امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امتیازات: 4.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

درد دل های شما

(1391 خرداد 23، 14:37)ana نوشته است: ترک عزیز سلامKhansariha (8)
راستش من خودم امتحان نکردم ولی شنیدم خواب با قرص آرامش رو بر نمیگردونه و حالت یه خواب مصنوعی رو داره53258zu2qvp1d9v
مخصوصا که ممکنه زمان اثرش روی شما طولانی تر از زمانی باشه که شما باید بخوابی و باز استرس رو بیشتر کنه42
مثلا شما 6 ساعت بخوای بخوابی و مجبوری پاشی درس بخونی ولی یا نمیتونی بلند شی یا اگه بلند بشی و بخونی چون اثر قرص مونده خیلی اذیت میشی و نمیتونی بخونی و حالت بدتر میشهKhansariha (18)
به نظر من فکر قرص رو بذارید کنار.53
در مورد خواب یک چیز به نظرم میرسه :
با صدای قران بخوابید و قبلش همه چیز رو بسپارید به خدا
(به ناپلئون گفتن چطوریه که وسط جنگ از اسبت مای پایین و فوری خوابت میبره؟
گفت:من برای هر کارم یه قفسه توی ذهنم دارم53258zu2qvp1d9v
وقتی میخوام بخوابم تصور میکنم که همه قفسه ها رو بستم و هیچی نمیمونه و اون لحظه است که خوابم میبره.Khansariha (46)
شما هم عزیزکم،قبل از خواب همه قفسه ها رو توی ذهنت ببند و "بسم الله " بگو و بخواب.
باور کن ترک خوبم هیچی (جز گناه ) توی این دنیا ارزش استرس و نگرانی رو نداره.53258zu2qvp1d9v
حتی اگه به راهت و کارت یا نتیجه کارت اعتماد نداری به خدا اعتماد کن نازدارکم.Khansariha (8)

سلام

آقا رایتوس و آنای عزیزم ازتون ممنونمKhansariha (8)Khansariha (8)

این روزا اصلا شرایطم خوب نیست . همین که میام 2 دقیقه بخوابم همه جور فکری میاد سراغم

هر چقدرم که سعی می کنم به چیزی فکر نکنم و خودم رو ریلکس نشون بدم نمیشه که نمیشه....

ذهنم خیلی درگیره ... کاش این روزا زودتر تموم بشن ، کاش بتونم طاقت بیارم و نشکنم.

خدایا کمکم کن.Tears
[تصویر:  montada.rasoulallah.net-1315334274-U2520.gif]

«وَ اصْبِرْوا انَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ»

و صبر كنيد كه خدا با صابران است. (سوره انفاق، آيه 46).

[تصویر:  nasimhayat.png]
ترک...پس فردا پیر میشی آرزوی این شب بیداریا میمونه به دلت..
اینم یه دورس از زندگی که دیگه تکرار نمیشه چون فقط تو دوران تحصیل داریم از این اوضاع تووووووووووووووووووووووپ4fvfcja

من اصلا به این قرطی بازیای جدیدیا اعتماد ندارم-قرص و ...

از زندگی لذت ببر..لذذذذذذذذذذذذذذذذذذذذذذذذذذذذذذذذذذذذذذذت
خوشا باران و وصف بی مثالش
سلام
ترک چقدر ذکر میگی؟؟

صلوات زیاد بفرست..
استغفار ..
لاحول و لاقوة الا بالله...

همشون دارو هستن آآآ..
ب این دید نگاه کن..

از خدا بخواه ک آروم باشی..
حیفه..

ان شاء الله در پناهش باشی عزیزم..
یاعلی.53
[تصویر:  07c49977111e42a28fd6.jpg]

ترک خانوم این پست رو خوندین ؟ http://www.ktark.com/showthread.php?tid=405&pid=160540#pid160540

4fvfcja اگه فکرت که شلوغ شد سعی کن سرعت فکرت رو بیاری پایین ، اگه خیالات یا افکاری داری و از ذهنت بیرون نمیرن مثل یه نوار موسیقی سرعتش رو توی خیالت کم کن ! تمرکز کاری نداره یه لحظه توی این حالت به اطرافت توجه کن ، همینطور که سرعت فکر و ذهن و پردازش رو اوردی پایین دور و برت رو خوب ببین ، صدای تیک تیک ساعت ، نور یا تاریکی ، هر چی هست ، کنار این بتونی آروم آروم توجه رو ببر سمت یه نعمت از خدا و به زیبایی ها و عطمتش فکر کن ، گاهی من این وقت ها از پاسیو خونه یه برگ گیاه میکنم و با شگفتی به این شاهکار خدا دقت میکنم ، تونستی ذهنت رو توی اون لحظات اروم کنی و کم کم حضور خدا و زیباییش رو درک کنی ، و سپاسگذاری کنی ، این طوری یه عشق عظیم رو درک میکنی و احساسا بسیار خوبی پیدا میکنی مخصوصا اگه به نعمت ها و داده های خدا که اطرافت هست بیشتر و بیشتر به این نیت نگاه کنی .

.................

در باره ذکر هم سها خانوم فکر کنم برای نفی خواطر لااله الا الله رو سفارش میکنن ،

چون صلوات توجه به کثرت میاره نه وحدت و یه ذکر جمع هست ، صلوات برای شادی ، درک عشق و احساس خوب عالیه ، برای ادم تنها که روحیه کمی داره صلوات خیلی خوبه که یکم متوجه اطراف بشه !

ولی لااله الا الله یکم آدم رو با خودش یکی میکنه و فکر آدم جمع میشه و تمرکز پیدا میکنه ، از معنی اش هم میشه فهمید . وحدت شخصیت و فکر میاره ، عوارضش احساس نیاز به توجه به خدا ، کم شدن یکم روحیه و گوشه نشینی ایجاد میکنه باعث خلوت کردن آدم با خودش میشه ، زیاد که گفته باشه ذهن ادم کم تر تاثیر از پراکندگی و شلوغی میگیره و کم تر درگیر شلوغی ها و خیالات میشه ، برای از بین بردن شک و تردید ، افکار مزاحم عالیه ، همینطور برای درمان وسواس های فکری هم خوبه .

فرق صلوات با لااله الا الله مثل فرق رفتنه با برگشتن .
یعنی با یکی از بالا به پایین نگاه میکنی ولی با اون یکی از پایین به بالا نگاه میکنی .

برای همین دوتاش با هم شاید خنثی باشن ، آدم باید بستگی به شرایط خواست تعداد زیادی از این ها رو بگه یکی اش رو انتخاب کنه . (با راهنمایی از استاد یا مشاور معنوی )
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
سلام

می دونم حساس ام و نباید اینطوری باشم
ولی
از تبعیض ها واقعا دلم میگیره

هی...
کاش می تونستم...
نمی دونم دلیلش چیه؟؟؟
[تصویر:  final%201.png]
[تصویر:  size_550x415_Kids.png?1320708461]
آسمانیها مهربانند
اگر باور نداری
دستت را به آسمان بسپار
تا دلت بارانی شود
چه جرم كرده ام اي جان و دل به حضرت تو
كه طاعت من بيدل نميشود مقبول
[color=#32cd32]
(1391 خرداد 23، 18:41)righteous_40 نوشته است: 1276746pa51mbeg8j
فکر نمی کردم اینجوری باشم. فکر میکردم من آدم خوبی هستم. اما نیستم. یهو فهمیدم که نیستم. و هرکار کردم که خوب بشم
نشد. نمیشه. خدا گناه ها رو میبخشه. از توبه هم خیلی خوشش میاد.
ولی گناهی که تکرار بشه....
چقدر من پست شدم. پست پست پست....
توی گناه دارم دست و پا میزنم...
زندگیم رو له کردم. خیلی پستی........

(1390 آبان 3، 19:05)مجتبی نوشته است: اگر با من نبودش هیچ میلی ..... چرا جام مرا بشکست لیلی

مصیبت و بلا ، احساس دوری و قبض همون آجر هایی که خدا میندازه تا تو به خودت بیای

خدا میخواد جذبت کنه ! حتما به حکمتش هست که از این روش ، یکی رو لیلی به لا لاش میذاره ، یکی را دچار فقر میکنه یکی رو دچار مشکل و مصیبت میکنه ، اگه چیزی که میگی واقعا هست ، پس واقعا باید خدا رو شکر کنی !!

عارف دنبال درد و مصیبت میگرده ، یا یه بهونه یا یه سوراخ و نداری از فقرش که پیش خدا گدایی کنه

یکی رو کاری میکنه باش که هر کاری کنه نتونه یه گناهی رو ترک کنه !!

چون فعلن این گرفتاری و عجز براش مفیده ! و آثارش انقدر زیاده که پس فردا تو که حکمتش رو بفهمی میگی بیشتر از این نمیشه نمیشه ها میخواستم !!!

یکی میگفت خوب خواب و خیال برای من میکنی ،
بدبختی سرم میاد میگین از خداست ، نعمتم همین میگین همش مال خداست ! میگین : بگو خوب خدایی دارم !!!

بهش میگن :
اگه هم همش خواب و خیال باشه ، حالا که قراره خواب ببینی ، خواب خوب بببین . خواب خوب خوبه ! بهتر از خواب بد و کابوسه !

هنر اینه که توی این نمیشه نمیشه ها بش توکل کنی ، و یادش و خودش رو از هر چیز مهمتر بدونی ، و این که اگر عاشق باشی واقعا ، این بهترین فرصت و بهونه هاست برایا این که بری سمتش و براش ناز عاشقانه کنی و گدایی ...که ببین این وضع منه ..!

من همین ها را به یکی از بچه ها گفتم :

شاید خدا تو رو برای خودش میخواد ! شاید یه چیز معنوی میخواد بت بده ! صبرت رو زیاد کنه ، خالصترت کنه ، بیشتر بشناسیش ،

توی سیستم رشد خدا ما مثل تخم مرغ هایی هستیم که مرغی که روی اون نشسته و داره ما رو محافظت و بار میاره خدا و امامان هستن

اگه میخواییم رشد کنیم کافیه به اون ها ایمان مثبت و اعتماد داشته باشیم و توی اون سیستم پیش بریم

میگه من برای کسایی که میخوام هدایتشون کنم ، برنامه های خاص دارم ، کاری میکنم که گناه رو دوست نداشته باشن ، بعدش پشیمون بشن ، بعدش بیان به من نزدیک بشن ،

و مطمئن باشه که من حتما میخوام سالم بیارمش بیرون و یه رشد خوب به اون بدم .
53  تا حالا مهمترین تجربه ام این بوده که  که هیچ روشی توی ترک گناهان  مثل همنشینی با دوستان خدا جواب سریع و قطعی و موندگار  نمیده !53
آدم همیشه لگد از کسی میخوره ک باورش نمیشه
آدم همیشه تهمت و حرف ناروا از کسی میشنوه ک باهاش ندار بوده و درددل کرده
.
.
.
خداحافظ
(1390 آبان 3، 19:05)مجتبی نوشته است: 4fvfcja منم این اوضاع رو داشتم .......

ولی تجربیاتم کلن نشون داده همیشه از بالا منتظر تغییر باشم .ٰ‌یعنی از بالا خودم رو تغییر بدم نه از پایین ٰ‌..جایی از بس سرزنش میکنی یا عملکرد های بد با غیر قابل قبول رو از خودت میبینی ..جاهایی که این ها تکرار میشن یا اینکه خسته شدی از بست میخواستی خوب شی و این شرایط تغییر کنن و نشد ..
گاهی حرکت و زندگی صعود داره گاهی نزول ..نزول فکر ..نزول روحیه ...وقتی که روی امیدت و روحیه ات کار کنی و قتی که از بالا منتظر گشایش باشی ...یه توسلی بکنی یه در دودل حسابی مخصوصا توی شرایطی که مظطر میشی و درمونده اونوقت گاهی میبینی بادی میاد با کلی روحیه و چیز های غیر قابل پیش بینی ..یا به قولی به یه اشاره همه چیزی که توش مونده بودی حل میشه ...
.
اونوقت گاهی آدم این اوقات که خودش رو میبینه به این فکر میکنه که چیکارست ..شاید هر چی و هر وقت بخواد پایین رو ببینه جز ظلم و سرزنشی که از خودش بود نمی دید ...ولی از بالا که منتظر باشه آتیشی توی دلش میفته از میل و کشش به اون از اراده اش و از عظمتش و اینطور میسوزه جلوی خودش وقتی که در این شرایط نگاهی به خودش میکنه می سوزه و این حرارت و کشش برای فرار از خودش و رفتن به بالا بیشتر میشه ...کم کم طرف میشه دلسوخته ........برای همین میگن بد بیاری و سرزنش ؛ سوزی که هست خودش سازه .
سلام جناب پرواز جغد
شاید برای همین حضرت علی گفتن : به دوستتون هر حرفی رو نزنید چون ممکنه روزی دشمنتون بشه و به ضررتون ازش استفاده کنه و به دشمنتون هر بدی رو نکنید چون ممکنه روزی دوستتون بشه و شرمنده اش بشید.(البته این عین کلام نیست،به زبان خودم گفتم)
خوب، به این دلیله که ما قلبمونو پیش دوستمون میگیریم توی دستمون و میاریم جلوش .به همین دلیل هر ضربه خواسته یا ناخواسته اون، آسیب جدی میزنه بهمون ،ولی با غریبه ها قلبمون رو جای امن و اون پشت پشتا میذاریم.
اون فرد رو ببخشید هرچند بخشیدن کار سختیه و خود من کمتر این کارو بلدم ولی میگن اگه ببخشید خودتون به آرامش میرسید.
در پناه حضرت حق 53
سلام
خیلی دلم گرفته فکر کنم این جا جایی ک میتونم حداقل یکم حرف بزنم وخالی شم
دلم گرفته اول از خودم وقتی خودم هوای خودمو ندارم چه توقعی میشه از دیگران داشت
دلم از این گرفته که حتی دوستام بعد این همه دوستی بهم وفا نکردن
دلم گرفته که چرا با این همه استرس با این همه ترسی که از کنکور دارم چرا درس نمی خونم
دلم خیلی گرفته انگار زندگیم خیلی نامنظم شده واقعا دلم گرفته نمیدونم چی کار کنم
آرزویی بکن ........

گوش های خدا پر است از آرزو ... و دستانش پر از معجزه....

ارزویی بکن............

شاید بزرگترین خواسته ات کوچکترین معجزه اش باشد!!

آرزویی بکن .......................................
[تصویر:  u2kig0x2xk6igwj759y.png]

رسما عذر میخوام.امشب خیلی دارم پست میزنم1276746pa51mbeg8j
امــــــــــــــــــــــا:
53دختر تنها:
بدترین سال که بدترین نامردیها رو میبینی همین سال کنکوره
پس جز خدا و پدر و مادرت به کسی تکیه نکن .به هیچکس.
به نظر من این کارها:
1-فردا اتاقتو جمع کن.خیلی تمیز.
2- کتابهاتو تفکیک کن و مرتب بذار.
3-ببین چند روز مونده.
4-با عقلت و نه با احساست فکر کن
فکر کن بهترین کار در این زمان چیه
5- دوش بگیر
6- یه "بسم الله" از ته قلبت بگو و نتیجه رو چه خوب چه بد به خدا بنداز
و شروع کن.
حتی توی همین زمان کم.53
یادت باشه اگه توکل کنی شاید خدا بیشتر از حقت بهت نده(تازه از کجا معلوم ) ولی به جاش توی محیط اطرافت عزت میده بهت و در برابر دیگران ازت حمایت میکنه.
به خدا با همه قلبت اعتماد کن.پشیمون نمیشی نازدارکم.
یا علی.
در پناه حضرت حق.Khansariha (8)
53 منم گاهی به خودم که دل میبندم دلم میگیره
،
پس به خودم میگم به خدا دل ببند ، بعد دلم باز میشه .

یعنی بعضی وقتها که دلم گرفته یا پریشون شدم دیدم ناشی از این بوده که خیلی وقتها در عمل به خودم متوکل میشم ، ولی بعد وقتی فهمیدم ، تا به خدا توکل میکنم دلم باز میشه .

به خدا دل ببند و خودت رو هم مال خدا بدون ، خوبی هات رو مال خدا بدون ، حتی بدی هات هم مال خدا بدون ، آدم یه آینه یا یا شیشه دست خودش از کسی امانت میگیره اگه کثیفش کرد زود خودش رو جمع میکنه که اون رو پاک کنه ،چون مال کسیه که خودش رو امانت دار و اون میدونه وبش دلبسته ، این دلبستگی این جور مواقع باعث میشه ادم دلش باز بشه .
.
منم همونایی که آنا گفت42....
با کنکور فقط باید کنار اومد....چاره ایی نیست.....نذار طوری بشه که حسرتشو بخوری و بگی کاش یه کم بیشتر به خودم فشار اورده بودم....قضیه همون قورباغه هست....باید قورتش بدی...هرچقدرم که چندش آور باشه...Smiley-face-thumb
ان شالله موفق باشی....
همه ی کنکوریا موفق باشن53258zu2qvp1d9v
چه خوب یادم هست

عبارتی که به ییلاق ذهن وارد شد:

وسیع باش،و تنها و سربه زیر و سخت.

53
مشاعره که میکنین، ثابت کنین میتونین بنویسین،لطفاً حکایات سعدی رو بخونید،بعضی جمله ها زندگیه آدمو دگرگون میکنه،حوصلتون سر رفت داستانم بخونید،با ادبا و شعرا حال کنید و فالتون و بخونید،متنهای عشقولی بخونیدوبنویسین،با خدای خودتون عاشقانه حرف بزنید!

جملات و متونی که از دکتر شریعتی میذارین صرفا با ذکر منبع لطفا!

[تصویر:  akmmowr4h0rrml1nl43w.png]
بچه ها ممنونم از همه تون.
خیلی حرفاتون آرامش بخش بود.
خدا رو شکر میکنم که هنوز ماه رجب تموم نشده...
خیلی توبه راحت تره توی این ماه...
............................................................................
من زندگیم رو متوقف کردم برای ترک خ.ا و ترک هم نمیکنم...
عمرم هم داره میره...
سعی می کنم بزرگ بشم.
بسه هرچقدر بچگی کردم...
42 مرسی از همه تون
(1391 خرداد 23، 23:19)dokhtare tanha نوشته است:
سلام
خیلی دلم گرفته فکر کنم این جا جایی ک میتونم حداقل یکم حرف بزنم وخالی شم
دلم گرفته اول از خودم وقتی خودم هوای خودمو ندارم چه توقعی میشه از دیگران داشت
دلم از این گرفته که حتی دوستام بعد این همه دوستی بهم وفا نکردن
دلم گرفته که چرا با این همه استرس با این همه ترسی که از کنکور دارم چرا درس نمی خونم
دلم خیلی گرفته انگار زندگیم خیلی نامنظم شده واقعا دلم گرفته نمیدونم چی کار کنم

سلام دختر تنها.من هجده سالمه تقریبا همسنیم حرفتو خوب میفهمم.وقتی نوشته ات رو خوندم احساس کردم انگاری خودم نوشتمشون.البته به جز بند سومش.
دختر تنهاجون درسته که ما از خودمون غافل شدیم و هوای خودمونو نداشتیم.ولی وقتی اومدیم توی کانون تصمیم گرفتیم دیگه زندگی قبلی رو نداشته باشیم.
منم کنکور دارم 15 روز دیگه.میفهمم چی میگی عزیزم
[img=0x0]http://8pic.ir/images/u2kig0x2xk6igwj759y.png[/img][تصویر:  QS_7c5f964da77044e88497dbf7f765d819.jpg]

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 6 مهمان