امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 4.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

آرشیو گروه "نسیم حیات" (گروه خانم ها) (غیر فعال)

سلاااام بچه هاا 
خوبین؟
اقا کسی بخواد حرف از خاموشی بزنه خودم با بیل خاموشش میکنم4fvfcjaبعله22

خب دخترا اگه ترلان جون حرفاشو زده و کسی دیگه راهکاری توصیه ای چیزی نداره بریم سراغ سنا جون ک نفر بعدیه 1
نا امید شدی؟!!!

[تصویر:  97496937818841963171.jpg]
سلام

14 تا صلوات به نیت 14 معصوم برای موفقیت  و انگیزه گرفتن ترلان جونKhansariha (8)

اگه حرفی هنوز مونده بگو

من فردا از خودم میگم.4fvfcja

شبتون بخیر و آروم
سلام یه سوال مگه طرحتون یه هفته ای نیس خب ترلان که فقط سه روز نوبتش بود
منم چهارده صلوات برای اینکه اینبار ا.نقدر قوی پیش بری که بترکونی و پاکی ابدی باشه
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
سلام

صبح یا ظهر جمعتون بخیر4fvfcja

خب امروز روز منه

با اجازتون یکم در مورد خودم بحرفم.

من بیشترین رکورد ترکم دو تا 70 روزه بوده

که بار اول به خاطر ماه محرم و فوت پدر بزرگم بود یعنی یه جورایی هیچ میلی بهش نبود

بار دوم که خیلی خیلی خیلی از خودم راضی بودم ،تا حدود 60 روز رو خوب پیش رفتم
اما بعدش به دلیل شل شدن تو اجرای برنامه هام خراب کردم

یعنی الان راه اینکه چطوری پاک باشم رو پیدا کردم اما بعد یه مدت شل میشم و فک میکنم دیگه نیازی به اجرای برنامه هام نیست
که دقیقا از همونجا ضربه میخورم!
چکار میکشه کرد که آدم هیچوقت انگیزش کم نشه و بی خیال نشه  بعد گذشت چندین ماه؟؟

بعضی وقتا فک میکنم حالا من که انقد روز پاک بودم یه بار بشکنم چی میشه؟؟
و دقیقا نتیجش رو میبینم که چی میشه ها!! چند روز بعد دوباره میرم سراغش و دوباره هی تکرار میشه

یک دلیل مهم دیگه از شکست هام به خاطر خواب بعدازظهر بود.چون سرکار میرم امکان نداره بعد از ظهر نخوابم وگرنه انرژی نمیمونه42!و وقتی می خوابیدم تو حالت خواب و بیداری اون حالت پیش میومد که وقتی بیدار میشدم دیگه نمیتونستم مقاومت کنم،یا اینکه یکی دو روز بعدش میشکستم! خداروشکر چند وقتیه این مشکل حل شده!

و یه مشکل دیگه اینکه تو لحظه ی وسوسه دنبال راه درمان نمیرم،مقاومت نمیکنم .اینم براش یه راه حل پیدا کردم اما هنوز تستش نکردم.4fvfcjaدوست دارم نظر شما رو هم بشنوم.
سلاااااااااااااام

نقل قول: سلام یه سوال مگه طرحتون یه هفته ای نیس خب ترلان که فقط سه روز نوبتش بود 
نه فاطیما جان قرار بود روزانه باشه اما از اونجایی ک ب شدت استقبال میشه 22 ی چند روز بهش اضافه میشه 
اون بستگی داره که کی بچه ها بیان و نظر بدن و خود شرکت کننه هم دیگه حرفی نداشته باشه
اینجور ک پیش میره فک کنم نشه تا اخر ادامه داد
یا بچه ها اصن اینجا نمیان یا اگرم بیان چیزی نمیگن 1

نقل قول: من بیشترین رکورد ترکم دو تا 70 روزه بوده
نقل قول: یعنی الان راه اینکه چطوری پاک باشم رو پیدا کردم 
نقل قول: خداروشکر چند وقتیه این مشکل حل شده!
نقل قول:  .اینم براش یه راه حل پیدا کردم اما هنوز تستش نکردم.

خو سنااا قرار نیس فقط از مشکل بگیم هااا از تجربه هامونم باید بگیم
خو دختر خوب بگو ببینیم چه جوری مشکلاتتو حل کردی 4fvfcjaو از پسش بر اومدی
70 روز واقعا عالیه اما این نباید دلیل بشه ک مغرور بشی و بگی دیگه ترک من تموم شده
من خودم جرات ندارم همچین فکری بکنم  واقعا از شیطون میترسم ک از همین سو ء استفاده کنه برای همین هروقت این فکر ک من دیگه ترک کردم میاد سراغم از خدا میخوم بازم کمک کنه و تنهام نذاره  ک همیشه بهش نیاز دارم 

نقل قول: چکار میکشه کرد که آدم هیچوقت انگیزش کم نشه و بی خیال نشه  بعد گذشت چندین ماه؟؟
هدف!
ب نظر من اگه ی هدف متعالی داشته باشیم 100 سالم بگذره بازم برای رسیدن ب اون هدف تلاش میکنیم و هیچ وقت انگیزمون رو ا زدست نمیدیم
اهداف کوتاه مدت برای حفط پاکی روزانه و هفتگی مخصوصا تو شروع کار خیلی مهمه اما از داشتن  هدف بلند مدت هم نباید غافل شد
نقل قول: یعنی الان راه اینکه چطوری پاک باشم رو پیدا کردم اما بعد یه مدت شل میشم و فک میکنم دیگه نیازی به اجرای برنامه هام نیست
که دقیقا از همونجا ضربه میخورم!

خب دختر خوب تو ک میتونی از کجا ضربه میخوری راهشم پیدا کردی الان توقع داریم چی بگیم بهت؟:21:
واقعا احسنت داره ک تو تونستی اینکارو بکنی میمونه انجامش و سرد نشدن ک اونم بالا گفتم

نقل قول: و یه مشکل دیگه اینکه تو لحظه ی وسوسه دنبال راه درمان نمیرم،مقاومت نمیکنم 
خب چیز عجیبی نیس اون لحظه فکر ادم کار نمیکنه انگار
باید از قبلش اون لحظه رو پیش بینی و براش برنامه ریزی کرد تو روز ترلان هم در این مورد صحبت شد
نا امید شدی؟!!!

سلام
ویرایش شد4fvfcja
[تصویر:  wp4003454.jpg]
نمی دونستم مانا جون
من خودم همیشه می خونم ولی واقعا حرفی ندارم برای گفتن می دونی چرا ؟
چون خودم عند خرابکرام پس چجورمیشه راجع به مشکلات افراد دیگه راه حل داد امیدوارم همه به پاکی برسند
Khansariha (8)
سلام

نقل قول: خو سنااا قرار نیس فقط از مشکل بگیم هااا از تجربه هامونم باید بگیم
خو دختر خوب بگو ببینیم چه جوری مشکلاتتو حل کردی [تصویر:  e.gif]و از پسش بر اومدی
بله چشم4fvfcja

خب تجربم همونایی بود که به ترلانم گفتم

عامل مهمش نزدیک تر شدن به خدا بود
  برنامه ریزی بود که باعث شد زندگیم نظم پیدا کنه و اوقاتم پر بشه
نوشتن متن تقویت باور که خیلی کمکم کرد و باعث شد انگیزم برای مدت طولانی حفظ بشه 

یکی از عوامل شکستم لذت نبردن از پاکی بود.یعنی پاکی رو یه چیز عادی تلقی میکردم
اما حالا دارم سعی میکنم ازش لذت ببرم
الان هم یه دفتر برای این کار انتخاب کردم.

سعی میکنم روزی حتی دو سه جمله هم شده پرش کنم
از سمت راستش درباره فواید پاکی و احساس خوبی که نسبت بهش دارم و جملات مثبت و امیدوار کننده می نویسم
از سمت چپش هم در مورد بدی های شکستن،قبح گناه،جملاتی درباره مرگ و...

الان هر وقت یه فکر کوچیک میاد تو ذهنم اونا رو یا میخونم یا تو ذهنم خودبه خود مرور میشن
این باعث میشه انگیزه هام رو هیچوقت فراموش نکنم
cheshmak

نقل قول: هدف!
ب نظر من اگه ی هدف متعالی داشته باشیم 100 سالم بگذره بازم برای رسیدن ب اون هدف تلاش میکنیم و هیچ وقت انگیزمون رو ا زدست نمیدیم
اهداف کوتاه مدت برای حفط پاکی روزانه و هفتگی مخصوصا تو شروع کار خیلی مهمه اما از داشتن  هدف بلند مدت هم نباید غافل شد
درسته .:-bd

نقل قول:
نقل قول: نوشته است:و یه مشکل دیگه اینکه تو لحظه ی وسوسه دنبال راه درمان نمیرم،مقاومت نمیکنم 
خب چیز عجیبی نیس اون لحظه فکر ادم کار نمیکنه انگار
باید از قبلش اون لحظه رو پیش بینی و براش برنامه ریزی کرد تو روز ترلان هم در این مورد صحبت شد
آره اینو بهش اعتقاد دارم که باید از قبل مشخص کنم و بنویسم که مواقع اورژانسی چه کارایی انجام بدم
اما هنوز عملی نشده
ان شاء الله عملیش میکنمKhansariha (8)
سلام303

من اومدم اینجا بعد از مدت ها..خوبین؟

ارادت مانا جانKhansariha (18)4fvfcja

منم هستمKhansariha (18)Khansariha (18)Khansariha (18)
یا عباس
سلاااااااااااام

اخه کجایییییییییین؟؟؟چرا هرروز کمتر میشین؟؟؟
حالا دو روز چکاوک نیستاا بیاد ببینه اینجا اینقد سوت و کوره ک غصه میخورهkhodahafez

نقل قول: سلام
ویرایش شد
چی ویرایش شد بهاار؟؟17
اصن تا الان کجا بودی؟4fvfcja

نقل قول: [تصویر:  7.gif]

من اومدم اینجا بعد از مدت ها..خوبین؟

ارادت مانا جان[تصویر:  5.gif][تصویر:  e.gif]

منم هستم[تصویر:  5.gif]
به به کیمیییییییییKhansariha (18)
بالاخره افتخار دادی
جات خیلی خالی بود303
انشاله دیگه موندگار بشی4fvfcja

خب کسی بحثی نظری سوالی از سنا نداره؟
دیگه گیرش نمیارین هاا از فرصت استفاده کنین رمز موفقیتشو بپرسین4fvfcja
سنا جان اگر صحبتی نداری بریم سراغ نفر بعدی53258zu2qvp1d9v

و
برای سلامتی و پاکی ترلان 20 صلوات+خوندن 5 ایه از قران تو تاپیک ختم قران
نا امید شدی؟!!!

سلام
ما که متوجه نشدیم اینجا چه خبره!ولی دلمون نیومد بیایم کانونو اینجا پست ندیم42

خیلی دلتنگتونم....و خیلی دوستتون دارم....303

ترک کردن راحته....اگه خودتون سختش نکنین....کلا زندگی راحته..اگه ما سختش نکنیم!(گفتم آخر شبی یه نصیحتم کرده باشم4fvfcja )

خیلی مراقب خودتون باشینا.....
انشاالله هممون عاقبت به خیر بشیم1

بسی عرض ارادت303
چه خوب یادم هست

عبارتی که به ییلاق ذهن وارد شد:

وسیع باش،و تنها و سربه زیر و سخت.

53
مشاعره که میکنین، ثابت کنین میتونین بنویسین،لطفاً حکایات سعدی رو بخونید،بعضی جمله ها زندگیه آدمو دگرگون میکنه،حوصلتون سر رفت داستانم بخونید،با ادبا و شعرا حال کنید و فالتون و بخونید،متنهای عشقولی بخونیدوبنویسین،با خدای خودتون عاشقانه حرف بزنید!

جملات و متونی که از دکتر شریعتی میذارین صرفا با ذکر منبع لطفا!

[تصویر:  akmmowr4h0rrml1nl43w.png]
خوب سنا جان بگه چظوری هدف و انگیزه واسه ترک به خودش القا کرد
با تشکر

[تصویر:  nasimhayat.png]
سلام
خوبید؟ خوشششششید؟
من خوبم زنده ام کسی نگرانم نباشه ها
من نت نداشتم که نبودم و، خوب البته بود و نبودم خیلی هم پیدا نبود خدارا سکر.خخخخخخخخخ
به هر حال هستیم
این طرح چی؟ منم هستم البته اگه نت باشه

من از خدا خواستم که پلیدی های مرا بزداید
خدا گفت : نه
آنها برای این در تو نیستند که من آنها را بزدایم .بلکه آنها برای این در تو هستند که تو در برابرشان پایداری کنی

[تصویر:  final%201.png]
[تصویر:  ec51f6eb240f.png]
سلام

بچه ها من یه تجربه ای تو این مدت کسب کردم . اینکه اولین و محکم ترین قدم واسه ترک اینه که اراده ی ضعیف شدمون رو قوی کنیم .

به نظرم اگر ارادمونو قوی کنیم 90 درصد قضیه حله.....
حالا چطوری!!! بهتون میگم!!

این کار با یه برنامه ریزی درست و حسابی اتفاق می افته . 

یعنی یه سری قانون رو واسه زندگیمون باید وضع کنیم و البته از اون مهم تر اینکه 100 درصد اجراییش کنیم. 

مثلا چی؟؟؟
مثلا اینکه صبح ها سر ساعت خاصی باید بیدار بشیم و سر ساعت خاصی باید بخوابیم .

و اینکه قبل از خواب باید آیت الکرسی رو بخونیم و همینطور بعد از بیدار شدن از خواب.

مثلا اینکه هر روز باید ورزش کنیم  و.......

اینایی که دارم میگم شوخی نیستا .... من دارم روشون کار می کنم . شاید ساده باشن ولی کارسازن . من به خاطر این کار زشت تمام ارادم از بین رفت . 

اراده چیز کمی نیست . نباید همینطوری رهاش کنید به امان خدا . سعی کنید پیداش کنید . مطمئن باشید جای دوری نرفته . فقط باید دوباره به کار بگیریدش تا توان از دست رفتش بهش برگرده . 

من حالا مثال های کمی واستون زدم ولی شما بگردید تو زندگیتون ببینید چه کارهایی باید کنید تا ارادتون قوی بشه . بگردید دنبال کارهای عقب افتادتون . کارایی که شاید ماه ها به تعویقش انداختیدش . همین الان انجام بدیدشون .

از خدا برای تک تک بچه ها و همینطور خودم پاکی رو آرزو می کنم . مطمئنم خدا از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد .
خدایا شکرت بابت همه چی !!! 317

شکرگزاری برای داشته هاتون هرگز فراموش نشه... 2uge4p4
(1392 مهر 1، 1:25)می توانم نوشته است: خوب سنا جان بگه چظوری هدف و انگیزه واسه ترک به خودش القا کرد
با تشکر

انگیزه و هدف برای ترک که زیاد بود

اما مهمترین هاشون ترک گناه بود و نزدیک شدن به خدا

و بعد  برای رسیدن به اهداف آیندم و داشتن یک زندگی خوب

یه نمونش از انگیزه ها و دلایل ترکم رو اینجا نوشتم قبلا

Khansariha (8)

ممنون از بارونی عزیز
ممنون از ساحل آرام عزیز بابت توصیه های خوبش

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 13 مهمان