امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

حجاب ( قسمت چهارم: بررسی ایات حجاب)

نقل قول: اگه مثلا انگلیس بودید یا کلا خارج، به مرور براتون عادی نمیشد این قضیه؟ 
خودتونم با آمار گفتید این جور مسائل عادی نمیشه، چون به نیاز فطری ما مربوطه که تغییر نمیکنه، ولی اگه شما به این نیازت پاسخ بدی برای مدتی نسبت به جنس مخالف بی تفاوت میشی،نمی‌دونم شاید اشتباه میکنم شاید یکی از دلایلی که نگاه جنسی تو غرب کمتره همینه، فرد محدودیتی برای خودش نمیدونه و وقتی احساس نیاز کرد سریعا به دنبال پاسخ بهش می‌ره.
نقل قول: با این حجم تبلیغات و کار علیه دین و نمادهای دینی از جمله حجاب، اکثریتِ غالبِ مردم همچنان دین‌داریِ خودشون رو ثابت کردن.
در مورد آماری که گفتی مطمئن نیستم، امیدوارم اینطور باشه، مسأله اینه که بیشتر افراد معتقد رو هم افراد مسن تر تشکیل میده.
نقل قول: اما من سوالم الان اینه. خب عشق نباشه. خانواده نباشه. تعهد نباشه. اصلا هی تغییر بدیم. مشکلش چیه؟ کسی هم‌ مخالفتی داره با موضوع عدم وجود خانواده در غرب، بگه لطفا.
سوال خیلی جالبی بود، چون کلی بود. بزارید من اینجوری بگم، شما یه نیازی داری که خیلی قدرتمند و خیلی لذت‌بخشه این که مشکلی نداره. منم که به عنوان یه آدم طبیعتاً دوست دارم بیشترین لذت رو ببرم، سوال اینه که چطور به این نیازم جواب بدم که بیشترین لذت رو ببرم؟ قائدتا هم منظورم بیشترین لذت فقط تو الآن نیستش، تو کل عمرم هست. ( فکر نمیکنم کسی قبول کنه که مثلاً الان معتاد بشه و لذت بسیار زیادی رو از دفعات اول اعتیادش ببره اما بعداً با مشکلات متعدد اعتیاد دست پنجه نرم کنه)

حالا تو جواب این سواله که نظریات مختلفی هست ، بین دو نقطه آزادی مطلق جنسی و محدودیت کامل جنسی کجا رو انتخاب کنیم که بیشترین لذت رو تو عمرمون ببریم. ( حتی نگاه دینی هم مدعی اینه که بهترین زندگی رو هم در دنیا و هم در آخرت به آدم میده)( منظورم از لذت هم لزوما ترشح دوپامین یا سایر موارد تو مغذمون نیست، منظورم رضایت کلی از زندگی هست)

حالا نکته اینجاست که ما نیاز های مختلفی داریم نیاز جنسی، عاطفی، تعلق، اعتماد، تامین کننده بودن، توانایی و ... باید به تمام اینا توجه کنیم، بعد بپرسیم که خوب اگه بخوام به بیشترین همه اینا برسم چی کار کنم؟
به نظرم اگه تو این چهارچوب فکر کنیم خیلی سریعتر به جواب میرسیم.

تو روابط قبل ازدواج که گفتید، شما نمیتونی بگی خوب من تصمیم میگیرم که رابطه طولانی مدت با عشق نمیخوام و فقط روابط کوتاه و فقط با انگیزه جنسی می‌خوام، هزاران سال بشر این‌طور بوده و با ازدواج و تشکیل خانواده اومده جلو، نمیتونه دلت رابطه طولانی نخواد
 سپاس شده توسط
نقل قول: وقتی برای پسرای خارجی ناز کردم باهام خداحافظی کردن

نه اینکه مث پسرای ایرانی بگن وای این عجب جواهریه مثلا، شخصا فکر میکنم پسرای ایرانی خوار طلب ان
من با این نظر بشدت بشدت مخالف هستم .
به نظر من اگه یک آزمایش بگیریم‌ از هر ۱۰ پسر شاید ۸ پسر خداحافظی کنه با دختری که ناز کنه در ایران.
اصلا هم ربطی ندارد به دین و مذهب یک چیزایی برمیگردد به انسانیت
یعنی اینکه من به همسرم خیانت نکنم نگاه حرام نکنم با دختری دیگه وارد رابطه نشم . قبل از دین به انسانیت بر میگرده.
اصلا ایران ۷۵۰۰ سال تمدن داره 
بیایین برگردیم به دوران قبل از اسلام 
نژاد آریایی های اصیل اگه اشتباه نکنم این داستان مربوط به ۲۰۰۰ سال پیش میشه . روزی دختر یکی از حاکمان از شهر پایتخت خارج میشه برای دیدن مناظره قسمتی که پدرش برای تفریح به اونجا می رفته.
دختر در مسیر رفتن به تفریگاه حاکم که پدرش می شده گم میشه میرسه به یک آبادی و متوجه میشه یک زن و شوهر میانسال در حال رد شدن هستن 
اون مرد میانسال دختر رو میشناسه و متوجه میشه که دختر حاکم گمشده پس به دختر حاکم میگه امشب رو مهمون خونه ما باش تا فردا من تو رو ببرم پیش پدرت دختر قبول میکنه و راهی خونه این اون مرد میشه.
(این مرد صاحب پسری جوان هست و دختر حاکم هم بشدت زیبا است  ) وقتی دختر حاکم وارد خونه مرد میشه زن و مرد میانسال متوجه نگاه های پسر شون به این  دختر حاکم میشن.
پدر شب پسرش رو از خونه بیرون می‌کنه و میگه فردا به خونه برگرد به خانم های آریایی نباید نگاه های بد کرد باید به خانم ها احترام گذاشت.
این داستان میگه قبل از اسلام ما به یک سری از قانون ها پایبند بودیم ....

داستان بالا رو استاد تاریخ تیز هوشان برای همکلاسی هایی تعریف کرد که میگفتن دین مارو محدود می‌کنه ....
ولی خب 
تا ما انسان نباشیم و انسانیت در ما وجود نداشته باشد.
هیچ مذهبی مارا به بهشت نخواهد برد 
در ارزوی شهادت، برایم دعا کنید.. 53 53
بهترین دعا برای بهترین دوست به قول سردار شهادت است 302 

هرگز از اهدافتون دست نکشید  Khansariha (46)
هرگز در برابر شیطان و دار و دستش کم نیارید   Khansariha (46) 
ارزش اهداف شما بیشتر از تنبلی و کاهلی است   Khansariha (69)  

4 انجمن شبانه روزی 4

گروه استوا  Smiley-face-cool-2  کنترل ذهن و نگاه

خوش امد گویی به تازه وارد ها

برنامه ریزی   درسیجات

اورژانس

قرار عاشقی (نماز اول وقت )

سپاس شده توسط
نقل قول: Western countries 
معنیش کشور هاییه ک در غرب کره زمین قرار دارن؟ خیر. منظور تمام کشورهای جهان اول دنیاست، متمدن ها
منم وقتی میگم خارج منظورم همونه
حجب و حیا هم یعنی دختر خودشو و جمع و جور کنه، ب نمایش نذاره، به پسرا رو نده 4chsmu1، مواظب حرف زدنش باشه
مشخصه دیگه?
سلام  ممنونم 
بله دیدم کلمه ، نمیدونم چرا چین جزو جهان غربی ها نبود 39
کشور چین مخالف حجاب  و با مسلمان ها خود کشور داره مبارزه میکنه.

نقل قول: وقتی برای پسرای خارجی ناز کردم باهام خداحافظی کردن

متوجه نشدم ، یعنی ناز کشیدن جدای از حجب و حیا حساب میشه؟ 
این متن نویسنده غربی نوشته ,جالب بود
 سپاس شده توسط
یلدا جان مرسی از دعوت برای شرکت تو بحثتون
پیامها زیاد بود حقیقتا نتونستم همه رو بخونم فقط این دوقسمت از حرفهای خودت و یکی از کاربر نظرمو جلب کزد
نقل قول: اما اونی که بخواد رعایت کنه، چقدر سرشو زیر بندازه؟ چقدر نگاهشو کنترل کنه؟ حق نداره تو خیابون با خیال راحت بگرده

به نظرم این دور باطل 

مردها جلوی چشماشون رو بگیرن اگه تحریک میشن

دخترها خودشون هم دلشون میخواد
باید یه جایی متوقف بشه

یلدا جان چرا فقط اقایونو می بینی
من به عنوان یه دختر تا کی حق ندارم با پوشش مورد علاقه ام برم بیرون برای راحتی چشم ونظر بقیه

هرچند واقعا فرهنگ زل نزدن و خیره نشدن به خانمها نسبت به قبل خیلی بهتر شده
اما همه انسانهام به خاطر جنس مخالف وخودنمایی به خودشون رسیدگی نمیکنن
ببین الان توهمین بحث خ ا
اصن حجاب خانمهای ما اوکی
چشمهای پسرامونم توخیابون کنترل شده
تو میتونی این همه پورن استارو جمع کنی
تو میتونی نت و قطع کنی
نه
هرچیزی باید از درون درست باشه
تووقتی عاشق یه ادمی جز اون هیشکی و نمی بینی حتی اگر بهترین دختر یا پسر باشه
پس عشق واقعی به خدا دیگه چی میتونه باشه
به قول یه شعری
ایمانی که به چادری بلرزد به چه ارزد

من خودم به شخصه به عشق واقعی خدا نرسیدم
اگر نه نباید ترک خ ا انقدر ناممکن بود برام
خ ا رو کنار نمیذارم چون لذت میبرم
حجابمو درست نمیکنم چون این سبک جزء علایقمه
نماز نمیخونم چون حوصله ندارم
ولی اگر واقعا خدا رو دوست داشتم یه دلیل برای انجام همه اینها کافی بود اونم اینه که خدا میخاد،
وایمان واقعی اینه
اگر نه تو شرایطی که پاک باشه همه پیامبرن عزیزم
 سپاس شده توسط
(1402 خرداد 2، 15:10)مرد مقاومت نوشته است: داداش راستش این سوال خیلی تخصصی است .
و من فقط نظر خودم رو میگم .
نگاه داداش این که کی حجاب داشته باشه .و چه حجابی داشته باشیم رو خدا مشخص کرده .
مگه مرد ها حد و مرز پوشش ندارن، خب دارن و خدا اول به مرد میگه چشمت رو نگه دار بعد به زن از حجاب میگه .
و اینکه قرار باشه نوع پوشش عوض بشه غیر ممکن است .
درسته اینکه خدا مشخص کرده اما اگر خودت بخای نظرتو بگی چطور؟ 

(1402 خرداد 2، 16:11)yaldaw نوشته است:
نقل قول: راستش بدون پرده میخام بگم. برای یه پسر خیلی هم عالیه که روابط آزاد داشته باشه، اصلا به نفعشه! 
خب دختره هم لذت می بره! دو جانبه س. نمیشه فقط گفت سودش مال پسره
نقل قول: اگر بجای اینکه خانم ها حجاب داشتن برعکس بود چطور؟؟ یعنی آقایون حجاب میکردن و خودشون رو میپوشوندن و خانم ها مثل آقایون لباس میپوشیدن، یا باز هم وضعیت حجاب نگران کننده بود؟ آیا تمام بحث هایی که میشه الان در مورد حجاب خانم ها، اون وقت برای آقایون هم میشد؟ 

و حتی سوال ریشه ای تر اصلا این کار اقدام پذیر هست یا خیر؟ 
این سوالتون هم برام جالب بود هم یکم برام خنده دار بود
شرمنده شما پسرا لذت بصری ندارین برای ما Khansariha (13) وقتی ما میگیم فلان پسره خوشگله، دیگه قبل و بعدش هیچ فکری تو ذهنمون نمیاد. مهم تر از همهههه، اندام اقایون جذابیتی نداره برای خانوما اما برعکسش وجود داره. در نتیجه شما حجاب رعایت کنید یا نکنید کسی با دیدن شما به گناه نمیفته
چندسال پیش یه کتاب خوندم به اسم
چرا زنان آرایش می کنند و‌ مردان دروغ می‌گویند؟
واضحه دیگه. طوری خودمونو تغییر میدیم که بیشتر مورد قبول جنس مخالف واقع شیم.
همین الانشم شما پسرا خب میتونین ارایش کنین. اما نمیکنین. چرا؟ چون ما برای قبول کردن شما نیاز به زیبا تر شدنتون نداریم
حمایت، عشق و تکیه گاهتون رو میخوایم.

درسته دختر هم لذتشو برده، اما اگر به فطرت باطنی دختر و پسر دقت کنید میبینید به طور کلی پسر ها کمتر احساسی و بیشتر منطقی هستن اما دخترا برعکسن و همین موضوع بیشتر به دختر ضربه میزنه و همون طور که گفتم پسره ممکنه حتی دختره رو با یه بچه ول کنه و بره، چرا چون میتونه از بچه خودش بگذره اما فطرت دختر اجازه نمیده و دختر اون بچه رو رها نمیکنه حتی اگه پدرش وجود نداشته باشه و خودش بزرگش میکنه. 

البته چیزی که نوشتم کلیه و اکثرا اینطوریه اما ممکنه پسری داشته باشیم احساسی و دختری داشته باشیم منطقی و حتی ممکنه رها کردن و رفتن مربوط به دخترا هم باشه که یه پسرو با بچه ول کنه و بره

خیلی برام عجیبه این حرفتون که پسرا براتون لذت بصری ندارن.
یعنی واقعا شما براتون فرقی نداره پسری که چاق باشه و اصلا به ضاهر خودش نرسه و نامرتب باشه.
والا من دختر های فامیل خودمون رو دیدم برعکس چیزیه که شما گفتید 53258zu2qvp1d9v
البته این که پسر ها هم حجاب باید داشته باشن حرفی توش نیست چون دین اسلام هم براش حد و حدود و مرز های مشخصی تعیین کرده. 
پوشیدن آستین کوتاه برای پسر ها گفته شده اگر خانمی در حال نگاه کردن به شما بود و دست های شما تحریک کننده هستش، حرامه که حتی آستین کوتاه بپوشید.
کتابی که گفتید جالبه برام، اگر تونستم میخونمش 53258zu2qvp1d9v
اما حرفاتون درسته daghighan
هر روز نشونه هاش رو برامون میفرسته،
کافیه یکم دقت کنی...
و من با تموم نشونه هایی که برام میفرستی،
ازت میخوام که کمکم کنی بهترین تصمیم های زمان حال رو بگیرم، هوامو داشته باشی.
خدای بزرگم

کارگاه گروه های ترک            گروه سرو
برنامه ریزی روزانه                کارگاه مذهبی
قرار عاشقی                         روزانه های قرآنی
کنترل نگاه وذهن                 ورزش
درسیجات                            مکتبخونه
شبانه روزی
 سپاس شده توسط
خیلیا میگن پستات طولانیه نمیرسیم بخونیم
خب دوستان رسیدن به نتیجه درمورد بحثاییه که یه عمریه ذهن هممونو درگیر کرده طول میکشه
وقت بذارید بخونید یه عمری ذهنتونو راحت کنید. بحث خیلی جذابه! حیفه واقعا. سودش به خودتون میرسه.

[تصویر:  5280b445-4dc4-440e-b694-37b86ff38bc4_xzgf.png]

اینو خوندید چه حسی بهتون دست داد؟ من که هییییچ :   )))))))))

[تصویر:  f914cb65-71ad-474d-9638-83d7f171417d_iy0o.png]
بقیه اومدن نوشتن چرا کشورای مسلمون جز اولین هان؟ خیلیا هم نوشتن خب از بس محبوسن
یکی هم‌نوشته: تصور کن! اون تینیجر ها و مردمی که حتی با دیدن قوزک پای زن تحریک میشن، حالا پاشون به اینترنت باز شده.
الان بهتر می فهمیم چرا زنای عرب باید سر تاپاشونو بپوشونن! حتی تجاوز تقصیر زن هاست.
خب دوستان چ نظری دارید الان؟ اول فکر کنید و نظرتون رو بنویسید بعد برید پایینتر رو بخونید

نیازی نیست پنیک بزنید آبروی ایران نرفته 4chsmu1 این یه مطلب فیک و نادرسته که توسط ۷-۸ تا سایتی ک هیچ سورس و منبع معتبری ندارن پخش شده، همین. معلوم نیست یهو از کجا در اومده!
در حالیه ک دیلی میل انگلیس اعلام میکنه
[تصویر:  1_rjwo.jpg]
پس هرچیزی رو باور نکنید لطفا! دنبال منابع معتبر باشید.
حالا باز مسئله پیش میاد که پس چرا اینا سیر نمیشن؟ ناموسا چرا باید بازم اینقدر پورن تماشا کنن وقتی همه چیز در دسترسشونه؟ درمورد درگیری بچه هاشون چیزی نمیگم
و باز تکرار میکنم: هنوز اثرات اینا مشخص نشده. پورن مدت کوتاهیه ک اینقدر فراگیر شده، همجنس بازی تا چندسال پیش توی تمام کشورا غیرقانونی بود.باید صبر کرد و دید…

لطفا نظراتتون رو بگید.

نقل قول: خیلی برام عجیبه این حرفتون که پسرا براتون لذت بصری ندارن.
من نگفتم ظاهرشون مهم نیست. معلومه که مهمه! کی دلش شوهر‌خوشگل نمیخواد؟ 4chsmu1 ولی جاذبه جنسی نداره. منظور به اینه ک ما تحریک نمیشیم با ظاهر. اوکی؟ شما لختم بیاین توی خیابون هیییییچ دختری ب گناه نمیفته. ولی حالا کافیه دختر پاچه شلوارش کوتاه باشه. حالا اون احادیثم یکم سخت گیری کردن که عدالت برقرار باشه ولی کلا دخترا با نگاه کردن اتفاقی براشون نمیفته. بنظرم این موضوع برای همه واضحه، اگه شما باز سوالی داشتید پروفایلم تشریف بیارید. 

پاسخ بقیه دوستان رو بعد تر میدم. فعلا جواب بدید فقط!   God
اگه این دوتا لینک رو وقت گذاشتی و خوندی، بعدش میتونیم مطمئن باشیم که قصد صددرصدیت ترکه.

https://www.ktark.com/Thread-%D8%AA%D8%A...#pid612256

https://www.ktark.com/Thread-%DA%AF%D8%B...#pid612283

اره طولانیه چون راه ترکم طولانیه ولی قول میدم بعد خوندنشون همون آدمی نیستی که وارد تونل شد 53 302  

https://www.ktark.com/Thread-%DA%AF%D8%B...#pid621890

https://www.ktark.com/Thread-%DA%AF%D8%B...#pid621964
صحبت ها ماشالا خیلی زیاد بود همه هم با جزییات نوشتن این شد که من جاهایی که سپاس زدم و خوندم بقیه رو نرسیدم.

یلدا جان من چند نکته دارم که بگم.

به نظر من میشه بدون روسری و لباس گشاد و ساده تا حد زیادی قضیه رو عادی کرد و توجه آقایون رو به هم نریخت اما میل دخترا به جلب توجهه خودت داری میگی. اون دختر با همین لباس ها یحوری ست می کنه لباسشو، به مدلی می پوشه، چین دار، مدل دار، یه خط چشمی می کشه که جلب توجه کنه وگرنه بی حجاب ساده بودن که خوبه. 

من فکر می کنم باید جای دیگه ای دنبال حل مسئله بود.
دخترا اگه تو خانواده توجه کافی بهشون بشه مخصوصا از طرف پدر دیگه نیاز به جلب توجه خارج از خونه ندارن. یعنی سیرن. معمولی می گردن معمولی رفتار می کنن. به نظر من در این حالت اگه همه دخترا از نظر توجه سیر باشن میشه تا حدودی با پوشش بدون روسری و آرایش و با شلوار و بلوز تا آرنج ساده هم جامعه رو سالم نگه داشت.
می دونی، الان جامعه ما طوری شده بعضی چادری ها هم اهل جلب توجه شدن‌. اینا هدف رو فراموش کردن خب و به اندازه بی چادرها دارن آسیب می زنن به پسرای جامعه.

یه مشکل دیگه هم بالا رفتن سن ازدواجه.
وقتی سن ازدواج بالای سی هست یعنی پای بازه سنی ده پانزده ساله ای از آدم ها که تعداد زیادی میشن وسطه اما وقتی زود ازدواج کنن این جمعیت مثلاً نصف میشه و تعداد افراد متاهل و رفع نیاز شده بالا میره و همین جامعه رو سالم تر می کنه.
اگه دخترا فرصتشو داشتن زیر ۲۵ سالگی ازدواج کنند و بعد وارد جامعه بشن بطوری که نیازشون به جلب توجه رفع شده باشه من فکر نمی کنم بدون روسری هم بیان بیرون مشکلی باشه.
البته!
عوامل دیگه ای در جلب توجه خانم ها دخیله که نمیشه اون ها رو ندید. 
مثل کمبود عزت نفس،
افتادن تو چشم و هم چشمی،
تقلید از هر نوع مد پوشش و آرایش بدون فکر کردن
تقلید از گروه دوستان و به اصطلاح همرنگ جماعت شدن
ارزش دونستن شیک بودن و کنار زدن سادگی
و...

الان همین مو، هزار مدل میشه بهش فرم داد که اگه زیر روسری باشه دیده نمیشه. اما اگه قانون روسری رو فقط بردارن کیه که بتوان جلوی مدل دادن به موهاش رو گرفت؟!
اگر اگر
همه اینا حل بشه، طرف به موهاشم هزار مدل نده، لباس ساده بپوشه، رنگ جورابشو با گیره موش ست نکنه و در قیدو بند ظاهر نباشه شاید بشه گفت که: ممکنه خانم ها بدون روسری و با بلوز و شلوار بیان بیرون و جامعه سلامتش رو از دست نده.
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
همه جوابای قشنگی دادن، وقت بذارید قشنگ سیر گفتگو رو دنبال کنید. چیزای زیادی از لا به لای این جمله ها گیرتون میاد
اگر بخواید بفهمید، فقط اگر بخواید…

نقل قول: اگر اگر
عارفه جونم درست میگی اما دقیقا همین اگر اگر اگر هاااا باید رعایت بشه. شما میتونی بگی پوشش ازاد اما ارایش ممنوع؟ میتونی بگی فقط فلان رنگ لباس بدون طرح رو باید بپوشید؟
ما نیاز به یه چارچوب مشخص و صریح داریم برای پوشش.
مسئله فقط اقایون نیستن، مسائلی ک برای خود خانوما به وجود میاد بیشتره که خودت بهشون اشاره کردی

نقل قول: یه مشکل دیگه هم بالا رفتن سن ازدواجه
اینا مشکلات فرهنگیه و به معنای واقعی کلمه فاجعه

اما دین میگه تو سن کم ازدواج‌کنید
در نتیجه نه دیگ سرکوب جنسی به وجود میاد ن نیاز به رهبانیت جنسی
این شرایطی ک ما الان توش هستیم و هزارتا محرک هست اما هییییچی نیست ک پاسخگوی نیاز ما باشه مشکلات جامعه س
و دین نگفته باید این شکلی باشه
اگه این دوتا لینک رو وقت گذاشتی و خوندی، بعدش میتونیم مطمئن باشیم که قصد صددرصدیت ترکه.

اره طولانیه چون راه ترکم طولانیه ولی قول میدم بعد خوندنشون همون آدمی نیستی که وارد تونل شد 53 302  

من به یه کج فهمی ای تو جواب بانوان کانون برام پیش اومده، جاهایی گفتید که زن ها دوست دارن دیده بشن و از این بابت لذت می‌برن اما جاهایی هم گفتید از اینکه یک نگاه روی بدنتون راه میره اذیت میشین!
تو خوب بمون، نذار خوبا تموم شن
اقای فرید پیامتون جالب بود
بله ما دخترا دیوونه ایم درست فهمیدین Khansariha (13) فکر کنم علتش اینه که دوست داریم زیبا دیده بشیم اما جنسی هرگز
و فکر میکنم زیبا دیده شدن بدون جنسی دیده شدن غیر ممکنه مگر اینکه چادر بپوشی و بگن شکلش چقدر قشنگه 53258zu2qvp1d9v
دخترا جدی ما چرا اینجوری هستیم بیاین بگین؟! برای خودمم سوال شد.
من نمیدونم اون طرف غریبه چه فکری از دیدن من میکنه. و درکل وقتی روی صورتم زوم میکنن زیاد مشکلی ندارم ولی با بدن …. خیییلی مشکل دارم و بدم میاد.
اما خب ترجیح میدم اونیکه دوستش دارم و دوستم داره من رو قشنگ ببینه و نه غریبه ها، نه سوپری سر محل
الان فکنم بهتر make sense بکنه Khansariha (56) Khobam

(1402 خرداد 2، 18:36)*آسمان* نوشته است: ماشالا چقدر این بحث داغ شد  Khansariha (69)

دارم نمی رسم همه شو بخونم ...

من یه دوستی دارم کلا به مذهب بدبینه و مخالف صد درصد خیلی هم باهم بحث میکنیم 
یادمه یه روز بحثمون سر حجاب بود 
یه چیری گفت براش جوابی نداشتم و تو ذهنم مونده ... دوست دارم مطرحش کنم هرچند کم و بیش یه اشاره هایی بهش شده تو صحبت های دوستان..

(فقط پسرای مذهبی با دیدن دخترای بی حجاب اذیت میشن چون مذهبشون بهشون یاد داده که باید تحریک شن ... 
وگرنه دختری که مثلا لباس استین سه ربع بپوشه چرا باید باعث تحریک باشه ... دست که اندام جنسی نیست ...)

از طرفی خودمم متوجه شدم تو جوامعی که کمتر مذهبین این حساسیت ها کمتره البته من تو ذهن اون اقایون نیستم ...
ولی حس میکنم این عادی شدنه براشون خوبه  Hanghead 
نمیدونم چطور منظورمو برسونم ...
مثلا خانواده هایی که کمتر مذهبین خیلی راحت تر هم جنس مخالف رو در جایگاه مثلا فقط هم صحبت یا همکار و غیره میپذیرن 
یه جورایی حس میکنم دیدگاهشون کمتر جنسیه ...
یا مثلا تو خارج هم انگار براشون عادی شده اینطور نیست ؟؟
البته یه جیزی بگم 
تجاوز تو ایران هم کم نیست 
شاید بگید آمار ها اینو نمیگن 
بله حرفتون درسته بازم برمیگرده به همون فرهنگمون 
خیلی از خانم های ایرانی ترجیح میدن شکایت و پیگری نکنن ...

آقای سپهر درباره ی سوالتون منم با یلدا موافقم  53258zu2qvp1d9v

دوستان من جواب این پستمو نگرفتم 
واقعا برام سوال هست  53258zu2qvp1d9v
اگه مخالف هستید هم لطفا بگید 

آقای کارما میتونم ازتون چندتا سوال بپرسم ؟؟
من پستتون رو خوندم درباره رابطه عاطفی 
با یه جاهاییش موافقم با یه جاهایی هم نه 

1. نظرتون چیه همین ارتباط با اطلاع خانواده ها باشه ؟؟ همین شهر بازی رفتنو چتو و ...
2. موقع شروع این ارتباط به دختر خانم میگید هدفتون اشنایی ازدواجه ؟ یا مثلا فکر میکنید اگه هدف اصلیتون رو بگید ممکنه طرف براتون نقش بازی کنه و خود واقعیش نباشه 
3. آیا از نظر شما خواستگاری کردن مسولیت به همراه داره براتون ؟ درکل مزیت این آشنایی نسبت به خواستگاری سنتی چیه از نظر شما؟
به نظرتون میشه یه همچین ارتباطی بدون گناه باشه ؟

آقای سپهر ممنونم از حدیثی که عنوان کردید 
اتفاقا با دوستانم صحبت میکردیم به اتفاق میگفتن بازوان اقایون برامون جذابه نه اینکه بگم تحریک میشیم نه ولی خوشمون میاد  53258zu2qvp1d9v
من حدیث رو نمیدونستم برام جالب بود ...
اما بازم میگم خانم ها از راه دیدن خیلی اذیت نمیشن ( توجه کنید کم اذیت میشن ) بیشتر رفتار و صحبت اقایون ما رو به فکر فرو میبره  53258zu2qvp1d9v

سپاس شده توسط
نقل قول: دوستان من جواب این پستمو نگرفتم 
واقعا برام سوال هست  [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif]
وا پس من اونهمه طومار برای کی نوشتم Khansariha (56)

نقل قول: خیلی اذیت نمیشن
اقا بیخیال ناموسا کی با دیدن پسرا تحریک جنسی میشه؟ خب در این حده که طرف خوشگله مثلا دیگه. همین. خداییش کی بعد دیدن یه پسر تو خیابون رفته سراغ پورن یا خ ا. لطفا اینجوری نگو که انگار فرق زیادی توی حجاب نداشتن اقایون و خانوما نیست!

سپاس شده توسط
نقل قول: یلدا جان چرا فقط اقایونو می بینی

من به عنوان یه دختر تا کی حق ندارم با پوشش مورد علاقه ام برم بیرون برای راحتی چشم ونظر بقیه
من خودم دخترمااا اول اینو بگم
یه جایی هست که من یه کاریو نکنم یا بکنم خودم آسیب می بینم
پس دیگه گور بابای بقیه
یه جایی هم هست من اگه یه کاریو بکنم یا نکنم، آسیبی نخواهم دید، اما بقیه می بینن. پس رعایتش میکنم.
حجاب یکی از این موارده. من خودم یه زمانی شلوار پاره می‌پوشیدم کل زانوم بیرون بود
الانم هنوز دوست دارم بپوشم
اما نپوشم‌ می میرم؟ آسیبی به من میرسه؟ خاطر منو مکدر میکنه؟ نه. چه اشکالی داره اگه شلوار پوشیده بپوشم که تنگ هم نباشه، و در اینصورت به یه پسر جوون توی پاکیش کمک کنم؟
سلین جان تو خودت درگیر خ ا بودی باید بدونی کنترل نفس چقدرررر سخته
این درست نیست ک من جیغ بزنم واااای من عاشق اینم شلوارک بپوشم بیرون به درک که یه پسر پاکیشو از دست بده و ذهنش درگیر من بشه من میخوام اینو بپوشم حق منه چرا پایمالش کنم
ازونطرف درمورد فرهنگ زل نزدن گفتی
درسته که اشتباهه
اما سلین جان
اگه تو ازادی هررر لباسی دلت میخواد بپوشی و کلا دموکراسی برقرار باشه
پس اونم ازاده به هرجای تو میخواد نگاه کنه، خودت به نمایشش گذاشتی پس دید زدنشم توسط دیگران بپذیر
آزادی دو طرفس.
بعدم بابا! چقدر نگاه نکنه؟ یه روز برو بیرون و فقط یک ساعت تلاش کن چشمت به دخترای بی حجاب نیفته اندامشون رو نبینی. آسونه؟ آسونه؟ خب پس چرا وقتی من می تونم یه شاوار یکم کشاد تر بپوشم اینکارو نکنم؟
دل آدم خیلی چیزارو میخواد دلیل نیست دنبال همه چی بریم
نقل قول: اما همه انسانهام به خاطر جنس مخالف وخودنمایی به خودشون رسیدگی نمیکنن
نه عزیزم ما نگفتیم هدفمون فقط همینه کی گفته؟ 
سوال یه چیز دیگست
تو تو خونه چقدر ارایش میکنی؟ چقدر حواست به اینه لباست شیک باشه، موهات مرتب باشه، ظاهرت تمیز و بی نقص باشه؟
حالا وقتی میری بیرون چی؟ وقتی ما فقط برای بیرون خونه به خودمون میرسیم یعنی برای بقیه اینکارو کردیم. اوکیه؟
اگه برای حس خوب خودت اینکارو میکنی خب تو خونه تو اتاق خودت اینکارو بکن، با همون آراستگی و آرایش، اگه واقعا برای دل خودته. 
نقل قول: ببین الان توهمین بحث خ ا
اصن حجاب خانمهای ما اوکی
چشمهای پسرامونم توخیابون کنترل شده
تو میتونی این همه پورن استارو جمع کنی
تو میتونی نت و قطع کنی
نه
بله قطعا همه چیزو از ریشه درست کرد اما تو تاثیر محرک رو داری نادیده می گیری. شاید ما باعث شیم به سمت پورن دیدن بره، کی دلش میخواد پورن ببینه؟! هیشکی. ولی ما براش احساس نیاز به این فیلما ایجاد کردیم. اقای علی اینو جالب گفتن:
مثلا یه زمانی اینترنت نبود و دسترسی به فیلم های مستهجن خیلی سخت تر بود، تو اون شرایط عده ای بودن که به هیچ وجه دنبال این تصاویر نبودن اما با اومدن اینترنت و آسونی بسیار دسترسی به اشتباه افتادن
الان واضح تر شد؟ سلین جان یه چیزیو باید پذیرفت. اینکه اگه بی حجابی هست، پس روابط ازاد هم به دنبالش باید بیاد. خارج به حجابی مهم نیست و کمتر کسی هم‌نگاهت میکنه چون دو سوته به هر روشی میتونی نیازتو رفع کنی از راه غیر شرعی. پس اگه بی حجابی وارد شد باید بی بند و باری پشتش رو هم پذیرفت. ایا تو با روابط ازاد موافقی؟ سوال اصلی اینه. وگرنه ضرورت حجاب در جامعه مسلمان ما که پسرها هیچ شیوه ای برای ارضای نیازشون ندارن معلومه که ضروریه! تو خودت دلت نمیخواد ترک کنی؟ فکر کن با تمام وجود تلاش کنی اما ظاهر پسرای توی خیابون بزنه همه ذهنتو درگیر کنه. این نامردیه.
ولی من پرسیدم خب اگه ما هم مثل خارج اونقدر بی حجاب شیم تا عادی شه چی میشه؟ 
این عادی شدنه چجوری رخ میده؟ وقتی نیاز جایی برطرف شه. کجا؟ هیچی. از راه نامشروعش. اونوقت معلومه دیگه کسی به شلوار‌کوتاه تو کاری نداره. موضوع درمورد روابط غیر شرعی و تاثیرشونه.

نقل قول: تووقتی عاشق یه ادمی جز اون هیشکی و نمی بینی حتی اگر بهترین دختر یا پسر باشه
پس عشق واقعی به خدا دیگه چی میتونه باشه
به قول یه شعری
ایمانی که به چادری بلرزد به چه ارزد
من به شخصه حجابمو برای حفظ عشق یه مرد متاهل حفظ نمیکنم، اصلا. به من چه
من رعایت میکنم برای نلرزیدن دل اون پسر مجردی ک هیچ راهی نداره هیچ وصالی نداره برای نیازش
من دلم برای اون میسوزه
وگرنه اونی ک یه جایی برای پاسخگویی نیازش هست، چ از لحاظ شرعی چ غیر شرعی
دیگ چادر منو میخواد چیکار
اره عشق با چادر نمیلرزه
ولی دل پسر مجرد می لرزه. اشتباه میگم؟
و عشق نصیب چه کسی میشه؟
نصیب کسی میشه که روزی هزارتا رنگ و وارنگ جلوش رژه میرن و خودشم با هزارتا بوده؟ ممکنه؟
توی خارج عشق دیگ چه معنی داره؟ همه چی شده روابط یکی دو روزه و هی بعدی بعدی بعدی
من نمیگم اونا لذت نمیبرن
اما رابطه توام با عشق خیلی پاک تر و لذت بخش تره

نقل قول: اگر نه تو شرایطی که پاک باشه همه پیامبرن عزیزم
خب سلین جونم الان توصیه شما چیه؟ آلوده سازی جامعه تا پیامبرا خودشونو ثابت کنن؟ 53258zu2qvp1d9v

سپاس شده توسط
(1402 خرداد 3، 21:12)*آسمان* نوشته است:
(1402 خرداد 2، 18:36)*آسمان* نوشته است: من یه دوستی دارم کلا به مذهب بدبینه و مخالف صد درصد خیلی هم باهم بحث میکنیم 
یادمه یه روز بحثمون سر حجاب بود 
یه چیری گفت براش جوابی نداشتم و تو ذهنم مونده ... دوست دارم مطرحش کنم هرچند کم و بیش یه اشاره هایی بهش شده تو صحبت های دوستان..

(فقط پسرای مذهبی با دیدن دخترای بی حجاب اذیت میشن چون مذهبشون بهشون یاد داده که باید تحریک شن ... 
وگرنه دختری که مثلا لباس استین سه ربع بپوشه چرا باید باعث تحریک باشه ... دست که اندام جنسی نیست ...)

دوستان من جواب این پستمو نگرفتم 
واقعا برام سوال هست  53258zu2qvp1d9v

بله
حقیقت همینه که فقط پسرهای مذهبی با دیدن دخترهای بی حجاب اذیت میشن چون مذهبشون بهشون یاد داده و الا پسرهای غیر مذهبی که خیلی هم لذت میبرن از بی حجابی و اصلا چی از این بهتر Khansariha (56)

اما کجای مذهب گفته که باید تحریک بشن؟ اتفاقا این همه زور زدن برای اینه که تحریک نشن 42
مگه فقط اندام جنسی باعث تحریک میشه؟ گاهی یه لب گزیدن و عشوه خانمها برای مردها تحریک پذیرترین اتفاق ممکنه، لب اندام جنسیه؟  نمیتونم چیزهایی رو بگم ولی از من بپذیرید  که بله دستی که تا بازو لخته بسیار تحریک کننده است برای خیلی از پسرها...
تو خوب بمون، نذار خوبا تموم شن
نقل قول: بنظرم خیلی دلتون میخواد منو کتک بزنیدا! 

نه خدا نکنه .. ببخشید اگه اینجوری به نظر رسید گفتم شاید سوال پرسیدید که در ادامش یه حرفی بزنید اونجوری گفتم که ادامه بدید  302
نقل قول: منظور اینه ک همه زنا دغدغه شون شده خوشگل تر شدن 

فقط خانوما نیستن همه اینجور شدن 
نقل قول: اما رعایت نکردنش برای بقیه مشکل ایجاد میکنه

چند بار گفتم تا طرف خودش نخواد مشکلی براش پیش نمیاد حالا شما هرچی میخوای بپوشی یا نپوشی 
نقل قول: و اگه دیدن به درد هم نمیخورن؟
از لحاظ احساسی دچار مشکل نمیشن؟ وقت و انرژی که صرف شده چی؟
این هیچ تاثیری نداره روی روابط اینده شون؟

اگه به درد هم نخوردن خب جدا میشن ..این هم تو روابط دوستی هست هم زن و شوهری ..آسیبش توی روابط دوستی کم تر از زن و شوهری و نامزدی و ایناس ..تو روابط دوستی فقط احساسات آسیب میبینن ولی اونحوری هم احساساته هم کلی دردسر دیگه ... بازم بگم منظورم این نیست که روابط دوستی جایگزین ازدواج بشه ها فقط میگم این رابطه دوستی باشه تا به اون اطمینان نسبی برسن که به درد هم میخورن. بعد ازدواج کنن 

احساسات آسیب میبینن ..بعدشم خوب میشن اتفاق خاصی نمیفته ...اون ناله های اینستاگرامی رو کنار بذارید که بعد رفتنش من اون آدم سابق نشدم و اینا ... درسته اون آدم سابق نمیشید یه آدم با تجربه تر و عاقل تر میشید که میتونه شخص درست تری رو پیدا کنه 

نقل قول: والا ما مخالفتی با نامزدی نکردیم! با دوستی محالفت کردم من.
پس شما منظورتون از رابطه، فقط رابطه ایه که از اولش بگن ما قصدمون آشناییه برای اینکه به ازدواج ختم بشه یا نشه
درسته؟

چرا با دوستی مخالفید ؟ فرقش چیه ؟   نامزدی رو همه میدونن دوستی رو فقط خودتون میدونید ...

درسته منظورم همینه ... وگرنه دختر مردم که مسخره من نیست عمرش رو الکی تلف کنه و معطل من باشه 
نقل قول: اولا مگه شناخت به قصد ازدواج چقدر طول میکشه؟ ۵ سال با طرف دوستی ببینی اگ خوبه بعد ازدواج؟ خب اگه خوب نبود و به ازدواج ختم نشد چی؟ دوباره بعدی و همین چرخه رو ادامه بدیم هی آدمارو taste بکنیم؟ من نمیگم چی خوبه چی بد دارم میپرسم

ببینید اون که رابطه طولانی میشه کلی دلیل میتونه داشته باشه ..شما فرض کن هر دو نفر دانشجو هستن ..اول باید تکلیف درسشون مشخص بشه یا نه؟ تکلیف شغلشون چی؟ تکلیف سربازی پسره چی؟ ادامه تحصیل شاید ...تکلیف اینا باید مشخص شه بعد بتونن پا پیش بزارن برا رسمی کردن رابطه و ازدواج و این ها...
هی آدما رو taste کنیم چه حرفیه که میزنید؟ این برا وقتیه که دخترا هرزه باشن پسرا هم هول هی پارتنر عوض کنن ... روش سنتی هم آدم چند جا میره خواستگاری و یه مدت تعامل داره اگه پسندیدن ازدواج میکنن نه اینکه همون خونه اول عروسی کنن که 
نقل قول: یکی میگه اره همین روند بی تعهدی و هی عوض کردن خوبه

نمیدونم شما چرا با همین کلمه بی تعهدی خط میکشید رو همه حرف های من ...من کی حرف از بی تعهدی زدم ؟ فقط گفتم اگه دیدید به درد هم نمیخورید چه اصراریه به اسم تعهد همدیگه رو تحمل کنید؟ ( باز هم تاکید میکنم اکه مشکل قابل حل شدنه اون تعهد ایجاب میکنه که حلش کنید یا گذشت کنید ولی اگه مشکل بنیادی باشه خب احتمالا دو طرف به درد هم نمیخوردن )
نقل قول: اولا منظو از رسمی چیه؟ قاطی نشدن احساسات تا حد ممکن و حفظ فاصله تا حد ممکن
نه اینکه بریم محضر!
دوما اتفاقا توی این حالت رسمی خیلی خیلی راحتتره جدایی تا وقتی شما کلی وقت با دختره گذروندی

نه من منظورم از رسمی ازدواجه دیگه .. خانواده ها بدونن و برید محضر و عقد کنید ..نه اون رسمی 
نقل قول: مسئله اینه منظور از رابطه چیه؟ حد و حدودش چیه؟

یعنی از اولش هدف دو طرف مشخص باشه، ازدواج؟

حد و حدودش رو فرهنگ و اعتقادات دو طرف تعیین میکنه 

بله که باید مشخص باشه 
نقل قول:  یا نه همینجوری دوست باشن حالا یا ازدواج بشه یا نشده

خب وقتی نشد چی؟ شما دو سه سال با طرف بودی، خب چی؟ همه اونا کشکه؟

این رو خانم آسمان هم پرسیدن اونجا جواب میدم 
نقل قول: شما دو سه سال با طرف بودی، خب چی؟ همه اونا کشکه؟

اشمایی برای ازدواج مگه چقدر وقت میخواد؟ 

بالاتر جواب دادم تقریبا 

با بقیه حرف هاتون هم موافقم ... اون صحبت های جدی که فرمودید از ملزومات یه رابطه جدیه و اون چت کردنا و رستوران رفتن ها از فرعیات ...  تصور  من و شما از رابطه استاندارد یه کم متفاوته 
نقل قول: دوستمون یه نظری دادن که کاملا باهاش مخالفم
نقل قول: .

اکثریت جامعه این بین هستن، یعنی اگه حجاب از حدی بیاد پایین تر به لغزش می افتن.

خلاصه که وقتی که یه پسری میگه حجاب روم تاثیری نداره و شما زیادی حسساسی میخوام کلمو بکوبم دیوار  
[تصویر:  khansariha%20(60).gif] آخه خانوما حال آقایون رو که نمیدونن، فکر میکنن واقعا اینطوره

من گفتم بازم میگم اینکه نگاهت بیفته به یکی که حجاب نداره باعث تحریکت نمیشه ..اون دقت کردن به طرف و فکر و خیالات بعدشه که محرکه و این مشکلیه که ما پسرا باید با خودمون حلش کنیم نه اینکه به اون طرف بگیم چیکار کنه چیکار نکنه 
و باز هم گفتم اونی که نخواد به گناه بیفته کارش سخت تر میشه ولی نه اونقدر که دارید بزرگش میکنید ... در ثانی اونقدر تو مجازی چیزای عجیب تر هست که یه دختر بی حجاب جلوشون اصلا به حساب نمیاد  Khansariha (56)

نقل قول: 1. نظرتون چیه همین ارتباط با اطلاع خانواده ها باشه ؟؟ همین شهر بازی رفتنو چتو و ...

شما هم که چسبیدید به فرعیات Gigglesmile

بستگی به خونواده داره اگه دخالتی نکنن و فشاری وارد نکنن چه عیبی داره که بدونن تازه بهتر هم هست ..ولی معمولا نمیشه اونجوری آخر باید زهر خودشون رو بریزن 
نقل قول: موقع شروع این ارتباط به دختر خانم میگید هدفتون اشنایی ازدواجه ؟ یا مثلا فکر میکنید اگه هدف اصلیتون رو بگید ممکنه طرف براتون نقش بازی کنه و خود واقعیش نباشه 

ببینید دیفالت دخترا موقع وارد شدن به رابطه رو ازدواج تنظیم شده ( این حرف من نیست حرف همه روانشناس ها و استاد هاست) پسره هم که خب طبیعتاً خودش میدونه به خاطر ازدواج وارد رابطه شده ..ولی خب همون اول گفتنش خیلی غیر منطقیه شما خودت تصور کن یکی بیاد بهتون بگه سلام من قصد ازدواج با شما رو دارم میشه یه مدت با هم باشیم 42

اینطوریه که رابطه شروع میشه و یه مدت که ازش گذشت پسره با دختره درمیون میذاره که قصد ازدواج داره  بعد از اونجا به بعدش بحث ها جدی تر میشه و به خاطر اون آشنایی اولیه هم که از هم دارن به نظرم فیلم بازی کردن و دروغ گفتن سخت تر میشه ..بعد اگه این دوتا با هم به توافق برسن به خونواده اطلاع میدن و ...
نقل قول: آیا از نظر شما خواستگاری کردن مسولیت به همراه داره براتون ؟ درکل مزیت این آشنایی نسبت به خواستگاری سنتی چیه از نظر شما؟

ببینید وارد رابطه شدن کلا مسئولیت سنگینی به همراه داره چه خواستگاری باشه و مراسم های مرسوم چه دوستی 
مزیتش رو هم گفتم فشار خونواده ها دیگه رو دو طرف نیست و میتونن بدون دخالت خانواده و با استقلال تمام مهم ترین تصمیم زندگیشون رو بگیرن بدون فشار های اضافه که وای مردم چی میگن و فلانی این جور گفت و  من از وقتی بچه بودی دوست داشتم عروسم / دومادم فلان جور باشه و هزار تا چیز بزرگ و کوچیک دیگه .... و بعد خانواده رو در جریان تصمیمشون بذارن که راه برای سنگ اندازی و دخالتشون کم تر بشه 
نقل قول: به نظرتون میشه یه همچین ارتباطی بدون گناه باشه ؟

بستگی داره منظورتون از گناه چی باشه ... ارتباط با نا محرم که کلا گناهه  42
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان