امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

خوش بحال کسانی که  هم زنجیر میزنند!!!
و هم زنجیری از پای گرفتاری باز میکنند 

سینه میزنند!!!!
و سینه دردمندی را از غم و آه نجات میدهند 

اشک میریزند!!!!! 
و شک را هم از چهره انسانی پاک میکنند 

سفره می اندازند!!!!
و نان هم از سفره کسی نمیبرند 
.............................
خدایا به حق این شب و روزهای عزیز و پر از معنویت، دست همه ما رو بگیر و کمکمون کن.
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
نقل قول: راستی دوستان ترک زبان
اگر نرم افزار یا هر چی صوتی برای اموزش ترکی می شناسید معرفی کنید
با تشکر فراوان
عرض ادب 
راستیتش ما مادر زادی ترک ب دنیا اومدیم 42
 و واسه همینم دیگه ترکی رو نرم افزاری یاد نگرفتیم!
در نتیجه متاسفانه نرم افزار یا منبعی ک بشه از روش ترکی رو یاد گرفت سراغ ندارم
البته فکر هم نمیکنم منبع و مرجع درستی هم برای اموزش زبان آذری ک ما بهش تکلم میکنیم وجود داشته باشه اگرم چیزی پیدا بشه برای ترکی استامبولی شاید باشه
میگم ک شما اهل همدان هستین دیگه درسته؟
همدان ک ترک زیاد داره اگه میخواین یاد بگیرین ک باید تو همین مراوده ها سعی کنید چیز یادبگیرد
اگه واقعا تمایل دارید یاد بگیرید به نظرم در کنار این ک از رفیق رفقای ترک تون - در صورت داشتن!- کمک میگیرید شاید مثلا خوندن اشعار شعرای ترک هم بتونه کمک کنه مثلا اشعار شهریار!
سوالی هم باشه در خدمتیم 303
[تصویر:  15624161_425888184424770_624179248140753...%3D%3D.2.c]
برای یافتن چیزی
باید به جستجوی آنچه نیست، بروی...
53

[تصویر:  Untitled.png]
حسین فریاد می‌زند: "هل من ناصر ینصرنی؟"
و من درحالی که نمازم قضا شده است می‌گویم
لبیک یا حسین! لبیک
حسین نگاه می‌کند لبخندی می‌زند و به سمت دشمن تاخت می‌کند
و من باز می‌گویم
لبیک یا حسین! لبیک
حسین شمشیر می‌خورد، من دل مادرم را می‌شکنم و می‌گویم لبیک یا حسین! لبیک
حسین سنگ می‌خورد، من در مجلس غیبت نشسته و می‌گویم
لبیک یا حسین! لبیک
حسین از اسب به زمین می‌افتد، عرش به لرزه در می‌آید و من در پس نگاه های حرامم فریاد میزنم
لبیک یا حسین ! لبیک
حسین رمق ندارد باز فریاد می‌زند
هل من ناصر ینصرنی؟
من محتاطانه دروغ میگویم و باز فریاد می‌زنم
لبیک یا حسین! لبیک
حسین سینه اش سنگین شده است، کسی روی سینه است، حسین به من نگاه می‌کند
می‌گوید: تنهایم یاریم کن
من گناه می‌کنم و باز فریاد می‌زنم: لبیک
خورشید غروب کرده است
من لبخندی می‌زنم و میگ‌ویم:
اللهم عجل لولیک الفرج
به چشمان مهدی خیره می‌شوم و می‌گویم
"
دوستت دارم، تنهایت نمی‌گذارم
مهدی به محراب می‌رود و برای گناهان من طلب مغفرت می‌کند
مهدی تنهاست... حسین تنهاست
من این را میدانم اما
وای برمن که باز هم غفلت می‌کنم... وای برمن

السلام علی الحسین
وعلی علی بن الحسین
وعلی اولادالحسین
وعلی اصحاب الحسین
به نام خدای حسین
هممون دوست داریم توی ایام محرم تغییری ایجاد کنیم.کارای خوب انجام بدیم. ی کاری بکنیم ک ب خدا و امام حسین(ع) نزدیکتر بشیم.ازمون راضی باشند. شاید یکی از این کارای خوب کمک ب بچه های منتظری باشه ک دردشون رو تحمل میکنند ب امید اینکه کمکای امثال ما بتونه خرج درمانشون رو تامین کنه.
دوستان مهربونم بیایند برای خشنودی حضرت علی اصغر(ع) چند ثانیه وقت بذاریم و این برنامه رو روی گوشی هامون نصب کنیم.
پایین و بالای سایت لینک خرید شارژ هست. روی گوشیتونم میتونین برنامشو نصب کنید و بدون اتصال ب اینترنت شارژ خریداری کنید. 
قرار نیست پول اضافه بدیدا. فقط سودی ک مالک سایت قراره بذاره جیبش خرج این بچه های منتظر میشه. بچه ها اگه فکر کنیم ک این طفل معصوما چقدر درد میکشن چند دقیقه وقت گذاشتن برای خرید از این سایت و یا نصب برنامش روی گوشیمون و انتقال برنامش ب بقیه خیلی هم سخت نمیشه برامون.

[تصویر:  9xqc_54129d0192856.jpg]
جناب اقای طاهر خان
دوست ارجمند

بنده خودم از لحاظ ژنتیکی ترک محسوب می شم
haha

اما بلد نیستم
صحبت کنم
کمی تا قسمتی می فهمم

میخوام ترکی استانبولی یاد بگیرم
نرم افزار می شناسید؟یا فایل صوتی؟

[تصویر:  nasimhayat.png]
از وقتی هوا خنک شده منم دلم یه جوری میشه همش...اخه پارسال همین موقع شدیدا معتاد بودم......

وضعیت هوا و اهنگا و بوی عطر و همه چیز منو یاد گذشته میندازه.... میگه برو انجامش بده!

اینطوری که هر سالم باید مثل سال قبل باشه...

چقد تغییر سخته...

53
(1394 مهر 23، 14:37)می توانم نوشته است: میخوام ترکی استانبولی یاد بگیرم
خیر باشه ان شاء الله ، ترکیه تشریف می برید؟ 4chsmu1

(1394 مهر 23، 15:07)درخشنده نوشته است: از وقتی هوا خنک شده منم دلم یه جوری میشه همش...اخه پارسال همین موقع شدیدا معتاد بودم......

وضعیت هوا و اهنگا و بوی عطر و همه چیز منو یاد گذشته میندازه.... میگه برو انجامش بده!

اینطوری که هر سالم باید مثل سال قبل باشه...

چقد تغییر سخته...

53
آره خیلی سخته ، منم همیشه وقتی اتفاقاتی مشابه فیلم ها تو واقعیت می افته ، خیلی اذیت می شم.
باید اون لحظه حواس خودمون رو پرت کنیم.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

به نام خدا
پیام بهبودی
وقتی در حال رشد و بلوغ بودیم، همه ما رؤیاهایی در سر داشتیم. هر بچه ای از فامیل یا همسایه این پرسش را شنیده است: «وقتی بزرگ شدی میخواهی چه کاره شوی؟» حتی اگر برخی از ما رؤیاهای دقیقی درباره موفقیت نداشتیم، اکثر ما رؤیای کار، تشکیل خانواده و آیندهای حاکی از وقار و احترام را در سر میپروراندیم. اما هیچ کس از ما نپرسید: «آیا وقتی بزرگ شدی میخواهی درگیر شهوت شوی؟»
مشکل جنسی را انتخاب نکردیم و نمیدانستیم مبتلا شدن به شهوترانی اینقدر برایمان دردسر دارد به هر حال هر کداممان به خاطر دلایلی به آن مبتلا شده ایم. اگر چه نباید به خاطر درگیر شدن به این مشکل خودخوری کنیم، اما در برابر بهبودی خود مسئول هستیم. چون به مشکل  خود پی برده ایم و میدانیم که راهی برای بهبودی وجود دارد، میتوانیم از سرزنش خود یا شرایط دست برداریم و به این راه حل عمل کنیم. مشکل امروزمان را انتخاب نکردیم، اما میتوانیم بهبودی را انتخاب کنیم.   
v
فقط برای امروز:  بهبودی را انتخاب میکنم.
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
نقل قول: بنده خودم از لحاظ ژنتیکی ترک محسوب می شم
[تصویر:  9.gif]

اما بلد نیستم
صحبت کنم
کمی تا قسمتی می فهمم 

میخوام ترکی استانبولی یاد بگیرم
عجب ک این طور
خب همینی ک کمی تا قسمتی بلدین رو خوب یاد بگیرید
ترکی استامبولی میخواید چیکار؟
قصد رفتن به ترکیه رو دارید؟
حقیقتش نه فایلی سراغ ندارم من
هرچند ک بگردین تو نت میشه گیر آورد
ولی خودم به شخصه موردی سراغ ندارم ک خوب باشه معرفی کنم

و 

نقل قول: - تو عین طهارتی علی ... عین طهارت ... هر چی بهت بخوره پاک میشه ... آب هم اگه نجس بشه توی دست تو پاک میشه ... 
چ به دلم نشست اینجای داستان خانوم مهر خدا !
دلم طهارت این شکلی میخواد
میگند دریا چنین خاصیتی داره...
[تصویر:  15624161_425888184424770_624179248140753...%3D%3D.2.c]
برای یافتن چیزی
باید به جستجوی آنچه نیست، بروی...
53

[تصویر:  Untitled.png]
خیلی ممنونم از راهنمایی هاتون

نه اقا من نمی خوام برم ترکیه
من برم ترکیه ترکیه کجا بره؟؟؟
به اینش فکر نکرده بودید نه؟

از شما هم ممنون بابت لینکا
مرسی
لینکایی که فایل صوتی دارن خیلی خوبن

این رشد روحى یک انسان را نشان مى دهد که خود حقیقت، او را در جاذبیت خود قرار بدهد، نه لذت و الم، نه پاداش، نه ترس از مجازات. این همان قله اعلى، یا از قله هاى بسیار با عظمت رشد انسانى است، که اگر کمى بالا برویم، مى فهمیم که معناى خداشناسى یعنى چه. الله اکبر مى گویم فقط براى خودت! همان طور که على بن ابى طالب مى گفت : «من تو را عبادت مى کنم، نه به طمع بهشت، نه براى ترس از جهنم، بلکه تو را شایسته عبادت مى بینم و مى پرستم.»

آیا حسین نمى تواند انسان ها را به جاذبه ربوبى بکشد، چون انسان ها را به خودش جلب کرده است؟ شما در سالیان عمرتان، عاشوراها دیده اید. این که سخنوران، معلمان، مربیان بگویند اشک بر حسین این قدر ثواب دارد، درست است و روایت بسیار داریم که گریه بر حسین خیلى ثواب دارد. اما من از شما مى پرسم: در این سالیان عمر، در چند عاشورا وقتى که منقلب و متوجه شده بودید، به کجا متوجه شده بودید؟ به بهشت یا به خود حسین؟ اگر گفتید به خود حسین ، روح شما واقعا در حال ارتباط با حسین به درجه اعلاى اوج خودش رسیده بود. به جهت این که ارتباط شما با یک انسان تکامل یافته بود.

حسین، ولى اعظم خدا بود، بدون این که شما توقع و انتظارى داشته باشید که مثلا به شما دنیایى چنان بدهند. البته بعدا دعا مى کردید. دعا براى کارهاى دنیوى هم خوب و درست است، دعا براى کارهاى اخروى هم صحیح است، اما نمى شود براى خانه گریه کرد. گریه، آن هم از اعماق روح، مستند به عمیق ترین احساس. چنین گریه اى براى داشتن قالیچه برنمى آید. این نمى شود که کسى بگوید: من گریه کردم براى حسین (علیه السلام)، خدایا پاداش آن را به من قالیچه بده! گریه هاى سوزانى که از اعماق دل آدمیان براى حسین بر آمده است، مقدس تر از همه این ها بوده است. اگر چه در موقع دعا خوب دعا مى کردیم، یا مریض هایمان را دعا مى کردیم. درست مثل این که وقتى گفتید السلام علیکم و رحمة الله و برکاته، نماز که تمام شد، براى کارهاى دنیایى و براى برطرف شدن مشکلات دعا مى کنید اما اهدنا الصراط المستقیم، صفر بانکى نیست که یک صفر به ثروت بانکى شما اضافه شود. متن آن غیر از این است.

از این درس حسین واقعا مى توانید به بالاترین قله ایاک نعبد بروید، یعنى طعم آن را آدم مى تواند بچشد. حسین ! فقط براى تو گریه مى کنم . تبکیک عینى لا لاجل مثوبه. یقین دارم که شما در عمرتان که در آن سالیان متمادى، عاشوراها آمده و رفته است، فقط براى خود حسین گریه کرده اید.

اصلا هر زمانى که حسین براى شما مطرح شده است، گریه کردید. حالا روز قیامت چه جزایى مى دهند؟ البته پاداش و عوض خواهند داد، ولى شما این پاداش را در نظر نداشتید. اگر کمى بالا بیایید، مى شود توحید حقیقى.
بندگان خدا، این قدر راه به سوى خدا دور نیست، خیلى نزدیک است. اگر هیچ گونه استعدادش را نداشتید، در آن صورت حق با شما بود. مى گفتید ما باید سال هاى سال بنشینیم ، فلسفه و عرفان و ادبیات بخوانیم تا با فرهنگ توحید آشنا بشویم. سپس بفهمیم که ایاک نعبد، یعنى «خدایا فقط تو را مى پرستیم، فقط با تو روبه رو هستیم».
این درس حسین (علیه السلام) است. حسین (علیه السلام) این را به ما تعلیم داد. بلى، مى توان گفت؛ ایاک نعبد. مثل این که مى گوییم ایاک ابکى. اى حسین، فقط براى خود تو گریه مى کنم.

علامه محمد تقی جعفری
سلاااام
بچه ها بیاید چله زیارت عاشورا برداریم از امروز تا اربعین خیلیییی خوبه خیلی حاجت میده و به پاک موندنمون کمک میکنه.
من قبلا این کارو کردم دقیقا چهل روزو پاک بودم.
مثلا بعد نماز ظهروعصر یا مغرب و عشا بخونیم حتی اینجا هم اعلام کنیم.
من که رفتم بخونم برای همه ی هم کانونی های عزیزم هم دعا میکنم
التماس دعا 53
(1394 مهر 23، 20:36)Queen نوشته است: سلاااام
بچه ها بیاید چله زیارت عاشورا برداریم از امروز تا اربعین خیلیییی خوبه خیلی حاجت میده و به پاک موندنمون کمک میکنه.
من قبلا این کارو کردم دقیقا چهل روزو پاک بودم.
مثلا بعد نماز ظهروعصر یا مغرب و عشا بخونیم حتی اینجا هم اعلام کنیم.
من که رفتم بخونم برای همه ی هم کانونی های عزیزم هم دعا میکنم
التماس دعا 53

سلام منم موافقم از امشب  میشنم میخونم
حس میکنم این تکرار و تکرار خود ارضایی یه جور ابزار سرکوبگرانه است؛

من نگرانی های خودم رو به رسمیت نمیشناسم؛
و به طور منطقی به حرفای خودم گوش نمیدم
این میشه که مثل یه بچه ی بهونه گیر از درونم نگرانی هام رو به تشدید میذارن و پاسخ منطقی ای دریافت نمیکنن
تا سر آخر با یه رویکرد سرکوبگرانه و مسکّن محور
به جای پرداختن به ریشه ی نگرانی
خود ارضایی تکرار میشه تا برای مدتی از شر این نگرانی ها (نق نق ها) راحت بشم.

مثل پدری که در برابر بهانه های بچه اش یا راه دادن یه اسباب بازی برای ساکت کردنش رو انتخاب میکنه یا میگیره میزندش تا خفه اش کنه؛
اما احترامی برای دغدغه های بچه هاش قایل نمیشه.

این خود ارضایی هم هر دوش رو داره
هم اون لذت زودگذر رو داره
هم اون رنج و سرکوب رو.

و علی الله فلیتوکل المومنون
مرد مجاهد

گلبرگ خانوم تو هفته به هفته
سه تا پست گذاشته

لینکایی. که هست رو ببین

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 13 مهمان