امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امتیازات: 4.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

درد دل های شما

4. خیاط پاک دامن

جوان بسیار زیبا و خوش صورتی در بنی اسراسیل زندگی میکرد که به شغل خیاطی مشغول بود. زیبایی چهره او چنان بودکه توجه هرکسی را به خود جلب میکرد. روزی چند لباس دوخته بود تا آنها را به فروش برساند. پادشاه آن شهر، دختری بسیارزیبا و خوش اندام داشت که روزها به بام قصر می رفت و اطراف را تماشا میکرد. در یکی از روزها ناگاه چشمش به آن خیاط افتادکه ازکنار قصر عبور می کرد. وقتی چشم دختر به آن جوان افتاد، فریفته او شد و او را به عنوان خرید لباس به قصر خود دعوت کرد. هنگامی که جوان داخل قصر شد، دختر پادشاه او را به عمل منافی عفت دعوت کرد؛ ولی وقتی با مخالفت آن جوان پاک روبه رو شد، با تهدیدگفت: چاره ای جز اطاعت از من نداری.
جوان ابتدا اظهارکرد از خدا و آتش جهنم می ترسد؛ ولی وقتی با تهدید دختر روبه رو شد، اجازه گرفت که به بام قصر برود و خود را شست و شو دهد. دخترگفت: اشکالی ندارد؛ به شرط اینکه لباس های دوخته شدة خود را کنار من بگذاری تا یقین کنم که برمیگردی.
خیاط جوان لباس ها را همان جاگذاشت و خود به بام قصر رفت [تصویر:  confetti.gif]و خود را از بالای قصر به پایین پرتاب کرد تا دامنش به گناه آلو ده نشود[تصویر:  confetti.gif]. در این هنگام خداوند به جبرئیل امین دستور داد تا آن جوان را دریابد و او را محافظت نماید. وقتی جبرئیل آن جوان را روی زمین گذاشت، جوان به سوی خانه حرکت کرد. همسر او جلو آمد و پرسید: برای غذای امشب چه آ ورده ای؟ جوان گفت: ا مروز لباس ها را نسیه فروختم، فردا پول لباس ها را می پردازند. بعد رو به زن و فرزنداش کرد وگفت: امشب را با گرسنگی تحمل کنید تا فردا پولی به دست بیاورم و برای شما غذایی تهیه کنم. سپس به همسر خودگفت: برو تنوررا روشن کن تا همسایه ها فکر کنند ما در حال پختن نان هستیم. زن هم تنور را روشن کرد وکنار شوهر خود نشست. در این هنگام یکی از همسایگان وارد خانه شدکه از ایشان آتش بگیرد، دید مقداری نان داخل تنور است که نزدیک است بسوزد و از بین برود. آن زن فریاد زد: شما مشغول صحبت هستید؛ در حالی که نان های داخل تنور نزدیک است بسوزد.
همسر خیاط جوان سر تنور آمد و با تعجب دیدکه مقداری نان پخته میان تنور است، آنها را بیرون آورد و نزد شوهر خود رفت و حقیقت را جویا شد. جوان نیز داستان را برای او تعریف کرد وگفت: این نتیجه پاک‌دامنی و اطاعت از پروردگار است. هرکس با خدا باشد و درهرکاری رضایت خدا را در نظر داشته باشد، خداوند هم با او خواهد بود و مشکل وگرفتاری او را برطرف خواهد کرد.
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

أفْضَلُ الجِهادِ جِهادُ النَّفْسِ عنِ الهَوى ، و فِطامُها عَن 
جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

(1394 آذر 25، 11:00)Remember Death نوشته است: باز این احساسات فمنیستیت گل کرد ؟  Gigglesmile

اولا آیه قرآن داریم 

الْخَبِيثاتُ لِلْخَبِيثِينَ وَ الْخَبِيثُونَ لِلْخَبِيثاتِ وَ الطَّيِّباتُ لِلطَّيِّبِينَ وَ الطَّيِّبُونَ لِلطَّيِّباتِ أُولئِكَ مُبَرَّؤُنَ مِمَّا يَقُولُونَ لَهُمْ مَغْفِرَةٌ وَ رِزْقٌ كَرِيمٌ (نور- 26)

یعنی هیچ وقت یه زن سالم گیر یه مرد هرز نمیوفته مگر اینکه زنه خودشم در زمان جوانی غلطی کرده باشه 

ماهایی که درگیر این مشکل هستیم اصلا بعید نیست با همسری ازدواج کنیم که درگیر مشکل خ.ا. بوده - البته من این عدالت رو قبول دارم 

یکی به زن آدم نگاه هوس آلود کنه ! شوهره بیشتر زجر میکشه یا زنه ؟ مطمئن باش شوهرش بیشتر زجر میکشه ! تا اون باشه به ناموس مردن نگاه نکنه !

در ضمن برعکس این موارد هم هست که ن به شوهرش خیانت میکنه

اولا احساسات فیمینیستی نبود صرفا نظرمو گفتم
دوما نه! من مثالش همین الان تو ذهنمه خیلی هم بهش نزدیکم که بدونم 10 سالگی ازدواج کرده و اصلا نمی دونسته غلط چیه! ولی شوهرش از در هر خونه رد می شه اگر باز بود باید توشو نگاه کنه! هر زنی می بینه راحت درباره بدن و لباسش پیش زنه نظر می ده اونم کارشناسی معروفه اصلا تو شهر به هرزگی و برای این هرزگی خوب خرج می کنه و وقت می ذاره
سوما مردی که زنش براش فقط یه بازیچه جنسیه و به هزار تا بازیچه جنسی دیگه فکر می کنه براش واقعا اهمیتی نداره که کسی به زنش بی حرمتی کنه یا نه!

چهارما ... این یکی بماند

[تصویر:  nasimhayat.png]
 سپاس شده توسط
(1394 آذر 25، 11:38)می توانم نوشته است:
(1394 آذر 25، 11:00)Remember Death نوشته است: باز این احساسات فمنیستیت گل کرد ؟  Gigglesmile

اولا آیه قرآن داریم 

الْخَبِيثاتُ لِلْخَبِيثِينَ وَ الْخَبِيثُونَ لِلْخَبِيثاتِ وَ الطَّيِّباتُ لِلطَّيِّبِينَ وَ الطَّيِّبُونَ لِلطَّيِّباتِ أُولئِكَ مُبَرَّؤُنَ مِمَّا يَقُولُونَ لَهُمْ مَغْفِرَةٌ وَ رِزْقٌ كَرِيمٌ (نور- 26)

یعنی هیچ وقت یه زن سالم گیر یه مرد هرز نمیوفته مگر اینکه زنه خودشم در زمان جوانی غلطی کرده باشه 

ماهایی که درگیر این مشکل هستیم اصلا بعید نیست با همسری ازدواج کنیم که درگیر مشکل خ.ا. بوده - البته من این عدالت رو قبول دارم 

یکی به زن آدم نگاه هوس آلود کنه ! شوهره بیشتر زجر میکشه یا زنه ؟ مطمئن باش شوهرش بیشتر زجر میکشه ! تا اون باشه به ناموس مردن نگاه نکنه !

در ضمن برعکس این موارد هم هست که ن به شوهرش خیانت میکنه

اولا احساسات فیمینیستی نبود صرفا نظرمو گفتم
دوما نه! من مثالش همین الان تو ذهنمه خیلی هم بهش نزدیکم که بدونم 10 سالگی ازدواج کرده و اصلا نمی دونسته غلط چیه! ولی شوهرش از در هر خونه رد می شه اگر باز بود باید توشو نگاه کنه! هر زنی می بینه راحت درباره بدن و لباسش پیش زنه نظر می ده اونم کارشناسی معروفه اصلا تو شهر به هرزگی و برای این هرزگی خوب خرج می کنه و وقت می ذاره
سوما مردی که زنش براش فقط یه بازیچه جنسیه و به هزار تا بازیچه جنسی دیگه فکر می کنه براش واقعا اهمیتی نداره که کسی به زنش بی حرمتی کنه یا نه!

چهارما ... این یکی بماند

فمنیست رو که شوخی کردم اگر ناراحت شدین عذر میخوام 

بحث ازدواج تو سن کم برای زن قرار نیست که درست همون موقع به خطا کشیده بشه ممکنه تو آینده به خطا کشیده بشه

یعنی مردی تو سن 30 سالگی که آدم بدی بوده با دختری پاک که 15 سال داره ازدواج میکنه 

این مرد همچنان چشم چرونی میکنه مثلا 10 سال بعد که درختره شد 25 ساله یه حسی درون دختره اون دختر رو به نگاه کردن به مرد های غزیبه دعوت میکنه !!!

یزید که یزید بود و کثیف تر از اون تو دنیا نبود از یه نسل کثیف که شجره ملعونه نام داشت - حضرت زینب بهش گفت درسته ناموس و کنیزان خودت رو در پرده نگه داشتی ما که ناموس الله هستیم تو کوچه و خیابون اواره کردی ؟!

بعضی مواقع چشم چرونی مرد با چشم چرونی بقیه به همسرش جبران نمیشه 

بلکه با چشم چرونی همسرش نسبت به مردان غریبه جبران میشه 
أَعْدَي عَدُوِّكَ نَفْسَكَ الَّتِي بَيْنَ جَنْبَيْكَ - بزرگترین دشمن انسان، هوای نفس است

جَاهِدُوا أَهْوَاءَكُمْ كَمَا تُجَاهِدُونَ أَعْدَاءَكُم‏ - با هواهای نفسانی خودتان مثل دشمنتان بجنگید

به قبرستان گذر کردم صباحی شنیدم ناله و افغان و آهی شنیدم کله‌ای با خاک می‌گفت که این دنیا نمی‌ارزد بکاهی

اگه من رو صحت اون زن قسم بخورم چی؟

سپاس شده توسط
(1394 آذر 25، 11:59)می توانم نوشته است: اگه من رو صحت اون زن قسم بخورم چی؟

یعنی اون زن فاطمه زهراست یه قدیسه که هیچ گناهی نداشته اصلا شهوتی نداره 

تو عمرش از هیچ پسری خوشش نیومده ؟ 

شما که نمیتونی درم ورد بقیه قسم بخوری هر فردی خودش رو بهتر از بقیه میشناسه و خدا هر فردی رو بهتر از خود همون فرد میشناسه

شاید فردی در ظاهر خودش رو سالم نشون بده ولی باطنش چیز دیگه ای باشه ما که باطن بقیه رو نمی دونیم چه خبره ؟

شما در مورد صحت الانش نهایتا اونم از روی ظاهرش قسم میخوری در مورد 10 سال بعدشم میتونی قسم بخوری ؟ 

تازه ناموس که فقط همسر نیست دختر هم ناموس هست شاید رابطه حرامی با زنی برقرار کردی فردا پس فردا یه پسر جوان با دخترت رابطه حروم برقرار میکنه

از هر دستی بدی با همون دست میگیری

سپاس شده توسط
نشد!
شما قاعده کلی می گی و روش هستی
منم دل بحث ندارم
باشه اون زن زن بی خودیه
اگه مردی بد بود حتما زنش بد بوده یا بد خواهد شد

البته من حرفم این بود که این طور نگاهی بی انصافیه که یه بار مرد به زنش خیانت کنه بعدشم به جرم مرد زنش مورد دست درازی قرار بگیره

بعد یهو حرف عوض شد به اینکه زنه خودش بد هست!

اینم عیب نداره
ولی من حرف اول رو بیشتر قبول دارم مرد این طوری سر زن و بچه ش میاد حالا مردی که این طور نباشه نمی دونم سر زن و بچه ش میاد یا نه
از نزدیک ندیدم

سپاس شده توسط
نقل قول: باز این احساسات فمنیستیت گل کرد ؟ Gigglesmile

اولا آیه قرآن داریم

پیام این آیه اصلا چیز دیگه ست برادر من
کما اینکه تو تاریخ سراغ داریم افراد پاکی رو که همسرشون پاک نبوده ، از امام حسن (ع) که بالاتر نداریم ، اما به دست همسرشون به شهادت رسیدن
فقط و فقط و فقط      نماز

[تصویر:  05_blue.png] 
 سپاس شده توسط
(1394 آذر 25، 13:17)ehsan90 نوشته است:
نقل قول: باز این احساسات فمنیستیت گل کرد ؟  Gigglesmile

اولا آیه قرآن داریم

پیام این آیه اصلا چیز دیگه ست برادر من
کما اینکه تو تاریخ سراغ داریم افراد پاکی رو که همسرشون پاک نبوده ، از امام حسن (ع) که بالاتر نداریم ، اما به دست همسرشون به شهادت رسیدن

معصوم رو با غیر معصوم مقایسه نکنید 

آدم های معمولی  با این ایه سنجیده میشه 

ما اصاب من مصیبته فی الارض و لا فی انفسکم الا فی کتاب من قبل ان نبراها ان ذلک علی الله یسیر

یعنی هر بلایی تو زندگی سرتون میاد به خاطر گناهی که انجام دادین 

=============

در صورتیکه معصوم اگر بلایی بهش برسه به خاطر ترفیع درجست 

همسر لوط هم که پیغمبر بود زن فاسدی بود {البته نه فاسد جنسی}

و همسر نوح هم که بازم آدم فاسدی بود که تو قرآن اومده

سپاس شده توسط
برادر remmeber death عزیز
متن تون رو دوباره خوندم ، پیام و هدف متن تون درسته و من هم بهش معتقدم

اما اگر من گفتم پیام آیه چیز دیگه ست و ... اصلا منظورم این نیست که خدای ناکرده بخوام گناه رو توجیه کنم

به خاطر این امام معصوم رو مثال آوردم ، چون حد اعلی ش رو در نظر گرفتم

دقیقا چرا نمیشه معصوم رو با غیر معصوم سنجید ؟
میشه بفرمایید تا من آگاه بشم ؟
ممنون 53
فقط و فقط و فقط      نماز

[تصویر:  05_blue.png] 
 سپاس شده توسط
(1394 آذر 25، 13:50)ehsan90 نوشته است: برادر remmeber death عزیز
متن تون رو دوباره خوندم ، پیام و هدف متن تون درسته و من هم بهش معتقدم

اما اگر من گفتم پیام آیه چیز دیگه ست و ... اصلا منظورم این نیست که خدای ناکرده بخوام گناه رو توجیه کنم

به خاطر این امام معصوم رو مثال آوردم ، چون حد اعلی ش رو در نظر گرفتم

دقیقا چرا نمیشه معصوم رو با غیر معصوم سنجید ؟
میشه بفرمایید تا من آگاه بشم ؟
ممنون  53

خب این سوالی بود که یزید از امام سجاد پرسید 

یزید به امام سجاد گفت این بلایی که تو عاشورا سرت شما اومد به خاطر گناهان شما بود و این آیه رو خوند {که تو بالا نوشتم}

و امام سجاد هم تو جوابش گفت این آیه درمورد افراد معمولیه که گناه می کنند و خدا میخواد با مصیبت و بلا از بار گناهانشون کم کنه تا اون دنیا به زحمت نیوفتند !!

ولی ما خاندان عصمت هستیم و گناه نمی کنیم اگر بلایی مثل عاشورا هم سر ما بیاد به خاطر اینه که خدا ما رو دوست داره و میخواد با امتحان کردن ما و صبر ما در برابر امتحانش درجه ما رو رفیع کنه

خدا به هیچ کس بهشت رو مفتی نمیده حتی به امام سجاد !!!

الان فرق ما با امام سجاد هم تو همینه تو گناه کردن و نکردن 

{{{البته اینم تو پرانتز میگم درسته امام حسن و امام صادق و حضرت لوط و حضرت نوح با اینکه معصوم بودن زنان بدی داشتن ولی بدی زنان آنها در امور جنسی نبود چون زنان اونا به جز امام حسن باید نسل بعدی معصومین رو به دنیا بیارند و مثلا امام موسی کاظم باید از رحمی پاک متولد بشه- پس همسر امام صادق در موارد غیر جنسی میتونه بد باشه مثلا بدخلقی و گیر دادن ها و ...}}}

سپاس شده توسط
ما در مشارکتهایمان از گفتن موضوعاتی که به اختلاف عقیده کشیده شودخودداری میکنیم.

....................................................................

گروه ترک با هیچ فرقه، گروه مذهبی و سیاسی، سازمان یا نهادی مرتبط نمیباشد. هیچ گونه تمایلی برای شرکت در بحث ها و جدل ها ندارد و به هیچ علت با آن ها موافقت یا مخالفت نمیکند. هدف اصلی رسیدن به پاکی جنسی و حفظ آن و کمک به دیگران برای رسیدن به این مقصود است.

302 302 302 302 302

مشارکت همساده

دیروز یه اتفاق خیلی خوب افتاد برام و از شدت خوشحالی هیجان زده شدم. اینجا بود که شهوت بیدار شد به جونم افتاد. خواستم با جنس مخالف تماس بگیرم.

انگار اصلا بلد نیستم با احساساتم چطور مواجه بشم حتی تو خوشحالی هم میخوام به شهوت پناه ببرم

خدایا خودت دستمو بگیر
شايد خوشبختي همين باشد
كه با خودت نگويي :
كاش جايِ ديگري بودم
كارِ ديگري داشتم
يك آدمِ ديگري بودم ... !

53 عاقبتت بخیر همسفر 53
 سپاس شده توسط
با من صنما دل یک‌دله کن 53 گر سر ننهم، آنگه گله کن
مجنون شده‌ام؛ از بهر خدا، 53 زآن زلف خوشت، یک سلسله کن
سی‌پاره به کف در چلّه شدی 53 سی‌پاره منم! ترک چله کن
مجهول مرو، با غول مرو 53 زنهار! سفر با قافله کن
ای مطرب دل زآن نغمهٔ خوش 53 این مغز مرا پُرمشغله کن
ای زهره و مه زان شعلهٔ رو 53 دو چشم مرا دو مَشعله کن
ای موسی جان، چوبان شده‌ای 53 بر طور برو، ترک گَله کن!
نعلین ز دو پا بیرون کن و رو 53 در دشت طُویٰ پا آبله کن
تکیه‌گه تو حق شد نه عصا 53 انداز عصا! وآن را یله کن
فرعون هَویٰ چون شد حَیَوان 53 در گردن او، رو زنگله کن
 سپاس شده توسط
(1394 آذر 25، 14:47)همساده نوشته است: ما در مشارکتهایمان از گفتن موضوعاتی که به اختلاف عقیده کشیده شودخودداری میکنیم.

....................................................................

گروه ترک با هیچ فرقه، گروه مذهبی و سیاسی، سازمان یا نهادی مرتبط نمیباشد. هیچ گونه تمایلی برای شرکت در بحث ها و جدل ها ندارد و به هیچ علت با آن ها موافقت یا مخالفت نمیکند. هدف اصلی رسیدن به پاکی جنسی و حفظ آن و کمک به دیگران برای رسیدن به این مقصود است.

302 302 302 302 302

مشارکت همساده

دیروز یه اتفاق خیلی خوب افتاد برام و از شدت خوشحالی هیجان زده شدم. اینجا بود که شهوت بیدار شد به جونم افتاد. خواستم با جنس مخالف تماس بگیرم.

انگار اصلا بلد نیستم با احساساتم چطور مواجه بشم حتی تو خوشحالی هم میخوام به شهوت پناه ببرم

خدایا خودت دستمو بگیر

عقیده نبود که 2 تا آیه قرآن بود حالا اینجا کسی هست به خدا اعتقاد نداشته باشه ؟ 

اگر هست همچین کسی من ازش عذر میخوام از محضر شریفش که در مورد قرآن چیزی نوشتم 

================

بزارید من داستان ها مو بنویسم در مورد داستان ها هم بحث نکنیم [تصویر:  4chsmu1.gif]

================

دختری به دنبال شوهر

یکی از یاران پیامبر اکرم ص جوانی بود که به حُسن ظاهر شهرت داشت و کسی احتمال نمی داد که اوگناه کند. او روزها در مسجد و بازار به همراه مسلمانان بود؛ ولی شب ها به خانه‌های مردم دستبرد می زد. یک بار هنگامی که روز بود خانه ای را در نظرگرفت و چون تاریکی شب همه جا را فراگرفت، از دیوار خانه بالا رفت و به درون خانه نگاه کرد. خانه ای بود پر از اثاث و زنی جوان که تنها در خانه به سر می برد. شوهر آن زن از دنیا رفته بود و خویشاوندی نداشت. او به تنهایی درآن خانه زندگی می کرد و بخشی از وقت خود را به نماز شب و عبادت میگذراند.
دزد جوان با مشاهده جمال و زیبایی زن به فکرگناه افتاد و با خود گفت: امشب شب مراد است؛ بهره ای از مال و ثروت و بهره ای هم از لذت و شهوت.
سپس اندکی اندیشید و به فکر فرو رفت؛ ناگهان نوری الهی به آسمان جانش زد و دل تاریکش را به نور هدایت افروخت. با خود گفت: به فرض می میرم و به دادگاه الهی خوانده می شوم، در آن جا جواب صاحب روز جزا را چه بدهم؟
اَنگاه از عمل خود پشیمان شد و از دیوار پایین آمد و خجلت زده به خانه خویش بازگشت.
صبج روز بعد به مسجد آ مد و به جمع یاران رسول خدا ص پیوست. در این هنگام زن جوانی به مسجد آمد و به پیامبرکفت: ای رسول خدا! زنی هستم تنها و دارای خانه و ثروت. شوهرم از دنیا رفته است و کسی را ندارم. شب گذشته سایه‌ای روی دیوار دیدم، احتمال می دهم دزد بوده است، بسیار ترسیدم و تا صبح نخوابیدم. از شما می خواهم که مرا شوهر دهید، چیز دیگری نمی‌خواهم؛ زیرا از مال دنیا بی نیازم.
در این هنگام پیامبر! نگاهی به حاضران انداخت و میان آن جمع، نظری محبت آ میز به دزد جوان کرد و او را نزد خویش فراخواند، سپس از او پر سید: ازد واج کرده‌ای؟
گفت: نه!
فرمود: حاضری با این زن ازدواج کنی؟
عرض کرد: اختیار با شما است.
پیامبر اکرم ص آن زن را به ازدواج آن جوان درآورد و به او فرمو د: برخیز و با همسرت به خانه برو.
جوان پرهیزَکار برخاست و همراه آن زن به خانه اش رفت و برای شکرگزاری به درگاه خداوند، سخت مشغول نماز و عبادت شد.
زن که ازکار شوهر جوانش سخت شگفت زده شده بود، از او پرسید: این همه عبادت برای چیست؟
جوان پاسخ داد: عبادت و شکرگزاری من سببی دارد که باگفتن آن شگفت زده خواهی شد. من همان دزدی هستم که دیشب به خانه ات آ مدم؛ ولی برای رضای خدا از تجاوز به حریم عفت تو خودداری کردم و خدای بنده نواز به خاطر پرهیزگاری و توبه من، تو را از راه حلال به همراه وسایل این خانه به من عطاکرد. اکنون به شکرانه این عنایت و نعمت آیا نباید در عبادت او بکوشم؟
زن لبخندی زد وگفت: آری! نماز بالاترین جلوه سپاس و شکرگزاری به درگاه خداوند است.

سپاس شده توسط
الهی! کفی بی عزا ان اکون لک عبداً
و کفی بی فخراً ان تکون لی رباً
الهی! انت کما احب، فاجعلنی کما تحب
 سپاس شده توسط
 اَلْحَمْدُ لِلّهِ الَّذی لا یُهْتَکُ حِجابُهُ وَلا یُغْلَقُ
 ستایش خاص خدایی است که پرده اش دریده نشود و در خانه اش

بابُهُ وَلا یُرَدُّ سآئِلُهُ وَلا یُخَیَّبُ آمِلُهُ اَلْحَمْدُ لِلّهِ الَّذی یُوْمِنُ الْخآئِفینَ

بسته نگردد و خواهنده اش رد نشود و آرزومندش نومید نگردد ستایش خاص خدایی است که هراسناکان را امان بخشد

وَیُنَجِّی الصّالِحینَ وَیَرْفَعُ الْمُسْتَضْعَفینَ وَیَضَعُ الْمُسْتَکْبِرینَ وَ

و شایستگان را نجات دهد و ناتوان شمردگان را بلند کند و گردنکشان را زبون کند و

یُهْلِکُ مُلُوکاً وَیَسْتَخْلِفُ آخَرینِ وَالْحَمْدُ لِلّهِ قاِصمِ الجَّبارینَ مُبیرِ

شاهان را نابود کند و به جایشان دسته دیگری نشاند ستایش خدای را در هم شکننده سرکشان و نابودکننده

الظّالِمینَ مُدْرِکِ الْهارِبینَ نَکالِ الظّالِمینَ صَریخِ الْمُسْتَصْرِخینَ

ستمکاران دریابنده گریختگان کیفردهنده ظالمان فریادرس فریادخواهان

مَوْضِعِ حاجاتِ الطّالِبینَ مُعْتَمَدِ الْمُوْمِنینَ
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان