امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(1401 آذر 20، 9:54).آرام. نوشته است:
نقل قول: سلام.
امیدوارم حالتون خوب باشه
۰
۰
۰
سلام 
کتاب بهترین نسخه خودت باش از داداش رضا رو امتحان کنین ، تمرین هم داره ...

درود 
می بخشین ایشون چ مدرک در روانشناسی دارن 
ک دارن کتاب مینویسن و دوره منتشر میکنن 
لطفا راهکار های زرد و غیر علمی به دیگران معرفی نکنیم

اینا خودشون اسیب زا ب سلامت روانن 
حواستون باشه ب کی گوش میدین 
این اقای رضا داداشی خودش هیچ زمینه ای در روانشناسی نداره
جز اینکه چهار تا کتاب خونده همونارو تو این دوره کپی کرده Khansariha (13) 

من میگم خانم بنده پاک بگردین سراغ کتاب های حوزه سوالتون دقت کنین ک زرد نباشن ینی غیرعلمی نباشن

کتاب روانشناسی عزت نفس از ناتانایل براندن

قدرت خودباوری

موهبت کامل نبودن 

تکه هایی از یک کل منسجم 
رو بهتون پیشنهاد میدم
 سپاس شده توسط
بسی مرسی که جواب دادی 
قبلا یه کتابش بود خواندم خیلی با طرز نوشتنش نمیتونم ارتباط بگیرم.
و اینکه من اصلا اهل کتاب خواندن نیستم متاسفانه . ببیشتر دنبال راه حل تمرینی ام. Hanghead
ولی سعی میکنم بگردم ببینم مقاله علمی کوتاه در موردش هست بخوانم. مقاله بهتره کوتاه و مختصر میگه.

53 53
خیلی مهمه که کتاب به دل بشینه ... 
برعکس شما من موافق لحن خودمونی و فونت های خوب متن ها بودم  53258zu2qvp1d9v
یک چیزی هم بگم ، اصولا باید نوع نگاه درست شه ، 
یعنی فکر عوض شه ، بعد تمرین کرد و تو زندگی تغییر ایجاد کرد 
مثلا ، مدت ها درگیر مرز بین عزت نفس و غرور بودم ، اگر می خواستم عزت نفس داشته باشم با غرور اشتباه می شد و برعکس و الگو های رفتاری کمکی نمی کرد ، اما وقتی مفاهیم هر کدوم برام جا افتاد ،خیلی راحت سبک رفتاری تغییر کرد و این دوتا از هم تفکیک شد...

درود 
سلام
چه بسا تحصیل کرده های بی سواد و تحصیل نکرده های با سواد !
مدرک و لیسانس و دکتری ، گاهی  نمی تونه به هیچ دردی بخوره ... ولی  یه آدم با تجربه ی بی مدرک  می تونه مشکلی رو حل کنه ، 
(همین که مسیر تَرکی رو که همه اهالی اینجا تقریبا اول خط اش هستن رو تا ته رفته و تو این مسیر کلی هزینه کرده و به تجاربی رسیده و داره اون ها رو میگه ، کفایت می کنه برای تامل کردن و خوندن اون مطالب )

من خودم رشته ام روانشناسی ، می دونم که کتاب های زرد زیادن ، اما همین کتاب ها شاید بتونن کمکی کنن ، که اون کتاب های خوب مد نظر شما نتونه !
من خودم مدت ها برای این موضوع مقاله و مطلب خوندم ، از غربی تا اسلامی... کمکی بهم نکرد 
اما این کتاب  تونست ،
 این که برای شما مفید نبوده ، دلیل نمی شه برای بقیه هم مفید نباشه ...

ترجیح می دم اگه نقدی برای این کتاب دارین بشنوم ، تا این که از زیر بنا نفی اش کنین ...
کبوتر هوایی شدم
ببین عجب گدایی شدم 
دعای مادرم بوده که 
منم امام رضایی شدم 
سلام خدمت همه  303

من خودم در رابطه با عزت نفس کتاب زیر رو مطالعه کردم 

[تصویر:  5913564416730163.jpg]
کتاب خوبی بود ولی به هرکسی پیشنهاد نمیکنم این گتاب خوبه برای اهل کتاب  Khansariha (69)
چون کسل کننده است ...
ترجمه ی خوبی هم نداره ولی مطالبش مفیده و کاربردی .
چندتا از تمرین هاشو بهتون میگم 

تمرین ثبت افکار 

[تصویر:  16708267193783262450867997371112_9n51.jpg]
یه همچین جدولی 
رو همیشه باید چندتا داشته باشی ..
مثلا تو بخش چه فکری به ذهنت میرسه ==من زشتم 
توبخش احساس ==احساس ناراحتی یا خجالت 
تو بخش فکر جایگزین == درسته که من چشمای زیبایی ندارم ولی در عوض قد بلندی دارم   49-2

یه نکته مهم در رابطه با عزت نفس اینه که همه ی ما رو خداوند عزیز خلق کرده  Khansariha (69)
تو قرآن هم گفته که فرزندان آدم رو کرامت بخشیدیم 

تو این کتاب گفته همه ی ما یه عیب یاب شخصی داریم 
اسمشو گذاشته pff 
نمی دونم مخفف چی هست ...
ولی باید بدونیم که افکار منفی ما نسبت به خودمون واقعی نیستن  Khansariha (69)
فقط یکی تو سرمون هست که داره اینو بهمون القا میکنه ...
خیلی ها رو دیدم نمیتونن تو جمع خوب صحبت کنن چرا ؟ چون یه بار اومدن تو جمع حرف زدن تپق زدن یا چی همه خندیدن و احساس بدی پیدا کردن ...
حالا میان تعمیم میدن که هربار قراره حرف بزنن این اتفاق قراره بیوفته ...
یه تمرین دیگه هست تو کتاب پاک سازی چاکراها خوندم ...
شما این افکار منفی رو به نور بسپارید قشنگ تمرکز کنید 
و خداوند رو یه نور در نظر بگیرید ( میتونید به جای خدا فرشته ها یا ائمه رو درنظر بگیرید با هرکدوم راحت ترید اما هر کسی رو درنظر گرفتید به عنوان نور مطلق در نظر بگیرید) بعد این افکار رو بسپارید به نور 

یه باوری که در رابطه با عزت نفس خیلی مهمه : 
تو آدم خوبی هستی فقط گاهی اتفاقای بدی برات میوفته 

باید به این جمله باور داشته باشیم 

اینکه خودتو ن لایق آرزوهاتون نمیدونید چرا ؟ 
مگه چی کم دارید 
این باید پیدا کنید و فکرتون رو عوض کنین  Khansariha (69)

دیگه همینا ببخشید اگه قاطی پاتی شد  53
اگه بیشتر توضیح بدید موارد رو جزئی تر بگید بهتر میتونم کمک کنم .
 سپاس شده توسط
نقل قول: ترجیح می دم اگه نقدی برای این کتاب دارین بشنوم ، تا این که از زیر بنا نفی اش کنین ...

البته من نقدمو به این کتاب عزت نفس فقط ننوشتم کلا نقد بعضی حرفاشون رو فرستادم گویا شاید تجربه های خوبیم باشه تو کتاباشون  Khansariha (69) 
اغلب باهاشون که صحبت میشه فکر میکنن که قراره خود اون شخص نقد بشه خیر قراره حرفای ایشون نقد بشه و هیچ دشمنی و حسودی هم نیست  4chsmu1 چون نقد دیگران دلیل بر حسودی بود که استادای من حسود ترین آدمای دنیان Gigglesmile چون فوری میخوان ایراد بگیرن و نقد کنن حرفتو ولی خب اصلا اینجوری نیست اونا میخوان مطلب غلطی که گفته شده اصلاح کنی تا باعث نشه کسی اشتباه کنه
[تصویر:  screenshot_۲۰۲۲۱۲۱۲-۱۱۳۲۵۲_bestgram_c0g.jpg]
این حرف واقعا یجورایی دارم نمیفهمم بهترین کتابای دنیا تو زمینه خودسازی و دین هم نمیشه این حرفو راجع بهش زد. و هیچ کدوم از علماهم همچین حرفی رو نگفتن با اینکه کتابای خفن و سطح بالایی رو نوشتن ما 
تنها ما میتونیم درباره قرآن و یه سری کتاب الهی دیگه که معجزه بودن این حرف رو بزنیم.

حضرت موسی علیه السلام هم می فرمودن که مستقیما با خدا صحبت میکردن 65

[تصویر:  screenshot_۲۰۲۲۱۲۱۲-۰۶۲۱۳۶_bestgram_r2en.jpg]
نمیتونیم بگیم هرکی تو سایت داداش رضا نیست پس مومن نیست توی احادیث و روایتای ما شاخصه های دیگه رو ذکر کردن برای مومن بودن اشخاص Khansariha (69)

[تصویر:  screenshot_۲۰۲۲۱۲۱۲-۰۶۰۹۳۷_bestgram_bis3.jpg]
جواب این ایه رو فقط با همین میشه داد
انَّمَا يُرِيدُ اللَّهُ لِيُذْهِبَ عَنكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَ يُطَهِّرَكُمْ تَطْهِيرًا
کسی که فانی میشه به قول ایشون همه جا فانیه نه فقط تو خلوت خودش  4chsmu1
[تصویر:  screenshot_۲۰۲۲۱۲۱۲-۰۶۲۴۵۶_bestgram_5yja.jpg]
حتی ائمه و پیامبر هم اگه نقدی بوده سوال یا ابهامی بوده رو پاسخ میدادن 4chsmu1 اینجوری باعث میشه به قول ایشون بقیه هم متوجه حرفامون بشن

[تصویر:  screenshot_۲۰۲۲۱۲۱۲-۱۱۲۹۵۰_bestgram_iv36.jpg]
خود سگ نجس هستش و نمیشه بگیم دلیلش وابستگی یه سگه  49-2 ببخشید مثال درستی نیست میشه بگیم چون به فلان ادم وابسته میشیم پس نجسه؟

پیام بالاتر گفتن که دشمن ما نفسه، احسنت خب نظر ماهم همینه برای همین میگیم الهامات یه انسان عادی نمیتونه کاملا درست باشه 65

[تصویر:  screenshot_۲۰۲۲۱۲۱۲-۱۱۳۰۴۳_bestgram_oot.jpg]

همچین حرفی رو تو روایت و احادیث کسی دیده؟ الان من که دانشجوام و کلی وقتم درگیره و مثلا قراره تو اینده سرکار برم و کلی هدف دارم و ازدواجم هیچ کمکی بهشون نمیکنه باید ازدواج نکنم؟  Gigglesmile ازدواج سنت پیغمبره و باعث تکمیل دینمون میشه که چه به رسالتمون بخوره و چه نخوره.
پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: بیشترین اهل جهنم انسان‌های بی همسر هستند. (من لا یحضره الفقیه، ج. ۳، ص. ۲۵۱)

[تصویر:  screenshot_۲۰۲۲۱۲۱۲-۱۱۳۸۱۲_bestgram_rjd6.jpg]

ایا الهامات ما همش درسته؟ یا به طور صد درصد ما نفسمون پاکه؟ وقتی علما رو شیطون بتونه گول بزنه پس باید خیلی مراقب بود درباره برصیصای عابد حتما بخونید از علمای بنی اسرائیل بوده و ۷۰ سال عبادت داشته اما دست آخر با یه وسوسه به چه روزی افتاده
درباره برصیصا دو تا داستان هست که تو جزئیات تفاوت هس یه داستان این بوده که یه خانواده دخترشون رو میارن پیش ایشون تا دعا کنه شفا پیدا کنه و مثل اینکه یه مدتی اون خانوم اونجا پیشش بوده تازه به قصد شفا بوده که آخرش رو هم خودتون بخونید  65
پس نمیشه به الهامات توجه کرد چه بسا شیطان باطل رو به شکل حق جلوه بده و به خوردمون بده و ما فکر کنیم حق و الهاماتمونه شاید برصیصا هم الهام شده بهش که قبول کنه بشینه دعا کنه برای اون خانوم و پیش خودش باشه یه مدت ولی خب Vamonde

[تصویر:  img_20221212_123351_522_cp7q.jpg]
اینم گویا یه کتابی بوده که داشتن تو یه کانال مینوشتن تا بشه pdf.
خدای یونیک که خودمون بشناسیم؟ به شخصه ما توانایی شناخت خودمونم نداریم انقد که انسان موجودی پیچیدس  65 بهترین کسی که خدا رو درست شناخته کیا هستن؟ اهل بیت و پیامبر صلی الله 
شناخت خدا سخته و مشکله و تو دینی فکر کنم هممون اینو داشتیم که خودشناسی مقدمه خدا شناسیه  4chsmu1

چنانکه پیامبر اکرم (ص) فرمودند: « يَا عَلِيُّ مَا عَرَفَ اللَّهَ حَقَّ مَعْرِفَتِهِ غَيْرِي وَ غَيْرُكَ وَ مَا عَرَفَكَ حَقَّ مَعْرِفَتِكَ غَيْرُ اللَّهِ وَ غَيْرِي» ای علی، کسی خدا را نشناخت به حقیقت معرفتش جز من و تو، و کسی تو را نشناخت آنگونه که حق معرفت توست جز خدا و من. (مناقب ابن شهرآشوب، ج3، ص 268
[تصویر:  img_20221212_124612_085_3pz.jpg]
هر که را اسرار کار آموختند
مهر کردند و دهانش دوختند

[تصویر:  img_20221212_063253_901_tc9u.jpg]
عجب 65 مقایسه دوست با پیامبر خدا؟

پ.ن: همینطور که انتقاداتمو نوشتم پذیرای نقدهای بقیه هم به حرفام هستم با تشکر   4chsmu1
آقا امیرالمؤمنین علیه السلام:

حکایت دنیا،حکایت سایه‌ی توست؛
اگر بایستی،می‌ایستد
و اگر دنبالش کنی؛
از تو دور میشود... 53258zu2qvp1d9v

غررالحکم_حدیث۹۸۱۸

سپاس شده توسط
بسی مرسی آسمان 
منم همینو میخواستم . شما بزرگواران که انقدر مطالعه دارین در این زمینه  ها و تمرین های متعددی را انجام دادین بیاین تاثیرگذارترین تمرین هایی که براتون جواب داده را بگین تا همه یاد بگیریم
این خیلی بهتر از معرفی کتابه بنظر من
من خودم اهل کتاب نیستم. شاید خیلی های دیگه هم نباشن
این روش بنظرم شبیه روش سنابانو میشه که خودشون مطالعه داشتن تو زمینه عادت سازی حالا دارن به ما هم کمک میکنن و راه حل میدن
چه خوب میشد شمادوستان همه که تو زمینه افزایش عزت نفس مطالعه داشتین یک یا دو تا تمرین که بنظرتون تاثیر گذاریش بارتون بیشتر بوده را با اسم اون کتاب عنوان کنید
اون وقت میتونیم از مدیریت درخواست کنیم تو یه تایپک مربوط به عزت نفس این مطالب و راهکارهای شما قرار بدن

نظرتون؟

این بهتر از نقد کردن جرفای یکی دیگه نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هر کسی مطالعه داشته بهترین راه حل و تمرین خودشو بگه

حقیقتا اینجوری بهتر نتیجه میگیریم 
Hanghead

نقل قول: یک چیزی هم بگم ، اصولا باید نوع نگاه درست شه ، 
مثلا ، مدت ها درگیر مرز بین عزت نفس و غرور بودم ، اگر می خواستم عزت نفس داشته باشم با غرور اشتباه می شد و برعکس و الگو های رفتاری کمکی نمی کرد ، اما وقتی مفاهیم هر کدوم برام جا افتاد ،خیلی راحت سبک رفتاری تغییر کرد و این دوتا از هم تفکیک شد...
Hanghead چه نکته خوبی 
این تغییر نوع نگاه چه جوری درست میشه 
فقط با مطالعه عایا؟

نقل قول:
سلام، عذرخواهی میکنم دخالت میکنم به من کتابه نیمه تاریک وجود از دبی فورد خیلی کمک کرد. شاید مناسب شما هم باشه
خلاصه کتاب نیمه تاریک وجود - دبی فورد
بسی ممنونم ازتون 302
میشه اگر کتاب تمرینی داره که بنظرتون تاثیرگذار بوده هم بگین.
البته من نوع کتاب را نمیدونم . نمیدونم تمرین هم داره یا نه؟ Hanghead

هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
 سپاس شده توسط
نقل قول: اون وقت میتونیم از مدیریت درخواست کنیم تو یه تایپک مربوط به عزت نفس این مطالب و راهکارهای شما قرار بدن

به نظر منم عالیه 4chsmu1

نقل قول: این بهتر از نقد کردن حرفای یکی دیگه نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مباحثه یه نوع روش یادگیریه  و باعث افزایش علم میشه 4chsmu1 ولی بله این راهم بسی مفیده  302
آقا امیرالمؤمنین علیه السلام:

حکایت دنیا،حکایت سایه‌ی توست؛
اگر بایستی،می‌ایستد
و اگر دنبالش کنی؛
از تو دور میشود... 53258zu2qvp1d9v

غررالحکم_حدیث۹۸۱۸

سپاس شده توسط
بنده پاک عزیز 
خواهری والا من زودتر میخواستم اینا رو بگم ...
ولی هی نمیتونستم ...
یعنی یه جورایی بلد نبودم که باید از کجا بگم ...
اون کتاب چندتا تمرین دیگه هم داره ولی نمی دونم باید از کجا شرو کنم بگم ؟ اگه شما بگی چه جاهای عزت نفس پایین بهت ضربه زده بهتر میتونم بگم ...
مثلا شما درباره ی ظاهر گفتی این کتاب یه فصل درباره ی عزت نفس و ظاهر داره  53258zu2qvp1d9v
عزت نفس در کودکی یه بخش دیگه اش هست ...
حالا نمیدونم همینا رو نوشتم هم بدرد بخور نوشتم یا نه پرت و پلا و قاطی پاتیه  Gigglesmile
خوشحال میشم بهم بگید  Khansariha (69)

بحث داداش رضا  65
اتفاقا خیلی خوب شد این بحث راه افتاد 
با حنیفا موافقم که میگه بحث کردن هم یه جور یادگیریه 
ای کاش این بحثو انتقتل بدیم به یه تاپیک دیگه ولی به هیچ وجه حذف نشه  Khansariha (69) 
البته نمیدونم کدوم تاپیک بهتره  42
 سپاس شده توسط
نقل قول:  ایا الهامات ما همش درسته؟ یا به طور صد درصد ما نفسمون پاکه؟ وقتی علما رو شیطون بتونه گول بزنه پس باید خیلی مراقب بود درباره برصیصای عابد حتما بخونید از علمای بنی اسرائیل بوده و ۷۰ سال عبادت داشته اما دست آخر با یه وسوسه به چه روزی افتاده
نقل قول: درباره برصیصا دو تا داستان هست که تو جزئیات تفاوت هس یه داستان این بوده که یه خانواده دخترشون رو میارن پیش ایشون تا دعا کنه شفا پیدا کنه و مثل اینکه یه مدتی اون خانوم اونجا پیشش بوده تازه به قصد شفا بوده که آخرش رو هم خودتون بخونید 65
اینو من نمیگما

فلاسفه یونان میگن خصوصا افلاطون 

میگن امکان خطا در شهود و الهامات وجود داره 

خود سهروردی  ک اصن تا ته ته شهود و الهام رفته 

یه شخصی میگه میخواستم ببینمش 
از بقیه میپرسیدم میگفتن برو باید صبر کنی فقط وقتی خورشید وسط اسمونه روی اون سکو میشینه
این شخص منتظر میشینه تا سهروردی بیاد 
بعد ک سهروردی میاد خودش متوجه میشه میخواد ببینش
میگه وقتی با سهروردی حرف زدم حس کردم تو یه بعد دیگه ایه

(1401 آذر 21، 1:16).آرام. نوشته است: بسی مرسی که جواب دادی 
قبلا یه کتابش بود خواندم خیلی با طرز نوشتنش نمیتونم ارتباط بگیرم.
و اینکه من اصلا اهل کتاب خواندن نیستم متاسفانه . ببیشتر دنبال راه حل تمرینی ام. Hanghead
ولی سعی میکنم بگردم ببینم مقاله علمی کوتاه در موردش هست بخوانم. مقاله بهتره کوتاه و مختصر میگه.

53 53
خیلی مهمه که کتاب به دل بشینه ... 
برعکس شما من موافق لحن خودمونی و فونت های خوب متن ها بودم  53258zu2qvp1d9v

درود 
سلام
چه بسا تحصیل کرده های بی سواد و تحصیل نکرده های با سواد !
مدرک و لیسانس و دکتری ، گاهی  نمی تونه به هیچ دردی بخوره ... ولی  یه آدم با تجربه ی بی مدرک  می تونه مشکلی رو حل کنه ، 
(همین که مسیر تَرکی رو که همه اهالی اینجا تقریبا اول خط اش هستن رو تا ته رفته و تو این مسیر کلی هزینه کرده و به تجاربی رسیده و داره اون ها رو میگه ، کفایت می کنه برای تامل کردن و خوندن اون مطالب )

من خودم رشته ام روانشناسی ، می دونم که کتاب های زرد زیادن ، اما همین کتاب ها شاید بتونن کمکی کنن ، که اون کتاب های خوب مد نظر شما نتونه !
من خودم مدت ها برای این موضوع مقاله و مطلب خوندم ، از غربی تا اسلامی... کمکی بهم نکرد 
اما این کتاب  تونست ،
 این که برای شما مفید نبوده ، دلیل نمی شه برای بقیه هم مفید نباشه ...

ترجیح می دم اگه نقدی برای این کتاب دارین بشنوم ، تا این که از زیر بنا نفی اش کنین ...

حرف من اینه ک بابا کپی کردن از اینو اون ک نشد کار! 
منم میتونم پا شم یه دوره بسازم بعد بگم اره این دوره مال خودمه از هیچ جام کپی نزدم

نوآوریه ک باعث دانش جدید و تغییر ناشناخته ها ب شناخته شده میشه
 سپاس شده توسط
نقل قول: بنده پاک عزیز 
خواهری والا من زودتر میخواستم اینا رو بگم ...
ولی هی نمیتونستم ...
یعنی یه جورایی بلد نبودم که باید از کجا بگم ...
اون کتاب چندتا تمرین دیگه هم داره ولی نمی دونم باید از کجا شرو کنم بگم ؟ اگه شما بگی چه جاهای عزت نفس پایین بهت ضربه زده بهتر میتونم بگم ...
مثلا شما درباره ی ظاهر گفتی این کتاب یه فصل درباره ی عزت نفس و ظاهر داره  [تصویر:  53258zu2qvp1d9v.gif] 
عزت نفس در کودکی یه بخش دیگه اش هست ...
حالا نمیدونم همینا رو نوشتم هم بدرد بخور نوشتم یا نه پرت و پلا و قاطی پاتیه  [تصویر:  gigglesmile.gif] 
خوشحال میشم بهم بگید  [تصویر:  khansariha%20(69).gif] 
بسی خوب گفتی
ولی من یه ذره با تمرین مشکل دارم راستش Hanghead
یعنی هر فکری هر لحظه به ذهنمون زد باید این جدول دم دستمون باشه و این مراحل را برای اون فکر انجام بدیم

یا سعی کنیم هر شب به روزی که گذشت فکر کنیم و یه همچین جدولی را پر کنیم 

تو امتحانش کردی جواب میده؟ Hanghead

عزت نفس برای ظاهر را باهاش مشکل دارم. خیلی هم مشکل دارم. 

دیگه میدونم میترسم چیزی بگم که اشتباه باشه و مسخرم کنن. نمیتونم با کسی حرف بزنم. هیچ دوستی تو دنیای واقعی ندارم. از حرف زدن با آدم ها نگران میشم.بخوام صادق باشم تو گذشته هم دوست صمیمی نداشتم. خیلی آزارم میده. به خاطرش چند شب پیش سر کارتون آنه شرلی بسی گریه کردم. یه وقتایی دوست دارم با یه آدم فقط حرف بزنم. بخاطر این موضوع چندبار با آدم های بد هم مسیر شدم که تنها نباشم. 

حس بی عرزگی را با همه وجودم و همیشه دارم و بخاطرش خیلی گریه میکنم. اینکه هنوز نتونستم برم سر کار . اینکه این همه تلاش کردم از نظر خودم ولی نشده بدجوری لهم کرده.به خاطرش خیلی به خودم فحش میدم.  بقیه ها میگن شرایط کار بده. من قبول ندارم. من به اندازه کافی خوب نیستم. وگرنه منم الان سر کار بودم.
شاید کندم. شاید اطلاعاتم کافی نیست. شاید مهارتم کامل نیست. و کلی شاید دیگه. 

Hanghead  ببخشید خیلی شد. نمیدونستم اینا میشه جز کدوم دسته؟

واسه مباحثه که گفتین. حقیقتا به نظر من بازم تمرکز رو روش ها و تمرین ها و راه حل ها باشه باز بهتره

اینو چند وقت پیش رزا برام فرستاد گفت آقای محسنین تو تاپیک .شعر و نثر ادیبان گذاشتن
نقل قول: از اشتباهات بی‌پایه مردم یکی این است که خیال می‌کنند هر کس دارای خصوصیاتی است تغییر‌ناپذیر؛ یکی بد است و دیگری خوب، این هشیار است و آن احمق؛ این فعال است و آن تنبل. 
حال آن که اینجور نیست. آدم‌ها مثل رودخانه‌اند، اگر چه همه یک‌شکل و یک‌جورند ولی رودخانه را که دیده‌اید، همچنان‌که پیش می رود، گاهی آهسته حرکت می‌کند، گاهی تند، گاه که به کوهسار می‌رسد باریک می‌شود، گاهی که به دشت می‌رسد پهن می شود و وسعت پیدا می‌کند؛ در جایی آبش سرد است و چند فرسنگ آن طرف‌تر آبش گرم می‌شود. یک زمان آرام است و یک زمان طغیان می‌کند. 

هر انسانی در خود عناصر خوب و بد را دارد، گاهی روی خوبش را نشان می‌دهد
و گاهی روی بدش را ...!

لئو تولستوی

به نظرم مثلا کتاب دادش رضا که دارید نقد میکنید ممکنه جاهای خوب هم داشته باشه. من کتاب مربوط به عزت نفس اش را نخواندم ولی حتما جای خوب هم داره دیگه 
Hanghead

مثلا منم پناهیان خیلی گوش میدم. خیلی ها بهش نقد دارن. ولی نمیشه گفت پناهیان هر چی بگه همونه. یا هر چی میگه غلطه 

اتفاقا اینو الان دیدم. 
اینم خودت داره . نمیدونستم با خودت. یا شاید عزت نفس که میگن میشه به خدا رسید
فقط چندتا سرچ کردم تو نت در مورد عزت نفس در اسلام دیدم واویلا چقدر مهمه.
و چقدر من توش ضعیفم . باید درستش کنم. نمیخوام اون دنیا دست خالی برم  Hanghead
برام سخته مطالعه کنم. برام سخته امیدوار باشم. برام سخته با این حس بی عرزگی و ذلت مطلقی که واقعا قبولش کردم مبارزه کنم. ولی چاره ای نیست. خدا این مدلی خوشش نمیاد.
پس هر کار بگید سعی میکنم انجام بدم.

من اسم کتاب ها را برای خودم مینویسم. تا اگر شد بخوانم. 
اگر در مورد عزت نفس در اسلام و راهکار رسیدن بهش در اسلام کتابی را سراغ دارین ممنون میشم بگید. صرفا بخاطر اینکه خودمو میشناسم. روم بیشتر تاثیر میذاره و زودتر به نتیجه میرسم

بسی ممنون از همگی 302
هدف از ترک  / حس خوب ۱۵۷ روز /علت شکست 157 روز/   علت شکست 10 روزه  /  اهرم رنج و لذت / 1401   Khansariha (58)

دلایل وسوسه  / هدف از ترک تاثیر پاکی
خدایا چنان کن سرانجام کار  Confetti تو خشنود باشی و ما رستگار 317 بهترین خدای دنیا Khansariha (63) دعا میکنم بشم بهترین بنده دنیا برات  Khansariha (2)  الحمدلله رب العالمین Thankyou خداوندا مرا پاکیزه بپذیر  fly2  صبر داشته باش  خدا با صابران است  49-2  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد Khansariha (84)  

امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد.  Hanghead
 سپاس شده توسط
نقل قول: ای کاش این بحثو انتقتل بدیم به یه تاپیک دیگه ولی به هیچ وجه حذف نشه  [تصویر:  khansariha%20(69).gif] 

البته نمیدونم کدوم تاپیک بهتره  [تصویر:  p.gif]

به نظرم همین جا مناسبه. چون بالاخره داریم به همدیگه مشورت میدیم درباره اینکه به حرف های این شخص گوش بدیم یا نه. Khansariha (56)
.
.
.
 سپاس شده توسط
(1401 آذر 21، 10:25)*آسمان* نوشته است: سلام خدمت همه  303

من خودم در رابطه با عزت نفس کتاب زیر رو مطالعه کردم 

[تصویر:  5913564416730163.jpg]
کتاب خوبی بود ولی به هرکسی پیشنهاد نمیکنم این گتاب خوبه برای اهل کتاب  Khansariha (69)
چون کسل کننده است ...
ترجمه ی خوبی هم نداره ولی مطالبش مفیده و کاربردی .
چندتا از تمرین هاشو بهتون میگم 

تمرین ثبت افکار 

[تصویر:  16708267193783262450867997371112_9n51.jpg]
یه همچین جدولی 
رو همیشه باید چندتا داشته باشی ..
مثلا تو بخش چه فکری به ذهنت میرسه ==من زشتم 
توبخش احساس ==احساس ناراحتی یا خجالت 
تو بخش فکر جایگزین == درسته که من چشمای زیبایی ندارم ولی در عوض قد بلندی دارم   49-2

یه نکته مهم در رابطه با عزت نفس اینه که همه ی ما رو خداوند عزیز خلق کرده  Khansariha (69)
تو قرآن هم گفته که فرزندان آدم رو کرامت بخشیدیم 

تو این کتاب گفته همه ی ما یه عیب یاب شخصی داریم 
اسمشو گذاشته pff 
نمی دونم مخفف چی هست ...
ولی باید بدونیم که افکار منفی ما نسبت به خودمون واقعی نیستن  Khansariha (69)
فقط یکی تو سرمون هست که داره اینو بهمون القا میکنه ...
خیلی ها رو دیدم نمیتونن تو جمع خوب صحبت کنن چرا ؟ چون یه بار اومدن تو جمع حرف زدن تپق زدن یا چی همه خندیدن و احساس بدی پیدا کردن ...
حالا میان تعمیم میدن که هربار قراره حرف بزنن این اتفاق قراره بیوفته ...
یه تمرین دیگه هست تو کتاب پاک سازی چاکراها خوندم ...
شما این افکار منفی رو به نور بسپارید قشنگ تمرکز کنید 
و خداوند رو یه نور در نظر بگیرید ( میتونید به جای خدا فرشته ها یا ائمه رو درنظر بگیرید با هرکدوم راحت ترید اما هر کسی رو درنظر گرفتید به عنوان نور مطلق در نظر بگیرید) بعد این افکار رو بسپارید به نور 

یه باوری که در رابطه با عزت نفس خیلی مهمه : 
تو آدم خوبی هستی فقط گاهی اتفاقای بدی برات میوفته 

باید به این جمله باور داشته باشیم 

اینکه خودتو ن لایق آرزوهاتون نمیدونید چرا ؟ 
مگه چی کم دارید 
این باید پیدا کنید و فکرتون رو عوض کنین  Khansariha (69)

دیگه همینا ببخشید اگه قاطی پاتی شد  53
اگه بیشتر توضیح بدید موارد رو جزئی تر بگید بهتر میتونم کمک کنم .

عموما این کتاب های روانشناسی مثل فلسفه سنگینن 
حالا فک نکنم اندازه کتاب نقد عقل محض کانت سنگین باشه 
ترجمه اش بد نیست فک کنم شاید متن ش سنگین و دشواره
 سپاس شده توسط
نقل قول:

البته من نقدمو به این کتاب عزت نفس فقط ننوشتم کلا نقد بعضی حرفاشون رو فرستادم گویا شاید تجربه های خوبیم باشه تو کتاباشون Khansariha (69) 
نظر من هم اینه که ، نقد کردن سر جاش اما باید نکات مثبت هم دید و استفاده کرد و نه کلا رد کرد طرف و کتاب هاشو...
اغلب باهاشون که صحبت میشه فکر میکنن که قراره خود اون شخص نقد بشه خیر قراره حرفای ایشون نقد بشه و هیچ دشمنی و حسودی هم نیست 4chsmu1 چون نقد دیگران دلیل بر حسودی بود که استادای من حسود ترین آدمای دنیان Gigglesmile چون فوری میخوان ایراد بگیرن و نقد کنن حرفتو ولی خب اصلا اینجوری نیست اونا میخوان مطلب غلطی که گفته شده اصلاح کنی تا باعث نشه کسی اشتباه کنه
 نقد کردن ایراد ها درسته ، اما تا جایی که من می دونم ، نقد یعنی توصیف و تعریف کردن یک پدیده و بررسی تمام جوانب اون ، این که یه فرد بیاد ایراد های یه کاری رو بگیره ،  و بدون توجه به نکات مثبت قضاوت کنه ، درست نیست ، نگاهی درسته که جامع باشه ، خوب و بد رو کنار هم بذاره و در مورد کل اش نظر بده ، در غیر این صورت ، عالم ترین آدم ها هم تو آثارشون خطا داشتن ،پس نباید آثار اون ها رو خوند...
[تصویر: screenshot_۲۰۲۲۱۲۱۲-۱۱۳۲۵۲_bestgram_c0g.jpg]
این حرف واقعا یجورایی دارم نمیفهمم بهترین کتابای دنیا تو زمینه خودسازی و دین هم نمیشه این حرفو راجع بهش زد. و هیچ کدوم از علماهم همچین حرفی رو نگفتن با اینکه کتابای خفن و سطح بالایی رو نوشتن ما 
تنها ما میتونیم درباره قرآن و یه سری کتاب الهی دیگه که معجزه بودن این حرف رو بزنیم.

حضرت موسی علیه السلام هم می فرمودن که مستقیما با خدا صحبت میکردن 65
من وقتی این عکس  رو خوندم ، این طور برداشت کردم که  کتاب توفیق و لطف خدا بوده ، و در مقدمه بسیاری از کتاب ها این تواضع به کار رفته که نوشتن ، تمام آنچه به قلم تحریر در اومده ، عنایت الهی بوده ...
اون نوشته رو از خودشون نمی دونن ،می گن اگه کمک خدا نبود ، ما نمی تونستیم این کتاب رو تموم کنیم..
من تواضع و لطف الهی از این متن برداشت کردم 
و فکر می کنم این جا منظور همینه و نه اینکه  اون کتاب یه وحی الهی باشه ... چون هیچ کس این رو نمی پذیره واصلا همچین ادعایی خیلی غیرقابل باوره 

[تصویر: screenshot_۲۰۲۲۱۲۱۲-۰۶۲۱۳۶_bestgram_r2en.jpg]
نمیتونیم بگیم هرکی تو سایت داداش رضا نیست پس مومن نیست توی احادیث و روایتای ما شاخصه های دیگه رو ذکر کردن برای مومن بودن اشخاص Khansariha (69)

ببینید ، این یه تبلیغ برای سایت و کانال و کتاب ها هست 
مشابه این تبلیغ هم کم نیست ، مثلا می گن ، هرکس فیلم های آموزشی ما رو ببینه  ثروتمند میشه ، 
آیا واقعا این اتفاق میوفته ؟ هرکس ببینه ثروتمند میشه ؟ قطعا نه 
منظور این تبلیغ اهمیت فیلم هاست ، این که کمک کننده است 
این جا هم منظور اینه که ، پست ها و نوشته ها ، کمک می کنه به تقویت ایمان و کسی که می خواد مومن باشه ، بیاد استفاده کنه ...
این جمله ها و خیلی از جمله های دیگه هستن که جنبه  ترغیب کنندگی دارن ...
[تصویر: screenshot_۲۰۲۲۱۲۱۲-۰۶۰۹۳۷_bestgram_bis3.jpg]
جواب این ایه رو فقط با همین میشه داد
انَّمَا يُرِيدُ اللَّهُ لِيُذْهِبَ عَنكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَ يُطَهِّرَكُمْ تَطْهِيرًا
کسی که فانی میشه به قول ایشون همه جا فانیه نه فقط تو خلوت خودش 4chsmu1
بله درسته ، کسی که فانیه همه جا فانی هست ،
اما بحث استغفار دلیل داره 
شما داخل روایات صحیح ، دیدین که پیامبر استغفار می کردن ، این دلیل داشته ، 
پیامبر و معصومین استغفار داشتن ، دلیل اش داخل کتاب دینی یازدهم بود ، اگر بخوام اینجا بنویسم ،طولانی میشه ، فقط بگم که با چیزی که تو این عکس نوشته شده مشابهت داره ، اما داخل این نوشته بد توضیح دادن 

باید برم ، تا همین جا تونستم بخونم
بعد میام بقیه نکاتی که گفتین رو می بینم
کبوتر هوایی شدم
ببین عجب گدایی شدم 
دعای مادرم بوده که 
منم امام رضایی شدم 
 سپاس شده توسط
نقل قول: نقل قول:
مثلا ، مدت ها درگیر مرز بین عزت نفس و غرور بودم ، اگر می خواستم عزت نفس داشته باشم با غرور اشتباه می شد و برعکس و الگو های رفتاری کمکی نمی کرد ، اما وقتی مفاهیم هر کدوم برام جا افتاد ،خیلی راحت سبک رفتاری تغییر کرد و این دوتا از هم تفکیک شد...
Hanghead چه نکته خوبی 
این تغییر نوع نگاه چه جوری درست میشه 
فقط با مطالعه عایا؟

فکر نمی کنم تغییر نوع نگاه یه روش ثابت داشته باشه ،
اما قطعا یکی از مهم ترین روش هاش مطالعه است 
می تونم بپرسم چرا کتاب خوندن رو دوست ندارین ؟

نقل قول: حرف من اینه ک بابا کپی کردن از اینو اون ک نشد کار! 
منم میتونم پا شم یه دوره بسازم بعد بگم اره این دوره مال خودمه از هیچ جام کپی نزدم
نوآوریه ک باعث دانش جدید و تغییر ناشناخته ها ب شناخته شده میشه

فرقِ بین کپی کردن و جمع آوری اطلاعات...
فرقِ بین این که بگی این علم ها از خودمه با اینکه علمی رو یاد بگیری و به بقیه یادش بدی ...
آموزش علم ، حتی علمی که بقیه بهش رسیدن ، کار درستیه 
یه مشکلی هست که خیلی ها دارن ، کمال گراییه 
بله ، تولید علم جدید خیلی مهمه و با ارزشه 
اما برای علم جدید ، اول باید علم قدیم رو یاد گرفت ، 
از علمی که بقیه بدست آوردن ،تقلید کرد و نشر اش داد ، کم کم از دل اون ، کاربرد های جدید ، روش های جدید و... به وجود میاد .
یکی که می خواد فوتبال یاد بگیره ، چند سال فقط فوتبالیست هارو نگاه می کنه ، بعد یه مدت ازشون تقلید می کنه ، بعد خودش صاحب سبک میشه ، 
اینجا هم همینه ، من چند بار شنیدم که فلان قدر کتاب خونده ، فلان تعداد دوره رفته ، حالا داره خلاصه و چکیده ای از اون ها رو می گه ، من این رو ایراد نمی دونم ، کار درستی هست ..
کبوتر هوایی شدم
ببین عجب گدایی شدم 
دعای مادرم بوده که 
منم امام رضایی شدم 
 سپاس شده توسط
اگه بفهمید با انجام فعالیت جنسی سلامتیتون به خطر میوفته واکنشتون چیه ؟
 سپاس شده توسط
(1401 آذر 23، 0:11)New fighter نوشته است: اگه بفهمید با انجام فعالیت جنسی سلامتیتون به خطر میوفته واکنشتون چیه ؟
کلا میزاریم کنار
میخواد خ ا باشه میخواد رابطه جنسی باشه 

ب قول کتابم هیچ معتادی پای منقل ترک نمیکنه
 سپاس شده توسط

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان