امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

دمت گرم روزبه جان Thankyou 53
همین الان نسخه الکترونیکش رو خریدم ک بخونمش Khansariha (69)
 سپاس شده توسط
خواهش میکنم 303 302
[تصویر:  1516091_1378333602425510_322294495_n.jpg]

535353
[تصویر:  05_blue.png]
 سپاس شده توسط
(1396 خرداد 9، 1:07)نمیدانم نوشته است: الان،
میانه ی شب،
میان آب های آرام و ساکت و تاریک،
در انتظار سفینه ای ...
آی زمین خشک، آیا دوباره تو را خواهم دید!؟
53
اینو که خوندم یاد شعری از فروغ افتادم با این مطلع:

"اي ستاره ها كه بر فراز آسمان 
با نگاه خود اشاره گر نشسته ايد 
اي ستاره ها كه از وراي ابرها 
بر جهان نظاره گر نشسته ايد 
آري اين منم كه در دل سكوت شب 
نامه هاي عاشقانه پاره ميكنم... "

آی شفرد
که در 
میانه ی شب،
میان آب های آرام و ساکت و تاریک،
در انتظار سفینه ای ...
به سرت نزنه بری وسط دریا نامه مامه پاره کنیا 4chsmu1 
شب که هست کشتی که هست آب که هست ستاره که هست خلوت و سکوت هم که هست
یوقت کار دست خودت نده
از ما گفتن بود

فکر کردی میخوام عشقولانش کنم؟
نخیر از این خبرا نیست 4chsmu1

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

روزبه این کتاب که گفتی پی دی اف ش هم موجوده آیا؟

ـــــــــــــــــــــــــــــــ

دیگه این که دیروز استارت خواب موندن برای سحری رو زدیم  
دور از خانواده که باشی کسی نیست حواسش بهت باشه 53258zu2qvp1d9v
امروز اینجا دمای هواش 46 درجه سانتی گراد بود22
[تصویر:  15624161_425888184424770_624179248140753...%3D%3D.2.c]
برای یافتن چیزی
باید به جستجوی آنچه نیست، بروی...
53

[تصویر:  Untitled.png]
عیب نداره گرمی هوا آقا طاهر
عوضش پخته می شید
53258zu2qvp1d9v

کتایس که معرفی کردید ببرید تو تالار تو بگو چه کتابی بخونم که برای آیندگان معرفیش باشهمرسی
53

[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط
برادر طاهر،
ما اوراق پاره نکنیم،
پر از خود می کنیم،
تا که تمامی پرپر شویم. 4chsmu1

آقا،
تمام لذت خوندن کتاب،
البته نه تمام، بخشی ش،
دست گرفتن کتاب و ورق زدن صفحات ش هست.
در ضمن چه بسا،
نویسنده های داخلی از خیلی این پی-دی-اف های غیر قانونی راضی نباشند Swear1

و دیگر این که،
میس می توانم توی کانون،
مصداق "والسابقون السابقون" هستند.
پاینده باشید 53
[تصویر:  tree.jpg]

خُنُک آن قماربازی که بباخت آن چه بودش  ***  بِنَماند هیچ ش الا، هوس قمار دیگر

" مولوی "

53   53   53

این بار، بی تاریخ؛
خسته ام،
آن همه روزها که قرار بود شروع ی باشند ...

53 5353
 سپاس شده توسط
سلام به همه ی بچه های گل . دقیقا 37 روز تا کنکور سراسری مونده . سال اول به خاطر انتخاب رشته ی غلط راحت پزشکی رو از دست دادم . سال دوم بدتر شدم و نه تنها پزشکی حتی دارو هم قبول نشدم . به کمتر از ایناهم راضی نمیشم . امسال سال سومیه که کنکور میدم و آخرین فرصت برای به دست آوردن رشته ی دلخواهم پزشکی . اول از همه میخوام هر کی اینو می خونه 100 تا صلوات برام بفرسته البته اگه راضی باشین از ته ته ته ته قلبتون .چون واقعا نیاز دارم . به روحیه نیاز دارم وضع درسیم الان زیاد خوب نیست . در کنار اون 9 ساله که دارم با این بیماری وسواسی خ.ا دست و پنجه نرم می کنم و هر بار مفتضحانه شکست می خورم. و اگه عادت به خ.ا نداشتم حتما همون سال اول با یه رتبه ی خیلی خوب قبول میشدم . ذهنم پر از آشوبه دلم پر از استرسه . از یه طرف نا امید شدم و افسردگی گرفتم  واز طرف دیگه زمان داره به سرعت میگذره . تو سحر هاتون تو افطاریاتون منو دعا کنین . منم همتونو دعا میکنم.  اعتیاد دارم به یکی از سایتای بوق که تو اوج فشار وارد اون سایت می شم و خراب می کنم. از یه طرف احساس تنهایی می کنم. چون اطرافیان و آشنا ها نمیدونن تو چه وضع اسف باریم . به خدا دیگه خسته شدم . دیگه نمی دونم چی کار کنم . هیچ روشی جواب نمیده . من حتی یه پله هم پیشرفت نکردم تو زندگیم و دائما درجا میزنم . منو نصیحت کنین راهنماییم کنین بهم فحش بدین. تنها امید من اینه هنوز زنده ام پس خدا هنوز از من ناامید نشده . تورو خدا کمکم کنین من سرپناهی ندارم بعد از خدا امیدم به شماس. بگید چیکار کنم
ببخشین اگه با این جملات سرتونو درد آوردم . و همچنین بابت وقتی که گذاشتین و این متنو خوندین متشکرم . التماس دعا .   سعید تنها....
بیا مرا ببر ای عشق با خودت به سفر
مرا ز خویش بگیر و مرا ز خویش ببر

مرا به حیطه محض حریق دعوت کن
به لحظه لحظه پیش از شروع خاکستر

سپاس شده توسط
سلام
انسانیت مهم ترین مسئله است و شکی درش نیست ولی هر کشوری قوانینی دارد که مردم آن ملزم به رعایت آن هستند .
مثلا امام خمینی اجازه نداد گوسفندی را در فرانسه ذبح کنند چون به قوانین آن کشور بی احترامی می شد .
اینجا هم حجاب جز قوانین هست و مردم باید رعایت کنند و شکی نیست .
بنده خودم با حجاب اجباری مخالفم و معتقدم باید فرهنگ سازی کرد و فرهنگی برای پوشش تعیین کرد یا هر کس آزادانه حجاب خود را اختیار کند .
در رابطه با قوانین حجاب هم بنظرم چون جز قوانین هست باید احترام گذاشت گرچه نطر من هم بر این است که حجاب باید اختیاری باشد .

التماس دعا
[تصویر:  sms-rooz-pedar.jpg]
کلا کشورهایی که ادعای آزادی دارن تو هیچ کدوم رنگ و بویی از ازادی پیدا نمیشه
چه تو ایران چه کشورهای پیشرفته ی اروپایی
اونجا هم ازادی نیست ؛ کسی که بخواد حجاب داشته باشه رفتار مناسبی باهاش انجام نمیشه و نمیتونه با حجاب اسلامی تو دانشگاه شرکت کنه و کار دولتی داشته باشه
تو ایران هم برعکس این قضیه صادقه
تنها تفاوتش این عدم آزادیها اینه که اونا سیاستشون از بین بردن اسلام با برنامه و هدف گذاری شده است  ؛ ما سیاستمون حفظ اسلام با ریاست
مسلمون های اروپایی اسلام واقعی رو شناختن ؛ دولتشون میخواد حجاب رو به زور از سرشون برداره ولی نمیتونه ؛ مسلمان های بدحجاب ایرانی هم از از این نوع اسلام زده شدن دولت میخواد به زور حجاب رو نگه داره ولی نمیتونه
کلا هرجا که زور باشه نتیجه ی برعکس داره ؛ چه در حفظ حجاب ؛ چه در کشف حجاب
[تصویر:  a7f963e5e050.gif]
‌‌‌‌
تاخودت کاری نکنی چیزی تغییر نمیکنه ..
 سپاس شده توسط
سلام و عرض ارادت خدمت همه دوستان عزیز ...

عزیزانی که این حقیر رو به خاطر میارن و همچنین دوستان جدیدی که افتخار آشناییشون رو ندارم 

امیدوارم حال همه خوب باشه

خیلی دلم تنگ شده بود، بی حد و اندازه ...

دلم برای همه دوستانی که زمانی اینجا با هم هم‌کلام بودیم 
برای همه‌ی شب‌هایی که به گپ و گفت، غم و شادی و اشک و لبخند می‌گذشت 
برای همه خاطره‌های خوبی که از اینجا دارم 
برای همه‌ی "کانون" تنگ شده بود ...

مراتب عمیق ارادت خودم رو هم خدمت تمام مدیران، خواهرا و برادرای عزیزی که همچنان و هنوز، بی منّت و بی‌دریغ برای تداوم مسیر کانون، وقت، انرژی، هزینه و عمرشون رو می‌ذارن، تقدیم می‌کنم ... 

سال‌ها بر من رفته است
و من اکنون "سالخورده" تر شده‌ام 
نمی‌دانم "بزرگ" شده‌ام یا نه 
آخر، بزرگی به عدد سن و سال که نیست
اما ... 
تلاش کرده‌ام 
که بزرگ شوم، دست کم به قدر وُسع
که به گفته‌ی سعدی علیه‌الرحمه: « وگر مراد نیابم، به قدر وُسع بکوشم ... »

فکر می‌کنم 
رستگاری، در گروِ فرزانگی‌ست 
و فرزانگی، با مطالعه و اندیشه، با مراقبت و حقیقت‌جویی و تعالی‌ِ روح به دست می‌آید
و
"تلاش" و "امید" راه رسیدن به فرزانگی است ... 

حافظِ جان :
.               « امیدوار چنانم که کار بسته برآید   ...   وصال چون به سر آمد، فراق هم به سر آید ... »

جسم و جانتون سالم، 
و دلتون پر امید باشه ... 

ارادتمندیم  
التماس دعا ... 

53 53 53

پایداری، تا رستگاری ...

سلام
چند روز پیش اومدم در مورد سند 2030 نظرمو گفتم و به کرات تاکید کردم ک از بعد سیاسیش صحبت نمیکنم.
اینکه ی سری از دوستان گفتند اینجا جای این صحبتا نیست و اینا خواستم بگم اینجا تاپیک شبانه روزیه و مختص بحث های متفرقه، اینکه چرا خرده میگیرید که اینجا جای این بحثا نیست برام مفهوم نیست.
بحثم در مورد موضوعی بود که از قضا بسیار بسیار مرتبط با کانون و هدف کانونمونه.
آیا بحث در مورد خ.ا ممنوعه؟آیا بحث در مورد اینکه اگه این سند اجرایی شد و کاری که ما الان درصدد ترکش با هزار زحمت هستیم و قراره به بچه هامون به صورت قانونی یاد داده بشه و به صورت قانونی ازش حمایت بشه ممنوعه؟
 سپاس شده توسط
(1396 خرداد 11، 14:39)خدا همراهمونه نوشته است: سلام
چند روز پیش اومدم در مورد سند 2030 نظرمو گفتم و به کرات تاکید کردم ک از بعد سیاسیش صحبت نمیکنم.
اینکه ی سری از دوستان گفتند اینجا جای این صحبتا نیست و اینا خواستم بگم اینجا تاپیک شبانه روزیه و مختص بحث های متفرقه، اینکه چرا خرده میگیرید که اینجا جای این بحثا نیست برام مفهوم نیست.
بحثم در مورد موضوعی بود که از قضا بسیار بسیار مرتبط با کانون و هدف کانونمونه.
آیا بحث در مورد خ.ا  ممنوعه؟آیا بحث در مورد اینکه اگه این سند اجرایی شد و کاری که ما الان درصدد ترکش با هزار زحمت هستیم و قراره به بچه هامون به صورت قانونی یاد داده بشه و به صورت قانونی ازش حمایت بشه ممنوعه؟

سلام دوست عزیز
چرا برخورد شده ، اتفاقا به نظرم خیلی مهمه که درباره این سند و عواقبش بحث بشه . به قول شما به معضل ما کانونیا خیلی ارتباط داره .
اگر نسل آینده برامون اهمیت داشته باشه ، اگر واقعا از ته دلمون بخوایم که کسی درگیر خ ا نشه باید هممون به ضد این سند قیام کنیم
کتاب لک لکی در کار نیست رو اگر خونده باشید متوجه میشید چقد راحت داره از خ ا حرف میزنه و عادی جلوش میده . بماند که چیزای دیگه رو هم عادی نشون میده که خ ا کمترینشه.
شاید به نظر بیاد سیاسیه ولی به نظرم قبل این که سیاسی یا دینی باشه یه بحث انسانیه . اگر کسی قائل به انسانیت باشه هم نباید جلوی  این سند کوتاه بیاد

الم یعلم بأن الله یری

[تصویر:  7m1m_2222222222222.png]
[تصویر:  34z.png]
 سپاس شده توسط
چندوقتی هست منم بخاطر این سنده به شدت اعصابم خورده حتی تو خوابم میبینم به سنده فکر میکنمو...
سعی کردم از این موضوع فاصله بگیرم چون کاری از دستم برنمیومد گاهی واسه فرار از این فکرا میومدم کانون مثل الان ولی اینجا هم که میای بحث این چیزا مطرحه 
گاهی از کانونم دوس دارم فرار کنم
53 برنامه ریزی روزانه  53 

در این دنیا اگر غم هست
صبوری کن خدا هم هست
 سپاس شده توسط
(1396 خرداد 11، 16:54)Rise نوشته است: اما جای تاسف که چرا در کشور ما و کتاب های درسی ما باید این چیزا تدریس بشه مثلا یه بند سند ۲۰۳۰ گفته شده خودارضایی توصیه شده...

یعنی چی؟
این سند چی هست؟
یعنی تو کتاب درسی گفته شده خ.ا کنید؟
[تصویر:  a7f963e5e050.gif]
‌‌‌‌
تاخودت کاری نکنی چیزی تغییر نمیکنه ..
 سپاس شده توسط
اگر متنم رو با دقت دو سه بار نخوندی برام پاسخ ننویس. لطفا.

اکثر ما به خاطر ناآگاهی مون اینجاییم. چه من که در سنین بالای بیست گرفتار شدم چه کسی که در پنج سالگی گرفتار شده. خیلی حیفه که نا آگاهی انسانی رو انقدر در خودش درگیر کنه که فرصت ساختن خودش رو از دست بده و حتی به خودکشی هم فکر کنه.

خیلی وقتا به خودم گفتم من که سن بالا درگیر شدم انقدر صدمه تو درس و کار و زندگیم دیدم و اصلا یه آدم دیگه ای شدم پس اینا که از کودکی و خردسالی درگیر بودن و با این حال رشته های خوب درس خوندن و کارای خوب پیدا کردن، در اصل نابغه هایی بودن که حیف شدن.

کلاسهای پرورشی حتی درباره خود بلوغ هم صحبت نمی کردن. دختر هشت یا نه یا ده ساله که یهو با بلوغ رو به رو می شه و هیچی نمیدونه رو فکر کن بهش باید بدونه تو بدنش چه خبره تا از خودش متنفر نشه بلکه بفهمه بزرگترین نعمت خدا یعنی بچه دار شدنو به دست آورده. خدا میدونه من فکر کردم سرطان گرفتم! درباره سرطان میدونستم درباره بلوغ نه! خدا میدونه تا کی از خودم متنفر بودم که دخترم.

مشاورا خیلی میخواستن همت کنن درباره کنکور راهنمایی می کردن اونم چه عرض کنم... بیشتر چاهنمایی بود.

اکثر ما راهمون رو با دیدن اطرافیانمون یا شانسی انتخاب کردیم و همین طوری گذروندیم و آخرم تو باتلاق و بیراهه کلی انرژی مون سوخته.

ما در مملکتی زندگی می کنیم که توضیح دادن مسائل به این مهمی تابوست. گناهه. انقدر بد و افتضاحه که حربه ی تبلیغاتی و ضد تبلیغاتیه و شده پیرهن عثمان.

گفتن این حرفا مهمه که بگیم به یک انسان که عزیز من مسائل جنسی ایناست. خودتو واسش حروم نکن. این درسته این غلطه این فلانه این بهمان. پرده ب.ک.ارت یا اختلالات جسمی در اندامهای جن.سی چیان. اینکه اگر کسی از کودکی ترنسه یا همجنس گراست از سن کم شناخته بشه و درمان بشه و اگر لازمه عمل بشه تا کودکی و نوجوانیش نسوزه و همه ش از خودش نپرسه من دخترم یا پسر؟ و خیلی چیزای دیگه که بدون آموزش در دبستان و آموزش به کادر مدارس و والدین محاله.

چند نفر باید حرام بشن تا بلاخره بپذیریم آموزش باید باشه؟

البته تو اون سند هم قید شده که آموزشها باید بر اساس ماهیت فرهنگی کشورها باشه. قطعا در کشوری که والدین در حضور فرزندان هم رو می بوسن و این مساله جا افتاده همه آموزشها فرق داره با کشوری که بچه ها یا فقط دعوای والدین رو می بینن یا یه وقتایی اصرار پدر و انکار مادر در انجام روابط رو می بینن و متنفر می شن یا چیزایی از این دست.

و اینکه یه تالاری داشتیم اسمش درست یادم نیست: اگر جای پدر و مادرت بودی چی کار میکردی؟ یا همچین چیزی . گشتم پیدا نکردم. خیلیا در اون تالار نوشته بودن از بچگی به بچه م درباره مسائل جنسی توضیح می دادم.

چیزی که جگرم رو بیشتر می سوزونه اینه که بعضی از بچه های خودمون که بهشون ت.جا.وز شده بود نوشته بودن بچه م رو روشن می کردم که قسمتهای خصوصیش کجاست اگر کسی قصد بدی داشت راحت بهم بگه و اینکه اگر کسی بهش اذیت کرد چه کاری باید انجام بده و ... . نوشته بودن ما اگر میدونستیم این اتفاقات برامون نمی افتاد نوشته بودن والدینمون مسئولن اما حتی روحشونم خبر نداره چه بلاهایی سر ما اومده. فقط چون بچه بودیم و از همه جا بی خبر طعمه آدمای کثیفی شدیم.

اتفاقا هرچی بیشتر عمیق می شم میبینم بسیار واجبه سند 2030 در ایران اجرا بشه و خدا رو شکر میکنم چند تا مرد واقعی پیدا شدن که حتی به قیمت بدنامی خودشون حاضر شدن یه حرکتی در راستای تربیت جنسی نسل بعد بزنن.

والله حق من و شما نبود با ناآگاهی و خامی اسیر بشیم در حالی که میتونستیم به عنوان یک نیروی به درد بخور پا شیم و خودمون و خانواده مون و شهر و وطنمونو بسازیم.

به راهی که اومدید نگاه کنید و ببینید برای آیندگان چی کار باید کرد. خودتون بخونین خودتون فکر کنین خودتون نتیجه بگیرید. 

چشم بسته نگید آموزش خود... به بچه ها و غیر. قراره این آموزشها همه بومی بشن و این سند فقط یه تمپلت همراهش داره که نمونه ایه برای آموزش.
همین کتاب لکلکها بچه ها رو نمیارن رو ببین. اصلا تو فرهنگ ما همچین چیزی هست که لک لک بچه رو بیاره؟؟؟ قطعا اون کتاب برای ملتهای اروپاییه ولی به عنوان یک تمپلت برای ما فرستاده شده. آموزششم بخوان بدن به درد ما نمیخوره چون سوال بچه های ما نیست.

خواهش میکنم بازیچه دست سیاسیون نشید و نذارید میتوانم های دیگری در این مملکت بار بیان که اول جوونی خودشونو به باد داده باشن و هر کاری کنن ترکشون نمی شه. 

اگر درباره اینکه چطور آموزشها بومی بشن بحث دارید بفرمائید هر ایده ای دارید انقدر بگید بگید تا به گوش اصل کاریا برسه اما حالا که میشه واسه آیندگان کاری کرد انقدر چشم بسته داد نکشید.

اگر روزی کسانی که واسه 2030 تلاش کردن پست منو دیدن خالصانه میگم دستتونو میبوسم.

والسلام

[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط
سلام خدمت دوستان
خانم می توانم من با بخشی از حرف های شما مخالفم . در مورد این که این مسایل باید آموزش داده بشه موافقم و حتی بزرگان دین هم بسیار به آن تاکید کرده اند . اما چرا در مهد کودک آن هم به بچه های 4 یا 5ساله . در ضمن این مسایل چنانچه قبحش شکسته بشه آن وقت دیگر نمیشود بساطش را جمع کرد . شما فقط به آگاهی اشاره کردید و از نیروی قدرتمند جنسی چیزی نگفتین که بسیاری از افراد با وجود آگاهی خ.ا می کنن . بنابراین آموزش این مسایل باید با ظرافت خاصی انجام بشه البته خانواده ها هم آموزش این مسایل رو بد می دونن که باید فرهنگ سازی بشه . اما فکر می کنن اگر آموزش علنی بشه چی می شه؟.....
درضمن درمورد سند 2030 حذف خشونت یعنی چی ؟ چرا درس شهید فهمیده رو می خواستن حذف کنن
البته این نظر شخصیمه ولی تنها چیزی که میتونه جلوی قوای جنسیمون بایسته عشقه . الگوی چنین عشقی همان فهمیده ها و چمران ها باکری ها و ... بودن تنها عشق به حقه که میتونه که میتونه در مقابل هرچیزی پایداری کنه ... اما خدا رو شکر میکنن که فعلا این سند اجرا نمیشه ... ما بسیار نخبه در این سرزمین داریم که میشه با نظر اونها آموزش بسیار بهتری برای نسل های بعد ایران عزیزمون به وجود بیاریم
به امید ظهور آقایمان ...
بیا مرا ببر ای عشق با خودت به سفر
مرا ز خویش بگیر و مرا ز خویش ببر

مرا به حیطه محض حریق دعوت کن
به لحظه لحظه پیش از شروع خاکستر

سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 7 مهمان