نظرسنجی: نظر سنجی غیرفعال
این نظرسنجی بسته شده است.
گزینه یک
0%
0
0%
گزینه دو
0%
0
0%
در کل
0 رأی
0%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

گروه ۵ آقایان:صراط مستقیم(غیرفعال)(حامی:صادقین-سرپرست:عاشق فاطمه زهرا،یا باب الحوائج)

شهریار / ۲۳ روز پاک  53

یه هفته دیگه مونده  65

خدایا شکرت
هزار دشمنم ار می‌کنند قصد هلاک

گرم تو دوستی از دشمنان ندارم باک

[تصویر:  woman-praying-free-bird-enjoying-nature-...00-256.jpg]
سلام و دوصد سلام

آسمان  / 27 شهریور / 76 روز و خدارا سپاس

دوستان التماس دعا
سلام دوستان!!
خیلی خوشحالم از اینکه اینجا هستم...
گروه فعاله؟؟؟
نقل قول: سلام دوستان!!
گروه فعاله؟؟؟
سلام 303
خوش اومدین  Confetti
بله گروه فعاله 49-2
یکم از داستان آشنا شدنتون با کانون بگین Khansariha (18)
(1399 آذر 16، 15:36)ALI1377 نوشته است: سلام دوستان!!
گروه فعاله؟؟؟

سلام علی جان

بله که فعالیه.

بچه ها، موفقیت یا شکست ما بیشتر از این که به توانایی‌های مربوط باشه، به باور ما نسبت به توانایی‌هامون بستگی داره.
البته نمیشه نقش توانایی و توانمندی و استعداد رو نادیده گرفت،

اما معمولا ما تاثیر باور خودمون رو نسبت به خودمون نادیده می گیریم.

[تصویر:  61658979.jpg]

وقتی شما خودتون رو کمتر از چیزی که هستید ارزیابی می کنید،
هیچوقت سراغ وزنه های سنگین نمیرید و حتی وقتی سراغشون برید، اینقدر ترس و استرس می گیرید که شکست می خورید.
چون شما قبل از هر چیز توی ذهنتون شکست خوردین.

کنکور مثال خوبیه.
به نظر من خوندن زیاد و مثلا روزی ۱۵ ساعت، بیش از این که توانایی شما در حل تست رو زیاد کنه،
باور شما رو نسبت به توانایی تون زیاد می کنه.
منی که روزی ۱۵ ساعت درس خوندم، حتما می تونم سوالات رو حل کنم.
حالا اگر درس بخونید، اما از جای دیگه این باور تخریب بشه.

نتیجه با کسی که روزی ۳ ساعت هم نخونده فرقی نداره.

پس قبل از هر چیز ببینید ایمان و اعتماد به نفس شما از کجا داره ضربه می خوره، جلوی اون رو بگیرید.

توی ترک خ.ا خیلی جالبه.
بعضی ها شرطی میشن روی تعداد روز مشخص،
مثلا هر دفعه سر ۳۰ روز میکشنه، دقیقا ۳۰ روز.
علت این هست که بعد از ۳۰ روز فرد توانایی پاک موندن رو داره، اما دیگه باورش رو نداره چون توی ذهنش اون فردیه که فقط می تونه سی روز پاک بمونه.

حواسمون به باورهامون باشه!
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
(1399 آذر 15، 8:16)new Aseman نوشته است: سلام و دو صد سلام به همرزمهای دلاور صراط مستقیم

آسمان / 27 شهریور / 75 روز

الحمد لله رب العالمین

خداروشکر هفته قبل سبز بود .

خوش آمد میگم به آقای Pirooz که به جمع صراط وارد شدید . انشالا با انگیزه و جدیت کار رو دنبال کنید .

اگه اشکالی نداره عاشق جان بحث رو از موضوع تکراری فیلم های ناجور به موضوع شیرین ازدواج و عشق بکشیم . چقدر  pirooz حرف قشنگی زد که دوس نداره رابطه 

اش تو ازدواج بخاطر بعضی مسایل دچار خدشه باشه .

به نظرم اگه یه کیس مناسب پیدا بشه ، عشق رو تجربه کردن خیلی به زندگی معنا و مفهوم میده ، در مورد مسایل مالی هم الان همه شرایط رو درک میکنن و انتظار 

ندارن اول زندگی گل و بلبل باشه . تازه الان باب شده زن و مرد با هم کار میکنن تا زندگی شونو بسازن . خلاصه اگه جوونا با همین فرمون بخان برن جلو هیچ وقت 

شرایط فراهم نمیشه . اما به نظرم اگه کمی ساده تر بگیریم و بخدا توکل و اعتماد کنیم درست میشه . 

به نظرم دوست داشتن یه نفر در زندگی که قراره شریک تمام عمرمون بشه خیلی  خیلی میتونه نجات دهنده باشه .

قانون فطرت اینو میگه رفقا 53

من هم مثل تو فکر می کنم.
ازدواج خیلی پارامترها رو می خواد،
اما به نظر من مهم تر از همه، در مورد پسرها،
این مهمه که فرد استقلال ذهنی داشته باشه،

اگر کسی کلی پول و سرمایه داشته باشه، اما استقلال ذهنی نداشته باشه، نمی تونه ازدواج موفقی بکنه.

چیزهای دیگه هم لازمه، استقلال مالی، بلوغ مالی و فکری و ...
اما استقلال ذهنی جایی هست که خیلی از ماها از اون جا ضربه می خوریم.

دختر خانم ها توی ازدواج دنبال کسی می گردن که بتونن بهش تکیه کنن، حالا این فرد اگر خودش تکیه گاه محکمی نباشه، چطور میشه بهش اعتماد کرد.

خداحافظی

سپاس شده توسط
فقط سه نظر در مورد مشکلات فیلم مستهجن؟

یعنی ضرر دیگه ای نداره؟

تا الان ضررهاش:

۱- شکاک شدن
۲- تنوع طلب شدن
۳- غافل شدن از زیبایی های جهان هستی

خداحافظی

سپاس شده توسط
سلام
ممنونم دیوار جان
ارادتمند / 15 آذر/ 2 روز پاک
(1399 آذر 15، 4:33)عاشق فاطمه زهرا نوشته است: خوبه تا الان پنج نفر حاضری زدن 

خب برای شروع بیایم هر کدوم یه ضرر فیلم مستهجن رو بنویسیم.
خودم شروع میکنم:
دیرن این فیلما آدم رو بدبین و شکاک میکنن. 

بچه ها میتونید برید و از پستای سوشیانس رو توی تاپیک مضرات فیلم های مستهجن بخونید 
.

سلام
تخریب ذهن و روح انسان.
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
سلام دوستان خوبم.

امروز هوشیار بودم و خوب بود.

خدا رو شکر.

علی آقا 22 ساله ، خوش اومدی ، اینجا فعال فعال فعاله.  Welcome (1)

اهورا شمارش معکوس شروع شده 317  / یه شیرینی تپل مثه اینکه افتادیم. شماره کارت ها رو آماده کنید بچه ها ، اهورا میخواد سور بده  2uge4p4
(1399 آذر 14، 22:26)A del نوشته است: سلام
سعید...۲۶مهر...۴۸

من چند روزه خیلی مشغولم، یادم نمیاد آخرین باری که جمعه خونه بودم. الانم تازه از سر کار اومدم  و شام خوردم و دوباره باید برگردم کارگاه، دو سه ساعتی کار دارم.

سلام داداش
خدا قوتGol
ماشاءالله به این همت، خدا رو شکر به کار مشغول هستی1
این یه عامل مهم در جهت کنترل ذهن هست.

(1399 آذر 15، 22:45)*شهریار‌* نوشته است: شهریار / ۲۳ روز پاک  53

یه هفته دیگه مونده  65

خدایا شکرت

سلام داداش
خدا رو شکر، چه قدر خوبه روزهات با پاکی می گذره1
مراقب خودت باش.

(1399 آذر 16، 8:21)new Aseman نوشته است: سلام و دوصد سلام

آسمان  / 27 شهریور / 76 روز و خدارا سپاس

دوستان التماس دعا

سلام به شما
خدا رو شکر، مقتدرانه به پرواز در آسمان پاکی ادامه بده داداشKhansariha (69)

(1399 آذر 16، 18:28)ارادتمند شهدا نوشته است: سلام
ممنونم دیوار جان
ارادتمند / 15 آذر/ 2 روز پاک

سلام داداش
خوش برگشتی1
منتظر روزهای خیلی خوبت هستیم داداشKhansariha (69)

(1399 آذر 16، 19:48)دیوار نوشته است: سلام دوستان خوبم.

امروز هوشیار بودم و خوب بود.

خدا رو شکر.

سلام داداش
خدا رو شکرGol
همین که روزانه مراقبت می کنی و خودت رو متعهد به اعلام وضعیت می دونی، به هوشیاریت کمک می کنه داداش1

(1399 آذر 16، 19:48)دیوار نوشته است: اهورا شمارش معکوس شروع شده 317  / یه شیرینی تپل مثه اینکه افتادیم. شماره کارت ها رو آماده کنید بچه ها ، اهورا میخواد سور بده  2uge4p4

من آماده ام49-2

همگی موفق باشید.
یا علی
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
(1399 آذر 14، 23:08)Pirooz2019 نوشته است:
 سلام . من خیلی از خیلی وقته پیش اینجا عضوم حدودا ۵ سال پیش . اون موقع حدود ۲۵ سالم بود ولی الان ۳۰ سالم میشه . خب طبیعتا تو این پنج سال با وجود اینکه خیلی تلاش کردم و دوست داشتم پاک زندگی کنم و هرگز گرفتار لغزش نشم ، بازم نشده و بارها و بارها لغزش داشتم . هربار هم خودم را سرزنش میکردم و اعتماد به نفسم داغون میشد . 

من اون زمان انتظار داشتم که تو سی سالگی شرایط ازدواج را پیدا میکردم . خب تلاش کردم و تا حد زیادی هم موفق بودم اما خب وضعیت اقتصادی کشور حاصل تمام تلاش ها را تقریبا به باد داد و معلوم نیست کی حداقل شرایط ازدواج  برای من فراهم میشه . هر چند با این همه سال سرکوب نیاز جنسی یا شاید به خاطر بالا رفتن سن دیگه دخترها برام جذابیتی ندارند و تو این چند سال گذشته نشده حتی از یه دختر انقدر خوشم بیاد که حاضر باشم به خواستگاریش برم و از طرفی علاقه ای هم به بچه ندارم . کلا جذابیت ازدواج برای من در نیاز جنسی خلاصه شده البته نه اینکه رابطه جنسی برام جذاب باشه و هیچ دلیل دیگه ای نداره که بخوام ازدوج کنم . البته من قبلا اینطور خشک و بی روح نبودم و کاملا احساسی بودم . 

چند روزی پیش به سرم زد ازدوج موقت را امتحان کنم ، حتی استخاره هم کردم و خوب اومد ، اما استرس دارم و نمیدونم باید چکار کنم . همش به این فکر میکنم اگه وارد این رابطه ها بشم و روزی بخوام ازدواج کنم دیگه نمی تونم از همسرم توقع داشته باشم در گذشته با کسی رابطه نداشته باشه و این برام قابل تحمل نیست که همسرم قبلا با یکی دیگه باشه . به این فکر می کنم اگه تو خواستگاری سوالی بپرسه نمیتونم دروغکوی خوبی باشم و گذشتم لو میره . 

سلام داداش پیروز
به کانون خوش برگشتیGol

صحبت هات رو درک می کنیم داداش.
خیلی از ما زمان ازدواجمون گذشته و هنوز شرایط فراهم نشده.

نکته ای که می تونم عرض کنم اینه تا اون جایی که می تونی برای پاکی تلاش کن، این قدم مهمیه داداش.
همه‌ی ما برای پاک شدن از گناه و آلودگی دور هم جمع شدیم.
پس سعی کن افسوس گذشته رو نخوری که فایده ای نداره.

در مورد ازدواج موقت هم سعی کن از مشاور مومن هم کمک بگیری.
اگه راهی غیر از ازدواج موقت برات نمونده، حلال خدا خیلی بهتر از این گناهه.

اما جوانبش رو هم بایستی در نظر بگیری و به جون بخری.
به هر حال این یه واقعیته که توی جامعه، ازدواج موقت چندان مورد پسندیده نیست.
اگه هر مسیر درستی رو انتخاب کردی، به خدا توکل کن و از آینده نترس.
و چه تکیه گاهی مطمئن تر از خدا؟

همون طور که عرض کردم شما قبلاً سابقه پاکی چند ساله هم داشتی.
پس باز هم می تونی به اوج خودت برگردی.
فعلاً پاکی رو اولویت خودت قرار بده و نا امید نباش.
و در عین حال هم سعی کن خودت رو از هر لحاظ برای ازدواج آماده کنی.
توکل کن به خدا، ان شاء الله خدا بهترین راه ها رو پیش روت قرار می ده.

منتظرت هستیم داداش1
یا علی
نقل قول: سلام

ببخشید، من از گروه طوفانم
چند روزه گروهمون خلوته و دیدم تو گروه صراط بحث آسیب های فیلم های بد هستش گفتم منم شرکت کنم [تصویر:  hanghead.gif]

یکی از بدترین آسیب هاش اینه که اعتماد به نفس و عزت نفس رو به شدت سرکوب میکنه
اعتماد به نفس که نباشه آدم منزوی و ترسو میشه؛ کم کم از دنیای اطرافش دور میشه و فاصله میگیره که این خودش موجب بروز مشکلات دیگه ای مثل مشکلات خانوادگی و یا قطع رابطه با خیلی آدما میشه

عزت نفس هم که نباشه آدم به ذلت کشیده میشه و هیبتش رو با دستای خودش خدشه دار میکنه
آدم لنگ نگاه یا لبخند بقیه میمونه 
فکرشو بکنید وقتی با حقارت تام تو ملأ عام چشمش دنبال این و اونه و میخواد با چشمش ملت رو یه لقمه کنه [تصویر:  vayy.gif]
که این خودش از اثرات مخرب فیلم های مستهجنه
وقتی آدم به هر دری میزنه که یه گوشه تاریک و خلوت پیدا کنه تا بتونه یه فیلم ببینه؛ این حقارت برای یه آدم با عزت نفس در هم شکسته ست که باز هم این از اثرات فیلم های مستهجنه 

باز هم بابت اینکه بی اجازه نظر دادم عذرخواهی میکنم [تصویر:  302.gif]
ولی دوست داشتم مشارکت کنم [تصویر:  303.gif]

مشارکت داداش مهدوی در مورد بحث ما.

خداحافظی

سپاس شده توسط
(1399 آذر 15، 20:16)mahdimontazer نوشته است: به نظر من مهم ترین ضررش این هست که از نعمت خدا در راه بدی استفاده می کنیم Hanghead.
چرا نیایم از این نعمت بهتر استفاده کنیم؟
خوبی ها رو ببینیم،
زیبایی طبیعت رو ببینیم،
مهربونی آدما با یکدیگر رو ببینیم،
و اگه خدا نصیبمون کرد اون شخصی که منتظرشیم رو ببینیم  53
من تازگیا به اون لحظه ای فکر می کنم که وقتی بگن فلان فیلم بد رو نگاه کردی،چشمم شهادت بده و حالی که اون لحظه داشتم رو بگه،
چقدر اون لحظه سخته به نظرتون؟!
به نظرم هر از گاهی باید از چشمامون معذرت بخوایم که ازشون استفاده درستی نکردیم Shy
مهدی منتظر/۱۰۸روز خوب

سلام داداش
ماشاءالله به این روزهای پاک و عالی49-2
امیدوارم همه مون مراقب امانت های خدا باشیم53258zu2qvp1d9v

(1399 آذر 16، 22:32)عاشق فاطمه زهرا نوشته است:
نقل قول: سلام

ببخشید، من از گروه طوفانم
چند روزه گروهمون خلوته و دیدم تو گروه صراط بحث آسیب های فیلم های بد هستش گفتم منم شرکت کنم [تصویر:  hanghead.gif]

یکی از بدترین آسیب هاش اینه که اعتماد به نفس و عزت نفس رو به شدت سرکوب میکنه
اعتماد به نفس که نباشه آدم منزوی و ترسو میشه؛ کم کم از دنیای اطرافش دور میشه و فاصله میگیره که این خودش موجب بروز مشکلات دیگه ای مثل مشکلات خانوادگی و یا قطع رابطه با خیلی آدما میشه

عزت نفس هم که نباشه آدم به ذلت کشیده میشه و هیبتش رو با دستای خودش خدشه دار میکنه
آدم لنگ نگاه یا لبخند بقیه میمونه 
فکرشو بکنید وقتی با حقارت تام تو ملأ عام چشمش دنبال این و اونه و میخواد با چشمش ملت رو یه لقمه کنه [تصویر:  vayy.gif]
که این خودش از اثرات مخرب فیلم های مستهجنه
وقتی آدم به هر دری میزنه که یه گوشه تاریک و خلوت پیدا کنه تا بتونه یه فیلم ببینه؛ این حقارت برای یه آدم با عزت نفس در هم شکسته ست که باز هم این از اثرات فیلم های مستهجنه 

باز هم بابت اینکه بی اجازه نظر دادم عذرخواهی میکنم [تصویر:  302.gif]
ولی دوست داشتم مشارکت کنم [تصویر:  303.gif]

مشارکت داداش مهدوی در مورد بحث ما.

کاملاً درسته.
ممنونم از داداش مهدوی بابت مشارکت1

(1399 آذر 16، 15:36)ALI1377 نوشته است: سلام دوستان!!
گروه فعاله؟؟؟

سلام داداش علی
خیلی خوش اومدی49-2
ما هم از حضورت خوشحالیمKhansariha (69)

گروه با فعالیت و پیگیری اعضا، فعال و پویا می شه1

برای شروع یه مقدار از خودت برامون تعریف کن داداشKhansariha (18)
اوضاع پاکی چه طوره؟ وضعیت زندگی خوبه؟

همگی در پناه خدا سلامت باشید.
یا علی
«بسم الله الرحمن الرحیم»

[تصویر:  uL128X.jpg]

49-2 اعلام وضعیت ها 49-2

لیست به‌روز شده  1399/09/16
53  53  53  53  53

عاشق فاطمه زهرا / 31 شهریور 99 / 46 روز خوب  ............................... در حال جهاد

53  53  53  53  53

صادقین/ 9 خرداد 99 / 191 روز خوب ................................. در انتظار ستاره نوزدهم

new Aseman ا/ 29 شهریور 99 / 76 روز خوب ..................... در انتظار ستاره یازدهم

53  53  53  53  53

ارادتمند شهدا / 15 آذر 99 / 2 روز خوب ................................. در انتظار ستاره نهم

A del ا/ 26 مهر 99 / 48 روز خوب ...................................... در انتظار ستاره هفتم

تـــواب / 14 آبان 99 / 30 روز خوب ...................................... در انتظار ستاره هفتم

53  53  53  53  53

حامدحامد/ 11 آبان 99 / 30 روز خوب  .................................. در انتظار ستاره پنجم

mahdimontazer ا/ 27 مرداد 99 / 108 روز خوب ..................... در انتظار ستاره سوم

karma ا/ 28 تیر 99 / 103 روز خوب ..................................... در انتظار ستاره سوم

53  53  53  53  53

*شهریار‌* / ؟ آبان 99 / 23 روز خوب ................................... در انتظار 30 روز خوب

دیوار / 1 آذر 99 / 7 روز خوب  ........................................... در انتظار 20 روز خوب

یا حسین / 20 آبان 99 / 2 روز خوب ................................... در انتظار 10 روز خوب

tammar ا / 10 آذر 99 / شروع روزهای خوب ........................ در انتظار 10 روز خوب

amirreza84 ا / ؟ آبان 99 / شروع روزهای خوب .................... در انتظار 10 روز خوب

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان