درست داریم می ریم و ان شاء الله همین طور پیش بره با کمک دوستان توفیق ترک ابدی هم پیدا می کنیم.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
سلام
خیلی بده که دوست داشته باشی جایی باشی و نتونی...
دلم می خواد اینجا باشم اما وقت نمیشه...
یه موقع هم میام، پست ها رو می خونم چون وقت نمی کنم جواب بدم، بدتر اعصابم خورد میشه...

حالا
این رو بذارید کنار اینکه آدم وقتی یه مدت یه جایی نباشه، چقدر حس غریبگی می کنه...
تا بفهمید حال من رو...  53258zu2qvp1d9v

(1395 خرداد 31، 8:37)JAMASB نوشته است: سلام به همگی
داداش! پیشنهادت برای من که برنامه نویسی می کنم و سروکارم با اینترنت و کامپیوتر هست چیه؟
خوشحال میشم نظر شما و نظر دوستان برنامه نویس که داخل رهروان هستن روبدونم
آدم اگه بخواد پاک بمونه پاک می مونه...
فرقی نداره تنها باشه یا تو جمع...
حمام باشه تو یه فضای خصوصی یا بیرون تو فضای عمومی...
پشت کامپیوتر باشه یا پشت میز درس...

بله...
به نظر منم خیلی خوبه که آدم تا یه مدتی چیزهایی که فکر می کنه براش مضره رو از خودش دور کنه...
اما این نباید تبدیل به برنامه ی اصلی آدم بشه...

حالا من الان 10 روز یه بار میرم حمام که کمتر اون جا تحریک بشم و به گناه آلوده بشم...
ولی تا آخر عمرم که نمی تونم 10 روز یه بار برم حمام...  17 

به فکر باشم که چطور روان سالم تری داشته باشم...
چه طور قاطعیت بیشتری توی پاکی داشته باشم...
چی کار کنم پاکی، روح حاکم وجودی من باشه؟

اگه من 100 روز پاک بمونم...
بعد پاک موندن و پاک نموندن من به تنها موندن یا موندن من بند باشه...
که دیگه معلومه تکلیف چیه...  53258zu2qvp1d9v 

به فکر باشیم ریشه رو درست کنیم...
یه ریشه ی محکم از باد و طوفان هم هراس نداره...
چه برسه شرایط معمولی مثل حمام رفتن و پشت کامپیوتر نشستن...
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
(1395 تير 8، 10:51)همساده نوشته است:
الان آخرین باری که این قضیه برام اتفاق افتاده رو یادم نیست چون یه سری تکنیک ها به کار بردم مهمترینش این بود که پذیرفتم در مقابل ناخودآگاهم نیز مسئولم. خدا رو شکر بهتر شدم در این قضیه 49-2

داداش همساده
امکانش هست این تکنیک ها رو به من هم بگی؟
کار کردن با ضمیر ناخودآگاه و کنترل اون خیلی سخته..

(1395 تير 7، 11:11)Deril نوشته است: البته که دوست دارم دیگه هیچوقت مرتکب این عمل زشت نشم ولی مشکل اینجاست که فشار جنسی طغیان میکنه و تو این مرحله است که ترک روان و جسم آدم رو بیشتر از انجام خ.ا اذیت میکنه.
دریل جان
این طغیان جنسی تا حدی طبیعی هست...

فکر کن کیسه های منی تو 30 روز کامل پر شده و تو می خوای هیچ احساسی نداشته باشی؟  17 

اما دو تا موضوع هست:

1-
ما با فکرهامون، با خوراک هامون، با نگاه هامون
کاری نکنیم این فشار جنسی که از صفر به ده رسیده رو بکنیم صد!

تو چنین مواقعی بیشتر مراقب خودمون باشیم...
بی خیال نباشیم... نگیم فشار اومده دیگه کاری هم از من برنمیاد...
نخیر... اتفاقا الان هست که تو باید خودت رو نشون بدی که تو تصمیم که گرفته بودی برای پاکی چند چندی...

استقامت به خرج بدیم...
صبر کنیم تا از طریق احتلام یا طریق ادرار از بدن خارج شه...

2-
این فشار همیشه این قدر اذیت نمی کنه...
دفعه اولی که من می خوام تو جمع مطالعه کنم، هزار جور حواسم پرت میشه... یک خط کتاب نمی تونم بخونم...
اما کتاب مورد علاقه ام باشه چی؟ اگه تو تمام سال گذشته، همین جوری مطالعه کرده باشم، چی؟
یه موقع پیش میاد، طرف میاد میزنه رو شونم میگه مگه نمی شنوی این همه دارم از فاصله یک متری صدات می کنم... تو چه جور غرق مطالعه شدی؟

فشارهای این چنینی هم اوایل هست که به این شکله...
بعدها ممکن هست چنین فشاری باشه... اما اون قدر من از این ماجرا فاصله گرفتم، دیگه متوجهش نیستم...
باید خودم به صورت ارادی دقت کنم تا بفهمم که چقدر تحت فشارم...

اوایل دوران پاکی مون کلا صبر بیشتری به خرج بدیم...
قرار نیست تا همیشه به اندازه ی این دوران اذیت شیم...

امیدوارم باشیم...
اندکی صبر سحر نزدیک است...
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

سپاس شده توسط
سلام دوستان
نظرتان در مورد ازدواج موقت چیست؟
به این حدیث توجه کنید:
پیامبر اکرم (ص) فرمودند: هر کس یک بار در زندگی خود متعه کند، درجه اش به مانند درجة امام حسن مجتبی علیه السلام خواهد بود و هر کس دوبار متعه کند، درجه اش به مانند امام حسین سید الشهداء‌علیه السلام خواهد بود و هر کس سه بار این کار را انجام دهد، به درجة امام علی مرتضی علیه السلام نائل می آید و هر کس چهار بار متعه بگیرد، درجه اش همانند من خواهد بود.لئالی الاخبار ج 3 ص 243

بیایید این سنت رو در موردش بحث کنیم و اجرا کنیم ، علاوه بر ثواب زیادی که داره ، بسیار بسیار کمک میکنه به ترک ما Confetti
 سپاس شده توسط
(1395 تير 10، 11:55)™alireza نوشته است: سلام دوستان
نظرتان در مورد ازدواج موقت چیست؟
به این حدیث توجه کنید:
پیامبر اکرم (ص) فرمودند: هر کس یک بار در زندگی خود متعه کند، درجه اش به مانند درجة امام حسن مجتبی علیه السلام خواهد بود و هر کس دوبار متعه کند، درجه اش به مانند امام حسین سید الشهداء‌علیه السلام خواهد بود و هر کس سه بار این کار را انجام دهد، به درجة امام علی مرتضی علیه السلام نائل می آید و هر کس چهار بار متعه بگیرد، درجه اش همانند من خواهد بود.لئالی الاخبار ج 3 ص 243

بیایید این سنت رو در موردش بحث کنیم و اجرا کنیم ، علاوه بر ثواب زیادی که داره ، بسیار بسیار کمک میکنه به ترک ما Confetti
ازدواج موقت خیلی امر خوبیه و باعث میشه خیلی از فسادهای اخلاقی از بین بره...
متأسفانه الان طوری شده که اسم ازدواج موقت همه رو به وحشت میندازه!! مثلا اگه بگن فلانی ازدواج موقت داشته میگن: نـــــــــه؟؟ 1744337bve7cd1t81 واقعـــــا که!! خجالت نکشیده؟؟؟؟

متأسفانه خانواده ها هم اون حساسیتی که نسبت به ازدواج موقت فرزنداشون دارن به دوستی های پنهانی ندارن! حتی وقتی قراره یه پسر و دختری ازدواج کنن حاضرن اونا مدتها بدون اینکه به هم محرم بشن با هم رابطه داشته باشن ولی زورشون میاد یه خطبه عقد موقت براشون بخونن!!

اینا به کنار! طبق قانون جدیدی که مسئولین عزیـــــــز( 29 22 ) تصویب کردن، خطبه عقد موقت تنها باید توی دفترخونه ها انجام بشه و ثبت بشه!! یعنی اگه کسی ازدواج موقت داشته باشه و به ازدواج دائم ختم نشه، بعد بخواد با شخص دیگه ای ازدواج دائم بکنه، همسر دائمش هم در جریان ازدواج موقتش قرار میگیره 22 و این یعنی مرگ رسم پسندیده ازدواج موقت!
[تصویر:  1391853874.gif]
یَا مَنْ قَلَّ لَهُ شُکْرِی فَلَمْ یَحْرِمْنِی وَ عَظُمَتْ خَطِیئَتِی فَلَمْ یَفْضَحْنِی وَ رَآنِی عَلَى الْمَعَاصِی فَلَمْ یَشْهَرْنِی
اى آنکه من شکرت را اندک کردم و باز از نعمتت محرومم نساختى و خطاى بزرگ و بسیار کردم و مرا رسوا نکردى و مرا در حال عصیان بسیار دیدى و بى‏ آبرویم نفرمودى

(دعای عرفه)

[تصویر:  1319696219.gif]
[تصویر:  142.gif][تصویر:  r.gif][تصویر:  e.gif][تصویر:  t.gif][تصویر:  n.gif][تصویر:  u.gif][تصویر:  h.gif]

سپاس شده توسط
سلام
اولا یه تبریک به اونایی که دارن مبارزه میکنن
یا بقولی جهاد اکبر
تبریک ویژه به دوست خوبم ابتین که سه ساله شد

از ارمین گل هم بابت حرفای قشنگش ممنونم
53
[تصویر:  %D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%86%D8%B1%D8...7-6-62.gif]
ورزش دشمن خـ . ا

« اگر لذتِ تَرک لذتِ را بدانی/ دگر لذتِ نفس را، لذت نخوانی»
سلام
من نماز چند وقته که میخونم. ولی هیچ حسی ندارم بهش ، انگار دارم همینطور خم و راست میشم و ورزش میکنم
تا این حد نسبت به معنویات بی تفاوت شدم. باید چیکار کنم تا برگردم؟
 سپاس شده توسط
Khansariha (46) جناب خان 1 / آزادگان رمضانی /هفته سوم سبز Khansariha (46)
53
 سپاس شده توسط
سلام.

رزمجو / گروه مبارکه یازهرا/ هفته سوم سبز...

خواهشا همه همگروهی ها اعلام وضعیت کنند. این که جاهای دیگه کانون فعال باشیم و مطلب بزاریم ولی اعلام وضعیت نکنیم واقعا کام رو تلخ میکنه
[تصویر:  1_sy21.jpg]

عمر را ضایع مکن در معصیت
تا تر و تازه بمانی جاودان

نفس شومت را بکش کان دیو توست
تا ز جیبت سر برآرد حوریان

چون بکشتی نفس شومت را یقین
پای نه بر بام هفتم آسمان

سلام به داداشای گلم
یه سوال برای ورود به انجمن نیاز به رمز دارم اون رو باید از کجت جور کرد؟

من دیگه حالم از خودم داره بهم می خوره زندگیم شده عین زندگی گیاهی نمی دونم چی کار کنم
زندگی زیرو رو شده بهترین روز های زندگیم داره از دست میره واقعا نیاز به کمک دارم
 سپاس شده توسط
حسین/مقاومت تا پیروزی/هفته سوم سبز
اگه خدا بخواد این دفه همه چی طبق برنامه پیش میره و همیشه سبز میمونم Confetti
پیش به سوی100روز پاکی 317
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 10 مهمان