امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 4.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

مکتبخونه (سرپرست: فرید، العبد المرحوم)

با عرض سلام خسته نباشید به سرپرستان مکتبخونه.

بعضی از دوستان چه همتی دارن که هر روز اعلام وضعیت می‌کنن. این اعلام وضعیت تو این شکل هم شده تم قالب کانون.
من سعی می‌کنم هفتگی یا کتاب به کتاب بیام اعلام وضعیت بکنم.

عرفان/ ۱۸ مرداد/ ۱۱ روز/ وقتی از دو حرف می‌زنم، از چه حرف می‌زنم.

من تازگی تصمیم گرفتم دویدن روزانه رو شروع کنم. اسم این کتاب رو قبلا شنیده بودم و گفتم شاید اگه از نظر ذهنی هم با موضوع درگیر باشم تو این راه کمک کنه و انگیزه بده. هنوز کامل نخوندم، خوندم یه نظر کامل‌تر درباره‌ش میدم. البته تصمیم ندارم زود تمومش کنم. چون همون طور که گفتم قراره مکملی باشه برای شروع دویدن و یه چند وقتی کشش میدم تا دوییدنم تثبیت بشه.
درود
امیرعلی.د/۷مرداد/23 روز دوستی با کتاب/کتاب نهج‌البلاغه و چند کتاب شعر دیگر
سلام

خدا قوت به سرپرست های محترم تاپیک رزا جون و آقای الون هارت 53

سنا / کتاب چگونه نماز خوب بخوانم ؟ / ۱۹ روز دوستی با کتاب Khansariha (18)
سلام  [تصویر:  303.gif]

*مهدی* / ۲۳ خرداد  ٣٦ روز دوستی با کتابکتاب عارفانه(زندگی نامه شهیدِ عارف احمد علی نیری)
کتاب راز کنترل شهوت 
کتاب مقاوم شو
اینم لینک کتاب مقاوم شو برای دوستان علاقمند
سلام 

ستاره / 10 تیر 1400/ 47 روز دوستی با کتاب
 چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
Khansariha (2)

نقل قول: با عرض سلام خسته نباشید به سرپرستان مکتبخونه.

بعضی از دوستان چه همتی دارن که هر روز اعلام وضعیت می‌کنن. این اعلام وضعیت تو این شکل هم شده تم قالب کانون.
من سعی می‌کنم هفتگی یا کتاب به کتاب بیام اعلام وضعیت بکنم.

سلام اقای earfun 49-2 بله اعلام وضعیتای هر روزه یه حسنی که داره اینه که مثلا من که هنوز کتاب خوندن یا هر مورد دیگه ای واسم عادت نشده، چون میدونم مثلا آخر شبا میخوام بیام اعلام وضعیت کنم احتمال اینکه خاطرم بیاد و کتاب بخونم بیشتر میشه، یا مثلا اگه بخوام تنبلی کنم اعلام وضعیت بقیه بهم انگیزه میده. اما ما از اعلام هفتگیتون هم خیلی خوشحال میشیم و انگیزه میگیریم Khansariha (69)
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

سلام خدمت دوستان و تشکر از سرپرست زحمت کش  [تصویر:  303.gif]
اجرتون با حضرت رقیه(س)
یا باب الحوئج61
روز اشتی با کتاب/بازخوانی
 سپاس شده توسط
هارت تنها/70 روز 

قانون موفقیت
سلام 

ستاره / 10 تیر 1400/ 48 روز دوستی با کتاب

اثر سایه ...
به نظر میاد کتاب خوبی باشه ...
 چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
Khansariha (2)

درود
امیرعلی.د/۷مرداد/24 روز دوستی با کتاب/کتاب نهج‌البلاغه 
بدرود
سلام  [تصویر:  303.gif]

*مهدی* / ۲۳ خرداد  ٣٧ روز دوستی با کتابکتاب عارفانه(زندگی نامه شهیدِ عارف احمد علی نیری)

کتاب مقاوم شو
رزا/ 40 روز دوستی با کتاب/ ابنبات پسته ای
ز کوی میکده برگشته ام ز راه خطا/ مرا دگر ز کرم با ره صواب انداز
#حافظ❤

عارفه/ ۹۰ روز
قرار شبانه

(1400 مرداد 27، 18:29)karma نوشته است:
نقل قول: حالا با فرض درست بودن، شروع کنید به خوندن از هر جاش که جالبه براتون، وقتی ویژگی ها رو خوندید خودتون دستتون میاد کدوم هستید. این راه خیلی قابل اعتماد تره هرچند مهتدسی معکوس طوره 

به روش کتابخونیم نمیخوره  65

کتاب رو باید از اولش شروع کرد و به ترتیب تا آخر خودنش نمیشه که بدوم وسط کتاب  Khansariha (56)

کتاب داستان که نیست، هر فصل برای خودش مجزاست و با اجازه باید بگم این فقط محدودیتیه که خودتون به خودتون تحمیل کردید. 65

پ. ن : مامانم عادت داره اول آخر کتابو میخونه ببین چی میشه بعد شروع به خوند نش میکنه Khansariha (13)

خب همه چیو داستان دیدید پس. 65

نقل قول: تمام کردن n کتاب و پز دادن [تصویر:  65.gif]
یا چیزهایی مثل پیدا کردن جواب سوال های ذهنی، رشد، یادگیری، بهتر شدن... 

اینجوریه که برا یه کتاب ذوق میکنم.. اول هاش رو با علاقه میخونم ولی از یه جایی به بعد قضیه حیثیتی میشه 42 .. باید اون کتاب تموم شه . 
و خب از اونجایی که دیگه خوندنش لذتی نداره.. میرم سراغ یه کتاب دیگه.. الآن حدود 5_6 تا کتاب دارم که باید بخونم  22 ولی هیچکدوم رو نخوندم عوضش سه تا کتاب  شعر  خوندم 

خب حالا پز بدید ببینم چند تا تموم کردید؟؟ مه اقلا یبار پز داده باشید. 4fvfcja
به نظر من که مهم نیست. مهم اثر کتاب خوندنه. من اگه یک فصل از کتابی رو هم بخونم و بذارم کنار اون کتاب در نظرم خونده شده ست. چون تاثیرش رو داشته؛ آدم فصل به نحوی برام مهم بوده خوندنش و خوندم و یاد گرفتم. تا وقتی مطالبی مرتبط نباشه خودمو مجبور نمی کنم.
[quote pid='564698' dateline='1629298797']

نقل قول: یه نظر من همون موقع کامنت و نظرتونو کنارش بنویسید و خلاصه هم با خط کشیدن انجام بدید

کتابم خراب میشه خب  45
یادگاری میشه. اون اثر انگشت شما و منعکس کننده طرز فکر اون روزای شماست. اهل خاطره نویسی نیستید؟ من گاهی یه مختصر از اتفاقات اون روزها رو هم می نویسم. مثلاً می نویسم پارک فلان یعنی تو پارک خوندم و خب کم پیش میاد اینجوری که برم پارک. بعدها که برگردم میگم ئه یادش بخیر یا نوشته م شب قدر سال فلان.. یا روزی که دو روز قبلش فلان اتفاق مهم افتاده بود یا روزی که به فلان مسئله فکری خیلی فکر کردم.2uge4p4

کتاب چاپی هام رو اگه داخل کتاب  بنویسم.. خب بقیه هم ممکنه ببیننش  Hanghead  خوشم نمیاد کسی ببیندشون  
من به کسی نمیدم کتابامو میگم شخصیه.  19

واین که.. همون جور که خانم سنا گفتن منم درصد زیادی از کتاب هم الکترونیکی ان  طاقچه این قابلیتون داره که برا هر قسمت که خواستی یادداشت بنویسی ولی یه مشکل داره  این که اشتراکم که تموم شه دیگه نمیتونم واردش بشم.. 
عجب. نباید اینطور باشه 39
نقل قول: وسواسی هم نشید. کتاب خوندن برا لذت بردنه

اینو باید روش تمرین کنم.. گفتم که برا من فقط اولش لذت برنه.. ادامش وظیفس 4chsmu1
موید باشید 4chsmu1
نقل قول: مخصوصاً وقتی بعد شش ماه میرم دوباره بخونمش از دیدن کامنت هام و تاریخ هایی که زدم و جاهای مهمی که برای مرور میدونم کجان. واقعا سر ذوق میام. [تصویر:  128fs318181.gif]

تاحالا  نوک مداد به کتاب غیر درسی نزدم  65
ولی باید انجامش داد Khansariha (60)

نمیتونید تصور کنید چه قدر سخته برام  117
[/quote]
راه میفتید. خیلی کیف داره. fiesta
چرا اینتر می زنم اینطوری میشن باکسا خدا میدونه 39

[/quote]

نقل قول: بابا کتاب برای خراب شدنه دیگه [تصویر:  gigglesmile.gif]
بخونید برای دستی شدن، یادگاری شدن...
کتاب برای منه نه من برای کتاب! اون خودش رو شبیه نیاز من باید بکنه نه برعکس. 

چی بگم  Hanghead
دلم نمیاد خراب شن  Khansariha (60)
[/quote]
یچیزیم بگم. من همه کتابامو بلا استثنا جلد می کنم. منم دلم نمیاد خراب شن. 53258zu2qvp1d9v

[/quote]

سنا جان ممنون. آره نقشه های ذهن خیلی تو به خاطر سپاری نقش داره کاملا باهات موافقم. و قبلاً خیلی می کشیدم.

تندخوانی هم دوست دارم بلد بشم، آقای الون هارت، رفت تو لیستم. daghighan
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِمَنْ فِي أَيْدِيكُمْ مِنَ الْأَسْرَىٰ إِنْ يَعْلَمِ اللَّهُ فِي قُلُوبِكُمْ خَيْرًا يُؤْتِكُمْ خَيْرًا مِمَّا أُخِذَ مِنْكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٧٠﴾

ای پیامبر! به اسیرانی که در اختیار شمایند، بگو: اگر خدا خیری در دل های شما بداند، بهتر از چیزی که  از شما گرفته اند به شما می دهد، و گناهانتان را می آمرزد و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (۷۰)
سلام خدمت دوستان و تشکر از سرپرست زحمت کش  [تصویر:  303.gif]
اجرتون با حضرت رقیه(س)
یا باب الحوئج62
روز اشتی با کتاب/داستان راستان
 سپاس شده توسط
هارت تنها/71 روز 

قانون موفقیت

35 قانون روحانی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان