امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "رهروان پاکی" (گروه آقایان) (غیر فعال)

سلام
محمدرضا / جنگ تا مرگ / هفته ی چهارم سبز 
هفته ی قبل اصلا خوب نبود ..
برای این هفته هم، همچنان همون حال رو دارم .. ممنون از کمک همه 22
بسم الله الرحمن الرحیم  Khansariha (2) 
اعلام وضعیت مسابقه گروهی 
آقای اراده / هفته چهارم / سبز 

ارزیابی هفته گذشته : 
در هفته ای که گذشت بیشتر بر روی مساله کنترل خشم تاکید داشتم . سعی کردم در مواقع لزوم به خودم مسلط باشم عصبانی نشم . با پدرم و خانواده خوش برخورد باشم و مهربان . با اینکه هفته بسیار خسته کننده و پر مشغله ای رو پشت سر گذاشتم اما نسبتا از هدفم راضی هستم و فکر میکنم موفق بودم . در مورد نماز ها زیاد وضعم جالب نبود و از شعار هفته سوم دور شدم  Hanghead کار های اختیاری هم که این هفته تعطیل بود کلا  65
[تصویر:  1lr4_12.png]
اهداف هفته آینده :

هفته آتی رو با رویکرد برنامه غذایی و خواب منظم شروع خواهیم کرد 
ایشالا بتونم اول از همه برای دوستان مفید باشم بعدش هم برای خودم 
یذره کارها رو باید سبک کنم و سرمو خلوت  4chsmu1
استراحت بیشتر 
توجه بیشتر به کانون و نماز
[تصویر:  0f4_11.png]
اعلام وضعیت:
حامدحامد/ گروه یوزپلنگان/ هفته چهارم سبز

ارزیابی هفته ای که گذشت:                                                                                                                                        
خب این هفته خوب بودم. البته از روز جمعه ام اصلاً اصلاً راضی نیستم. خیلی به سیگنال های شیطان بی صفت، جواب مثبت دادم. بند را البته آب ندادم ولی کنترل نگاه و ذهنم در این روز، افتضاح بود و هرچی که در طول هفته رشته بودم، روز جمعه ای، پنبه شدن.
در زمینه کنترل خشم، خب میشه گفت خوب بودم ولی بازم باید بگم روز جمعه، خیلی تعریفی نبودم. مثل اینکه هرچی به شیطانِ رانده شده، بیشتر بپردازم، روی بقیه موارد از جمله اخلاقم هم بیشتر تاثیر سوء میذاره. یعنی به تجربه برام ثابت شده که لبیک به شیطان، نسبت مستقیم داره با اخلاق گند، با سستی در نماز، با نخوندن قرآن و دعا، با مطالعه نداشتن، با پیگیری نکردن مطالب مثبت اندیشی و مطالب مرتبط با ترک و حتی با سهل انگاری در مسواک زدن. میگید نه، بفرمایید در جدول زیر ملاحظه بفرمایید.

[تصویر:  lvub_14.png]

البته بگم آیتم نماز شب و دعای عهد اگر در روز جمعه تیک خورده، مربوط به قبل از لبیک به شیطانه. از نیمروز جمعه، تن به اسارت دادم. موقع نماز مغرب و عشاء، با رفتن به مسجد، سعی کردم کمی از چنگال اسارت رهایی پیدا کنم.

برنامه هفته آینده:                                                                                                                                                                                    
در مورد برنامه هفته پنجم، باید بگم اصولاً خواب و خوراکم بد نیست. پرهیز از خوردن غذاهای محرک، راهکار خوبیه اگر از دستم بر بیاد و بتونم اجراش کنم.
14 صلوات برای قهرمان سالک که روز ختم صلواتشون بود دیروز 
14 صلوات برای قهرمان امیر حسین که چند روز پیش بود
303
سلام دوستان

عاشق / گروه آفتاب / هفته ی چهارم / سبز

ارزیابی :

هفته ی گذشته با تمام کش و قوس هاش تموم شد و گذشت
من هم بالاخره برگشتم ایران.
روزهای اخری و تنهایی ها خیلی خیلی وسوسه شدم
اما خدا کمک کردم

دعای عهد رو روزانه ادامه دادم.

یعنی می شه من هم یه روزی اسمم بره جزو کسایی که امامشون رو دیدن؟
این حرف به دهن من خیلی گنده است.

اما چه کنم که هر روز توی این دعا تکرارش می کنم
یعنی اگر توی دعا نبود می گفتم ممد تو رو چه به این کارها

اما این که گفتن این رو تکرار کن هر روز. یعنی حتما می شه دیگه.

توی دعای عهد یه قسمتی هست

اللَّهُمَّ أَرِنِي الطَّلْعَةَ الرَّشِيدَةَ
خدایا به من آن جمال با رشادت رو به من نشان بده

هفته ی آینده

طبق قرار دیگه کم کمک باید برم به سمت ازدواج 4fvfcja 
خیلی یه هویی سرم شلوغ شده
چند تا اسباب کشی در پیش داریم
کلی کار اداری نکرده
و این که یکی از پروژه هایی که خیلی براش زحمت کشیدم داره هیچ می شه
خدایا من چه قدر کار نکرده دارم Khansariha (60) 

مهم تر از همه ی این ها این هست که بتونم به نفسم مسلط بشم.
دعای عهد، مناجات و ...
مغرور نشم به خودم.

روزهای خوبی رو می گذرونم. همین
اگر توی اوج وسوسه ها می شکستم، مطمئنا الان این حال خوب رو نداشتم
خدایا ازت ممنون هستم که یه بار دیگه بهم فرصت دادی برای پاکی

برنامه ی ختم صلوات ها به کجا رسید؟؟؟؟؟

من تا امیدش رو شرکت کردم و یادم هست؟
الان نوبت کیه؟؟؟؟؟؟
مثل این که امید عزیز رفته مسافرت...

فرصت داریم. اگر از وقت صلوات ها گذشته می تونیم دوباره برگزارشون کنیم. 53258zu2qvp1d9v 

نقل قول: سالِک نوشته : تازه از سفر اومدیم و ...

داداش این احساسی که داری طبیعیه
این که خانواده نمی تونن درک کنن مشکل خودشونه

این خیلی طبیعیه که تو نگران آینده باشی.
اگر کنکور فلان طور بشه، تو می خوای چیکار کنی؟ یه سال دیگه درس بخونی؟
دغدغه ی اصلیت چیه؟ درس خوندن؟ ازدواج؟ کار کردن؟ هر کدوم چه الزاماتی رو همراه خودش داره؟
سربازی چی می شه این وسط و ...

زندگی ماها معمولا یه کلاف به هم پیچیده است.
صحبت کردن در مورد این موضوعات خیلی خوبه.

باید بتونی با دیگران دیالوگ برقرار کنی.
پدرت، مادرت، برادر و خواهرت و ...
مشکلاتت رو مطرح کنی، ایده بگیری، ایده بزنی، تصمیم بگیری.
حرف زدن خیلی خوبه، آدم رو خالی می کنه.
اما این که توی خودت بریزی، بدتر می شه.
اگر درکت نکردن خانواده همین رو بهشون بگو. بگو درکم نمی کنین.
اگر جدیت نگرفتن، ابرازی کن. حرف بزن.

خیلی اثر داره.
اگر هم تمام این ها کمک نکرد. کانون هست.
حرفات رو بزن.

انتظارت رو از دیگران بیار پایین. همین که یه نفر پست رو لایک کرده یعنی خونده، یعنی پیش خودش چند لحظه فکر کرده در مورد تو. شاید با ناراحتیت ناراحت هم شده. همین خودش خیلیه به نظرم.

روز ختم صلواتت هم بوده داداش.

بیشتر حرف بزن برامون. 53258zu2qvp1d9v
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

[تصویر:  clean-dirty-water-drinking-glass-21694467.jpg]

امام صادق (عليه السّلام) می فرماید: همانا به درستي كه انسان گناهي را كه مرتكب مي‌شود با آن گناه رزق و روزي [ ازدواج روزی است ] از او دفع مي‌گردد [ محروم میشود ]

ازدواج آب تمیز 
و خ.ا.  یا تماشای زن نامحرم آب کثیف

لذت ازدواج هم 100 برابر خ.ا. و یا چشم چرونی 

تصمیم با ماست 
نیازمون رو با آب کثیف تامین میکنیم 
یا صبر میکنیم خدا حلش کنه

«وَ لْیَسْتَعْفِفِ الَّذِینَ لا یَجِدُونَ نِکاحاً حَتَّى یُغْنِیَهُمُ اللهُ مِنْ فَضْلِهِ»؛[4] و کسانى که امکانى براى ازدواج نمى‏یابند، باید پاکدامنى پیشه کنند تا خداوند از فضل خود آنان را بى‏نیاز گرداند!

یادمون باشه با رضایت به آب کثیف هم خودمون رو از لذت بیشتر محروم کردیم هم از رزق حلال محروم میشیم و هم افسردگی و پشیمانی و ... و هم اون دنیا میریم جهنم 

شاید با گناه کردن مثلا 10 درصد یا 20 یا 30 درصد از آب تمیزی که خدا برامون در نظر گرفته بود رو ریختیم دور - از این به بعدش رو حفظ کنیم تا بهش برسیم
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

بسم الله لرحمن الرحیم  Khansariha (2)
بررسی اعلام وضعیت های هفته چهارم 

(1397 مرداد 4، 22:05)omid 24 نوشته است: امید 24 / گروه یوز پلنگان /هفته ی چهارم  سبز
کارهای این هفته که دو سه روز اسباب کشی یه بنده خدایی بود اینقد کار کردم دیگه انرژی برام نموند  ولی ورزش و خوابم تقریبا خوب شد   
این هفته جدید هم مسافرتم با اجازتون ، می ریم کلی کیف می کنم  و صد البته دو تا کتاب هم بردم که تمومش می کنم ایشالا   

سلام امید عزیز  Thankyou 
اسباب کشی میگن خیلی برا دیسک کمر مفیده  4fvfcja 
عالیه مسافرت 
کاش منم مسافرت میرفتم  53258zu2qvp1d9v 
کتاب جای منم بخون  Gigglesmile
ممنون بابت هفته سبزت  Khansariha (69) 

(1397 مرداد 5، 0:35)mohammad_93 نوشته است: محمد 93/هفته چهارم/ قرمز
هفته ای که گذشت:واقعیتش یکی از سخترین هفته تو این سال برام بود تا الان، هفته شلوغ و پراسترسی بود و متاسفانه اوضاع از کنترلم خارج شد...گرمای هوا هم خیلی سخته امیدوارم زودتر رو به خنکی بره
هفته اینده:خب امیدوارم هفته بعدی رو موج سبز بودن باشم تمرینات ورزشیم رو جدی تر دنبال کنم و برای تقویت زبانم تلاش کنم
شلوغی ، استرس ، گرما  
سه عامل واقعا آزار دهنده 
مخصوصا استرس 
دقت کردین وقتی عصبانی هستیم یا استرس داریم یا تمرکز هواس نداریم به شکست نزدیک تریم ؟
و یا دقت کردین وقتی استرس داریم پرخوری میکنیم ؟
پس هر کدوم از موارد بالا یک نشانه است 
یک زنگ خطر 
....
تذکر خوبی بود برای ما 

خب برنامه های این هفته ات عالی هستن ... ورزش و تقویت زبان Khansariha (69)

مخصوصا ورزش که بدن رو شارژ نگه میداره و انرژی روحی به ادم میده  Khansariha (69)

ممنونم ازت 
گل برای تو  Khansariha (8) 

(1397 مرداد 6، 23:27)hamedhamed نوشته است: اعلام وضعیت:
حامدحامد/ گروه یوزپلنگان/ هفته چهارم سبز

ارزیابی هفته ای که گذشت:                                                                                                                                         
خب این هفته خوب بودم. البته از روز جمعه ام اصلاً اصلاً راضی نیستم. خیلی به سیگنال های شیطان بی صفت، جواب مثبت دادم. بند را البته آب ندادم ولی کنترل نگاه و ذهنم در این روز، افتضاح بود و هرچی که در طول هفته رشته بودم، روز جمعه ای، پنبه شدن.
در زمینه کنترل خشم، خب میشه گفت خوب بودم ولی بازم باید بگم روز جمعه، خیلی تعریفی نبودم. مثل اینکه هرچی به شیطانِ رانده شده، بیشتر بپردازم، روی بقیه موارد از جمله اخلاقم هم بیشتر تاثیر سوء میذاره. یعنی به تجربه برام ثابت شده که لبیک به شیطان، نسبت مستقیم داره با اخلاق گند، با سستی در نماز، با نخوندن قرآن و دعا، با مطالعه نداشتن، با پیگیری نکردن مطالب مثبت اندیشی و مطالب مرتبط با ترک و حتی با سهل انگاری در مسواک زدن. میگید نه، بفرمایید در جدول زیر ملاحظه بفرمایید.

[تصویر:  lvub_14.png]

البته بگم آیتم نماز شب و دعای عهد اگر در روز جمعه تیک خورده، مربوط به قبل از لبیک به شیطانه. از نیمروز جمعه، تن به اسارت دادم. موقع نماز مغرب و عشاء، با رفتن به مسجد، سعی کردم کمی از چنگال اسارت رهایی پیدا کنم.

برنامه هفته آینده:                                                                                                                                                                                     
در مورد برنامه هفته پنجم، باید بگم اصولاً خواب و خوراکم بد نیست. پرهیز از خوردن غذاهای محرک، راهکار خوبیه اگر از دستم بر بیاد و بتونم اجراش کنم.

حامد جان  302 
وضعیت نمازها که فوق العاده است واقعا الگو هستی برای ما 
آخر هفته رو هم سخت نگیر 
همیشه که حس و حال خوب نیست 
بعضی موقع ها هم شرایط به بدتر شدن حال کمک میکنه 
مثلا اگر من بدونم که جمعه برم فلان پاساژ یا فلان مرکز خرید با وضعیت بدی روبرو میشم بهتره الان که پاکیم به اندازه تار مو هستش نرم 
اینکه براحتی خودتو از روی جدولت آنالیز میکنی خیلی عالیه  Khansariha (69)
مهم اینه که برنامه داری برای پاکیت و این برنامه داشتنت برای من انگیزه است  Khansariha (69)
ولی
اقا من پشیمونم چرا این دوره نیومدم ثبت نام کنم این دوره من فقط هفته اول خراب کردم ک اصلا از هفته ۲ بود تصمیم ب ترک گرفتم 
Hanghead
سلام علیکم ... 
دوباره شروع میکنم
[تصویر:  05_blue.png]

امام علی  (ع) می فرمایند :  Khansariha (56)

*؛؛* (.  بنده ی "شهوت" اسیری است که هرگز " آزادی" نخواهد داشت  .)*؛؛*

#بنده_شهوت_نیستم
(1397 مرداد 8، 21:35)فولادین نوشته است: سلام علیکم ... 
دوباره شروع میکنم

سلام داداش

منتظر شروع پر قدرتت هستیم... 317 

(1397 مرداد 8، 18:49)majid78 نوشته است: اقا من پشیمونم چرا این دوره نیومدم ثبت نام کنم این دوره من فقط هفته اول خراب کردم ک اصلا از هفته ۲ بود تصمیم ب ترک گرفتم 
Hanghead

اشکال نداره که داداش، تو هم اعلام وضعیت کن خب.
به صورت نخودی. 4chsmu1 
ان شاء‌الله از دور بعدی مسابقه رو هم ثبت نام می کنی. Khansariha (69) 

خب رهروانی ها

تعریف کنید...
چه می کنید این روزا؟؟؟؟
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سلام رفقا
شرمنده که اینقدر فعالیتم کم شده، ان شاالله سعی می کنم جبران کنم
الان هم قاچاقی اومدم 4chsmu1
اعلام وضعیت هفته ای که گذشت: 
امیرحسین خان/هفته چهارم/ سبز
این هفته متاسفانه هفته خوبی نبود
از خدا دورتر شدم
دیگه فراموش کرده بودم که چقدر بهش نیاز دارم
ضبط خیال رو هم بیخیال شده بودم

برنامه هفته جاری:
متاسفانه سرم شلوغه
اما به هر حال باید برای نزدیک شدنم به خدا برنامه بریزم
نماز هامو باید اول وقت بخونم
و به روسیاهیم فکر کنم
زندگی مِلک وقف است دوست من !

تو ، حق نداری روی آن فساد کنی و به تباهی اش بکشی ، یا بگذاری که دیگران روی آن فساد کنند.

حق نداری بایر و برهنه و خلوت و بی خاصیتش نگه داری یا بگذاری که دیگران نگهش دارند. حق نداری بر آن ستم کنی و ستم را ، روی آن ، بر تن و روح خویش ، خاموش و سر به زیر بپذیری.

حق نداری در برابر مظالمی که دیگران روی آن انجام می دهند سکوت اختیار کنی و خود را یک تماشاگر ناتوان مظلوم بی پناه بنمایی.

حق نداری به بازی اش بگیری ، لکه دارش کنی ، آلوده و بی حرمتش کنی ، یا دورش بیندازی.

بریده ای از کتاب ابن مشغله اثر نادر ابراهیمی

نخود دوست ندارم  Khansariha (13)
ب صورت هلویی اعلام وضعیت میکنم
محمد 93/پوزپلنگان/قرمز
بچه ها منو ببخشید این روزها خیلی احساس دپرسی دارم اهدافی داشتم که بنا به شرایط دیگه بهشون دسترسی ندارم و این هفته یکشو از دست دادم و هیچ کاری هم نتوانستم بکنم چون اختیارش دست من نبود اما تلاشم رو میکنم با این که خیلی خستم بچه ها دوباره مغذرت
[تصویر:  355b0c83-680a-44de-b22b-8fa226123a99-7457402.png]
سلام / این هفته سبز
هفته خیلی بدی بود 
فکرم که هر ناکجا آبادی میرفت
چشمم هم که تو اینترنت هر ناکجا آبادی رفت [ دقیقا آتیشی که تو قیامت قرار برای چشمام روشن شه رو تو همین دنیا حسش میکنم ]
بارها تا مرزش رفتم 
افتضاح بود این هفته فقط قشنگیش ۳ تا نماز شب بود با کمی دعا و مناجات سحرگاهی

برنامه هفته بعد : توبه از نگاه به نامحرم + توبه از فکر به نامحرم 
و یاد امام زمان و مطالعه کتاب در مورد سرورم بقیة الله

برنامه همین ! برنامه قشنگتر از  توبه و یاد امام زمان داریم ؟؟؟؟

نگاه به نامحرم : 
هر کس چشم خود را از نگاه به نامحرم پر کند حق تعالی او را در روز قیامت در حالی که به میخ های آتشین میخ دوز کرده باشند محشور فرماید تا زمانیکه حق تعالی مابین مردم حکم فرماید سپس حکم می فرماید که او را به آتش ببرند.

اون دنیا کسی جهنمی میشه که تو دنیا امام زمان رو انکار کرده و امام زمانم اون رو تو قیامت انکار میکنه
فردی بهشتی میشه که تو دنیا با ولایت امام زمان بوده و امام زمانم اون رو اون دنیا تصدیق میکنه

در مورد قیامت ما :
امام زمان به قلبمون نگاه میکنه میبینه چقدر دوسش داشتیم
به پرونده عمل مون نگاه میکنه میبینه پر گناهه
یعنی یه تناقص آشکار بین ایمان و عمل
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 6 مهمان