امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

همسر داری یا همسر یابی!

سلام
نمیخوام بگم ولی اجی می توانم گفت یه خلاصه از شرایط خودم بگم شاید شما بچه های گل کانون بتونید کمکم کنید
من یکی میخواستم ولی قبل از عید تصادف کرد..فوت کرد.تو این چندوقت خیلی اذیت شدم تنها دلیل اذیت شدنم این بود بهم جواب نداده از پیشم رفت اگر جوابم میداد شاید اذیت نمیشدم
الانم نسبت به قبل بهتر با این موضوع کنار امد
دیشب مامان و بابام گیر دادن میگن بیا عقد ببند اول نداشتن کارم کردم بهانه ولی مامانم گفت تو چکار به کار داری من با خانواده دختر صبحت میکنم میگم تا اخر من خرجیتون میدم
گفتم نمیشه بابا گفت کار نشد نداره من به بابای دختر میگم انگار شما دختر تون دادی به من من خودم خرجی تون میدم
خلاصه هرچی من گفتم اونا جواب دادن
ولی بخدا من هنوز دلم گیره چه جوری بگم من هنوز دلم پیش عشقم هست هر دختری دوست داری شوهرش گرم باشه بتونه بهش محبت کنه همه جوره کنارش باشه ولی من نمیتونه به هیچ دختری اینجوری باشم میترسم زندگی یکی رو هم خراب کنم هیچ وقت دوست نداشتم نفرین پشت سرم باشه
کسی میتونی راهنماییم بکنه
ممنونم
یا حق
2.5سال گذشت چقد زود گذشت اصلا نفهمیدم
قرار نبود به این زودی بره
رفت رفت رفت
کاش میشد ادم بزنه زیر قولاش
کاش
من به شدت با صحبت های هادی خان موافقم!Smiley-face-thumb
اصلا متوجه نمیشم چرا حرف از جنگ و دعوا و اعصاب خوردی میزنین! مگه میدون جنگه؟؟wacko2
چرا فکر میکنین پسری که ازدواج میکنه قراره محبتش رو بین خانوادش و همسرش تقسیم کنه؟مگه نمیشه هم کسی خواهرش رو دوست داشته باشه هم همسرش رو؟؟ این دو تا که اصلا با هم تناقض ندارن... محبت به همسر یه چیز دیگست محبت به خواهر و مادر یه چیزه دیگه53258zu2qvp1d9v
چرا یه دختر باید به ازدواج برادرش حساسیت نشون بده ؟ مگه میشه یه نفر برادرش رو دوست داشته باشه ولی همسرش رو نه! Khansariha (134)
من که نه خودم با این قضیه مشکل داشتم نه مامان و خواهرم اتفاقا الان مامانم فکر میکنه که جای دو تا دختر سه تا دختر داره واقعا هم همینجوریهKhansariha (18)
تنها چیزی که بود دلتنگی اوایل ازدواجشون بودTears و جدایی از خانواده ... اینکه قبلا هر روز برادرمو میدیدم الان شده هفته ای یکی دوبار که این هم طبیعیه 53258zu2qvp1d9v
و اینکه عروس هم با محبت و احترام به خانواده ی همسرش جاشو سفت میکنه نه لگد زدن به خانواده ی همسر53258zu2qvp1d9v
البته این تجربه ی خود من بودا حالا شاید کسی نظرش چیز دیگه ای باشه 4fvfcja
اخ جون بازم عروسی داریم؟؟؟اگه خبری هست بگین زودتر به فکر لباس باشیماcheshmak
نا امید شدی؟!!!

[تصویر:  97496937818841963171.jpg]
سلام
تقسیم کار سختی هست ولی خوب 4fvfcja من که دو تا خواهرامو عروس کردم مثه شیر 4fvfcja تازه حالبه این دفعه که رفته بودم خونشون محبتش بیشتر شده بود نسبت به دوران محجردیش 4fvfcja نمی دونم فضیه دوری و دوستی و این حرفاست hahahaha چقدرم این دامادمون رو اذیت می کنم بعضی وققتها 4fvfcja13

در هر صورت شمام وقتی که عروس بشین یه همچین شرایطی داره داداشتون دیگه. به نظر من که خوب می رن سر زندگی شون. هر چقدر ماها بیشتر لگد بزنیم به زندگی شون اسیبش به خود ماها می رسه .

(1391 ارديبهشت 27، 11:08)حامدخسته نوشته است: سلام
نمیخوام بگم ولی اجی می توانم گفت یه خلاصه از شرایط خودم بگم شاید شما بچه های گل کانون بتونید کمکم کنید
من یکی میخواستم ولی قبل از عید تصادف کرد...تو این چندوقت خیلی اذیت شدم تنها دلیل اذیت شدنم این بود بهم جواب نداده از پیشم رفت اگر جوابم میداد شاید اذیت نمیشدم
الانم نسبت به قبل بهتر با این موضوع کنار امد
دیشب مامان و بابام گیر دادن میگن بیا عقد ببند اول نداشتن کارم کردم بهانه ولی مامانم گفت تو چکار به کار داری من با خانواده دختر صبحت میکنم میگم تا اخر من خرجیتون میدم
گفتم نمیشه بابا گفت کار نشد نداره من به بابای دختر میگم انگار شما دختر تون دادی به من من خودم خرجی تون میدم
خلاصه هرچی من گفتم اونا جواب دادن
ولی بخدا من هنوز دلم گیره چه جوری بگم من هنوز دلم پیش عشقم هست هر دختری دوست داری شوهرش گرم باشه بتونه بهش محبت کنه همه جوره کنارش باشه ولی من نمیتونه به هیچ دختری اینجوری باشم میترسم زندگی یکی رو هم خراب کنم هیچ وقت دوست نداشتم نفرین پشت سرم باشه
کسی میتونی راهنماییم بکنه
ممنونم
یا حق

اول اینکه نمی دونم بگم درک می کنم یا نه. خیلی سخته واقعا 1276746pa51mbeg8j

اما به هر حال، اتفاقی است که افتاده. حقیقت امر اینه که اونم نمی خواد مطمئنا تا اخر عمر تنها باشی. تو یه همچین مواردی فراموشی خیلی سختته. 1276746pa51mbeg8j

نکته ی دوم که باید شدیدا ازش پرهیز کنی همونی است که بارونی خانوم گفت. تو اگه یه نفر دیگه رو بخوای نمی تونی گرم باشی با همسرت و این میشه شروع مشکلات زیاد. واقعیت امر اینه که نمی شه واقعا یه نفر رو بیشتر ادم تو دلش جا بده (البته با بخث بالا قاطی نشه.4fvfcja منظورم همسره که محبتش با محبت خواهر و برادر متفاوت است).

به نظر من منظقی باشی، می تونی راحت گذشتت رو فراموش کنی و وقتی شرایطش رو داشتی که بتونی به همسرت محبت کنی، اونوقت می تونی بگی برات استین بالا بزنن. cheshmak

الان اگه بخوای شروع کنی رابطه ای رو همین اول رابطه به سردی می گرایی که تو بحث ازدواج خیلی به نظرم تاثیر منفی ای می ذاره در اینده ی زندگیت. 42

به نظر من دو تا کار بکن پس
یکی اینکه منظقی باش و فراموش کن،
و اینکه جداقل چند ماهی دست نگه دار در زمینه ازدواج که رابطتتون ضربه ی اولیه نخوره یه وقت. اینو هم رک رو راست باید بگی به مامنت و بابات. تعارف که نداریم.

و از همه ی اینا مهمتر، روی سخنم با همه هست ، دوست داشتن خیلی خوبه و لازم تو هر زندگی ای، و لیکن حواستون باشه کسی رو که دارین انتخاب می کنید می خواد شریک همه چیتون باشه در 50-60 سال اینده. مهمترین تصمیم زندگی ازدواج، اگه همسر مناسب برگزینید ارامشتون تصمین میشه و گرنه ....
دوست داشتنی هم که بر اساس معیارها و تفاهم نباشه شاید شیرین باشه اولاش ولی اخرش به فاجعه تبدیل میشه. امیدوارم که پشتوانه ی دوست داشتنهامون منظق باشه و بس.

من ادمهای عاشق زیاد دیدم ها! کسایی که چند ساعت زیر دوش حموم می موندن از شدت حواس پرتی!ً 4fvfcja اینا که دارم می گم دیده ها و شنیده ها و تجربه ی شخصی (بچه ها یکی منو از منبر بیاره پایین!4fvfcja). کسایی رو دیدم که قبل ازدواج دیونه هم بودن، دختره یه مدت غدا نمی خورد ولی اخرش کارشون به طلاق کشید! برای اینه که می گم منطقی باش cheshmak
خواستی بیا بشتر تو پیام خصوصی برم رو منبر برات 4fvfcja

صلوات 4fvfcja
موفق باشی و تصمیم درست بگیری 303Khansariha (8)
هرچند حال و روز زمین و زمان بد است \ یک قطعه از بهشت در آغوش مشهد است
حتی فرشته ای که به پابوس آمده \ انگار بین رفتن و ماندن مردّد است
اینجا مدینه نیست، نه اینجا مدینه نیست \ پس بوی عطر کیست که مثل محمد است؟
حتی اگر به آخرخط هم رسیده ای \ اینجا برای عشق شروعی مجدد است
جایی که آسمان به زمین وصل می شود \ جایی که بین عالم و آدم، زبانزد است
هر جا دلی شکست به این جا بیاورید \ اینجا بهشت، شهر خدا، شهر مشهد است
[تصویر:  87267819991958480523.jpg]

حسین ارام جانم، حسین روح و روانم
بیا نگار اشنا، شب غمم سحر نما
مرا به نوکری خود، شها تو مفتخر نما

سلام

یکی از دوستام چند تا سوال و جواب از حاج اقای جاودان در رابطه با ازدواح برام فرستاد، گفتم اینجا بذارم:

باسلام محضر استاد عزیز وگرانقدر ، آیا برای ازدواج استخاره حتما لازم است وباید در چه مرحله ای استخاره کرد،آیا اگر با استخاره کردن ازدواج به تاخیر بیافتد و برای شخص هم ضرر معنوی داشته یاشد باز باید استخاره کند؟

حجت الاسلام والمسلمين جاودان در پاسخ اين سوال فرمودند:
در ازدواج كاملا بايد با حساب و كتاب و فكر و عقل و مشورت عمل كرد اما همه حساب و كتابها و عقل و مشورتها گاهي كوتاه مي آيد و نقاط مشكوك و مبهم وجود دارد كه به خاطر روشن شدن آنها با خداوند متعال مشورت مينمايند يعني استخاره ميكنند پس اگر همه جوانب روشن است استخاره لازم نيست

مدت طولانی است (حدودا یک الی دو سال ) است که در امر ازدواج مشکل دارم و در حدود 3 ماه است که به طور جد به ائمه متوسل شده ام ولی هیچ نتیجه ای حاصل نشد . اگر گناه خاصی که سبب این مسئله میشود و یا توسل خاصی باید انجام دهم را بفرمایید ...لطفا راهنماییم کنید .متشکرم.

حجت الاسلام والمسلمين جاودان در پاسخ این سوال فرمودند:
مسئله شما مهم است و چند روز حتی چندماه توسل هم ممکن است کافی نباشد ادامه بدهید. در ضمن بدانید دعا و نماز و توسل هرکسی ارزش و قیمتی مثل خود او را دارد. انسان اگر هیچ گناه نکند ارزش و قیمت پیدا میکند نماز و توسل و دعایش بالا میرود و شنیده و قبول میشود

باسلام
در مسئله ازدواج وقتی انسان احتمال زیاد می دهد مورد بهتر یافت می شود از نظر اخلاقی آیا مطلوب است که موارد خوب را رد کند یا خیر ؟ اگر باعث دلشکستگی طرف شود چه ؟

حجت الاسلام و المسلمین جاودان فرمودند:
سلام علیکم و رحمة الله
هر نمونه هر مقدار خوب باشد آدم احتمال می دهد فردا چیز بهتری بدست بیاید این احتمال هیچ وقت از بین نمی رود .
بنابراین اگر مورد خوبی بدست آمد که شرایط لازمه را داشت و استخاره هم خوب بود اقدام کنید و به وسوسه و احتمال بهتر اعتنا نکنید.
ثانیا اگر شما رفتار درستی داشته باشید و معقول عمل کرده باشید یعنی مثلاً یکبار و حداکثر دو بار به دیدن خواستگاری رفته و یکبار با دختر صحبت کرده باشید انصراف مانعی ندارد ودلشکستگی بطور طبیعی پیش نمی آید اما اگر چندین بار رفته و صحبت کرده و آشنائی و دلبستگی پیدا شده باشد کارتان ممکن است مسئولیت آور باشد.

سلام علیکم من جوانی هستم 23 ساله می خواستم از شما سوال کنم آیا ذکری یا دعایی خاص برای اینکه راه ازدواج باز بشود وارد شده است یا دستور العمل خاصی از بزرگان دارید خواهشمند است عنایت بفرمایید ما را کمک کنید واقعا به حرام نزدیکم ممنون

حجت الاسلام و المسلمین جاودان فرمودند:

سلام علیکم و رحمة الله و برکاتة

استغفار از اذکار بسیار مهمی است که مشکلات دنیا و آخرت آدمی را برطرف می کند. شما ذکر استغفار را بسیار بگوئید بسیار، و سعی کنید با توجه به معنای آن بگوئید، زیرا ذکر بی توجه نتیجه ای ندارد،

و زیاد دعای « رب لا تذرنی فرداً و انت خیر الوارثین » را در نماز و غیر آن بگوئید البته این را هم با توجه و حضور قلب بگوئید. در کنار این دو دعا و ذکر، صدقه هم زیاد بدهید

دختری هستم 29 ساله که تا کنون ازدواج نکرده ام و تا بحال زمینه ازدواج برایم فراهم نشده است ایا باید دعایی خاص یا سوره ای از قران را بخوانم لطفا مرا راهنمایی کنید و مرا از این سردرگمی نجات دهید خیلی دوست دارم که ازدواج کنم و زندگیم سرو سامان بگیرد و مسیر رندگیم مشخص شود لطفا مرا راهنمایی کنید از لطف شما بسیار سپاسگزارم

حجت الاسلام و المسلمين جاودان فرمودند:

علیکم السلام و رحمة الله

اگر بتوانید چهل روز زیارت عاشورا طبق دستور بخوانید امید است انشاءالله مشکل بر طرف شود.

1- صد مرتبه (( الله اکبر ))

2- یک مرتبه سلام آخر زیارت عاشورا ( السلام علیک یا اباعبدالله و علی الارواح ...و علی اصحاب الحسین )

3- یک مرتبه لعن آخر زیارت عاشورا ( اللهم العن اول ظالم ... اللهم العنهم جمیعاً )

4- قرائت زیارت عاشورا از اول تا ابتدای (( اللهم العن اول ظالم ... اللهم العنهم جمیعاً ))

5- دو رکعت نماز هدیه بمحضر حضرت سیدالشهدا علیه السلام

6- صد مرتبه (( الله اکبر ))

7- قرائت زیارت عاشورا از اول تا انتها همراه با صد لعن و صد سلام و سجده زیارت عاشورا

8- دو رکعت نماز هدیه بمحضر حضرت اباعبدالله علیه السلام

نکات:

1- در طول چهل روز کاملاً مراقب اعمال و رفتار و اخلاق خود باشید و خلافی از او سر نزند.

2- این دستور تا چهل روز و بدون فاصله شدن بین روزها انجام شود.

3- صدقه دادن هر روز بعد از اتمام آن برای سلامتی امام زمان علیه السلام

4- زمان انجام آن در بین طلوع و غروب آفتاب باشد.

5- در بین قرائت زیارت با کسی صحبت نکند

6- کسی جز اعضای خانواده از انجام این عمل مطلع نشوند، تا اینکه با شما صحبت نکنند.

7- بجای عبارت (( و هذا یومٌ فرحَت )) عبارت (( و یوم قتل الحسین یومٌ فرحَت )) و بجای عبارت (( إن هذا یوم ٌ تبرّکت )) عبارت (( إن یومَ قتل الحسین یومٌ تبرّکت )) قرائت شود.

همسرداری آیت الله مرعشی نجفی (ره)

بسم الله الرحمن الرحیم
بعضی چیزها را آدم باور نمی کند یعنی باورش سخت است حتی برای امثال من که گوشم پر است از شنیده های خوب و ناب از مردانِ خدا.اما اینکه آیت الله العظمی مرعشی نجفی در خانه سبزی هم پاک می کردند برایم خیلی عجیب است !
همسر ایشان درباره نوع رفتار این عالم بزرگوار با وی چنین می گوید : ((در تمام مدت شصت سالی که با ایشان زندگی کردم ، هیچ گاه با من رفتاری تند و خشونت آمیز نداشت.
تا آن زمان که قادر به حرکت کردن و انجام دادن کارهایش بود ، نمی گذاشت که دیگران کارهایش را انجام دهند . حتی هنگامی که تشنه می شد ، بر می خواست و به آشپزخانه می رفت و آب می آشامید و از من درخواست نمی کرد .
ایشان افزون بر آنکه برای من همسری خوب و مهربان و دوست داشتنی بود دوستی صمیمی و همکاری غم خوار برای من نیز بود ایشان همواره در کارهای منزل به من کمک می کرد و بسیاری از اوقات ، کارهای آشپزخانه همانند درست کردن غذا ، پاک کردن سبزی و شستن میوه و وسایل آشپزخانه را ایشان انجام می دادند)).

*رازهای همسرداری /ص136.نقل از تبیان

منبع:سایت نور آسمان
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

توصیه آیت الله بهجت (ره) درباره همسر و فرزندان

بسم الله الرحمن الرحیم

رسیدگی به همسر و فرزندان:
یکی از توصیه هایی که حضرت آیت الله بهجت (اعلی الله مقامه) داشتند این بود که می فرمودند: به خانه که می رسید کتاب ها را بگذارید پشت در ولی مواظب باشید که ندزدند! یعنی طوری نشود که وقتی به خانه می روید، تازه بخواهید چیزی بنویسید و کتابی بخوانید و بند کتاب و کامپیوتر و ... بشوید؛ اشتباه است، دیگر الآن باید یک وقتی را بگذارید برای زن و فرزند و اهل خانه.

تنظیم برنامه:
عمرتان را به سه 8 ساعت تقسیم کنید: 8 ساعت کار و تلاش؛ که کار و تلاش ماها درس خوندن و درس دادن است. در هر حال، 8 ساعت بیرون درست کارکردن است. 8 ساعت هم برای خواب و استراحت؛ و 8 ساعت هم برای لذت های حلال، تفکر و عبادت، کارهای شخصی و...
روزی حضرت ایشان برنامه بنده را تقریر کرده و فرمودند: شما سحر از خانه می آیی بیرون و به نماز و حرم می روی، و برمی گردی خانه و صبحانه می خوری و بعد سر درس و کار تا ظهر؛ ظهر هم نماز خوانده و برمی گردی منزل ناهار را می خوری؛ اگر وقت خواب باشد نیم ساعت هم می خوابی، بعد دو مرتبه می روی بیرون سرکار و درس تا غروب، غروب هم نماز را می خوانی. تازه بعدش ما می رفتیم کتابخانه و گاهی اوقات درس های فوق العاده می رفتیم، حدود ساعت 10 به خانه برمی گشتیم.
آیت الله بهجت (ره) می فرمودند که برای چی وقتی می آیی خانه و زن و بچّه می آیند دور و برتان، تازه کتاب باز می کنید و می گویید می خواهم این ها را که صبح تا حالا خواندم مطالعه کنم؟ چون فردا می خواهم آن درس را مباحثه کنم؟ باید طوری برنامه ریزی کنید که وقت زن و بچّه ضایع نشود و به آن ها هم برسید. اهل خانواده هم حقوقی دارند. بالأخره زن و بچه و حتّی خود آدم نیازهایی دارد که اگر لذّت های حلال نباشد همان عبادتش هم با نشاط نیست، درس خواندنش هم نشاط چندانی ندارد.
معمولاً امثال ماها کمتر به این امر توجه می کنیم، زن و بچّه را رها می کنیم به حال خودشان، و خودمان را مدیون این ها می کنیم. نباید غافل شد از این که اگر پول کمتر باشد، زندگی می گذرد؛ ولی زن، دختر و پسر آدم، کمبود محبّت را از کجا جبران کنند؟ در خانه چه کسی را باید بزند و بگوید محبّت می خواهم؟ اگر مابه موقع و اندازه به زن و فرزندان محبّت ابراز نداریم، باید عوارض پس از آن را پذیرا باشیم. پول و امور مادی را می توان از خویشان، صندوق و یا کسی قرض گرفت، امّا محبّت را هیچ کس جز مرد و زن نسبت به فرزندان و مرد نسبت به همسر نمی تواند جبران کند. پس باید آدم مواظب باشد که حق همسر و فرزندانش بخاطر این که چیزی را کسب و یا جبران کند، ضایع نسازد. محبّت از امور جایگزین ناپذیر است. چند وقت پیش یک نامه ای را دریافت کردم که دختر خانمی نوشته بود، من غبطه می خورم به دختر خاله ام که می بینم پدرش او را می بوسد. دوستش دارد، محبّتش می کند. امّا دریغ از یک بوسه ای که بابای ما به ما داشته باشد. تنها حواس او به رفتار ما در منزل معطوف است. او همه ما را خسته کرده و پیوسته می گوید بکن! نکن!... .
این چیزی بود که ما از استاد گرامی حضرت آیت الله بهجت (رضوان الله تعالی علیه) یاد گرفتیم که باید نسبت به خانه و خانواده بسیار اهمیّت داد و مواظبت کرد که حق بچه ها بخاطر دیگران، یا کتاب و درس ضایع نشود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی آقا تهرانی

منبع: سایت نور آسمان
Khansariha (121) آثار هنری به دو دلیل ارزشمندند، اول اینکه توسط استادان به وجود آمده اند. دوم اینکه تعدادشان کم است .شما گنج پر ارزشی هستید، زیرا توسط بزرگترین استاد خلق شده اید و فقط یکی هستید. Khansariha (121)

سلام آقا حامدخسته اول از همه متاسفم واسه اتفاقی که پیش اومده بعدشم الان دیگه نمیتونی بمونی پای جواب آدمی که رختشو از این جهان بستهو الان تو حال و هوای ما نیست متمئنا همونطور که دوست عزیزمون گفتن اون هم دوست نداره که شما توی این دنیای پرمخاطره تنها و سرگردون بمونید گاهی فکر میکنم آدم های که از این دنیا رفتن به کارای ما میخندن ازدواج یه بهانس واسه اینکه تو این مسافرت یه همراه داشته باشی امیدوارم مشکلت حل بشه داداشی..!
تنها چیزی که منو از ازدواج میترسونه اینه که احساس میکنم که آزادی مو با ازدواج از دست میدم آخه زورم میاد حتی واسه کاری مثل درس خوندن هم از کسی اجازه بگیرم آخه زور نیستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت!:smiley-yell::smiley-yell::smiley-yell::smiley-yell::smiley-yell::smiley-yell::smiley-yell::smiley-yell::smiley-yell::smiley-yell::smiley-yell:
خدایا تو را عاشق دیدم و غریبانه عاشقت شدم...

تو را بخشنده پنداشتم و گناهکار شدم...

تو را وفادار دیدم و هر جا که رفتم بازگشتم...

تو را گرم دیدم و در سردترین لحظات به سراغت آمدم...

تو مرا چه دیدی که وفادار ماندی؟؟؟...
------------------------------
پیامبر اکرم( ص)فرمودند:
مَن رَدَّ عَن عِرضِ اَخیهِ المُسلِمِ وَجَبَت لَهُ الجَنَّةُ اَلبَتَّةَ
هرکس آبروی مؤمنی را حفظ کند، بدون تردید بهشت بر او واجب شود
سلام دوستان یه سوالی راجع به ازدواج واسم پیش اومد فکر کردم بزارم تو این موضوع
اگه ما یه روزی بخوایم ازدواج کنیم باید به همسرمون بگیم که قبلا دچار خ.ا بودیم؟
واسه این این سوال واسم پیش اومد که چطور بعضی از بچه های کانو که متاهلن بازم میان کانون یعنی همسرانشون میدونن یا یواشکی میان کانون!امیدوارم این سوالو تو موضوع مناسبی نوشته باشم اگه مناسب این تاپیکنیست لطفا مدیرای عزیز درستش کنن!
لطفا زود جواب بدید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.wacko2wacko2wacko2wacko2wacko2wacko2
خدایا تو را عاشق دیدم و غریبانه عاشقت شدم...

تو را بخشنده پنداشتم و گناهکار شدم...

تو را وفادار دیدم و هر جا که رفتم بازگشتم...

تو را گرم دیدم و در سردترین لحظات به سراغت آمدم...

تو مرا چه دیدی که وفادار ماندی؟؟؟...
------------------------------
پیامبر اکرم( ص)فرمودند:
مَن رَدَّ عَن عِرضِ اَخیهِ المُسلِمِ وَجَبَت لَهُ الجَنَّةُ اَلبَتَّةَ
هرکس آبروی مؤمنی را حفظ کند، بدون تردید بهشت بر او واجب شود
(1391 مهر 8، 16:56)یک مشت خاک نوشته است: سلام دوستان یه سوالی راجع به ازدواج واسم پیش اومد فکر کردم بزارم تو این موضوع
واسه این این سوال واسم پیش اومد که چطور بعضی از بچه های کانو که متاهلن بازم میان کانون یعنی همسرانشون میدونن یا یواشکی میان کانون!امیدوارم این سوالو تو موضوع مناسبی نوشته باشم اگه مناسب این تاپیکنیست لطفا مدیرای عزیز درستش کنن!
لطفا زود جواب بدید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.wacko2wacko2wacko2wacko2wacko2wacko2
چون گفتین زود جواب بدین دیگه دارم زود جواب می دم

نه نیازی نیست بگین! چرا باید همچین چیزی رو بگین. cheshmak

(1391 مهر 8، 16:56)یک مشت خاک نوشته است: سلام دوستان یه سوالی راجع به ازدواج واسم پیش اومد فکر کردم بزارم تو این موضوع

سلام
خب این بیماری مضرات زیادی داره ( لطفا خانومها این قسمت رو نخونن) از جمله انزال زود هنگام... افراد متاهل بخصوص آقایون نمیتونن نه خودشون رو ارضا کنند و نه خانومشون رو.. حالا خانوم ها بیشتر صبور هستند و این مسائل براشون اهمیت نداره ولی آقایون نه! و از این مساله عذاب میکشم.. به جرات میتونم بگم خ.ا لذت زودگذرش برای افراد متاهل خیلی خیلی بیشتر از افراد مجرد..
البته راهای درمانی زیادی این مشکل داره من جمله ورزش و تغذیه مناسب
(1391 مهر 12، 18:20)Hadi نوشته است:
(1391 مهر 8، 16:56)یک مشت خاک نوشته است:
سلام دوستان یه سوالی راجع به ازدواج واسم پیش اومد فکر کردم بزارم تو این موضوع

چون گفتین زود جواب بدین دیگه دارم زود جواب می دم
نه نیازی نیست بگین! چرا باید همچین چیزی رو بگین.

سوال من اینه! چرا نباید یه همچین چیزی رو بگید؟ چرا از قبل ازدواجمون یه همچین تفکری در مورد زندگی مشترک داشته باشیم! که یه چیزایی رو نباید گفت!

ببینین مخفی کردن به زور یه راز یه چیزه! و اینکه همه چیزش رو یهو روز اول آدم بزاره جلوی طرف یه چیز دیگه س! منظورم اینه که وقتایی پیش میاد که آدم رازهاشو به عزیزاش بگه... اون روز میخوام جلوی همسرم خودم باشم نه یه آدم ماسک زده. مخفی کردن الزاما نیاز به دورغ نداره اما مخفی کردن همیشه یعنی خودت نبودن!

من شخصا بیشترین توقعم از همسرم اینه که بهترین دوستم باشه... کسی که واقعا باهاش راحت باشم! خودم باشم پیشش! اگه بخوام چیزی رو ازش مخفی کنم (به زور) یعنی هیچ وقت باهاش اونطور رابطه ای نخواهم داشت.

شاید پیش خودتون میگید اینا ایده آل گراییه. ولی همه مون تجربه کردیم با یه نفر راز به اشتراک بزاریم... چیز حیرت انگیز و خارق العاده ای نیست!! ساده س...
هیشکی کامل نیس! پس وقتی با یکی آدم زندگیشو مشترک میشه یه قسمتهایی از این زندگیش قطعا خوب نیست.

میخوام یه حرف مهم بزنم! من اگه یه روز بشنوم از همسرم که یه زمانی مبتلا به خ.ا بوده و ترک کرده خیلی هم خوشحال میشم! (البته اگه نخواد ترک کنه کاملا یه بحث دیگه‌س)

حداقل 4 تا دلیل قانع کننده واسه حرفم دارم:

1- میفهمم انقدر باهام راحت و صادق و دوست هست که همچین راز بزرگی رو بهم بگه!!! (چه چیزی با ارزش‌‌تر از این؟)

2- میفهمم میل جنسی قوی‌ای داره. واسه یه مرد کمتر خصوصیتی توی همسر وفادارش به اندازه ی میل جنسی قوی خوشحال کننده‌س!42

3- میفهمم با نفس خودش سخت جنگیده. آدم هایی که با نفس خودشون میجنگن آدم‌های به شکل واضحی متعالی‌تر هستن.

4- باهاش حس و نقطه ی مشترکی دارم... مشکلشو و ناراحتیشو درک میکنم و اونم درکم میکنه... کمکش میکنم و کمکم میکنه... (قشنگ نیست؟)

نمیخوام بگم همه‌ی مردها یا زنها مثل من فکر میکنن! قطعا نه! ولی قطعا آدمایی هم هستن که مثل من فکر کنن!!
واسم مهمه که نظر بقیه رو هم بدونم... اگه میشه نظرتونو بگید لطفا!53258zu2qvp1d9v
مسئله این نیست که چقدر می‌تونی مشت بزنی؛
مسئله اینکه چقدر می‌تونی مشت بخوری و باز ادامه بدی.
چقدر زمین بخوری و باز پاشی وایسی.
آدم اینجوری برنده میشه!

[تصویر:  05_blue.png]
(1391 مهر 12، 19:13)Iilia نوشته است: سلام
سلام. دیدم بد نیست این پست هم جواب داده بشه! 4fvfcja

خب این بیماری مضرات زیادی داره ( لطفا خانومها این قسمت رو نخونن) از جمله انزال زود هنگام... افراد متاهل بخصوص آقایون نمیتونن نه خودشون رو ارضا کنند و نه خانومشون رو..

خیلی راه‌های دیگه مناسبی برای اینکار هست... لازمه آدم بعد از ازدواج در این مورد اطلاعاتشو کامل کنه...

حالا خانوم ها بیشتر صبور هستند و این مسائل براشون اهمیت نداره

کی یه همچین چیزی رو به شما گفته؟ البته درسته که خیلی از روابط زن و مرد متاسفانه منجر به ارض/ای زن نمیشه درواقع چیزی در حدود 17% روابط منجر به ارض/ای زن میشه. اما ازش نمیشه نتیجه گرفت که براشون اهمیت نداره. برعکس دلایل علمی و اثبات شده ای وجود داره که نتنها مهمه بلکه یه جورایی لازمه.

ولی آقایون نه! از این مساله عذاب میکشم.. به جرات میتونم بگم خ.ا لذت زودگذرش برای افراد متاهل خیلی خیلی بیشتر از افراد مجرد..

اینم حرف مستدلی نیست به جرات میگم که لذت‌های خ.ا و رابطه ی جن/سی از همه ی جهات از یه جنس نیستن... در واقع شاید یکی از بهترین و لذت بخش ترین چیزها توی یه رابطه ی جن/سی مربوط به اینه که فرد فقط لذت نمیبره بلکه لذت هم میده... چه توصیف قشنگی ائمه کردن که خ.ا مثل ازدواج با خود میمونه! نشون میده چقدر چندش آور هست خ.ا در قیاس با یه رابطه.

البته راهای درمانی زیادی این مشکل داره من جمله ورزش و تغذیه مناسب

همونطور که گفتم کلا ار/ضا در خانمها به طور متوسط دیرتر رخ میده پس تنها راه حل مشکل، درمان زود انزالی مردها نیست... یه مرد حتی اگر زودانز/الی هم نداشته باشه و زمان انز/الش به اندازه ی نرم و متوسط مردها باشه هنوز از متوسط زنها کمتره. پس راههای دیگه همیشه لازمه(مثلا لذتدهانی). مطالعه بعد از ازدواج در این مورد خیلی مهمه.

درکل فکر کنم یه مشکل جدی جامعه ی ما امروز عدم اطلاع کافی ما در این زمینه هاست که بالاترین آمارهای طلاق بین کشورهای اسلامی رو داریم بدست می‌آریم. طی یک دهه از پایین جدول نسبت طلاق به ازدواج به بالاش داریم میرسیم (البته نباید هم خیلی اغراق کرد).
مسئله این نیست که چقدر می‌تونی مشت بزنی؛
مسئله اینکه چقدر می‌تونی مشت بخوری و باز ادامه بدی.
چقدر زمین بخوری و باز پاشی وایسی.
آدم اینجوری برنده میشه!

عاقا اینا رو از سایت آقای شهاب مرادی میزارم
خیلی مفید و مختصر گفته
خوندنش ضرر نداره

قبل از ازدواج و هشدارهای ضروری:
یک بار؛ توصیه ها و هشدارهای "انتخاب همسر" را که پراکنده در جلسات پرسش و پاسخ بیان کرده ام را با هم مرور کنیم:

دختر خانم ها؛ آقا پسرها؛

۱. به قصد اصلاح، درمان و یا هدایت با کسی ازدواج نکنید! و فراموش نکنید ازدواج درمانگاه نیست!
چشمتان را خوب باز کنید ببینید آیا با همین خواستگارتان بدون هیچ تغییر و اصلاحی در رفتارش، عقایدش، وضع علمی و مالی‌اش می توانید زندگی کنید یا نه؟
و بر مبنای همین الان، کاملا واقع بینانه ، تصمیم بگیرید.

۲. از سر ترحم ، کمک و دستگیری با کسی ازدواج نکنید!

۳. از سر طمع، تفاخر و پُز دادن و مشهور شدن، با کسی ازدواج نکنید!

۴. برای انتقام(از دیگری)، تسویه حساب، حالگیری و یا رقابت و کِنف کردن دیگری با کسی ازدواج نکنید!
(متاسفانه زمینه بروز این جنس رفتارهای کودکانه کم نیست)

۵.از سر عجز، فرار و یا با تئوری "از این ستون تا اون ستون فرجی است" ازدواج نکنید!
(بلکه ابتدا با تدبیر و اعتماد به نفس مشکلتان را برطرف کنید.)

۶. در امر ازدواج استخاره نکنید!
خوب است به خانواده ی مقابل هم در ابتدا این را تذکر دهید. »»» استخاره

۷. برای تکمیل تیم یا گروه عروس ها یا دامادهای فامیل با کسی ازدواج نکنید!
(این به فلانی و فلانی میاد... هم تیپ و...)

در ادامه ؛ توصیه ها و هشدارهای "انتخاب همسر" را که پراکنده در جلسات پرسش و پاسخ بیان کرده ام را با هم مرور کنیم:

دخترخانم ها و آقا پسرهای مجرد بهتر است که:

۱. قبل از انتخاب همسر، خودخواه باشید. (بعد از ازدواج فداکار)

۲. قبل از انتخاب همسر، نسبت به همسر آینده، بد بین و سخت گیر باشید. (بعد از ازدواج خوش بین و آسان گیر)

۳. از ازدواج با افراد خرافاتی و دارای عقاید عجیب غریب خودداری کنید.

۴. معمولا علاقمندی های یک طرفه ی دختر خانم ها، بی ثمر است و از عوامل اساسی و موثر در کاهش تدریجی شانس ازدواج آنان به شمار می رود.
۵. به علاقمندی های پسرها ی زیر ۲۰ سال اعتماد نکنید.

۶. پسرها عجله نکنند و قبل از فراهم شدن مقدمات ازدواج؛ شغل و سربازی(و نه ثروت! که ثروت اصلی اعتماد به نفس و توکل است)، به ازدواج فكر نكنند و برای انتخاب همسر هیچ اقدامی نكنند.

ادامه دارد... (البته تو سایتش زده ادامه دارد ولی هنو چیزی نیومده)

تصمیم گرفتم به اون خط سبز عمل کنم...یه تصمیم جدی 53258zu2qvp1d9v

[تصویر:  final%204.png]

اینجوری که فعلنیا عذبی حسین جان4fvfcja 
بابا واقعا این سربازی چیه!!!! چرا برش نمی دارن. الکی سه سال عمر ادم رو می گیرن و بعد هم می گن چرا اینقدر فساد تو جامعه بالاست و چرا امار ازدواج اومده پایین! خوب تفصیر خودتونه دیگه 4fvfcja بعد هی می گن مملکت اسلامی مملکت اسلامی. 
 کجای دنیا اصلا سربازی تعریف شده که تو ایران همچین چیزی تعریف شده13. من خودم یکی از بزگترین ترسام برای ازدواج همین سربازیه که چه کارش کنم. وگرنه الان بچم هم سن شما بود 4fvfcja4fvfcja

الف - کمک در کارِ خانه
1- علی (ع) و کمک به همسر
روزی رسول اکرم (ص) وارد خانه فاطمه (س) شد و دید که علی (ع) و حضرت زهرا (س) با هم عدس پاک می کنند.
پیامبر (ص) علی (ع) را تشویق کرد و فرمود:
ما مِن رَجُلٍ یُعیِنُ اِمرَئَتَهُ فی بَیتِها إلّا کانَ لَهُ بِکُلِّ شَعرَهٍ عَلَی بَدَنِهِ عِبادَهُ سَنَهٍ، صِیامُ نِهارِها وَ قِیامُ لَیلِها

( هیچ مردی زنش را در کارخانه کمک نمی کند مگر آنکه خداوند به تعداد موهای بدن او عبادت یک سال، که روزها روزه گرفته، و شب ها شب زنده داری کرده باشد ثواب به شوهر می دهد.) (1)

2- تقسیم کار با همسر
یکی از عوامل سعادت و شادابی خانواده، تقسیم کار، و تعیین حدود و وظائف زن و شوهر است،
حضرت علی (ع) با حضرت زهرا (س) در فکر تقسیم کار بود که رسول خدا (ص) چنین رهنمود داد:
«کارهای داخل منزل با فاطمه (س) و کارهای بیرون منزل بر عهده ی علی باشد.»
حضرت فاطمه (س) با خوشحالی فرمود:
فَلا یَعلَمُ ما داخَلَنِی مِنَ السُّرُورِ اِلاَّ الله

(جز خدا کسی نمی داند که از این تقسیم کار تا چه اندازه خوشحال شدم.) (2)

ب- فرهنگ پرهیز در روابط اجتماعی
1- بانوان و فرهنگ پرهیز
در فرهنگ اجتماعی و اخلاق همسرداری امام علی (ع) اصولی مطرح است، مانند:
1- تقسیم کار بین زن و مرد
2- انتخاب مرد نسبت به کارهای بیرون منزل
3- به کوچه و خیابان نرفتن زن ها مگر در ضرورت
4- مسئولیت پذیری مردها نسبت به خرید و فروش خارج از منزل.

بنابراین جامعه ی اسلامی با فرهنگ پرهیز، و عدم اختلاط زن و مرد در بازار و خیابان باید اداره شود، که عامل سلامت نسل جوان و محیط اجتماعی است.
روزی به حضرت امیرالمومنین علی (ع) اطلاع دادند که زنان کوفه در مراکز تجاری و بازار رفت و آمد دارند، و شخصاً به خرید و فروش می پردازند، امام علی (ع) در یک سخنرانی خطاب به مردم کوفه فرمود:
أما تَستَحیُونَ وَ لا تُغارُونَ وَ نِسائُکُم یِخرُجنَ إلی الأسواقِ وَ یُزاحِمنَ العُلُوجَ

«آیا حیاء ندارید؟ و غیرت نمی ورزید که زن های شما به بازارها می روند و با جوانان قوی و خوش هیکل روبرو می شوند.؟» (3)

2- دستورالعمل روابط اجتماعی بانوان (4)
امام علی (ع) در یک دستورالعمل اخلاقی، اجتماعی، خطاب به فرزندش امام حسن (ع) نوشت:
واکفُف عَلَیهنَّ مِن أبصَارِ هِنَّ بِحِجابِکَ إیَّاهُنَّ، فَإنَّ شِدَّهَ الحِجابِ أبقی عَلَیهِنَّ، وَ لَیسَ خُروُجُهُنَّ بِأشَدَّ مِن إدخَالِکَ مَن لَا یُوثَقُ بِهِ عَلیَهِنَّ، وَ إن استَطَعتَ ألا یَعرِفنَ غَیرَکَ فَافعَل.

( در پرده ی حجاب نگاهشان دار، تا نامحرمان را ننگرند، زیرا که سخت گیری در پوشش، عامل سلامت و استواری آنان است. بیرون رفتن زنان بدتر از آن نیست که افراد غیر صالح را در میانشان آوری، و اگر بتوانی بگونه ای زندگی کنی که غیر تو را نشناسند چنین کن.) (5)

3- پرهیز در روابط زن و مرد(6)
از دیدگاه امام علی (ع) یکی از راه های سلامت جامعه، رعایت فرهنگ پرهیز و حرمت نهادن به جایگاه ارزشی زن و مرد است، که در یک سخنرانی فرمود:
فَاتَّقُوا شِرارَ النِّسَاءِ وَ کُونُوا مِن خِیَارِ هِنَّ عَلَی حَذَرٍ وَ لَا تُطِیعُو هُنَّ فِی المَعرُوفِ حَتَّی لا یَطمَعنَ فِی المُنکَرِ.

( پس، از زنان بد، بپرهیزید و مراقب نیکانشان باشید، در خواسته های نیکو، همواره فرمانبردارشان نباشید تا در انجام منکرات طمع ورزند.) (7)

ج - علی (ع) همسر نمونه
رسول گرامی اسلام (ص)، پس از عروسی حضرت زهرا (س) به منزل دخترش رفت و پرسید:
کَیفَ رَأیتَ زَوجک؟
(دخترم شوهرت را چگونه دیدی؟)

حضرت زهرا (ع) پاسخ داد:
«یا اَبَهِ خَیرُ زَوجٍ»
(خوب شوهری است) (18)

منبع: راسخون
به نام یگانه خدای هستی
ارادتمند شما

diamond111

[تصویر:  8.gif]