امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

اگر تو فاطمه نبودي با آن عظمت دست نیافتنی و من هم حسن نبودم با این قلب رقیق و دل شکستنی، باز هم سفارش تو مادر-گریه نکردن- عملی نبود. اگر من تنها یک فرزند بودم- هر فرزندي- و تو تنها یک مادر بودي- هر مادري- در حال ارتحال، باز هم به دل نمی‌شد گفت که نسوز و به چشم نمی‌شد گفت که آرام بگیر و اشک مریز. چه رسد به این که تو فقط یک مادر نیستی، تو فاطمه‌اي! تو زهراي اطهري! تو نزدیکترین و بی‌واسطه‌ترین بازمانده‌ي منزل و مهبط وحی‌اي! تو محب و محبوب خدا و پیامبري!

چه کسی عشق خدا و پیامبر را نسبت به تو نمی‌داند؟ کم مانده بود، پیامبر به بلال بگوید: «بالاي ماذنه که رفتی بعد از هر اذان به صداي بلند اعلام کن که محمد (ص) فاطمه را دوست دارد، دوست داشتنی الهی و تکوینی، دوست داشتنی سنتی و تشریعی.»   

اینچنین بود عشق مشهور پیامبر به تو. و عشق تو به پیامبر شهره‌تر آنچنان که لقب «ام‌ابیها» گرفتی و آنچنان که بعد از ارتحال پیامبر هیچ کس خنده‌ي تو را ندید و در عوض، گریستن‌ات، دشمن را به ستوه آورد. ما از آنجا که پیش از تولد، ظهور یافته‌ایم و پس از وفات نیز، ادامه حیات می‌دهیم، من رنجهاي تو را به خاطر پیامبر، حتی پیش از تولدم دیده‌ام. من اگر چه در سال سوم هجرت به دنیا آمدم، اما رنج‌هاي تو را پیش از هجرت و پس از آن بوضوح دیدم، به همین دلیل به تو حق می‌دادم که پس از رحلت پیامبر، آنچنان غریبانه و جگر سوز در بیت الاحزان، ضجه بزنی و فغان کنی. 

تو زنی هستی که امامت بشر در مقابل تو زانو می‌زند، تو همسر و مادر رهبري خلایقی. و آنچه هم‌اکنون از دست ما می‌رود چنین عظمتی است، نه ما که جا دارد جهان بر این مصیبت گریه کند. جا دارد کوه‌ها در این اندوه متلاشی شود. بی‌آنکه بخواهم، شعرهایی که تو در سوگ پیامبر می‌خواندي در ذهنم تداعی می‌شود: «اَنَّ حُزْنی عَلَیْکَ حُزْنٌ جَدید وَ فُوادي وَ اللَّهِ صَبٌّ عَنید کُل یَوْمٍ یِزیدُ فیه شجونی وَ اکْتِأبی عَلَیْکَ لَیْسَ یَبید. نَفْسی عَلیْ زَفَراتِها مَحْبُوسۀ یا لَیْتَها خَرَجت مَعَ الزفّرات لاخَیْرَ بَعْدَكَ فِی الْحَیاةِ و اِنَّما اَبکی مَخافۀ اَنْ تَطُولَ حَیاتی. اینها زبان حال ماست مادر! وقتی دست ما را می‌گرفتی، به مزار پیامبر می‌بردي، در کنار قبر او می‌نشستی و این شعرها را زمزمه می‌کردي، ضجه می‌زدي و ما را می‌گریاندي، ما چگونه می‌توانستیم تصور کنیم که همان شعرها، زبان حال ما بشود بر بالین احتضار تو؟! خدایا چه سخت است از دست دادن مادري که عصاره‌ي خوبی هاست.

پ ن:متن بالا قسمتی از کتاب زیبای کشتی پهلو گرفته هستش.

شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) رو تسلیت میگم ب دوستان عزیز: )
کشتی پهلو گرفته چند روزه تو خونمونه بابام  هی میگه اینو بخونید خیلی قشنگه
[تصویر:  uVwrXF.png]
سلااام به همگی
شبتون بخیر

به به چه شبانه ی شلوغی 

ملت از الان دارن کادو ولنتاین تدارک می بینن؟ 22 
چه خبرهههه
نقل قول: خدا رو شکر که من هیچوقت از این داستان‌ها نداشتم.
کلا اصلا نمی دونم ولنتاین کی میاد و میره.

۵۰ هزار تومن رو آدم می‌تونه دو تا مرغ بخره. یا یه کیسه سیب زمینی، باهاش یک ماه زنده بمونه [تصویر:  4chsmu1.gif] 
مرد زندگی اینجوری فکر می کنه ها [تصویر:  4chsmu1.gif]
22 22 22
آقای عاشق یه تجدید نظری بکنید
هنوز راه زیادی دارین تا همسر ایده آل شدن 4chsmu1 65
شما اگه همینو به خانتون بگید می دونید چقدر دلش می شکنه
بعد هم می زنه دهنتون رو سرویس می کنه 65
از ما گفتن بود

گذشته از شوخی
این موضوعی که آتریسا درموردش صحبت کرد به نظرم خیلی مهم و جدی هست
شاید از نظر آقایون خیلی بی اهمیت یا حتی مسخره باشه اما رعایت نکردنش می تونه توی زندگی مشترک فاجعه به بار بیاره (دیدم که میگم)
حتی اگه خانمی هم به زبون نیاره بعدها متوجه سردی رفتارش میشید، پس نگید من کار می کنم تلاش می کنم زحمت می کشم ال می کنم و بل می کنم تا وقتی که نتونید محبت تون رو ابراز کنید تلاش هاتون به ثمر نمیشینه
خلاصه اینکه توی رابطه با خانم ها زبون منطق اثر نداره
این متنی که از کتاب کشتی پهلو گرفته گذاشتید چقدر تاثیر گذار بود
منم علاقه مند شدم این کتاب رو بخونم Khansariha (56)
اسم کتاب هم خیلی خاصه

شهادت بانوی دوعالم، حضرت فاطمه زهرا(س) رو تسلیت میگم 53
التماس دعا 53
(1398 بهمن 7، 22:24)Toxic Headshot نوشته است: یه سوال

امکان پین کردن یه تاپیک بالای صفحه وجود داره ؟
یا اضافه کردن یه تاپیک به لیست علاقه مندی ؟

اگه آره ، چطور ؟

سلام،

یه امکان مشابه وجود داره،
توی اون تاپیک که رفتی،
پایین (زیر قسمتی که ارسال رو مینویسی) سمت راست صفحه گزینه "مشترک شدن در این موضوع" رو میزنی.
اون وقت اضافه میشه به اشتراکات،
که از طریق صفحه کنترل پنل کاربری، با گزینه ی "موضوعات مشترک شده" میشه بهش دسترسی پیدا کرد.[url=https://www.ktark.com/usercp.php?action=subscriptions][/url]

نقل قول: واقعیتش اینه که من قبل از اینکه بیام تو کانون ، اصلا با پ . و . ر ... ننن  آشنا نبودم

در مورد این مورد و همچنین اون برنامه که مطرح شد،
مخصوصاً نرم افزار رو دیدم، فکر هم کردم احتمالش کم نیست که مشکل ساز بشه، ولی باز خودمو گول زدم که نه. Shy 
عذرخواهی فایده نداره، ولی ان شاءالله سعی میکنیم خیلی بیش تر حواسمون باشه.

در مورد اون کلمه هم،
اصلا بعید نیست یه فرد حتی سن کم تر (15 ساله هم عضو داشتیم قبلا فکر کنم) بیاد اینجا،
فرضا که تو جامعه و هرجایی دیگه ای ممکنه با این مفاهیم آشنا بشه، ولی اونجا نباید اینجا باشه.
ضرورتی نداره این کلمه رو به کار ببریم،میتونیم بگیم فیلم و عکس غیر اخلاقی یا یه چیزی شبیه این.

به نظرتون اشتباه میگم و سخت گیری زیادی هست؟

،
یه مطلب دیگه،
در ادامه صحبتای داداش عاشق فاطمه زهرا، 53
لطفا لطفا خیلی نسبت به دوستامون اینجا حساس باشیم،
همین صمیمی حرف زدن بین آقایون و خانما،
و مخصوصاً توضیح اتفاقایی که حول مسئله خودارضایی برامون افتاده،
یا کارایی که کردیم، میتونه کاملا آسیب زننده به بقیه باشه، هرچند خودمون متوجه نباشیم.

53

53  طرح ختم قرآن 53

.
   از دسـت و زبان که برآید   ---   کز عهده‌ی شکرش به درآید
.
جا داره از تیم مدیریت واقعا تشکر کنم(کنیم) آنقدر پیگیرن هر مشکلی که پیش میاد هستن مخصوصا چون موضوع کار سایت خیلی حساسه مدیریت دقیقی هم میخواد که نه کسی رو از کانون دور کنه و نه کانون رو از مسیر خودش اگه مدیریت تا الآن آنقدر خوب کار نکرده بود یا کانون دیگه وجود نداشت یا دیگه کانون ترک نبود یه وسیله برای.... بود
دم همتون گرم خدا حفظتون کنه 49-2
[تصویر:  uVwrXF.png]
سلام و ادب به همگی
خانم آتریسا و خانم کویین مچکرم از صحبتهای خوبتون که نکات ارزشمند متعددی توش بود
و خب من به شخصه میتونم همه اون صحبتهای خوب و درست رو بپذیرم و بر سر موضعی که عرض کردم باشم .. اصلا هم بنای خشک و منطقی فکر کردن ندارم .. بنده از دیدگاه انسانی عرض کردم .. شاید بهتر باشه همین اشتراک نظراتمون رو به فال نیک بگیریم1

درباره نکته اهورا .. مشارکت بنده
بنده هم مدتیه احساس کردم که این کلمه نسبتا زیاد استفاده میشه
بنده هم موافقم که گفته نشن این کلمه ها

پاک باشیم الهی به حق حضرت زهرا

ممنون از مشارکتهای خوب خانم آتریسا
سلام دوستان

بحث جدیدی که در این تاپیک شروع شده بود به میزگرد منتقل شد.
خوبه که دوستان اندکی در این باره تامل کنند.

نقل قول: [تصویر:  22.gif] [تصویر:  22.gif] [تصویر:  22.gif]
آقای عاشق یه تجدید نظری بکنید
هنوز راه زیادی دارین تا همسر ایده آل شدن [تصویر:  4chsmu1.gif] [تصویر:  65.gif]
شما اگه همینو به خانتون بگید می دونید چقدر دلش می شکنه
بعد هم می زنه دهنتون رو سرویس می کنه [تصویر:  65.gif]
از ما گفتن بود

بله دیگه، وقتی ما رو گذاشتین آخر سر ازدواج تا، راه زیادی هم مونده تا اول صف که رامین باشه. چند کیلومتری می‌شه. 65 

نقل قول: گذشته از شوخی

این ابراز محبت اگر زبانی باشه قبول نیست. یا کم خرج تر باشه؟
والا ما مردها با یه جوراب تا عرش میره شادیمون. برابری زن و مرد که میگن پس چی میشه؟ 65 

گذشته از شوخی نکات خیلی خوبی رو گوشزد کردن خانمای کانون.
ان شاء الله اگر روزی متاهل شدیم استفاده می کنیم ازش 53 

نقل قول: آقای عاشق هرچی رو هم یادتون نمونه این روز تولد مخاطب خاصتون و ولنتاین ک همیشه ۲۵ بهمن هستش یادتون بمونه چون حیاتیه [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif] [تصویر:  65.gif] [تصویر:  4chsmu1.gif]
تا حدودی حق با شماست.
اما خب ولنتاین رو به خاطر غربی بودنش نمی پسندم. ولی تولد و سالگرد ازدواج و ... رو حتما سعی می‌کنم جایی یادداشت کنم یا به قول داش مجید دیگه مجبوریم چند تا آلارم بذاریم برای گوشیمون 4chsmu1
بعد میگن چرا پسرا پیش قدم نمیشن برای ازدواج
سختش کردین دیگه 65 4chsmu1 4chsmu1 

نقل قول: در مورد اون کلمه هم،
اصلا بعید نیست یه فرد حتی سن کم تر (15 ساله هم عضو داشتیم قبلا فکر کنم) بیاد اینجا،
فرضا که تو جامعه و هرجایی دیگه ای ممکنه با این مفاهیم آشنا بشه، ولی اونجا نباید اینجا باشه.
ضرورتی نداره این کلمه رو به کار ببریم،میتونیم بگیم فیلم و عکس غیر اخلاقی یا یه چیزی شبیه این.

به نظرتون اشتباه میگم و سخت گیری زیادی هست؟

چیزی که اهورا گفت خیلی برای عجیب بود.
از طرفی طبق چیزی که خانم آتریسا گفتن خیلی مایه خوشحالی بود.
البته از طرفی هم باعث ناراحتی شد که داداش اهورا اولین بار با کانون با این داستان‌ها آشنا شدن. 1276746pa51mbeg8j 

در هر صورت موضوع این کلمه با اون اپ متفاوته.
ما اومدیم این‌جا که خودارضایی رو ترک کنیم و بحث فیلم و عکس هم کاملا گره خورده به خودارضایی.

در نتیجه که نیازه که در موردش صحبت کنیم و مضراتش رو بگیم و ...
البته به قول دوستان میشه جای اون کلمه کذایی، فیلم‌ و عکس مستهجن رو به کار ببریم.

اما من یه جنبه دیگه قضیه رو نگاه می‌کنم.
این که اگر این کلمه توی کانون پرتکرار باشه، باعث میشه که افراد با سرچ این کلمه به سمت این سایت هدایت بشن.

شاید هم این ایده از پایه اشتباه باشه.
در هر صورت ما یه قانونی داریم که می‌گه.

نقل قول: 4- کاربران می‌بایست در هنگام ارسال پیغام و پست در انجمن‌ها از کلمات مناسب استفاده نمایند.
با توجه به خاص بودن موضوع محوري انجمن و احتمال استفاده برخي كاربران از برخي کلمات و عباراتي که ممکن است بر خلاف موازين اخلاقي باشند، اعضاء موظفند از عبارات معادلي که در عرف قابل قبول بوده استفاده نمايند.
در صورت مشاهده ی کلمات زشت، نامناسب یا تمسخر آميز، اشتراک آن کاربر در اولین فرصت براي هميشه حذف خواهد شد.
مطابق این قانون بهتره که افراد من بعد، به جای کلمه‌ی مذکور از معادلش یعنی عکس و فیلم مستهجن استفاده کنند.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
آقا من یه شفاف سازی درمورد پست قبلم بکنم
منظور من این نبود که حتما یه هدیه ی گرون بخرید یا مثلا بگم ولنتاین یه روز خیلی مهمیه و حتما باید جشن بگیرید و کلی هزینه کنید
منظورم این بود که از ابراز محبتهای کوچیک غافل نشید
مثلا وقتی همه تو جو ولنتاین هستند و تو شبکه های مجازی کلی فیلم و عکس در این مورد به اشتراک میزارند شما هم بی تفاوت نباشید با یه پیام تقدیر یه شاخه گل یا خوراکی که دوست داره یا هر جور دیکه ای که خودتون می دونید دوست داشتن تون رو ابراز کنید
همین توجه های کوچیک تو زندگی باعث میشه که مخاطبتون هم همیشه هوای شما رو داشته باشه و براتون ارزش زیادی قائل میشه و اغلب همراه شما خواهد بود و مقابلتون قرار نمیگیره
به نظر من این قبیل تاریخ ها بیشتر یه بهونه اس و میشه ازشون برای مستحکم تر کردن رابطه استفاده کرد

آقا اصل موضوع رو بگیرید اینقدر پی حاشیه نرید که فلان تاریخ اله و فلان تاریخ بِله 4chsmu1

این بود پستی از نصیحت های کویین Gigglesmile
واااای Khansariha (13)
عیبی نداره راحت باش هر روز تشکر کن 1202591pu55lez1va
اگه پشت کنکور نبودم خیلی بیشتر فعالیت میکردم،همش دلم میخواد تجربه هامو بگم و کمک کنم به دوستایی که درگیر ترکن مثل خودم،اخه همتون حیفید چون همینکه به فکر ترکید و اینجایید ینی خیلی خوبید،امیدوارم بتونم کنارتون باشم و همراهیتون کنم
(1398 بهمن 10، 12:56)atrisa نوشته است: پ ن۲:عشق باشد همین مجردی و تنها بودن: ) ن قراره ب یکی تبریک بگیم،ن درد کادو و مراسم داریم،ن فکرمون مشغوله ک یادمون باشه 4chsmu1  من ۲۵ ام ی امتحانی دارم فقط اون یادمه 40

کسی دفتر مشق خانومو ندیده؟؟؟ Smiley-face-biggrin
خانم ما هم سن شما بودیم سرمونو از رو کتاب بلند نمیکردیم بعد شما دنبال خرس و ولنتاین هم هستین؟ Smiley-face-biggrin

گد درسن باخ  4chsmu1
(1398 بهمن 10، 19:30)لئا نوشته است:
(1398 بهمن 10، 12:56)atrisa نوشته است: پ ن۲:عشق باشد همین مجردی و تنها بودن: ) ن قراره ب یکی تبریک بگیم،ن درد کادو و مراسم داریم،ن فکرمون مشغوله ک یادمون باشه 4chsmu1  من ۲۵ ام ی امتحانی دارم فقط اون یادمه 40

کسی دفتر مشق خانومو ندیده؟؟؟ Smiley-face-biggrin
خانم ما هم سن شما بودیم سرمونو از رو کتاب بلند نمیکردیم بعد شما دنبال خرس و ولنتاین هم هستین؟ Smiley-face-biggrin

گد درسن باخ  4chsmu1

من در جواب کویین این و گفته بودم : )
و اینکه پست شما گرچه شوخیه ولی خب من جواب شوخی براش ندارم : )
راستش یکی از دوستان بچگیم و دیدم دوبار طلاق گرفته : )
یکیش داشت از دوران متاهلی و بارداری حرف میزد: )
یکیش از دوست پسرهای متعدد : )
یکیش عاشق شده : )
و اکثرشون البته تو یونی مشغول درس: )
هدفم اینه ک راستش من نمیدونم چرا اینطور نوشتین لئا جان و تعجب کردم از این نقل قول : ) ولی خب واقعیتش من اگر دنبال خرس و ولنتاین بودم قطعا تو کانون پست نمیزدم و وقتم و صرف کانون و اعلام وضعیت و پست های متعدد نمیکردم : )فکر کنم کانونم نمیومدم: ) ب قول آقای یوسف کانون ی پا ایستگاه بسیجه : )

پست من صرفا شوخی و پست هست.میدونم نقل قول شماهم صرفا شوخی و پست هستش اما خب فراوان تعجب کردم : )
البته من پست های اخیر رو هم پاک کردم ک دیگه دوستی نگه ما و شما ^_^
مرسی ک نقل قول زدی ^_^
پ ن: باشووا دولانیم کی فیکریمدسن  Khansariha (18)
 سپاس شده توسط
(1398 بهمن 10، 21:21)atrisa نوشته است:   

من در جواب کویین این و گفته بودم : )
و اینکه پست شما گرچه شوخیه ولی خب من جواب شوخی براش ندارم : )
راستش یکی از دوستان بچگیم و دیدم دوبار طلاق گرفته : )
یکیش داشت از دوران متاهلی و بارداری حرف میزد: )
یکیش از دوست پسرهای متعدد : )
یکیش عاشق شده : )
و اکثرشون البته تو یونی مشغول درس: )
هدفم اینه ک راستش من نمیدونم چرا اینطور نوشتین لئا جان و تعجب کردم از این نقل قول : ) ولی خب واقعیتش من اگر دنبال خرس و ولنتاین بودم قطعا تو کانون پست نمیزدم و وقتم و صرف کانون و اعلام وضعیت و پست های متعدد نمیکردم : )فکر کنم کانونم نمیومدم: ) ب قول آقای یوسف کانون ی پا ایستگاه بسیجه : )

پست من صرفا شوخی و پست هست.میدونم نقل قول شماهم صرفا شوخی و پست هستش اما خب فراوان تعجب کردم : )
البته من پست های اخیر رو هم پاک کردم ک دیگه دوستی نگه ما و شما ^_^
مرسی ک نقل قول زدی ^_^
پ ن: باشووا دولانیم کی فیکریمدسن  Khansariha (18)

به قول خودت صرفا شوخی بود 
عذر میخوام اگه ناراحت شدی 302
نقل قول: پ ن۵:دقت شمارو جلب میکنم ب اینکه ۲۵ ولنتاینه،۲۶ روز مادر،۲۹ فکر کنم روز سپندارمزگان  [تصویر:  65.gif] [تصویر:  4chsmu1.gif]

آقا گفتی بیست و ششم روز مادره
من هدیه ام رو چند روز پیش خریدم و بهش دادم
تولد خواهرم هم همون حوالی هست برای اون هم هدیه خریدم بهش دادم
حالا اینکه خریدم به کنار حداقل صبر هم نکردم دقیقا روزشون بهشون بدم
بعد میگم مردم هولند 22
خودم بدترم 65
البته چند روز پیش وضع مالی خوب بود مطمئنم تو اون تاریخ اوضاع پیچیده میشد Gigglesmile
لئا جان نیاز ب معذرت خواهی نیست: )
گفتم ک فقط تعجب بود،همین.
این مدیر بودن خیلی بی انصافیه ب من عادی 809197ps94ijjhwg

میگم ولی عجب این ماه ضرر کردی از نظر مالی 65

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان