امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مسابقه 30 روزه شرط: پیروزی در مسابقه 20 روزه (سرپرست: حامدحامد)

سلام به همه ی دوستان وضعیت امروز خوب ...
میریم که داشته باشیم روز های خوب دیگه
only one ,one thing....geting rid of such dangerous habit.... not important  any problem...,but this problem....get rid it for all long life
[dir=rtl]داوود
18 فروردین
5 روز خوب خدا رو شکر

مقایسه ی ماندگاری موارد مختلف در ذهن (ادامه ی توضیح قبلیم):
ماندگاری کلمه < ماندگاری تصویر < ماندگاری تصویر متحرک[/dir]
[تصویر:  05_blue.png]
آزادم/ 5 فروردین/ 19 روز خوب
میتوانم جونی سلام، چند وقته مشکلاتی برام پیش امده که از لحاظ روحی صفرم، به خاطر همین اصلن فرصت و حوصله فکر کردن به گناه رو هم ندارم، این چند وقته بیشتر به این نتیجه رسیدم که تنها پناهم خداست و فقط اونه که در شرایط سخت کمکم میکنه و راه درستو نشونم میده، حالا اگرم بخوام نمیتونم در برابرش بی وفایی کنم، امیدوارم بتونم پاکیمو حفظ کنم
  یک بار برای همیشه ترک خواهم کرد  
سلام به دوستان گل
خوبید؟ خوشید؟

آقا من نت نداشت ک نیومدماااااا

بسوی خدا / 1 اسفند / 30 روز خوب تا اول عیدstudsmatta

خب من برم ماهانه ک روزام بیشتر از ایناستKhansariha (69)
.
[تصویر:  1395369_383391621792143_586686126_n.jpg]

.
[dir=rtl]آقای من می توانم
حیفه تا اینجا اومدید، تسلیم بشید.
توی بخش اورژانس کانون گفته بودن اگر چند روز بگذره و به وسوسه فکر نکنید خودش کم میشه.

توی گوگل سرچ کنید فکر کنم تکنیکهای خوبی برای کنترل فکر باشه (مثلاً توقف فکر، نوشتن فکر روی کاغذ و ...)
 [/dir][dir=rtl] [/dir]
سلاااااااااااااااااااااااااام

خوبییییییییییییین ؟

بعد از چند روز بارندگی شدید امروز یه کمی آفتابیه

امیوارم دلمم بعد از چند روز بارندگی آفتابی شه

[تصویر:  %D8%AC%D8%AF%D8%A7%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%...i.ir-5.gif]

منم از شما ممنونم آقای داوودم واسه روزای خوب و قشنگتون

امیدوارم هر روز زندگی واستون زیبا باشه
نقل قول:
مقایسه ی ماندگاری موارد مختلف در ذهن (ادامه ی توضیح قبلیم):
ماندگاری کلمه < ماندگاری تصویر < ماندگاری تصویر متحرک
بقیه هم همینو می گن ؟

اگر نظر همه همینه که به عنوان تجربه بچه های سی روزه بذارم تو بخش تجربیات بقیه هم استفاده کنن

[تصویر:  %D8%AC%D8%AF%D8%A7%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%...i.ir-8.gif]

آقای جدی

من فکر کنم شما درست توجیه نشدی

(هر کی غلط املایی بگیره خره ...  والله )

فعلا فقط تو مسابقه ده روزه اعلام وضعیت کن حالا بعدا در خدمتت هستیم

[تصویر:  %D8%AC%D8%AF%D8%A7%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%....ir-14.gif]

ازادم خانوم

شنیده بودم اینو که گاهی خدا به ادم مشکلاتی می ده تا بلکه بهش نزدیک بشه

الان دارم می بینم

آفرین که خوب پیغام و گرفتی و به قول ساحل در آغوش خدایی

[تصویر:  %D8%AC%D8%AF%D8%A7%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%...i.ir-7.gif]

[تصویر:  yaysmiles.gif]

چشمام شیش تا شد

به سوی خدا؟

از این ورا ؟

یی هو هم که داری می ری ماهانه

[تصویر:  congratulationss.gif]

عــــــــــــــاشــــــــــــــــقتـــــــــــــــــــــــــم

لایییییییییییییییییییییییییک

[تصویر:  let-s-party-084.gif]

[تصویر:  %D8%AC%D8%AF%D8%A7%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%....ir-17.gif]

من می توانم
24 روز خوب داری
من نمی دنم گذشته ت چطور بوده

هیچ وقت به خودت گفتی کاش فقط ده روز خلاص بشم از دست این لعنتی؟

کاش فقط دو هفته؟

اگر شما نگفتی بدون خیلیا گفتن

با عجز با اشک با زجه گفتن

الان 24 روز داری

24 روزی که واسه خیلیا حسرته

آفرین

بدون که همه ما برات دعا می کنیم

انشالله دووم میاری و سر بلند می شی

[تصویر:  %D8%AC%D8%AF%D8%A7%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%....ir-26.gif]

تکنیک توقف فکر رو قبلا خودم تو کانون گذاشته بودم

اما الان باز هم اینجا می ذارمش

نقل قول:
توقف فکر تکنیک جالب و ساده است که به شما در غلبه کردن بر نگرانی ها و تردیدهای روزانه  و همچنین در کاهش افکار اضطراب آور نیز ، کمک می کند.  دو نوع تکنیک توقف فکر وجود دارد. اولین تکنیک سنتی توقف فکر، تکنیکی است که از فرمان “ایست” جهت جایگزین کردن افکار منفی استفاده می کند. این شکل از توقف فکر برای اولین بار به وسیله مردی به نام باین در سال ۱۹۲۸ در کتاب کوچکی به نام کنترل فکر در زندگی روزمره  معرفی شود. در اواخر سال ۱۹۵۰، این تکنیک به وسیله جوزف ولپی و دیگر رفتاردرمانگران  برای درمان افکار اضطراب آور و وسواسی اصلاح شد. دلایل موفقیت این نوع از توقف فکر را اینگونه بیان می کنند:۱) فرمان”ایست” به عنوان یک تنبیه عمل می کند و رفتاری که به طور مدام تنبیه شود به احتمال زیاد منع خواهد شد.۲) فرمان”ایست” به عنوان یک عامل حواسپرت عمل می کند، و خود راهنمای، ضروری است که با افکار اضطراب آور و وسواسی ناسازگار است.۳) توقف فکر یک پاسخ مثبت است و می تواند با افکار جایگزینی اطمینان بخش یا جملات خویشتن پذیر دنبال شود.
دومین تکنیک توقف فکر از طریق کارهای فرانسین شاپیرو بر روی حساست زدایی با حرکات سریع چشم که نام این تکنیک نیز تکنیک حرکات چشم نام گرفته است،ایجاد شد. در روز های اینده این تکنیک را نیز توضیح خواهیم داد.
آموزش تکنیک توقف فکر
۱- تهیه لیستی از افکار استرس آمیز
بر روی یک برگه ی سفید افکار غیر منطقی، استرس آمیز و بی فایده ی را که به عادت تبدیل شده و توقف آنها برای شما سخت است، را بنویسید.
در مورد هریک از این افکار استرس آمیزی که نوشته اید این سوال ها را از خود بپرسید: آیا این افکار غیر واقعی هستند؟ آیا این افکار مانع پیشرفت و موفقیت من شده اند؟آیا افکارم باعث نا امیدی من شده است؟ آیا این افکار برای من غیر قابل کنترل هستند؟ آیا این افکار با تمرکزم و آنچه که خواهان انجام آن هستم، تداخل ایجاد می کند؟ آیا این افکار باعث ناراحتی من شده اند؟ آیا من بدون این افکر شادتر و آسوده تر خواهم بود؟ اگر تمام پاسخ های شما به این سوالات بله باشد، نشان دهنده این است که تکنیک توقف فکر تکنیک تاثیر گذاری برای شما خواهد بود.البته لازم اثر بخشی  تکنیک توقف فکر داشتن انگیزه است. هم اکنون تصمیم بگیرید که آیا واقعا می خواهید این فکر(افکار) استرس آمیز را در طول هفته آینده تغییر دهید. در نظر داشته باشید که در صورت موافقت به ادامه تکنیک توقف فکر نباید در طول این دوره به طور همزمان بروی بیشتر از یک فکر استرس آمیز تمرکز کنید.
گام دوم: تصویرسازی فکر
چشمهایتان را ببندید و موقعیتی را که فکر استرس آمیز احتمالا اتفاق می افتد را تصویر سازی کنید. در هنگام تصویر سازی موقعیت سعی کنید  هم به افکار نرمال و هم به افکار وسواسی اجازه حضور دهید. از این طریق، شما می توانید افکار استرس آمیز را -در حالیکه به جریان از افکار سالم اجازه می دهد تداوم داشته باشند- متوقف می کنید.
برای مطالعه گام های بعدی به ادامه مطلب بروید.

گام سوم: توقف فکر
انقطاع فکرمی تواند از طریق یکی از این دو تکنیک زیر انجام شود:
 در روش اول کرونومتر یا ساعت زنگ دار را برای سه دقیقه تنظیم کنید. در حالت آرامش وسکوت  چشم های خود را بسته و به افکار استرس آمیز به شیوه ای که در گام دوم شرح دادیم فکر کنید. زمانیکه صدای زنگ را شنیدید، با صدای بلند بگوید”ایست”شما همچنین می توانید با یک سری اعمال افکارتان را با تمرکز کردن بر روی چیزی دیگر منحرف کنید. به عنوان مثال  پارچه ای را بدور مچ دستتان بسته و در هنگام “ایست” گفتن آن قسمت از مچ دستتان را با دهان بگیرید تا زمانیکه کمی احساس درد کنید، یا می توانید از خودتان نیشگون بگیرید. اجازه دهید ذهنتان از افکار منفی و استرس آمیز خالی شود. سی ثانیه بعد از گفتن “ایست” هدفی را در نظر تجسم کنید. اگر در این هنگام افکار استرس آمیز برگشتن دوباره با صدای بلند “ایست” بگوئید.
در روش دوم صدای خودتان را  در فاصله های معین(به عنوان مثال، سه دقیقه، دو دقیقه، سه دقیقه و یک دقیقه) در حالیکه با صدای بلند” ایست” می گوید بر روی نوار ضبط صوت ثبت کنید. شما می توانید پیام ایست ثبت شده را در چندین مورد در فواصل ۵ ثانیه تکرار کنید. همچنین شما در این روش می توانید از ساعت زنگدار یا کلنومتر نیز استفاده کنید. ثبت کردن صدای خود می تواند به کنترل فکرتان کمک کرده و آن را  تقویت کند.
گام چهارم.توقف فکر بدون  استفاده از کمک
در این بخش شما نشانه های توقف فکر را بدون استفاده از ضبط صوت و ساعت زنگ دار کنترل می کنید. بدین ترتیب در حالیکه افکار ناخواسته را به ذهنتان وارد می کنید  با صدای بلند می گوئید “ایست” و سپس از روش های انحراف فکر که در گام سوم بدان اشاره کردیم استفاده کنید(به عنوان مثال از خودتان نیشگون بگیرید). زمانیکه شما در چندین مورد موفق شدید با فریاد زدن فرمان “ایست” افکار منفی را متوقف کنید، اینبار جهت توقف فکر با صدای عادی فرمان “ایست” می دهید. بعد از اینکه موفق شدید افکار را با استفاده از بیان عادی متوقف کنید، توقف فکر را با استفاده از بیان آرام(نجوا کردن) “ایست” ممکن می سازید. زمانیکه نجوا کردن برای توقف افکار استرس آمیزتان کافی بود دیگر از یک فرمان آوایی استفاده نمی کنید. بلکه به گونه ای فرض می کنید که فریاد “ایست” را درون ذهنتان می شنوید. در این قسمت دیگر فرمان ایست را باصدا یا نجوا بیان نمی کنید بلکه تنها لبهایتان را حرکت می دهید مانند اینکه شما بخواهید با صدای بلند بگویید ایست. موفقیت در این مرحله بدان معناست که شما می توانید افکارتان را چه زمانیکه تنها هستید و چه در زمانیکه در جمع قرار دارید بدون جلب توجه دیگران به خودتان متوقف کنید.
جانشین سازی فکر
آخرین مرحله توقف فکر شامل جانشین سازی فکر است. به جای افکار وسواسی ازجملات مثبت و یا تصوراتی که برای وضعیت که در آن هستید مناسب است، استفاده کنید. برای مثال، اگر از سفر با هواپیما ترس دارید، شما باید به خودتان بگوید:”پرواز با هواپیماهای تجاری بسیار امن تره از هواپیماهای از نوع حمل و نقل است . پس از این لحاظ خیالم راحته و می تونم در کمال آرامش استراحت کنم”. چندین جملات مثبت جایگزین را برای گفتن به خودتان آماده کنید چراکه برخی جملات ممکن است قدرت خودشان را بعد از تکرار زیاد از دست بدهند. تصور کردن رسیدن به هدفتان و داشتن یک شغل عالی مانع افکار منفی شما خواهد شد

[تصویر:  nasimhayat.png]
[dir=rtl]سلام سلام سلام 
با اجازه رئیس می توانم خانم. Smiley-happy114
من امروز کلی انرژی داشتم ، همین جوری نگهش داشتم آوردم کانون ، بعد گفتم کجا ببرمش؟ گفتم : کجا بهتر از سی روزه با بچه های قهرمانش. 
چقدر روزای پرانرژی خوبه ، اصلا می خوای دنیا رو فتح کنی. 
خب هر کی انرژی می خواد بسم الله.Muscular

اول چهار زانو می شینی و چشماتو می بندی و دستات رو مشت می کنی و سعی می کنی تمرکز کنی. بعدش به خودت می گی عاشق (من خودم رو می گم شما خودت رو بگو) داشتم می گفتم ، به خودت بگو "عاشق! آیا دلیلی وجود داره که این جوری عین بچه های عبوس اخمات تو همه؟ هان؟ چی شده؟ چه مرگته؟ چی می خواستی که بهش نرسیدی؟ کی تو رو ناراحت کرده؟ کی تو رو قبول نداره؟ همه ی اینا ارزش داره که تو حالت رو واسش خراب کنی؟ هان؟" بعدش سعی کن همه چیز رو فراموش کنی. همه ی اون نقطه های سیاه ذهنت رو. اصلا فرض کن تازه متولد شدی و می خوای از صفر شروع کنی. قشنگ که ذهنت خالی شد و سبک شدی. چشمات رو باز کن ، دو سه تا بپر بپر بکن ، دو سه بار حرکت کششی برو (توی این مرحله هر کاری که می خوای بکن ، ورزش و اینا ، داد و هوار هم جواب می ده  4fvfcja اصلا آوازی رو که دوست داری بخون) بعدش که یه خرده نفس نفس زدی ، حالا بلند می گی "من می خوام که همه چیز رو درست کنم ، همه چیز تحت اراده منه" و حالا شما یه آدم پر انرژی هستی. می تونی کاری رو که دوست داری انجام بدی ، کتاب بخونی ، فیلم نگاه کنی ، درس بخونی ، بری سر کلاس بشینی و ...

فقط این روش نه تضمینی داره ، نه تست شده ، خطرات جانی و مالی هم ممکنه داشته باشه که مسئولش من نیستم Gigglesmile 
فقط اگه جواب داد ، هزینه اش یه صلوات برای بنده هست. 

ممنون
 [/dir]
[dir=rtl]davoodm2015
18 فروردین
6 روز خوب

انسان ها نیاز به یادآوری و تکرار دارن. تکرار رو میگن مادر مهارت هاست.
دعایی که خانم لبخند (اَللّهُمَّ و لا تَكِلني إلى نَفسي طَرفَةَ عَينٍ أبداً "خدايا مرا حتّي يک چشم به هم زدن، به خودم وامگذار" ) در ارسال هاشون می ذارن تأیید همین صحبت هست.

چقدر خوب میشه مطالب اخلاقی رو همیشه در ذهن داشته باشیم، مثلاً با reminder گذاشتن گوشی یا کامپیوتر. یعنی از فناوری اینطوری استفاده کنیم. یکی از دوستام این کارو برای یادآوری هدفش که قبولی کنکور بود گذاشت و موقع بی انگیزگی می گفت این reminder خیلی اثر داره. بالاخره با تلاش خودش و کمک خدا رتبه 5 ارشد رو گرفت.

تکرار تا وقتی که توی ذهن جا بیفته خیلی خوبه. حتی باسه همیشه هم باشه ضرر نداره. خوندن احادیث، آیات، پیام های اخلاقی ساعتی یکبار حتی اگه هر کدومم 10 ثانیه وقت بگیره کلاً میشه 240 ثانیه یا 4 دقیقه در 24 ساعت. این 4 دقیقه برای پاکی ارزش داره واقعاً.[/dir]
 53258zu2qvp1d9vمرسی میتوانم جونی، آره واقعا آغوششو حس میکنم
ایشالا همیشه آغوشش بروی همه و خودم باز باشه ehteram
آزادم/ 5 فروردین/ 20 روز خوب
داوود
18 فروردین 
7 روز خوب

استثنا ها رو نباید هیچ وقت بهشون بها داد.(سمینار دکتر آزمندیان)

به نظرم همین استثناها در قوانین روزمره باعث میشن به تدریج کل قوانین زیر پا برن. قواعدی رو تعریف باید بکنیم و سپس طبق اون کار کنیم بدون استثنا. البته شاید آزمون و خطا داشته باشیم ولی وقتی قواعد تعیین شد دیگه استثنا نباید باشه. 
سلام دوستان

خوبین؟ خوشین؟ پاکین.
من که هر روزی رو که پاک می گذرونم ، شب به خودم می گم ، اگر امروز هیچ کاری هم نکرده باشم ، لااقل پاک موندم. و همین واسه من می شه امید.
بعدش میام می بینم دوستام هم این جا پاک بودن ، دو چندان خوش حال می شم. 

یعنی به نظر شما در عالم بالا هم فرشته از پاکی ما خوش حال می شن؟ من که باور دارم به این موضوع. واقعا حیفه که آدم پاکیش رو از دست بده. 

یکی از عامل های مهم شکست ، راحت طلبیه. یه مودی هست که من خیلی وقتا توشم ، حوصله ی هیچ کاری رو ندارم. نه حال دارم درس بخونم ، نه حال دارم برم بیرون . کلا بی حالم. هر موقع این جوری می شم خیلی به شکست نزدیک می شم. میام تو اینترنت ول می چرخم ، می رم تو رخت خواب می افتم.

از این شرایط باید دوری کنم ، همیشه پر انرژی باشم کاری داشته باشم که انجامش بدم. فکر کنم این رمز پیروزی ماست.
128fs318181
.....
می توانم سکته دادی منو ، به من پیرمرد رحم کن جوان  4fvfcja
آزادم/ 5 فروردین/ 22 روز خوب
davoodm2015
18 فروردین 
9 روز خوب

این البته برای دیشب بود!
آقای داوودم با نه روز خوب
آقای من می توانم با 26 روز خوب
خانم آزادم با 22 روز خوب

آفرین به شما قهرمان ها  clapping clapping

فکر کنم یکی از عوامل شکست ما مخصوصا پسرا تنبلی باشه ، هر موقع من گفتم : حالش رو ندارم ، خسته شدم ، حوصله هیچی رو ندارم و ... بعدش رفتم نشستم پشت اینترنت و ...
اگر ما با این کلمه حوصله ندارم مبارزه کنیم ، خیلی از مشکلاتمون حل می شه. حتی برای کار های کوچیک و به نظر بدون ارزش ، مثلا بیرون رفتن و کباب زدن. آقا شبه جمعه کی حال داره بره پارک بدوه ، به جای نشستن و فیلم دیدن؟ Muscular  

¯`*.¸¸.*´¯`* لیست به روز شده در  28 فروردين¯`*.¸¸.*´¯`*

[تصویر:  piwebniaz%20%28152%29.gif]آخرین وضعیت شرکت کنندگان مسابقه 30 روزه [تصویر:  piwebniaz%20%28152%29.gif]

Man Mitavanam / یک فروردين................................... 26 روز خوب داری قهرمان
azadam / پنج فروردين ............................................... 22 روز خوب داري قهرمان
الون واريور / هفت اسفند ......................................... 21 روز خوب داري قهرمان
آراز / هفده اسفند ................................................... 21 روز خوب داري قهرمان

davoodam2015 / هجده فروردین ........................................... 9 روز خوب داري قهرمان
روزبه / شازنده اسفند ................................................. 9 روز خوب داري قهرمان
رامتین=)) /پنج اسفند  ............................................... 7 روز خوب داری قهرمان

آقا reza.d  / پانزده فروردین................................................. 5 روز خوب داري قهرمان
aintslave / شش فروردين .............................................. 4 روز خوب داري قهرمان
عبدالله /  نه اسفند ......................................................... 3 روز خوب داري قهرمان
ابـراهیم جي/ یک فروردين .................................................. 3 روز خوب داري قهرمان 
سلام هم کانونی های گلم ، منم از بیست روزه به شما ملحق میشم

امروز روز بیست و یکم منه ولی من تا روز کامل تموم نشده اعلام نمیکنم ، شما همون بیست روز بنویس خیرشو ببینی

وجدان بیدار / 8 فروردین /20 روز خوب

ممنون از زحمات بچه ها و سرپرست ها

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان