نظرسنجی: به نظر شما برای شروع یه زندگی خوب، ایجاد کدوم عادت خوب موثره؟اگر گزینه ی دیگه ای مد نظرتون هست به سرپرست مسابقه اطلاع بدین.
این نظرسنجی بسته شده است.
خواب منظم و با برنامه
12.88%
63
12.88%
خوش اخلاقی (ترک پرخاشگری)
9.20%
45
9.20%
نظم داشتن
12.88%
63
12.88%
زندگی کردن در زمان حال
10.02%
49
10.02%
فعال و با حوصله بودن
9.41%
46
9.41%
استفاده مفید و به اندازه از اینترنت
8.38%
41
8.38%
ورزش
10.22%
50
10.22%
خوش رفتاری با والدین
8.38%
41
8.38%
مثبت نگری
12.68%
62
12.68%
راست گو بودن
5.93%
29
5.93%
در کل
489 رأی
100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مسابقه شروع زندگی خوب، (سرپرست: *شهریار*،یا باب الحوائج ، سنا)

سلام سنا جان
من نظم در محل کار رو سه کار مهم برا خودم نوشتم که همونا رو هر روز انجام بدم و این سبک هست و دیروز همشو انجام دادم به خوبی 1
ولی تلاوت قرآن رو درست میگی یکم سنگینه.
ممنونم از راهنماییت عزیزم

. تلاوت قرآن هر روز 1 صفحه بعد از نماز صبح و 1 صفحه بعد از نماز مغرب و عشا
2. خوش اخلاق بودن در تمام طول روز
3. نظم در محل کار
4. تمرین تایپ هر روز ساعت 4.5 تا 5 بعد از ظهر
5. مرتب کردن فایل های کامپیوتر هر روز نیم ساعت ... فعلا تا وقتی که مرتب شد.
هفته اول :
شنبه : 0 / یکشنبه :0 / دوشنبه : 0 /سه شنبه : 0 / چهارشنبه: 0 / پنجشنبه :0 / جمعه :0

هفته دوم :
شنبه : 0/ یکشنبه : 0 / دوشنبه :  5 Confetti /سه شنبه :   / چهارشنبه:   / پنجشنبه :   / جمعه : 
[img=0x0]http://avazak.ir/Java/line/Avazak.ir-Line5.gif[/img]

کارگاه آموزشی تالار مسابقات

کنترل نگاه و ذهن                                               مسابقه بهترین ها

قرار عاشقی                                   نماز و روزه های قضا و مستحبی[img=0x0]http://dingo.care2.com/c2c/emoticons/star.gif[/img] 

جشن پاکی مسابقات   

[img=0x0]http://s6.picofile.com/file/8236215876/u2kig0x2xk6igwj759y.jpg[/img]
 سپاس شده توسط
هفته ی اول :
شنبه : 5 یکشنبه : 5 دوشنبه :4 سه شنبه : 3 چهار شنبه: 5 پنج شنبه : 4 جمعه: 4 (مجموع 30)
هفته ی دوم :
شنبه : 5 یکشنبه : 4 دوشنبه :5 سه شنبه : چهار شنبه: پنج شنبه : جمعه:

1-ارتباط با خدا با نماز اول وقت و ادعیه ماه مبارک (نماز های یومیه سر وقت+ ادعیه بعد نمازها)
2-مطالعه (روزی یک ساعت و نیم ساعت صبح ها و نیم ساعت شب ها مطالعه کتاب)
3-کمک به مامان (آشپزی و اماده کردن افطاری)
4-نقاشی (هرعصر یک تمرین نقاشی)
5-تمرین نویسندگی (هر شب یک صفحه تمرین)
[تصویر:  500x890_1467400547823899_1_.jpg]

شک نکن...
درست در لحظه آخر
در اوج توکل و در نهایت تاریکی
نوری نمایان میشود
معجزه ای رخ میدهد
خدا از راه میرسد....

لطفا با احتیاط نا امید شوید , معجزه خبر نمیدهد ...

[تصویر:  u2kig0x2xk6igwj759y.jpg]
 سپاس شده توسط
(1395 خرداد 20، 12:01)سنــا نوشته است:
به نام خدا

سلااااااااام

حلول ماه مبارک رمضان رو تبریک میگم خدمت همگی

49-2 49-2 49-2

حدیثی زیبا از امام علی (ع) در نهج البلاغه

من ، به شما و همه فرزندان و خاندانم و كسانى را كه نامه من بدانان مى‏رسد ، به پروا كردن از خدا و نظم در كارها سفارش مى‏كنم .

موضوع این ماه مسابقه شروع زندگی خوب

"منظــــــــم بودن "

زمان مسابقه از شنبه 22 خرداد الی 18 تیر
به مدت 4 هفته

قوانین مسابقه :

1.انتخاب موارد مسابقه:
هر کسی 5 تا کار خاص از موارد پیشنهادی زیر یا هر کاری خارج از این لیست که در توان خودش میبینه و تصمیم داره که در ماه مبارک رمضان انجام بده انتخاب کنه

موراد پیشنهادی :

نظم محیط :  نظم در اتاق شخصی یا محیط کار (مرتب بودن و گذاشتن هر چیزی سرجای خودش)

نظم در عبادت : نماز اول وقت ، نماز با حضور قلب ، نماز جماعت ،تلاوت قرآن  ،ادعیه خاص ماه مبارک رمضان ، ذکر گفتن در اوقات تلف شده یا زمان ایاب و ذهاب، نماز شب ، دایم الوضو بودن یا وضو هنگام خواب، نماز شب و ...

نظم در کارهای شخصی : تنظیم ساعات خواب و بیداری ، مطالعه درسی ، مطالعه کتاب غیر درسی ، ساعات استفاده از اینترنت و کانون ، ورزش سبک و ...

2.تعیین بازه ی زمانی: یک بازه ی زمانی مشخص برای اجرای هر کدوم از اون 5 کار مشخص کنید و سعی کنید هر روز در زمان تعیین شده انجامش بدین.

3.پایبندی و منظم بودن در اجرای برنامه : سعی کنید تا جای ممکن به برنامتون پایبند باشید و به بهانه تنبلی ، حوصله نداشتن و خستگی برنامه رو بهم نزنید.

4. انعطاف پذیر باشید :  در مواردی عقل حکم میکنه که به دلایل موجه برنامه جابجا بشه ، در این موارد مشکلی نیست و اگر برنامه کمی دیرتر از موعد هم انجام بشه امتیاز اون کار رو میگیرید.

5. ارزیابی : به هر کار 1 امتیاز تعلق میگیره ، اگر هر 5 کار رو در زمان مقرر انجام دادین 5 امتیاز میگیرین و اگر بعضی از کارها اصلا انجام نشد، کامل انجام نشد یا در ساعات خاص خودش انجام نشد به همون نسبت امتیاز رو کم میکنید.

49-2 این هم فرم مسابقه ، که برای راحتی تو امتیاز دادن میتونید دانلود و پرینتش کنید 49-2
دانلــــــود
سلام 
منم دوست دارم تو این مسابقه شرکت کنم دیر رسیدم 
چون زیاد با بخشهای مختلف اینجا اشنایی ندارم
امکانش هس منم راه بدین؟  302
یه سوال داشتم من چطور میتونم از مسابقات این چنینی توی سایت با خبر شم؟ عضو نسیم حیات هم هستم 
الان نمیدونم چطوری سر از اینجا در اوردم چندتا لینک پشت سر هم اومدم رسیدم اینجا22
♧ ما ابدیت را در پیش داریم♧
 سپاس شده توسط
سلام شادن جون

خوش اومدی عزیزم 302

آره از همین امروز میتونی شروع کنی 49-2

اگه اون نوارهای رنگی بالای سایت رو نگاه کنی همیشه چند روز قبل شروع مسابقه اون بالا اعلام میکنیم
 سپاس شده توسط
سلام دوستان مسیر پاکی
طاعاتتون قبول باشه ان شاءالله
من تازه این مسابقه رو دیدم اقا میشه منم بازی؟ 302
اینقد لینک تو لینک شد نفهمیدم چطور سر از این صفحه در اوردم..من جدول رو دانلود کردم و دوست دارم تو مسابقه شرکت کنم
♧ ما ابدیت را در پیش داریم♧
 سپاس شده توسط
(1395 تير 1، 17:49)شادن نوشته است: سلام دوستان مسیر پاکی
طاعاتتون قبول باشه ان شاءالله
من تازه این مسابقه رو دیدم اقا میشه منم بازی؟ 302
اینقد لینک تو لینک شد نفهمیدم چطور سر از این صفحه در اوردم..من جدول رو دانلود کردم و دوست دارم تو مسابقه شرکت کنم

سلام عزیزم
خوش اومدی

5 تا کاری رو که میخوای برای مسابقه انتخاب کنی اینجا بنویس
 سپاس شده توسط
سلام

خداهمراهمونه
هفته اول :
شنبه : 1  / یکشنبه :1/ دوشنبه :1.5 /سه شنبه : 3/ چهارشنبه: 2.5/ پنجشنبه : 2/ جمعه :2
هفته دوم :
شنبه : 3.5  / یکشنبه :3.5/ دوشنبه :4 /سه شنبه : 0.5/ چهارشنبه: / پنجشنبه : / جمعه :

1) نظم در خواب. شب نهایت تا 11ونیم بخابم. صبح نهایت 6ونیم بیدار بشم و ساعت خواب صبح رو ب مرور برم ب عقب.
2) نظم در نماز اول وقت
3) نظم در یادگیری روزانه مطالب جدید و کاربردی( مطالعه و گوش دادن ب سخنرانی ها) حدود نیم ساعت در روز.در وقت های مرده
4) نظم در یادگیری زبان. روزی یک ربع و ب مرور بیشتر بشه.احتمال زیاد شب قبل از خواب یا بعد از افطار
5) نظم در نرمش کردن. نرمش صبحگاهی و حرکت اصلاحی در 3 نوبت.هر کدام0.25 نمره
1)خواب رو اصلن نمیتونم مدیریت کنم.شبا ک اصلن نمیشه تا 11ونیم بخابم. صبحام ک یا تنبلی میکنم یا خوابم میاد. نمیدونمم چ پاداشی براش بذارم ک کمکم کنه. هیچ پاداشی بالاتر از شیرینی خواب نیست Hanghead
2)نماز رو هم ک خداروشکر خیلی بهتر شدم. مگه اینکه خونه نباشم و سراذان خونه نباشم یا جایی ک بشه نماز خوند.پاداششم ک همون حس خوب نماز اول وقته
3)یادگیری روزانه مطالب جدید هم خیلی خوب بوده. بیشتر کتاب میخونم یا سخنرانی گوش میدم.چون علاقه دارم و انجامش میدم پاداشی در نظر نمیگیرم.
4) زبان رو هم تنبلی کردم حسابی. اصلن دو روز فقط خوندم. یعنی نرم افزاری ک برای این منظور انتخاب کردم تعداد لغاتش زیاده و خسته کننده. باید ابزار رو تغییر بدم.
5)توی نرمش و حرکت اصلاحی هم ی کمی تنبلی میکنم. پاداش: اگه انجام دادم بعدش میتونم بیام کانون Khansariha (69)
سناجان ی پیشنهادی راهکاری چیزی بفرمایید ک کمکم کنه. 
هر موقع بهم مشورت دادی جواب خوبی گرفتم.ممنونتم عزیزم Confetti 302
 سپاس شده توسط
هفته اول :
شنبه : 0/ یکشنبه :0/ دوشنبه : 4 /سه شنبه : 3 / چهارشنبه: 5 / پنجشنبه :2  / جمعه :5

هفته دوم :
شنبه : 5 / یکشنبه : 5 / دوشنبه : /سه شنبه :  / چهارشنبه:   / پنجشنبه :   / جمعه : 

1- خواندن روزانه قران ( بعد از نماز ظهر و عصر )
2- روزی 5 ایه الکرسی ( بعد از نماز ظهر)
3- خواندن دعای عشرات ( صبح )
4- م. س ( ساعت 11 به بعد )
5- م.ک ( اخر شب )
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
 سپاس شده توسط
(1395 تير 1، 10:52)سنــا نوشته است:
ســــــــــــــــــــــــــــــلام
به همه ی دوستای عزیز

شاید تعجب کرده باشید از اینکه چرا این سری به طور منظم نکته نداریم برای مسابقه
راستش خیلی گشتم اما اون چیزی که در مورد نظم دنبالش بودم نتونستم پیدا کنم
فقط چند تا مقاله از سایت متمم توجهم رو به خودش جلب کرد و به نظرم خیلی مفیده و ارزش خوندن داره
اما چون اجازه ی نشر مطالبش رو نمیده نمیتونم نکاتش رو اینجا بذارم
فقط هر چند روز یک بار آدرس یکی از مقالات مرتبط با نظمش رو میذارم
لطفا بی زحمت خودتون برید و مطالعه کنید
و بعد به سوالاتی که مطرح میکنم پاسخ بدین
لازم به ذکره که این کار  امتیاز تشویقی داره
2uge4p4
این لینک اولین مقاله

نظم شخصی و کاربرد آن در مدیریت زمان

برای اینکه لینک مقاله ای که دادم متن کامل و بهتون نشون بده باید زحمت بکشین عضو سایت متمم بشین [تصویر:  4chsmu1.gif]
وگرنه بخشی از مقاله رو فقط نشون میده  و نمیتونید به سوالات جواب بدین

تا 3 روز آینده فرصت دارید بخونید و به سوالات پاسخ بدین
کپی کردن از اون سایت قبول نیست ، برداشت شخصی خودتون رو به زبان خودتون بنویسید
هر سوال 1 امتیاز تشویقی داره  که در پایان مسابقه به امتیازتون اضافه میشه
جواب دادن به هر سه سوال هم 5 امتیاز داره

سوالات :

1.تعریف نظم شخصی چیست؟
2.تعریف تحلیل منطقی؟
3. از 5 تا کاری که برای مسابقه انتخاب کردین بررسی کنید و ببینید کدومشون بر اساس تحلیل منطقی و کدوم بر اساس تفکر احساسی انتخاب شدن؟ یا یکی از تصمیم های قبلی تون که بر اساس تحلیل منطقی گرفته نشده رو بنویسید.
میتونید به هر 3 سوال یا فقط به هر سوالی که دوست داشتین پاسخ بدین
317

منتظریما
موفق باشید
49-2

راستی اینم مدال مسابقه ی ماست به بچه های منظم
317 317 317 317
که آقای قاصدک زحمتش رو کشیدن
میانگین امتیاز بالای 3 این مدال رو هدیه میگیرن

[تصویر:  sdh55fs9afxjvy7aevq2.gif]
 سپاس شده توسط
هفته ی اول :
شنبه : 5 یکشنبه : 5 دوشنبه :4 سه شنبه : 3 چهار شنبه: 5 پنج شنبه : 4 جمعه: 4 (مجموع 30)
هفته ی دوم :
شنبه : 5 یکشنبه : 4 دوشنبه :5 سه شنبه : 5 چهار شنبه: پنج شنبه : جمعه:

1-ارتباط با خدا با نماز اول وقت و ادعیه ماه مبارک (نماز های یومیه سر وقت+ ادعیه بعد نمازها)

شک نکن...
درست در لحظه آخر
نوری نمایان میشود
معجزه ای رخ میدهد
خدا از راه میرسد....

سپاس شده توسط
هفته اول :
شنبه : 0/ یکشنبه :0/ دوشنبه : 4 /سه شنبه : 3 / چهارشنبه: 5 / پنجشنبه :2  / جمعه :5

هفته دوم :
شنبه : 5 / یکشنبه : 5 / دوشنبه : /سه شنبه :  / چهارشنبه: 5   / پنجشنبه :   / جمعه : 

1- خواندن روزانه قران ( بعد از نماز ظهر و عصر )
2- روزی 5 ایه الکرسی ( بعد از نماز ظهر)
3- خواندن دعای عشرات ( صبح )
4- م. س ( ساعت 11 به بعد )
5- م.ک ( اخر شب )

سوالا رو بعدا سر فرصت جواب میدم ... 303
[تصویر:  147.gif]
[تصویر:  ImamMahdi_mahdiyar_ir_Psd_7.jpg]
[تصویر:  05_blue3.png]
 سپاس شده توسط
هفته دوم همش صفر ...
 سپاس شده توسط
هفته ی اول :
هفته ی دوم :
شنبه : 5 یکشنبه : 4 دوشنبه :5 سه شنبه : 5 چهار شنبه: 4 پنج شنبه : جمعه:

شک نکن...
درست در لحظه آخر
نوری نمایان میشود
معجزه ای رخ میدهد
خدا از راه میرسد....

سپاس شده توسط
سلام

نقل قول: سناجان ی پیشنهادی راهکاری چیزی بفرمایید ک کمکم کنه.

عزیزم مقالاتی که میذارم رو بخون ..ان شاء الله کمکت میکنه بهتر تر بشی

(1395 تير 3، 13:14)تـــواب نوشته است: هفته دوم همش صفر ...

چرا؟؟؟؟؟؟
هفته اول خوب پیش رفتینا

65 بچه ها یک نکته مهم 65
برای اینکه لینک مقاله ای که دادم متن کامل و بهتون نشون بده باید زحمت بکشین عضو سایت متمم بشین 4chsmu1
وگرنه بخشی از مقاله رو فقط نشون میده  و نمیتونید به سوالات جواب بدین
خب حالا که هیچکس به سوالات جواب نمیده خودم اول میدم Swear1 
ای بی ذوقا Swear1 

نقل قول:
1.تعریف نظم شخصی چیست؟
2.تعریف تحلیل منطقی؟
3. از 5 تا کاری که برای مسابقه انتخاب کردین بررسی کنید و ببینید کدومشون بر اساس تحلیل منطقی و کدوم بر اساس تفکر احساسی انتخاب شدن؟ یا یکی از تصمیم های قبلی تون که بر اساس تحلیل منطقی گرفته نشده رو بنویسید.

1. به نظر من اون چیزی که فهمیدم نظم شخصی یعنی سعی کنیم همیشه و تو همه ی کارها تصمیم منطقی بگیریم و   از تصمیمات لحظه ای و احساسی دور باشیم
تصمیم احساسی مثل اینکه مثلا من یهو وسط درس خوندن هوس کنم یک دقیقه برم یه سر به تلگرام بزنم ، یهو به خودم میام میبینم یک دقیقه شده یک ساعت و من از درسم عقب موندم Shy

2. تحلیل منطقی یعنی ابتدا نیازها و انگیزه های  واقعی خودمون رو ارزیابی کنیم وبعد بهترین گزینه رو برای رسیدن به نیازها ی خودمون انتخاب کنیم
مثلا من اگر میخوام کتابی بخرم یا مطالعه کنم باید اول بدونم آیا این کتاب به درد من میخوره ؟منو به هدفم میرسونه؟نیاز واقعیم رو برطرف میکنه ؟
اگر آره ، میخرمش و مسلما باعث میشه کمتر تنبلی کنم و انگیزه ی بیشتری داشته باشم برای  خوندنش ..ولی اگه بر اساس تصمیم احساسی و لحظه ای همینطور برم کتابخونه و چندتا کتاب بردارم که به درد نیازهای من نمیخوره ، مسلما هیچوقت انگیزه ی خوندنش رو پیدا نمیکنم  و این میشه که میگم چرا من موفق نمیشم برنامم رو اجرا کنم؟!
3.
1.نماز شب ( قبل یا بعد از سحری)   ===>> چون هدف اصلی و کلی من نزدیک شدن به خداست پس به نظرم نماز شب چیزیه که منو بیشتر به خدا نزدیک میکنه پس یه تصمیم منطقیه
2.تلاوت قرآن یک صفحه هر روز بعد از نماز عصر ====> ایضا مثل بالایی پس تصمیم منطقی
3.مطالعه درسی حداقل نیم ساعت هر روز عصر بین ساعت 4 الی 7 ===>> یکی از هدف های مهم امسالم افزایش علم و دانش و بهتر کردن مهارت های کاریه که مطالعه ی درسی منو به این هدف مهم نزدیک میکنه پس یه تصمیم منطقیه
4.گوش دادن به سخنرانی ... هر شب ساعت 11:30 الی12:30 : قراره امسال اگر خدا بخواد یکی از تصمیم های مهم زندگیم رو بگیرم پس باید آمادگی پیدا کنم از قبل و اطلاعاتم رو بالا ببرم پس اینم یه تصمیم منطقیه
5.نظم در اتاق شخصی و محل کار: نظم محیط خیلی بهم آرامش روحی روانی میده ، آرامش که داشته باشم بهتر میتونم کارام رو انجام بدم پس یه تصمیم منطقیه

یکی از تصمیم های احساسی که قبلا گرفتم : همین چند روز پیش یه خانمی چندتا کتاب آورد محل کارم برای فروش
دوست نداشتم بخرم اما یکم که نگاه کردم دیدم بد نیستن وسوسه شدم و کلی پول دادم سه تا خریدم
اما الان حوصله ی خوندن هیچ کدومشون رو ندارم و گوشه کتابخونه داره خاک میخورن ،چون به نظرم نیازی به خوندنشون نداشتم Swear1

دوستان منتظر شنیدن پاسخ های شما هم از زبان خودتون هستییییییییییم

49-2 49-2 49-2
 سپاس شده توسط
سلام
ممنون از اونهایی ک اعلام وضعیت میکنند
تشکر ویژه از سناجان ک زحمت زیادی میکشن برای مسابقه. و تشکر ویژه تر از اینکه باعث شدی بواسطه مسابقه با سایت متمم آشنا بشم. خیلی مطالب مفییدی داره. توصیه ام ب بقیه اینه ک حتمن ی سری بزنن حتی اگه ب سوالات جواب نمیدند.
1.تعریف نظم شخصی چیست؟
چیزی ک من بعد از خوندن مقاله متوجه شدم اینه ک نظم شخصی یعنی تصمیم آنی و احساسی نگیری. ببینی اقدامی ک میخای انحام بدی یا تصمیمی ک میخای بگیری اصلن نیازت هست یا بود و نبودش تفاوتی نداره و فقط با تصمیم گیریش یا اقدام ب اون عمل ی بار منفی احساسی برای خودت ایجاد میکنی. 
باید منظقی و ن احساسی برخورد کنی. و البتهبنظرم این در همه موارد صدق نمیکنه  مثلا اگه داری میری سر کلاس و اگه دیر برسی ار اون درس حذف میشی و توی راه خانومی افتاده زمین و کسی نیست کمکش کنه اینجا باید احساسی برخورد کنی ن منظقی. شایدم کمک کردنه منطقی باشه ن احساسی. 
بهرحال اگه میدونی امشب اگه ب این مهمونی نری دوستات ناراحت میشن ولی از طرفی این مهمونی گناه بسیاری توش هست باید بتونی تصمیم منطقی بگیری و نری ن اینکه با این حس ک ممکنه مورد تمسخر قرار بگیری قبول کنی و بری.
2.تعریف تحلیل منطقی؟
یعنی بر اساس نیاز واقعیت اقدام ب عمل کنی. ن بر اساس احساسات لحظه ای.
اگه تصمیم دارم زبانم رو تقویت کنم ولی الان درگیر اپروژه دانشگاهی هستم تحلیل منظقی میگه بذار بعد از انجام پروژه ولی ممکنه انگیزه احساسی بگه ن همین الان برو وگرنه دیر میشه و زمان رو از دست میدی. اگه بر اساس انگیزه احساسی عمل کنی و کلاس زبان بری اونوقت ن زبان رو درست یاد میگیری و ن پروژه ات رو ب نحو احسن کامل میکنی. حتی ممکنه تا آخر عمر از یادگیری زبان سرباز بزنی.

1) نظم در خواب. شب نهایت تا 11ونیم بخابم. صبح نهایت 6ونیم بیدار بشم و ساعت خواب صبح رو ب مرور برم ب عقب.
2) نظم در نماز اول وقت
3) نظم در یادگیری روزانه مطالب جدید و کاربردی( مطالعه و گوش دادن ب سخنرانی ها) حدود نیم ساعت در روز.در وقت های مرده
4) نظم در یادگیری زبان. روزی یک ربع و ب مرور بیشتر بشه.احتمال زیاد شب قبل از خواب یا بعد از افطار
5) نظم در نرمش کردن. نرمش صبحگاهی و حرکت اصلاحی در 3 نوبت.هر کدام0.25 نمره
مورد اول یعنی نظم در خواب بنظرم تحلیل منظقی نبود و احساسی عمل کردم. من همیشه دلم میخاست آدم سحرخیزی باشم و خیلی نخابم و ب این وسیله بیشتر ب کارام برسم و موفق بشم. یعنی بیشتر عدم موفقیتم رو ب پای خواب زیاد میدیدم ک فهمیدم اشتباهه چون من در مواقع بیداری هم استفاده درستی از وقتم ندارم. و اینکه ساعت خواب و بیداریم رو ی ساعت آرمانی درنظر گرفتم باعث میشه ک بیشتر سرخورده بشم چون نمیتونستم بهش عمل کنم. 
ساعت خواب رو میتونم هفته ای یک ربع ب اون ساعت آرمانی ام نزدیک تر کنم.انشالله
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان