امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 4.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گروه ۳ آقایان: سرو (حامی: مهدوی - سرپرست: )

سلام
من دیگه سعی نمیکنم خودمو تغییر بدم چون نتیجه عکس میده Smiley-face-biggrin
ضمنا 
مگه خودم چشه؟ 53258zu2qvp1d9v
سفیر بهشت / در بهترین حالت ممکن 2uge4p4
 سپاس شده توسط
سلام

آسمان / 17 مهر / 64 روز  خداروشکر
حالا که جمعمون اینقدر علمیه و رفقا اینقدر با سوادن دلم نیومد این استدلال قطعی رو نگم : گفتم بگم باهم حالشو ببریم

1- امکان داره آدم چیزی رو بخاد ولی اون موجود نباشه و اون رو نشناسه مثلا سیب دوست داری ولی نمی دونی سیب چیه   ---> پس جواب خیر مطلق
2-امکان داره چیزی  موجود نباشه و  آدم اون رو نشناسه ولی اونو بخاد مثلا ماشین بنز رو دوست داری ولی ندونی ماشین چیه یا ماشین بنز چه شکلیه (مثالها بینهایته) --> پس جواب خیر مطلق 
3- حالا امکان داره آدم از چیزی سیر بشه : پول : هرقدر داری باز میخای شاید الان که فقط یه دوچرخه داریم بگیم به من یه 206 بدین بستمه اما اگه به دوچرخه قانع بودیم دنبال 206 نمیرفتیم . شاید بگیم خوب هستن کسانی که دنیا نمیخان دنبال کمالات معنوی و اخلاقی هستن . آیا کسی که از فرضا 1000 مرحله رسیدن به کمال خودشو به 99 رسونده از رسیدن به 1000 سیر شده جواب خیر مطلقه  ------> جواب یک چیزه  آدمیزاد از هرچیزی میل به بینهایت داره . پول ، اخلاق ، شهرت ، ...
4- در مورد این میل بینهایت انسان کاملترین واژه ای که در ادبیات جهان بهش رسیدن واژه " اله " به معنی "خواسته" است
و چون بدلایل بالا همه اون رو میشناسن چون دوستش دارن و میخانش الف لام معرفه بهش وصل شده و میشه این --> الله
5- یعنی اگه بحث رو کاملا کفرآمیز شروع کنی و فقط از جنبه عقلانی بری جلو نتیجه چند خط بالا میشه این :
انسان یک بی نهایتی رو میشناسد که خیلی اون رو دوست داره (از بدو تولد تا مرگ) و اگه در طول عمرش نفهمه اون بینهایت چیه اون رو در پول و مادیات و علم و قدرت و شهرت و... غیره طلب میکنه که البته هیچ وقت هم بهش نمیرسه چون درکش از بینهایت واقعی کامل نشده.

6- به سادگی میشه ثابت کرد 2 تا بینهایت هیچ مفهومی نداره چون اگه 2تا بینهایت باشه پس یه جایی محدود میشه و بی نهایت نیست
7-به سادگی میشه گفت بینهایت نمیتونه زاده یا باعث زاییدن بینهایت دومی باشه به دلیل بالا که محدود میشه و دیگه بینهایت نیست
8- پس ما بینهایتی رو میشناسیم - و دوستش داریم و پس وجود داره -  واحده - شریک نداره --- میشه تفسیر ساده و منطقی سوره توحید
یعنی آدم از بدو تولد در هرجای دنیا که هست توحید در ذاتشه و تمام ارکان وجودش بدنبال توحیده حتی اگه نخاد .

مرسی مهدوی جان...هم به خاطر انرژیت هم به خاطر پستای خوشمزت Gigglesmile ادم دلش میخواد خب 4chsmu1

تواب ماشین جدید مبارک باشه Smiley-face-thumb  این 207 با 207 های عادی فرق داره! موتور آرسی روشه  17 تا یه جاهایی پا به پای جنسیس کوپه میاد!

نقل قول: عرفان 

با این که دست و دلم نمیره ولی الوعده وفا...

عرفان/۱۸آذر/۱روز خوب

از دفعه قبلی که به ۴۰ روز رسیده بودم، دیگه به ۱۰ روز هم نتونستم برسم. معمولا هر هفته لغزش داشتم... انگار اون تحمل قبلی رو ندارم.
شروع دو تا پاکی بالای ۱۰ روزم، تو وضعیت عادی نبوده. یکیش محرم بود و یکیش اربعین. منظورم فقط تاریخ شروعش نیست. تو وضعیت عادی ۱۰ روز رو رد نکردم. سرم گرم مراسم‌ها میشد و تو اون حال و هوا اصلا فکر لغزش هم به سرم نمی‌زد.
شاید به روز شماری حساس شدم. یه مدت بود که این جا تعداد روزای خوبم رو اعلام نمی‌کردم. ولی همون موقع هم هر از گاهی برای خودم روزا رو می‌شمردم. انگار وقتی عددم کوچیکه، لغزش تو چشمم کوچیکتر به نظر می‌رسه.
حالا یا میشه منتظر مناسبت بعدی بمونم (که ایام فاطمیه نزدیکه) یا روز شماری رو متوقف کنم. یا جفتش.
هر چند حس می‌کنم اینا کافی نیست. به تغییرات اساسی‌تری نیازه.
این مدت گاهی به سرم میزد که حالا که برنامه خواب و ورزش و مطالعه و ... سرجاشه و خ.ا مشکلی ایجاد نمی‌کنه. فعلا کاریش نداشته باشم و خیلی به خودم فشار نیارم تا مثلا زمان ازدواج. می‌دونم منطقی نیست ولی منطق آدم تو زمانی که تحت فشاره تغییر می‌کنه! ولی خب این سری برنامه‌م رو کامل به هم ریخت و نه فقط همون روز رو خراب کرد، که روز بعدش رو هم نزدیک بود کامل از بین ببره. این نشون داد که من نمی‌تونم با این موضوع کنار بیام و همچنان رو به رشد باشم...

عرفان جان اینکه میگی توی روزای خاص پاکی خیلی واضح نشون میده ارادشو داری... به اعداد هم یه مقدار حساسی که روزای کم برات ارزش 

نداره زیاد هم که میشه ممکنه فکر کنی دیگه کار تموم شده!

دقت کن که برای ماها این پاکی باید ابدی باشه...کنترل کردن کار هر روزمون باشه...

انشالاه این دفه با هوشیاری بیشتر ادامه میدی... 53

مرسی از آسمان عزیز به خاطر به اشتراک گذاشتن استدلالت....

چی شد که این فکرا میاد توی ذهنت؟ شک و شبهه ایی بوده ؟ 

یه اعلام وضعیت هم کنیم

افرا /16 شهریور 99 / 461 روز... 53
سلام دوباره
er7
۱۷ آذر
۳ روز پاک
خیلی پشیمونم از همه چی
 سپاس شده توسط
زندگیم هیچوقت جوری که میخواستم نشد
ولی با قدرت تمام گفتم در بهترین حالت ممکن
بی خود نیست که میگم سفیر بهشت یه سبک زندگیه 53258zu2qvp1d9v
 سپاس شده توسط
سلام رفقا شب همه گی بخیر 
ده روز دیگه گذشت شد ۱۱۰تا  فقط می تونم بگم خدایا شکرت
سلام
آبی / 20 آذر / شروع روزهای خوب
53
سلام
سفیر بهشت / در بهترین حالت ممکن
زندگی هیچگاه کامل نمیشود
آن را بپذیر.
 سپاس شده توسط
یه ساعت بشین بنویس؛ کافیه دستت بخوره به دکمه برگشت تا تر و خشک متنت با هم بسوزه و پرپر شه 22
سلام خدمت برادران سرو قامت 303

مجید جان
پس چله نشین شدی 6
40 روز پاک مبارککک داداش 317
ان شاءالله پاکی ابدی 53
مجید جان این راهکاری که دادی عالیه؛ سری قبل پاکی هم خودم اونو به کار گرفتم خیلی خوب بود. اگه ادامه اش میدادم الآن بیشتر از یک سال پاک داشتم ولی خب؛ خبط و خطا کردم همش رفت 53258zu2qvp1d9v
آهان گرفتم؛ منظورت اینه که با نذر پاکی دست وسوسه رو میبندی از قبل که یه دلیل محکم داشته باشی؛ لایک داری Smiley-face-thumb
به نظرم این فاصله 10 روزه اعلام وضعیت رو نگه دار چون اگه فاصله زیاد بشه ممکنه ذهنت به هم بریزه و تداعی گر اون حالت پایان مسابقه یا نبود ناظر رو داشته باشه که خطرناکه 53258zu2qvp1d9v

سفیر بهشت جان
پاکیم مبارک داداش 49-2
اگه شکست ها و سختی ها نبودن ما پیشرفت نمی‌کردیم و ارتقایی در کار نبود Khansariha (69)
سختی ها پشت قیافه ترسناکشون یه فردای روشن رو پنهون کردن Khansariha (69)
ممنونم بابت پیشنهاد سرپرستی 303
نظر من فعلاً روی این هست که اعضا خودشون تعامل داشته باشن و با هم گپ بزنن. این روزا خدا رو شکر گروهمون داره وضعیت همدلی خیلی خوبی رو سپری میکنه که خیلی ارزشمنده. وقتی یکی از اعضا میاد سؤالش رو مطرح میکنه و چندتا از بچه جوابش رو میدن و راهنماییش میکنن، باعث میشه فضای رفاقتی وسیع تر بشه و گروه پویا تر 128fs318181
پس علیرضا به عنوان یک عضو میتونه خیلی به همگروهیاش کمک کنه و همپای اونها پیش بره.
و الته همه رفقا میتونن توی این مشارکت سهیم باشن و به هم مسیرهاشون کمک کنن 128fs318181
یه هو دیدین دیگه به مهدوی هم نیازی نیست 4chsmu1

آبی جان
شروعت بی وقفه داداش Khansariha (18)
سریالی نشدنت شاید به خاطر انزجار از خ.ا باشه 53258zu2qvp1d9v
میشه ازش به عنوان یه عامل برای ترک استفاده کرد؛ خوب بهش فکر کن 53
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
عرفان جان
سلام داداش گل 303
مسئله ای که مطرح کردی رو فکر کنم خیلیا تجربه اش کردن 53258zu2qvp1d9v
اول اجازه بده درخواستم کنم که لطفاً فکر نکنی طلسم و نفرین و از این جور چیزاست چون نه ربطی داره نه معنایی 22
اینو گفتم تا یه وقت این فکر به سرت نیاد که آره دست خودم نیست و حتماً خدا نخواسته و... به قول خودت منطق ممکنه تغییر کنه 53258zu2qvp1d9v
فکر میکنم مشکل توی کم شمردن روزای پاک اولیه هست. یعنی روز اول یا دوم فکر میکنی که حالا یه روزه یا دو روزه و میشه از بعدش شروع کرد 53258zu2qvp1d9v
البته فقط این نیست. ترکیب فشار وسوسه به همراه عذاب وجدانی که نادرست بهش پاسخ داده میشه و احساسات منفی و گاهاً تعطیل کردن برنامه های روتین روزانه با این کم شمردن روزها باعث لغزش های پی در پی و سریالی شدن هم میشه 53258zu2qvp1d9v
ایام فاطمیه فکر کنم 6 یا 7 روز دیگه ست؛ میتونی از همین الآن برای مقدماتش شروع کنی تا وسوسه های زیاد رو بتونی قبل از این ایام گذر کنی.
اما
عرفان جان، وسوسه تمومی نداره. واقعی بخواییم فکر کنیم، وسوسه تمام نمیشه. بنابراین دوتا راه بیشتر نیست؛ یا تسلیم بشیم و شیرجه بریم تو باتلاق! یا اینکه از همین جان و همین لحظه شمشیر رو از غلاف دربیاریم و بجنگیم Khansariha (69)
البته جنگ بدون زره نمیشه، ولی در حال حاضر شمشیر برنده بیشتر به کارت میاد تا قدری از حجم وسوسه ها کمتر بشه و راحت تر بتونی دیوارهای دفاعی رو بسازی 128fs318181
برای روزشمار باید دید واقعاً اثر منفی میذاره یا نه؟ اما به نظرم به پیشنهاد مجید(New fighter) عمل کن چون هم امتحان شده ست هم جوانب مختلف رو پوشش میشه Khansariha (18)
جمله آخرت رو که گفتی:

نقل قول: این نشون داد که من نمی‌تونم با این موضوع کنار بیام و همچنان رو به رشد باشم...

نفهمیدم منظورت چیه؟
اینکه نمیتونی با وجود وسوسه رشد کنی؟ یا اینکه نمیتونی با وجود لغزش ها رشد کنی؟
ممنون میشم توضیحاتی بدی در این باره Khansariha (18)

پشتکار جان
داداش یه چیزی گفتی عین صوابه Khansariha (121)
بحث عبرت گرفتن و غفلت نکردن هست 53258zu2qvp1d9v
عبرت بگیریم از اون حس شیرین گناهی که بعد از لغزش به نفرت انگیز ترین حالت ممکن در میاد. عبرت بگیریم از اون لحظه که آدمای زشت و بد کار رو خوب ببینیم و بعد از لغزش به زشت ترین موجود زنده برامون تبدیل میشن. از اون همه حس خوب و سبکی و آرامشی که با چند دقیقه غفلت، آتیش میگیره و خودمون میمونیم و ترکیبی از حس گناه و عذاب وجدان و پشیمونی و نفرت و شکست و... 53258zu2qvp1d9v
چه خوب شد که یادآوری کردی؛ واقعاً لازمه هز از گاهی به خودمون یادآوری کنیم که چه حس بدی داره لغزش و چقدر خوبه حس پاکی 53258zu2qvp1d9v
ممنون داداش 302
از خودت چه خبر؟ چه کارا میکنی؟ Khansariha (18)

آسمان جان
64 روز پاکت مبارک داداش عزیز Confetti
داداش شما خودت دانشمندی، چه جالب بود دیدگاهت 49-2
درباره اون عبارت خیر مطلق فکر میکنم منظورت محال بودن هستش؛ به اشتباه، اولش فکر کردم منظورت خیر(متضاد شر) بود 4chsmu1
در رابطه با کلمه الله تعریفات زیادی هست؛ برخی اونو مشتق میدونن برخی هم یک عبارت جامد. و البته برخی اونو یک نام بی واسطه میدونن.
ولی خب معانی متفاوتی براش در نظر گرفته شده. مثلاً برخی میگن از وله میاد که اوج عشق هست. برخی هم میگن به معنی پناه و مأمن میشه. اما در هر صورت واژه الله بیان کننده یگانگی، برتری و مطلق بودن هست 53

افرا جان
461 روز پاک مبارکت داداش 2uge4p4
داداش همین خوشمزیجاته که میلیون ها آدم رو به خاک سیاه نشونده نمیتونن وزن کم کنن 4fvfcja

er7 جان
سه گانه پاکی مبارک داداش گل 49-2
حالت چطوره؟ Khansariha (18)

سعید جان
110 روز پاک مبارککککککککک 317
داداش دیگه پلیس پاکی شدی دیگه Smiley-face-biggrin
منم چیزی نمی‌تونم بگم جز اینکه خدایا شرکت؛ بابت همه خوبی ها، پاکی ها و داشتن دوستای خوبی مثل سعید 63
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
سلااااااااااااام
بمب انرژی اومدهههههههههههههههههههه 4chsmu1
من اگه میخواستم تسلیم سختیا شم الان اینجا نبودم 2uge4p4
من باید اندازه سختیای زندگیم ، انرژی مثبت داشته باشم تا از پسشون بر بیام
نه مثل یه لاکپشت پیری که هیچوقت به مقصد نمیرسه Khansariha (13)
من خیلی فرضم و تا بخواد یه مشکلی پیش بیاد
میگ میگ
ریششو از ته میکنم varzesh
زندگی خیلییییییییی قشنگه
این که ما چشمامونو درویش کردیم دیگه تقصیر دنیا نیست chase
پس بچررررررررخ تا بچرخییییییییییییییییییییییییم 317
مرسی از حمایت‌ها و راهنمایی‌های همه دوستان.
من همچنان پاکم.

مهدوی، منظورت از پیشنهاد مجید، تعیین کردن بازه‌های کوتاهه؟ (البته ۴۰ روز و ۱۰۰ روز همچین کوتاه هم نیست!)

اون جمله هم چیز خاصی نبود. منظور از «این موضوع»، خ.ا بود و در کل می‌خواستم بگم نمیشه هم خ.ا تو زندگیم باشه، هم بتونم طبق برنامه‌م پیش برم.
(1400 آذر 21، 22:11)earfun نوشته است: مرسی از حمایت‌ها و راهنمایی‌های همه دوستان.
من همچنان پاکم.

مهدوی، منظورت از پیشنهاد مجید، تعیین کردن بازه‌های کوتاهه؟ (البته ۴۰ روز و ۱۰۰ روز همچین کوتاه هم نیست!)

اون جمله هم چیز خاصی نبود. منظور از «این موضوع»، خ.ا بود و در کل می‌خواستم بگم نمیشه هم خ.ا تو زندگیم باشه، هم بتونم طبق برنامه‌م پیش برم.

سلام عرفان جان ۴۰روز را بذار جز هدف میان مدت اول
۵روز اول هدف گذاری کن به عنوان هدف کوتاه مدتت بعد یواش یواش زیادش کن فاصله را منظورمه مثلا بعد از ۵روز هدف را بذار ۱۲روز به مرور زیادش کن
سلام بر دوستان گل و گلاب 303

امیدوارم که حالتون خوب باشه Khansariha (69)
  [تصویر:  zko_mxcpx3irr8xxxrsdbdjwa0n2.png]
 یک راند دیگر مبارزه کن 
سلام مهدی /۴مهر۹۹/نزدیک یکسال و دو یا سه ماه بزرگتر شدم
سه شنبه ۸/۴…۰۲:۰۰

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 5 مهمان