نظرسنجی: نظر سنجی غیرفعال
این نظرسنجی بسته شده است.
گزینه یک
0%
0
0%
گزینه دو
0%
0
0%
در کل
0 رأی
0%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

گروه ۵ آقایان:صراط مستقیم(غیرفعال)(حامی:صادقین-سرپرست:عاشق فاطمه زهرا،یا باب الحوائج)

به به سلام به گروه دوست داشتنی
والا نظر منم اینه که ادغام نشه چون شیوه صحبت های اینجا با گروه سرو فرق داره و اینجا یکم تم مذهبی اسلامی فلسفی دینی الهی داره که اون گروه نداره. بهتره همینطور بمونه از نظر من 49-2
بِسْمِ اللَّـهِ الرَّ‌حْمَـٰنِ الرَّ‌حِيمِ

وَالشَّمْسِ وَضُحَاهَا ﴿١﴾ وَالْقَمَرِ إِذَا تَلَاهَا ﴿٢﴾ وَالنَّهَارِ إِذَا جَلَّاهَا ﴿٣﴾ وَاللَّيْلِ إِذَا يَغْشَاهَا ﴿٤﴾ وَالسَّمَاءِ وَمَا بَنَاهَا ﴿٥﴾ وَالْأَرْضِ وَمَا طَحَاهَا ﴿٦﴾ وَنَفْسٍ وَمَا سَوَّاهَا ﴿٧﴾ فَأَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوَاهَا ﴿٨﴾ قَدْ أَفْلَحَ مَن زَكَّاهَا ﴿٩﴾ وَقَدْ خَابَ مَن دَسَّاهَا ﴿١٠﴾ كَذَّبَتْ ثَمُودُ بِطَغْوَاهَا ﴿١١﴾ إِذِ انبَعَثَ أَشْقَاهَا ﴿١٢﴾ فَقَالَ لَهُمْ رَسُولُ اللَّـهِ نَاقَةَ اللَّـهِ وَسُقْيَاهَا ﴿١٣﴾ فَكَذَّبُوهُ فَعَقَرُوهَا فَدَمْدَمَ عَلَيْهِمْ رَبُّهُم بِذَنبِهِمْ فَسَوَّاهَا ﴿١٤﴾ وَلَا يَخَافُ عُقْبَاهَا ﴿١٥﴾
(1400 مهر 14، 16:12)SoldierOfAllah نوشته است: به به سلام به گروه دوست داشتنی
والا نظر منم اینه که ادغام نشه چون شیوه صحبت های اینجا با گروه سرو فرق داره و اینجا یکم تم مذهبی اسلامی فلسفی دینی الهی داره که اون گروه نداره. بهتره همینطور بمونه از نظر من 49-2
سلام داداش عزیز تر از جانم ان شاءالله حالتون خوب باشه چقدر منتظر پست شما در گروه بودیم ان شاءالله هر جا هستین سلامت باشید Khansariha (8) Khansariha (18)
از حال و هوای خودتون داداش برامون بگید عزیز دل چه خبر داداش گلم 302
(1400 مهر 14، 14:31)سفیر بهشت نوشته است: سلام داداش
خب حال و هوای پاکی که وصف ناپذیره
و در یک کلمه فوق العادست daghighan 53
و اینکه درس و دانشگاهم ترم یک خیلی خوب طی نشد ، ولی خداروشاکرم که خیلی هم آبروریزی نشد ، به هر حال با اون شرایط روحی من همینشم جای شکر داره که اکثر درسا رو پاس شدم.
و اینکه چون مجازی بود میتونستم تقلب کنم و همرو پاس شم با معدل عالی ، منتها ترجیح دادم خودم از پایه بخونم بدون ذره ای تقلب ، و نتیجه رو هم به جون خریدم ، نتیجه ای که با تلاش بوده باشه حتی اگه مشروطم باشه هزار بار بهتر از معدل بالا با تقلبه!
اما ترم دو که هنوز شروع نشده و در شرف شروع شدنش هست
که انشاءالله به امید خدا و با عنایت آقام امام زمان ترم بهتری خواهد بود و تلاش بیشتری میکنیم. 53
سلام عزیز دل خوب الحمدالله که مزه پاکی را به خوبی حس کردید ان شاءالله همیشه در مسیر پاکی قدم بگذارید داداش عزیز تر از جانم Khansariha (18)
الحمدالله داداش خوبم که تونستی درس ها را بیشترشون را پاس کنی احسنت که خدارو شکر میکنی داداش جان شکر نعمت نعمتت افزون کند عزیز دلم Khansariha (18)
بله داداش درسته جدا از بحث اشکال داشتن تقلب همین که انسان با تلاش و کوشش نتیجه کار ررا ببینه خیلی بهتر هست از قدیم گفتند نابرده رنج گنج میسر نمیشود Gol
ان شاءالله داداش گلم با توکل به خدا و استعانت از معصومین علیه السلام روز های خوبی در درس و پاکی داشته باشی داداش گلم chase
قربونت برم♡
انشاءالله همه و من
هرچقدر خداروشکر کنم قطره در برابر دریا هم نخواهد شد...
سلام به شما دوستان بزرگوار
شهادت حضرت امام رضا علیه السلام رو تسلیت عرض می کنم.
-----
خیلی ممنونم از داداش سفیر بهشت و داداش سرباز الله بابت نظراتشون.
و همچنین خیلی ممنونم از داداش یا باب الحوائج بابت زحمات و همراهی هاش.

در مورد مذهبی بودن گروه صراط حرفتون درسته.
هدف ما این بود در این گروه سطح ایمان و عمل صالح اعضا با توکل بر خدا و مشارکت و همراهی اعضا بالا بره.
تا حدود زیادی خوب پیش رفتیم. به خصوص در هنگامی که اعضا در پیام رسان بله فعال بودند.

ولی بعد از جدا شدن اعضای نوجوان گروه و همچنین تکراری شدن فضای بله، با کاهش چشمگیر مشارکت اعضا رو به رو شدیم.
البته کم کاری های بنده هم بی تاثیر نبوده. امیدوارم به بزرگواری خودتون حلال بفرمایید Gol

الان تعداد اعضای فعال هم در گروه صراط و هم در گروه سرو، قابل توجه نیست.
مشارکت ها پایین هست و عملاً برنامه گروهی مشخصی در هر دو گروه پیگیری نمیشه.
در نتیجه وقتی اعضای جدید وارد دو گروه میشن دلگرمی کافی رو برای ادامه حضور و فعالیت، دریافت نمی کنند و بعد از مدتی تمایل به مشارکت ندارند و از کانون میرن.
مشکلات کمبود حامی و سرپرست های فعال رو هم داریم.

راجع به فعالیت های مذهبی که دوستان اشاره داشتند، در گروه سرو هم دوستانی رو داریم یا خواهیم داشت که به فعالیت های مذهبی علاقه مند باشند، ان شاء الله در اون گروه هم میشه تا حد زیادی در این موارد فعالیت کرد.
خوبی گروه بندی ها اینه که در هر زمان بر اساس شرایط موجود، میشه گروه ها رو مجدداً تغییر داد 128fs318181

لذا امیدوارم بتونیم شرایط رو طوری تغییر بدیم که بیشترین و بهترین بهره رو برای همه مون به همراه داشته باشه1

پاک و موفق باشید.
یا علی
يادمان نرود گاهی با گناه به اندازه‌ی یک لايک فاصله داريم...
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
روی مانيتور بچسبانيم:«ورود شيطان ممنوع»
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
[تصویر:  05_blue.png]
(1400 مهر 14، 20:46)یا نوشته است: از حال و هوای خودتون داداش برامون بگید عزیز دل چه خبر داداش گلم 302
هنوز در سفر هستم و هنوز باید بروم و یاد بگیرم. باید بدانم چگونه میشود انسانی به مرحله ای برسد که هیچ وقت شیطان بر او نه تنها سلطه بلکه نزدیکش هم نشود. با یک جا نشستن نمی توان جهاد فی سبیل راه کرد. باید حرکت کرد و رفت و پیدا کرد پاسخ سوالات را.
فلسفه گناه این نیست که "جیزه". وگرنه چرا خدا کاری کرد که ما بتوانیم "گناه کنیم"؟ او که خیلی خوب میتونست دنیا را طوری بیافریند که انسان گناه نکند و بهشت را روی زمین بسازد. فلسفه "گناه" چیست که باید انجام ندهیم و با انجام ندادنش جهاد کنیم در راه خدا؟
اصلا معنی و مفهوم توکل چیست؟ حال که می دانم خداوند یکتا خالق و رب جهانیان هست و محمد رسول خداست و قرآن نیز کتاب خداست اما هزار و یک سوال بر من باز شد که پاسخش را نمی دانم. از اینکه "ندونم" ناراحتم. انگار دین من ناقص باشه. میخواهم فلسفه این جمله را درک کنم که حسین در زمان شهادت فرمود: "آیا کسی نیست مرا یاری کند؟" این جمله ساده آنطوری نیست که معنا کرده اند. من حس میکنم فلسفه های عمیقی پشت همه این ها هست و حسین اسطوره راه دین بود.
این ها به علاوه هزاران سوال فلسفی و عمیق ذهن مرا مشغول کرده و تنها حق یافتن پاسخ برای یک سوال را ندارم که آن هم شناخت ذات خداست که به هیچ طریقی امکان ندارد چون خداوند چنین اجازه ای نداده. اما برای اینکه دینم را کامل کنم باید ائمه را بشناسم، راهشان را درک کنم، شخصیت و منششان را درک کنم و تحقیق و جستجو کنم تا بتوانم راهی پیدا کنم که بروم. من از کفر به حقانیت اسلام ایمان آوردم و با تمام وجودم گفتار قرآن را درک کردم (تا جایی که ظرفیتم اجازه میداد وگرنه این کلام بی نهایت بزرگه) اما می خواهم مذهب شیعه را با تمام وجودم درک کنم و به راه علی و ائمه ایمان بیارم و آن ها را درک کنم. نمی توانم یه جا بشینم و مطلب بخونم. باید سفر کنم!

بدون ایمان نمی توان مبارزه کرد با شهوت. وقتی ایمان به 90 درصد برسه تازه رگه هایی از مقاومت در برابر نفس پدیدار میشه، وقتی به 95 درصد میرسه، مقاومت و ایستادگی قوی تر میشه و وقتی به 99 درصد میرسه هیچ وقت نمی توان ادعا کرد که 100 شود. میخواهم درک کنم ائمه چگونه ایمانی داشتند و ما که ادعا می کنیم ایمان داریم کجای راهیم! این سفر طولانیست برادر من. برای همین بیشتر سکوت می کنم و گهگاهی سر میزنم اینجا. من باید بفهمم "چرا" و "چگونه"

وَالشَّمْسِ وَضُحَاهَا ﴿١﴾ وَالْقَمَرِ إِذَا تَلَاهَا ﴿٢﴾ وَالنَّهَارِ إِذَا جَلَّاهَا ﴿٣﴾ وَاللَّيْلِ إِذَا يَغْشَاهَا ﴿٤﴾ وَالسَّمَاءِ وَمَا بَنَاهَا ﴿٥﴾ وَالْأَرْضِ وَمَا طَحَاهَا ﴿٦﴾ وَنَفْسٍ وَمَا سَوَّاهَا ﴿٧﴾ فَأَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوَاهَا ﴿٨﴾ قَدْ أَفْلَحَ مَن زَكَّاهَا ﴿٩﴾ وَقَدْ خَابَ مَن دَسَّاهَا ﴿١٠﴾ كَذَّبَتْ ثَمُودُ بِطَغْوَاهَا ﴿١١﴾ إِذِ انبَعَثَ أَشْقَاهَا ﴿١٢﴾ فَقَالَ لَهُمْ رَسُولُ اللَّـهِ نَاقَةَ اللَّـهِ وَسُقْيَاهَا ﴿١٣﴾ فَكَذَّبُوهُ فَعَقَرُوهَا فَدَمْدَمَ عَلَيْهِمْ رَبُّهُم بِذَنبِهِمْ فَسَوَّاهَا ﴿١٤﴾ وَلَا يَخَافُ عُقْبَاهَا ﴿١٥﴾
سلام 303

آقای مرد مجاهد فعال شده و به گروه صراط مستقیم پیوستند.
با آرزوی موفقیت و پاکی برای ایشان و همه دوستان 53

با تشکر
مدیریت گروه‌های ترک
چرخ گردون گر ندارد سازگاری با دلت
دست در جیبت کن و جدی نگیرش، بیخیال [تصویر:  4chsmu1.gif]
(1400 مهر 14، 21:30)صادقین نوشته است: سلام به شما دوستان بزرگوار
-----

هدف ما این بود در این گروه سطح ایمان و عمل صالح اعضا با توکل بر خدا و مشارکت و همراهی اعضا بالا بره.
تا حدود زیادی خوب پیش رفتیم. به خصوص در هنگامی که اعضا در پیام رسان بله فعال بودند.

ولی بعد از جدا شدن اعضای نوجوان گروه و همچنین تکراری شدن فضای بله، با کاهش چشمگیر مشارکت اعضا رو به رو شدیم.
البته کم کاری های بنده هم بی تاثیر نبوده. امیدوارم به بزرگواری خودتون حلال بفرمایید Gol

در نتیجه وقتی اعضای جدید وارد دو گروه میشن دلگرمی کافی رو برای ادامه حضور و فعالیت، دریافت نمی کنند و بعد از مدتی تمایل به مشارکت ندارند و از کانون میرن.

راجع به فعالیت های مذهبی که دوستان اشاره داشتند، در گروه سرو هم دوستانی رو داریم یا خواهیم داشت که به فعالیت های مذهبی علاقه مند باشند، ان شاء الله در اون گروه هم میشه تا حد زیادی در این موارد فعالیت کرد.
خوبی گروه بندی ها اینه که در هر زمان بر اساس شرایط موجود، میشه گروه ها رو مجدداً تغییر داد 128fs318181

لذا امیدوارم بتونیم شرایط رو طوری تغییر بدیم که بیشترین و بهترین بهره رو برای همه مون به همراه داشته باشه1

پاک و موفق باشید.
یا علی

من فکر می کنم با این اوصاف هر دو گروه را منحل و یک گروه جدید با سیاست ها و راهبرد های جدید درست کنید. که جدای از اینکه اعلام وضعیت می کنن اعضا بلکه یک سری فعالیت هایی نیز باشند مثلا فعالیت های مالتی مدیا، حدیث و قرآن و خیلی موارد دیگه که کمک میکنه به ایمان بچه های گروه. یعنی یک بازنگری در سیاست های راهبردی گروه اگر بشه که موارد متنوع و جذابی از دین تشریح شود. به خدا قسم خیلی ناراحتم از نوجوان ها و جوانانی که قربانی اند (خود منم جزوشونم) اما تنها راه نجات، چنگ زدن به ریسمان الهیست. میتوانیم نام گروه جدید را بگذاریم "مسیر سبز" یا هر اسمی که خودتان میپسندید. این مواردی که اشاره می کنم صرفا پیشنهاد هست. ما واقعا ما باید به هم دیگر کمک کنیم تا هم دیگر را از این مهلکه نجات بدیم. مهلکه ای که در دنیای امروز همه جهانیان گرفتارشن. خصوصا مسلمانان به علت اینکه میدانند این کار گناه هست اما شیطان شمشیر را از رو بسته و با هر گونه فساد دیداری (فیلم و ماهواره و اینترنت) ایمان مردم رو ضعیف کرده و تسلط پیدا کرده بر امت اسلامی. در آینده همین جوانان قرار هست امت اسلام را بچرخانند.
خدا خیر دهد سازنده این سایت و همه کسانی که اینجا هستند چون دنبال پاکی هستند.
واقعا خدا خیرتان دهد هزار هزار هزار نعمت در دنیا و آخرت نصیبتان کند Confetti

(1400 مهر 14، 21:44)SoldierOfAllah نوشته است:
(1400 مهر 14، 20:46)یا نوشته است: از حال و هوای خودتون داداش برامون بگید عزیز دل چه خبر داداش گلم 302
هنوز در سفر هستم و هنوز باید بروم و یاد بگیرم. باید بدانم چگونه میشود انسانی به مرحله ای برسد که هیچ وقت شیطان بر او نه تنها سلطه بلکه نزدیکش هم نشود. با یک جا نشستن نمی توان جهاد فی سبیل راه کرد. باید حرکت کرد و رفت و پیدا کرد پاسخ سوالات را.
فلسفه گناه این نیست که "جیزه". وگرنه چرا خدا کاری کرد که ما بتوانیم "گناه کنیم"؟ او که خیلی خوب میتونست دنیا را طوری بیافریند که انسان گناه نکند و بهشت را روی زمین بسازد. فلسفه "گناه" چیست که باید انجام ندهیم و با انجام ندادنش جهاد کنیم در راه خدا؟
اصلا معنی و مفهوم توکل چیست؟ حال که می دانم خداوند یکتا خالق و رب جهانیان هست و محمد رسول خداست و قرآن نیز کتاب خداست اما هزار و یک سوال بر من باز شد که پاسخش را نمی دانم. از اینکه "ندونم" ناراحتم. انگار دین من ناقص باشه. میخواهم فلسفه این جمله را درک کنم که حسین در زمان شهادت فرمود: "آیا کسی نیست مرا یاری کند؟" این جمله ساده آنطوری نیست که معنا کرده اند. من حس میکنم فلسفه های عمیقی پشت همه این ها هست و حسین اسطوره راه دین بود.
این ها به علاوه هزاران سوال فلسفی و عمیق ذهن مرا مشغول کرده و تنها حق یافتن پاسخ برای یک سوال را ندارم که آن هم شناخت ذات خداست که به هیچ طریقی امکان ندارد چون خداوند چنین اجازه ای نداده. اما برای اینکه دینم را کامل کنم باید ائمه را بشناسم، راهشان را درک کنم، شخصیت و منششان را درک کنم و تحقیق و جستجو کنم تا بتوانم راهی پیدا کنم که بروم. من از کفر به حقانیت اسلام ایمان آوردم و با تمام وجودم گفتار قرآن را درک کردم (تا جایی که ظرفیتم اجازه میداد وگرنه این کلام بی نهایت بزرگه) اما می خواهم مذهب شیعه را با تمام وجودم درک کنم و به راه علی و ائمه ایمان بیارم و آن ها را درک کنم. نمی توانم یه جا بشینم و مطلب بخونم. باید سفر کنم!

بدون ایمان نمی توان مبارزه کرد با شهوت. وقتی ایمان به 90 درصد برسه تازه رگه هایی از مقاومت در برابر نفس پدیدار میشه، وقتی به 95 درصد میرسه، مقاومت و ایستادگی قوی تر میشه و وقتی به 99 درصد میرسه هیچ وقت نمی توان ادعا کرد که 100 شود. میخواهم درک کنم ائمه چگونه ایمانی داشتند و ما که ادعا می کنیم ایمان داریم کجای راهیم! این سفر طولانیست برادر من. برای همین بیشتر سکوت می کنم و گهگاهی سر میزنم اینجا. من باید بفهمم "چرا" و "چگونه"
چقدر سوالات زیبا و مهمی برادر جان
واقعا بنده هم به تامل وا داشته شدم Khansariha (56)
ان شاءالله با مدد رسول الله صلوات الله علیه به همه جواب های سوالتتون میرسید برادر جان
واقعا درک واقعی ایمان کار خیلی بزرگ و عزیزی هست ان شاءالله به درجات بالای درک ایمان برسید و همیشه در مسیر اولیای الهی قدم بگذارید داداش جان
ما را هم بی نصیب نزار داداش عزیزم Khansariha (96)
ان شاءالله خداوند درجاتتون را در دنیا و آخرت بالا و بالاتر ببرد Khansariha (18) Gol

(1400 مهر 14، 22:08)مهدوی نوشته است:
سلام 303

آقای مرد مجاهد فعال شده و به گروه صراط مستقیم پیوستند.
با آرزوی موفقیت و پاکی برای ایشان و همه دوستان 53

با تشکر
مدیریت گروه‌های ترک

با عرض سلام خدمت داداش مهدوی گل گلاب و خسته نباشید 53
حضور با ارزش برادر مرد مجاهد را گرامی میدارم 53
ان شاءالله حضور ایشان برای همه ما و خود ایشان پر خیر و برکت باشد به امید خدا Gol
ایشان فردی مهربان و دلسور و سرور بنده هستند Khansariha (18)
ان شاءالله در این شب عزیز در سایه اقا امام رضا علیه السلام باشیم 302

‏دل ما
با تو چنان است
که خود میدانی ...
دوستون داریم داداش 302
 سپاس شده توسط
سلام به همه‌ی شما دوستان خوبم

حضور داداش مرد مجاهد رو در گروه صراط مستقیم، خوش آمد عرض می کنم Welcome (1)
داداش جان خوشحالم به جمعمون پیوستی. خیلی زودتر از این ها منتظرت بودیم تا به گروهمون بیای و در جمعمون باشی 128fs318181
خدا رو شکر که ید طولایی در کسب پاکی داری.
ان شاء الله که تجاربت در این راه، چراغ راه خودت و دوستانت خواهد بود.
منتظر حضور و مشارکت فعالت هستیم Gol

(1400 مهر 14، 22:15)SoldierOfAllah نوشته است: من فکر می کنم با این اوصاف هر دو گروه را منحل و یک گروه جدید با سیاست ها و راهبرد های جدید درست کنید. که جدای از اینکه اعلام وضعیت می کنن اعضا بلکه یک سری فعالیت هایی نیز باشند مثلا فعالیت های مالتی مدیا، حدیث و قرآن و خیلی موارد دیگه که کمک میکنه به ایمان بچه های گروه. یعنی یک بازنگری در سیاست های راهبردی گروه اگر بشه که موارد متنوع و جذابی از دین تشریح شود. به خدا قسم خیلی ناراحتم از نوجوان ها و جوانانی که قربانی اند (خود منم جزوشونم) اما تنها راه نجات، چنگ زدن به ریسمان الهیست. میتوانیم نام گروه جدید را بگذاریم "مسیر سبز" یا هر اسمی که خودتان میپسندید. این مواردی که اشاره می کنم صرفا پیشنهاد هست. ما واقعا ما باید به هم دیگر کمک کنیم تا هم دیگر را از این مهلکه نجات بدیم. مهلکه ای که در دنیای امروز همه جهانیان گرفتارشن. خصوصا مسلمانان به علت اینکه میدانند این کار گناه هست اما شیطان شمشیر را از رو بسته و با هر گونه فساد دیداری (فیلم و ماهواره و اینترنت) ایمان مردم رو ضعیف کرده و تسلط پیدا کرده بر امت اسلامی. در آینده همین جوانان قرار هست امت اسلام را بچرخانند.
خدا خیر دهد سازنده این سایت و همه کسانی که اینجا هستند چون دنبال پاکی هستند.
واقعا خدا خیرتان دهد هزار هزار هزار نعمت در دنیا و آخرت نصیبتان کند Confetti

خیلی ممنونم ازت داداش جان بابت صحبت ها و نظرات عالیت و دغدغه های ارزشمندی که داری، خدا خیرت بده Gol
پیشنهادت قابل تامل هست. ان شاء الله با بررسی و همفکری بتونیم بهترین تصمیمات رو اتخاذ کنیم و به اجرا بذاریم 128fs318181
يادمان نرود فضای مجازی هم «محضر خداست» نکند که شرمنده باشيم؛ امان از لحظه‌ی غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...
مراقب دستی که کليک می کند، چشمی که می بيند و گوشی که می شنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا يک کاربر «هميشه آنلاين» است...
«بسم الله الرحمن الرحیم»

[تصویر:  35_kr2e.jpg]

اعلام وضعیت‌ها

لیست به‌روز شده  1400/07/14
53  53  53  53  53

صادقین / 9 خرداد 1399 / 494 روز خوب ............................................... در حال جهاد

عاشق فاطمه زهرا / 12 دی 1399 / 262 روز خوب ..................................... در حال جهاد

مرد مجاهد / 13 تیر 1400 / شروع روزهای خوب ...................................... در حال جهاد

53  53  53  53  53

new Aseman ا / 3 مهر 1399 / 10 روز خوب ............................. در انتظار ستاره نوزدهم

53  53  53  53  53

تـــواب / 23 شهریور 1400 / شروع روزهای خوب ........................ در انتظار ستاره پانزدهم

سفیر بهشت / 31 تیر 1400 / 74 روز خوب .............................. در انتظار ستاره سیزدهم

53  53  53  53  53

mehdirad ا / 4 مهر 1399 / 251 روز خوب ............................... در انتظار ستاره هشتم

حامدحامد / 19 مرداد 1400 / شروع روزهای خوب  ...................... در انتظار ستاره هفتم

53  53  53  53  53

محب صادق / 31 خرداد 1400 / 63 روز خوب  ............................ در انتظار ستاره چهارم

SoldierOfAllah ا / ؟ مرداد 1400 / 5 روز خوب ............................. در انتظار ستاره دوم

53  53  53  53  53

دیوار / 2 مهر 1400 / شروع روزهای خوب ................................. در انتظار 30 روز خوب

Mahdi1382 ا / ؟ شهریور 1400 / شروع روزهای خوب ................. در انتظار 10 روز خوب
(1400 مهر 14، 21:30)صادقین نوشته است: سلام به شما دوستان بزرگوار
-----

پاک و موفق باشید.
یا علی

سلام
بنده با صحبت های شما موافقم برادر
توی بله صحبت ها و روزهای خیلی خوب و خاطره انگیزی سپری شد ولی نمیدونم چیشد یهو که مشارکت قطع شد...
انشاءالله هرچی خیره همون بشه
منتها با موافقم با صحبت هات
مهم ترین چیز دلگرمی برای اعضاست که باید براش کاری انجام داد
از نظر نبود حامی و سرپرست فعال هم حق داری
بنده هم از اون دسته سرپرست های بی مسئولیتی هستم که تا آخر راه هیچوقت ادامه نداد
اما حالا هروقت لازم داشتین بازم یه خبری به ما بدین
انشاءالله با کمک خدا و عنایت آقا امام زمان این بی مسئولیتی از ما سلب بشه: )
سلام دوستان در این فرصت کم استفاده می کنم تا کمکی کنم به کسانی که احیانا دچار اورژانس می شوند: شکل زیر را ببینید. اتفاقی که می افتد، یک باتلاق شدیدی هست که شما را در خود می بلعد. این تصویر تغییرات مسیر های عصبی هست در مغز هنگامی که به دیدن صحنه های غیر اخلاقی و حتی کار حرام (مثل خ.ا) بپردازیم. چنین مغزی، مسیر های عصبی بسیار فعالی برای لذت جویی دارد و مسیر های عصبی تعقل و تفکر کم رنگ می شوند. در این حالت، همان چیزیست که میگویند "عقل زایل می شود"
اگر دچار اورژانس شدید بدانید با هر بار لغزش، مسیر لذت جویی تقویت می شود (مانند تصویر زیر) و مسیر های دیگر کم کم از کار می افتند و فرد به انواع و اقسام بیماری های روانی از جمله کمبود عزت نفس و اعتماد به نفس، کمبود حافظه، احساس سر خوردگی و تاریکی و تنهایی، پرخاشگری و ... مبتلا می شود.
[تصویر:  -پورنوگرافی-بر-مغز-تصویر-۴-سایت-تخصصی-رو...-سنایی.jpg]

نتایج یک مطالعه دیگر:
Compulsive masturbation leads to the brain being drained of the hormone acetylcholine, which is a neurotransmitter. The body replaces acetylcholine with stress adrenaline that can cause memory loss and a lack of focus. 

خودارضایی به شکل وسواسی اجباری، سبب تخلیه استیل کولین می شود. استیل کولین یک انتقال دهنده عصبی هست که بین نورون ها سبب انتقال پیام های عصبی می شود. اگر استیل کولین نباشد، بدن به جای آن از آدرنالین استفاده می کند که چنین چیزی سبب ضعف حافظه خواهد شد (و البته آسیب های دیگر)

چرا گفته خودارضایی وسواسی؟ چون خودارضایی مسیر لذت را تقویت می کند و هیچ کسی در دنیا نیست که خودارضایی را شروع کند و به وسواس در این امر کشیده نشود. هیچ راهی برای کنترل این کار بد نیست.
در یک مقاله می خوندم که مغز نمی تواند تفاوت بین لذت های هم تراز را بفهمد. معنی این جمله این است که زمانی که شما یک کار لذت بخش انجام می دهید اگر لذتش به اندازه لذت ارگاسم یا بالاتر باشد، مغز تفاوتی بینشون قائل نیست. پس چون خودارضایی گناه است و حتی یک بار انجام دادنش هم مساوی فرو رفتن در باتلا
ان فردی که اولش می گفت، بابا حالا یه بار سیگار میکشم دیگه نمیکشم و می شود فردی که هر نیم ساعت باید یه نخ بکشد و با همان یک بار شروع شد چون نیکوتین جایگزین استیل کولین می شود و بدن به نیکوتین احتیاج پیدا خواهد کرد. یعنی مغز احساس می کند که دیگر به نیکوتین خارجی نیاز دارد نه به استیل کولین و تولید استیل کولین در بدن رو به کاهش می گذارد و این فرد می شود معتاد به سیگار. خودارضایی نیز همین است، جای استیل کولین با آدرنالین عوض می شود و می شود معتاد به مسیر های لذت از این طریق و بعدا به جایی می رسد که تمام زندگی اش تحت اشعاع قرار می گیرد و چنین چیزی برای نتیجه آن، از نظر اسلام گناه کبیره است زیرا زندگی را مختل می کند. (قبلا در ارتباط با تاثیرش بر روح توضیحاتی دادم و عذاب آتش آن را)
خلاصه می گم، ما باید در مسیر ترک این عمل، دنبال لذت های دیگر که حلال هستند باشیم چه لذت هایی من شخصا پیدا کردم برای این کار؟
1- موسیقی لایت و مدیتیشن
2- عبادت و قرآن خواندن و تفکر در قرآن
3- ورزش
4- پیاده روی در پارک ها و محل های طبیعی خلوت (که هیچ آدمی نباشه چون گاهی با نگاه به نامحرم، اون پیاده روی خودش سبب شروع وسوسه میشه)

لذت این ها، برای من هم تراز و حتی قوی تر از خ.ا هستند. برای همین وقتی وسوسه میشم، یکی از این ها رو (بسته به اینکه در چه موودی باشم) انجام میدم و لذت میبرم و دیگر به لذت حرام فکر نمی کنم. با تمرین در جایگزینی لذت، میتوانیم مسیر های عصبی حلال را تقویت و مسیر های عصبی حرام را کم فروغ تر کنیم! مسیر عصبی مثل جاده ایست که می شود اتوبان یا می شود یک مسیر خاکی از کار افتاده. بهتر است اتوبان، حلال باشد و ما را به خدا برساند.
شما اینطور فکر نمی کنید؟ Confetti

تجربه افرادی در ایالات متحده آمریکا  (که احتمالا مسلمان نیستند!) من ترجمه اش را قرار می دهم:

نقل قول: بدن دارای مکانیسم طبیعی ثبات است. اگر خودارضایی را کنار بگذارید ، گیرنده های اضافی برای دوپامین بالا خود را تحلیل می برند. شما حافظه تیز ، انگیزه بیشتر ، سریعتر از همیشه ، انرژی بیشتر ، تستوسترون بیشتر (در هفته اول) را کشف خواهید کرد. سرانجام علاقه شما به جای خودارضایی و تماشای فیلم های پورنو تغییر می کند. 3 ماه طول خواهد کشید.
تجربه ی من: من دو سال است که برای حفظ مایع منی تمرین می کنم. من احساس می کنم انگیزه دارم ، بیشتر تمرکزم را روی کارهای روزمره ، پر انرژی تر و حافظه تیز می کنم. من عادت کرده ام که هر روز ساعت 10 بخوابم تا به این گونه عادت های پورنو و خودارضایی دامن نزنم.

فرد دیگری اذعان می دارد که:
نقل قول: خودارضایی از نظر روانی نیز بر ما تأثیر می گذارد. بعد از انزال افسردگی ایجاد می کند و باعث می شود فرد به تنهایی احساس بدی داشته باشد. خودارضایی باعث ایجاد خواب آلودگی می شود. شما بیشتر اوقات بعد از انزال اسپرم خود می خوابید. خستگی زیادی را تجربه خواهید کرد. خودارضایی یکی از عوامل اصلی اختلال نعوظ است. خودارضایی شما را ضعیف می کند ، محتوای پروتئین و کلسیم را در بدن تخلیه می کند خودارضایی دوپامین ، اکسی توسین و سایر هورمونهای خوب را آزاد می کند. این سیل شیمیایی بدون خطرات آن نیست: این جزء کلیدی در نحوه اعتیاد ما به چیزهایی مانند مواد مخدر است. {بر هم خوردن تعادل این هورمون ها آسیب زاست که خودارضایی سبب برهم خوردن تعادل آن ها می شود}

و همینطور:
نقل قول: خودارضایی چیزی است که شما به آن معتاد می شوید و من معتقدم هیچ اعتیاد "صرفاً روان شناختی" وجود ندارد ، زیرا حتی اعتیاد روانی نیز شیمی مغز شما را تغییر می دهد. من معتقدم اعتیاد به خودارضایی ، مانند اعتیاد به مواد ، به بخشی از مغز شما که مسئول عملکرد اجرایی است آسیب می رساند - قسمتی که اساساً شامل قدرت اراده شما است. بنابراین پیامدهای آن بسیار شبیه یک مارپیچ رو به پایین است {دور باطل}.
پس نمی توان گفت اعتقادات دینی سبب می شود که ما خودارضایی را بد بدانیم چون همه تاثیرات بد اش را دیده اند. اما اسلام راه های زیبایی جلومون قرار داده که همه شما بهتر از من می دانید که چه چیزهایی در قرآن نوشته شده است. پس اسلام دستور العمل یک پدیده به نام "انسان" هست.

(1400 مهر 16، 15:04)مرد مجاهد نوشته است: سلام برادر سرباز الله

از مطلبهای خوبت ممنونم .. به تجربیات درونی من نزدیک بودن
اون مساله جایگزین شدن آدرنالین به جای استیل کولین، چیزیه که میشه درون خود، درک کرد؛
حالا میشه هر اسمی روی این دو مقوله بذاره خود فرد
ولی این رو میشه دید که با تکرار خود ارضایی یک حالتی درون ما ایجاد یا تشدید میشه که عملکردمون کنش-واکنشی میشه؛ هیجان-محور میشه و وقتی یک تحریک عصبی بهمون وارد میشه خودمون رو در آستانه ناگزیری میبینیم که بهش پاسخ بدیم؛
البته ممکن هم هست در ترکهای بلند مدت، جای علت و معلول عوض بشه؛
یعنی ما در موضوع دیگری غیر از خودارضایی در این چرخه بیفتیم .. مثلا در عصبانیت یا دنبال کردن یک مقوله مورد علاقه که لزوما گناه هم نیست .. مثل مسابقات ورزشی یا موسیقی یا تعاملات هیجانی با افراد و ...
و عملکرد هیجانی و خارج از تعادل ما همین حالت کنش-واکنش رو در ما تشدید کنه و بسترسازی کنه برای آسیب پذیرتر شدن در برابر تحریکهای غریزه جنسی؛

البته به نظر من در هر حالت اینکه خدا لطف کرده و ما رو به پلیدی این کار راهنمایی کرده، باعث میشه در هر وضعیتی هم که باشیم، یه گنجینه ای از اراده داشته باشیم که بتونیم مستقیما به تحریک برای خودارضایی یا آلوده کردن چشم، نه بگیم و این نه گفتن، میتونه هم نقش علت بودن خودارضایی رو محو کنه و هم اگر معلول مسایل دیگه باشه، در ما بیداری مجددی ایجاد کنه تا آغازی باشه تا برگردیم و اون علتهای پیشینی رو مرتفع کنیم؛ البته با همون "نه" هم اون علتها کمرنگ میشن.

سلام بسیار خرسند هستم از اینکه مطالبی را که تحقیق کردم و به اشتراک میذارم به درد دوستان میخوره.
ما چیزی به اسم تعادل داریم در همه جا و همه چیز. در سراسر قرآن از تعادل (میزان) نام برده شده. برخی از کلمات قران به عملکرد یک چیز اشاره می کنه. میزان یعنی ترازو اما عملکرد ترازو تعادل هست. مثلا میگیم خدا نور است. از طرفی میگوییم لیس کمثله شی. پس این نور، نور چراغ گوشی یا نور تلویزیون یا نور لامپ یا خورشید یا ... نیست. نور علی نور هست. نور هدایت هست. البته در پرانتز میگم تمام دنیای مادی که میبینیم همگی از نور به وجود آمده و فوتون بوده که سبب ایجاد ماده و پادماده شده (ذرات زیر اتمی و ضدشون) (رجوع کنید به رساله استیون هاوکینگ)
بگذریم. پس ما در طبیعت چیزی به اسم تعادل داریم. تمام بدن ما هم در تعادل هست. مثلا زمانی که جنین ساخته میشود یک خط وسط به نام نوتوکورد به وجود میاد (خط تقارن بدن) و تمام عناصر در دوسمتش به صورت مساوی تشکیل میشه (مثل چشم و گوش و دست و پا) و هیچ کدام بزرگتر یا کوچکتر از دیگری نیست. عناصری که در خط وسط قرار دارند یک عدد هستند (مثل معده، روده و دهان و بینی) البته در موقع جنینی استخوان های دهان همگی دو طرف هستند و بعد با هم جوش می خورند و یکی می شوند و استخوان بینی هم به صورت دوتایی هست. حتی مغز هم دو تا لوب دارد. تمام مواد شیمیایی بدن باید در تعادل باشد تا پدیده ای به نام انسان بتواند زندگی کند. اگر بالانس هورمون های مغز به هم بخورد، بیماریهای روانی و جسمی پدیدار می شود. اگر بالانس گلوبول های سفید به هم بخورد بیماریها ایجاد می شود. مثلا ویروس ایدز، می رود و گلبول های سفید را از بین می برد. زمانی که گلوبول های سفید از بین رفتن (کمتر از 200 عدد در هر میلی لیتر خون) فرد در اثر بیماری های دیگر مثل سرماخوردگی دچار مرگ می شود.
خودارضایی نیز دقیقا همین اثر را دارد. تمام بالانس بدن را به هم میزند. به عبارت دیگه، بدن را شخم میزند و ویران می کند. ما نباید این تعادل را دستکاری کنیم.

سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان