امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 4.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انجمن شبانه روزی

سلام و دروووود 303 317
عید مبعث پیامبر خوبی ها رو به همه ی کانونی های عزیز تبریک میگم Confetti haha
ان شاءالله بتونیم مسیر دین ایشان را برویم و شرمندشون نشیم Khansariha (69)
عید همگی مباررررک 2uge4p4
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

عیدمون مبارک 317 Confetti 2uge4p4
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
balloons
پیشنهاد دانلود
کبوتر هوایی شدم
ببین عجب گدایی شدم 
دعای مادرم بوده که 
منم امام رضایی شدم 
چه کلیپ قشنگی بود
Khansariha (56) شما جایگزین هاتون برای ترک خ.ا چیه؟
Khansariha (56) من سعی کردم برنامه نویسی و کارهای مذهبی را جایگزین کنم. یه سری عادت ثابت روزانه
ولی بنظرم بازم جا هست برای جایگزین Hanghead چه خوب میگه که به عادتهامون فکر کنیم و خودمون تصمیمی بگیریم عادت جدید چی بذاریم نه که خودش یهو بیاد
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
(1401 اسفند 1، 22:15)*بنده پاک* نوشته است: چه کلیپ قشنگی بود
Khansariha (56) شما جایگزین هاتون برای ترک خ.ا چیه؟
Khansariha (56) من سعی کردم برنامه نویسی و کارهای مذهبی را جایگزین کنم. یه سری عادت ثابت روزانه
ولی بنظرم بازم جا هست برای جایگزین Hanghead چه خوب میگه که به عادتهامون فکر کنیم و خودمون تصمیمی بگیریم عادت جدید چی بذاریم نه که خودش یهو بیاد

سلام ‌.
دقیقا همین جایگزین پیدا کردن مهمترین عامل و اهرم برای ترک عادت های بده 

پیشنهاد های من : 
۱_ قدم زدن و نفس عمیق کشیدن 
۲_گوش دادن موسیقی بیکلام یا صدا های طبیعت 
۳_رمان یا کتاب  خوندن 
۴_نماز مستحب و تقدیم به درگذشتگان 
۵_گوش دادن به سخنرانی یا پادکست های مذهبی ، مهارتی ، داستانی 
۶_یادگیری زبان خارجه ( خوندن reading های کوتاه یا داستان های کوتاه انگلیسی خیلی جالبه )

اینا بیشتر چیزایی هستن که به مرور به عادت تبدیل کردم برا خودم ، الان هرموقع حوصله م سر میره اینا هستن که اتوماتیک میرم سمتشون  53258zu2qvp1d9v

بنظرم هرکس بتونه به این مرحله برسه که عادات مفید رو نهادینه کرده باشه ، عملا فرصت و وقتی برای عادت های  گناه نداره  53258zu2qvp1d9v
منم دارم سعی میکنم مطالعه را در حد دو صحفه کوچک تبدیل کنم به عادت و هر روز انجامش میدم
دیگه برنامه نویسی هم سعی میکنم هر روز انجامش بدم حتی اگر ناامید بشم
برای قسمت مذهبی هم دعاهای ثابت دارم. و یه صفحه قرآن

دوست دارم ورزش و زبان که شما گفتین هم اضافه کنم ولی نمیشه Hanghead

شما چیا دوست دارین اضافه کنین Khansariha (56)

نقل قول: ورزش و زبان که شما گفتین هم اضافه کنم ولی نمیشه 

فقط استمرار نیازه و علاقه در اون زمینه. 
باید بیشتر روی مزایا و خوبی ها دقت و تمرکز کنیم تا بتونیم عادت جدید رو شروع کنیم .
و البته دقت و توجه به پیشرفت و رشد در اون زمینه به نوعی پاداش ذهنی همراه داره که باعث نهادینه شدن میشه. 

من فعلا لیستم همین هست و سعی می‌کنم بیشتر روشون کار کنم و توسعه شدن بدم. ان شاءالله تا کنکور همینا رو بتونم حتی کمی محدودتر پیش ببرم عالی میشه .

امیدوارم بقیه دوستان مشارکت داشته باشن ، ایده های  بهتری دارین ؟ 
شما ها چه عادت هایی پیشنهاد میدین که حال آدمو بهتر میکنه ؟
سلام دوستان اینجا هم باید مثه گروه پسرانه عضو شم یا میتونم پیام بزارم
هیچ چیز غیرممکن نیست Khansariha (56)
سلام 303
پیشنهادات من بیشتر مذهبی هستن 42
۱. نماز مستحبی و واجب
۲. قرآن خواندن
۳. روزه گرفتن
۴. ورزش های سنگین
۵. پیاده روی روزانه
۶. تمرین کردن روی موضوعات تحصیلی و درسی
۷. دعا و راز و نیاز از ته دل
۸. شکرگزاری
۹. ذکر گفتن در همه حال
۱۰. انجام کار مورد علاقه.. مثل نقاشی کشیدن یا موسیقی گوش دادن و... 
۱۱. فعالیت در کانون
۱۲. تحقیق و پژوهش
۱۳. مطالعه کتاب غیر درسی
۱۴. چله های مذهبی و ترک عادت

(1401 اسفند 1، 23:28)farzad53 نوشته است: سلام دوستان اینجا هم باید مثه گروه پسرانه عضو شم یا میتونم پیام بزارم

سلام داداش فرزاد عزیز 303
نه نیازی به عضویت نیست. میتونی پیام بزاری Khansariha (69)
10 کارِ جایگزین برای خودارضایی:

1.ورزش کنید (این مورد در بین نوفپر ها محبوبه)
2.حرکات کششی یا یوگا انجام بده
3.به بهداشت فردیت اهمیت بده(حمام برید,ناخن هاتون رو کوتاه کنید، زدن موهای زائد, و...)
4.به اندام های تناسلی خودتون دست نزنید 
5.پیاده روی کنید 
6.کتاب بخونید به جای وب گردی 
7.با رفقا و اطرافیانتون وقت بگذرونید
8. تمیز کاری کنید خونه , حیاط , ماشین, فرقی نمیکنه کمک کنه به حواس پرتیه شما.
9.سعی کنید کار های خونه رو خودتون انجام بدین یه چیز خراب از انباری بیارید و سعی کنید اون رو تعمیر کنید.
10. کار یا حرفه ای که قبلا شروع کرده بودید رو از سر بگیرید .
10+1. یه چیز جدید یادبگیرید فرقی نمیکنه زبان تازه , ساز, و خیلی چیز های دیگه
هیچ چیز غیرممکن نیست Khansariha (56)
نقل قول: ۱۰. انجام کار مورد علاقه.. مثل نقاشی کشیدن یا موسیقی گوش دادن و... 

من از ایده آقای امیر علی استفاده نمودم 317

4chsmu1 من دقیقا تو همین حالت بودم. ظهر خوابم برد حالا نمیدونستم چیکار کنم 
خیلی وقت بود یه نقاشی نکشیدم به یاد قدیما یه نقاشی کشیدم بلکه مشکلات و استرس هایی که هست کم بشه
Khansariha (56) اثر هنری هم گذاشتم کانون Gigglesmile

نقل قول:
نقل قول: نوشته است:ورزش و زبان که شما گفتین هم اضافه کنم ولی نمیشه 

فقط استمرار نیازه و علاقه در اون زمینه. 
باید بیشتر روی مزایا و خوبی ها دقت و تمرکز کنیم تا بتونیم عادت جدید رو شروع کنیم .
و البته دقت و توجه به پیشرفت و رشد در اون زمینه به نوعی پاداش ذهنی همراه داره که باعث نهادینه شدن میشه. 

من فعلا لیستم همین هست و سعی می‌کنم بیشتر روشون کار کنم و توسعه شدن بدم. ان شاءالله تا کنکور همینا رو بتونم حتی کمی محدودتر پیش ببرم عالی میشه .

امیدوارم بقیه دوستان مشارکت داشته باشن ، ایده های  بهتری دارین ؟ 
شما ها چه عادت هایی پیشنهاد میدین که حال آدمو بهتر میکنه ؟

53258zu2qvp1d9v علاقه خیلی مهمه
مثلا من از زبان متنفرم 4chsmu1 ولی خو وقتی یه جایی نمیتونم مثل بقیه متن انگلیسی را بخوانم و بفهمم میخوره تو ذوقم میگم اگر تا حالا شبی انقدر تلاش کرده بود کلی پیشرفت داشتی

53258zu2qvp1d9v حقیقتا یکی از نعمت های خوبی که خدا با کانون به من یاد داد همین بود. در مورد رفتارهای روزانه ام فکر کنم Nevisandeh . با فکر و برنامه برای عادت ها و رفتارام تصمیم بگیرم Khansariha (56)
حس میکنم خیلی خفنه این کارا Smiley-face-cool-2 
واقعا خیلی خفنه Cowboypistol

پیش پیش تبریکات ویژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژه Confetti Greenstars Khansariha (70)
اعیاد شعبانیه خیلی خیلی تبرییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییک 317 haha 6 Khansariha (57)

سلام
چه بحث جالبی شده 53
ممنون از خانم آرام بابت این کلیپ تأمل برانگیز و زیبا 53

آقا منم کم کم داشتم به برنامه سالانه و اینکه چیا رو درش قرار بدم فکر میکردم که دیدم بحث عادت ها پیش کشیده شد.

خانم بنده پاک، من کتاب عادت های اتمی رو بهتون پیشنهاد میدم. کتاب خیلی خوبیه که یاد میده چطوری عادت های بد رو حذف کنید و عادت های خوب رو بسازید 128fs318181

بچه‌ها یه روش برای ساخت عادت های جدید اینه که اون عادت رو در قالب کاری که دوست داریم بگنجونیم و کم کم اجراش کنیم.
گفته میشه اگر این کار رو به مدت 40 روز انجام بدیم، دیگه تبدیل به عادت میشه.
من از پیاده روی لذت میبرم و روزانه این کار رو انجام میدم(البته بنا به شرایط خاصی که هست فقط تو خونه پیاده روی میکنم).
اخیراً دوتا وزنه شبیه دمبل به دستم رسیده و به ذهنم رسید که در حین پیاده روی ازشون برای ورزش های محدود استفاده کنم. برای همین شروع کردم به اجرای روزانه چهارتا حرکت.
من 19 بهمن شروع کردم تا آخر سال بشه 40 روز ولی چون روزانه سه ست میزدم، زده شدم.
بعدش یاد پیشنهاد خانم سنا افتادم که اونا رو تبدیل به اقدامک کنم؛ برای همین دو سه روزه که دوباره شروع کردم و هر کدوم از چهارتا حرکت رو فقط یک ست اجرا میکنم.
تا آخر سال هم میشه 30 روز اجرا. چون در حین پیاده روی این کار رو میکنم برام لذت بخشه، بنابراین ازش فرار نخواهم کرد 4chsmu1
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
نقل قول: خانم بنده پاک، من کتاب عادت های اتمی رو بهتون پیشنهاد میدم. کتاب خیلی خوبیه که یاد میده چطوری عادت های بد رو حذف کنید و عادت های خوب رو بسازید 

و البته، در این زمينه ، 

کتاب قدرت عادت (The power of habit) هم خوندنش خالی از لطف نیست  Khansariha (8)
دیگه چه خبر؟ 4chsmu1
تو خوب بمون، نذار خوبا تموم شن

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان