نظرسنجی: نظر سنجی غیرفعال
این نظرسنجی بسته شده است.
گزینه یک
0%
0
0%
گزینه دو
0%
0
0%
در کل
0 رأی
0%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

گروه ۵ آقایان:صراط مستقیم(غیرفعال)(حامی:صادقین-سرپرست:عاشق فاطمه زهرا،یا باب الحوائج)

شهریار / ۲۴ روز پاک  [تصویر:  53.gif] 

یه شاخه گل تقدیم ب خودم  302
هزار دشمنم ار می‌کنند قصد هلاک

گرم تو دوستی از دشمنان ندارم باک

[تصویر:  woman-praying-free-bird-enjoying-nature-...00-256.jpg]
سلام دوستان خوبم.

امروز پاک بودم خدا رو شکر.  2uge4p4

شبتون خوش.   53
(1399 آذر 16، 20:12)صادقین نوشته است:
(1399 آذر 16، 19:48)دیوار نوشته است: سلام دوستان خوبم.

امروز هوشیار بودم و خوب بود.

خدا رو شکر.

سلام داداش
خدا رو شکرGol
همین که روزانه مراقبت می کنی و خودت رو متعهد به اعلام وضعیت می دونی، به هوشیاریت کمک می کنه داداش1

(1399 آذر 16، 19:48)دیوار نوشته است: اهورا شمارش معکوس شروع شده 317  / یه شیرینی تپل مثه اینکه افتادیم. شماره کارت ها رو آماده کنید بچه ها ، اهورا میخواد سور بده  2uge4p4

من آماده ام49-2

سلامت باشی؛ منم تعهد روزانه میدم خدا رو شکر.  303
(1399 آذر 16، 23:49)*شهریار‌* نوشته است: شهریار / ۲۴ روز پاک  [تصویر:  53.gif] 

یه شاخه گل تقدیم ب خودم  302

به به ، اهورا اومده با کلی روز خوب ، و یه شاخه گل تقدیم به خودش  Khansariha (69)

اهورا ، گل ما چی شد ؟  4chsmu1

ماشاءالله که چیزی دیگه نمونده به هدفت.  317
این شاخه گل هم از طرف ما تقدیم به شما  Khansariha (8)
دوستان ظاهرا بیش از اینکه بی تابی میکنید واسه ۳۰ شدن من ،  بیتابی میکنید واسه هدیه های بعدش  Khansariha (13)

یه ۵ روز وایسید ، انشالله اگه عمری باقی موند و ما رسیدیم ب این هدف ، چشم هدیه های شما رو هم میدیم  4chsmu1

شهریار / ۲۵ روز پاک  [تصویر:  53.gif] 
هزار دشمنم ار می‌کنند قصد هلاک

گرم تو دوستی از دشمنان ندارم باک

[تصویر:  woman-praying-free-bird-enjoying-nature-...00-256.jpg]
(1399 آذر 16، 20:35)صادقین نوشته است:
(1399 آذر 14، 23:08)Pirooz2019 نوشته است:
 سلام . من خیلی از خیلی وقته پیش اینجا عضوم حدودا ۵ سال پیش . اون موقع حدود ۲۵ سالم بود ولی الان ۳۰ سالم میشه . خب طبیعتا تو این پنج سال با وجود اینکه خیلی تلاش کردم و دوست داشتم پاک زندگی کنم و هرگز گرفتار لغزش نشم ، بازم نشده و بارها و بارها لغزش داشتم . هربار هم خودم را سرزنش میکردم و اعتماد به نفسم داغون میشد . 

من اون زمان انتظار داشتم که تو سی سالگی شرایط ازدواج را پیدا میکردم . خب تلاش کردم و تا حد زیادی هم موفق بودم اما خب وضعیت اقتصادی کشور حاصل تمام تلاش ها را تقریبا به باد داد و معلوم نیست کی حداقل شرایط ازدواج  برای من فراهم میشه . هر چند با این همه سال سرکوب نیاز جنسی یا شاید به خاطر بالا رفتن سن دیگه دخترها برام جذابیتی ندارند و تو این چند سال گذشته نشده حتی از یه دختر انقدر خوشم بیاد که حاضر باشم به خواستگاریش برم و از طرفی علاقه ای هم به بچه ندارم . کلا جذابیت ازدواج برای من در نیاز جنسی خلاصه شده البته نه اینکه رابطه جنسی برام جذاب باشه و هیچ دلیل دیگه ای نداره که بخوام ازدوج کنم . البته من قبلا اینطور خشک و بی روح نبودم و کاملا احساسی بودم . 

چند روزی پیش به سرم زد ازدوج موقت را امتحان کنم ، حتی استخاره هم کردم و خوب اومد ، اما استرس دارم و نمیدونم باید چکار کنم . همش به این فکر میکنم اگه وارد این رابطه ها بشم و روزی بخوام ازدواج کنم دیگه نمی تونم از همسرم توقع داشته باشم در گذشته با کسی رابطه نداشته باشه و این برام قابل تحمل نیست که همسرم قبلا با یکی دیگه باشه . به این فکر می کنم اگه تو خواستگاری سوالی بپرسه نمیتونم دروغکوی خوبی باشم و گذشتم لو میره . 

سلام داداش پیروز
به کانون خوش برگشتیGol

صحبت هات رو درک می کنیم داداش.
خیلی از ما زمان ازدواجمون گذشته و هنوز شرایط فراهم نشده.

نکته ای که می تونم عرض کنم اینه تا اون جایی که می تونی برای پاکی تلاش کن، این قدم مهمیه داداش.
همه‌ی ما برای پاک شدن از گناه و آلودگی دور هم جمع شدیم.
پس سعی کن افسوس گذشته رو نخوری که فایده ای نداره.

در مورد ازدواج موقت هم سعی کن از مشاور مومن هم کمک بگیری.
اگه راهی غیر از ازدواج موقت برات نمونده، حلال خدا خیلی بهتر از این گناهه.

اما جوانبش رو هم بایستی در نظر بگیری و به جون بخری.
به هر حال این یه واقعیته که توی جامعه، ازدواج موقت چندان مورد پسندیده نیست.
اگه هر مسیر درستی رو انتخاب کردی، به خدا توکل کن و از آینده نترس.
و چه تکیه گاهی مطمئن تر از خدا؟

همون طور که عرض کردم شما قبلاً سابقه پاکی چند ساله هم داشتی.
پس باز هم می تونی به اوج خودت برگردی.
فعلاً پاکی رو اولویت خودت قرار بده و نا امید نباش.
و در عین حال هم سعی کن خودت رو از هر لحاظ برای ازدواج آماده کنی.
توکل کن به خدا، ان شاء الله خدا بهترین راه ها رو پیش روت قرار می ده.

منتظرت هستیم داداش1
یا علی

سلام . مشکل من این هست که دیگه خیلی وقته علاقه ای به ازدواج ندارم تقریبا بعد از اولین باری که عشق را تجربه کردم نزدیک ۹ سال پیش ، دیگه از هیچ دختری خوشم نیومد با اینکه با کلی دختر تواین چند سال از دور و نزدیک اشنا شدم  و همچنان بخاطر شرایط شغلی با افراد بیشتری اشنا میشم  . از طرفی بعد از اون حتی به بچه ها هم دیگه ای علاقه ای ندارم . کلا ازدواج برای من بی معنی شده . شاید اگه اعتقادات مذهبی نبود ازدواج را کلا از برنامه زندگی حذف میکردم . 

به غیر از این دلیل که میترسم شاید در اینده پشیمون بشم چرا وارد رابطه موقتی شدم تا حالا وارد نشدم .ولی از طرفی هم میترسم این فریب شیطان باشه با توجه به این حدیثی که میگه اگه ترس از گناه داری ازدوج  برات واجب میشه
 ( 0+) - (0 -) Khab
 (0+)  - (0-)        23 
 (0+) - (0-)       65

THANKS GOD : [ACII[II]AE]

(1399 آذر 17، 23:41)Pirooz2019 نوشته است: سلام . مشکل من این هست که دیگه خیلی وقته علاقه ای به ازدواج ندارم تقریبا بعد از اولین باری که عشق را تجربه کردم نزدیک ۹ سال پیش ، دیگه از هیچ دختری خوشم نیومد با اینکه با کلی دختر تواین چند سال از دور و نزدیک اشنا شدم  و همچنان بخاطر شرایط شغلی با افراد بیشتری اشنا میشم  . از طرفی بعد از اون حتی به بچه ها هم دیگه ای علاقه ای ندارم . کلا ازدواج برای من بی معنی شده . شاید اگه اعتقادات مذهبی نبود ازدواج را کلا از برنامه زندگی حذف میکردم . 

به غیر از این دلیل که میترسم شاید در اینده پشیمون بشم چرا وارد رابطه موقتی شدم تا حالا وارد نشدم .ولی از طرفی هم میترسم این فریب شیطان باشه با توجه به این حدیثی که میگه اگه ترس از گناه داری ازدوج  برات واجب میشه

سلام و خداقوت به دوستان بوستان همیشه سبز کانون و به خصوص گروه قدرتمند صراط مستقیم

آسمان / 27 شهریور / 78 روز و خداوند عزیز را هزاران سپاس

سلام به Pirooz عزیز از صادقین شنیدم که چند سال پاکی داشتی . پس معلوم میشه بسیار با اراده و با انگیزه هستی . دم شما گرم.

در مورد ازدواج یه موردی در نظر بگیریم خیلی مهمه به نظرم /
من دیدم رفقایی رو که خیلی دیر ازدواج کردن و خوب علاوه بر اینکه ادم مشکل پسند میشه موارد دیگه ای مثل اینکه فرمودین بی حوصلگی و ... پشت سرش میاد.

ولی همون ادمایی که دیر ازدواج کردن هرچند تعداد انتخابهاشون محدود تر شد ولی بعد از ازدواج گفتن چه روزهایی رو که از دست ندادیم .
البته به کیس مورد نظر هم خیلی خیلی بستگی داره.

اما به هر حال خداوند در قرآن گفته کسانی که بخاطر ترس از فقر ازدواج نمی کنند به من اعتماد ندارند.
تازه همیشه شنیدیم که میگن پول 2 تا چیز همیشه جور میشه یکی خونه یکی ازدواج  317 

فکر میکنم بی علاقگی به ازدواجت هم ارتباط مستقیم با مسایل مالی و تعهدات بعدش داره داداش

والا میل به ازدواج موقت معنیش اینه که بالاخره علاقه به جنس مخالف همیشه هست دیگه.

به نظرم اگه فکر میکنی داره دیر میشه به خدا اعتماد کن بگرد یکی رو پیدا کن قایله رو ختمش کن داداش

شیرینی هم یادت نره 53
سلام دوستان خوبم؛

امروز پاک بودم شکر خدا.

تو آپارات کمی ناهوشیاری کردم ولی خدا رو شکر تسلیم شدم و مصرف بیشتری نکردم.
(1399 آذر 17، 18:58)*شهریار‌* نوشته است: دوستان ظاهرا بیش از اینکه بی تابی میکنید واسه ۳۰ شدن من ،  بیتابی میکنید واسه هدیه های بعدش  Khansariha (13)

یه ۵ روز وایسید ، انشالله اگه عمری باقی موند و ما رسیدیم ب این هدف ، چشم هدیه های شما رو هم میدیم  4chsmu1

شهریار / ۲۵ روز پاک  [تصویر:  53.gif] 

اهورا واسه ما مهم اینه که شما به هدفت برسی و ماشاءالله نزدیکه هدفت هم هستی  2uge4p4 
حالا که دیگه میخوای هدیه بدی، باشه ، اگه نگیریم زشته  4chsmu1 

ای ول الله که چیزی تا دریافت یه ستاره زیبا نمونده.  Confetti

(1399 آذر 18، 8:46)new Aseman نوشته است: آسمان / 27 شهریور / 78 روز و خداوند عزیز را هزاران سپاس

به به ، آسمان گروهمون هم صاف و آفتابی هست و در آستانه ی چله دوم قرار گرفته. باریک الله.  49-2
(1399 آذر 17، 23:41)Pirooz2019 نوشته است:
(1399 آذر 16، 20:35)صادقین نوشته است:
(1399 آذر 14، 23:08)Pirooz2019 نوشته است:
 سلام . من خیلی از خیلی وقته پیش اینجا عضوم حدودا ۵ سال پیش . اون موقع حدود ۲۵ سالم بود ولی الان ۳۰ سالم میشه . خب طبیعتا تو این پنج سال با وجود اینکه خیلی تلاش کردم و دوست داشتم پاک زندگی کنم و هرگز گرفتار لغزش نشم ، بازم نشده و بارها و بارها لغزش داشتم . هربار هم خودم را سرزنش میکردم و اعتماد به نفسم داغون میشد . 

من اون زمان انتظار داشتم که تو سی سالگی شرایط ازدواج را پیدا میکردم . خب تلاش کردم و تا حد زیادی هم موفق بودم اما خب وضعیت اقتصادی کشور حاصل تمام تلاش ها را تقریبا به باد داد و معلوم نیست کی حداقل شرایط ازدواج  برای من فراهم میشه . هر چند با این همه سال سرکوب نیاز جنسی یا شاید به خاطر بالا رفتن سن دیگه دخترها برام جذابیتی ندارند و تو این چند سال گذشته نشده حتی از یه دختر انقدر خوشم بیاد که حاضر باشم به خواستگاریش برم و از طرفی علاقه ای هم به بچه ندارم . کلا جذابیت ازدواج برای من در نیاز جنسی خلاصه شده البته نه اینکه رابطه جنسی برام جذاب باشه و هیچ دلیل دیگه ای نداره که بخوام ازدوج کنم . البته من قبلا اینطور خشک و بی روح نبودم و کاملا احساسی بودم . 

چند روزی پیش به سرم زد ازدوج موقت را امتحان کنم ، حتی استخاره هم کردم و خوب اومد ، اما استرس دارم و نمیدونم باید چکار کنم . همش به این فکر میکنم اگه وارد این رابطه ها بشم و روزی بخوام ازدواج کنم دیگه نمی تونم از همسرم توقع داشته باشم در گذشته با کسی رابطه نداشته باشه و این برام قابل تحمل نیست که همسرم قبلا با یکی دیگه باشه . به این فکر می کنم اگه تو خواستگاری سوالی بپرسه نمیتونم دروغکوی خوبی باشم و گذشتم لو میره . 

سلام داداش پیروز
به کانون خوش برگشتیGol

صحبت هات رو درک می کنیم داداش.
خیلی از ما زمان ازدواجمون گذشته و هنوز شرایط فراهم نشده.

نکته ای که می تونم عرض کنم اینه تا اون جایی که می تونی برای پاکی تلاش کن، این قدم مهمیه داداش.
همه‌ی ما برای پاک شدن از گناه و آلودگی دور هم جمع شدیم.
پس سعی کن افسوس گذشته رو نخوری که فایده ای نداره.

در مورد ازدواج موقت هم سعی کن از مشاور مومن هم کمک بگیری.
اگه راهی غیر از ازدواج موقت برات نمونده، حلال خدا خیلی بهتر از این گناهه.

اما جوانبش رو هم بایستی در نظر بگیری و به جون بخری.
به هر حال این یه واقعیته که توی جامعه، ازدواج موقت چندان مورد پسندیده نیست.
اگه هر مسیر درستی رو انتخاب کردی، به خدا توکل کن و از آینده نترس.
و چه تکیه گاهی مطمئن تر از خدا؟

همون طور که عرض کردم شما قبلاً سابقه پاکی چند ساله هم داشتی.
پس باز هم می تونی به اوج خودت برگردی.
فعلاً پاکی رو اولویت خودت قرار بده و نا امید نباش.
و در عین حال هم سعی کن خودت رو از هر لحاظ برای ازدواج آماده کنی.
توکل کن به خدا، ان شاء الله خدا بهترین راه ها رو پیش روت قرار می ده.

منتظرت هستیم داداش1
یا علی

سلام . مشکل من این هست که دیگه خیلی وقته علاقه ای به ازدواج ندارم تقریبا بعد از اولین باری که عشق را تجربه کردم نزدیک ۹ سال پیش ، دیگه از هیچ دختری خوشم نیومد با اینکه با کلی دختر تواین چند سال از دور و نزدیک اشنا شدم  و همچنان بخاطر شرایط شغلی با افراد بیشتری اشنا میشم  . از طرفی بعد از اون حتی به بچه ها هم دیگه ای علاقه ای ندارم . کلا ازدواج برای من بی معنی شده . شاید اگه اعتقادات مذهبی نبود ازدواج را کلا از برنامه زندگی حذف میکردم . 

سلام برادر، صحبت های آسمان جان خوبه و منم باهاش موافق هستم.

در رابطه با ازدواج موقت هم اگه توانایی این رو داری که شهوت رو از سکس جدا کنی ، بسم الله. ولی اگه بخوای بخاطر عدم خودارضایی بری سمت صیغه ، کمی بیشتر درموردش تحقیق کن.
موفق باشی پیروز جان.  302
یکی دیگه از بدی ها وزشتی های این فیلم ها این هست که آدم رو خورد می کنه Shy
شما فکر کن نشستی زنده زنده داری گوشت یه آدمی رو می خوری!
چه حسی به آدم دست میده؟!
تو تماشای این فیلم ها هم این حس برا آدم پیش میاد Hanghead
یه انسان بی اراده که نشسته داره فیلم می بینه،
مثل همون مثال آدم خوریه،
از یه آدم یا چند تا ادم استفاده کنی برای اینکه هوای نفس خودت رو تغذیه کنی Shy
به نظرم آدم همون لحظه اولیه فکر کنه ببینه ایا خانواده  خودشم بود این کار رو می کرد؟!
فکر کنه ببینه چی میشه به جای اون بازیگرای احمق خانوادش بودن
Hanghead
سلام . تو همه جای دنیا رابطه جنسی بعد از ۱۸ سال مجازه اما نمیدونم چرا تو ایران با این قضیه حتی از راه حلالش مشکل دارند . امیدوارم یه روزی برسه که این نیاز تو عرف جامعه به رسمیت شناخته بشه و  کسی بخاطر پیروی از عرف غلط مجبور نشه خودش را در معرض منجلاب گناه و هرز کردن عمر 
جوانی پای هرزگی تلف کنه 

اصلا چه اشکالی داره به صورت مدیریت شده و نه افسار گسیخته رابطه داشت ؟ من فکر می کنم اینجوری شیطان هم نمیتونه وسوسه به خ.ا کنه وقتی نیاز سرکوب شده ای نداشته باشی . 

( 0+) - (0 -) Khab
 (0+)  - (0-)        23 
 (0+) - (0-)       65

یادم رفته بود اعلام وضعیت کنم . 
1399/9/15
سومین روز  53
 ( 0+) - (0 -) Khab
 (0+)  - (0-)        23 
 (0+) - (0-)       65

(1399 آذر 18، 23:46)mahdimontazer نوشته است: یکی دیگه از بدی ها وزشتی های این فیلم ها این هست که آدم رو خورد می کنه Shy
شما فکر کن نشستی زنده زنده داری گوشت یه آدمی رو می خوری!
چه حسی به آدم دست میده؟!
تو تماشای این فیلم ها هم این حس برا آدم پیش میاد Hanghead
یه انسان بی اراده که نشسته داره فیلم می بینه،
مثل همون مثال آدم خوریه،
از یه آدم یا چند تا ادم استفاده کنی برای اینکه هوای نفس خودت رو تغذیه کنی Shy
به نظرم آدم همون لحظه اولیه فکر کنه ببینه ایا خانواده  خودشم بود این کار رو می کرد؟!
فکر کنه ببینه چی میشه به جای اون بازیگرای احمق خانوادش بودن
Hanghead

سلام

اون بازیگرا هم زجر می کشن.
اکثرا برای پوله و هیچ لذتی نمی برن.

یکی دیگه از مضرات این فیلم ها اینه که ذهن آدن جنسی میشه.
یعنی همه چیز رو جنسی می بینی،
چون این فیلم ها می کوشن انواع فانتزی های ذهن رو درست کنن و برای همین رابطه جنسی رو توی شرایط مختلف به نمایش می ذارن.
بعد شما وقتی توی اون شرایط قرار می گیری، ذهنت شرطی شده.
توی مدرسه، مطب پزشک و ....

خیلی این اتفاق ناراحت کننده ایه. تا جایی که انسان تبدیل میشه به یک بیمار جنسی.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

سپاس شده توسط
(1399 آذر 19، 0:01)Pirooz2019 نوشته است:
سلام . تو همه جای دنیا رابطه جنسی بعد از ۱۸ سال مجازه اما نمیدونم چرا تو ایران با این قضیه حتی از راه حلالش مشکل دارند . امیدوارم یه روزی برسه که این نیاز تو عرف جامعه به رسمیت شناخته بشه و  کسی بخاطر پیروی از عرف غلط مجبور نشه خودش را در معرض منجلاب گناه و هرز کردن عمر 
جوانی پای هرزگی تلف کنه 

اصلا چه اشکالی داره به صورت مدیریت شده و نه افسار گسیخته رابطه داشت ؟ من فکر می کنم اینجوری شیطان هم نمیتونه وسوسه به خ.ا کنه وقتی نیاز سرکوب شده ای نداشته باشی . 

پیروز جان حرفت خیلی منطقی و درسته.
اما توی یک دام نیافت.
توضیح بدم. چون خودم بارها توی این دام افتادم و می افتم باهاش آشنا هستم.

گاهی حرف درسته، اما نتیجه گیریش درست نیست.
درسته که ما باید توی سن درست ازدواج می کردیم، اما باز هم تضمینی نبود که گرفتار خ.ا نشیم.
مدرکش هم این همه متاهلینی که درگیر هستن. (توی سایت هم نمونه اش رو داریم)

دلیلش این هست که ازدواج پاسخی برای خ.ا نیست.
درسته که توی جفتش به نظر میاد نیاز جنسی دخیل باشه.
اما تفاوت هست.

تنها پاسخ درست به مشکل خ.ا، پاکی و ترکه. نه چیز دیگه.
تغییر سبک زندگیه.

کسی که مجردی خوبی نداشته باشه، متاهلی خوبی هم نداره.
شما اگر توی مجردی نتونی شاد زندگی کنی، توی متاهلی هم شاد زندگی نمی کنی، اوضاع بدتر هم میشه.
توی مجردی خ.ا رو ترک نکنی، توی متاهلی هم بعد از یک سال عادت بر میگرده.

من همه ی حرفات رو قبول دارم، اما می خواستم بگم، این نکته رو توجه کنی و این دو تا قاطی نشن.
چون گاهی آدم می خواد مقاومت کنه، بعد این جمله که : من که ازدواج نکردم، پس حق دارم خ.ا کنم. مقاومت رو خراب می کنه. مراقب این باش.

پاکی بحثش جداست و توی هر شرایطی باید پاکی رو حفظ کنیم.
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان