نظرسنجی: نظر سنجی غیرفعال
این نظرسنجی بسته شده است.
گزینه یک
0%
0
0%
گزینه دو
0%
0
0%
در کل
0 رأی
0%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید.

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

گروه ۵ آقایان:صراط مستقیم(غیرفعال)(حامی:صادقین-سرپرست:عاشق فاطمه زهرا،یا باب الحوائج)

[تصویر:  04197884313252942015_pj9e.gif]
سلام و عرض ادب عزیزان دل
ان شاءالله حال همه شما خوب باشد عزیزان
دعوت میکنم به حدیث صبحگاهی توجه بفرمایید 49-2
اختصاص امير مؤمنان عليه السلام فرمود. صبر بر دو گونه است. صبر در برابر مصيبت كه خوب و زيبا است و بهتر از اين صبر در برابر گناه‏ است. ذكر و ياد خداوند هم در دو مورد است. در ياد خدا بودن بهنگام مصيبت و گرفتارى و مهمتر از اين در ياد خدا بودن است هنگام مواجه شدن با گناه‏ و آنچه خدا حرام و ممنوع فرمود كه اين ياد خدا حاجز و مانع‏
انجام گناه گردد.

تشکر میکنم از برادر محمد عزیز دل 53
لطف دارید برادر جان بنده که کاری نمیکنم انجام وظیفه است برادر جان Khansariha (18)
خیلی ممنون از دعای خیرتان 303
واقعا بنده لذت بردم از متن زیبا و عالی شما
تویحات دقیق و ابهامات کاملا رفع شد 53
واقعا به توضیحات شما عزیزان در گروه نیاز داریم 302
ان شاءالله در دنیا و اخرت در سایه الطاف اهل بیت علیه السلام باشید 53
[تصویر:  1_t6hc.gif]
سلام علیکم

آسمان / 3 مهر / 1 روز

گذشت زمان برای حل یک مشکل به هیچ وجه کافی نیست . در فیزیک زمانی کار انجام میشه که جابجایی صورت بگیره و الا اگه دنیا هم زور بزنیم ولی برای جابجایی سنگ وجودمون تلاش مثبتی صورت نگیره ، حتی 1000 سالم بگذره تغییری  انجام نمیشه .

من مشکلم اینه که میخام بعضی چیزها رو کلا حل کنم تا خیالم راحت بشه اما غافل ازینکه موضوع چیز دیگه ای

موضوع اینه که ما هممون همینطور که جلو میریم عمق مشغله ها و استرس ها بیشتر میشه ولی کمتر نمیشه . از طرفی هرچی پیشرفتهم توزندگی هست بعد ازگذشتن از همون چالشها و استرس ها بدست میاد .

عقلمون میگه باید بپذیریم اما نفسمون و زندگی رزومره مون بهمون دروغ میگه و انکار میکنه واقعیت رو . 

اگه بشه واقعیت ها رو قلبا بپذیریم حجم زیادی از مشکلات و استرسها کم میشه ...... فککر میکنم.
سلااام به به برادر عزیز تر ازجان
کیف الحوال عزیز دل 302
دلتنگ دیدار برادر جان Khansariha (96)
ان شاءالله این شروع را به فال نیک و مبارک میگیرم ان شاءالله یک شروع پر قدرت باشه برای ادامه مسیر Khansariha (69)

يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا تُوبُوا إِلَى اللهِ تَوْبَةً نَصُوحاً عَسى رَبُّكُمْ أَنْ يُكَفِّرَ عَنْكُمْ سَيِّئاتِكُمْ وَ يُدْخِلَكُمْ جَنّاتٍ تَجْرِي مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهارُ يَوْمَ لايُخْزِي اللهُ النَّبِيَّ وَ الَّذِينَ آمَنُوا مَعَهُ نُورُهُمْ يَسْعى بَيْنَ أَيْدِيهِمْ وَ بِأَيْمانِهِمْ يَقُولُونَ رَبَّنا أَتْمِمْ لَنا نُورَنا وَ اغْفِرْ لَنا إِنَّكَ عَلى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ [8]

اى كسانى‌كه ايمان آورده‌ايد! به‌سوى خدا توبه كنيد، توبه‌اى خالص؛ اميد است [با اين كار] پروردگارتان گناهانتان را ببخشد و شما را در باغ‌هايى بهشتى كه نهرها از پاى درختانش جارى است وارد كند، در آن روزى كه خداوند پيامبر و كسانى را كه با او ايمان آوردند خوار نمى‌كند؛ اين درحالى است كه نورشان پيشاپيش آنان و از سوى راستشان در حركت ‌است، و مى‌گويند: «پروردگارا! نورِ ما را كامل ‌كن و ما را ببخش كه تو بر هرچيز توانايى». 49-2
ان شاءالله و با توکل به خدا و با این توبه راستین خداوند گناهان گذشته همه ما را بیامرزد Confetti

النّدم توبة و التّائب من الذّنب كمن لا ذنب له.

پشيمان شدن چون توبه كردن است و هر كه از گناه توبه كند چنانست كه گناه نداشته fly2
[تصویر:  23483327335061751501_h755.gif]
Khansariha (8) عرض ادب و خدا قوت خدمت اعضای گل صراط Khansariha (8)
53 عزیزان دل 53
49-2 دوستان گران مایه که در راه تلاش برای جهاد اکبر هستن 49-2
302 ان شاءالله توفیقات روز افزون نصیبتان بشود 302
Confetti در خدمتتون هستیم با یک دعوت نامه دیگه از اعضای صراط Confetti
Greenstars این دعوت نامه نوبت به برادر گرانقدر و عزیزمان رسید که در راه پاکی الحمدالله هوشیار هستند Greenstars

Khansariha (69) برادر عزیزمان با اعلام وضعیت های خالصانه روح امید را در گروه زنده نگه داشتند Khansariha (69)

Golبا تجربیات خوبشان ما را مستفیض کردند Gol

ان شاءالله باز هم از صحبت های عزیز دل بهره مند بشیم

برادر mehdirad
Golدر گروه منتظرتان هستیم عزیز دل برادرGol
گل برای برادر گل
[تصویر:  451564-217145_1jn3.gif]

در پایان دعوت میکنم برای خواندن یکی از تجربه ها و توصیه های برادر مهدی عزیزKhansariha (18)

(1394 شهريور 20، 0:08)mehdirad نوشته است: سلام به همه دوستای عزیزم اول از همه برای ترک ببین خودت چی میخوای ترک یا لغزش و فقط خدا و خودت هستی که میتونی به خودت کمک کنی وهمه این دوستان توی کانون فقط وسیله برای راحت رسیدن به هدف شما هستن وهدف همون ترک این کار هست با ارزوی موفقیت همه شما
سلام دوستان

امروز می خواهم یکی دیگر از تحقیقات در حوزه علوم پزشکی و بررسی اش با قرآن و ارتباطش با گناه کبیره خ.ا افشا کنم. خواندن این مطالب خالی از لطف و حکمت نیست. فقط با دقت بخوانید چون هم به اعجاز قرآن پی می بریم، هم به علت اینکه چرا روابط جنسی حرام مثل خودارضایی باعث آسیب خودمان می شود و خدا نهی کرده، و در نهایت به این نکته می رسیم که این دنیا، ارزش لذت جویی جنسی ندارد!!!!

1- در اینکه قرآن معجزه هست و از خداست شکی نیست، در آیه 46 سوره نجم آمده است "مِن نُّطْفَهٍ إِذَا تُمْنَى
درمورد انسانی که خلق می شود سخن گفته. آیه 46 سوره نجم. انسان 46 کروموزوم دارد که 23 تا از مادر و 23 تا از پدر می گیرد. تا اینجاشو شاید قبلا شنیده باشیم اما ادامه ماجرا جذاب تر است. حتما بخوانید!

2- میدانیم خداوند تمام راه های ارضای جنسی به جز همسر (و کنیز) رو حرام کرده و تجاوز شمرده. از طرفی در سوره الرحمن می بینیم که خداوند، می فرماید وَالسَّمَاءَ رَفَعَهَا وَوَضَعَ الْمِيزَانَ . میزان در این آیه به معنی تعادل در تمام گیتی هست. تعادل در چرخش زمین، تعادل در موقعیت زمین نسبت به خورشید (اگر کمی دورتر یا نزدیک تر بود حیات وجود نداشت)، تعادل در همه چیز. خداوند بر اساس علم خودش گیتی را آفریده و قوانینی نا نوشته وضع کرده مثل "از این دست بدی از اون دست میگیری" و خیلی موارد از این قبیل. پس عالم در تعادل و میزان است. وقتی خدا دستور داده روابط جنسی به جز همسر حرام است یعنی کار شما باعث بر هم خوردن تعادل عالم در برابر خودتان می شود چون قانونیست که خدا وضع کرده است. پس خ.ا سبب خروج از تعادل عالم می شود و این همان تجاوز از حدود الهی هست زیرا تجاوز به معنی گذشتن از قانون و عدالت است. چون عدالت و میزان وعلم خداوند محیط بر تمام هستی ها، پس این تجاوز سبب عقوبتی دردناک خواهد شد زیرا خدا اجازه نمی دهد قوانین و میزان اش تغییر کند توسط عمل ما و بازتاب این عمل خود به خود به ما خواهد رسید به صورت شدید. 
حالا که فهمیدیم خ.ا یعنی تجاوز و آن هم عذابی شدید به سمت خود ما خواهد آمد برویم سراغ مسئله پیری.

در طول همانندسازی DNA، کروموزومها به دلیل حضور تلومر در انتهايشان قادر به غلبه بر قضیه End –Replication problem میشوند. تلومر عبارت است از يک توالی تکراری در انتهای کروموزوم که در هر بار تقسیم سلولی بخشی از آن از دست میرود. در واقع کوتاه شدن تلومر سبب می شود ژنهای اصلی که در انتهای کروموزوم قرار گرفتهاند در معرض خطر قرار نگیرند. وقتی که تلومرها به کوتاه ترين حد خود برسند، تقسیم سلولی متوقف شده و مرگ فرا میرسد. پديده کوتاه شدن تلومر در ارتباط مستقیم با مسئله پیری میباشد. به اين معنا که هر چه سلول پیرتر باشد تلومرهايش کوتاهتر هستند.
 قرآن کريم در سوره يس، به طور مستقیم ارتباط بین پیری و کاستی در خلقت را بیان میفرمايد:
وَمَنْ نُعَمِّرْهُ نُنَكِّسْهُ فِي الْخَلْقِ ۖ أَفَلَا يَعْقِلُونَ

[تصویر:  chromosome.jpg]

اما رابطه جنسی واقعی سبب چه می شود؟ در یک مقاله از سال 2017 در pubmed اشاره شده است که:
These data provide preliminary data that sexual intimacy is associated with longer telomere length.

این داده ها داده های اولیه ای را ارائه می دهند که صمیمیت جنسی را با طول تلومر طولانی تر مرتبط می کند. برای همین است که قرآن دعوت به ازدواج می کند اما به خاطر مسائل اجتماعی امروزه و باور های به شدت و به شدت و به شدت و به شدت غلط و رسم و رسومات غلط و کوتاه بینانه، ببینید چقدر مردم بیماری ها و امراض مختلفی گرفته اند!!!!!! وای بر کسانی که به خاطر مسائل مختلف اجتماعی و اقتصادی، به دستور خداوند و به امر ازدواج پشت کرده و روی به استمنا و زنا و لواط  می آورند. حالا اگر واقعا فعلا نمیشه ازدواج کرد دستور اکید خدا بر پاک دامنی هست تا خداوند گره گشایی کند. بدون شک بلایی بر اساس "میزان" خداوند بر سر گناهکاران در دنیا و آخرت خواهد آمد. پس تا دیر نشده به خود بیاییم!
حالا می رویم سراغ ارتباط خ.ا و پیری

1-     خ.ا باعث تجاوز از حدود الهی می شود و عواقبی به صورت خود به خود بر اساس "میزان" الهی به ما خواهد رسید.
2-     احتمالا خ.ا باعث کوتاه شدن تلومر می شود که خداوند منع فرموده و سبب پیری زودرس خواهد شد. همچنین کوتاه شدن طول تلومر سبب آسیب پذیری DNA شده و ریسک سرطان و بیماری های دیگر را فراهم خواهد کرد. تاکنون تحقیقی برای اثر خودارضایی بر طول تلومر انجام نشده. علت آن، برخی مسائل اخلاقی و روش انجام چنین مطالعه ای است و همچنین بیشتر دانشمندان غربی، تمایلی به باور به خطرزا بودن خ.ا ندارند!! اما من شخصا معتقد هستم ارتباطی بسیار قوی وجود دارد زیرا آسیب های روحی روانی و جسمی خ.ا را دیدیم.
3-     اما رابطه جنسی طبیعی سبب کاهش سرعت کوتاه شدن طبیعی تلومر می شود و باعث سلامت جسم می شود.

این دنیا، دنیای فانی هست بهتر نیست پیری را برای انجام کار نیک به عقب بندازیم تا با دستان پر به دیدار خداوند برویم؟

بِسْمِ اللَّـهِ الرَّ‌حْمَـٰنِ الرَّ‌حِيمِ

وَالشَّمْسِ وَضُحَاهَا ﴿١﴾ وَالْقَمَرِ إِذَا تَلَاهَا ﴿٢﴾ وَالنَّهَارِ إِذَا جَلَّاهَا ﴿٣﴾ وَاللَّيْلِ إِذَا يَغْشَاهَا ﴿٤﴾ وَالسَّمَاءِ وَمَا بَنَاهَا ﴿٥﴾ وَالْأَرْضِ وَمَا طَحَاهَا ﴿٦﴾ وَنَفْسٍ وَمَا سَوَّاهَا ﴿٧﴾ فَأَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوَاهَا ﴿٨﴾ قَدْ أَفْلَحَ مَن زَكَّاهَا ﴿٩﴾ وَقَدْ خَابَ مَن دَسَّاهَا ﴿١٠﴾ كَذَّبَتْ ثَمُودُ بِطَغْوَاهَا ﴿١١﴾ إِذِ انبَعَثَ أَشْقَاهَا ﴿١٢﴾ فَقَالَ لَهُمْ رَسُولُ اللَّـهِ نَاقَةَ اللَّـهِ وَسُقْيَاهَا ﴿١٣﴾ فَكَذَّبُوهُ فَعَقَرُوهَا فَدَمْدَمَ عَلَيْهِمْ رَبُّهُم بِذَنبِهِمْ فَسَوَّاهَا ﴿١٤﴾ وَلَا يَخَافُ عُقْبَاهَا ﴿١٥﴾
(1400 مهر 4، 10:13)new Aseman نوشته است: سلام علیکم

آسمان / 3 مهر / 1 روز

گذشت زمان برای حل یک مشکل به هیچ وجه کافی نیست . در فیزیک زمانی کار انجام میشه که جابجایی صورت بگیره و الا اگه دنیا هم زور بزنیم ولی برای جابجایی سنگ وجودمون تلاش مثبتی صورت نگیره ، حتی 1000 سالم بگذره تغییری  انجام نمیشه .

من مشکلم اینه که میخام بعضی چیزها رو کلا حل کنم تا خیالم راحت بشه اما غافل ازینکه موضوع چیز دیگه ای

موضوع اینه که ما هممون همینطور که جلو میریم عمق مشغله ها و استرس ها بیشتر میشه ولی کمتر نمیشه . از طرفی هرچی پیشرفتهم توزندگی هست بعد ازگذشتن از همون چالشها و استرس ها بدست میاد .

عقلمون میگه باید بپذیریم اما نفسمون و زندگی رزومره مون بهمون دروغ میگه و انکار میکنه واقعیت رو . 

اگه بشه واقعیت ها رو قلبا بپذیریم حجم زیادی از مشکلات و استرسها کم میشه ...... فککر میکنم.
سلام عرض ادب برادر عزیز دل Thankyou
خوب این موضوع جالبی هست اتفاقا 128fs318181
به نظر بنده مشکلات مثل دومینو هست اگر یکی را حل کنیم کمک میشه که بقیه هم راحت تر حل بشع 49-2
به نظرم باید اول مشکلات را روی کاغذ نوشت و بهشون فکر کرد 39
واقعا بعضی از مشکلات خیلی هم بزرگ نیستن و با چنتا راهکار میشه حلشون کرد daghighan
و به نظرم بهترین کار اینه که تمام مشکلات را هم زمان حل کرد 53
مثلا بنده وقتی افسردگی میگیرم منجر میشه به خ.ا Hanghead
خوب علت افسردگی چیه؟؟؟
بیکاری 65
خوب وقتی من بیکاری را حل کنم مستقیما روی روح و روانم اثر میزاره و غیر مستقیم روی پاکی 53258zu2qvp1d9v
به نظرم با گذر زمان تجربه هامون بیشتر میشه و چالش های جدیدی برامون به وجود میاد که نحوه برخورد ما با چالش ها هم مهمه مثلا بنده یک زمانی تصمیم فوری داشتم برای دور شدن از شهر و دیار 4chsmu1
خوب اگر این تصمیم را فورا میگرفتم و میرفتم با یه شکست بر میگشتم Khansariha (56)
استفاده از تجربیات دیگران هم خیلی موثره باعث پختگی میشه 49-2
به نظرم ادم ها دو دسته هستند
دسته اول خودشون راه را به تنهایی میرن و با مشکلات تنهایی مبارزه میکنند و با زحمت فراوان پیروز میشوند
دسته دوم کسانی هستند که از راه حل ها و تجربیات دیگران استفاده میکنند
این طوری خیلی زود به مقصد میرسند Khansariha (56)
در مورد پذیرش واقعیت خیلی مهمه 302
این که ادم بپذیره مثلا فلان مشکل را داره و باید حلش کنه کمک زیادی میکنه به ادم 53258zu2qvp1d9v
مثلا خیلی از ادم هایی که موفق شدند و معلولیت داشتند
همیشه گفتند که مشکل خودشون را پذیرفتن و این را مانع ندیدن و تلاش خودشون را تا اخرین لحظه انجام دادند
و نزاشتن که  مشکل سد راهشون بشه Khansariha (121)
برای پذیرش مشکل به نظرم باید یه دفتر کوچیک برداشت و داخلش برنامه ریزی کرد
مثلا من میخواهم تا فلان روز مشکلم را حل کنم
وقتی به تاریخ اون روز رسیدیم اگر مشکل حل شده بود که عالیه
ولی اگر نشده بود برسی میکنیم که چرا حل نشده
البته نکته خیلی مهمه که نباید به مشکل زیاد فکر کنیم 53258zu2qvp1d9v
مطمئنم داداش جان ان شاءالله با توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار تمام مشکلات حل مبشوند و شما در فراز قله های زندگی میبینیم varzesh
ببخشید داداش خیلی طولانی شد 4chsmu1 53
(1400 مهر 5، 13:59)SoldierOfAllah نوشته است: سلام دوستان

سلام داداش عزیز دل
خدا قوت داداش جان چه مطالب فوق العاده زیبایی
بنده به پزشکی علاقه داشتم ولی فرصت نشد(به نظرم همین خ. مانع شد) 53258zu2qvp1d9v
متن شما فوق العاده بود واقعا با دل و جان خواندم و لذت بردم Confetti
در مورد پاراگراف شماره 1واقعا خیلی جالب بود من تاحالا نشنیده بودم
واقعا قران کتاب بسیار عظیمی هست که هر چقد  هم بشر پیشترفت کنه باز نمیتواند علمش را کامل به دست بیاورد Khansariha (56)
چقدر دقیق و عالی 41
پاراگراف دوم خیلی عالی بود دقیقا همین طور است به قول شخص بزرگی وقتی یک برگ از درخت میفتد روی نظام هستی تاثیر دارد
چطور میشود گناه تاثیر نداشته باشد
این ایه واقعا تکان دهنده بود برای بنده

وَقَالُوا اتَّخَذَ الرَّحْمَنُ وَلَدًا ﴿۸۸﴾

و گفتند [خداى] رحمان فرزندى اختيار كرده است (۸۸)
لَقَدْ جِئْتُمْ شَيْئًا إِدًّا ﴿۸۹﴾
واقعا چيز زشتى را [بر زبان] آورديد (۸۹)
تَكَادُ السَّمَاوَاتُ يَتَفَطَّرْنَ مِنْهُ وَتَنْشَقُّ الْأَرْضُ وَتَخِرُّ الْجِبَالُ هَدًّا ﴿۹۰﴾
چيزى نمانده است كه آسمانها از اين [سخن] بشكافند و زمين چاك خورد و كوهها به شدت فرو ريزند (۹۰)
أَنْ دَعَوْا لِلرَّحْمَنِ وَلَدًا ﴿۹۱﴾
از اينكه براى [خداى] رحمان فرزندى قايل شدند (۹۱)

دراین جا میبینیم که مشرکان به خاطر نسبت زشتی که به خدا داده اند نزدیک است اسمان ها پاره پاره شود Hanghead
سبحان الله 302
پس قطعا گناه در نظام هستی تاثیر دارد و اگر گناهی مرتکب شدیم باید سریعا توبه کنیم Khansariha (121)
ان شاءالله خداوند از گناهانمان بگذرد 63
خیلی مطالب فوق العاده زیبایی بیان کردید درباره تلومر ها واقعا برای بنده ابهامات درباره پیری و خ.ا تا حد خیلی زیاد رفع شد خداوند به شما خیر دهد برادر جان 302
برادر جان شما به کار مقاله نوشتن علاقه ندارید ؟؟
به نظرم یه تحقیق گسترده درباره این بیماری ان شاءالله ثواب های زیادی دارد
این جوری دانشمندانی که به اشتباه باور دارند که ضرر نداره شاید متنبه شدند و پی به عوارض این گناه زشت بردند
هرچیزی که خدا نهی کرده قطعا برای انسان مضر است 302
واقعا متشکر از مطلب فوق العاده عالی
(1400 مهر 4، 21:34)یا باب الحوائج نوشته است:
[تصویر:  23483327335061751501_h755.gif]
Khansariha (8) عرض ادب و خدا قوت خدمت اعضای گل صراط Khansariha (8)
53 عزیزان دل 53
49-2 دوستان گران مایه که در راه تلاش برای جهاد اکبر هستن 49-2
302 ان شاءالله توفیقات روز افزون نصیبتان بشود 302
Confetti در خدمتتون هستیم با یک دعوت نامه دیگه از اعضای صراط Confetti
Greenstars این دعوت نامه نوبت به برادر گرانقدر و عزیزمان رسید که در راه پاکی الحمدالله هوشیار هستند Greenstars

Khansariha (69) برادر عزیزمان با اعلام وضعیت های خالصانه روح امید را در گروه زنده نگه داشتند Khansariha (69)

Golبا تجربیات خوبشان ما را مستفیض کردند Gol

ان شاءالله باز هم از صحبت های عزیز دل بهره مند بشیم

برادر mehdirad
Golدر گروه منتظرتان هستیم عزیز دل برادرGol
گل برای برادر گل
[تصویر:  451564-217145_1jn3.gif]

در پایان دعوت میکنم برای خواندن یکی از تجربه ها و توصیه های برادر مهدی عزیزKhansariha (18)

(1394 شهريور 20، 0:08)mehdirad نوشته است: سلام به همه دوستای عزیزم اول از همه برای ترک ببین خودت چی میخوای ترک یا لغزش و فقط خدا و خودت هستی که میتونی به خودت کمک کنی وهمه این دوستان توی کانون فقط وسیله برای راحت رسیدن به هدف شما هستن وهدف همون ترک این کار هست با ارزوی موفقیت همه شما

سلام دوستان انشاالله که همه خوب باشن.منم خوبم.چه زود گذشت گذر عمر۶سال از این پست میگذرد ممنون از شما دوستان خوب
سه شنبه ۸/۴…۰۲:۰۰
سلام و درود 

آسمان / 3مهر / 3 روز

بله واقعا مطالب زیبایی بود . خدا خیرتون بده  53
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام و عرض ادب خدمت عزیزان صراطی ان شاءالله حالتون خوب باشد عزیزان 302 Confetti
Khansariha (8)برادر مهدی راد عزیزمKhansariha (8)
سلام عزیز دل برادر خیلی خوش اومدید به گروه خودتون
واقعا خوشحال شدم 2uge4p4
الحمدالله که خوب هستیدConfetti
برادر جان نکته ای اگر مد نظر دارید بفرمایید تا ما هم استفاده کنیم خدا خیرتان دهد
302

Khansariha (8)برادر عزیزم آسمان Khansariha (8)
خدا قوت داداش جان خیلی عالی ان شاءالله با قدرت در ادامه مسیر قدم بردارید با توکل به خدا پیروزی نزدیک است Khansariha (69)
چه خبر داداش عزیزم حال دلت چطوره گلم؟
این روز ها برادر اوقات خودتون را چگونه میگذرونید 302
وقت ازادتان چقدر است؟
بقیه اعضا کجا هستند clapping clapping

پاداش كسى كه هنگام ورود به مستراح «بسم اللَّه» بگويد

1. سكونى از جعفر بن محمد (ص) از پدرش از پدرانش از امير مؤمنان (ع) نقل كرده است كه فرمود: هر گاه يكى از شما براى بول كردن يا غير آن خود را برهنه كند «بسم اللَّه» بگويد، زيرا شيطان چشم خود را از او مى‏پوشد تا فارغ گردد.
 سپاس شده توسط
(1400 مهر 5، 22:33)یا باب الحوائج نوشته است:
(1400 مهر 5، 13:59)SoldierOfAllah نوشته است: سلام دوستان

سلام داداش عزیز دل
خدا قوت داداش جان چه مطالب فوق العاده زیبایی

سلام ممنونم که مفید واقع شد. مقاله که در رشته خودم مقالاتی دارم اما نه از دید دینی. از وقتی که به اسلام گرویدم، تفکر من هم تغییر کرد. دوست دارم ناشناس باشم و این مطالب را نشر بدم (که شاید حتی یک نفر را از چنگ شیطان لعنتی نجات دهد) تا کسی مرا نشناسد و صرفا به مطالبی که میذارم فکر کنند. دوست دارم هیچ کس در دنیا مرا نشناسد به جز خداوند یکتا. نوشتن مقاله علمی در این باره امکان پذیر هست و انتشار آن در ژورنال های معتبر اما چون باید با نام حقیقی باشد، من می خواهم ناشناس باشم. همین دست نوشته هایی داشته باشم اینجا بذارم نیکوتر هست. چون این سایت تنها سایتی هست که مردمش به دنبال تغییرات هستند و دنبال خدا می گردند.
سال ها دل طلب جام جم از ما می کرد/ وانچه خود داشت ز بیگانه تمنا می کرد.

متاسفانه، خ.ا و سیل گناهان دیگر سبب می شود "آنچه خود داشت" را نبینیم و به دنبال چیزی بگردیم که هیچ گاه پیدا نمیکنیم و آخرش هم میشه این جمله : " خسته شدم از بس دویدم در این دنیای کوفتی به هیچی نرسیدم" چون نیازی به گشتن نیست. دوست همین جاست. کافیه خودت را خالص کنی تا ابرها کنار رود و مهتاب رخ نماید. اگر رخ یار ببینی، آن را با هیچ چیز در دنیا عوض نمی کنی.
من هم به علت اینکه عدد پاکی رو یک راز قرار دادم اطلاع نمیدم ولی این تجربه ها نشان از جهاد دارد و می تونم بگم جهاد با نفس، حکمت و خرد می آورد. واقعا خ.ا عقل را زایل می کند.

گروهی دانشمند هستند که مادی گرا هستند. دوست دارند همه چیز را مادی ببینند. مثلا در حیطه جنین شناسی. آمده اند آیه قران را باب کرده اند که اول استخوان ساخته می شود و روی آن گوشت. جنین شناسی چیز دیگری گفته. این را الم کرده که بگویند قرآن کتاب خدا نیست. درصورتی که من در این باره هم تحقیقات بسیاری کردم و متوجه شدم دقیقا اول استخوان ساخته می شود اما نه به آن شکل که میبینیم. اول ژن ساخته شدن استخوان بیان می شود و سلول هایی تمایز پیدا می کنند تا بروند استخوان بسازند. سپس ژن هایی فعال می شود که عضلات پوشاننده آن ها نیز ساخته می شود (تمایز سلول های دیگری برای عضله سازی). قرآن وقتی از جنین صحبت کرده منظورش ژنتیکش هست و کاملا علم امروز به این رسیده. اما میدانیم آیات قرآن متشابه دارد. یعنی اگر کوردل و گناه کار باشی طوری تفسیر می کنی که سبب افزایش گمراهی می شود. قرآن فقط برای متقین هدایت گر هست. پس اگر میخواهیم قرآن وارد سرشت ما شود، باید تقوا داشته باشیم. فکر میکنم کلید باز کردن قرآن، تقواست. بدون تقوا نمیشه قرآن رو درک کرد. من به حقانیت راستین این کتاب ایمان آوردم و چنین چیزی سبب میشه هرگز (ان شاالله) فکر نکنم به خ.ا.
دوستان عزیز من تجربه هایم را میگم که فقط یک راه دارید که برای همیشه از شرش خلاص شوید و آن هم رسیدن به خدا و اخلاص برای اوست. برای این مسیر باید قرآن بخوانید، برای قرآن فهمیدن هم باید تقوا داشته باشید و جهاد کنید با نفس و در این راه قرآن بخوانید. قرآن کار خودش رو می کنه. بر این مسیر ایستادگی کنید. فقط این راه سبب خلاص شدن دائمی میشه و باید همیشه به ریسمان خدا چنگ زد و هیچ گاه ولش نکرد (تا آخر عمر)

فقط و فقط یک راه هست. علت بحث های علمی من اینجا هم این هست که هم نتیجه بررسی هام هست که میگم که شاید به درد دوستان بخوره هم باعث بشه دیگه شک و شبهه ای در دل افراد نباشه که ایمان بیاره قران کتاب خداست و بدونید با قرآن خوندن با معنی و تفسیر و تفکر، شما رو نجات میده. وگرنه هیچ راه دیگری جز صراط مستقیم، برای ترک کار ساز نیست.

دوستان، خدا خیلی زیباست. اگر میخواهید خدا را ببینید قرآن را بفهمید. این تنها راه نجات هست. چه قشنگ در آیه ای آمده در عروس قرآن، دو دریا هرگز با هم مخلوط نمی شوند. منظورش دریای شور و شیرین هست که در اینترنت هم عکس هایی از چنین پدیده زیبایی هست (مثل جایی که رود آمازون به دریا میریزه و خیلی جاهای دیگه). اما چرا از بین این همه طبیعت اومده چنین مثالی زده؟ فکر کردن در این باره رو به خودتون واگذار می کنم ولی بدونید خیلییییییییییییییییییییییییییییییی علت قشنگی داره و اشک از چشم آدم سرازیر می کنه. چرا خدا از چنین نعمت هایی نام برده خودش ساعت ها تفکر لازم داره.

اگر دنبال پاک شدن ابدی هستید توصیه های من رو به عنوان برادر دینی بپذیرید.

[تصویر:  PXvHXElcXX2iuxYFoAnV9o-tLGNwfVRL6KZM0LCl...LTNlyQZPb0]
بِسْمِ اللَّـهِ الرَّ‌حْمَـٰنِ الرَّ‌حِيمِ

وَالشَّمْسِ وَضُحَاهَا ﴿١﴾ وَالْقَمَرِ إِذَا تَلَاهَا ﴿٢﴾ وَالنَّهَارِ إِذَا جَلَّاهَا ﴿٣﴾ وَاللَّيْلِ إِذَا يَغْشَاهَا ﴿٤﴾ وَالسَّمَاءِ وَمَا بَنَاهَا ﴿٥﴾ وَالْأَرْضِ وَمَا طَحَاهَا ﴿٦﴾ وَنَفْسٍ وَمَا سَوَّاهَا ﴿٧﴾ فَأَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوَاهَا ﴿٨﴾ قَدْ أَفْلَحَ مَن زَكَّاهَا ﴿٩﴾ وَقَدْ خَابَ مَن دَسَّاهَا ﴿١٠﴾ كَذَّبَتْ ثَمُودُ بِطَغْوَاهَا ﴿١١﴾ إِذِ انبَعَثَ أَشْقَاهَا ﴿١٢﴾ فَقَالَ لَهُمْ رَسُولُ اللَّـهِ نَاقَةَ اللَّـهِ وَسُقْيَاهَا ﴿١٣﴾ فَكَذَّبُوهُ فَعَقَرُوهَا فَدَمْدَمَ عَلَيْهِمْ رَبُّهُم بِذَنبِهِمْ فَسَوَّاهَا ﴿١٤﴾ وَلَا يَخَافُ عُقْبَاهَا ﴿١٥﴾
 سپاس شده توسط
بسم الله الرحمن الرحیم سلام بر عزیزان دل صراط ان شاءالله حالتون خوب باشد Gol
منتظریم اعضای  نازنین در گروه اعلام وضعیت کنند varzesh clapping
تشکر میکنم از داداش عزیز دلم سرباز الله برای مطالب فوق العاده زیبایشان Khansariha (96) Confetti
داداش عزیز این که میخواهید ناشناس بمانید خیلی خوب هست 302
ولی به نظر بنده حالا که الحمدالله توانایی را دارید در راستای مقالات علمی گامی بلند بردارید و در مقابل جبهه های متضاد اسلام بایستید Khansariha (69)
ان شاءالله خداوند به شما توفیق چندان بدهد عزیز دل ان شاءالله رضوان نصیبتان بشود 2uge4p4
در همه حال باید مراقب غرور خود باشیم و همیشه و همه حال خودمان در مقابل علم خدا ناچیز بدانیم و از فرصت ها برای کمک به بشر برای مبارزه با شیطان استفاده کنیم ان شاءالله تعالی با مقالات فوق العاده خوبتان اسلام را به دیگران بشناسانید با یک عالم مشورت کنید و مقالات خودتان را بنویسید 302

يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُركُم وَيُثَبِّت أَقدامَكُم﴿۷﴾
ای کسانی که ایمان آورده‌اید! اگر (آیین) خدا را یاری کنید، شما را یاری می‌کند و گامهایتان را استوار می‌دارد.

خیلی مطلب زیبایی بود درباره جنین واقعا لذت بردم 49-2
چقدر زمان نیاز هست تا بشر به ایات الهی پی ببرد سبحان الله
واقعا قران کتابیست عظیم و چراغ راه 53258zu2qvp1d9v
واقعا درست فرمودید درباره تقویت ایمان ان شاءالله با تقویت ایمان جوری حرکت کنیم که دیگر شیطان به ما دسترسی نداشته باشد Khansariha (69)
برادر جان دعا گو و دستبوس شما هستم خیلی ممنونم برای مطالب زیبایتان Khansariha (18)
#حدیث_شب

پاداش كسى كه هنگام وضو نام خدا را ببرد

1. ابو بصير از امام صادق (ع) نقل كرده است كه فرمود: هر كس در حال وضو نام خدا را ببرد تمام بدنش پاك مى‏گردد، و وضويش تا وضوى ديگر كفّاره گناهان او ميان اين دو وضوست، و هر كس نام خدا را نبرد، از بدنش جز جايى كه آب به آن رسيده پاك نخواهد شد.
2. عبد اللَّه بن مسكان از امام صادق (ع) نقل كرده است كه فرمود: هر كس هنگام وضو نام خدا را بر زبان جارى كند، گويى غسل كرده است.

1. عاشق فاطمه زهرا
    سلام بر اقا محمد عزیز دل برادر جان اوضاع خوبه الحمدالله؟
    منتظر تجربیات خوبه شما در مسیر پاکی هستیم برادر جان 302
    ان شاءالله با کمک خدا و توسل به ائمه اطهار و تجربیات گرانبهای شما در مسیر ترک موفق تر خواهیم بودKhansariha (18)

2. صادقین
    سلام بر اقا صادقین عزیز دل خوبی برادر جان
    داداش جان ما همچنان منتظریم با پست های خوبتان ما را هم مستفیض بفرمایید
    302
    ان شاءالله راه برایمان اسان تر بشود با تلنگر های زیبای شما
    Khansariha (18)

3. حامدحامد
    سلام داداش عزیز خوبی برادر جان اقا نیستید دلمان برای عقابمان تنگ شده
    302
    منتظر حضور مجدد عقاب صراط در گروه هستیم برادر حامد عزیز جای خالیتان احساس میشود ان شاءالله عالی باشید
    Khansariha (18)

4. تـــواب
    سلام برادر عزیز دل ان شاءالله حالتان خوب باشد برادر جان
    302
    پست های درد و دل را میخوانم برادر به نظر اصل را بریک شروع تازه بگیریم و با هم توبه جانانه  توبه توابین انجام دهیم و زندگی را برای خودمان شیرین تر از عسل کنیم ما به رحمت خدا خیلی امید داریم  ان شاءالله منتظر حضورتان هستیم عزیز برادر
    Khansariha (18)

5. دیوار
    سلام داداش دیوار قدرت مند برادر جان احوال شما؟
    نیستید داداش جان خیلی خوبه اگر هر روز در گروه اعلام وضعیت کنید این طوری ما هم از حضور شما بهره مند میشویم و میتونیم به هم کمک کنیم :302
    ان شاءا
    لله باتوکل به خدا روز به روز با قدرت بیشتر قله ها را فتح کنید منتظر پیام شما در گروه هستیمKhansariha (18)

6. new Aseman
    سلام داداش گلم کیف احوال داداش؟
    برادر جان خیلی عالی شروع کردید پاکی را عزیز دل ماشاءالله به شما
    302
    این روز ها چگونه میگذرد برادر جان؟
    اوضاع بر وفق مراد هست ان شاءالله با توکل به خدا روزی 1درصد هم حرکت کنیم ظرف سه ماه 100درصد حرکت روبه جلو داشتیم
    Khansariha (18)

7. سفیر بهشت
    سلام داداش گلم علیرضا عزیز.
    دلمان برای پیام های داخل گروهتان تنگ است
    302
    ما منتظریم دادا جان با خبر های خوب پیشمان برگردی داداش جان
    Khansariha (18)

8. mehdirad
    برادر جان سلام حالتون چطوره؟
    خیلی خوشحال شدم پیامتان را داخل گروه دیدم
    302
    همچنان منتظریم ان شاءالله با اعلام وضعیت و تجربه های عالی ما را هم بهره مند کنید ان شاءالله
    Khansariha (18)

9. محب صادق
    سلام داداش جان خوبی برادر گل؟
    نیستید برادر جان خیلی وقته ان شاءالله سلامت باشید
    302
    دلمان برایتان تنگ شده است عزیز دل
    Khansariha (18)
    خدا حفظتان کند 

10. SoldierOfAllah
    سلام برادر عزیز خوب هستید عزیز دل
    ان شاءالله تعالی دوباره از حضور گرانبهای شما در گروه بهره مند بشیم و پست های فوق العاده خوبتان را در گروه ببینیم Khansariha (18)

ان شاءالله هر جا هستید موفق باشید 302

11. Azaadi79
    سلام برادر عزیز ان شاءالله هر جا هستید حالتان عالی باشد خدا حفظتان کند برادر جان
    302

12. Mahdi1382
    سلام اقا مهدی گل برادر جان ما همچنان منتظر حضور پررنگ شما در گروه هستیم ان شاءالله302
نقل قول: عاشق فاطمه زهرا
منتظر تجربیات خوبه شما در مسیر پاکی هستیم برادر جان [تصویر:  302.gif]
ان شاءالله با کمک خدا و توسل به ائمه اطهار و تجربیات گرانبهای شما در مسیر ترک موفق تر خواهیم بود[تصویر:  5.gif]

سلام برادر جان

خدا رو شکر خوبه اوضاع.
و همچنان خدا رو شکر پاکم
انما یتقبل الله من المتقین ...

خداحافظی

(1400 مهر 8، 22:46)عاشق فاطمه زهرا نوشته است:
نقل قول: عاشق فاطمه زهرا
منتظر تجربیات خوبه شما در مسیر پاکی هستیم برادر جان [تصویر:  302.gif]
ان شاءالله با کمک خدا و توسل به ائمه اطهار و تجربیات گرانبهای شما در مسیر ترک موفق تر خواهیم بود[تصویر:  5.gif]

سلام برادر جان

خدا رو شکر خوبه اوضاع.
و همچنان خدا رو شکر پاکم
سلام اقا محمد گل
خدا روشکر که پاکید برادر جان الحمدالله
ان شاءالله در سایه الطاف امام زمان ارواحنا فداه قرار بگیرید 302
داداش جان توصیه ای اگر مد نظردارید بفرمایید Khansariha (18)
برای رهایی از شرایط ناامیدی به نظرتان باید چکار کرد 39
وقتی که انسان ناامید میشه باید چکار کنه تا دوباره با قدرت ادامه بده و از شر وسوسه های شیطان در جهت ناامیدی خلاص بشه 302
 سپاس شده توسط

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان