امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

اینو آشپزخانه کانون پیدا کردم Khansariha (13)
انگاری رفتیم ۱۰ قرن پیش Khansariha (13)
نقل قول: روز دیگر بر آن شدم که خود دست اندر کار شوم،
که این جماعت هندیان از آشپزی هیچ ندانستندی مگر هر چه تند و تیزتر کردن خوردنی ها. 
در کشکول گوگل به جستجو ایستادم از برای "مرغ شکم پر"،
و رسیدم به مطبخ طیبه خاتون و چه با عشق و حوصله دستور را نوشته بود.
خدایش در بهشت کُناد. [تصویر:  khansariha%20(8).gif] 
نکات را بر تکه ای پوست آهو نبشتم،
به مطبخ شدم و سرگرم ساختن و چنان مستغرق در آن،
که دوستی به کمین سندی از من بساخت؛
و مکرر به مزاح همی گفت که به حاکم نشان خواهم داد،
که چگونه کارزار را گذاشته ای و به مطبخ شده ای از بهر ساختن طعام.
گفتم ش چنین مساز و دِلیت ش کن؛ گفت نی.
گفتم ش پس از برای خود نگاه دار و با کسان به اشتراک مگذار؛ گفت حالا.

قوت شامِ پسین حاضر آمد،
و دوستان بخوردند و ایشان را وقت خوش گشت و نعره ها زدند.
[تصویر:  4chsmu1.gif] 

[تصویر:  53.gif]  [تصویر:  53.gif]  [تصویر:  53.gif] 
[تصویر:  Galley2.jpg]
نویسنده 
آقای نمیدانم

من همی یافتم که نام وی فرشاد است و کنیه اش نمیدانم.
Khansariha (13)

من فقط بلدم یه خط مثل ایشان حرف بزنم
خدا خیرشون بده روحم شاد شد Khansariha (13)
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
سلام
درسته نیستم ولی به یادتونم همیشه
Hanghead

[تصویر:  final%204.png]

[تصویر:  05_blue.png]
(1399 مرداد 7، 15:30)حسین چار دو دو نوشته است: سلام
Hanghead

سلام

به به حسین جان داداش خوش قلب‌مون
حال و احوالت خوبه؟ 
زندگیت خوب پیش میره؟

کاش علاوه بر یادت پیش ما، کنارمون هم بودی.  Hanghead 

دوستت داریم.  Khansariha (18)
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

(1399 مرداد 7، 15:30)حسین چار دو دو نوشته است: سلام
Hanghead

نقل قول: ای دونیای موجازی که می گن کوجاست...پ چرا مو نمیبی نومش P:
دنیای مجازی فقط کانونش قشنگه Confetti
دیگه بقیش قشنگ نیست 53258zu2qvp1d9v
انشالله از این به بعد بیشتر شما را ببینیم49-2
تعریف شما را زیاد شنیدیم 49-2
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
(1399 مرداد 6، 17:41)سها نوشته است: هر دوره ای برای دوره ی بعدش کوچیکه.. اما خیلی مهمه ک هر جا هستیم و تو هر مرحله ای ک قرار گرفتیم بهترین باشیم..
تا وقتی برگشتیم نه حسرت بخوریم.. نه حرص.. و نه شرمنده باشیم..

302

(1399 مرداد 6، 21:22)موری نوشته است: همیشه سخت ترین مرحله برگشتنه 29

برای برگشت هیچ ترتیب و آدابی مجوی.  cheshmak
سخت‌ترین مرحله تبدیل میشه به راحت‌ترین مرحله.  317

(1399 مرداد 7، 14:27)*دختر پاک* نوشته است: نویسنده 
آقای نمیدانم

من همی یافتم که نام وی فرشاد است و کنیه اش نمیدانم.
Khansariha (13)

من فقط بلدم یه خط مثل ایشان حرف بزنم
خدا خیرشون بده روحم شاد شد Khansariha (13)

ایشان همی مربوط به عصر دایناسورها بودندی.   Smiley-face-biggrin

خیلی پسر خوبی بود. حیف روزگار باهاش خوب تا نکرد.
روحش شاد و یادش گرامی.  4chsmu1
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

[تصویر:  gewu_63.gif]
یه سوال 
skype چجوریه؟
فقط تصویری میشه ارتباط برقرار کرد؟
یا فقط صدا هم میشه؟
و یکی گفت که میشه مثلا دسکتاپ یا فایلی را هم باهاش اشتراک گذاشت؟
کسی میدونه کلا چجوریه؟
Hanghead

سلام بله تصویری که میشه، اگه نخواین میتونید دوربینتون رو قطع کنید که در اون صورت عکس پروفایلتون رو به جای تصویرتون نشون میده و محیط چت هم دراختیارتون میذاره که میتونید اونجا تکست بدید یا فایل بفرستید
تو خوب بمون، نذار خوبا تموم شن
(1399 مرداد 9، 1:00)فرید نوشته است: سلام بله تصویری که میشه، اگه نخواین میتونید دوربینتون رو قطع کنید که در اون صورت عکس پروفایلتون رو به جای تصویرتون نشون میده و محیط چت هم دراختیارتون میذاره که میتونید اونجا تکست بدید یا فایل بفرستید

بی نهایت ممنونم ThankyouThankyouThankyou

سلام
صبح همگی بخیر

امروز روز عرفه است
روز خوبیه برای توبه و برگشت

التماس دعا...
لئاخانم و دوستان کانونی
ما رو از دعاهای خوبتون محروم نکنید 302
متقابلا دعاگو هستیم ان شاالله 302
53 برنامه ریزی روزانه  53 

در این دنیا اگر غم هست
صبوری کن خدا هم هست
? مراقبات شب عرفه

?️شب نهم ماه ذی‌الحجّه یعنی شب عرفه، برای عبادت و مناجات، شب بسیار عظیم‌القدری است؛ شب مناجات اولیای خدا با حضرت حقّ است.

?️در روایات داریم که توبه در
به گزارش خبرگزاری برنا؛ در مفاتیح الجنان آمده روز نهم ماه ذیحجه، روز عرفه و از اعیاد عظیمه است اگرچه به اسم عید نامیده نشده است. عرفه روزى است که حق تعالى بندگان خویش را به عبادت و طاعت خود فرا خوانده و سفره های جُود و احسان خود را براى ایشان گسترانیده و شیطان در این روز خوار و حقیرتر و رانده‎تر شده و خشمناک‎ترین اوقات را خواهد داشت. روایت شده که حضرت امام زین العابدین (ع) در روز عرفه صدای سائلی را شنید که از مردم تقاضای کمک مى‎ کرد. امام به او فرمود: واى بر تو آیا در این روز از غیر خدا تقاضا مى‎کنى؟ حال آن که در این روز امید مى‎رود که بچه‎هاى در شکم هم از فضل خدا بی نصیب نمانند و سعید شوند.
اعمال روز عرفه 
براى این روز اعمالی ذکر شده است:

1. غسل که مستحب است قبل از زوال انجام شود .
2. زیارت امام حسین(ع) که از هزار حج و هزار عمره و هزار جهاد بالاتر است و احادیث، در کثرت فضیلت زیارت آن حضرت در این روز متواتر است و اگر کسى توفیق پیدا کند که در این روز در تحت قُبّه مقدّسه آن حضرت باشد ثوابش کمتر از کسى که در عرفات است نیست.

3. بعد از نماز عصر پیش از آن که مشغول به خواندن دعاهاى عرفه شود در زیر آسمان دو رکعت نماز به جا آورد و نزد حق تعالى به گناهان خود اعتراف و اقرار کند تا به ثواب عرفات رستگار و گناهانش آمرزیده شود. پس چون وقت زوال شد زیر آسمان رَوَد و نماز ظهر و عصر را با رکوع و سجود نیکو به عمل آورد و چون فارغ شود دو رکعت نماز اقامه کند. در رکعت اوّل بعد از حمد، توحید و در دوم بعد از حمد، قُل یا اَیُّهَا الْکافِروُنَ خوانده شود. و بعد از آن چهار رکعت نماز گزارد که در هر رکعت بعد از حمد، توحید پنجاه مرتبه بخواند که این نماز، همان نماز حضرت امیرالمؤمنین (ع) است.
4. تسبیحات حضرت رسول صَلَّى اللهِ عَلِیهِ وَ آله در روز عرفه
5. دعای ام داوود خوانده شود.
6. دعای امام حسین(ع) در روز عرفه
7. در آخر روز عرفه این دعا خوانده شود:
یا رَبِّ اِنَّ ذُنُوبى لا تَضُرُّکَ وَاِنَّ مَغْفِرَتَکَ لى لا تَنْقُصُکَ فَاَعْطِنى ما لا
پروردگارا همانا گناهان من زیانى به تو نزند و محققاً آمرزش تو از من نقصانى به تو نرساند پس عطا کن به من
یَنْقُصُکَ وَاغْفِرْ لى ما لایَضُرُّکَ و ایضا بخوان: اَللّهُمَّ لا تَحْرِمْنى خَیْرَ ما
آنچه را نقصانت نرساند و بیامرز برایم آنچه را زیانت نزند * خدایا محرومم مکن از آن خیرى که
عِنْدَکَ لِشَرِّ ما عِنْدى فَاِنْ اَنْتَ لَمْ تَرْحَمْنى بِتَعَبى وَ نَصَبى فَلا
نزد تو است به خاطر آن شرى که در پیش من است پس اگر تو به رنج و خستگیم رحم نمى کنى پس
تَحْرِمْنى اَجْرَ الْمُصابِ عَلى مُصیبَتِهِ
محرومم مدار از پاداش مصیبت دیده اى بر مصیبتش.
8. دعای مشلول خوانده شود.

دوستان شنیدم کسی که از عرفه برمیگرده اگه فکر کنه که مثل روزی که از مادر زایدده شده پاک نشده ، بزرگترین گناه دنیارو کرده!!!!

خدایا شکرت به خاطر این روز شیرین و عالی... طاعات و عباداتتون قبول. 53 Gol
امیدم به امروزه.. و چه باعظمته امروز
♧ ما ابدیت را در پیش داریم♧
? مراقبات شب عرفه

?️شب نهم ماه ذی‌الحجّه یعنی شب عرفه، برای عبادت و مناجات، شب بسیار عظیم‌القدری است؛ شب مناجات اولیای خدا با حضرت حقّ است.

?️در روایات داریم که توبه در شب نهم ماه ذی‌الحجّه مقبول است. اگر کسی می‌خواهد به درگاه الهی توبه کند؛ برگردد و با خدا آشتی کند؛ پیمان شکنی‌ها را کنار بگذارد و با حضرت حقّ تجدید پیمان و عهد کند، در این شب، در به روی توبه کنندگان گشوده است.

?️کسی که شب نهم ماه ذی‌الحجّه را به عبادت به سر برد، ثواب یکصد و هفتاد سال عبادت برای او ثبت می‌شود.

?️به هر حال شب نهم ماه ذی‌الحجّه شب بزرگی است و اعمال و عبادات خاصّی دارد. اهل مراقبه، مراقبات این شب را از دست نمی‌دهند.

?۱- دعای خاصّی برای شب عرفه وجود دارد که مرحوم محدّث قمی در مفاتیح‌الجنان نقل کرده و دعای بسیار زیبایی است:

? اللَّهُمَّ يَا شَاهِدَ كُلِّ نَجْوَى وَ مَوْضِعَ كُلِّ شَكْوَى وَ عَالِمَ كُلِّ خَفِيَّةٍ وَ مُنْتَهَى كُلِّ حَاجَةٍ يَا مُبْتَدِئاً بِالنِّعَمِ عَلَى الْعِبَادِ يَا كَرِيمَ الْعَفْوِ يَا حَسَنَ التَّجَاوُزِ يَا جَوَادُ ....... (برای مطالعه متن کامل دعا به مفاتیح‌الجنان مراجعه فرمایید)

? ۲- از دیگر اعمال این شب، هزار بار خواندن تسبیحات ده‌گانه‌ای است که خواندن آن با آداب خاصّ خود در اعمال روز عرفه هم وارد شده است:

?سبْحَانَ الَّذِی فِي السَّمَاءِ عَرْشُهُ، سُبْحَانَ الَّذِی فِي الْأَرْضِ حُكْمُهُ، سُبْحَانَ الَّذِی فِی الْقُبُورِ قَضَاؤُهُ، سُبْحَانَ الَّذِی فِی الْبَحْرِ سَبِيلُهُ، سُبْحَانَ الَّذِی فِی النَّارِ سُلْطَانُهُ، سُبْحَانَ الَّذِی فِي الْجَنَّةِ رَحْمَتُهُ، سُبْحَانَ الَّذِی فِی الْقِيَامَةِ عَدْلُهُ، سُبْحَانَ الَّذِی رَفَعَ السَّمَاءَ، سُبْحَانَ الَّذِی بَسَطَ الْأَرْضَ، سُبْحَانَ الَّذِی لا مَلْجَأَ وَ لا مَنْجَى مِنْهُ إِلا إِلَيْهِ.

? ۳- دعایی که در شب و روز جمعه وارد شده است:

? اللّهُمَّ مَنْ تَعَبَّاَ وَ تَهَيَّاَ.... (به مفاتیح‌الجنان مراجعه فرمایید)

در شب و روز عرفه نیز خوانده می‌شود؛ دعای زیبایی است؛ کوتاه و کمتر از یک صفحه است؛ ولی مضامین بسیار زیبایی دارد.

? ۴- زیارت اباعبدالله الحسین علیه ‌السّلام از برجسته‌ترین اعمال شب عرفه یعنی شب نهم ماه ذی‌الحجّه است. گویا در شب نهم ماه ذی‌الحجّه، سالک الی الله با این زیارت، با امام حسین علیه السّلام که به سمت کوفه می‌روند، خداحافظی می‌کند؛ چون عرب هم موقع آغاز ملاقات و دیدار و هم در موقع جدا شدن، سلام می‌کند. این سلام دوّم به معنای همان خداحافظی ماست. بنابراین گویا سالکِ اهل مراقبه در شب نهم ماه ذی‌الحجّه، با امام حسین علیه السّلام وداع می‌کند و عرض می‌کند:

?️السَّلامُ عَلَيْکَ يا اَبا عَبْدِالله....

? به هر حال شب بسیار فوق‌العاده‌ای است و امیدواریم خدای متعال توفیق بهره بردن از مواهب معنوی این شب را به همۀ ما عطا کند.
چکاری میتونیم انجام بدیم تا بتونیم فشارهای روانی مشکلات رو از سرمون بیرون کنیم و ذهنمون اروم شه تا بتونیم منطقی و عاقلانه به مشکلات رو بررسی و برطرف کنیم؟
[تصویر:  Untitled_2.png]

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 5 مهمان