نظرسنجی: نظر سنجی غیرفعال
این نظرسنجی بسته شده است.
گزینه یک
0%
0
0%
گزینه دو
0%
0
0%
در کل
0 رأی
0%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

گروه ۵ آقایان:صراط مستقیم(غیرفعال)(حامی:صادقین-سرپرست:عاشق فاطمه زهرا،یا باب الحوائج)

سلام به عزیزان صراطی

حالا که نوجوون های گروه رفتن به گروه استوا،
وقت خوبیه که مثل سابق، بحث ازدواج رو باز کنیم.

خیلی از مشکلات روحی ما به خاطر نداشتن همدم و همراهه،
کسی که ما رو درک کنه، حرف ما رو بفهمه،
دردمون رو بهش بگیم، باهاش درد و دل کنیم،
و در کنارش به آرامش برسیم.

و خب اگر ازدواج کرده باشیم، نیاز جنسی هم از راه و روش حلالش حل میشه.
ماها همه اشتیاق زیادی برای متاهل شدن داریم، برای ازدواج خوب داریم.
حتی اگر انکارش کنیم،

شاید تلاشهایی کرده باشیم و بعد از شکست سرخورده باشیم،
شاید دیدن ازدواج های ناموفق دیگران،
یا نق زدن های متاهل های اطرافمون ما،
ما رو ترسونده باشه یا حتی ناامید کرده باشه،

اما اگر به ته ته دلمون مراجعه کنیم، بهش نیاز داریم.

یاران گروه صراط، عزیزان و برادران من.
الان فرصت خوبی هست که در این مورد اندیشه کنیم،
برنامه ریزی کنیم، تلاش کنیم، اشکالاتمون رو پیدا کنیم.

پس لطفا شما هم در این بحث مشارکت کنید،

نقل قول: تا الان چه تجربیاتی در زمینه ازدواج و خواستگاری داشته اید؟
مشکلات اصلی سر راه ازدواج چیا هستن؟
چطور می شه ازدواج خوبی داشته باشیم؟
چه خطراتی ما رو تهدید می کنن؟

موفق باشید 302
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
سلام دوستان خوبم.
امیدوارم، حالتون خوب و خوش باشه.

دیوار / 24 بهمن / 7 روز خوب

این آهنگ زیبا تقدیم شما خوبان. 

خدانگهدارتون باشه.  302
(1399 اسفند 1، 18:57)9531338 نوشته است: اسمم امیره حدود پنج ماه پیش در گروه خودمو ثبت نام کردم اما بعدش دیگه سر نزدم به گروه.
میخوام دوباره در گروه صراط مستقیم ثبت نام کنم.
حدود یک ساله که مبتلا به خودارضاییم. تقریبا دو-سه روز یکبار این عمل شنیع رو انجام میدادم. ضمنا بنده مبتلا به وسواس هم هستم.
امیدوارم به لطف امام زمان عج و کمک این سایت و گروه بتونم دوباره به روز اول برگردم.
1- نام کاربری: 9531338 (امیر)
2- جنسیت: مرد
3- سن: ۲۲
4- بیشترین رکورد ترک: ۶
5- نام گروه: صراط مستقیم

سلام امیر جان

درخواست شما رو ارجاع دادم به تاپیکش. 302 
خوش برگشتی

(1399 اسفند 1، 20:01)دیوار نوشته است: سلام دوستان خوبم.
امیدوارم، حالتون خوب و خوش باشه.

دیوار / 24 بهمن / 7 روز خوب

این آهنگ زیبا تقدیم شما خوبان. 

خدانگهدارتون باشه.  302

سلام دیوار جان

خوش اومدی داداش. ۷ روز عالیت هم مبارک 53

خداحافظی

سپاس شده توسط
عاشق فاطمه زهرا / 12 دی 99 / 49 روز خوب  .................................... در حال جهاد

خداحافظی

سپاس شده توسط
سلام
داداش دیوار و داداش امیر، خوش برگشتید302

از داداش عاشق بابت طرح موضوع بحث ازدواج، ممنونمKhansariha (18)
چه قدر خوب گفتی داداشم.
واقعاً ما خیلی از اوقات به خاطر نبود همسر، بهمون سخت می گذره.
اون هم توی این اوضاع که داریم برای پاکی فشارهای زیادی رو تحمل می کنیم.

توی جامعه انواع و اقسام تحریک ها وجود داره، انواع و اقسام نا امیدی ها وجود داره.

فکر می کنم بیشتر از هر موردی در ازدواج، احتیاج به امید داریم.
اون هم امیدی که ما رو به حرکت وادار کنه.

احتیاجه بررسی کنیم که ازدواج موفق چه جور ازدواجی می تونه باشه.

خیلی از مواقع اما شرایطی که می بینیم، شرایطی نیست که انسان به ازدواج ترغیب بشه.
چون متاسفانه ملاک هایی که می شنویم و یا می بینیم ملاک هایی که ما بتونیم بر مدار اون ها حرکت کنیم، نیست.
و این یکی از موانع بزرگ بر سر مسیر ازدواجه.

امیدوارم دوستان در این بحث مشارکت کنندGol
یا علی
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
 سپاس شده توسط
سلام 302

عضویت آقای 9531338 در گروه صراط مستقیم فعال گردید.

با آرزوی موفقیت و آرامش برای ایشان و همه اعضا 302

با تشکر
مديريت گروه‌های ترک
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
«بسم الله الرحمن الرحیم»

[تصویر:  54.jpg]

اعلام وضعیت ها

لیست به‌روز شده  1399/12/01
53  53  53  53  53

عاشق فاطمه زهرا / 12 دی 99 / 49 روز خوب  .................................... در حال جهاد

53  53  53  53  53

صادقین/ 9 خرداد 99 / 266 روز خوب ........................... در انتظار ستاره بیست و یکم

new Aseman ا / 27 شهریور 99 / 152 روز خوب ................ در انتظار ستاره چهاردهم

53  53  53  53  53

ارادتمند شهدا / 15 آذر 99 / 69 روز خوب ............................. در انتظار ستاره یازدهم

تـــواب / 14 آبان 99 / 106 روز خوب ........................................ در انتظار ستاره نهم

53  53  53  53  53

،رهگذر، / 29 بهمن 99 / 1 روز خوب ..................................... در انتظار ستاره هشتم

حامدحامد/ 18 بهمن 99 / 3 روز خوب  ................................... در انتظار ستاره ششم

53  53  53  53  53

دیوار / 24 بهمن 99 / 7 روز خوب  ....................................... در انتظار 20 روز خوب

bazgasht ا / 8 بهمن 99 / 4 روز خوب ................................. در انتظار 20 روز خوب

9531338 / ؟ ؟ 99 / ؟ روز خوب ......................................... در انتظار 10 روز خوب
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
ارادتمند / 29 اسفند / 3 روز پاک 53
عاشق فاطمه زهرا / 12 دی 99 / ۵۰ روز خوب  .................................... در حال جهاد

(1399 اسفند 1، 22:54)صادقین نوشته است: سلام
داداش دیوار و داداش امیر، خوش برگشتید302

از داداش عاشق بابت طرح موضوع بحث ازدواج، ممنونمKhansariha (18)
چه قدر خوب گفتی داداشم.
واقعاً ما خیلی از اوقات به خاطر نبود همسر، بهمون سخت می گذره.
اون هم توی این اوضاع که داریم برای پاکی فشارهای زیادی رو تحمل می کنیم.

توی جامعه انواع و اقسام تحریک ها وجود داره، انواع و اقسام نا امیدی ها وجود داره.

فکر می کنم بیشتر از هر موردی در ازدواج، احتیاج به امید داریم.
اون هم امیدی که ما رو به حرکت وادار کنه.

احتیاجه بررسی کنیم که ازدواج موفق چه جور ازدواجی می تونه باشه.

خیلی از مواقع اما شرایطی که می بینیم، شرایطی نیست که انسان به ازدواج ترغیب بشه.
چون متاسفانه ملاک هایی که می شنویم و یا می بینیم ملاک هایی که ما بتونیم بر مدار اون ها حرکت کنیم، نیست.
و این یکی از موانع بزرگ بر سر مسیر ازدواجه.

امیدوارم دوستان در این بحث مشارکت کنندGol
یا علی

صادقین جان باهات موافقم که موانع زیادی سر ازدواج جوون ها هست.
اما بذار یه سوالی رو از شما و از باقی بچه ها بپرسم.

اصلا آیا ما باید ازدواج کنیم؟ چرا باید ازدواج کنیم؟ چقدر می ارزه که ازدواج کنیم؟ حاضریم برای ازدواج چه چیزی رو فدا کنیم؟

بچه ها مشارکت کنید. studsmatta

خداحافظی

سپاس شده توسط
ارادتمند / 29 اسفند / 4 روز پاک [تصویر:  53.gif]
نظر من :
بله ما بهتره ازدواج کنیم ، تنهایی صدمه زیادی به ما میزنه ، ما نیاز عاطفی داریم که اگه به شیوه صحیح ارضا نشه ، ممکنه بی بند و باری به بار بیاره
و علاوه بر اون نیاز جنسی داریم که اینم اگه به شیوه صحیح ارضا نشه بی بند و باری میاره
درسته شرایط سخته ولی غیرممکن نیست
من هنوز سنم کمه و از لحاظ روحی مشکلاتی دارم ، ایشالله این دومورد حل شه اگه خدا بخواد ازدواج میکنم.
عاشق فاطمه زهرا / 12 دی 99 / ۵۱ روز خوب  .................................... در حال جهاد

(1399 اسفند 3، 7:51)ارادتمند شهدا نوشته است: نظر من :
بله ما بهتره ازدواج کنیم ، تنهایی صدمه زیادی به ما میزنه ، ما نیاز عاطفی داریم که اگه به شیوه صحیح ارضا نشه ، ممکنه بی بند و باری به بار بیاره
و علاوه بر اون نیاز جنسی داریم که اینم اگه به شیوه صحیح ارضا نشه بی بند و باری میاره
درسته شرایط سخته ولی غیرممکن نیست
من هنوز سنم کمه و از لحاظ روحی مشکلاتی دارم ، ایشالله این دومورد حل شه اگه خدا بخواد ازدواج میکنم.

علیرضا جان به نظر من الان خیلی موقع خیلی خوبی هست که شروع کنی و خودت رو برای ازدواج آماده کنی.
حتی اگر بخوای توی بیست و پنج سال یا بیشتر هم ازدواج کنی، الان وقتش هست که چند سال خودت رو آماده کنی.

از همه لحاظ. مالی، فکری و ...

در مورد مشکلات روحی، این ها قطعا باید قبل از ازدواج حل بشه، اگر نشه قطعا ازدواج مشکلات رو چند برابر می کنه.

(1399 اسفند 3، 7:31)،رهگذر، نوشته است:
نقل قول: اصلا آیا ما باید ازدواج کنیم؟ چرا باید ازدواج کنیم؟ چقدر می ارزه که ازدواج کنیم؟ حاضریم برای ازدواج چه چیزی رو فدا کنیم؟

سلام عاشق جان

دیگران رو کاری ندارم اما خود من، یکی از دلایلی که هتوز اقدام به ازدواج نکردم مسائل اقتصادی هست ( منظورم دلیل اصلی ) حالا دلایل دیگر بماند.

که بحث اقتصادی یه چیزه کاملا مشخص، مثلا کارمندی حقوقش در ماه ۳ یا ۴ میلیون بیشتر نیست، چطور می تونه در ماه دو میلیون کرایه خونه بده ۲ میلیون خرج بچه اش کنه، نمیدونم خرج خوردو خوراک و... بماند

در کل حقوق ما کفاف نصف این هزینه هارم نمیده...

وضعیت اقتصادی خیلی مهمه،
خدا رو شکر کن داداش که تو کار داری و ماهانه حقوق می گیری.
خیلی ها هستن همینش رو هم ندارن یا امنیت شغلی کمی دارن.

در هر صورت چهار تا نکته:

اول این که احتمالا وضعیت بدتر نشه زیاد بهتر نمیشه، خب در این صورت داداش آخرش که چی؟ یعنی کلا ازدواج نمی کنی؟
دو هم این که شما می تونی دنبال همسری بگردی که خودش شاغل باشه. کشور های پیشرفته معمولا زن و مرد با هم کار می کنن. اگر شما ۴ میلیون دربیاری، دو سه میلیون هم همسرت دربیاره،‌ یه پس انداز هم داشته باشی، زندگی رو می تونی جلو ببری.
سه این که از همون اول ازدواج که بچه ای در کار نیست، بچه دار شدن مرحله بعدیه کاره. شما دست خودته که تا وقتی به وضعیت مطلوب اقتصادی نرسیدی، بچه دار نشی.
چهار، خداوند گفته اگر ازدواج کنی، خداوند از فضل خودش بی نیاز می کنه، معمولا اگر آدم پرتلاش باشه، بعد از ازدواج برکت میاد به زندگیش و این ها حرف های الکی نیست. یه وقت می بینی یه فامیلی پیدا می شه، خونه داره، با کرایه کمتر راضی می شه شما بری توی خونه اش و ... البته به شرطی که تلاش و کوشش باشه. شما همین که قدم برداری برای ازدواج، متوجه می شی که چقدر هم انرژی بیشتری برای کار داری، هم خود به خود مجبور می شی که از لحاظ اقتصادی منظم تر بشی.

دوستان با توجه به پیام صادقین، علیرضا و رهگذر (داداش اسمت رو هم می گی؟ چی صدات کنیم؟)
احساس من این هست که کلا ما در مورد ازدواج خیلی نا آگاهیم.

یعنی احساس می کنیم که خود امر ازدواج کار آسونی هست، موانعی سد راه وجود داره.
حالا اون مانع یا اقتصادیه به قول رهگذر، یا سن به قول علیرضا، یا به قول صادقین معیارها و ملاک هایی که طرف مقابل میذاره برای ازدواج.

من قبول دارم همه این ها هست، اما یه چیز مهم تر هست، این که آیا ما برای ازدواج آماده ایم یا نه.
اگر شما آماده باشی، نه سن مانع می شه نه وضعیت اقتصاد نه چیزی که صادقین می گه.

احساس من اینه که قدیم ها، سبک زندگی طوری بود که یه فرد خود به خود طوری بار می اومد که دیگه بیست و خورده ای که می شد، قشنگ آماده ازدواج بود. اما توی زندگی ماشینی و مجازی امروزی ممکنه طرف سی و پنج سالش هم بشه و آماده نباشه.
این فرد اگر ازدواج هم کنه، موفق نمیشه.

چون اصلا نگاهش به ازدواج درست نبوده.

با مرد مجاهد صحبت می کردم، می گفتم داداش چطوره که این همه آدم ازدواج موفق می کنن.
مردمجاهد پاسخ قشنگی داد.
اول این که گفت دور و برت رو نگاه کن ببین چند درصد ازدواج موفق داشتن؟ نگاه کردم، خیلی کم بودن.
دوم هم این که گفت اونایی که ازدواج موفق دارن، به صورت دیفالت یه چیزایی روشون نصبه. حالا سبک زندگیشون طوری بوده که نصب شده یا ژنتیکی بوده و ...

ماهایی که اون چیزا رومون نصب نیست، یه بهونه ای پیدا می کنیم که از این مسئولیت بزرگ و اتفاق مهم زندگی و رنج عظیم شونه خالی کنیم.

این بحث رو کلید زدم، که دور هم اگر خدا بخواد صحبت کنیم و کمی آگاه تر شیم نسبت به موضوع ازدواج.
البته به شرطی که دوستان همراهی کنن.

خداحافظی

سپاس شده توسط
ارادتمند / 29 بهمن / 5 روز پاک [تصویر:  53.gif]
تواب/ ۱۴ آبان ۹۹ / ۱۱۰ روز  53
یا علی مدد 53

سلام و درود خدمت دوستان عزیز

چند خطی از بعضی اظهارات عزیزان رو خواندم ، تعجب کردم ! 
شمایی که اصرار داری پاکیتو حفظ کنی و دائم داری از خداوند طلب یاری می کنی چطور می شه تو مسئله ازدواج خدا کمرنگ شده یا اصلا اعتقادی بهش نداری ؟ 

اول بریم با هم تناقضات داخل ذهن رو برطرف کنیم مطمئنا خیلی از مسائل پیرامونی ما حل خواهد شد 
............................
ما ایده‌آل گرا و کمال گرا شدیم و نتیجه این سبک فکری هم چیزی جز درد و رنج بیشتر برای خودمون نیست 
صفر و یکی به مسائل نگاه می کنیم ، مثل مدار منطقی ، اگر اینطور بشود آنطور می شود و اگر نشد نه ! 
تفاوت با انسانهای بزرگ همین جزئیات ساده ست ، اون بنده خدا با تمام وجود ایمان داره ولی من نصفه و نیمه 
مانع ازدواج تفکر غلط ما ناشی از القائات جامعه و حتی خانواده ست ، عرض کردم گفته های ما با عملکرد و کردارمون تناقض داره ، این موارد باید برطرف بشه تا مسیر درست رو پیدا کنیم
عاشق فاطمه زهرا / 12 دی 99 / ۵۲ روز خوب  .................................... در حال جهاد

(1399 اسفند 4، 10:14)تـــواب نوشته است: تواب/ ۱۴ آبان ۹۹ / ۱۱۰ روز  53
یا علی مدد 53

سلام و درود خدمت دوستان عزیز

چند خطی از بعضی اظهارات عزیزان رو خواندم ، تعجب کردم ! 
شمایی که اصرار داری پاکیتو حفظ کنی و دائم داری از خداوند طلب یاری می کنی چطور می شه تو مسئله ازدواج خدا کمرنگ شده یا اصلا اعتقادی بهش نداری ؟ 

اول بریم با هم تناقضات داخل ذهن رو برطرف کنیم مطمئنا خیلی از مسائل پیرامونی ما حل خواهد شد 
ما ایده‌آل گرا و کمال گرا شدیم و نتیجه این سبک فکری هم چیزی جز درد و رنج بیشتر برای خودمون نیست 
صفر و یکی به مسائل نگاه می کنیم ، مثل مدار منطقی ، اگر اینطور بشود آنطور می شود و اگر نشد نه ! 
تفاوت با انسانهای بزرگ همین جزئیات ساده ست ، اون بنده خدا با تمام وجود ایمان داره ولی من نصفه و نیمه 
مانع ازدواج تفکر غلط ما ناشی از القائات جامعه و حتی خانواده ست ، عرض کردم گفته های ما با عملکرد و کردارمون تناقض داره ، این موارد باید برطرف بشه تا مسیر درست رو پیدا کنیم

سلام تواب جان

ممنون به خاطر کامنت و نظرت 
و به شخصه خیلی خوشحال می شم که پستای غیر از اعلام وضعیت تو رو می بینم،
چون نیست که خیلی صحبت نمی کنی، آدم فکر میکنه باتی چیزی باید باشی 4chsmu1 

در مورد نظرت،
خوبه که این موضوع رو بحث کنیم، این چیزی بود که منم بهش اشاره کردم، این که خداوند وعده داده که در صورت فقر اگر ازدواج کنیم، خداوند ما رو بی نیاز می کنه، اما همین طور که می دونی جامعه طور دیگه فکر می کنه و همین الان هم رهگذر آیه قرآن آورده،
پس موضوع قابل بحثیه که آیا اصلا وعده ای داده شده؟
ادامه این بحث رو بذار توی پاسخ به رهگذر بگم،

(1399 اسفند 4، 22:27)،رهگذر، نوشته است: ....
خوب شما خودتون قضاوت کنید من بگم توکل می کنم به خدا و از پرتگاه خودم رو پرت می کنم پایین به امید اینکه سالم برسم پایین چون توکل کردم،

خدا نمی گه مگه من به تو عقل نداده بودم که با این آیه قرآن توجه کنی.

وَ لْيَسْتَعْفِفِ الَّذينَ لا يَجِدُونَ نِکاحاً حَتَّي يُغْنِيَهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ

و باید کسانی که هزینه ازدواج و مخارج زندگی را نمی یابند پاکدامنی پیشه کنند و از کارهای زشت بپرهیزند تا خداوند آنان را از فضل خود توانگر کند .

سوره نور آیه ۳۳

....

( دوستان من میخوام با اجازتون یه مدت فضای کانون رو ترک کنم البته قبلا هم میخواستم اینکارو کنم ولی الان میبینم وقتشه، چیزی که سود نداره بهتر که ضرر هم نداشته باشه منظورم فضای مجازی هست باید یکم ازش فاصله بگیرم و خودم رو ریکاوری کنم و برگردم، فعلا )

رهگذر جان، حقیقتا اگر فکر می کنی این بحث ها به آرامشت آسیب می زنه، می تونی توی بحث شرکت نکنی.
پاکی ما مهم تره، اگرم واقعا فکر می کنی دوری از فضای مجازی بهت کمک می کنه، حتما این کار رو بکن،
چند وقت پیش کارما هم می گفت کانون به من آسیب میزنه،

بهش گفتم از نظر بنده کانون هیچوقت آسیب نمی زنه، اما شما به تشخیص خودت عمل.

اما در مورد بحثی که الان در جریانه، به عنوان یک بحث نظری الان این سوال مطرحه،
آیا اسلام به ما وعده ای داده که شما ازدواج بکن، وضع مالیت بهتر میشه؟

پاسخ این سوال در آیات و روایات پیدا میشه، نه نظر این فرد و اون فرد.
این آیه ای که از سوره نور آوردی، دو آیه پشت همه.
من از تفسیر المیزان میارم جفتش رو...

آیه ۳۲ سوره نور
ان يكونوا فقراء يغنهم اللّه من فضله
تفسیر:
- و عده جميل و نيكويى است كه خداى تعالى داده، مبنى بر اينكه از فقر نترسند كه خدا ايشان را بى نياز مى كند و وسعت رزق مى دهد، و آن را با جمله (و اللّه واسع عليم ) تأكيد كرده البته رزق هر كس تابع صلاحيت او است، هر چه بيشتر بيشتر، البته به شرطى كه مشيت خدا هم تعلق گرفته باشد، و - ان شاء اللّه - به زودى در سوره ذاريات آيه 23 كه مى فرمايد: (فورب السّماء و الارض انه لحق مثل ما انكم تنطقون ) بحثى درباره معناى وسعت رزق خواهد آمد.

آیه ۳۳ سوره نور
و ليستعفف الّذين لا يجدون نكاحا حتى يغنيهم اللّه من فضله
تفسیر:
كلمه (استعفاف ) و (تعفف ) با همديگر قريب المعنا هستند. و مراد از نيافتن نكاح قدرت نداشتن بر مهريه و نفقه است. و معناى آيه اين است كه كسانى كه قدرت بر ازدواج ندارند از زنا احتراز بجويند تا خداوند ايشان را از فضل خود بى نياز كند.

الان این دو تا آیه چطور با هم جمع می شه؟
در آیه ۳۲ گفته میشه که اگر بتونی ازدواج کنی وضع مالیت بهتر میشه و خدا روزی رو می رسونه،
آیه ۳۳ گفته باید حداقل هایی داشته باشی.

من احساسم این هست که در آیه ۳۳ منظور کسی هست که بهش زن نمی دن، یعنی اقدام کرده، چهار جا رفته، همه بهش جواب رد دادن، به خاطر مسائل مالی.
یا طرف اینقدر وضعش داغونه، که خودش هم می دونه بهش زن نمیدن.
شما به نظر من نسبت به میانگین جوون ها، وضع مالی نسبتا خوبی داری.

یه نکته ای هم این که صحبت تواب از این جهت غلطه که هر کسی که به خاطر مسائل مالی ازدواج نمی کنه، لزوما ایمانش ضعیف نیست، ممکنه حداقل ها رو نداشته باشه.
ولی خب خیلی ها هم به خاطر ضعف ایمانشون، ترس از فقر و شکست دارن.

بچه ها در مجموع من فکر می کنم بحث مالی یک بحث فرعیه.
درسته توی جامعه خیلی بلده، اما بحثی فرعیه.
مسائل اساسی تری وجود داره.

رهگذر جان، تو اگر از من در مورد ازدواجت بپرسی،
من بهت می گم داداش الان وقتش نیست، شما فعلا نباید ازدواج کنی،
اما نه به خاطر مشکلات اقتصادی،
به خاطر مسائل دیگه.

خداحافظی

سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان