امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

(1401 بهمن 2، 17:45)Amirali.d نوشته است: ببخشید برای تعیین زمان دورهمی به نظرتون جمعه این هفته خوبه؟ فکر کنم شنبه بعدش هم تعطیل باشه
اگر کسی برای زمان مشکل داره لطفا بگه
ولی موضوع رو نمیدونم چی بگیم. چند تا موضوع معرفی می کنم، اگه خوب نبودن که هیچی ولی اگه مورد پسند واقع شد بگید کدوماش اجرا بشه:
الف: عوامل موثر بر پاکی و نحوه ی عمل به آنها
ب: چگونه به رشد شخصیتی برسیم
ج: رشد و کمال واقعی یعنی چه
د: غذا های محلی شما

دیگه چیزی به ذهنم نرسید 4chsmu1 خودتون یه موضوع بگید و خواهشا زودتر بگید تا اطلاع  زودتر انجام بشه

سلام
جمعه هم عالیه 
من هستم 
موضوع هم از قبل انتخاب شده و  (((خود آرمانی من )))است.
ان‌شاءالله همیشه موفق و موید باشید.
یا علی مدد
در ارزوی شهادت، برایم دعا کنید.. 53 53
بهترین دعا برای بهترین دوست به قول سردار شهادت است 302 

هرگز از اهدافتون دست نکشید  Khansariha (46)
هرگز در برابر شیطان و دار و دستش کم نیارید   Khansariha (46) 
ارزش اهداف شما بیشتر از تنبلی و کاهلی است   Khansariha (69)  

4 انجمن شبانه روزی 4

گروه استوا  Smiley-face-cool-2  کنترل ذهن و نگاه

خوش امد گویی به تازه وارد ها

برنامه ریزی   درسیجات

اورژانس

قرار عاشقی (نماز اول وقت )

(1401 بهمن 2، 20:33)مرد مقاومت نوشته است:
(1401 بهمن 2، 17:45)Amirali.d نوشته است: ببخشید برای تعیین زمان دورهمی به نظرتون جمعه این هفته خوبه؟ فکر کنم شنبه بعدش هم تعطیل باشه
اگر کسی برای زمان مشکل داره لطفا بگه
ولی موضوع رو نمیدونم چی بگیم. چند تا موضوع معرفی می کنم، اگه خوب نبودن که هیچی ولی اگه مورد پسند واقع شد بگید کدوماش اجرا بشه:
الف: عوامل موثر بر پاکی و نحوه ی عمل به آنها
ب: چگونه به رشد شخصیتی برسیم
ج: رشد و کمال واقعی یعنی چه
د: غذا های محلی شما

دیگه چیزی به ذهنم نرسید 4chsmu1 خودتون یه موضوع بگید و خواهشا زودتر بگید تا اطلاع  زودتر انجام بشه

سلام
جمعه هم عالیه 
من هستم 
موضوع هم از قبل انتخاب شده و  (((خود آرمانی من )))است.
ان‌شاءالله همیشه موفق و موید باشید.
یا علی مدد
خیلی هم عالی  49-2
ممنون که موضوع رو اطلاع دادید  302
پس حالا نیاز به اطلاع رسانی داریم اگر همه با زمان موافق باشن Khansariha (69)
سلااام 

جمعه رو موافقم هرچند درموضوعش سخته و نمیدونم چیزی به ذهنم میاد یا نه 42
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

سلام دوستان.
ببخشید خواستم بگم اگر میشه برای پدرم دعا کنین فردا عمل داره. 
بسی ممنون میشم . خدا خیرتون بده 302
بسی التماس دعا 302 یک دنیا ممنون 302
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
دیشب خواب دیدم اقا آرمین بهم ایمیل زدن و گفتن هیچ ناراحت نباش و فقط وظایفت داخل این سنو تموم کمال انجام بده و برو جلو به پاکیم اصن فکر نکن کم کم اصن یادت میره و خودش درست میشه
سلام 303

آقا حالا که کادوهای روز مادر رو گفتید، یه سری پیشنهاد هم برای روز پدر بدید(البته به جز اون تحفه مشهور هر ساله Gigglesmile ) 4chsmu1

کلاً مرد خیلی مظلومه 53258zu2qvp1d9v
موقع به دنیا اومدن میپرسن: حال مادرش چطوره؟
موقع عروسیش میگن: چه عروس خوبی.
موقع مرگش میگن: بیچاره زن و بچه اش.

ولی بعد از مرگش هر خطایی از بچه‌هاش سر بزنه میگن:
..... پدرش با این بچه بزرگ کردنش 22

یه ایده به ذهنم رسید. یه عکس دو نفره با پدر بگیریم و اونو ببریم عکاسی ظاهرش کنه و یه قاب قشنگ براش انتخاب کنیم و هدیه اش بدیم.
احتمالاً خیلی خوشحال میشن؛ واسه روز مادر و بقیه روزای مناسبتی هم قابل اجراست فقط دیگه خیلی شورش رو نباید دربیاریم 65

(1401 بهمن 5، 15:39)*بنده پاک* نوشته است: سلام دوستان.
ببخشید خواستم بگم اگر میشه برای پدرم دعا کنین فردا عمل داره. 
بسی ممنون میشم . خدا خیرتون بده 302
بسی التماس دعا 302 یک دنیا ممنون 302

خانم بنده پاک ان شاءالله حال پدر عزیز زودتر خوب بشه 63
لطفاً ما رو بی خبر نذارید 302

خیالتون راحت، خدا بزرگه؛ حدیث کساء هم فراموش نکنید قرائت کنید 128fs318181

(1401 بهمن 6، 12:03)Silent Voice نوشته است: دیشب خواب دیدم اقا آرمین بهم ایمیل زدن و گفتن هیچ ناراحت نباش و فقط وظایفت داخل این سنو تموم کمال انجام بده و برو جلو به پاکیم اصن فکر نکن کم کم اصن یادت میره و خودش درست میشه

شیطون چه کارا که نمیکنه Gigglesmile
حتی ممکنه توی خواب به هیئت عزیزانمون در بیاد تا ما رو فریب بده وگرنه آرمین هیچوقت همچین حرفی نمیزنه Khansariha (49)

بچه‌ها امشب ليلة الرغائب هست؛ در واقع اولین شب جمعه از ماه رجب که شب آرزوهاست.
لطفاً ما رو از دعاهای خیرتون بی نصیب نذارید. ولی یه خواسته ویژه ازتون دارم.
لطفاً امشب رو بیایید برای سلامتی و حال خوب آقا آرمین دعا کنیم 302

همچنین برای رفقایی که ازدواج کردن؛ برای رفقایی که هنوز مجردن؛ برای سلامتی بیماران به خصوص پدر خانم بنده پاک؛ برای پاکی خودمون و هم مسیرهامون و...
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
نقل قول: شیطون چه کارا که نمیکنه Gigglesmile
نقل قول: حتی ممکنه توی خواب به هیئت عزیزانمون در بیاد تا ما رو فریب بده وگرنه آرمین هیچوقت همچین حرفی نمیزنه Khansariha (49)
خیلی جالب هست 
هر کاری ک دلیل علمیشو نمیدونیم میگیم کار شیطانه

فروید میکه خوابها از درون آدمی خبر میدهند
 سپاس شده توسط
(1401 بهمن 6، 15:29)Silent Voice نوشته است:
نقل قول: حتی ممکنه توی خواب به هیئت عزیزانمون در بیاد تا ما رو فریب بده وگرنه آرمین هیچوقت همچین حرفی نمیزنه Khansariha (49)
خیلی جالب هست 

#قیاس_مع_الفارق
فکر کنم منظورت دلیل علمی تجربیشه
خب حالا اگه کاسه علوم تجربی نتونه شیطون رو در بر بگیره چه کنیم؟ 65
همچنان که نمیشه زمان رو با خط کش محاسبه کرد daghighan

از طرفی از نظر علمی خواب های شگفت، میتونه نتیجه پرخوری قبل از خواب باشه 65
 سپاس شده توسط
(1401 بهمن 6، 18:31)مهدوی نوشته است:
(1401 بهمن 6، 15:29)Silent Voice نوشته است:
خیلی جالب هست 

#قیاس_مع_الفارق
فکر کنم منظورت دلیل علمی تجربیشه
خب حالا اگه کاسه علوم تجربی نتونه شیطون رو در بر بگیره چه کنیم؟ 65
همچنان که نمیشه زمان رو با خط کش محاسبه کرد daghighan

از طرفی از نظر علمی خواب های شگفت، میتونه نتیجه پرخوری قبل از خواب باشه 65

هر شناختی ک بجز شناخت تجربی باشه کاملا رده
اینو من نمیگم آگوست کنت و کانت میگن
 سپاس شده توسط
(1401 بهمن 6، 19:29)Silent Voice نوشته است: هر شناختی ک بجز شناخت تجربی باشه کاملا رده

این مقوله که صرفاً شناخت تجربی مد نظره، فقط فرار از واقعیته چون به هر حال علوم تجربی محدودیت های زیادی دارن و علم تجربی یکی از شاخه های علومه.
حتی بی نهایت های جهان ما هم محکوم به محدودیت هستن چون فقط در حوزه خودشون میتونن بی نهایت باشن.

مثل خط راستی که میتونه تا بی نهایت امتداد داشته باشه اما محکوم به طی مسافت خطی هست.
یا اعدادی که بی نهایتن اما محکوم به عدد بودن هستن.

پس اگر بخواییم صرفاً دیدگاه تجربی فعلی و امروزمون رو بپذیریم، مثل این میمونه که بگیم ما فقط چیزی رو قبول میکنیم و واقعی میدونیم، که میتونیم بفهمیم که این حرف درست نیست. چیزای زیادی هست که نمی‌فهمیم این در حالیه که وجود دارن و این گام اول تحریک انسان برای علم آموزیه.

توپ کروی سه بعدی رو نمیشه در قالب مربع چهار گوش دو بعدی جا داد. اگر این مربع نتونه این کره رو درک کنه، دلیل بر عدم وجود کره نیست و افراد داخل مربع ممکنه هیچوقت نتونن با قوانین سطحی و دو بعدی مربع، کره سه بعدی رو تعریف کنن چون اساساً توی قوانینشون نمیگنجه.

این بحث رو همینجا خاتمه میدم چون جاش نیست.
(1401 بهمن 6، 21:13)مهدوی نوشته است:
(1401 بهمن 6، 19:29)Silent Voice نوشته است: هر شناختی ک بجز شناخت تجربی باشه کاملا رده

این مقوله که صرفاً شناخت تجربی مد نظره، فقط فرار از واقعیته چون به هر حال علوم تجربی محدودیت های زیادی دارن و علم تجربی یکی از شاخه های علومه.
حتی بی نهایت های جهان ما هم محکوم به محدودیت هستن چون فقط در حوزه خودشون میتونن بی نهایت باشن.

مثل خط راستی که میتونه تا بی نهایت امتداد داشته باشه اما محکوم به طی مسافت خطی هست.
یا اعدادی که بی نهایتن اما محکوم به عدد بودن هستن.

پس اگر بخواییم صرفاً دیدگاه تجربی فعلی و امروزمون رو بپذیریم، مثل این میمونه که بگیم ما فقط چیزی رو قبول میکنیم و واقعی میدونیم که میتونیم بفهمیم که این حرف درست نیست. چیزای زیادی هست که نمی‌فهمیم این در حالیه که وجود دارن و این گام اول تحریک انسان برای علم آموزیه.

توپ کروی سه بعدی رو نمیشه در قالب مربع چهار گوش دو بعدی جا داد. اگر این مربع نتونه این کره رو درک کنه، دلیل بر عدم وجود کره نیست و افراد داخل مربع ممکنه هیچوقت نتونن با قوانین سطحی و دو بعدی مربع، کره سه بعدی رو تعریف کنن چون اساساً توی قوانینشون نمیگنجه.

این بحث رو همینجا خاتمه میدم چون جاش نیست.

خوشم میاد همه حرف این دو تا رو فوق العاده بد میفهمند
کانت میگه من یه شناخت هایی دارم یه جور احساساتی دارم قلم و میبینم وجودش و حس میکنم  اما اینکه ازش بهره بیرم رو با عقل درک میکنم  قالب های ذهنی من وجود قلم رو منعکس میکنه  
عقل پیام میده این قلم هست و تو میتونی باهاش بنویسی  
و عقل اگر بدون حس حرفی بزنه پس چرت و پرت گفته 

کلا خیلی بد میفهمین فک میکنین همشون با عقل مخالف هستن
در صورتی ک اصن اینجور نیست 

جمع تمام حرفای کانت میشه کتاب نقد عقل محض
 سپاس شده توسط
سلام ، شبتون به خیر باشه  302
چند وقتی هست نوشته های مخاطبان فروم رو در این بخش میخونم و دنبال میکنم ولی امشب دلم خواست منم مشارکتی داشته باشم . 
امشب آرزو میکنم همه سلامت باشن و خیر و صلاح نصیب همه بشه .  Khansariha (8)

یکی از سوال های این اواخر انتخاب اسم فرزند بود ، همگی اسم ها خیلی قشنگ بودند . 128fs318181
 به خصوص تعبیری که آقای مقاومت از اسم رقیه داشتند خیلی قشنگ بود . ولی جواب رزا جان در ذهن من پررنگ تر از بقیه ی پاسخ ها باقی موند . به نظرمن هم انتخاب اسم بنا به شرایط تغییر پیدا میکنه  1
البته یک مشکلی هم که من فکر میکنم وجود داره ، مشکل اسم های مشترکی هست که برای آقایون و خانم ها استفاده میشه  42 
مثل یغما و یا ماهور که من معتقدم اسم پسر هستند ولی برای دخترها هم استفاده میشن  65  
چند روز پیش مدارک یک مراجعه کننده ای رو تایید میکردم اسم پدر در شناسنامه طرلان بود  42  
ولی در کل ، اسمی که امیر داشته باشه همیشه توجهم و جلب میکنه و از اسم های یاسین ،یاسر و بامداد خوشم میاد. اسم دخترانه هم اسمی که الف ، سین و ی داشته باشه . مثل یاسْمین و چند اسم دیگه هستند که دوستشون دارم.

من برای روز مادر امروز خرید کردم ، کرم پوستی خریدم براشون  49-2
برای پدر ولی نمیدونم چه چیزی باید بخرم . شاید نخ کاموا خریدم مادر براشون ژاکت ببافه ، ممکن هست عجیب باشه ولی خب چون چندوقتی هست بحث روزمره ی خانه ی ما نخ کاموا هست این کادو به ذهنم رسید  53258zu2qvp1d9v

موضوع دورهمی فردا سخت نیست ؟! 
من هیچ چیزی به ذهنم نمیرسه . فکر کنم فردا به همین دلیل آنلاین نشم و بشینم فکر کنم به اینکه ببینم نظرم در مورد خود آرمانیم چیه  1 

ساناز جان ، امیدوارم حال پدرتون خوب باشه و به زودی سلامت خودشون و به دست بیارند  53 

با اجازتون در مورد دو پست انتهایی این بخش میخواستم بنویسم ، شاید منظور کسی که شما در خواب دیدین این بوده که به فکر ترک باشید ولی اصلِ تمرکزتون روی پیشرفت در این سن باشه ؟! در واقع هردوتا هدف مهم هستند ولی باید اولویت بندی کرد . درسته ؟ 

آقای silent voice کتاب نقد عقل محض رو مطالعه کردید ؟ چون کتاب ثقیلی هست به همین دلیل کنجکاو شدم . 
البته این نکته هم به نظرم رسید که دیدگاه ها متفاوت هست و شما از نظر فلسفه ای که مطالعه کردید نوشته باشید که دیدگاه شما هم درست هست . 
ولی دیدگاه دیگه ای هم وجود داره که آقای مهدوی ارسال کردند و اونم درسته . 
تفاوت عقاید همه جا وجود داره ، متقاعد کردن و بحث هم درست هست . ولی کج فهمی و بدفهمی اصطلاحاتی هستند که به نظر من کم لطفی محسوب میشه نسبت به طرف مقابل .
من معتقد هستم همین طور که دیدگاه های کانت ، دکارت ، بیکن و ....  مطرح شده در فلسفه رو مورد مطالعه قرار میدیم و آگاه میشیم میتونیم  دیدگاه های مطرح شده از جانب کسانی که روزانه باهاشون معاشرت داریم رو هم گوش بدیم ، در موردش فکر کنیم و قبول کنیم یا نکنیم و در آخر احترام بذاریم به افکار مختلفی که با همدیگه به اشتراک میذاریم . 

خیلی معذرت میخوام به خاطر طولانی نوشتن و پرحرفی  302 
امیدوار هستم همگی چه در زندگی چه در راه ترک این بیماری موفق باشیم . 
وجود همچین فرومی در شرایطی که وبلاگ ، سایت و برنامه های مشابه فعالیت کمتری دارند و یا فعالیتشون رو قطع کردند قطع به یقین یک نعمت بزرگی هست . خوشحالم که اینجا حضور دارم  Thankyou
سلام بچه ها 4chsmu1
منم یهو دلم خواست شرکت کنم Khansariha (13)
یکی از فانتزیام اینه خدا بهم یه دختر و ی پسر بده اسمشونو بزارم هادی و هدی خیلی باحاله Khansariha (13)
روز مادر هم من هیچی نخریدم مثل قصدی ک برا روز پدر دارم چون همیشه قبل این روز بهم میگن تو هیچی نمیخواد بخری فقط ادم باش اذیت نکن منم ادم بودنو انتخاب میکنم هر سال 53258zu2qvp1d9v

ولی جدا خیلی تو بحث مناسبتا بی عارم چون معتقدم تا وقتی دستم تو جیب خودم نرفته برم براشون چیزی بخرم مسخرست چون دارم از جیب اونا خرج میکنم بنابر این ترجیح میدم همچین روزایی کیک بپزم براشون یا غذایی چیزی درست کنم مثل امسال خدمات بدم بهتره 4chsmu1
ازت ممنونم?
بابت لحظه هایی که میتونستی کم بیاری
ولی به خدا اعتماد کردی و کم نیاوری...!

ن
نقل قول: با اجازتون در مورد دو پست انتهایی این بخش میخواستم بنویسم ، شاید منظور کسی که شما در خواب دیدین این بوده که به فکر ترک باشید ولی اصلِ تمرکزتون روی پیشرفت در این سن باشه ؟! در واقع هردوتا هدف مهم هستند ولی باید اولویت بندی کرد . درسته ؟ 
نقل قول: آقای silent voice کتاب نقد عقل محض رو مطالعه کردید ؟ چون کتاب ثقیلی هست به همین دلیل کنجکاو شدم . 
فوق العاده سنگینه فعلا نخوندم چون اعتقاد دارم زیادی برا ذهنم بزرگه و طبق حرف استادم دشوار ترین متن فلسفی رو داره خودم سر کلاس استادم تا تموم میشه ذهنم منفجر میشه  Gigglesmile
نقل قول: البته این نکته هم به نظرم رسید که دیدگاه ها متفاوت هست و شما از نظر فلسفه ای که مطالعه کردید نوشته باشید که دیدگاه شما هم درست هست . 
نقل قول: ولی دیدگاه دیگه ای هم وجود داره که آقای مهدوی ارسال کردند و اونم درسته . 
نقل قول: تفاوت عقاید همه جا وجود داره ، متقاعد کردن و بحث هم درست هست . ولی کج فهمی و بدفهمی اصطلاحاتی هستند که به نظر من کم لطفی محسوب میشه نسبت به طرف مقابل .
من نمیخواستم بی احترامی کنم ولی قطعا فک کردن من دارم از تجربه گرایی محض صحبت میکنم 
نقل قول: من معتقد هستم همین طور که دیدگاه های کانت ، دکارت ، بیکن و ....  مطرح شده در فلسفه رو مورد مطالعه قرار میدیم و آگاه میشیم میتونیم  دیدگاه های مطرح شده از جانب کسانی که روزانه باهاشون معاشرت داریم رو هم گوش بدیم ، در موردش فکر کنیم و قبول کنیم یا نکنیم و در آخر احترام بذاریم به افکار مختلفی که با همدیگه به اشتراک میذاریم"

امان از این دکارت  Gigglesmile نصف فیلسوف ها. میگن دچار خطا شده ولی عقاید فلاسفه مسلمان هم جالبه 
خودم ت فیلسوف ها هیوم و کانت و کی یرکگور و بیشتر از همه دوست دارم
 سپاس شده توسط
دوستان هرچی آرزوی خوبه واسه شمااا 302
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان