امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

برنامه ریزی روزانه

سلام دوستان. من جدیدا به خاطر این بی برنامگیم زیاد لطمه دیدم. اول که حوصله برنامه ریختن ندارم و کارهام رو به این صورت انجام میدم که هر وقت علاقه و حوصله انجامش رو داشتم که نتیجتا اکثر اوقات حوصله ندارم و کارام عقب میفته. بعدش تازه اگه بخام برنامه بریزم اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم و چجوری. به نظرم خیلی سخته آدم روزای آینده رو پیش بینی کنه. تازه بعد اگه برنامه بریزم مگه میتونم عملیش کنم؟ یکی از کارا که عقب میفته کلا دیگه بیخیال برنامه و بیخیال کارای دیگه اون روز میشم.
نمیدونم چرا ولی من خیلی تنبلم در صورتیکه قبلا خیلی فعال و پویا بودم. دوست دارم برگردم به روزای اوجم و آخر روز از عملکردم تو اون روز راضی باشم ، چیزی که خیلی وقته اتفاق نیفتاده.
دوستان به نظرتون برای شروع چه کار کنم؟ که ادامه دار باشه و وسط کار ولش نکنم؟ کسی میتونه کمک کنه؟
دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفت
 دایما یکسان نباشد حال دوران غم مخور 
به نام خدای قادر [تصویر:  l_sunny.gif]
سلام
هفته سوم بهمن ماه:
شنبه: 1یکشنبه3.5دوشنبه:  2.25سه شنبه: / چهارشنبه:  / پنجشنبه: / جمعه
سلام

هفته سوم بهمن ماه:
شنبه: 3.4 / یکشنبه: 2.9 / دوشنبه: 2.3 / سه شنبه: / چهارشنبه:  / پنج شنبه: / جمعه:

Shy  Shy  Shy
مَنْ يَتَّقِ اللَّهَ
يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً
وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لا يَحْتَسِبُ

53  53  53

Growth is painful ... Change is painful
.But nothing is as painful as staying stuck somewhere you don't belong

به نام خدای قادر [تصویر:  l_sunny.gif]
سلام
هفته سوم بهمن ماه:
شنبه: 1یکشنبه3.5دوشنبه:  2.25سه شنبه2 Hanghead چهارشنبه:  / پنجشنبه: / جمعه
 سپاس شده توسط
(1394 بهمن 19، 22:10)Deril نوشته است: سلام دوستان. من جدیدا به خاطر این بی برنامگیم زیاد لطمه دیدم. اول که حوصله برنامه ریختن ندارم و کارهام رو به این صورت انجام میدم که هر وقت علاقه و حوصله انجامش رو داشتم که نتیجتا اکثر اوقات حوصله ندارم و کارام عقب میفته. بعدش تازه اگه بخام برنامه بریزم اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم و چجوری. به نظرم خیلی سخته آدم روزای آینده رو پیش بینی کنه. تازه بعد اگه برنامه بریزم مگه میتونم عملیش کنم؟ یکی از کارا که عقب میفته کلا دیگه بیخیال برنامه و بیخیال کارای دیگه اون روز میشم.
نمیدونم چرا ولی من خیلی تنبلم در صورتیکه قبلا خیلی فعال و پویا بودم. دوست دارم برگردم به روزای اوجم و آخر روز از عملکردم تو اون روز راضی باشم ، چیزی که خیلی وقته اتفاق نیفتاده.
دوستان به نظرتون برای شروع چه کار کنم؟ که ادامه دار باشه و وسط کار ولش نکنم؟ کسی میتونه کمک کنه؟

به نظر من میتونید از برنامه ریزی کوتاه مدت شروع کنید
یعنی فقط امشب بشینید برای فردا برنامه بریزید
یه برنامه سبک
مثلا یک دفعه ننویسد 2 ساعت مطالعه کتاب فلان
از 10 دقیقه شروع کنید، روز 10 دقیقه اون کتابو بخونید
همینطور کارای دیگه
هر موردی رو انجام دادید تو دفتر تیک بزنید
و یکی یکی به ترتیب اولویت برید جلو
کارای سختی که حوصله انجامشو ندارین همون اول روز انجام بدید که زود تموم بشه (همون قورباغه رو قورت دادن)
بعد از انجام هر کار یا آخر شبم میتونید به خودتون جایزه بدین مثلا یه چای با شکلات یا نیم ساعت بازی یا هرچی که دوست دارین 53258zu2qvp1d9v
امتیازتونم هر روز اینجا بنویسید
موفق باشید 53
 سپاس شده توسط
سلام Khansariha (8)
تاحالا اینجا نیومده بودم 53258zu2qvp1d9vوقتمو خیلی تلف کردم  Shy ان شاا... از فردا میخوام برناممو شروع کنم Confetti 2uge4p4  میشه راهنماییم کنید چجوری باید به خودم امتیاز بدم Shy
53 برنامه ریزی روزانه  53 

در این دنیا اگر غم هست
صبوری کن خدا هم هست
 سپاس شده توسط
سلام و درود
هفته چهارم بهمن ماه:
شنبه: 5 / یکشنبه:  / دوشنبه: / سه شنبه: / چهارشنبه:  / پنج شنبه: / جمعه:
دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفت
 دایما یکسان نباشد حال دوران غم مخور 
 سپاس شده توسط
سلاااااااااااااام

آقای دریل ممنون 49-2 49-2 49-2 

(1394 بهمن 22، 20:38)پیچک نوشته است: سلام Khansariha (8)
تاحالا اینجا نیومده بودم 53258zu2qvp1d9vوقتمو خیلی تلف کردم  Shy ان شاا... از فردا میخوام برناممو شروع کنم Confetti 2uge4p4  میشه راهنماییم کنید چجوری باید به خودم امتیاز بدم Shy

پیچک جان پست اول رو بخون اونجا نوشتم همه چیزو
یادت باشه برای شروع از یه برنامه سبک شروع کنی و کم کم سختش کنی
هر جا سوالی داشتی بپرس گلم
موفق باشی
سلام ، من باز اومدم Khansariha (13)
دیگه برنامه از پیش تعیین شده نمیریزم چون من آدمی نیستم که برنامه های از پیش تعیین شده رو انجام بدم ، کلا یه کاغذ سفید برمیدارم همینجوری که جلو میرم در طول روز یه کار رو مینویسم انجام که شد جلوش یه علامت مثبت میزارم بعدش کار بعدی رو مینویسم ، اینجوری لقمه های کوچک بر میدارم که انگیزه کسب کنم ، آخر روز هم اینجا مینویسم اون روز چیکارا کردم 
شنبه 1 اسفند 1394 : ( 4.25 امتیاز)
مرتب کردن اتاق +/ نماز شب + /نیم ساعت پایان نامه +/ ده دقیقه ورزش + / نیم ساعت پایان نامه + / ده دقیقه ورزش + / پنج صفحه قرآن + / نیم ساعت پایان نامه + / ده دقیقه ورزش + / نیم ساعت پایان نامه + / 300 تا صلوات + / مطالعه لغت زبان + / نماز جماعت بعد مدت ها + / ناهار رژیمی + / نیم ساعت نرم افزار آباکوس + / 20 دقیقه بازی CXN + / نیم ساعت نرم افزار آباکوس + / فعالیت مثبت در کانون +/ 45 دقیقه ورزش + /
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در مجموع : پایان نامه = 2 ساعت  /  نرم افزار مرتبط با پایان نامه = 1 ساعت /  ورزش = 1.25 ساعت   : امتیاز امروز 4.25 
امروز بعد از ماه ها از خودم راضی بودم!!
 سپاس شده توسط
شنبه 1 اسفند 94 : ( 4.25 امتیاز)
یک شنبه 2 اسفند 94: ( 6 امتیاز)
نماز شب+/نیم ساعت پایان نامه+/نیم ساعت پایان نامه+/پنج صفحه قرآن+/ نیم ساعت پایان نامه + / نماز اول وقت + / خرید نان ، 100 صلوات و یک کار خیر+ / 5 صفحه قرآن +/ نیم ساعت نرم افزار آباکوس +/ تمیز کردن اتاق + / نیم ساعت پایان نامه + / یک ربع ورزش + / نیم ساعت زبان روستا استون + / ده دقیقه ورزش + / 3 صفحه قرآن + / نیم ساعت پایان نامه + / نماز جماعت ، 200 صلوات + / ناهار رژیمی + / بیست دقیقه بازی CXN - / نیم ساعت پایان نامه + / یک صفحه قرآن + / استخر + / فعالیت مثبت در کانون
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در مجموع : پایان نامه = 3 ساعت/نرم افزار مرتبط با پایان نامه = 0.5 ساعت/ ورزش = 2 ساعت/ زبان=0.5 ساعت  : امتیاز امروز 6
امروز از خودم راضی بودم ، خدایا تو هم از من راضی باش.
 سپاس شده توسط
دوشنبه 3 اسفند 94 : ( 3 امتیاز )
نماز شب +/ یک صفحه قرآن +/ نیم ساعت پایان نامه +/ نماز اول وقت +/ خرید نان و 300 صلوات +/ یک ربع پایان نامه +/ یک ربع پایان نامه +/ یک ربع زبان +/ یک ربع زبان +/ یک ربع زبان +/ ده دقیقه ورزش +/ ده دقیقه پایان نامه +/ ده دقیقه پایان نامه +/ 2 صفحه قرآن +/ ده دقیقه پایان نامه +/ ده دقیقه ورزش +/ 2 صفحه قرآن  +/ ده دقیقه پایان نامه +/ نماز جماعت و 100 صلوات +/ زیارت عاشورا +/ بازی CXN بیست دقیقه -/ اتلاف وقت در اینترنت - / زبان روستا یک ربع  +/ اتلاف وقت با بازی CXN - /
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در مجموع : پایان نامه = 1.75 ساعت / ورزش = 20 دقیقه / زبان=1 ساعت  : امتیاز امروز 3
امروز بی انگیزه تر از روزای قبل بودم ، بعضی جاها هم دست و دلم به کار نمیرفت ، بازه های زمانی رو کوچیک کردم به ده دقیقه که هرطوری شده یکم انجام بدم ، تا ظهر بد نبود ولی ظهر به بعد دیگه کارای مثبتی انجام ندادم و با کامپیوتر و اینترنت و بازی وقتو هدر دادم که از دزدان وقت محسوب میشن و باید سعی کنم کنترلشون کنم.
امروز از خودم راضی نبودم ، خدایا کمک کن فردا بهتر باشم .
 سپاس شده توسط
سه شنبه 4 اسفند 94 : (     1.15  امتیاز )
نماز شب+/ ده دقیقه پایان نامه+/ده دقیقه پایان نامه+/یک ربع پایان نامه+/یک ربع پایان نامه+/خرید نان و 200 صلوات+/ یک ربع پایان نامه+/ده دقیقه پایان نامه+/ 3 صفحه قرآن +/ چنتا کار اداری مثبت+/ نماز اول وقت در مسجد+/ اتلاف وقت با بازی CXN -/ نماز اول وقت +/ جمع بندی و مرتب کردن کارا +/
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در مجموع : پایان نامه = 1.15 ساعت       امتیاز امروز  1.15
صبح مجبور بودم یه سری کار اداری رو انجام بدم ، یه نکته منفی هم که تو این روزا به چشم میخوره اتلاف وقت با همین بازی CXN هست که بهش اعتیاد دارم ، امروزم از ظهر به بعد وقتمو تلف کرد ، آنیستالش کردم که وقتمو انقد تلف نکنه  ، هرچند دلخوشی ما تو زندگی همین بازیه Khansariha (13) . خلاصه که نمیشه کلا بازی رو حذف کرد چون یجورایی حالمو خوب میکنه ، فعلا همون و شطرنج رو نگه میدارم ، نمیشه کلا  بازی رو کنار گذاشت چون بعضی وقتها خدمتی که این بازی بمن میکنه کسی نمیتونه کنه .  
ضمنا این روش ده دقیقه هم خیلی خوبه ، ده دقیقه چون زیاد نیست آدم میگه بخونیم یدفعه نگاه میکنه میبینه بیست دقیقه شده خوشحال میشه Khansariha (13) بهتر از اینه که اولش بگه یک ساعت میخونم بعد ده دقیقه بخونه حوصلش سر بره ول کنه ، در کل دزدان وقتم زیاده باید کمشون کنم. و اینکه تا جایی که امکان داره باید از سفرهای غیرضروری خودداری کنم که وقت و انرژی و پیوستگی کارم رو بهم نریزه .
امروز از خودم راضی نبودم ، خدایا کمکمون کن فردا بهتر باشیم.
 سپاس شده توسط
سلام

بارکلا آقای وجدان بیدار 49-2 49-2 49-2 49-2 49-2 49-2

همینطوری ادامه بدین ..کم کم ضعف هارو بر طرف کنید ..ان شاء الله موفق میشید

امتیاز من :
شنبه : 8.75 / یکشنبه : 8.25  /دوشنبه : 7.25
 سپاس شده توسط
چهارشنبه 5 اسفند 94 : ( 0 امتیاز ) ولی نشخوار فکری نمیکنم که فردا هم مثل امروز نشه 
دو صفحه قرآن + / خرید نان + / الباقی روز تقریبا نه کار مثبت نه کار منفی ، بعضی کارهای ریز ضروری و غیرضروری به همراه اتلاف وقت زیاد - /
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در مجموع پایان نامه : 0         امتیاز امروز 0 
امروز از خودم راضی نبودم ، خدایا کمک کن فردا بهتر باشم منم نشخوار فکری نمیکنم که حالم خوب بمونه  317
 سپاس شده توسط
چهارشنبه 5 اسفند 94 : ( 0 امتیاز )
پنجشنبه 6 اسفند 94 : ( 0 امتیاز )
امتیاز 0 پنجشنبه موجه بود چون لازم بود برم جایی کار واجبی رو انجام بدم 
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان