امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوع بسته شده است 

گروه ۶ آقایان: استوا (غیر فعال) (حامی: مهدوی - سرپرست: محسنین)

نقل قول: وقتی این ماه حقوق سرپرستی به کارتت واریز نشد، اون وقت بهت می‌گم مشکل کی بوده.  [تصویر:  4chsmu1.gif]

همه حساب‌ کتاب‌ها دستمه.  [تصویر:  khansariha%20(66).gif]

عه.. چیزه.. اصلا مگه حساب من و تو داره  65

من و تو که با هم این حرف ها رو نداریم.. یه بار من از کارتت بر میدارم.. یه بارم من از کارتت بر میدارم  4chsmu1

بیا دوست باشیم و از این شوخی های زننده در مورد حقوق نکنیم  4

آقا محمد رضا خیلی خوش برگشتی  2uge4p4

کجا بودی این مدت؟ 
چه کارا کردی؟ پاکی چطوریاس؟ 
مهم تر از همه خودت چطوری؟  Khansariha (18)

باید یه برنامه بنویسیم و مشخص کنیم برای پیشگیری از افکار آلوده و همین طور خلاص شدن ازشون چه برنامه هایی داریم 
جات خالی یه بحثی در این مورد تو گروه شد 
این خلاصشه :
نقل قول: چکیده موضوع اول

۱) توجه نکردن به افکار اولیه، اگر وسوسه ها رو رها نکنیم موج اون قوی تر میشه و باعث میشه افکار و تصاویر دیگه ای به ذهن بیاد

۲) فرستادن صلوات میتونه به کنترل ذهن کمک کنه

۳) ذکر یا الله العاصین... شیطان اذیتم  می کنه که رو به قبله باید گفت  و دست رو روی قلب گذاشت به کنترل ذهن میتونه کمک کنه

۴) تنفس شکمی؛ که معمولا جواب گرفتم. در دم میگیم اتصال در بازدم میگیم قدردانی 
یا میتونیم بگیم سلامتی در بازدم میگیم ایمنی 
با این تنفس میشه در لحظه حال کاملا مستقر شد ( قرار گرفت ) و افکار کمتر میشن

۵) پرش فکری و فکر کردن به موضوعات مختلف و مرور کردن عوارض خودارضایی

۶) با فیلم و سریال هم میتونیم جای این افکار رو بگیریم

۷) مرور اهرم لذت و اهرم رنج

۸) ساخت باور های تنفر آمیز ی که برپایه شواهد باشن 
برای اطلاعات بیشتر برید اینجا

۹) تصویر سازی ذهنی؛ برای اطلاعات بیشتر برید اینجا

۱۰) همراه داشتن یک سری مسائل ریاضی و مرور اون ها هنگام آمدن افکار آلوده به ذهن

۱۱) عبادت خدای متعال و دعا کردن هم میتونه به ما کمک کنه

۱۲) برای پیشگیری افکار آلوده میتونیم سرگرم کاری باشیم و مشغله هامون زیاد باشه

۱۳) اگر احساس کردیم امکان داره افکار سراغ ما بیان فکر خودمون رو به چیزی مشغول کنیم که دوست داریم. و درکل  یه تفریح حلال توی برنامه روزانه داشته باشیم .

14) افکار شهوت انگیز و آلوده ای که سراغمون میان به این شدت ، از ابتدا وجود نداشتن ، بلکه این شدت از افکار و چالش های شهوتناک ، تأثیر گرفته از محتوای آلوده ای هست که دیدیم !
پس بهترین راه پیشگیری میتونه این باشه که تا جایی که میتونیم در هر شرایطی از تماشا و دیدن این نوع محتوا جلو گیری کنیم .

15) وقتی افکار آلوده شروع میشن ، بهشون پر و بال ندیم و سریعاً ، بدون اهمیت قرارش بدیم .

16) بهترین راه برای پیشگیری از افکار آلوده ، در قدم اول شناسایی اونها در زمینه ها و ابعاد مختلف هست  . مثلاً در چه زمانی ؟ در چه شرایط روحی یا جسمی؟ کجاها؟ این افکار بیشتر هجوم میارن ؟

17) بعد از شناخت باید با توجه به هر نوع زمینه ای که آسیب زننده بودم اقدامات پیشگیرانه ای رو انجام بدیم ... مثلاً بازه زمانی که در طول روز بیشتر مورد هجوم افکار قرار میگیریم ، یه برنامه ریزی درست داشته باشیم که در کنار خانواده باشیم ، یا اون ساعات رو ورزش کنیم .

18) کار کردن و مشغول بودن ، به همراه رغبت و انگیزه ؛ مثلاً برای یکی  موقع درس خوندن ، افکار بیشتری هجوم میارن ، درصورتی که هم متمرکزه و هم درحال فعالیت ! دلیلش اینه که از درس خوندن لذت نمیبره و خوندن دوساعت از هر درس عذاب آوره ... پس باید تمام تلاشش رو انجام بده که تمام کارها رو توی زندگی با میل ، رغبت و انگیزه بالا انجام بده . یا دلیل تنفر و عذابش از اون درس رو پیدا کنه ، و برای حل اون تلاش کنه .

19) به طور خلاصه زمینه های عالی وجود داره برای جلوگیری از  افکار مزاحم و آلوده : انجام کارها ، مشغول‌تر بودن ، در طول روز هدفمند بودن‌ ، مشغول کردن فکر و ذهن به طور مستقیم به موضوعات سالم و ارزشمند ، جلوگیری ازنگاه‌های آلوده ، ارتباط سالم و دوست های خوب ، جلوگیری و قطع هرگونه تصویر سازی ذهنی.

20) پاکسازی ذهن ، نیاز به زمان داره ، پس هیچ وقت نباید کم آورد یا نا امید شد

21) جایگزین کردن مطالب،اطلاعات و موارد سالم و جدید به ذهن ، تا اثر و دسترسی فوری _ راحت  ذهن به محتوای آلوده کم رنگ و پاک بشه .

22) از علاقه و هیجان نسبت به افکار آلوده به شدت دوری کنیم ، و واقعاً یکبار با خودمون تصمیم  بگیریم که از تصویرسازی ذهنی و این افکار به هیچ عنوان لذت نبریم

23) در کل  تعیین حدود و موازین فکری_جسمی_روحی برای شروع یک زندگی پاک ، سالم و موفق ؛ و تأکید و مرور اون ، به طور منظم تا ملکه ذهن. روح ما بشن ، که مبادا از اون موازین و حدود عبور کنیم .

میتونیم از این ها استفاده کنیم برا نوشتن برنامه  53258zu2qvp1d9v

اگه شما راهکار دیگه هم داری از شنیدنش خوشحال میشیم   49-2

تلگون من یه بار تو رو در مورد غیبت هات تهدید نکرده بودم؟؟   Khansariha (51)

سایلنت ویس 
محسنین نکات خوبی رو گفت حتما استفاده کن  53258zu2qvp1d9v

و این که از تکنیک "فقط برای امروز" هم میتونی استفاده کنی Khansariha (46)
داداش عرفان و کارمای عزیز ممنون بابت توضیحاتتون 302
[تصویر:  29.gif]

"أَلَمْ يَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ يَرَىٰ"
"آیه ۱۴ سوره علق"

آیا او (انسان) نمی داند که خداوند او را می بیند و بر تمامی اعمالش آگاه است.
خوب این هفته که گذشت دائما دارم برای پاکیم درجا میزنم 

خصوصا از زمانی که سی روز شدم بعد که شکست خوردم 

از اون موقع مشغول درجا زدن هستم 

دلایل : تنهایی بی کاری عدم کنترل نگاه و ذهن 
زیاد گوشی دست گرفتن
نقل قول: عه.. چیزه.. اصلا مگه حساب من و تو داره  [تصویر:  65.gif]

من و تو که با هم این حرف ها رو نداریم.. یه بار من از کارتت بر میدارم.. یه بارم من از کارتت بر میدارم  [تصویر:  4chsmu1.gif]

بیا دوست باشیم و از این شوخی های زننده در مورد حقوق نکنیم  [تصویر:  4.gif]
22 22 22
من که نفهمیدم چی شد ... 29
ولی فک کنم کارت مدیر کل قرار صفر بشه  4 22
در ارزوی شهادت، برایم دعا کنید.. 53 53
بهترین دعا برای بهترین دوست به قول سردار شهادت است 302 

هرگز از اهدافتون دست نکشید  Khansariha (46)
هرگز در برابر شیطان و دار و دستش کم نیارید   Khansariha (46) 
ارزش اهداف شما بیشتر از تنبلی و کاهلی است   Khansariha (69)  

4 انجمن شبانه روزی 4

گروه استوا  Smiley-face-cool-2  کنترل ذهن و نگاه

خوش امد گویی به تازه وارد ها

برنامه ریزی   درسیجات

اورژانس

قرار عاشقی (نماز اول وقت )

درود 303
امیرعلی.د/۱۷شهریور/۳ روز خوب
اینقدر امروز حواسم جمع بود که فکر کردم تعداد روز هام ۴ شده Khansariha (13)
راستی کسی نبود درباره مدیریت کمک من کنه؟ یا اینکه اشکالات و کاستی های برنامه را بگه؟
ممنون میشم تجربه ها و نظرات خودتون را در اختیار بنده حقیر قرار دهید 302
سلام

خب می‌بینم که سرباز ولایت و تاج و امیرعلی و تاگون با قدرتی بی‌همتا و با سرعتی مثال‌زدنی برنامه‌هاشون رو نوشتن و از تعطیل شدن گروه جلوگیری کردن.  Smiley-face-biggrin

خب دادا‌ش‌های عزیز باید یه ذره جدی‌تر باشید. تو هر کاری آدم اگه جدی نباشه به نتیجه نمی‌رسه.
شما یه فوتبالیست رو نگاه کنید. ظاهرش اینه که دنبال یه توپ می‌دوه و کار خاصی نمی‌کنه. اما باور کنید یه فوتبالیست به‌نام و درجه یک واقعا کلی زحمت می‌کشه تا به اون نام و درجه می‌رسه.
اون فوتبالیست با جدیت تمام عمل می‌کنه. از رژیم غذاییش گرفته تا ساعت خوابش تا گوش کردن به حرف مربیش تا انجام تمرینات هر روزه ورزشیش.

نه فقط یه فوتبالیست بلکه هر ورزشکار دیگه‌ای.

ما هم اینجا گردهم اومدیم تا با کمک هم به پاکی برسیم. اگه خدای نکرده این حضورمون جنبه سرگرمی بگیره و واقعا کارهایی که باید انجام بدیم رو انجام ندیم حضورمون بیهوده میشه. در زمره اسراف‌کنندگان قرار می‌گیریم. چون از گروهی که داریم درست استفاده نمی‌کنیم. و استفاده نادرست و غیربه‌جا از هر چیزی یعنی اسراف اون چیز.  53258zu2qvp1d9v

شما خودتون باید پیگیر باشید. نه این‌که کسی به شما بگه. تندتند فعالیت‌ها رو انجام بدید و بیاید تو گروه از بقیه بپرسید دیگه چه کارهایی می‌تونم برای پاکیم انجام بدم و تا حالا انجام ندادم؟ می‌خوام 6 ماه دیگه 6 ماه پاکی داشته باشم. میشه چند تا کار اضافه بهم بدید که مطمئن بشم پاکیم حفظ میشه؟ اگه تا امروز درجا زدم، نمی‌خوام دیگه از این به بعد درجا بزنم. وقتی بهش فکر می‌کنم که ۶ ماه دیگه هم همین وضع رو داشته باشم عذاب می‌کشم. واقعا می‌خوام تغییر کنم. چند تا فعالیت اضافه بهم بدید.

فردا روزی که تازه‌واردهای گروه‌مون میان به شما نگاه می‌کنن و قراره از شما یاد بگیرن. اگه شما خودتون اهل فکر و اهل برنامه نباشید، چه جوری به اون‌ها می‌خواید بگید اهل فکر و برنامه باشن؟

برای همدیگه الگوهای خوب باشید. جدی. هدفمند. اهل فکر و برنامه. مرد عمل.  Khansariha (18)
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

دوستان استوایی سلام 4chsmu1
میبینم که همگی برنامه رو فرستادید
ماشاالله 317
(1400 شهريور 20، 22:38)Tagon نوشته است: سلام 

و اما برنامه من برای مدیریت و پیشگیری افکار آلوده 

مدیریت:
۱) در قدم اول از پرش فکری استفاده میکنم و خلاصه بحث رو عوض میکنم در اکثر مواقع خیلی جواب میده 
۲) اگر قدم اول جواب نداد میرم سراغ مشغول کردن ذهن (تقریبا همون پرش فکریه ولی از موضوعاتی استفاده میکنم که بیشتر ذهنم رو درگیر کنه مثلا میشینم یه سریال میبینم تا ذهنم درگیر داستان فیلم بشه و یا برای بهبود روند تحصیلیم تلاش میکنم
خلاصه قدم دوم)  جایگزینی افکار با موضوعات قوی تر 
۳) در قدم سوم اهرم هام رو مرور خواهم کرد تا جلوی فاجعه رو بگیرم 
۴) اگر به این مرحله برسم  به اورژانس مراجعه میکنم و کمک میگیرم.

حالا پیشگیری
۱) به نظرم این که همیشه در فکر پاکی یا لغزش باشیم هم خودش ممکنه باعث لغزش بشه پس در اول سعی میکنم افکارم رو زیادی درگیر پاکی و لغزش نکنم
خلاصه ۱) : دوری از حال هوای لغزش
۲) درگیر کردن ذهنم با موضوعات دیگر مثلا تمرکز رو موفقیت در تحصیل
۳) جایگزینی فعالیت های سازنده به جای فعالیت های مخرب مثل انجام ورزش روزانه
۴) استفاده و بهره گیری از فعالیت های مفید و پر کردن وقت خالی و استراحتم 

بابت دیر نوشتنش عذر خواهم 
بخاطر غیبت های مکرر از این فعالیت جا موندم
تاگون جان خیلی برنامه ی خوبی داشتی 49-2
استفاده درست از وقت های خالی خیلی مهمه 128fs318181

(1400 شهريور 21، 1:41)تاج نوشته است: سلام بچه ها
چطورید   
ببخشید این مدت نبودم   
بالاخره مشکلات زندگی و کنکور شتری که در خونه هر کسی میخوابه

من حتما فردا ۱۰ برنامه خودم ارسال می کنم 
مابقی بچه ها پس چرا نفرستادن 
شما ها دیگه چرا!
وضع پاکی هم خوبه  
انشالله ایندفعه مدال ۱۰۰روز  بگیرم 
سلام تاج عزیز 317
خوش اومدی 49-2
خوشحالم که دوباره کنارمون هستی 49-2
53 خدا قوت داداش جان   53
مطمئنا مدال ۱۰۰ روز پاکی رو میگیری Khansariha (46)
شک ندارم 4chsmu1

(1400 شهريور 21، 8:59)سرباز ولایت 313 نوشته است: سلام به همه .
بعد از برنامه ریزی های انجام شده .
دارم به فعالیت های کانونی خودم سر و سامون میدم .
خب بریم برای برنامه مدیریت پیشگیری افکار آلوده ...
پیشگیری افکار آلوده 
  1. انجام ورزش روزانه
  2. خواندن روزانه قرآن .
  3. نماز اول وقت .
  4. ذکر گفتن ..
  5. و درگیر کردن ذهن به موضوعات مختلف 
مدیریت افکار آلوده 
  1. مثل همه قدم اولم پرش فکری هست 
  2. اگه جواب نداد میرم بیرون و ذهنم رو مشغول میکنم .
  3. هنگام احساس خطر سریع به اورژانس کانون میرم ..
  4. مدام ذکر میگم ...
  5. هنگام وسوسه سلام به آقا امام حسین مثل آب رو آتیش میمونه ..(خیلی خیلی پیشنهاد میشه به همه هنگام وسوسه )

به خاطر دیر نوشتن این برنامه شرمندم ...
من تا چند روز پیش هیچ برنامه‌ای نداشتم .
و یکم پیچیدگی به وجود آمد .
ولی با برنامه ریزی کم کم دارم همه رو درست میکنم. 
انشاالله موفق و موید باشید.
یا علی
سلام سرباز جان 49-2
ماشاالله
چه برنامه ی خوبی 317
مخصوصا سلام به آقا امام حسین (ع) 
داداش جان این ایام خیلی مراقب پاکی باش
چون واقعا باید قدر این روزای پاکی رو بدونیم و این روزها رو زیاد کنیم 49-2

(1400 شهريور 21، 9:47)Amirali.d نوشته است: آقا آرمین لطفا این کار رو نکنید من با این گروه زنده ام 
خب الان برنامه را مینویسم ولی این را هم بگم که من اون پست اولیه ای که مربوط به این مسئله بود را پیدا نکردم و شاید به خاطر همین دارای نواقصی باشه. 
پیشگیری:
1. در روز هایی که احساس میکنم امکان وسوسه شدن زیاد هست،سعی کنم امتیاز بیشتری از برنامه ریزی خودم بگیرم،و صد البته اینکه پاکی مهم تر لز برنامه هست پس مثلا اگر هنگام درس خوندن وسوسه شدم و تنها بودم بدون هیچ درنگی باید به جمع برم و کار کنم تا خسته بشم.به این دلیل میگم امتیاز بیشتری بگیرم که اگر من در روز وقتم پر باشه دیگه وسوسه نمیتونه جایی در ذهن من داشته باشه
2.نماز و کار های مربوط به نزدیک شدن با خدا را بسیار اهمیت قائل بشم و سعی کنم که از خدا دور نشوم
3. در روز های که وسوسه هستم از عواملی که دفعه های قبل از آن ها ضربه خوردم دوری کنم، مثلا حمام را کمی دیر به دیر تر بروم و اگر وسوسه داشتم به هیچ عنوان حمام نروم البته این میتونه جزو دسته دوری از مکان های بد هم باشه.
4.ورزش مداوم،همیشه به یاد خدا بودن،مشغله زیاد داشتن کمک بزرگی میکنه
5.در محیط های اجتماعی که بد حجابی اونجا بود یا حتی ممکنه هیچ بد حجابی هم نباشه ولی ذهن ما شروع به افکار بد درباره اون تصویر کنه باید سرم رو به پایین بندازم و خیلی سریع اون محل را ترک کنم
مدیریت:
1.اولین اولویت اورژانس کانون هست
2.اگر اورژانس نتونستم برم باید ذکر،صلوات،قرآن،وضو،آواز و.. را فراموش نکنم
3. خیلی سریع سعی کنم تغییر وضعیت بدم، به عنوان مثال نشستم پاشم برم بیرون، بیرون هستم بیام خونه،حموم هستم سریع بیام بیرون،و..
4. مرور اهداف، مصاحبه ها ، پست های عالی کانون ، کتاب های مربوط به ترک خ.ا و .... که همه را در حافظه و دفترچه یادداشت گوشی ذخیره کردم
داداش های گل من تو بحث مدیریت ضعیف هستم اگر امکان داره کمک کنید 
سلام امیرعلی جان 49-2
برنامه ات عالی بود 53258zu2qvp1d9v
خیلی خوب و کامل توضیح دادی
میتونم بگم از برنامه ی خودم هم بهتر بود 4fvfcja
برای بحث مدیریت هم به نظرم نکات خوبی رو نوشته بودی 53258zu2qvp1d9v

(1400 شهريور 21، 9:47)محسنین نوشته است:
سلام و وقت بخیر خدمت استوایی های عزیز  

حالتون چطوره؟؟؟

ان شاءالله که همه عالی باشید  

خب توی مرحله قبل ، به صورت کلی درمورد پیشگیری از عواملی بودیم که موجب لغزش میشن .

نتیجه هم این شد که پیشگیری تا حد بسیار زیادی به ما در پاکی کمک میکنه  

اما پیشگیری:
 ۱- باید ریشه ای و اصولی.       باشه 
۲- صادقانه ۳-منطقی ۴-جدی  باشه 
پس برای پیشگیری ، محدودیت های  کلی رو قرار دادیم.
و
تصمیم گرفتیم که اون محدودیت ها رو ملکه روح و روانمون کنیم تا غافل نشیم از حد و مرز ها .

ولی هرچقدر پیشگیری کنیم ، به هر دلیلی ممکنه که توی شرایط بد و اورژانسی گیر بیافتیم .

خب پس ، بحث من برنامه برای مدیریت شرایط از عادی تا اورژانسی هست .

ما باید شرایط و زمان های مختلف پاکی  رو بشناسیم که بتونیم برای حل اون اقدام کنیم 
به قول آقا آرمین ، شناخت به تلاش های ما ماهیت میده#
باید بدونیم چه زمان هایی بیشتر وسوسه میشیم و ممکنه محدودیت ها رو رد کنیم ؟
خب مثلاً روزی که ناراحتی ، روزی که دلت گرفته ، روزی که نمازات قضا شده ، وقتی که تکالیف درسیت مونده ؟ وقتی که امتحان داری؟ انرژیت رو در طول روز تخلیه نکردی؟....

خب حالا ما فهمیدیم توی این زمان ها و احساسات ممکنه بیشتر به سمت شکستن مرز ها بریم و به لغزش متناهی میشه ، پس هر وقت باهاشون مواجه شدیم ، سریع برای رفع اون اقدام کنیم  
حالت گرفته ست و ناراحتی؟ سریع گوشی رو دور بنداز و برو توی حیاط خونه یه دوری بزن ، یه استراحتی کن ، اصلاً برو با پدر و مادر درمورد خاطرات بچگیت حرف بزن  خیلی هم خوشحال میشن .
نمازات قضا شده ؟ خب استغفار کن و یه برنامه بریز که از اذان بعدی دیگه به هیچ عنوان نمازت قضا نشه ، چون تو بهتر از همه میدونی  با تکرارش ممکنه بازم به چرخه باطل گناه برگردی و حال خودت رو برای مدت ها بد کنی ...
پس اگر نمازات قضا شد ، فقط کافیه استغفار کنی و به خدا قول بدی که دیگه نمازاتو منظم میخونی و نمازهای قضات رو هم با یه برنامه دبش بجا میاری  

تکالیف درسیت مونده ؟ پس پاشو و درسات رو با تمرکز بخون و مطمئن باش هرکس به اندازه تلاشش نتیجه میگیره . 
از همین امروز یه برنامه ریزی درسی داشته باش تا بتونی همیشه یه قدم جلو تر از مدرسه باشی و همه درسات رو روزانه و مستمر بخونی تا انباشته نشن .

نکته خیلی مهم ، ورزش روزانه هست ....
ان شاءالله بعداً به طور مفصل بررسیش میکنیم ،
در همین حد میدونیم که ورزش هم یه پیشگیری عالیه و هم یه ابزار عالی برای غلبه بر شیطان هنگام وسوسه!
دقیقاً عین همین مورد. نمازه ....
نماز ، یه چیز معجزه آساست ، اصلا توصیفش سخته که چقدر مفید موثره در زندگی 

جانِ من شروع کن نمازاتو بخون ، توی هر شرایطی باشی ، غسل کن و نمازات رو بخون ، اونوقت متوجه میشی چی بهت میگم  
نماز رو سبک نشماریم و اول وقت وضو مون رو بگیریم و یه گفت‌وگویی با معبود داشته باشیم و بعدش هم  ، چند صفحه ای از قرآن کریم بخونیم و در آیات تفکر کنیم  

پس اصلأ شوخی نگیریم تاثیر نماز ، قرآن خوندن رو ...
همینطور ورزش و برنامه ریزی روزانه.

از طرفی ممکنه با گول زدن خودمون دوباره گناه رو انجام بدیم .
تنها راه چاره ی این مورد جدی بودن با خود و خداست !
منطقی و جدی با خودتون حرف بزنید ، و گاهاً به عنوان شخص ثالث خودتون رو ارزیابی و تحلیل کنید ، خیلی موثره .
خواهش میکنم همین الان چشمات رو ببند ...
یه لحظه از ذهن و جسمت بیا بیرون ...
کی هستی؟ چیکارا کردی ؟ چیکار میکنی؟چیکارا باید انجام بدی؟
تا اینجای زندگی اشکالاتت چیا بودن ؟ کجاها کجرفتی؟ چه درس هایی از گذشته گرفتی؟
و یه سوال جامع ، از خودت بپرس. واقعاً کی   هستی؟ اصلاً خودتو میشناسی؟

با همین یه مورد خیلی از مشکلاتمون حل میشن و حداقل دیگه نمیتونیم خودمون رو گول بزنیم 

توی کل متن به شکل توصیه و تلقین نوشتم ، دقیقاً به عنوان همین شخص ثالث 
هم توصیه و تلقین به خودم بود  هم برای شما دوستان عزیز  

ان شاءالله پاکی تک تکتون رو ببینیم  

یا علی مدد  
سلام محسنین جان
چه برنامه ی خوبی نوشتی
کامل و عالی 53

(1400 شهريور 21، 12:02)Silent Voice نوشته است: سلام اقا من یه مشکل اساسی تو ترک دارم

اینه که صبر ندارم

قبلا اینطوری نبودم

وقتی وسوسه میشم مستقیم میرم سراغ سایت های پ

قبلا اینطوری نبودم

نمیدونم چی شده
سلام صدای خاموش جان 303
داداش جان اول اینکه تا خودت نخوای، نمیتونی...
اول باید بدونی این فیلم ها خیلی ضرر داره
من الان هنوز بخاطر اون فیلم ها درگیر هستم 53258zu2qvp1d9v
بعد داداش جان حتما پیشگیری کن و از سایت ها یا کانال ها یا برنامه هایی که احتمال میدی داخل اش همچین چیزایی باشه دوری کن 128fs318181

(1400 شهريور 21، 14:55)محمّدرضا نوشته است:
♡بسم تعالی♡

سلام رفقا خوبید، میشه به منم بگید باید چه فعالیت هایی رو انجام بدم، شرمنده آخه خیلی وقته که نبودم...

و

امّا...

اسب سرکش و وحشی دیدی تا حالا؟!
باید کنترلش‌ کنی و افسارش رو نگه‌ داری وگرنه رهاش کنی واست تاخت و تاز می‌کنه و ممکنه به گرد پاش نرسی.
نَـفـس انسان هم مثل اسب سرکشه باید افسارش در دستت باشه و مدیریتش کنی اما کافیه‌ رهاش‌ کنی‌...
اونوقت‌ دیگه‌ اون‌ تو رو مدیریت میکنه، پس‌ تو سوار بر نفست‌ شو نه اون سوار بر تو 

#به_ترجمه_آیات_دقت_کنید
سلام محمدرضا جان 303
خوش اومدی 49-2
خیلی خوشحال شدم 317
در مورد برنامه برادر تاج و کارما همه چیز رو گفتن
Khansariha (18)

(1400 شهريور 21، 16:35)تاج نوشته است:
مختصر برنامه پیشگیری
1_بیکار نبودن و داشتن برنامه روزانه
2_مشغول شدن با طبعیت خدا
3_ذکر های مخصوص
4_عبادت منظم خدا  و یاد خدا
5_مشاهده فیلم و سریال
6_کنترل چشم که لازمه کنترل ذهن است
7_تفریح حلال
8_پاکسازی ذهن
9_جایگزینی مطالب و افزایش ورودی ذهن

مدیریت
1_پرش فکری
2_دو رکعت نماز
3_نزدیکتر شدن به خدا
4_عدم توجه به وسوسه
5_ مشاهده فیلم و سریال
6_مرور اهداف
7_از ته دل خواستن دوری از گناه
8_مرور باور های جدید پاکی
9_توجه به وعده های خدا

فیلم و سریال توی جفتش بود
اما نه هر فیلم و سریالی

و در مدیریت پرو بال ندادن به وسوسه
و
یاد خدا  باعث میشه بهتر کنترلش کنم

ماشاالله تاج عزیز Khansariha (69)
چه برنامه ی خوبی 49-2
دو رکعت نماز توی مدیریت خیلی خوبه
128fs318181
(1400 شهريور 20، 23:46)سرباز ولایت 313 نوشته است: سلام به همه 
اینم برنامه سالانه من
انشاالله کمکم دارم به همه چیز سر و سامان میدم .
درپناه الله 
موفق و موید باشید 
یاعلی

سرباز ماشاءالله خوب فعال شدی. آفتاب از کدوم طرف دراومده؟  Smiley-face-biggrin
ماشاءالله به تو. به امید خدا که به همه برنامه‌های سالانه‌ات برسی.  Khansariha (69) منتظر اهرم‌هات هم هستیم.

(1400 شهريور 21، 1:41)تاج نوشته است: سلام بچه ها
چطورید   49-2
ببخشید این مدت نبودم   53
بالاخره مشکلات زندگی و کنکور شتری که در خونه هر کسی میخوابه 53258zu2qvp1d9v Gigglesmile

سلام تاج 
داداش گل د‌لمون برات تنگ شده بود. خوش برگشتی.  Khansariha (18)  خوش گذشت دوری از کانون؟  Smiley-face-biggrin
گفته بودی مشکل ذهنی به‌وجود اومده؟ رفع شد؟ پیش روان‌شناس رفتی؟

(1400 شهريور 21، 1:48)تاج نوشته است: سلام آقا آرمین گل 49-2
چه خبر از زن و بچه ها؟
پروژه ها شرکت چه کردی؟بیام کمک  4fvfcja
 راستی این شرکت تو چه عرصه ای فعالیت میکنه؟

زن و بچه‌ها سلام دارن.  Smiley-face-biggrin
الان این پروژه‌ای که دارم مربوط به شرکت نیست. اندکی دچار مشکل شده. اونی که باهاش پروژه انجام می‌دادم چند روز پیش انصراف داد. تنها شدم.  vayy البته یه مربی دارم که کمکم می‌کنه.

شرکت در عرصه وزارت نیرو فعالیت می‌کنه. 

(1400 شهريور 21، 12:02)Silent Voice نوشته است: سلام اقا من یه مشکل اساسی تو ترک دارم

اینه که صبر ندارم

قبلا اینطوری نبودم

وقتی وسوسه میشم مستقیم میرم سراغ سایت های پ

داداش چند روز اول تحمل کن. هر چقدر سخت باشه. بعد اوضاع درست میشه.  Khansariha (18)

(1400 شهريور 21، 14:55)محمّدرضا نوشته است:
♡بسم تعالی♡

سلام رفقا خوبید، میشه به منم بگید باید چه فعالیت هایی رو انجام بدم، شرمنده آخه خیلی وقته که نبودم...

سلام محمدرضا
حالت چطوره؟ کجایی داداش؟ به فکرت بودیم.  53258zu2qvp1d9v

اول از همه موانع پاکیت رو بنویس. اینجا توضیحات همه فعالیت‌ها هست.
بعد هم مثل بقیه برنامه‌های پیشگیری و مدیریت افکار آلوده رو.  Khansariha (18)

(1400 شهريور 21، 17:25)karma نوشته است: عه.. چیزه.. اصلا مگه حساب من و تو داره  65

من و تو که با هم این حرف ها رو نداریم.. یه بار من از کارتت بر میدارم.. یه بارم من از کارتت بر میدارم  4chsmu1

بیا دوست باشیم و از این شوخی های زننده در مورد حقوق نکنیم  4

راست میگی کارت من و تو نداره. تو هم که مادرخرج گروهی. اگه چیزی اضافه برداشته بشه حق‌الزحمه محسوب میشه.  Smiley-face-biggrin باهم از این به بعد دوست باشیم.  Khansariha (18)
فقط ورشکسته‌ام نکنی.  Smiley-face-biggrin

(1400 شهريور 21، 19:50)Silent Voice نوشته است: خوب این هفته که گذشت دائما دارم برای پاکیم درجا میزنم 

خصوصا از زمانی که سی روز شدم بعد که شکست خوردم 

از اون موقع مشغول درجا زدن هستم 

دلایل : تنهایی بی کاری عدم کنترل نگاه و ذهن 
زیاد گوشی دست گرفتن

داداش جان با روحیه و تغییر الگوهای روزانه‌ات اوضاع رو تغییر بده.  clapping
از فردا روزت رو متفاوت شروع کن و متفاوت ساعت‌هاش رو بگذرون.
هر موقع فکرت داشت سمت چیزهای مزخرف می‌رفت بیا کانون به‌جاش برامون از اون پست‌های انگیزشی و صحبت‌های حکیمانه بذار. به جای یه کار اشتباه، یه کار مفید برای خودت و بقیه انجام بده.  Khansariha (18)

(1400 شهريور 21، 9:47)Amirali.d نوشته است: داداش های گل من تو بحث مدیریت ضعیف هستم اگر امکان داره کمک کنید 302

امیرعلی همین 4 تا بندی که برای مدیریت نوشتی عالیه. فقط نباید فراموشت بشه که برنامه داری. تا یه مدت هر روز برنامه‌ات رو بخون که ملکه ذهنت بشه برنامه‌ داری.

دفعه بعد که افکار آلوده اومدن، سریع برو سراغ برنامه‌ات و بند به بندش رو اجرا کن.
اگه برنامه کار کرد که متوجه میشی برنامه برای شخص تو برنامه درستیه.
اگه برنامه کار نکرد متوجه میشی نقص داره و باید با بندهای دیگه‌ای اون رو تقویتش کنی.

رمز کار کردن هر برنامه‌ای هم اینه: به برنامه‌ات ایمان داشته باشی.
جکی چان:
萨拉姆如一个巴拉姆萨拉萨拉姆如姆如何拉明

این چند روزه خستم 117
حال ندارم بيام کانون 18
ولی خب مگه میشه نیام 23
ولی خلاصه خسته ام
کم انرژی ام
نمیدونم چیکار کنم
دلیلش رو هم میدونم 53258zu2qvp1d9v
بخاطر اینه که تا ۱۲ ظهر خوابم  65
شبا هم زود میخوابم
ولی دیر بلند میشم Vamonde

ولی الحمدلله از لحاظ پاکی خوبم Khansariha (69)
یکم مورد دارم در مورد خوابیدنم  53258zu2qvp1d9v
کلّا با خوابم مشکل دارم 45
دوستان یه سوال
به پشت خوابیدن، مشکل داره؟
من شبا که به پشت میخوابم، بعد که بیدار میشم حس می کنم وسوسه سراغم میاد  29
(1400 شهريور 21، 22:41)آرمین نوشته است:
(1400 شهريور 21، 9:47)Amirali.d نوشته است: داداش های گل من تو بحث مدیریت ضعیف هستم اگر امکان داره کمک کنید 302

امیرعلی همین 4 تا بندی که برای مدیریت نوشتی عالیه. فقط نباید فراموشت بشه که برنامه داری. تا یه مدت هر روز برنامه‌ات رو بخون که ملکه ذهنت بشه برنامه‌ داری.

دفعه بعد که افکار آلوده اومدن، سریع برو سراغ برنامه‌ات و بند به بندش رو اجرا کن.
اگه برنامه کار کرد که متوجه میشی برنامه برای شخص تو برنامه درستیه.
اگه برنامه کار نکرد متوجه میشی نقص داره و باید با بندهای دیگه‌ای اون رو تقویتش کنی.

رمز کار کردن هر برنامه‌ای هم اینه: به برنامه‌ات ایمان داشته باشی.

چشم پس من رفتم که برنامه ام رو در دفترچه یادداشت گوشی و امضا کانون ذخیره کنم که هر روز بخونمش.
همونطور که شما فرمودید جدیت خیلی مهمه مثلا یه مورد خیلی کوچولو همین الان میخواستم شکلات بخورم،هی میخواستم بخورم ولی میگفتم برا پاکی بده تا اینکه بهونه جور شد و گفتم آهان من مسواک زدم برا دندون هام بده Khansariha (13) 
این یکی دو روز آزمون پاکی دارم 4chsmu1 باید رکورد درجا زدن های قبلی را بزنم 317
نقل قول: داداش جان اول اینکه تا خودت نخوای، نمیتونی...اول باید بدونی این فیلم ها خیلی ضرر دارهمن الان هنوز بخاطر اون فیلم ها درگیر هستم 53258zu2qvp1d9vبعد داداش جان حتما پیشگیری کن و از سایت ها یا کانال ها یا برنامه هایی که احتمال میدی داخل اش همچین چیزایی باشه دوری کن 128fs318181
قبول دارم داداش 
خیلی قبول دارم. حرفات 

حتما این کارو میکنم 
و یه مورد دیگه 

جملات انگیزشی بهتری در راهه
(1400 شهريور 21، 22:59)سرباز گمنام نوشته است: ولی الحمدلله از لحاظ پاکی خوبم Khansariha (69)
یکم مورد دارم در مورد خوابیدنم  53258zu2qvp1d9v
کلّا با خوابم مشکل دارم 45
دوستان یه سوال
به پشت خوابیدن، مشکل داره؟
من شبا که به پشت میخوابم، بعد که بیدار میشم حس می کنم وسوسه سراغم میاد  29

داداش به نظرم این یه مورد روی من که خیلی تاثیر داره.تا همین چند مدت پیش اینقدر به پشت خوابیده بودم که قوز(نمیدونم املاش درسته) در آوردم. ولی از وقتی که درستش کردم خیلی بهتر شدم در پاکی
نقل قول: داداش جان با روحیه و تغییر الگوهای روزانه‌ات اوضاع رو تغییر بده. clapping
نقل قول: از فردا روزت رو متفاوت شروع کن و متفاوت ساعت‌هاش رو بگذرون.
نقل قول: هر موقع فکرت داشت سمت چیزهای مزخرف می‌رفت بیا کانون به‌جاش برامون از اون پست‌های انگیزشی و صحبت‌های حکیمانه بذار. به جای یه کار اشتباه، یه کار مفید برای خودت و بقیه انجام بده. Khansariha (18)
با کمال میل 

به همشون فکر کردم 
و برنامه ام بهتر نوشتم

نقل قول: به پشت خوابیدن، مشکل داره؟
نقل قول: من شبا که به پشت میخوابم، بعد که بیدار میشم حس می کنم وسوسه سراغم میاد  
منم این مشکل و دارم... Hanghead 

هر چی سعی کردم ترکش کنم نشد که نسد
(1400 شهريور 21، 23:17)Silent Voice نوشته است:
نقل قول: به پشت خوابیدن، مشکل داره؟
نقل قول: من شبا که به پشت میخوابم، بعد که بیدار میشم حس می کنم وسوسه سراغم میاد  
منم این مشکل و دارم... Hanghead 

هر چی سعی کردم ترکش کنم نشد که نسد

سلام و عرض ادب من هم به پشت می‌خوابم  اما الحمدالله مشکلی ندارم. :Khansariha (46)
دقیق تر بگید شاید بتونم کمکتون کنم .

(1400 شهريور 21، 22:56)سرباز گمنام نوشته است: این چند روزه خستم 117
حال ندارم بيام کانون 18
ولی خب مگه میشه نیام 23
ولی خلاصه خسته ام
کم انرژی ام
نمیدونم چیکار کنم
دلیلش رو هم میدونم 53258zu2qvp1d9v
بخاطر اینه که تا ۱۲ ظهر خوابم  65
شبا هم زود میخوابم
ولی دیر بلند میشم Vamonde

22 22
2222
22 22
در ارزوی شهادت، برایم دعا کنید.. 53 53
بهترین دعا برای بهترین دوست به قول سردار شهادت است 302 

هرگز از اهدافتون دست نکشید  Khansariha (46)
هرگز در برابر شیطان و دار و دستش کم نیارید   Khansariha (46) 
ارزش اهداف شما بیشتر از تنبلی و کاهلی است   Khansariha (69)  

4 انجمن شبانه روزی 4

گروه استوا  Smiley-face-cool-2  کنترل ذهن و نگاه

خوش امد گویی به تازه وارد ها

برنامه ریزی   درسیجات

اورژانس

قرار عاشقی (نماز اول وقت )

سلام سلام

317 صبح زیبای استوا بخیر و خوشی  317

روزمون رو با یه نیایش صبحگاهی شروع کنیم  53258zu2qvp1d9v

پروردگارا
امروز توانی به من ده که بتوانم دربرابر وساوس شیطان ایستادگی کنم و توفیقی عنایت فرما تا رضایت تو را بدست آورم
 پروردگارا 
امروز
قدم مارا استوار
کلام و گفتارمان را صدق و حق
و
دل مارا به یاد خودت پاک ، شاد و آرام

قرار ده.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع / نویسنده
آخرین ارسال

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان