امتیاز موضوع:
  • 25 رأی - میانگین امتیازات: 4.44
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اورژانس کانون

به نام خداوند پاکیها

فک کنم من یه اقدام کلی کردم؛ ( البته مهم اراده ست ولی این اقدامات باعث میشه کمتر وسوسه بشی )

دیروز اینترنت تموم شد و من دیگه شارژش نکردم. بجاش اینترنت دیال آپ رو وصل کردم چون سرعت کمتری داره و دیگه حتی اگه بخوایم هم نمیشه باهاش فیلم نگاه کرد.

مهم اراده ست چون حتی اگه کسی بخواد میتونه با دیال آپ خ.ا کنه. به نظر من بیشتر رو اراده مون کار کنیم بهتره تا اینکه فکرمون مشغول این چیزا باشه.

نماز، بهترین کلید است.

خدایا؛ این روزهای پاک رو از من و بچه های کانون نگیر !53
سلام
این روزا داره خیلی بهم فشار میاد
خداروشکر قدم بدی بر نداشتم به حرمت و کمک بزرگان حاضر در واقعه کربلا (واقعا فک میکنم کمک اونا بوده که تا الآن سمتش نرفتم، چون خودمو میشناسم)
دوس ندارم حالا که با کمکشون هنوز پاک موندم بشکنم
احساس میکنم این لعنتی یه نیاز کاذب و عادت بد درونم ایجاد کرده که باید برای خلاصی و رهایی از این نیاز کاذب و عادت حتما جلوش وایسم
ولی بعضی وقتا واقعا سخت میشه، یعنی تا یه قدمی رفتن به سمت گناهی،
نمیدونم باید چیکار کنم یا چه انگیزه ای به خودم بدم برای حفظش، شایدم یادم رفته
الآن در حالیتی ام که ممکنه فشار بیشتر از این بشه، اگرچه از گفتن اینا شرم دارم و نمیخواستم بگم ولی لزوم حفظ پاکی منو به نوشتنش واداشت
لطفا کمکم کنید؟یادآوریم کنید؟ اینکه خدام داره نگام میکنه، دوس ندارم قلب امامو به درد بیارم:(
سلام حسام خان

شما ماشالله اونقدر عاقل و پخته هستی که تمامی جواب ها و راهکارها رو میدونی

اما فقط یه نکته

آخرش قراره ترک کنیم یا نه؟

قرار هست این ترک کردن  از یه جایی شروع بشه یا نه؟

با امروز و فردا کردن فقط حل مساله رو به تاخیر میاندازیم. و ممطئن باش هر یک باری که جلوی خواسته نفس ات ایستادگی میکنی ، خودتو قوی تر کردی.

من

تو

همه ما

باید خودمونو از این سیکل معیوب بکشیم بیرون

هر روز همون کارها

همون افکار

همون رفتار

تا وقتی تو خودمون تغییری ایجاد نکنیم در جا میزنیم.

ما خیلی خوب بلدیم خودمونو توجیه کنیم. بهونه و دلیل بیاریم.

آخرین باره..دیگه تکرار نمیکنم... من که این همه شکستم این یه بار هم روش...

این بهونه ها مثل راه هایی میمونن که ما فکر میکنیم تهش برامون یه جایزه بزرگ هم هست و شکلات بهمون میدن!

بعدش میتونیم با کلی انرژی و انگیزه بیشتر دوباره ادامه بدیم...

اما وقتی تهش میرسیم میبینیم نه تنها از شکلات و جایزه خبری نیست

که ای دل غافل...این یه راه فرعی بوده که ما رو از جاده اصلی خیلی دور کرده!

این راه های فرعی ذهنت رو شناسایی کن..اون دلایلی که میخواد تو رو قانع کنه که : " بشکن! عیب نداره! حق داری! جووونی ! نیازه! طبیعیه! "

هر وقت خواستی بری داخل راه فرعی ، جلو خودتو بگیر..یادت بیار تهش چیزی نیست

یکم تلاش کنیم میتونیم این چاله ها و راه ها رو شناسایی کنیم

و جای اینکه تا " تهش بریم "....باید " دورشون بزنیم."

ذهنت رو دور بزن

هر دلیلی میاره بگو نه

زوم کن رو هدف اصلی

دلیل و بهانه رو بزار کنار

حتی اگه بعضی مسایل و شرایط ، درک و هضمش برات سخته اجازه نده تو رو به بیراهه بکشونه...

میخوای به یه هدفی برسی...به هر قیمتی شده برس! تلاشتو بکن...زحمتتو بکش! اذیت میشی ولی کم نیار!

اگه یه جاهایی ذهنت و نفس ات قلقلک ات میده...عیب نداره

مهم اینه تو بهش گوش ندی و بدونی داره تو رو میکشونه " جاده فرعی "

اینا رو از ته دلم بهت گفتم

یا علی303
53
یا عباس
ممنون کیمیا خانم، مثل همیشه عالی بود
اگه الآن بهش نگم ن پس کی؟
این بهونه ها همون بهونه های واهی ان که من به خودم میگم
موقع وسوسه انگار عقل از کار می افته
یه چیز اینجا باید بیاد کمک انسان، یا صبر، یا عوامل بیرونی و یا یه انگیزه قوی که تو رو نگه داره، و یا افزایش عقل و شناخت(شناخت خود و ..)
اون بهونه ها و دلایلی که میخوان منو قانع کنن به انجامش باید شناسایی کنم

ممنون
آقا ببینید
الان داداش لست گف قانع نشدم..خیلیم خوب..من اصا خوشم میاد به چچالش بکشیم طرز برخورد همدیگرو..
دقیقا من صحبتم صحبت داداش رضاس..
شما اینترنت هم نباشه راه شکستنو پید ا میکنی..(میتونی پیدا کنی)
آقا میپرسیم همش که چجوری وسوسه نشم..(خود من تا چن وقت پیش همش میپرسیدم)

اول اینکه فرمول کلی نداره که من عین دعانویسا رو یه تیکه کاغذ بنویسم بدم شما،شما این قرصو بخور وسوسه اصلا نمیشی!!(الان همینی که بهار خانوم گفتن4chsmu1..من ازین تئوری فرمولها تا دلتون بخواد دادم4chsmu1!!)
قشنگ به صورت عملی،نمایش نامه،لایو براتون میگم1

آقا من به مراتب شده،تا عصرش نماز میخونم،شبش قرآن میخونم،قرآن گوش میدم فردا صبحش شکستم..!!
آقا غریزس چیکار کنم خوب؟؟! ..(دقیقا از همینجا چرخه معیوبه شروع میشه..!)
حالا میایم خوب و بد کنیم که من خوب الان میتونم جلوی این غریزه ی درونیو بگیرم؟؟!،نه میتوونممم؟؟!واقعا؟!(یه حالت حق به جانب هم میگیرییم!!)
حالا اگه مقاومت کنم بعدش درس نمیتونم بخونم،اصا چچه معنی میده من با این وضعم نماز بخونم..اصا بزار خلاص شم تموم شه..22

خو آقا از قبل جلوشو بگییرر..پیشگیری چیه؟؟!آفرین مهمتر از درمان..4chsmu1

من آقا میرم میرم ببینم ابتدای این زنجیره معیوب کجاس!..
کلا از ابتدا چن حالت بیشتر نداره..
یا از ذهن خودم شروع میشه،یا القای از بیرونه..

واسه حالت اول که..من واقعا نمیدونم یعنی چی..
عههه..من که میخواسم،میخوام ترک کنم..چی شد؟؟!! 17
خوب باید ذهنتو کنترل کنی.. یه عادت ذهنی خیلی کمک میکنه..یه چیزی که از لحاظ ذهنی برات خوشاینده..
آقا من برام ترک نکردن خوشاینده..!!..دقیقا همینه ها..باید عواملی که برعکس ترک حرکتتمیدنو مساوی بگیری با ترک نکردن..
معلمه میگه اگه میخوای یاد بگیری باید تمرین حل کنی..نکردی جات تو کلاس نیس..معلومه نخواستی!!
یا سها خانوم مثال میزنن..من میخوام سرما نخورم..بعد از حموم بیام بشینم جلو کولر..
نهه آقااا گرم بوود ،باید خنک میشدمم!!

عادت ذهنی..بارها شنیدیم و خوندیم،برای ترک یه عادت بد،یه عادت خوب که علاقه داریدو جایگزین کنید..
خوب در اصل ذهنت داره عادت میکنه..
وقتی صبح تا چشمتو واز میکنی بیدار باش دادن،بعد تو سه شماره باید لباس بپوشی،تو سه شماره بری حموم،بعد سر یه ساعت خواص خاموشی میدن.. اصا خود ذهنت می!!گه..چی خو.
ا. ؟؟!!..اصا مگه میشههه؟؟!! ول کن وقت ندارم..

ببخشید باد برم..ادامه دارد..

ببخشید البته..
من از قبل داشتم مینوشتم،دیگه رئيس تجربه ها اومدن..
من در محضر بزرگان البته جای سخن ندارم..ولیکن خواستم برای اون کامل شدنه،بالاخره من یه نظر میدم،یکی دیگه یه نظر میده،داداش لست میگه قانع نشدم؛4chsmu1،منم کامل تر میشم..1

داداش سورد هم که دیگه من نمیدونستم چی باید یادآوری میکردم..!1 303
راهكار الهي ترك

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم

أَلَمْ نَشْرَحْ لَکَ صَدْرَکَ ﴿١﴾ وَوَضَعْنَا عَنْکَ وِزْرَکَ ﴿٢﴾ الَّذِی أَنْقَضَ ظَهْرَکَ ﴿٣﴾ وَرَفَعْنَا لَکَ ذِکْرَکَ ﴿٤﴾ فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا ﴿٥﴾
 إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا ﴿٦﴾ فَإِذَا فَرَغْتَ فَانْصَبْ ﴿٧﴾ وَإِلَى رَبِّکَ فَارْغَبْ ﴿٨﴾

چرخه:
پس چون فراغت يافتي،[در طاعت] بكوش(٧) و با اشتياق بسوي پروردگارت روي آور(٨) -->آيا كار را بر تو راحت نكرديم؟(١-٢-٣-٤-٥-٦)

-->چون نفس را مشغول نكني،وي تورا به بازي ميگيرد<--
--->كار را بر نفست سخت گردان<---
(تو دهني به نفس با نه گفتن به تمايلات حتي حلال)
[تصویر:  05_blue.png]
حرف شما درست داداش امید
ولی گاهی وقتا و شایدم برای کسی که معتاد این عمل شده و هر چند وقت یه بار انجام میده غیر از:
-ذهن خودمون
و
-عامل بیرونی
عامل یا عوامل دیگه ای ام دخیل باشه، که شاید اسمش:
-ذهن ناخودآگاه، عادت یا نیاز کاذب
باشه
همون غریزه ای که تو همه وجود داره
گاهی وقتا نیاز نیست حتما ذهن خودت یا عامل بیرونی باشه تا آدم وسوسه بشه
بعضی وقتا (به خصوص برا افرادی که براشون حالت عادت پیدا کرده) یک عامل خیلی کوچیک بیرونی (شاید حتی یک فیلم از رسانه خودمون) احساس نیاز کاذبی که در بدن در اثر تکرارهای قبلی عمل ایجاد شده دوباره بوجود بیاره که حتی خود فرد ندونه چه عامل باعث ایجاد وسوسه دوباره شده

به خاطر همینه که شاید ترک (حداقل برای من) توی دو ماه اول نیاز به همت و اراده بیشتری داره و سختتره

-و غریزه
گرچه با گذشت زمان حالت عادت گونه و نیاز کاذب بدن از بین میره ولی هنوز نیاز واقعی بدن وجود داره که، هنوز غدد ج.ن.س.ی بدن کار میکنن و ممکنه در بعضی مواقع ترشحاتش ناخواسته زیاد بشه
(که البته خداروشکر حداقل میدونیم در پسرا امکان تخلیه فشار نیاز هست و برطرف میشه بدون اینکه فرد در اون دخیل باشه)
الله اکبر موقع نحریک شدن فقط ایه الکرسی
128fs318181..(بحث دوس دارم4chsmu1)

"ذهن ناخودآگاه،عادت،نیاز کاذب"
نگو که منظورت از هرسه اینا یه چیز بود؟؟!4chsmu1
ذهن ناخودآگاه یا ضمیر ناخودآگاه،که من فکر نکنم من و شما دقیقا اطلاعات کاملی ازش داشته باشیم!..الان من یه کتاب به نام ذهن تو کتابخونه کانون گذاشتم،همین الان برو ببین چند نفر فقط لایک زدن،حالا خوندن نخوندنشو کاری نداریم4chsmu1
میدونستی همین ضمیرناخودآگاه رو میتونیم جهت بدیم؟!میشه همراه ما باشه!فقط یه ظرافت و مداومت(به تدریج) خاص خودشو میخواد..

عادت هم که از اعتیاد میاد،و به حالتی گفته میشه که پروسه عادی یه چیزی مختل بشه..ببخشید برعکس شد،اعتیاد از عادت ریشه میگیره،ولی فکر کنم منظور شما اعتیاده،چون عادت یعنی یه چیزی روند عادی بشه اصا!! در صورتی که خ.ا. مثل مواد مخدر روند عادی رو مختل میکنه!!

و نیاز کاذب،حالا یه مقدار مرتبط تره..
خوب آقا خودت هم گفتی،نیاز کی بوجود میاد؟؟! وقتی یه چیزی خالی باشه،یعنی عینه یه گودال،باید پرش کنیم..گرسنگی یه ننیازه که با خوردن انگار صاف میشه!
بله حتی فیلمهای رسانه خودمون چهره نامحرم رو واسه چند دقیقه حتی نشون میده..(باید یه کاری کنی بالاخره،ممصداق نگاه به نامحرم شاید باشه اصلا،یکی میگفت اون چند ثانیه چشمامو تار میکنم یا به گوشه تلویزیون زل میزنم!)
والا من فکر میکنم تمام اینهارو خدا گفته..مگر ما نمیگیم خدا برای تمام نیازها یه راه حلی ءذاشته ،ولی به وقتش و جواب مناسبش؟!!..من تاحالا خیلی توجه نداشتم به این ..(تا توی صحبتای یه مشاور جالب گفت..)(خواستم بنویسم دیدم نمیشه1،حالا ایشالله فایل صوتیش رو میذارم در اولین فرصت..)
بازم ببخشید چشمم داره دیگه از دست میره!!..من عامل بیرونیو هم توضیح ندادما..4chsmu1
راهكار الهي ترك

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم

أَلَمْ نَشْرَحْ لَکَ صَدْرَکَ ﴿١﴾ وَوَضَعْنَا عَنْکَ وِزْرَکَ ﴿٢﴾ الَّذِی أَنْقَضَ ظَهْرَکَ ﴿٣﴾ وَرَفَعْنَا لَکَ ذِکْرَکَ ﴿٤﴾ فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا ﴿٥﴾
 إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا ﴿٦﴾ فَإِذَا فَرَغْتَ فَانْصَبْ ﴿٧﴾ وَإِلَى رَبِّکَ فَارْغَبْ ﴿٨﴾

چرخه:
پس چون فراغت يافتي،[در طاعت] بكوش(٧) و با اشتياق بسوي پروردگارت روي آور(٨) -->آيا كار را بر تو راحت نكرديم؟(١-٢-٣-٤-٥-٦)

-->چون نفس را مشغول نكني،وي تورا به بازي ميگيرد<--
--->كار را بر نفست سخت گردان<---
(تو دهني به نفس با نه گفتن به تمايلات حتي حلال)
[تصویر:  05_blue.png]
ذهن ناخودآگاه، نیاز کاذب و اعتیاد از یه جهاتی به هم مرتبطن و از جهاتی هر کدوم تا ثیر خاص خودشو برا وسوسه داره
منظورم از بیانش این بود که بعضی وقتا به صورت ارادی خودمون دنبال این گناه نیستیم ولی بعد یه مدت بعلت نیاز کاذب بدن و یا تأثیرات ذهن ناخودآگاه، وسوسه به گناه در درونت ایجاد میشه، درحالی که خودآگاهانه خودتو وسوسه نکردی، از طریق ذهن یا محرکهای بیرونی خودتو وسوسه نکردی.
ذهن ناخودآگاه ممکنه چندین ماه بعد از ترک هم رو فرد تأثیر بذاره ولی تأثیراتش بر وسوسه در زمان ابتدای ترک بیشتره1
دوستان کمککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککک
لطفا 

تا یه چند دقیقه دیگه تموم میشه .....بدویید
20
خدا چشاتو بستی ؟
نمیبینی ؟
نمیبینی تنهام؟
نمیبینی بهت احتیاج دارم ؟
نمیبینی من دیگه دارم ازت دور دور میشم ؟
نمیبینی....
سلام
چی شده؟
چی تموم میشه؟
دارم شکست میخورم
20
خدا چشاتو بستی ؟
نمیبینی ؟
نمیبینی تنهام؟
نمیبینی بهت احتیاج دارم ؟
نمیبینی من دیگه دارم ازت دور دور میشم ؟
نمیبینی....
شکست چرا؟
اول برید یه اب سرد به صورتتون بزنید بعد دستتون بزارید رو قلبتون ایت الکرسی بخونید
(1393 آبان 17، 15:41)Last Alone Man نوشته است: دارم شکست میخورم
داداش منو نگاه کن اگه هستی یه داستان تعریف می کنم از خنده رودبر شی. هستی؟
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

همین که پاشدین جاتونو عوض کردین
کم کم از اون حال و هوا میاید بیرون
یکم راه برین و ایت الکرسی بخونید

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان